Autor Wątek: Pytania do i odpowiedzi KG.  (Przeczytany 73513 razy)

Offline w_skomra

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Pytania do i odpowiedzi KG.
« Odpowiedź #125 dnia: Kwiecień 07, 2007, 17:18:55 »
Szanowny Panie Komendancie.
Po raz kolejny wydaje się Pan nie chcieć zauważać problemu czasu urlopu liczonego dla pracowników 8 godz. i PB. Wyliczenia podane przez przedmówców do Pana nie przemawiają, więc spróbuję na przykładzie 15 dniowym.
Nie w tym problem, że nie zauważam, tylko nie potrafię odpowiedzieć. Zleciłem kadrom opracowanie szczegółowych zasad naliczania urlopów i czekam na efekt. Jak materiał będzie gotowy, to roześlę do wszystkich komend. Chwilę to jeszcze potrwa bo do 14.o4 mamy opracować nie tylko przepis płacowy na rok przyszły, ale cały system motywacyjny wraz z niezbędnymi zmianami w ustawie. Wolę na razie kadrowcom nie zawracać głowy, bo zadanie, które dostali jest wręcz tytaniczne. Pozdrawiam W. Skomra

Offline mieczking

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Pytania do i odpowiedzi KG.
« Odpowiedź #126 dnia: Kwiecień 07, 2007, 17:30:58 »
Witam
Panie Komendancie mam pytanie co z podwyższeniem grup dla dyspozytorów??
I czy jest to prawda że za kazda przepracowaną służbę dostaniemy 6,76??
Prosze o odpowiedź.
Pozdrawiam i Wsołych Spokojnych Świąt>

Offline w_skomra

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Pytania do i odpowiedzi KG.
« Odpowiedź #127 dnia: Kwiecień 07, 2007, 17:35:00 »
Ostatnie pytanie do Pana Komendanta ( tym roku) !!

Witam Pana  Komendanta.

Panie Komendancie proszę przybliżyć nam jak daleko posunęły sie prace w sprawie projektu rozporządzenia płacowego i na jakim jest etapie , określić termin finalizacji ? Czy ten dzień  ,,Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia,, już się zbliża ?

Pozdrawiam

Do pytania przyłącza się zapewnie ok. 20 tyś funkcjonariuszy PSP więc je ponawiam  i dodaje-policja(http://www.policja.pl/download.php?s=1&id=6607).
Czy naprawdę tak trudno napisać 2 zdania ??

Napisać 2 zdania jest łatwo. Najpierw trzeba wiedzieć co napisać. Termin ustawowy zaopiniowania projektu płacowego przez związki zawodowe mijał 29.03. Wydawało się oczywistym, że ze względu na wagę sprawy nikt nie będzie czekał do ostatniej chwili. Niestety dopiero 29 po południu została wysłana ostatnia opinia i to ze zgodą warunkową, a to oznacza konieczność udzielenia odpowiedzi i poinformowania departamentu prawnego o jej treści) . W efekcie dopiero w poniedziałek 2.04 mogłem przekazać przepis do uzgodnień międzyresortowych. W przyszłym tygodniu będę się kontaktował z departamentem jak przebiega dalszy proces, ale to już odbywa się całkowicie poza KG (chyba żeby ktoś zgłosił uwagi, to jeszcze raz przepis wróci celem ustosunkowania się do uwag). Jednak związki zawodowe w Policji potrafią sprawę załatwić szybciej. Można im tylko pozazdrościć. Pozdrawiam W. Skomra

Offline mieczking

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Pytania do i odpowiedzi KG.
« Odpowiedź #128 dnia: Kwiecień 07, 2007, 17:41:10 »
Panie Komendancie dokładnie mam na myśli Dyżurnych Operacyjnych Powiatu ??
Zapowiadał Pan kiedyś, że praca na PSK będzie doceniona i że będą tam strażacy chcieli pracować ??
Czy i kiedy będą zwiększone grupy zaszeregowania dla Dyżurnych Operacyjnych??

Offline w_skomra

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Pytania do i odpowiedzi KG.
« Odpowiedź #129 dnia: Kwiecień 07, 2007, 17:46:41 »
Panie Komendancie jak daleko posuniete są kroki dążące do zwiększenia grup dla ludzi pracujących na PSK, MSK.
Czy w najbliższym czasie można liczyć na zwiększenie grup zaszeregowania jeśli tak to kiedy (czy bedzie to jeszcze w tym roku)?
Z góry dziękuję za odpowiedz, życzę powodzenia.
Na pewno nie w tym roku, tym bardziej, że osoby przenoszone na niższe stanowiska przez rok zachowują pełne wynagrodzenie, więc pośpiechu nie ma. Do nowej tabeli stanowisk i wymogów kwalifikacyjnych dopiero się przymierzamy, a to generalnie niełatwe zadanie. Trzeba nad nim popracować. Wersja optymistyczna to jednoczesne wejście w życie przepisu płacowego na 2008, dodatku za służbę na stanowiskach kierowania, nowej siatki stanowisk (ale i wymogów kwalifikacyjnych), dodatku (bądź zwiększenia grupy) za wyższe wykształcenie niż wymagane na zajmowanym stanowisku. Zobaczymy, może się uda  W Skomra

Offline w_skomra

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Pytania do i odpowiedzi KG.
« Odpowiedź #130 dnia: Kwiecień 07, 2007, 17:54:59 »
PANIE KOMENDANCIE

Jestem ratownikiem pracującym w Zakładowej Służbie Ratowniczej. W Unii Europejskiej istnieje zawód strażaka i nia ma znaczenia gdzie się służy. U nas tak było do czasu powstania PSP. Po rozwodzie Państwowej straży z zakładówkami powstało wiele utrudnień dotyczących współpracy np: ( problemy z przyjmowaniem na kursy i szkolenia pracowników zakładówek). Przejście tych służb do "cywila" wprowadziło wiele dziwnych , śmiesznych lecz mrożących krew w żyłach problemów. Doszło do tego że stażak ze zakładówki zmuszony jest wypracować pełne lata pracy aby móc odejść na emeryturę, niczym piekarz, malarz lub inny rzemieśnik. Fajnie , tylko strach  pomyśleć co się stanie jak taki staruszek wyruszy do akcji?
Moje pytanie:
Jakie są plany Pana Komendanta odośnie Zakładowych Straży, Służb Ratowniczych?  Czy jest szansa na wcielenie do PSP, a może warto spojrzeć na Unię i wziąść z niej przykład.
Wszystkiego dobrego oraz Wesołych Świąt. -_-
Zupełnie nie rozumiem co ma Unia do funkcjonowania ZZSP. Zawód strażaka obowiązuje zarówno strażaka PSP jak i strażaka w służbie zakładowej. Strażak widnieje jako zawód wykonywany w warunkach uciążliwych w przepisach cywilnych (co jak dotąd dawało 5 lat wcześniejszą emeryturę). W ramach znoszenia takich przywilejów miała być tzw. ustawa pomostowa, ale nie wiem na czym się skończyło (myślę, że Pan wie więcej na ten temat). A przejęcie wszystkich ZZSP do PSP? Taką decyzję musiałby podjąć rząd, a nie ja. Pozdrawiam W. Skomra

Offline w_skomra

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Pytania do i odpowiedzi KG.
« Odpowiedź #131 dnia: Kwiecień 07, 2007, 17:58:20 »
Dzień dobry

Chciałem zapytać na jakiej podstawie komendanci Szkół PSP mogą wysyłać sowich pracowników na obozy unitarne dla słuchaczy. Zdarza się tak, że jeden pracownik jedzie na taki obóz i jest tam skoszarowany przez 6 tygodni (średnio wypada po dwa tygodnie na osobę). Jak w takim wypadku powinny być liczone godziny pracy, gdy kierowani na obóz są głównie pracownicy 8 godzinni?
Na podstawie delegacji służbowej. Problem w tym, że przepis o czasie służby strażaka o delegacji nie wspomina i nie można jej rozliczać jak czas służby. Rozwiązanie tego problemu zaproponował zespół, który pracował nad nowym przepisem w tej sprawie. Może wtedy będzie jaśniej. Pozdrawiam W. SKomra

Offline w_skomra

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Pytania do i odpowiedzi KG.
« Odpowiedź #132 dnia: Kwiecień 07, 2007, 18:01:17 »


To co będzie z Komendantem Małopolskim skoro jego syn pracuje w KM PSP Kraków

Nic. Teczkę osobową syna przejmie KG i osobiście będę mu ustalał pobory, nagrody itd. Pozdrawiam W. SKomra

Offline w_skomra

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Pytania do i odpowiedzi KG.
« Odpowiedź #133 dnia: Kwiecień 07, 2007, 18:10:41 »
Panie Komendancie - mam jedno nurtujące mnie pytanie dotyczące nurków w PSP. Wiem,że by dostać "czerwoną książeczkę" nurka PSP trzeba przejść weryfikację uprawnień przed komisją w Bornym Sulinowie. Zgodzę się z tym gdy ktoś posiada cywilne uprawnienia do nurkowania, ale nie mogę zrozumieć dlaczego weryfikuje się ludzi, którzy mają uprawnienia nurka zawodowego wydane przez Główny Urząd Morski. W ten sposób podważa się autorytet ludzi którzy podpisali się pod takimi uprawnieniami, a co dla mnie dziwniejsze wydaje się niepotrzebnie środki finansowe z puli PSP. Żadne szkolenie w PSP nie może się równać z tym które są prowadzone w/g programu GUM (cięcie, spawanie, sprzęt łąćzności podwodnej i inne). Myślę że warto się nad tym zastanowić i przeanalizować dokładnie - wszak wszędzie się mówi o oszczędnościach. Pozdrawiam!
Tu nie ma się nad czym zastanawiać. Kilku panów w tym jeden oficer z KG "nadali" sobie uprawnienia instruktorskie i wprowadzili monopol na szkolenia nurkowe (czyż to nie piękne łączyć pracę z odpoczynkiem i dodatkowym zarobkiem i to wszystko w pełni legalnie?). Po prostu poezja. Szukam kogoś kto skończy z tą prywatą. Problem w tym, że w ramach ucywilniania mam funkcjonariuszy zwalniać, a tu wychodzi na to, że trzeba ich zatrudniać. Pozdrawiam i zapewniam, że problem znam aż nadto dobrze i krew mnie zalewa. Pozdrawiam W. Skomra

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Pytania do i odpowiedzi KG.
« Odpowiedź #134 dnia: Kwiecień 07, 2007, 18:18:23 »
Szanowny Panie Komendancie.
Po raz kolejny wydaje się Pan nie chcieć zauważać problemu czasu urlopu liczonego dla pracowników 8 godz. i PB. Wyliczenia podane przez przedmówców do Pana nie przemawiają, więc spróbuję na przykładzie 15 dniowym.
Nie w tym problem, że nie zauważam, tylko nie potrafię odpowiedzieć. Zleciłem kadrom opracowanie szczegółowych zasad naliczania urlopów i czekam na efekt. Jak materiał będzie gotowy, to roześlę do wszystkich komend. Chwilę to jeszcze potrwa bo do 14.o4 mamy opracować nie tylko przepis płacowy na rok przyszły, ale cały system motywacyjny wraz z niezbędnymi zmianami w ustawie. Wolę na razie kadrowcom nie zawracać głowy, bo zadanie, które dostali jest wręcz tytaniczne. Pozdrawiam W. Skomra
Sprawa jest bardzo prosta. Biurowcom do urlopu nie wlicza się niedziel, świat i sobót np. 15 dni urlopu od 2.04 2007 -23.04.2007,natomiast 15 dni urlopu na pb od 2.04-16.04.2007 co daje nam tydzień różnicy :).
Do tego przedłużony czas służby do 48 godzin tygodniowo oraz wymagane stany osobowe i często zdarza się, że mamy 1 DDW w miesiącu, który jest zarazem dyżurem domowym.I nie ma nadgodzin, nie ma dni wolnych do oddania. Podstawa straży - STRAŻAK JEST BITY  MOCNO W D..Ę. Jednak wy Panowie uprawiacie demagogię: masło maślane, w koło Macieju, blebleble, i pieprzycie farmazony,że to,że tamto, a rozwiązania są proste, ale jak to murzyn z dołu ma mieć lepiej.  
Sytuacja jest gorsza niż w starym systemie.
Wesołych świąt.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 07, 2007, 19:00:47 wysłana przez cul2 »

Offline w_skomra

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Pytania do i odpowiedzi KG.
« Odpowiedź #135 dnia: Kwiecień 07, 2007, 18:23:41 »
Witam
Tym razem krótko. Co z tegorocznymi awansami czy już Pan i asystenci podjęli decyzję i ujednolicili stanowisko w tej kwestii ?
Owszem, ujednolicili a nawet wnioski podpisałem. Dotarła jednak nowa interpretacja, która mówi, że osoby, które zajmowały stanowiska oficerskie przed nowelizacją z 2005 mają prawo awansu nawet w przypadku braku przeszkolenia w SGSP. Więc jeszcze raz wszystkie wnioski będą przeglądane żeby kogoś nie pominąć. Pozdrawiam W. Skomra

Offline robert28

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 295
Odp: Pytania do i odpowiedzi KG.
« Odpowiedź #136 dnia: Kwiecień 07, 2007, 18:44:41 »
PANIE KOMENDANCIE

Służba w Zakładowej Służbie Ratowniczej to praktycznie taka sama służba jak w PSP. Jednak w PSP są odpowiednie przywileje , dodatki i inne świadczenia o których u nas możemy tylko pomarzyć. Jeżeli nie podlegamy pod żadną komendę (nie należymy do KSRG, od niedawna komenda przestała pobierać od nas stan osobowy), jesteśmy odseparowaną od Państwowej Straży służbą , to po co wymogiem pracy w tych służbach jest ukończenie kursów podstawowych, podoficerskich lub innych szkół PSP?
Może warto stworzyć ośrodek szkolenia dla sraży zakładowych.
Jak mam oddawać honory jeżeli na mojej czapce nie ma godła państwa , zaś mundur galowy widuję tylko podczas uroczystości strażackich u innch strażaków.
Jak mam się dostosować do panujących w PSP stopni stażackich, skoro w mojej służbie nic takiego nie ma i w związku z tym nie ma ani obowiązku ani nawyku stosowania odpowiednich zachowań wobec wyższych stopniem.
Wobec powyższych warto się zastanowić czy strażak służący w ZSR to taki sam strażak z takimi samymi obowiązkami i uprawnieniami jak strażak w PSP.
POZDRAWIAM
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 07, 2007, 19:02:44 wysłana przez robert28 »

Offline nowy998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 230
Odp: Pytania do i odpowiedzi KG.
« Odpowiedź #137 dnia: Kwiecień 07, 2007, 21:14:54 »


To co będzie z Komendantem Małopolskim skoro jego syn pracuje w KM PSP Kraków

Nic. Teczkę osobową syna przejmie KG i osobiście będę mu ustalał pobory, nagrody itd. Pozdrawiam W. SKomra

Dziękuje że Pan Komendant odniósł się do mojego postu, bo na tym przykładzie wiele osób pewnie zorientuje się jak to wygląda w praktyce
Pozdrawiam i życzę spokojnych, zdrowych Świąt Wielkanocnych

Priv. -_-
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 07, 2007, 21:20:11 wysłana przez Ajax »

Offline KR-1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Pytania do i odpowiedzi KG.
« Odpowiedź #138 dnia: Kwiecień 08, 2007, 11:22:53 »
Panie Komendancie, prosze o jednoznaczna odpowiedz do poniższych pytan:
- Czy czyni pan starania o skrócenie słuzby kandydackiej (jesli tak to jakie, i jakie są szanse na jej skrócenie?)
- Czy prawdą są słuchy jakoby miałybyc zamkniete, lub zmniejszony nabór do szkół  pożarniczych ? (SA PSP, CSPSP, SGSP) Pozdrawiam KR-1
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 2007, 11:56:51 wysłana przez KR-1 »

Offline meremre

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 53
  • "Jeszcze będzie przepięknie jeszcze będzie ......"
Odp: Pytania do i odpowiedzi KG.
« Odpowiedź #139 dnia: Kwiecień 08, 2007, 16:33:27 »
Witam
Cieszę się, że będą awanse w tym roku. Ale mam następne pytanie co z awansami na pierwszy stopień oficerski dla absolwentów szkół wyższych, którzy ukończyli inną uczelnię niż SGSP? O ile sobie przypominam to pisał Pan, że jeżeli kierunek jest przydatny to i owszem. Martwi mnie tylko ta przydatność, zdaje się że Pana też - przynajmniej tak wywnioskowałem po przeczytaniu jednego z Pana postów. Swoją drogą to kto to będzie oceniał. Ja osobiście będąc po kierunku ratowniczym byłem spokojny dopóki KG-na nie zaczęła tego analizować.
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 08, 2007, 17:06:47 wysłana przez meremre »

Offline wojteksko

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Pytania do i odpowiedzi KG.
« Odpowiedź #140 dnia: Kwiecień 08, 2007, 22:03:59 »
Witam
Cytuj
Owszem, ujednolicili a nawet wnioski podpisałem. Dotarła jednak nowa interpretacja, która mówi, że osoby, które zajmowały stanowiska oficerskie przed nowelizacją z 2005 mają prawo awansu nawet w przypadku braku przeszkolenia w SGSP. Więc jeszcze raz wszystkie wnioski będą przeglądane żeby kogoś nie pominąć. Pozdrawiam W. Skomra

Czyli dyż. oper. 6 lat na danym stanowisku, mł.kpt. wyższe wykształcenie, szkoła aspirantów dostanie awans w stopniu?????????????
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 2007, 01:27:07 wysłana przez wojteksko »

Offline tuniek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 195
Odp: Pytania do i odpowiedzi KG.
« Odpowiedź #141 dnia: Kwiecień 09, 2007, 20:17:26 »
Jedno krótkie pytanko. Kiedy w końcu dostaniemy podwyżki i czy jeszcze w tym roku??

Offline firelost

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Pytania do i odpowiedzi KG.
« Odpowiedź #142 dnia: Kwiecień 09, 2007, 23:44:41 »
Panie Komendancie prosze wykazać swoją stanowczość jaką znamy z Podkarpacia nie było spraw nie do załatwienia - więc proszę nie zwodzić nas postami typu " za rok" " jak się uda" "może zrobimy" "zleciłem to grupie"  " to jest sprawa priorytetowa"
              a jedyne co Pan wprowadził to inspekcje kontroli na MSK/PSK dla kogo ... dla tego jedynego co tam siedzi i 200 razy 112 odbiera?? co nie ma wolnych świąt??( przy układzie 12/24 i jednym dyżurnym jest to niemozliwe) co nie ma zajęć fizycznych - co na papierosa nie wychodzi, co śniadanie je na klawiaturze ?? czy Pan był kiedyś na MSK?? chyba nie. Do domu też nie wróci po 12 godzinach , dlaczego?? ano  raporty pisać trzeba już dwa , dlaczego Panie komendancie nie wystarczył ten  jeden!!
               co kontrolujemy -  brak aktualizacji teczki o łapaniu ptaszka do pudełka?? tak niestey tak .
             system 12/24  co daje ze już pracuje nas prawie 8 osób !! - a nie ma
- wolnych służb
- przekazywania inforamcji
- wspólpracy
- dyżurni się nie konsultują , nie przekazują sobie informacji
- nikt nie odpowiada za aktualizacje
- zmiana służby po 12 godzinach i niestety każdy chce wrócic do domu więc nie ma ochoty na przekazanie  danych o trwającej akcji
- po godzinie 15 w pojedynke biorę tabletki uspokajające
- mam 1400 wyjazdów rocznie nie 300 jak było dwóch
- NIE RATUJEMY SERCA LUDZKIEGO  gdyż syn zgłaszający zawał serca taty zgłaszA MI wszystkie dane i ja wtedy przełaczam do pogotowia!! STRATA 30 SEKUND
- totalny chaos,więcej pracuje z ludzmi z podziału niz dyżurnymi i jak tu się rozwijać poprawić błedy??
- że po prostu nie mogę sobie dorobic za granicą bo nie mam szans na urlop cały - a na chorobowe niestety honor mi nie pozwala - ale nie wiem jak na długo
- że brakuje nam zaplecza - obiad o 20 w domu dziękuję ale troche za późno

a przy6 !!!!!!!!!!!!! pracownikach pracujemy , aktualizujemy( jeden odbiera drugi papier wyprowadza[/b]
mamy casna obiad, wyprowadzamy dokumentacjeakcje prowadzimy razem      mniej błedów - lepiej dla społeczeństwa
   Więc prosze sie zastanowić nad sensem - a kontrole to tylko nastepny pretekst o przeniesienie na podział , co się kontroluje? coś wirtualnego !! a nie to na czym zjadamy codziennie zęby
       
     Panie Komendancie napisalem zdanie tylko mojej komendy , chłopaków którzy robią to samo a się w ogóle nie znają , nie widzą , nie współpracują.

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 608
Odp: Pytania do i odpowiedzi KG.
« Odpowiedź #143 dnia: Kwiecień 10, 2007, 09:10:18 »
Witam
Tym razem krótko. Co z tegorocznymi awansami czy już Pan i asystenci podjęli decyzję i ujednolicili stanowisko w tej kwestii ?
Owszem, ujednolicili a nawet wnioski podpisałem. Dotarła jednak nowa interpretacja, która mówi, że osoby, które zajmowały stanowiska oficerskie przed nowelizacją z 2005 mają prawo awansu nawet w przypadku braku przeszkolenia w SGSP. Więc jeszcze raz wszystkie wnioski będą przeglądane żeby kogoś nie pominąć. Pozdrawiam W. Skomra

Sz. P. Komendancie
Czy interpretacja ta dotyczy też stanowisk związanych z kierowaniem działaniami? Osoby, które zajmowały stanowiska związane z działniami ratowniczymi, nie będą musiały kończyć tego przeszkolenia?

Offline meremre

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 53
  • "Jeszcze będzie przepięknie jeszcze będzie ......"
Odp: Pytania do i odpowiedzi KG.
« Odpowiedź #144 dnia: Kwiecień 10, 2007, 09:17:01 »
Pozdrawiam.
I już po ptokach, nie musi mi Pan odpowiadać na moje ostatnie pytanie dotyczące awansu na pierwszy stopień oficerski. Nieoficjalnie dowiedziałem się, że zakazano wysyłania wniosków na **. Dziękuję Panu. A teraz pytanie co Pan sądzi o poście FIRELOST ? - proszę odpowiedzieć. Ja jako osoba, która pracuje w podobnych warunkach całkowicie się z nim zgadzam takiego bałaganu jeszcze nie widziałem. Na razie poza obietnicami i brakiem awansu nic miłego mnie na SK nie spotkało czy to oznacza, że na tym ma się skończyć Pana troska o SK.


Offline straz sier

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Pytania do i odpowiedzi KG.
« Odpowiedź #145 dnia: Kwiecień 10, 2007, 15:37:38 »
mam pytanie moze prozaiczne , ale czy musze dokonac zakupu dresu ( w ramach równowaznika za sorty).Dres służbowy już posiadam i to niejeden posiadam. Czy poraz kolejny musze vzasponsorowa sektor prywatny no i może kogoś jeszcze.
Bo tak to wyglada w kp psp sieradz że żąda sie dokonania takiego zakupu przez cały stan komendy.

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 608
Odp: Pytania do i odpowiedzi KG.
« Odpowiedź #146 dnia: Kwiecień 10, 2007, 16:05:19 »
mam pytanie moze prozaiczne , ale czy musze dokonac zakupu dresu ( w ramach równowaznika za sorty).Dres służbowy już posiadam i to niejeden posiadam. Czy poraz kolejny musze vzasponsorowa sektor prywatny no i może kogoś jeszcze.
Bo tak to wyglada w kp psp sieradz że żąda sie dokonania takiego zakupu przez cały stan komendy.


A z jakiej racji masz sam sobie kupować dres. Równoważnik, czy tez mundurówka, którą otrzymujesz co roku, jest za niewydane przedmioty umundurowania. Jeśli jakiś przedmiot stracił już przydatność to występujesz o wydanie nowego, a jego wartość odlicza ci się z mundurówki. Nie masz obowiązku zakupowania sobie sam. To kierownik jednostki organizacyjnej jest zobowiązany przepisami do wydania wszystkich należnych przedmiotów umundurowania ...... strażakowi. A na jakiej podstawie żądają takiego zakupu? Jest jakiś czasookres użytkowania, rok, 2 lata, 3 lata. Jak sie konczy możesz otrzymac nowy. OTRZYMAĆ, a nie sobie zakupić.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2007, 16:07:42 wysłana przez strazak998 »

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Pytania do i odpowiedzi KG.
« Odpowiedź #147 dnia: Kwiecień 10, 2007, 16:17:29 »
Panie komendancie mam pytanie odnośnie nurków PSP (MSW) .

Czy nurkowie PSP są specjalizacją w straży , jeżeli tak to którą grupę mogą zajmować:czy wykraczam poza moje obowiązki nurkując po topielców itp: czy jest jakaś szansa na dodatek motywacyjny , Jestem St.Rat. i znam swój zakres obowiązków na moim stanowisku .Czy odnośnie ratownictwa wodnego są przygotowane jakieś znaczne zmiany..

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline wolansky

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 50
Odp: Pytania do i odpowiedzi KG.
« Odpowiedź #148 dnia: Kwiecień 10, 2007, 16:29:09 »
Panie Komendancie. Ten temat poruszany był już wcześniej przez kolegów, ale niestety nie możemy przeczytać Pana opini czy też stanowiska.
Sprawa dotyczy regulacji przyznawania dodatku służbowego. Doskonale wiemy, że o jego wysokości decyduje na poziomie powiatów KM/KP i ustala go jak mu pasuje. Najlepsze wtym jest argumentacja, że w biurach jest on wyższy ponieważ na PB chłopaki mogą sobie dorobić "po godzinach" i że w ogóle to na podziale robią "gorsi", nie tak mądrzy strażacy, po prostu "robole".
Bardzo proszę o jakiekolwiek stanowisko w tej sprawie. Jak na razie wygląda to tak, że w PSP byłoby super gdyby nie ten PB.
Pozdrawiam.

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Pytania do i odpowiedzi KG.
« Odpowiedź #149 dnia: Kwiecień 10, 2007, 19:15:59 »
Coś mi się wydaje że KG Policji rządzi krócej, a rozporządzenie płacowe Policjanci już mają. Jeżeli KG mija się z prawdą, to znaczy, że ma w swoim państwie kreta, ale szeregowego strażaczka G. obchodzi obsada KG. (to do przedmówcy).
Pytanie do KG:
Kiedy ukaże się  rozporządzenie w sprawie wynagrodzeń? Czy stażysta może uzyskać 30% dodatek z tytułu wykształcenia wyższego niż wymagane? ( w mojej komendzie większość stażystów legitymuje się wykształceniem wyższym. Czy to uprawnia do 30% dodatku?)_