Autor Wątek: A miało być tak pięknie  (Przeczytany 2225 razy)

Offline kwas

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 744
A miało być tak pięknie
« dnia: Marzec 30, 2007, 00:30:08 »
Dzisiaj, a raczej wczoraj, bo jest po północy dowiedziałęm się, że w ramach programu "bezpieczny strażak" niektóre jednostki nie dostaną tego sprzętu, który tak na początku wprowadzania programu szumnie obiecano. W moim powiecie w zeszłym roku dwie jednostki dostały wszystko co obiecali, w tym roku jedna jednostka dostanie wszystko oprócz aparatów a druga dostanie tylko aparaty. A moja jednostka była zakwalifikowana na rok przyszły do podziału sprzętu. Pewnie dostaniemy tylko rękawice. A jakie jest tłumaczenie ZW OSP. Że brak jest kasy. I ja ich rozumię że brak jest kasy. Tylko po co obiecali. Prawie jak rasowi politycy. Obiecują a potem cicho sza. A jak realizacj tego programu wygląda w kolegów?

Offline prezesbogdan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 159
Odp: A miało być tak pięknie
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 30, 2007, 08:53:52 »
Nie wiem na co pójdą te pieniądze bo jest to dopłata ze środków z firm ubezpieczeniowych. Tych pieniędzy jest co rok prawie tyle samo.Jest to program Dolnego śląska i przyczyn może być kilka: 1.Część zarządów gminnych dała ciała i za 2005 rok nie wprowadzili danych do raportu OSP - na terenie powiatu kłodzkiego 60% było nie wprowadzonych( dane z września 2006). Datacja ogólna na województwo jest przydzielana na podstawie ilości jednostek wprowadzonych do systemu -raport OSP. 2.Już w 2005 roku był problem z przekazaniem tych pieniędzy bo ministerstwo na podstawie złożonego wniosku chciało dotacje przekazać bezpośrednio na konto OSP tak samo jak dotacja KSRG. W tym przypadku ZW ZOSP nic by na tym nie zarobił i wykombinowali w Warszawie tak aby te pieniądze nie wyszły ze Związku. 3. W tym roku jest zjazd wojewódzki i pieniądze będą dzielone w taki sposób aby władze wojewódzkie zapewniły sobie elektorat w postaci delegatów podczas głosowań na zjeździe.

Offline kwas

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 744
Odp: A miało być tak pięknie
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 30, 2007, 18:04:12 »
W ZW we wrocławiu powiedziała mi pracownica że jest na to za mało pieniedzy i że powinniśmy sie cieszyć z tego co dostajemy. I się cieszymy. Tylko ja bym ją postawił przed jednostkami niech im powie, że obiecaliśmy ale niestety nie ma kasy i nic nie dostaniecie albo dostaniecie sprzęt w okrojonym asortymencie. Wszyscy wiemy co by im ludzie na to odpowiedzieli. Ale cóż w końcu mamy "tanie państwo". Po za tym tam wyżej wszyscy żyją już bardziej wyborami wojewódzkimi niż problemami tych na dole. W każdym razie będe na zjeździe wojewódzkim we wrocławiu i jeśli będzie taka okazja to nie omieszkam powiedzieć co sądzą o tym moi ludzie w terenie.

Offline prezesbogdan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 159
Odp: A miało być tak pięknie
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 30, 2007, 20:55:38 »
Dzisiaj chciałem się dowiedzieć coś na ten temat  ale w PSP nic dokładnie nie wiedzą na temat szczegółowego podziału.Po świętach będzie coś więcej wiadomo. We wtorek byłem w biurze we Wrocławiu ale dyrektor jest na urlopie a to on ustala wspólnie z KW kto dostanie z tego programu i ile. Na zjeździe też mam zamiar zabrać na ten temat głos. Do czerwca nie daleko.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: A miało być tak pięknie
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 03, 2007, 21:15:18 »
U nas w powiecie już dostaliśmy podział dotacji.
Do 30 marca trzeba było napisać wnioski na sprzęt i umudurowanie.
Kilka papierów do wypełnienia w jeden dzień. 

Offline Slawko OSP

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: A miało być tak pięknie
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 03, 2007, 21:48:10 »
   Nie całe 10 000 zł na wyposażenie 6 strażaków do wykorzystanie za pośrednictwem ZW, nawet na porządne buty nie wystarcza, oferują półsaperki.
PZDR
OSP i wszystko jasne!!!

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: A miało być tak pięknie
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 04, 2007, 10:32:02 »
Szału nie ma.
Lp.   ASORTYMENT             Cena brutto /zł/   Kwota dotacjiM S W i A
1.   Ubranie specjalne (bojowe) 1660,                       750,
2.   Kominiarka                        63,                               30,
3.   Hełm strażacki               430,                        250,
Kwota dotacji ponad 15.000 z aparatami ODO, które kosztują 3.600.