Służba > Forum ochotników

Ubezpieczenia

(1/3) > >>

Tiger:
Podobno - nie widziałem przepisu, wiem tylko ze słyszenia- od tego roku odpowiedzialność w razie wypadku strażaka ponosi gmina ( renty itp - nie chodzi mi o dotychczasowe następstwa NN). Wiecie coś na ten temat, jak to w Waszych gminach jest rozwiązane, jakie rodzaje ubezpieczeń? Jestem przy okazji radnym, wczoraj uchwaliliśmy budżet i został zwiększony dla OSP właśnie ze względu na te ubezpieczenia. Wolałbym, aby te pieniądze poszły na sprzęt - byłoby o tyle łatwiej, że są już w dziale OSP ;)

SeniorSiara:
Witam kolegę po fachu!
Ja też jestem radnym i szczerze mówiac o tych sprawach z ubezpieczeniem nic nie wiem. W naszym projekcie budżetu nic nie uwzględniliśmy specjalnego na ubezpieczenia.
Sam jestem ciekaw, bo jeżeli to prawda to trzeba będzie wprowadzić poprawki do budżetu.

Pozdrawiam!

hunter:
wiec jak jest u Was z tym ubezpieczeniem? my mamy w tym tygodniu zarzad miejsko - gminny m.in. w tej sprawie. obecnie mamy ubezpieczenie NW przy ubezpieczaniu budynkow.podobno to nie wystarczajace ubzebieczenie wg obowiazujacych przepisow. mysle, ze powinnismy wiedziec czy jestesmy ubezpieczeni. w moich okolicach bylo kilka powaznych wypadkow w czasie akcji w ostatnich 2 latach i wiem jakie byly problemy.przy ubezpieczeniu grupowym, bez podania konkretnego nazwiska ubezpieczonego zawsze PZu moze znalesc jakis haczyk....

SeniorSiara:
Witam Panów!
Jezeli chcecie dowiedzieć się coś więcej to polecam lexa i ustawę z dnia 27 lutego 2003 o zmianie ustawy o ochronie przeciwpożarowej Dz.U.03.52.452
Jezeli natomiast chcecie uzyskać informacje od samego ubezpieczyciela to ZOSP RP wraz z UNIVERSUM-ŻYCIE stworzył produkt "Grupowe terminowe ubezpieczenie na życie Strażak"  Ubezpieczenie
Życze miłej lektury!

PS Koszt takiego ubezpieczenia na jednego strazaka na miesiąc wynosi około 7,5zł. Czy to mało? Przy piedziesięciu strazakach w gminie na rok wychodzi  4500zł. :)  

Tiger:
Taaaa.. Więc to prawda :( .Nie doczytałem się jedynie, czy to ubezpieczenie zabezpiecza również NNW, my w gminie w tym roku mamy 3600 zł na OC i NNW i 6000 na to nowe - na życie. Przy zapłacie z góry za np pół roku, miesięczna składka wychodzi mniejsza, ale suma za wszystkich strażaków jest i tak spora...  Za 6 tys. wszystkich nie ubezpieczymy, a imienne ubezp. spowoduje, że bedę musiał typować, kogo opłacić, a tym samym kto ma prawo wyjazdu...  

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej