Autor Wątek: Zmiany, Zmiany  (Przeczytany 9198 razy)

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.134
Zmiany, Zmiany
« dnia: Styczeń 15, 2004, 19:34:58 »
A jak Wam się podoba w miarę świeży projekt nowelizacji ustawy o PSP?
Polecam art.35 i 71
Ja na razie nie piszę czy mi się podoba bo muszę poczytać dokładniej. Przydałby się tekst jednolity. :rolleyes:
Link do pliku w formacie zip/doc:
PROJEKT
« Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2004, 19:54:28 wysłana przez Zubek73 »

Offline czerwonypies

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 133
Zmiany, Zmiany
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 15, 2004, 23:10:40 »
Świetna robota Zubek. To się nazywa trzymaniem ręki na pulsie. Dziekuje w imieniu własnym i tych, którzy skorzystają z twoich informacji.
pozdro

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Zmiany, Zmiany
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 16, 2004, 20:23:32 »
Tekst jednolity ustawy o PSP stan prawny na 01.01.2004r. odkopałem na stronie http://www.zzsflorian.org.pl/prawo/psp/ust_psp.htm
Uzasadnienie do zmian projektu znajduje się pod linkiem http://www.zzsflorian.org.pl/projekty/prze...isy/zm_upsp.htm

inne nowelizacje przepisów strażackich http://www.zzsflorian.org.pl/projekty/prze...episy/index.htm

Na marginesie to podziękowania dla Webmastera, który prowadzi stronkę Floriana - Wziął się chłop do roboty :):):)

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.134
Zmiany, Zmiany
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 20, 2004, 19:10:00 »
No i okazuje się że wykrakałem  :P . Zmiany mamy nie tylko w przepisach ale i minister się zmienił.
Premier zwrócił się do prezydenta o powołanie Józefa Oleksego na stanowisko wicepremiera i ministra spraw wewnętrznych i administracji - podał rzecznik rządu Marcin Kaszuba.
 

Offline Mark1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
    • http://
Zmiany, Zmiany
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 20, 2004, 19:19:59 »
Zmiana człowieka nic nie da, jeżeli nie zmieni się stanowisko tego rządu. Odszedł następny minister, który podpisał porozumienie i nic się nie dzieje. Nowy minister też niebawem podpisze ze związkami nowe porozumienie i będzie jak dawniej.  
Wystarczy czasami pomyśleć, to nic nie kosztuje.

szyba

  • Gość
Zmiany, Zmiany
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 08, 2004, 16:04:38 »
Mam pewne uwagi do tej ustawy po jej pzreczytaniu oto one
1.zabrano nam gratyfikację urlopową czyli mamy obiecane nie podwyżki ale obniżki - brawo związki
2.jak ma wyglądać zasada wypoczynku na podziale - czy wystarczy że się pozostawi łóżka na podziale i to będzie gwarantowany wypoczynek -brak jest tu wyjaśnienia
3.kadencyjność komendantów- w ustawie o tym jest mowa zaś w rozporządzeniach nie znalazłem- a jeśli by była kadencja to jakie są zasady przystąpienia do wyboru i czy strażacy mieli by możliwośc głosowania wyboru komendanta np. powiatowego
4.czy w końcu podział ma mieć gwarantowany posiłek czy nie , bo tego problemu nikt nie wyjaśnił
5. dlaczego nie podnosisię stawki normowej na członka rodziny w przypadku zakupu mieszkania lub budowy - widocznie władzom związkowym na tym nie zależy bo oni pobrali ją gdy została ustalona bodajże w 97 roku i do tej pory została nie podniesiona
6.zyskujemy na czasie pracy ale nie do końca bo jak podpadniemy komendantowi to dostajemy 7 dyżurów w miesiącu domowych i wtedy wypada nam siedzieć w domu i czekać na telefon
starczy na razie moich uwag myślę że inni też się podzielą uwagami
 

d-ca JRG

  • Gość
Zmiany, Zmiany
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 08, 2004, 17:27:07 »
Nowelizacje rozporządzeń chyba wszystki "zrobią dobrze". Np. dowódcom JRG, bo do tej pory mieli za dobrze, kroi się urlop dodatkowy, obniża stopień etatowy i zaczyna majstrować przy celowości istnienia stanowiska d-cy i z-cy dowódcy JRG. Bo przecież każdy naczelnik z dwoma podwładnymi może zostać bryg., a niedouczony, niewykwalifikowany d-ca zatruwający życie komendzie i strażakom (zależy kto z jakiego punktu patrzy) z min. około 30 podległymi strażakami będzie miał szczęscie jak st.kpt. zostanie.
I trzeba będzie odbyć pokutę: za studia i bycie oficerem - z zasady przyznawane mniejsze podwyżki, za pracę w jednostce - niższy stopień służbowy. I nie chodzi mi tu o poniądze bo różnice na stopniu, czy w podwyżkach są prawie żadne ale o zasadę i sposób mobilizacji do służby. ;)  

SZYBA

  • Gość
Zmiany, Zmiany
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 08, 2004, 19:09:37 »
panie dowódco urlopu panu nie odcieli jak dobrze prze4liczysz to zyskałes tak jak i strazacy na zmianie  okolo 2 lub 3 służby.  co do pozostałości to masz racje chociaż  plus dla ciebie to zmniejszenie liczby dyżurów domowych z 15 do 7 zaPEWNE to dostaną dowodcy zmiany lub pracownicy komendy. w sprawie stopnia to maqsz racje co za związki na to się godzą chociaż osmycki już większego stopnia nie dostanie ale inni. czy ty musisz zostać jako st. kpt na etacie dowodcy , mysle ze chcialbys byc dowodca az do emerytury ale nie bedziesz mogl odejsc w stopniu st, bryg. bo przecież nie wszyscy beda komendantami
dziekuje za tak szybkie odpowiedzi i czekam na dalsze a zwłaszcza na PANA OSMYCKIEGO CO MA ON DO POWIEDZENIA MOZE WZIAŁ LAPTOPA ZE SOBA NA URLOP  

Offline Mark1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
    • http://
Zmiany, Zmiany
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 08, 2004, 19:19:28 »
Cytuj
1.zabrano nam gratyfikację urlopową czyli mamy obiecane nie podwyżki ale obniżki - brawo

 Ustawa jeszcze nie weszła w życie trwają prace nad nią , z  tego co ja wiem związki zaopiniowały  negatywnie  jeżeli nie wierzysz możesz sprawdzić na stronie związkowej. Inna sprawa że ustawa była przekazana do wszystkich komend do konsultacji i można było wnieść do niej uwagi. Kolego trochę późno się obudziłeś.
Wystarczy czasami pomyśleć, to nic nie kosztuje.

SZYBA

  • Gość
Zmiany, Zmiany
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 08, 2004, 19:27:54 »
MARK1 JESLI ZAJRZYSZ NA PROJEKT USTAWY DO ZWIAZKU FLORIANA TO ZOBACZYSZ ZE TAM JEST WYSZCZEGOLNIONE CO ZWIAZKI PROPONUJA I GDZIE SIE NIE ZGADZAJA  I  PRZY GRATYFIKACJI NIC NIE MA O TYM CZY ZWIAZKI SA TEMU PRZECIWNE   TYLKO JEST ZE TE ARTYKUL JEST SKRESLONY   JA NIE CHCE Z NIKIM SIE PRZEKOMARZAC WIEC TROCHE ZMIENMY SPOSOB DYSKUSJI

Offline Mark1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
    • http://
Zmiany, Zmiany
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 08, 2004, 19:32:31 »
Kolego to ja napiszę tak jeżeli zajrzysz na stronę solidarności to dowiesz się , że ustawa została zaopiniowana negatywnie. Zgadzamy się z jednym trwają prace nad ustawą i nie wiadomo jak się one potoczą.
Wystarczy czasami pomyśleć, to nic nie kosztuje.

SZYBA

  • Gość
Zmiany, Zmiany
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 08, 2004, 19:59:42 »
MARK ALE JA NIE JESTEM ZADNYM ZWIAZKOWCEM JESLI CI CHODZI O TO ZE PREFERUJE FLORIANA . JESLI CHODZI O TO ZE SOLIDARNOSC PRZYJELA NEGATYWNIE TO ZGODA ALE KTORE PUNKTY BO CZESC USTAWY JEST DLA NAS DOBRA NP. WIECEJ URLOPU I WOLNEGO, OPIEKA NAD DZIECMI ITP. NIE WSZYSTKO W TEJ USTAWIE JEST ZLE
JESZCZE RAZ POWTARZAM JA PROSZE O UWAGI W KWESTIACH DLA NAS NIEKORZYSNYCH A NIE O TO ZEBY SIE ZKIMS NIEZGADZAC JESLI MASZ RACJE ZE GRATYFIKACJA JEST WPISANA W USTAWIE  PROJEKCIE TO CHYLE PRZED TOBA GLOWE   W/G MNIE W PROJEKCIE NIE MA JEJ UJETE I TAKIE RZECZY MAJA BYC TEMATEM DYSKUSJI ZNAJDZ INNE Z NIEKORZYSTE SPRAWY A MOZE NA KONIEC WSZYSTKO SIE ZSUMUJE I MOŻE ZWIAZKI COS Z TEGO SKORZYSTAJA
POZDRAWIAM I CZEKAM NA DQALSZA DYSKUSJE

dowódca JRG

  • Gość
Zmiany, Zmiany
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 08, 2004, 20:04:19 »
Szyba; z tym urlopem dla dowódcówJRG to jest tak, że wchwili obecnej przysługuje tyle jak na zmianach- w związku z uczestnictwem w działaniach a w projekcie rozporządzenia już nie jest zaznaczone że najwyższy wymiar przysługuje także dowództwu JRG; dyspozycji nikt nie przełoży na dowódców zmian, bo byłoby śmieszne jakby na miejscu zdarzenia dowodzenie przejmował np. dowódca zmiany I od dowódcy zmiany II itp. A napisałem o tym aby zaznaczyć, że w naszej służbie oprócz wszelkich podziałów komenda - JRG; zmiany - 8 godz.; oficerowie-aspiranci-podoficerowie; oficerowie-aspiranci-podoficerowie ze zmian - oficerowie-aspiranci-podoficerowie 8 godz.; oficerowie-aspiranci-podoficerowie z komend - oficerowie-aspiranci-podoficerowie z JRG, najważniejsze jest i tak widzimisie ICH (a kto to jest to każdy sobie sam wyjaśni), które nie ma żadnego związku z dobrem służby i logicznym zarządzaniem naszą (strażaków) pracą

SZYBA

  • Gość
Zmiany, Zmiany
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 08, 2004, 20:12:16 »
TO CZY DOWODCA ZMIANY NIE BEDZIE MIAL DYZUROW TO WLASNIE ZALEZY OD ICH JAK ICH NAZWALES ONI MOGA WSZYSTKO ZROBIC A CZY DOBRZE TO BEDZIE WYGLADAC TO JUZ INNA SPRAWA   DAM CI KU TEMU PRZYKLAD  OTOZ   OFICEREM OPERACYJNYM W WIELU PRZYPADKACH PRZYNAJMNIEJ U MNIE JEST  ML. ASP. KTORZY MIELI U MNIE STAŻ NA ZMIANIE  I CZU TU NHIE MA GLUPOTY ABY ASP O ROCZNEJ PRACY PRZEJMOWAL ODE MNIE DOWODZTWO PODCZAS AKCJI

dowódca JRG

  • Gość
Zmiany, Zmiany
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 08, 2004, 20:34:09 »
O przejmowaniu przez ludzi z komendy (niektórych oczywiście) to nie chciałem już pisać żeby nie być posądzonym o przypisywanie sobie najwyższej wiedzy i umiejątności. Ale jak ci ludzie pomimo niejednokrotnie szczerych chęci mogą to zrobić dobrze jak organizacja ich pracy spowodowała, że zdarzenie np. w ciągu ostatnich lat to tylko w telewizji oglądali. Ale na ty to już najwięcej będą cierpieć ludzie na zmianach bo albo będą musieli sami prostować óżne dziwne decyzje (o ile się da) albo ponosić ich konsekwecje (fizyczne), a już o dziwnej świadomości że każdy aspirant z komendy jest lepszy od aspiranta z JRG ( to samo dot. wszystkich korpusów), a niejednokrotnie stażysta z komendy "jest bardziej wykwalifikowany" od oficera z JRG to już nawet pisać nie wypada. Może kiedyś uda nam się to zmianić, ale chyba kilka pokoleń musi wyginąć

Offline Mark1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
    • http://
Zmiany, Zmiany
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 08, 2004, 21:00:15 »
Szyba - źle zrozumiałeś nie mam nic do floriana. I sprawę związku zakończmy. Co do gratyfikacji to jej nie ma w ustawie, ponieważ rząd chciał włożyć ją do pensji? No może nie całą, ale to już inna sprawa. Prawda jest, że w ustawie są korzystne punkty, ale tych niekorzystnych było więcej. Następna sprawa, po co nowelizować ustawę w 60 punktach, kiedy ona ma 90 p. może lepiej wprowadzić całkiem mową ustawę.  
Wystarczy czasami pomyśleć, to nic nie kosztuje.

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Zmiany, Zmiany
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 09, 2004, 12:49:16 »
Kolego SZYBA :
Czytam Twoje posty i jestem coraz bardziej osłabiony.......
Cytuj
1.zabrano nam gratyfikację urlopową czyli mamy obiecane nie podwyżki ale obniżki - brawo związki
 No właśnie jeszcze żadna nowelizacja ustawy nie weszła a Tobie już zabrali gratyfikacje urlopowe... I to kto Ci ją zabrał....???? Oczywiście związki....standartowo. Już Ci tłumaczył Mark1 o tym że związki opiniowały to negatywnie ,ale to do Ciebie chyba nie może dotrzeć.  No cóż trudno....
Cytuj
5. dlaczego nie podnosisię stawki normowej na członka rodziny w przypadku zakupu mieszkania lub budowy - widocznie władzom związkowym na tym nie zależy bo oni pobrali ją gdy została ustalona bodajże w 97 roku i do tej pory została nie podniesiona
Tak Szyba pobrali ją i jeżdźą Mercedesami za tę wielką kasę.......ja nie jestem we władzach a też ją wziąłem i starczyło mi na zakup 4 m2 mieszkania (+ oczywiście nowy mercedes) więc się nachapałem i mnie też nie zależy. Oczywiście swoje pytania kierujesz do związków nie do komendanta bo przecież związki mają kasę i one decydują o wysokości stawki no nie????? Dlaczego nie wywalczyły i jak piszesz "nie zależy im" ????
Ano panie kolego związki są w mniejszości (już mi na tym forum parę razy ktoś o tym mówił) więc dlaczego Komendant i cały rząd ma słuchać wniosków mniejszości, grupy strażaków która coś chce zmienić coś zrobić ???  Zawsze w tej "większości" znajdzie się ktoś taki jak Ty co potrafi tylko skrytykować i swoje bolączki skierować zamiast do pracodawcy to do związków. Masz rację tak jest lepiej.....nie narazisz się. Związkowcy się narażają swoim przełożonym więc i tak mają przesrane to lepiej  ich skopać za wszystkie niepowodzenia i wogóle za wszystko co Cię boli. Niestety związek jeśli ma być naprawdę skuteczny to musi być silny......jeżeli nie jest silny ...to komu nie zależy na tym ?????????
W temacie "Protest" zapytałeś :"co przyniósł protest" -
Kolego Szyba : w dzisiejszym czasie kiedy większość strajków i akcji protestacyjnych jest o ochronę miejsc pracy a nie o podwyżki, myślę że każdy wywalczony grosz jest dużym sukcesem.
Ano przyniósł nam podwyżkę sortów na 2160 zł. na rękę i  prawdopodobnie podwyżkę ok.100-paru zł od października.
Dlaczego od października - to już inny temat. Dostaniemy też ok.60 zł. od stycznia ( 3%)
*Uwaga dane kwotowe są tylko orientacyjne-nie potwierdzone Gdyby nie było protestu byłoby wielkie gówno i wiesz o tym dobrze. Ja wiem że to jest mało, ale w porównaniu z niczym to jednak coś jest.
Cytuj
.zyskujemy na czasie pracy ale nie do końca bo jak podpadniemy komendantowi to dostajemy 7 dyżurów w miesiącu domowych i wtedy wypada nam siedzieć w domu i czekać na telefon
wg. prawa pozostając do dyspozycji przełożonego na dyżurze pod nr. telefonu jest podjęciem pracy.
tyle że u nas czas pracy jest nie normowany i wynika z wymogów służby.....
To jest temat czasu pracy, a jak wynika z obserwacji strażakom odpowiada pracować 240 godzin miesięcznie bo ten system jest dobry....więc wszystko ok.   To te cholerne związki chcą jakiegoś 40 godzinnego tygodnia pracy. Po co???? jesteśmy już jedyną formacją pracującą tyle czasu w miesiącu za takie same pieniądze jakbyśmy pracowali 160 godzin, i bez żadnych rekompensat.
Ale dajemy temu spokój ten temat już był poruszany i nie będziemy do tego wracać żeby nie zanudzać.

Na koniec chciałbym kolego Szyba żebyś zdobył się na odwagę i wreszcie napisał jakiego to "garba ma p.Osmycki"???? Bo strasznie dużo szumu robisz a zapytany o fakty milkniesz i się chowasz......
Mam nadzieję że swoje spostrzeżenia i te "wiadomości " usłyszane od kol. przewodniczącego wreszcie nam ujawnisz......
Pozdrawiam i jakby co to zwal wszystko na związki...tak jest bezpieczniej.
PS.
Cytuj
dziekuje za tak szybkie odpowiedzi i czekam na dalsze a zwłaszcza na PANA OSMYCKIEGO CO MA ON DO POWIEDZENIA MOZE WZIAŁ LAPTOPA ZE SOBA NA URLOP
Narazie to Ty jemu nie odpowiedziałeś......
Ciekawe,ale zawsze ci co nie są w związku mają najwięcej do powiedzenia o związkach, i najlepiej się orientują w sprawach związkowych.


 

SZYBA

  • Gość
Zmiany, Zmiany
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 09, 2004, 13:03:58 »
NO DOBRA JESTEM BEZNADZIEJNIE GLUPI.
PS. ALE TO TEZ JEST WINA WLADZ ZWIAZKU.  

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Zmiany, Zmiany
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 09, 2004, 13:47:30 »
Nie twierdzę że jesteś głupi.....!!!!!! nigdzie tak nie napisałem.....!!!
Jesteś tylko rozgoryczony całą sytuacją i chcesz komuś za to dowalić ale nie wiesz komu.
Nie chciałem Cię ani obrazić ani "zadeptać" tylko wyjaśnić niektóre mechanizmy na które nikt nie ma większego wpływu. i czasem trzeba zastanowić się gdzie leżą przyczyny zanim zacznie się osądzać.

PS.
Cytuj
PS. ALE TO TEZ JEST WINA WLADZ ZWIAZKU.
:lol:  :lol:  

Gość_Robert

  • Gość
Zmiany, Zmiany
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 09, 2004, 16:51:37 »
Dziendorby Wieczór.

Pozwalam sobie wejść w temat na wyraźne życzenie marudy SZYBY, który wybrał mnie na swojego PUPILKA. Cieszę się, że tylko na FORUM może mnie się czepiać, natomiast nie zazdroszczę tym strażakom, którzy muszą z SZYBĄ na codzień pracować, który w innych tematach przyznał się, że jest oficerem i dowódcą sekcji.

Jeśli chodzi o kwestie  "co robią związki zawodowe - a właściwie PAN OSMYCKI" to uprzejmie donoszę, że związki zawodowe mają czas do 27 lutego na  zapoznanie się z dwoma ustawami i ok. 20 rozporządzeniami przedstawionymi przez KG do zmiany. Zbieramy wszystkie informacje, nawet te Twoje SZYBO dotyczące gratyfikacji urlopowej i kwestii posiłków dla systemu zmianowego. Poprawek w samej ustawie jest ponad 60, zatem każda uwaga jest przez nas analizowana, żeby czegoś nie pominąć.
Chcę przy tym SZYBIE i innym przypomnieć, że związki zawodowe formalnie mogą wyrazić do niniejszych projektów opinie. CO Z NIĄ ZROBI KOMENDANT GŁÓWNY I MINISTER to jest ICH RZECZ. TO KG i MINISTER są władzami i oni podejmują decyzje i odpowiadają za nie. Także panie SZYBO jak piszesz o związkach to nie pisz jakby to związki zawodowe rządziły.

Co do mojego stopnia to nie otrzymałem jeszcze generała brygadiera także nie rozumiem dlaczego miałbym już więcej nie dostać - no chyba, że masz takie chody u Ministra że już mi to załatwiłeś.  :D   Ale jeśli masz takie chody to niezałatwiaj takich spraw jak mój stopień tylko załatw coś dla wszystkich strażaków np. gratyfikacje urlopowe lub posiłki dla zmianowych.
Co do pomocy mieszkaniowej to skoro wiesz tyle o mnie (cały czas czekam na te wiadomości na PROTEŚCIE) to powinieneś sobie darować tak głupi przytyk, ponieważ akurat nie korzystałem z tej pomocy ani nie otrzymałem mieszkania służbowego ani nie biorę świadczenia za brak mieszkania - tu trafiłeś kulą w płot.

Co do związków zawodowych i ich władz to przypomnę, że są trzy centrale o zasięgu krajowym: Krajowa Sekcja Pożarnictwa"Solidarność" - której przewodzę, Związek Zawodowy Strażaków "FLORIAN" którą dowodzi Piotr Kołodziński i NSZZ Pracowników Pożarnictwa, którą zarządza Krzysztof Hetman.
Myślę, że teraz będziesz miał już trzech pupili co pozwoli mi trochę odetchnąć. :lol:

Pozdrawiam
Robert Osmycki

P.S. Wziąłem Laptopa na urlop B)


 

KZ

  • Gość
Zmiany, Zmiany
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 10, 2004, 13:19:22 »
Szyba nie martw się - nie jesteś głupi.Popracujesz dłużej w PSP to przeżyjesz jeszcze wiele zmian, które tak naprawdę nic nie zmienią.
Pozdrowienia dla p. Roberta - udanego urlopu.
 

SZYBA

  • Gość
Zmiany, Zmiany
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 11, 2004, 18:07:27 »
DO GEDEONA
1.SZYBKO NIE ODPOWIADAM BO PRACUJĘ NA ZMIANIE I JESTEM W PRACY CO 3 DZIEŃ-TO POWINIENES WIEDZIEĆ A JEŚLI JESTEM CO 3 DZIEŃ W PRACY I KORZYSTAM Z INTERNETU A NIE MAM W INNY SPOSÓB DOSTĘPU DO NIEGO TO POWINIENEŚ SIĘ ZORIENTOWAĆ ŻE POST Z 9.02. JEST NIE MÓJ- GŁUPKIEM NIE JESTEM CHYBA ŻE W STRAŻY MOGA PRACOWAĆ UMYSŁOWO CHORZY - CZYLI WARA OD PODSZYWANIA SIĘ POD MÓJ NICK
2.PORUSZYŁEM TEMAT DOTYCZĄCY PROJEKTU USTAWY I ROZPORZĄDZEŃ KTÓRE ZOSTAŁY UDOSTĘPNIONE PRZEZ ZWIAZEK O NAZWIE FLORIAN WIĘC SOBIE I TY TAM ZAJRZYJ I ZOBACZYSZ ŻE TAM SĄ WYSZCZEGÓLNIENIA NA CO ZWIĄZKI SIĘ GODZĄ BO NIE MA ŻADNYCH WZMIANEK INNYCH, JAKIE SĄ NOWE PROPOZYCJE ZWIAŻKOWE ITD.WIĘC MAM PRAWO SIĘ WYPOWIEDZIEĆ NA TEN TEMAT I WYSŁUCHAĆ INNYCH KTÓRZY POWINNI WYCHWYCIĆ INNE UWAGI A NIE ATAKOWAĆ MNIE JAK TY TO ROBISZ, BO DLA MNIE TAM JEST JASNE ŻE PRAWO DO GRATYFIKACJI URLOPOWEJ ZOSTAŁO WYKREŚLONE I KROPKA
3.JESLI CHODZI O NIE PODWYZSZONĄ KWOTĘ MIESZKANIOWĄ TO PISZESZ ŻE TY KUPIŁEŚ ZA NIĄ 4M2, A ILE BYŚ TERAZ KUPIŁ ZA TĄ KWOTĘ JA PODEJRZEWAM ŻE 2
MI CHODZI O TO ŻE W TAK WAŻNEJ SPRAWIE SOCJALNEJ NIE ZAUWAŻYŁEM ŻEBY JAKIKOLWIEK ZWIĄZEK ZAJĄŁ SIĘ TĄ SPRAWĄ A TY SAMYM MAM PRAWO SĄDZIĆ ŻE PANU OSMYCKIEMU JAKO PRZEWODNICZĄCEMU NA TYM NIE ZALEŻY CZYLI MIAŁEM KU TEMU PRZESŁANKĘ ŻE OTRZYMAŁ JUŻ PIENIĄŻKI- ALE PRZYZNAJĘ MU RACJĘ ŻE SIĘ POMYLIŁEM ALE TYLKO W KWESTII ŻE WZIĄŁ PIENIĄZKI- SAM NAPISAŁ ŻE NIE MA PRAWA DO TYCH PIENIĘDZY WIEĆ CZY MU NA TYM ZALEŻY TO CHYBA JEDNAK JA MIAŁEM RACJE
I TU PARĘ ZDAN DO PANA OSMYCKIEGO JAK I POZOSTAŁYCH PRZEWODNICZĄCYCH ZWIĄZKU KTÓRYCH PAN WYMIENIŁ
1.TO, ŻE ZWŁASZCZA NA PANU I POZOSTAŁYM PRZEWODNICZĄCYCH LEŻY OBOWIĄZEK WALKI Z WŁADZAMI NA GÓRZE NIE MUSZĘ PANU PRZYPOMINAĆ CHYBA ŻE PAN TRAKTUJE SWOJE STANOWISKO JAKO REPREZENTUJĄCE . PANA LUDZIE WYBRALI PO TO ŻEBY PAN LWIM PAZUREM WALCZYŁ ALE O NIE PRZETRWANIE NA STANOWISKU ALE O SPRAWY STRAŻAKÓW I TO NIE TYLKO TYCH KTÓRZY SĄ W ZWIĄZKU BO JAK SIE NIE MYLĘ ZWIĄZKI SĄ POWOŁANE PO TO ABY BRONIĆ NIE TYLKO ZWIĄZKOWCA ALE I POZOSTAŁYCH PRACOWNIKÓW A O TYM SIĘ ZAPOMINA TAKŻE W MOJEJ KOMENDZIE I DLATEGO TEŻ JA WYSTĄPIŁEM Z SZEREGÓW TAKIEGO ZWIĄZKU I MAM PRAWO SĄDZIĆ TO SAMO O INNYCH
2.O PAŃSKIM GARBIE NIE ZAPOMNĘ NAPISAĆ ALE BĘDĘ MUSIAŁ POCZEKAĆ AŻ PAŃSKI KOLEGA Z ROKU MI WYJAWI WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW ALE TAK JAK MÓWIE POTRZEBA CZASU- MAM PRAWO TEŻ SĄDZIĆ ŻE PAN MA GARBA BO JAKO KADETA BAŁ SIE PANA KOMENDANT SZKOŁY A JEŚLI SIĘ BAŁ TO COŚ W TYM JEST BEZ GARBA BY PAN WTEDY WYLECIAŁ ZE SZKOŁY SZYBCIEJ NIZ PRZYSZEDŁ
3.CO DO STOPNIA TO ŻYCZĘ ABY PAN DOSZEDŁ I DO NAD NAD BRYGADIERA BO TAKI STOPIEŃ MOŻE ZNÓW WŁADZA UTWORZY A ZWIĄZKI NIC NIE BĘĄ MOGLI ZROBIĆ , BO TAK JAK PAN NAPISAŁ TO CO ZROBI KOMENDANT I MINISTER TO ICH SPRAWA - A JA MAM DO PANA TAKA UWAGĘ - TO NIE TYLKO ICH SPRAWA ALE I PANSKA  BO TO PAN JEST PRZEWODNICZĄCYM ZWIĄZKU
TU  JESZCE DO W/W PANÓW
OPRÓCZ KOMUNIKATÓW W KTÓRYCH NIE MA KONKRETÓW Z CZYM SIE ZWIĄZEK SOLIDARNOŚCIOWY NIE ZGADZA NIE ZAUWAŻYŁEM INNYCH DOKUMENTÓW ŚWIADCZĄCYCH ŻE ZWIĄZEK POD PRZEWODNICZĄCYM PANEM OSMYCKIM WALCZY
O STRAŻAKÓW
GEDEON POKAŻ MI GDZIE JEST NAPISANE ŻE DYŻUR DOMOWY JEST PODJĘCIEM PRACY PRZYPOMINAM CI ŻE PODCZAS DYŻURU DOMOWEGO NIE MOŻNA CI NP. WYPIĆ ALKOHOLU CHYBA ŻE CHCESZ RYZYKOWAĆ, ALBO ŻE JESTEŚ PEWNY ŻE NA TWOIM DYŻURZE NIC SIĘ NIE WYDARZY TAK SAMO MUSISZ BYĆ STALE DO DYSPOZYCJI
 NA KONIEC JA POWTARZAM ŻE PORUSZYŁEM TEMAT PROJEKTÓW I WYŁAPANE PRZEZEMNIE PUNKTY KTÓRYCH SIE OBAWIAM JAKO BEZPOŚREDNIO TERAZ DOTYCZĄCE BĄDZ MOGĄCE MNIE KIEDYŚ DOTYCZYĆ NIE TYLKO MNIE ALE POZOSTAŁYCH STRAŻAKÓW . PAN OSMYCKI WYSTOSOWAŁ W KOMUNIKACIE ABY SIĘ USTOSUNKOWALI STRAŻACY- ZWIĄZKOWCY CO DO PROJEKTÓW I ZŁOŻYLI SWOJE UWAGI WIĘC JEŚLI JA WYŁAPAŁEM UWAŻAM ŻE SŁUSZNE UWAGI TO POWINNO SIĘ PODZIEKOWANIE A NIE ATAK - CHYBA ŻE TAK SAMO JAK MNIE POTRAKTUJE PAN OSMYCKI KOLEGÓW ZWIĄZKOWCÓW
 TO NA TYLE ŻYCZĘ MIŁEGO URLOPU I ZAZDROSZCZĘ PANU ŻE MOŻE PAN BYĆ TERAZ NA URLOPIE W PORZE ZAPEWNE FERII ZIMOWYCH DZIECI , BO JA JAK I POZOSTALI KOLEDZY NIE MOŻEMY WYKORZYSTAĆ JESZCZE URLOPÓW ZALEGŁYCH POMIMO ŻE W KOMENDZIE DO ZWIĄZKU NALEŻY OKOŁO 40% STRAŻAKÓW
I TU KOLEJNY PRZYKŁAD ŻE ZWIĄZEK NIE MOŻE ZROBIĆ RZECZY TAKICH NA KTÓRYCH STRAŻAKOM ZALEŻY CZYLI NP. WYKORZYSTANIE URLOPU W TAKIM TERMINIE JAKI MU ODPOWIADA BO PLAN URLOPU I TAK ZATWIERDZA KOMENDANT A WCZEŚNIEJ DOWÓDCA JRG

[size=8]DOP.MODERATORA (AniolStroz) : Szyba zarejestruj się wtedy nikt nie będzie się pod Ciebie podszywał. Na górze strony masz taką opcję jak "Zarejestruj się" - kliknij na nią i postępuj zgodnie z instrukcją - wypełnij co trzeba, zatwierdź! Później tylko będziesz wybierał opcję "Zaloguj się" wpiszesz swój login i hasło i możesz już buszować na forum. Opuszczając forum wybieraj zawsze opcję "Wyloguj" - też jest na samej górze strony.[/size][/b]
« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2004, 10:15:32 wysłana przez aniolstroz »

Gość_Robert

  • Gość
Zmiany, Zmiany
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 12, 2004, 14:37:12 »
Dziendobry Wieczór

Ręce i nogi mi opadają jak czytam posty SZYBY a szczególnie ostatniego. Tyle goryczy, zazdrości i hipokryzji w jednym, to już dawno niewidziałem.

Do tego dokładam jeszcze nietuzinkowe przeinaczanie NAPISANYCH faktów - no bo jak nazwać wywody na temat moich uprawnień do świadczeń mieszkaniowych jak ja napisałem, że z nich NIEKORZYSTAŁEM a SZYBA pisze, że NIE MAM DO NICH PRAWA. Taka mała różnica jak między krzesłem zwykłym a krzesłem elektrycznym ;) W Komunikacie na który się pan/pani SZYBA powołuje zwracam się do wszystkich strażaków nie tylko związkowców - pan pisze, że zwróciłem się tylko do związkowców.
Boję się cokolwiek pisać bo pan/pani SZYBA i tak to poprzekręca i napisze że miał racje.

Szczytem hipokryzji jest wypominanie Geddeonowi, że atakuje SZYBĘ w momencie, kiedy w każdym poście SZYBY (SZYB?) znajduję wycieczkę w  moim kieunku w szczególności. Wylewa pan/pani wiadro pomyj raz na lewo raz na prawo i dziwi się, że samemu też się zostało ochlapanym.
 Pan/pani wybrała taką formę dyskusji i trudno oczekiwać innych efektów, chociaż i tak uważam, że Geddeon jak na swoje wcześniej wykazane umiejętności obchodzi się z panem/panią w sposób bardzo delikatny.

 Jednocześnie co do mojej osoby to czytając pana/pani posty stwierdzam, daleko idące zapędy z pana/pani strony wobec mnie. Dla przypomnienia tylko z tej strony - najpierw pan/pani SZYBA pozwala sobie odebrać mi prawo do awansu w stopniu, następnie wyjaśnia mi i przypomina jaka jest rola przewodniczącego związku  oraz ROZLICZA mnie z tej działalności. Co do stopnia już wcześniej się wypowiedziałem a rozliczać mnie z mojej działalności mają prawo związkowcy, którzy należą do "Solidarności" a nie każdy, komu przyjdzie na to ochota. I tu znów wytyk do SZYBY (SZYB?) - skoro sam zwracasz uwagę na nieprawidłowości ustanawiane przez Komendę Główną to miej trochę samokontroli i nie nadawaj sobie uprawnień, których nie posiadasz. A dodatkowo informuję, że czy mam obowiązek bronić każdego pracownika, czy tylko związkowca to określa ustawa o związkach zawodowych - zachęcam do lektury.
   W dalszych wywodach pan/pani SZYBA odbiera mi prawo do świadczeń mieszkaniowych - o czym napisałem wcześniej, a na koniec ma pretensje, że wykorzystuje swoje prawo do urlopu. Panie SZYBA - zdecyduj się pan - albo walczy pan o dobro strażaków albo tylko o swoje. Jakby się pan nie czepiał tylko spytał dlaczego jestem na urlopie to by się pan dowiedział, że mój pracodawca zobowiązał mnie do wykorzystania urlopu zaległego. I dlatego pewnie będę również w marcu na urlopie - co nie przeszkodzi mi realizować moich obowiązków związkowych.

Na zakończenie odniosę się tylko do mojego GARBA - ponoć jest pan oficerem (nie mam zamiaru obrażać tu oficerów) - czyli osobą z wyższym wykształceniem. Skoro tak to trzeba było wysilić swoje komórki na trochę wyższym poziomie i napisać o konkretach, bo pisanie, że wiem, że nic nie wiem ale jak się dowiem to powiem, to jest poprostu ośmieszające piszącego te słowa. To co pan/pani robi to jest takie rozrzucanie "nawozu" - a może się przyklei.
Czepianie się tego czy powinienem wcześniej wylecieć ze szkoły niż do niej trafiłem mogę tylko potraktować tak jak wcześniejsze pana/pani wytyki - poprostu wypowiada się pan/pani SZYBA w sposób nieuporawniony - chyba, że pod pseudonimem SZYBA ukrywa się ówczesny Komendant SChP POZNAŃ.

W ten sposób ważne dla strażaków FORUM o zmianach przepisów pożarniczych zmienia się w pyskowisko i prywatne pdochody (anonimowe zresztą) z powodów bliżej mi nie znanych, ale pewnie nie z sympatii. Nawet nie wiem czy ktoś taki jak SZYBA istnieje, bo ponoć się ktoś podszywa.  A ponieważ pan/pani SZYBA przeszedł w zakres, który moim zdaniem wykracza po za ramy tematu ZMIANY,ZMIANY oraz kultury i etyki - czego wymaga ragulamin tego FORUM a także wkroczył w styl opluwania "rozmówcy" zamiast spierania się na merytoryczne argumenty - który mi osobiście nie odpowiada informuję, że po raz ostatni odpowiedziałem na zaczepki SZYBY(SZYB?) - chyba, że się zaloguje i podpisze z imienia i nazwiska.



Pozdrawiam

Robert Osmycki


 

Offline gorex

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 534
  • Nienagannie wyuzdany trzydziestolatek
Zmiany, Zmiany
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 12, 2004, 14:59:41 »
do szyby i Roberta.
obaj jestescie niezalogowani, przynajmniej tak sie wypowiadacie.
kazdy moze sie pod was podszyc i napisac jakies bzdury. zalogujcie sie jak cos piszecie.

 
Zrób na złość wszystkim- zacznij myśleć!
Nic tak nie psuje dyskusji jak dogłębna znajomość rzeczy. MH nr..

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Zmiany, Zmiany
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 13, 2004, 22:32:10 »
Do SZYBY:
Cytuj
1.SZYBKO NIE ODPOWIADAM BO PRACUJĘ NA ZMIANIE I JESTEM W PRACY CO 3 DZIEŃ-TO POWINIENES WIEDZIEĆ A JEŚLI JESTEM CO 3 DZIEŃ W PRACY I KORZYSTAM Z INTERNETU A NIE MAM W INNY SPOSÓB DOSTĘPU DO NIEGO TO POWINIENEŚ SIĘ ZORIENTOWAĆ ŻE POST Z 9.02. JEST NIE MÓJ-
Ostatnią rzeczą jaką robię to patrzę na datę napisanego postu. Nie wiem skąd powinienem wiedziec że używasz internetu co 3 dni.??? Jasnowidzem nie jestem a również  nie śledzę dokładnie kto kiedy i w jakich godzinach pisze posty. Jeszcze raz chcę się zapytać skąd miałem o tym wiedzieć. czy gdzieś wcześniej o tym napisałeś???
Ale teraz krótko:
Cytuj
3.JESLI CHODZI O NIE PODWYZSZONĄ KWOTĘ MIESZKANIOWĄ TO PISZESZ ŻE TY KUPIŁEŚ ZA NIĄ 4M2, A ILE BYŚ TERAZ KUPIŁ ZA TĄ KWOTĘ JA PODEJRZEWAM ŻE 2
Nie , teraz bym kupił 5,5 m2 Mieszkania potaniały tak że jestem 1,5m2 w plecy. cztery lata temu wziąłem tę "pożyczkę".
Cytuj
NA PANU I POZOSTAŁYM PRZEWODNICZĄCYCH LEŻY OBOWIĄZEK WALKI Z WŁADZAMI NA GÓRZE NIE MUSZĘ PANU PRZYPOMINAĆ
Walki z władzami na górze???????
Szyba, obowiązek walki??? Obowiązek reprezentowania i ochrony praw pracowniczych - zresztą poczytaj sobie statut związku i zrozumiesz.
Myślę że lepiej napisałbyś to tak : "na panu i na innych przewodniczących leży obowiązek narażania się naszym przełożonym. A ja chodź już nie jestem członkiem żadnego związku i nie płacę żadnych składek mam obowiązek wymagać od panów i krytykować. Ja się już nie będę narażał i nie będę płacił składek na utrzymanie związków a i tak jak związek coś wywalczy to chętnie wezmę".
Cytuj
BO JAK SIE NIE MYLĘ ZWIĄZKI SĄ POWOŁANE PO TO ABY BRONIĆ NIE TYLKO ZWIĄZKOWCA ALE I POZOSTAŁYCH PRACOWNIKÓW A O TYM SIĘ ZAPOMINA TAKŻE W MOJEJ KOMENDZIE I DLATEGO TEŻ JA WYSTĄPIŁEM Z SZEREGÓW TAKIEGO ZWIĄZKU I MAM PRAWO SĄDZIĆ TO SAMO O INNYCH
Szyba i powiem Ci szczerze że ja się z tym zapisem nie zgadzam. Skoro członkowie związku płacą składki, poświęcają swój czas a inni stoją z boku i plują tak jak ty na związek to dlaczego takim związek ma pomagać i ich bronić????? Sam znam przykłady gdzie goście napier....li na związek a jak się im krzywda działa to przychodzili żeby ich bronić (nie chodzi tu o alkohol ani inne..tego typu).
Ale to jest moje zdanie, inni napewno sądzą inaczej.......
Cytuj
PANA LUDZIE WYBRALI PO TO ŻEBY PAN LWIM PAZUREM
Ciekawy jestem jak Ty walczyłeś będąc członkiem związku i dlaczego Ciebie ludzie nie wybrali????
Cytuj
OPRÓCZ KOMUNIKATÓW W KTÓRYCH NIE MA KONKRETÓW Z CZYM SIE ZWIĄZEK SOLIDARNOŚCIOWY NIE ZGADZA NIE ZAUWAŻYŁEM INNYCH DOKUMENTÓW ŚWIADCZĄCYCH ŻE ZWIĄZEK POD PRZEWODNICZĄCYM PANEM OSMYCKIM WALCZY O STRAŻAKÓW
Szyba naprawdę jesteś świetny......szkoda słów.
najlepiej jakby związek był organizacją terrorystyczną i wysadzał komendy w powietrze. Zdajesz sobie sprawę że związek w wielu sprawach opiniuje a nie decyduje.
Zapytam cię jeszcze raz. Jak ma związek być skuteczny skoro jest tak słaby i ma małą liczbę członków????
Jak ma ktoś walczyć skutecznie skoro tacy jak ty występują ze związku i jaszcze opluwają go????
Cytuj
2.O PAŃSKIM GARBIE NIE ZAPOMNĘ NAPISAĆ ALE BĘDĘ MUSIAŁ POCZEKAĆ AŻ PAŃSKI KOLEGA Z ROKU MI WYJAWI WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW ALE TAK JAK MÓWIE POTRZEBA CZASU
No to jest niezłe.  porównując do wcześniejszych wypowiedzi brzmi to mniej więcej tak:
Wiem coś ale nie powiem bo tak naprawdę to kumpel mi coś mówił ale właściwie to mi nie mówił bo jeszcze nie gadałem z nim ale może mi powie więcej to będę wiedział.........to wtedy powiem.
Cytuj
- MAM PRAWO TEŻ SĄDZIĆ ŻE PAN MA GARBA BO JAKO KADETA BAŁ SIE PANA KOMENDANT SZKOŁY A JEŚLI SIĘ BAŁ TO COŚ W TYM JEST BEZ GARBA BY PAN WTEDY WYLECIAŁ ZE SZKOŁY SZYBCIEJ NIZ PRZYSZEDŁ
coraz bardziej ciekawie się robi....... co znaczy.."WTEDY"...kiedy??? Dlaczego bał się go komendant??? Czyżby powiązania z Al-kaidą????
Cytuj
PAN OSMYCKI WYSTOSOWAŁ W KOMUNIKACIE ABY SIĘ USTOSUNKOWALI STRAŻACY- ZWIĄZKOWCY CO DO PROJEKTÓW I ZŁOŻYLI SWOJE UWAGI WIĘC JEŚLI JA WYŁAPAŁEM UWAŻAM ŻE SŁUSZNE UWAGI TO POWINNO SIĘ PODZIEKOWANIE A NIE ATAK

I w tym zdaniu jest wszystko zawarte co trzeba. Jesteś jutro w służbie(14.02.)więc spokojnie prześledź kto kogo zaatakował i dlaczego....Poczytaj co zacząłeś wypisywać,oskarżać itp. W jaki sposób zacząłeś dyskusje na tym forum....do kogo się zwracałeś w swoich postach i sam sobie odpowiedz kto zrobił ten atak.
A to co Ty wychwyciłeś, wychwycili też inni już dawno, ale podziękować należy Tobie. Ja więc bardzo Ci dziękuję (za zamęt i sianie niedomówień i podejrzeń).
Cytuj
ŻYCZĘ MIŁEGO URLOPU I ZAZDROSZCZĘ PANU ŻE MOŻE PAN BYĆ TERAZ NA URLOPIE W PORZE ZAPEWNE FERII ZIMOWYCH DZIECI , BO JA JAK I POZOSTALI KOLEDZY NIE MOŻEMY WYKORZYSTAĆ JESZCZE URLOPÓW ZALEGŁYCH POMIMO ŻE W KOMENDZIE DO ZWIĄZKU NALEŻY OKOŁO 40% STRAŻAKÓW
U mnie jest 80% w związku a też czasem są problemy z wykorzystaniem urlopów więc nie rozumiem co ma jedno do drugiego. Na marginesie znam takich co w sezonie dużo chorują  ;) i potem są problemy z innymi strażakami żeby wykorzystali urlopy, ale u Ciebie to pewnie wina tych 40% związkowców.
I nie bądź taki zazdrosny bo śniegu nie było tylko deszcze i pewnie mu zamókł ten wypominany przez Ciebie Laptop.
Dość, miało być krótko a wcale tak nie wyszło....sorry.

PS. Zastosuj się do dopisu moderatora to nie będzie problemów z podszywaniem się pod Ciebie.
A swoją drogą to zauważ co napisał ten co się 'podszył' pod Ciebie ...."wszystko wina związków"...
To brzmi jak Leppera :..."Balcerowicz musi odejść.." :lol: