Służba > Związki Zawodowe

Pytanie do związków ?? dodatki służbowe !!!

(1/7) > >>

kivlow:
Witam wszystkich :)

Zadałem KG pytanie ale oczywiście nie dostałem odpowiedzi bo na ciężkie pytanie nie dostaje się ich :), wiec Pytam związki zawodowe jak widziecie rozwiązanie tej sytuacji ??
(cytat z mojej wypowiedzi do KG)

Szanowny Panie Komendancie.

Jest to mój pierwszy post na tym forum. Przez ostatni miesiąc zapoznawałem się z tematyką zawartą tutaj. I nasuwa mi się pytanie do Pana KG. Wszyscy wiemy o co chodzi z Problemami w Straży - są to pieniądze a dokładnie ich brak (zwłaszcza na podziale bojowym).

Zauważyłem jednak pewien niuans. Ukończyłem SAPSP ładnych parę lat do tyłu i dzięki temu mam siatkę kumpli w całej polsce. Dzięki temu mogę się szybko orientować co słychać w całej Polsce na różnych stanowiskach (podział i biuro) w różnych województwach.Z tego co się orientuję dodatek służbowy to 50% podstawy i kasy za stopień. I tu nasuwa się pytanie. Dlaczego średnia tego dadatku na podziale bojowym (do dowódcy zmiany - nie wliczając oczywiście dowódców i zastępców jednostek bo to już biuro) jest w granicach ok 20% (tj 100-500zł max). A za to w komendach rośnie i to wykładniczo aż do maxa 50%. Czy np.:kpt. za biurkiem wykonuje więcej obowiążków niż ma zawarte w swoim zakresie obowiązków niż taki sam kpt. który pracuje np: jako d-ca zmiany ale na podziale bojowym?? Jak to jest, że ten dodatek jest tak zróżnicowany dla buirowych i dla podziału.
Pytanie moje jest zasadne bo po przejściu z podziału (dodatek w granicach 20%) na stanowisko biurowe KM (dodatek 48%) byłem wielce zaskoczony. Jak to jest - człowiek wykonuje to co ma w swoim zakresie obowiązków a nie dostaje tego co powienien.(stan ten potwiedziło kilkunastu moich znajomych w różnych woj.) Wiem, że dodatek jest przyznawany do 50% w/w ale jak to jest, że aby dostać te 50% na podziale to trzeba chyba znać "kaczory" a na stanowisku biurowym to normalność?? Przypominam, że właśnie zostałem biurowym i jestem oburzony tą sytuacją. Przecież tzw. solą poż. jest podział a traktowany jest jak niechciane dziecko!!! (a tak poza konkursem w jakiej wysokości ma Pan i Pana najbliżsi współpracownicy dodatek - ile procent ??  ).

p.s.
Miałe okazję być na spotkaniu związkowym KG z związkami (był tylko rzecznik [ale zaznaczam że poprzednika P.KG] chyba w październiku) i usłyszałem tam, że średnia dodatku na podziale sięga 1100zł więc się skromnie pytam na jakim to się z miłą chęcią tam przniosę :>.

Panie Komendancie – w wyniku moich skromnych głębokich przemyśleń mogę zaproponować szybkie i racjonalne rozwiązanie tego problemu. Nie Chciałbym, aby mój post został zbyty kilkoma pustymi frazesami w stylu „poweźmiemy szerokie rozwiązania systemowe, które w następnych latach spowodują wyrównanie tego stanu rzeczy”, proponuje następujące rozwiązanie. Obliczyć średnią krajową procentową dodatku służbowego (proste obliczenie matematyczne  ) i tak np.: z obliczeń wynika, że średnia to 31% dodatku. Pan Komendant wystosowuje pismo, iż z dniem 01. następnego miesiąca br. w całym kraju ta średnia jest stosowana do obliczenia kwoty wypłacanej strażakowi. I tak st. sek. ratownik na podziale dostanie swoje 31% i zastępca komendanta st. bryg. dostanie swoje 31%. Kwota jest różna, ale procent stały. Nikt nikogo nie posądzi, iż jego dodatek jest zależny do bliskości tzw. „koryta”.

Mam nadzieję, że tym postem nie uraziłem nikogo a kwestia poruszona tutaj pomoże Panu Komendantowi w zmianie tej przerażającej sytuacji.

()

Może Wy Panowie zrobicie z tym porządek !!! Rozwiązanie już jest powyżej  :wacko: choć napewno taki KG staci ze swojego dodatku (ok 3000zł) jakieś (1500zł) więc mu nie narękę tego ruszać ale podział się może wreszcie doczeka ?!

piotr998:

--- Cytat: kivlow w Marzec 23, 2007, 12:52:56 ---... Dlaczego średnia tego dadatku na podziale bojowym (do dowódcy zmiany - nie wliczając oczywiście dowódców i zastępców jednostek bo to już biuro) jest w granicach ok 20% (tj 100-500zł max). A za to w komendach rośnie i to wykładniczo aż do maxa 50%.
... Przypominam, że właśnie zostałem biurowym i jestem oburzony tą sytuacją.
--- Koniec cytatu ---
Zgadzam się całkowicie, że takiego zróżnicowania i to jeszcze w takim układzie być nie powinno.
Z tego co się orientuję nie jest to wszędzie regułą, choć niestety często występuje.
Mam pytanie - czy w związku z Twoim oburzeniem taką sytuacją oraz w ramach przeciwdziałania takim praktykom wystąpiłeś na piśmie do swojego komendanta o ustalenie dodatku w nowej, niższej wysokości, a zaoszczędzone środki przekazać na zwiększenie dodatku kolegom z podziału?  :rolleyes:
Czy też swoje oburzenie prezentujesz tylko na forum?  ^_^

kivlow:
Swoje oburzenie prezentuje nie tylko na forum ale również w miejscu pracy. Do komendanta nie wystąpiłem bo jeden dodatek h..a da chłopakom z podziału (jak znam życie KM powiększył by swój hehe). To trzeba przeprowadzić w całej polsce !!! I ja się nie kryję że troszkę dostane po kasie ale będę spał spokojnie. Nie jest powiedziane, że na podział nie wrócę hehe :) .

Ogn.Fox:
Zgadzam się z tobą dodatek zależy od bliskości koryta i prawdopodobne będzie tak samo z dodatkiem motywacyjnym

Ogn.Fox:
I co  z tym dodatkiem służbowym , czy jest szansa aby był on sprawiedliwy i nie zależał tylko od jednego człowieka , jak na razie jest on krzywdzący i nie równy dla wszystkich , mój dodatek na dzień dzisiejszy wynosi 46zł to ile to jest procent mojej pensji ..

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej