Autor Wątek: zakopane 2007  (Przeczytany 3261 razy)

Offline west

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 72
  • OSP siły napędowe polskiego pożarnictwa
zakopane 2007
« dnia: Kwiecień 02, 2007, 12:59:37 »
czy ktos moze dostal pismo z KW torun na doszkolenie medyczne kolo zakopanego na maja tego roku  :huh:

Offline strazaczek76

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 96
Odp: zakopane 2007
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 13, 2007, 15:45:58 »
A czego dotyczyło to doszkolenie jesli mozna zapytać.
pozdrawiam -_-

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: zakopane 2007
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 13, 2007, 19:36:35 »
Jest to recertyfikacja, czyli coś podobnego do kursu, tylko dla tych którzy mają już uprawnienia. Aby dalej mieć cały czas uprawnienia ratownika KSRG trzeba robić recertyfikacje co 3 lata. Jeśli ktoś już ma papiery to po 3 latach po prostu się przedawniają i dlatego takie coś. Czy wszyscy jadą zawsze do Zakopanego bo ze Świętokrzyskiego z powiatu Kieleckiego też byli w Zakopanym już kilka lat z rzędu.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 15, 2007, 09:11:49 wysłana przez miggru »

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.298
Odp: zakopane 2007
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 13, 2007, 22:20:10 »
Miggru zaraz Bulon opierdoli Cię za Ratownika Medycznego KSRG , więc popraw na Ratownika KSRG .

A recertyfikacje w Kirach to taka część kontynuacji programu ZOSP szkoleń . Jadą tam z reguły  Ci którzy uczestniczyli wcześniej w kursach organizowanych przez ZOSP .

PZDR

Offline szampan

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: zakopane 2007
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 14, 2007, 01:12:34 »
a wlasnie podpowiedzcie mi jestem ratownikiem medycznym pracuje w pogotowiu naleze do OSP A pan z PSP  ktory prowadzil szkolenie moje niedawno stwierdzil ze aby legalnie wyjezdzac do akcji np.wypadkow musze miec szkolenie ratownika KSRG wedlug mnie bezsens ale czekam na wasze opinie moze cos podpowiecie z gory dzieki

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.298
Odp: zakopane 2007
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 14, 2007, 08:36:46 »
Pan prowadzący szkolenie miał rację . U mnie też są piguły z specjalizacją  i ratownicy medyczni i też staramy się by zaliczali kurs . Ale nie bo wątpimy w wiedzę , tylko chcemy by poznali obowiązujące w KSRG procedury i zakres uprawnień Ratowników KSRG . A potem jakoś ta współpraca jechała do przodu , a przy okazji dostajemy w taki sposób kadrę  do prowadzenia szkoleń . Ponieważ no trochę te procedury się różnią ( komercyjnie mówiąc ALS vi BLS ) i zdarzało się , że były problemy dojść do konsensusu . Jak do ratowników medycznych dołożymy jeszcze piguły to już całkowicie mamy burzę mózgów .  Taki anegdotyczna już u nas dyskusja to cechy pewne śmierci , a plamy opadowe . Większość piguł powie Ci że to nie jest pewna cecha śmierci bo na oddziale występują one nawet kilkadziesiąt godzin wcześniej .

I dlatego wysyłamy na kursy KSRG by usystematyzować wiedze .

PZDR 

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: zakopane 2007
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 14, 2007, 18:55:16 »
No właśnie zastanawiałem się jak to napisać bo wiem że była na ten temat dyskusja i to dosyć obszerna, ale teraz już nie mam wątpliwości. Postanowiłem spojrzeć na papierek ukończenia tego kursu i tak właśnie tam pisało więc napisałem i tu. I żeby było jasne wiem na czym polega różnica między ratownikami po studium medycznym, a kilku dniowym szkoleniu i dobrze że zmienili i nazwy bo tak była ona mylna.

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Odp: zakopane 2007
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 15, 2007, 08:23:17 »
Cytuj
Miggru zaraz Bulon opierdoli Cię za Ratownika Medycznego KSRG , więc popraw na Ratownika KSRG .
.... zawiodlem sie na tobie
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.298
Odp: zakopane 2007
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 15, 2007, 12:45:20 »
E……….. bulon bez nerwów , pośmiać czasami się trzeba , ja już kiedyś Ci napisałem że według mnie mogę się nazywać Wacek , a i tak swoje robię . Na najbliższe dwa dni wystawiam zespół RM do zabezpieczenia dużej imprezy i jak patrzę na pogodą to już mam dość tej patelni. Będzie co robić ! Pozdrawiam .