Służba > Związki Zawodowe

Prośba do Władz Komisji Mędzyzakładowej 1504

<< < (2/2)

Ogniowy:
Skoro sprawa się wyjaśniła proponuję temat zamknąć....

Geddeon:

--- Cytuj ---Ale to tylko takie moje złośliwe uwagi. Nie to co u Ciebie
--- Koniec cytatu ---
Kolego sebas:
Oczywiście, że moja wypowiedź była bardzo złośliwa w stosunku do strażak-a998.
Była to odpowiedź na rozpoczęcie tematu, który miał pokazać jacy ci związkowcy to tumany. I jak szastają JŚ JPII.  Nigdy nikomu nie zwracałem uwagi na ortografie. Ale jeśli ktoś się czuje tak bardzo urażony pomyłką dotyczącą autora cytatu i robi z tego ogólnopolską aferę, a pisząc to sam popełnia również rażący błąd, uznałem, że ten jeden raz na to sobie pozwolę.
No cóż, nie wiedziałem, że natknę się na kolejnego pokrzywdzonego przez ZZ, który "odbije piłeczkę" broniąc kolegę, zresztą słusznie. Brawo za szybka reakcję.
Jednak w drugim punkcie nie mogę się z Tobą zgodzić: :wacko:

--- Cytuj ---Widzę, że ZZ też. Nie bądźcie świętsi od Papierza.
--- Koniec cytatu ---
a ja napisałem:

--- Cytuj ---mógłbyś publicznie wyrazić swojej dygresji że "ZZ są świętsi od"....
--- Koniec cytatu ---
Pisząc ZZ miałem na myśli "Związkowcy" (drugie Z było po to żeby wiadomo było, ze chodzi o związki zawodowe czy też: związkowców zawodowych - wiem nie ładnie brzmi i znów nie stylistycznie), a Zwiazkowcy nie mogą być "świętsze" .....
Skoro jednak postanowiłeś mi udzielić lekcji stylistyki to mam pytanie:
"Z jednym stwierdzeniem autora muszę się zgodzić"
czy
"W jednym stwierdzeniu autora muszę się zgodzić"
które jest poprawne ?

pzdr

PS> Mimo wszystko nie zmienię (poprawię) poprzedniego posta jak to zrobił rozpoczynający wątek.
PS2>A tak całkowicie poza konkursem: czy znasz wyraz, który można napisać robiąc błąd w każdej literze a nie zmienić sposobu jego wymowy ?

solosar:
:)

Geddeon:
FZHUT  :D

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej