Autor Wątek: co to za człowiek Bryg.ANDRZEJ ŁABUZ komendant województwa małopolskiego  (Przeczytany 15552 razy)

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Cytuj
Gedeon - podejrzewam,ze jesteś  z Krakowa i ze związku więc wiem dlaczego tak "słodko" piszesz o KW, wręcz go bronisz, a powinieneś słyszeć i wiedzieć o:
Po pierwsze zacytuj gdzie słodko pisałem o KW ?
Po drugie:
Cytuj
MRSP 11/2007

            Kraków 28.04.2007


                             
Pan
                              Wojewoda Małopolski
                              Maciej Klima


Opinia
 Małopolskiej Regionalnej Sekcji Pożarnictwa
NSZZ Solidarność
w sprawie współpracy z Małopolskim Komendantem Wojewódzkim

            W związku z pismem Wydziału Zarządzania Kryzysowego UW dotyczącego wyrażenia swojej opinii na pisma ZZS Florian w sprawie Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej  st.bryg  Łabuza Andrzeja, Małopolska Regionalna Sekcja Pożarnictwa NSZZ Solidarność  wyraża podobne stanowisko w stosunku do Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego.
        Brak merytorycznej współpracy z MRSP jak również, stosunki międzyludzkie które wprowadził Pan Komendant w Komendzie Wojewódzkiej, naszym zdaniem dyskwalifikują go z dalszego pełnienia w/w funkcji.
      Ponadto podejmowane decyzje personalne np. kandydatura bryg. Koguta na stanowisko komendanta powiatowego w Wieliczce stawia pod znakiem zapytania merytoryczny kierunek zmian personalnych w małopolsce, którymi  zasłania się Komendant Wojewódzki.
      Pan bryg. Kogut jako Komendant Powiatowy w Brzesku został wypromowany i wprowadzony na stanowisko Zastępcy Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego na usilny wniosek  Panów: Ministra Janika i Ministra Sobotki.
      Ponadto Pan Małopolski Komendant Wojewódzki największą uwagę przywiązuje do  organizowania i uczestnictwa w imprezach strażackich oraz zwoływania narad i spotkań.

 

                                                                                    Przewodniczący
                                                                  Małopolskiej Regionalnej Sekcji Pożarnictwa
                                                                                  NSZZ Solidarność
Źródło : www.mrsp.go.pl


Rozumiem, że sugerujesz że jestem ze związku to chwalę i słodko piszę i bronię KW.   
Więc proszę wyjaśnij mi z którego związku ?
Który to związek jest przychylny i broni Pana KW ?
Przeczytaj dokładnie powyższą opinię i odpowiedź mi który....  :angry:
Nie wiem dlaczego niektórzy sądzą że pisze dość przychylnie czy bronię KW
 

 Przeczytaj dokładnie poprzednie moje posty nt.KW:
pepo44 napisał że AŁ jest be a zastępcy cacy i życzy im 100 lat.
Wyjaśniliśmy a właściwie ja wyjaśniłem (mam nadzieję)koledze, poprzez Pryw. Wiad. co i jak, i dlaczego tak odpowiedziałem na jego post.
Pierwszą moją wypowiedzią  w tym temacie była ocena jako d-cy JRG a nie jako KW i nie widzę tam żadnej obrony..... Jesli Ty widzisz to proszę mi wskazać.
I raz jeszcze:
Cytuj
a powinieneś słyszeć i wiedzieć o:
buncie załogi na oddziale 3 w latach 90, kiedy został z tamtąd przeniesiony, bo czekały na niego taczki,
notatce jego przełozonego a byłego KG, w której napisał, ze nie powinien pełnic funkcji dowódczych be znadzoru bo swoim postępowaniem doprowadzi zawsze do buntu załogi / notabene ta notatka prawdopodobnie zniknęła z jego akt jak go powołano na KW ale są jej kopie,
dlaczego związek "załatwił" z KW, żeby nie został dowódca na JRG 1
dlaczego teraz chce lojalek od KP/KM zarządów OSP a sam zlikwidował niepisany zwyczaj, że OSP ma zawsze dostęp do KW
Tematów jest więcej i mam nadzieje że w końcu ktoś powie całą prawdę o Małopolskim KW.
Mogę się z Tobą założyć, że takich tematów znam 2 razy więcej niż Ty..... ale dlaczego mam pisać o czymś czego nie mógłbym udowodnić ?
Cytuj
jeszcze jedno a kto powołal AŁ na to stanowisko?
A kto zwykle powołuje KW ?  Pewnie Związek Zawodowy ? Bo faktycznie zapomniałem, że chyba wg. niektórych ma taka moc ?  ^_^
A może biskup ?
Więc bardzo proszę niech mi ktoś pokaże wreszcie gdzie jest, w którym poście, moja obrona KW ?? 
k... mać :/


 
« Ostatnia zmiana: Maj 03, 2007, 20:20:30 wysłana przez Geddeon »

Offline stratny

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
I co dalej jutro wielkie święto w Krakowie. Co zrobia związkowcy?????????/

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Nie bardzo rozumiem pytanie: "co zrobią związkowcy" ?
I skąd taka troska o związkowców....?

Nie odpowiedziałeś na poprzednie pytanie:
Cytuj
jakie decyzje ? o czym ? ..... ?
« Ostatnia zmiana: Maj 10, 2007, 08:20:14 wysłana przez Geddeon »

Offline chak

  • EMERYT
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
Cytuj
Co zrobia związkowcy?HuhHuh??/
Niby co mają jeszcze zrobić? Przecież cały czas działają.
Mam zamiar rozpocząć nowe życie poza firmą.
Szukam dobrze płatnej pracy. Kontakt na PW. :)

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
A związkowcy na to: "Co zrobi Stratny?"

Offline stratny

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Sam_go stratny się upije

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
ale z radości czy ze smutku ?

Offline stratny

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Pewnie z okazji święta, płac co są za małe by przeżyć a za duże by umrzeć.

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Cytuj
Ponadto podejmowane decyzje personalne np. kandydatura bryg. Koguta na stanowisko komendanta powiatowego w Wieliczce stawia pod znakiem zapytania merytoryczny kierunek zmian personalnych w małopolsce, którymi  zasłania się Komendant Wojewódzki.
      Pan bryg. Kogut jako Komendant Powiatowy w Brzesku został wypromowany i wprowadzony na stanowisko Zastępcy Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego na usilny wniosek  Panów: Ministra Janika i Ministra Sobotki.
1-0 dla KW  pikieta, której tak bardzo się obawiał i do której tak bardzo chciał zniechęcić twierdząc że to nie czas i pora - została odwołana. (trzeba przyznać ze z zupełnie innych przyczyn)
2-0 dla KW :D brygadier Kogut mimo negatywnych opinii z dniem 9.05. został mianowany KP w Wieliczce.

Offline Bart2376

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Nie mogę nie zabrać głosy aby nie zapytać się autora sławetnego pisma, dlaczego tak kategorycznie oponuje przeciwko kanddydaturze pewnego st. bryg. na stanowisko Z-cy Komendanta Miejskiego PSP w Krakowie - czyżby stare wspomnienia z JRG 4? Ponadto ja wiem czy 1:0 dla KW - po prostu ugiał się w w/w sprawie i tyle, a pikieta była nie przeciwko niemu tylko przeciwko KG

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Cytuj
dlaczego tak kategorycznie oponuje przeciwko kanddydaturze pewnego st. bryg. na stanowisko Z-cy Komendanta Miejskiego PSP w Krakowie - czyżby stare wspomnienia z JRG 4?
To znaczy kogo ??
Bo jeśli chodzi o autora to MRSP a jesli chodzi o stanowisko Z-cy KM to możesz jaśniej ?
Jeśli myślimy o tym samym (stare wspomnienia z JRG 4) to wiele słyszałem....owszem.
Cytuj
Ponadto ja wiem czy 1:0 dla KW - po prostu ugiał się w w/w sprawie i tyle, a pikieta była nie przeciwko niemu tylko przeciwko KG
uwazam że jednak bramkę trzeba zaliczyć.... ;)

Offline strazak1972

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: co to za człowiek Bryg.ANDRZEJ ŁABUZ komendant województwa małopolskiego
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 14, 2007, 13:57:20 »
Juz powraca kapral w swojej właściwej postawie. Po pismie negatywnym NS ZZ i Floriana staje na głowie, żeby się przypodobać. A jak najlepiej - po kapralsku - znaleźć coś któremuś z komendantów. Pokłosiem tego są 2 pisma dot. przesuwania środków finansowych, z tego pierwsze urągające zasadom gramatyki jezyka polskiego. W kolejnym grozi wprost że kara spotka KM/P na najbliższej naradzie szkoleniowej. Kolejny rozkaz wydany przez P.Komendanta dot. kontroli kompleksowych, doraznych i najlepsza rzecz - dokonywanych na podstawie skargi donosu, w trybie natychmiastowym bez powiadamiania zainteresowanych - brawo Panie Dierżyński. Co za zmiana osobowości w innej kwestii - okazuje się że KM/P  ma prawo zmiany zarzadzeń KG w trybie ustnym, nieoficjalnie. Co sie stało z tym człowiekiem, kiedyś tak przepisowym i jednoznaczym, z czym można było sie nie zgadzać ale należało szanować., a teraz zero własnego zdania, choragiewka na wietrze i strach przed odwołanie. Po staropolsku "kończ Pan wstydu oszczędź, i to sobie.

Offline pożarnik92

  • asp.sztab.w stanie spoczynku
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
  • Bądz zawsze sobą.
Odp: co to za człowiek Bryg.ANDRZEJ ŁABUZ komendant województwa małopolskiego
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 14, 2007, 20:04:45 »
Nie jestem fanem pana Łabuza i twierdze że dobrze wiedział o przesunięciach środków płacowych na rzeczowe przez KP , ale czyż nie należy zrobić porządku z KP ,którzy w biały dzień  okradli strażaków z pieniędzy.Gdyby zabrać im teraz w całości dodatki służbowe do końca roku,a wynagrodzić krzywde strażakom , to już nigdy w życiu żaden 01 w swoim głupim łebie nie pomyślał by o kradzieży. W małopolsce dodatki na poodziale w granicach 20% po 17 latach służby a tu rozbójnicy z  kryptonimami 01 biednym ukradli.Co Janosika nie ogladali , tam było odwrotnie
"W służbach mundurowych zwyczaj salutowania wywodzi się z tego, że co jakiś czas trzeba sprawdzić, czy ma się jeszcze własną głowę."
"Mało salutowałem i teraz wiem że  w odpowiednim czasie nie miałem głowy"

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: co to za człowiek Bryg.ANDRZEJ ŁABUZ komendant województwa małopolskiego
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 15, 2007, 11:28:27 »
Temat jak widać powrócił
Są nowe ciekawostki dotyczące tej sprawy i ciekawe komentarze......
i jest wymiana poglądów w komentarzach....
 
« Ostatnia zmiana: Październik 09, 2007, 18:02:37 wysłana przez Geddeon »

Offline Marek Kowalski

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: co to za człowiek Bryg.ANDRZEJ ŁABUZ komendant województwa małopolskiego
« Odpowiedź #39 dnia: Październik 15, 2007, 19:48:49 »
Brygadier Andrzej Łabuz w okresie przedwyborczym jeździ po JRG i obiecuje podwyżki. W ten sposób wykorzystuje instytucję państwową do interesów partyjnych. Na spotkaniu w KM PSP wyraził niezadowolenie ponieważ na spotkanie nie przybyli oficerowie pozostający na wolnym. Za komuny też urządzano masówki, na których wymagano 100% obecności.  W czasie spotkania AŁ odciął sie od swojego niedawnego mentora Komendanta Głównego Kazimierza Krzowskiego krytykując ustawę, która obniżała czas pracy do 40 godzin, ale nie gwarantowała wypłaty pieniędzy za nadgodziny.
Widać w tym wszystkim głęboką obawę o utratę stołka.

Offline pożarnik92

  • asp.sztab.w stanie spoczynku
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
  • Bądz zawsze sobą.
Odp: co to za człowiek Bryg.ANDRZEJ ŁABUZ komendant województwa małopolskiego
« Odpowiedź #40 dnia: Październik 15, 2007, 20:06:36 »
Ukarał pan Łabuz swoich pupilków, dał  im ustne upomnienie , za nasze sprzeniewierzone pieniądze, i to są ludzie prawa i sprawiedliwości.Teraz jeszcze dostaną wysokie nagrody za okradanie PB.
"W służbach mundurowych zwyczaj salutowania wywodzi się z tego, że co jakiś czas trzeba sprawdzić, czy ma się jeszcze własną głowę."
"Mało salutowałem i teraz wiem że  w odpowiednim czasie nie miałem głowy"

Offline fire fighter knight

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: co to za człowiek Bryg.ANDRZEJ ŁABUZ komendant województwa małopolskiego
« Odpowiedź #41 dnia: Październik 16, 2007, 00:45:56 »
Ten człowiek nie powinien pełnić takiej funkcji. Wystarczyło mi to  co wyprawiał w sprawie synusia pracującego w podziale bojowym - żenada!!!

To się ponoć w głowie nie mieści.


Scalono wiadomości.
« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2007, 07:32:10 wysłana przez Butel »

Offline jasiuf

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
Odp: co to za człowiek Bryg.ANDRZEJ ŁABUZ komendant województwa małopolskiego
« Odpowiedź #42 dnia: Październik 16, 2007, 01:53:42 »
A o co chodzi z "synusiem" ?

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: co to za człowiek Bryg.ANDRZEJ ŁABUZ komendant województwa małopolskiego
« Odpowiedź #43 dnia: Październik 22, 2007, 11:09:43 »
Słyszałem wiele.... ale chętnie poczytam i porównam czy to co słyszałem pokrywa sie z tym co może ktoś napisze

Offline BOTmod

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 22
    • Czytajcie a zrozumiecie!!!
Odp: co to za człowiek Bryg.ANDRZEJ ŁABUZ komendant województwa małopolskiego
« Odpowiedź #44 dnia: Październik 22, 2007, 21:32:17 »
W związku z tym iż watek ,,co to za człowiek Bryg.ANDRZEJ ŁABUZ komendant województwa małopolski,,
stracił aspekt merytorycznej dyskusji, a stał się jedynie celem ataków urągających ludzkiej godności wykraczającej poza wszelkie normy moralne z chwilą obecną temat zostaje zamknięty.
Regulamin forum pkt4.
Nieco więcej schludności w swej mowie ulokuj, albo będę (będziesz) zmuszony opuścić ten pokój
cyt. za: Moliére, Świętoszek