Pożarnictwo > Taktyka działań ratowniczych

Nietypowe Rozwiazania....

<< < (4/4)

Marcin:
W Rosji  niekture straże pożarne mają na wyposażeniu własne wytwornice pary wodnej . U nas w Polsce natomiast czegoś takiego nigdy nie widziałem , a szkoda.Parą można skutecznie gaśić niekture pożary.

aniolstroz:

--- Cytuj ---W Rosji niekture straże pożarne mają na wyposażeniu własne wytwornice pary wodnej . U nas w Polsce natomiast czegoś takiego nigdy nie widziałem , a szkoda.Parą można skutecznie gaśić niekture pożary.
--- Koniec cytatu ---

Z tego co mi wiadomo para wodna nie jest wcale takim dobrym środkiem gasniczym. Ma ona ograniczone zastosowanie gdyż może być używana w pomieszczeniach o niewielkich rozmiarach, pomieszzczenia te muszą być szczelne no i musimy być pewni że w tych pomieszczeniach nie ma żadnych osób gdyż możemy je poparzyć!
Jak wogóle takie wytwornice wyglądają i na jakiej zasadzie opiera się ich działanie?

* * *

A jeżeli nie chcecie się namęczyć przy gaszeniu pożarów traw to polecam wyposażyć się w sprzęt do oprysków roślin - 20-30 litrowy zbiornik zakładany na plecy z prądowniczką podającą wodę w stanie rozproszonym - miałem okazję to stosować i jest naprawdę bardzo wygodne i skuteczniejsze niż gaszenie tłumicą lub łopatą.

SeniorSiara:
Witam Anioł.
To rozwiązanie z opryskiwaczem może jest i dobre, ale na "trawki", bo jak pali się 200 ha trzcin to nawet w-52 zawodzi.

Ciekawi mnie jednak rozwiazanie z myjkami ciśnieniowymi. Jak ma ktoś zdjecie i dokładniejszy opis, to bardzo proszę o publikacje.

No Panowie Strażacy sezon traw się rozpoczyna! B)  

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej