Autor Wątek: Jakiej muzyki słuchacie?  (Przeczytany 24711 razy)

Archon

  • Gość
Odp: Jakiej muzyki słuchacie?
« Odpowiedź #75 dnia: Grudzień 12, 2007, 18:31:19 »
Cześć wszystkim
  Nie mam ulubionego gatunku muzyki,słucham to co mi się podoba,lecz nie przepadam za gatunkiem hip-hop, o ile to można nazwać muzyką,szczególnie takie grupy jak Hemp-Gru czy Peja,lubię Disco-Polo,techno,klasykę,rock.
                                                                                           pozdrawiam! Archon
« Ostatnia zmiana: Grudzień 12, 2007, 18:33:39 wysłana przez Archon »

Offline Sajmonowski

  • World Citizen. Son of Man. A Moving form of dust.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 679
  • Strażaku - ratuj się sam!
    • Grupa Szybkiego Reagowania
Odp: Jakiej muzyki słuchacie?
« Odpowiedź #76 dnia: Grudzień 12, 2007, 20:10:15 »
... chyba pytanie było o rodzaje muzyki, jakich słuchacie, a nie jakich ktoś nienawidzi  :huh: ja akurat uwielbiam ten rodzaj muzyki, który krytykujecie, bo mało kogo obecnie stać na tak błyskotliwe i trafne teksty jak w przypadku niektórych raperów, nie mówiąc już o bogatym słownictwie - są to współcześni poeci, ekwilibryści języka. Mimo to nie wyrażam się niepochlebnie o innych, bo nie chcę nikogo urazić stwierdzeniami że gatunek xxxxx jest o niczym, a yyyyy to same bzdury o doopie Maryni i o tym, że jak do niej przyjdę, to mój ptaszek wymości sobie jej gniazdko itp bullshit. Trochę wyrozumiałości szanowni koledzy ...

YO! Generalnie hio-hop to nazwa dla tej kultury ogólnie, rap to rodzaj muzyki. Tak jak we wszystkich gatunkach i w tym mozna wyróżnić poszczególne style i niektórych też nie lubię, tych co lansują tzw. bling bling, czyli forsa, fury, laski, to jest totalne zaprzeczenie korzeni tej muzyki (to akurat zgubny wpływ showbiznesu, jak ze wszystkim), która z natury posiada głęboki przekaz społeczny i mówi o problemach, dylematach moralnych czy trudach życia na tym łez padole. Niewiele jest gatunków podobnie traktujących rzeczywistość (i daruję sobie stwierdzenie, które gatunki są płytkie  :angry: ) więc trochę szacunku dla oryginalności Panowie ... aczkolwiek temat gustów dyskusji nie podlega, więc nie neguję waszego smaku muzycznego, tylko pozwalam sobie zauważyć, że odbiegając od tematu, delikatnie mówiąc, krytykujecie gusta innych (muzyki tej słuchają setki milionów ludzi na świecie!). PEACE!

P.S. niestety zgodzę się z jednym, prawdziwy, zaangażowany rap tonie w gównie tanich smarków. KEEP IT REAL, BIG UP!!
« Ostatnia zmiana: Grudzień 12, 2007, 20:51:52 wysłana przez Sajmonowski »
Zawsze ćwicz tak, jakby od tego zależało Twoje życie. Bo zależy!

www.cfbt.pl

Archon

  • Gość
Odp: Jakiej muzyki słuchacie?
« Odpowiedź #77 dnia: Grudzień 12, 2007, 21:30:55 »
Rozumiem Sajmonowski że post tyczy się do mnie,nie napisałem że nie rozumiem tych ludzi,ale powiem Ci szczerze tak, nie mam dla nich szacunku,bo obrażają naszych kolegów,może Tobie podobaja się teksty typu HWDP,no ale wybacz nie każdy ma tyle tolerancji,mnie to irytuje i nie popieram takich zachowań,które pobudzaja u młodzieży agresję,nienawiść do policji,i promują narkotyki.Ludzi którzy piszą słowa tych utworów to często margines społeczny,nastawieni anty do policji i innych służb porządkowych,stadionowi huliganii.Prawdziwy hip-hop troche inaczej brzmi!!!
                               

Offline Sajmonowski

  • World Citizen. Son of Man. A Moving form of dust.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 679
  • Strażaku - ratuj się sam!
    • Grupa Szybkiego Reagowania
Odp: Jakiej muzyki słuchacie?
« Odpowiedź #78 dnia: Grudzień 12, 2007, 22:10:11 »
dzięki za polemikę,
nawiązuje konkretnie do dwóch wypowiedzi: czego nie można nazwać muzyką i o nienawiści wobec jakiejś muzyki. Oczywiście możesz nie mieć szacunku dla niektórych z nich a ja Ci tylko przytaknę w tym. Jestem też przeciw tym rzeczom, o których mówisz, ale jak chyba wynika z mojego postu, wiem czym jest HH (wolę określenie RAP), mam też sprecyzowany gust wewnątrz tego gatunku. Sami raperzy zauważyli, że CHWDP to każdy może sobie zaśpiewać, to nie jest żaden poziom, przez co nie traktuję tego twórczości jako tej z prawdziwego zdarzenia i wiesz, nie wiem co Tobą kieruje, ale chyba chcesz mnie obrazić, dlaczego zakładasz, że mi się podoba CHWDP, agresja i narkotyki? Apeluję o pewien poziom dyskusji, podobno muzyka łagodzi obyczaje ??? Generalizowanie i umacnianie stereotypów jest naganne w każdej dziedzinie życia, zacytuję ci tu jeden fragment, oczywiście HH:

Ej, ej, niby, że co? niby, że jak?
Winny, bo inny od innych chłopak
Niby, że kto? niby, że gdzie?
Wszędzie to samo pada podejrzenie
Mówią – (wypunktuję ze wzgl. na szacunek wobec czyichś uczuć religijnych)
ten dresu to wariat   
Pie**oli sąd, koszary i komisariat
Podejrzany to marihuany fanatyk
Pyk, mig, masz już twój stereotyp
Szufladki są modne, więc zgodnie z planem
Jestem erotomanem, narkomanem, chuliganem
A za luźne ubrania różne szykanowania
Nie wpuszczania do barów, aresztowania przez ch**mów
Tych, dla których ja, ty, my to wcielania złych
Mam dość słyszenia z pustych dyni opinii ich.

Chciałem Ci jedynie pokazać, że generalizowanie i stawianie wszystkich w jednym szeregu to nie do końca dobra praktyka. Ja, powtarzam, mówię o zaangażowanym HH, o grupach takich jak np. The Roots, Jeru the Damaja, Brand Nubian, czy Dead Prez. Dopisałem: z polskich np. Paktofonika.Naprawdę, nie muszę czytać na jakimkolwiek forum jak brzmi prawdziwy HH, bo słucham tej muzyki od wielu wielu lat, i niestety też ubolewam (jak napisałem wcześniej) nad zaniżaniem jej poziomu. Są hiphopowcy co nie palą zioła, a namawianie do palenia to uważam że powinno być karane, tak jak nakłanianie do innych przestępstw (albo co najmniej ograniczane bo na pewno nie przynosi nic dobrego)

Piszesz: Ludzi którzy piszą słowa tych utworów to często margines społeczny,nastawieni anty do policji i innych służb porządkowych,stadionowi huliganii - to jest właśnie powielanie stereotypów, a ja Ci powiem, że człowiek jest zły bo jest zły, a nie bo słucha HH, metalu czy reggae. Zareagowałem, bo lubię HH i ja może nie nazwał bym czegoś innego muzyką, ale darowałem sobie uzewnętrznianie tego. Zapomniałeś, że ta właśnie muzyka, z resztą jak wiele innych, robi też dużo dobrego, daje wielu ludziom motywację lub szansę na wyrwanie się z beznadziei.

Zwróć też uwagę na PS w moim ostatnim poście, nie wiem dlaczego taka reakcja z Twojej strony... Pozdrowienia.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 12, 2007, 22:16:06 wysłana przez Sajmonowski »
Zawsze ćwicz tak, jakby od tego zależało Twoje życie. Bo zależy!

www.cfbt.pl

Offline strazakRob

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: Jakiej muzyki słuchacie?
« Odpowiedź #79 dnia: Grudzień 13, 2007, 00:09:59 »
Ja słucham każdej muzyki, muzyki nawet takiej jak szum wody szelest liści każdej i wszystkiego co przypomina muzykę. Ale tak szczerze to lata 60 i 70 to moja pasja.
Gdy obowiązek wezwie mnie tam wszędzie, gdzie się pali,
Ty mi, o Panie siłę daj bym życie ludzkie ocalił.
Pozwól niech dziecko póki czas z płomieni cało wyniosę.
Przerażonego starca daj ustrzec przed strasznym losem.  Daj Panie, czujność abym mógł najsłabszy słyszeć krzyk  Daj sprawność i przytomność bym ugasił pożar w mig.  Swe powołanie pełnić chcę i wszystko z siebie dać. A jeśli taka wola Twa bym życie dał w ofierze.  Ty bliskich mych w opiece miej, o to Cię proszę szczerze.

Archon

  • Gość
Odp: Jakiej muzyki słuchacie?
« Odpowiedź #80 dnia: Grudzień 13, 2007, 07:14:43 »
Do Sajmonowskiego
    Nie miałem zamiaru aby Cię obrazić, cieszę się że masz odmienność muzyczną, bo o to chodzi aby każdy słuchał tego czego chce.Cieszę się również że dostrzegasz problem tych tzw.pseudoraperów i naprawdę nie mam zamiaru kogoś z tych gwiazd obrazić,poprostu wyraziłem swoje zdanie,i szanuję Twoje.
                                                                                                                  Pozdrawiam!!!

Offline Sajmonowski

  • World Citizen. Son of Man. A Moving form of dust.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 679
  • Strażaku - ratuj się sam!
    • Grupa Szybkiego Reagowania
Odp: Jakiej muzyki słuchacie?
« Odpowiedź #81 dnia: Grudzień 13, 2007, 20:52:26 »
Archon, luzik i pozdro, disco polo też posłucham, ale sporadycznie ;)
Zawsze ćwicz tak, jakby od tego zależało Twoje życie. Bo zależy!

www.cfbt.pl

Archon

  • Gość
Odp: Jakiej muzyki słuchacie?
« Odpowiedź #82 dnia: Grudzień 13, 2007, 20:54:42 »
No to cieszę się że się rozumiemy.Pozdrawiam :mellow:

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Jakiej muzyki słuchacie?
« Odpowiedź #83 dnia: Grudzień 13, 2007, 21:12:21 »
Ja bardzo lubię słuchać polskiego rapu w dobrym tego słowa znaczeniu. Rockiem też nie gardzę w domowych playlistach. :mellow: :mellow: Nie nawidzę za to rymowanej, rapowanej łaciny podwórkowej, co niektórzy nazywaja prawdziwym hip-hopem.
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline oskar_choi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
Odp: Jakiej muzyki słuchacie?
« Odpowiedź #84 dnia: Grudzień 13, 2007, 22:44:53 »
Wiec tak  ^_^ ja lubie na pierwszym miejscu techno, hause, trance ogolnie muzyke klubowa na przykladzie sa Sunrise'y, Amsterdam, Energy 2000 <mniam>  Dalej to roznie. Na pewno disco polo bo teraz impreza typu osiemnastka bez disco polo jest nudna (tzn chodzi o to ze przy dichu to sie wszyscy bawia  ^_^ no chyba ze jacys zatwardziali  :huh:)  Fajnie ze Archon tez sluchasz dicho - wreszcie mamy ze soba cos wspolnego  -_-  Dalej to jak fajny utwor to sie poslucha ale klubowa raczej rulezzzzzz

Offline Rzeskiognik

  • "Śpieszymy z pomocą bo nie ma co zwlekać. Rycerze Floriana to my!"
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
  • ... i ósmego dnia Bóg stworzyl Strażaka :D
Odp: Jakiej muzyki słuchacie?
« Odpowiedź #85 dnia: Maj 29, 2008, 20:06:59 »
Ja jestem otwarty na każdą muzykę, jednak najwięcej miejsca w moich zasobach poświęcam Staszewskiemu, (Kult, KNŻ i inne :D), a poza tym... mocne gitarowe kawałki: Nightwish, Opeth, Iron Maiden, Cradle of Filth i temu podobne :mellow:. A wieczorkiem lubię posłuchać muzyki klasycznej.
W samochodzie jednak często leci Xzibit.
Baaardzo ogólna muzyka:D
"A jeśli taka wola Twa,
Bym życie dał w ofierze,
Ty bliskich mych w opiece miej.
O to Cię proszę szczerze"

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.957
    • JRG SGSP
Odp: Jakiej muzyki słuchacie?
« Odpowiedź #86 dnia: Maj 29, 2008, 22:17:43 »
Ja wczoraj byłem w Chorzowie na Metallice :)
A chłopaki z JRG Katowice i Chorzów posłuchali sobie za darmo... :angry: cóż, życie

Offline Kamil

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 174
Odp: Jakiej muzyki słuchacie?
« Odpowiedź #87 dnia: Maj 30, 2008, 14:06:06 »
No ja słucham wszystkiego :P. Jednak tak jnajbardziej to rock, hip-hop, rap i techno.
No widzisz fajnie byc strażakiem :D. Nie wiesz jakie zastepy były? Pozdro.

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Jakiej muzyki słuchacie?
« Odpowiedź #88 dnia: Maj 30, 2008, 14:45:13 »
Ja byłem na koncercie Scorpions w Ostrowie Wlkp. Dali czadu ... filmiki dostępne są na youtube.pl

Offline DODOWNIK

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 33
    • OSP Jordanów
Odp: Jakiej muzyki słuchacie?
« Odpowiedź #89 dnia: Maj 30, 2008, 14:54:41 »
to zależy od tego jaki mam nastrój:)
...początek a za chwilę... koniec...

Offline ślizki

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 340
  • Nie ma rzeczy nie do ugaszenia - M:**
    • :D
Odp: Jakiej muzyki słuchacie?
« Odpowiedź #90 dnia: Maj 30, 2008, 15:09:25 »
Prawie wszystko ale w szczególności TRANCE:D

Offline wolszczanin

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 265
    • OSP Nowy Targ
Odp: Jakiej muzyki słuchacie?
« Odpowiedź #91 dnia: Czerwiec 02, 2008, 20:11:50 »
ja posłucham wszystkiego (za wyjątkiem hip-hopu, i disco polo), ale te ulubione kapelki to: Dżem, Red Hot Chili Pepers, Extreme, Franck Zappa, Fish (ten od Marylion), Metallica, Vader, Bechemot, Biohazard i wiele wiele innych :)

ale tak ogólnie to od wielu lat słucham metalu pod kazdą postacią

Offline mjk

  • specjalista ds. zbędnych
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 220
  • Semper Fi.
Odp: Jakiej muzyki słuchacie?
« Odpowiedź #92 dnia: Czerwiec 02, 2008, 21:36:45 »
obecnie... Stanisław Grzesiuk :)
biznes jest zawsze sprawą osobistą...

Offline b07

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 454
  • Everyone goes home
Odp: Jakiej muzyki słuchacie?
« Odpowiedź #93 dnia: Czerwiec 03, 2008, 01:23:43 »
Głównie rock, punk. Konkretne odłamy i zespoły w zależności od humoru i chwilowych fascynacji (obecny fetysz to polskie kapele lat 80., różne Gaygi i takie tam), ale są też 'evergreeny'. Na najpierwszym miejscu od wielu lat niezmiennie Die Ärzte - piękna mieszanka stylów i tematów, totalny luz, szaleństwo, i serio, i dla jaj.  Lista stałych ulubieńców (rockowych i nie tylko) jest długa i zróżnicowana (a czasem wręcz wewnętrznie sprzeczna): Kult/Kazik, Lady Pank, Dżem, Budka Suflera, Perfect, Queen, The Sweet, Die Toten Hosen, Wir Sind Helden, Myslovitz, Pidżama, Strachy, Arcitc Monkeys, Zielone Żabki/Radical News, Siekiera, Dezerter, KSU, Sex Pistols, Ramones, Rancid, Ljube, Kaczmarski, Lao Che, Indios Bravos, T.Love, Komety, Hey, Farben Lehre, Dire Straits/Knopfler, Noir Desir, The Clash, The Matimars...

Czasem mam odchyły w kierunku:

Trash Metal: Hiena  :wacko:
Hip-Hop: Fettes Brot, 52 Dębiec, Nagły Atak Spawacza
Acapella: Wise Guys
Pop: Stankiewicz, Varius Manx, Lipnicka, Urszula

Czasem jazz, trochę klasyki...elektronicznych po prostu nie trawię.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 09, 2008, 20:15:52 wysłana przez b07 »

Offline NoFearMan

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 67
  • Cel: CSPSP
Odp: Jakiej muzyki słuchacie?
« Odpowiedź #94 dnia: Czerwiec 13, 2008, 13:34:57 »
Ja uwielbiam muzyczke klubową a w szczególności trance, house, hardstyle juz mniej ( za bardzo ''kole'' w uszy), rapu tez lubie posłuchac od czasu do czsu. A jak sie bawic to przy dicho choc nie lubie go słuchac to do tanca jest GOOD.  :rolleyes:


Offline hubert17

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Jakiej muzyki słuchacie?
« Odpowiedź #96 dnia: Lipiec 22, 2008, 18:53:19 »
ja podczas cwiczen slucham ostre techno, a pozatym disco polo,ogolnie wszystko

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Jakiej muzyki słuchacie?
« Odpowiedź #97 dnia: Lipiec 22, 2008, 20:54:54 »
Scorpions Metalica, Guns'n'Roses (ballady), Nirvana,disco polo, rock, punk rock, klubowa (radioparty.pl), Art of Sin (zespół z mojego miasta, nawet z mojej dzielnicy-http://profile.myspace.com/index.cfm?fuseaction=user.viewprofile&friendid=281468860)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 22, 2008, 20:59:52 wysłana przez Michaszs »
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline malpa151

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 400
  • Buu...
Odp: Jakiej muzyki słuchacie?
« Odpowiedź #98 dnia: Lipiec 22, 2008, 22:24:15 »
To i ja sie dorzuce: szeroko pojeta muzyka rockowa i rocko podobna od regge przez punk po metal
z ulubionych zespolow to mieszanka Hunter; Dzem (za czasow ryska); happysad no i rzeszowkie MIENSO
oczywiscie z inne typy muzyki jeli sa dobre utwory to z przyjemnoscia poslucham

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Jakiej muzyki słuchacie?
« Odpowiedź #99 dnia: Lipiec 22, 2008, 23:52:41 »
Fragma, DJ Tonka, DJ Bobo = wakacyjna muzyka ;-)

Depeche Mode, Roxette, R.E.M., Coldplay - tak uśredniając.

A gdy potrzeba uśmiechu - Boys, Akcent.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!