Pożarnictwo > SK-CPR-CZK

Dyżurni operacyjni

(1/4) > >>

kamo001:
Pracuję  w stanowisku kierowania od stycznia w systemie 12/24 i 12/48(przedtem 24/48) i mam takie spostrzeżenia na ten temat:
- w całym bałaganie w PSP tylko dyżurni dostali po głowie(zmiana systemu),
 a)PB - stary system 5,6 służb na miesiąc i reszta wolnego,
 b)ośmiogodzinni -codziennie do pracy ale wekendy wolne.
A my : 16,17 razy do pracy w niedziele,świątki i piątki do pracy, coraz więcej zdarzeń,statystyk,telefonów(998,112),wyjazdy OSP
A kasa  pożal się boże.
Sami Komendaci p[rzyznają że nie mieli wwpływu na zmiany, zostały narzucone z góry,po cichu nam wspólczują.
ZZ (wszystkie- należę do Floriana)) obudziły się wtedy gdy dyżurni upomnieli się o swoje ale tylko pod względem kasy.
Mam takie pytania:
Czy jest możliwe powrócenie do poprzedniego systemu ??
Kiedy zmiany w grupach zaszeregowania ??
Mam 20 lat służby ale tak jak teraz nie było nigdy !!!!!
Czas chyba się zwijać z tej firmy !!
Co na to inni dyżurni,związki i inni ??
Pozdrawiam

byk38:
Do  Kamo001
kolego jeżeli uważasz, że jak odejdziesz ze służby to ktoś będzie za Ciebie płakał to się grubo mylisz, jeżeli czytasz posty na tym forum to powinieneś wiedzieć , że poprzedni system na Stanowiskach Kierowania na pewno nie wróci, to już historia, pozostało tylko czekać i narzekać, albo wiać na emeryturkę     
   

Ogn.Fox:
No nie.. my z PB mam lepiej:
My pracujemy 48godz a ty 40 godz na tydzień
Nam wyzerowują nadgodziny ,
My i Wy (chociaż nie powinienem tak dzielić przecież gramy w jednej drużynie) posiadamy dodatkowy urlop za nadgodziny.(Czy on wam sie należy cytując KG)

Jedno jest pewne nie macie wesoło , ale chciałbym ci powiedzieć ze nas  też robią w balona , komendanci was bardziej szanują  niż nas  z  podziału ,to na nas spada cało zło które wydarzy się  w firmie ..Czy jest możliwe ze wrócicie do dawnego  systemu , myślę że tak ale na pewno nie jak będziecie cicho siedzieć .Tak jak ty zastanawiam  się na  skok do cywila , chyba tylko to może być  pewne , ze w tedy nie będą cię dy.....ć..
Nie chcę nikogo urazić bo jesteśmy kolegami po fachu a to co piszesz to pokazuje ze udało się podzielić PB na jeszcze jedną grupę WAS--Słuchawkowych.
Pozdrawiam i  przepraszam  jak kogoś uraziłem

fireman:
@ogn.fox
No z tymi 40 godzinami w tygodniu to strzeliłeś, chyba, że u ciebie "słuchawkowi" tak mają. Pogratulować jeżeli tak jest. Mnie zastanawia tylko jedno, pomijając, że żyje w przekonaniu interpretacyjnym, że wszystkie "grupy" (PB, SK, biurowi) w PSP mają 40 godzinny tydzień pracy, jak to wyjdzie pod koniec okresu rozliczeniowego z tymi 40 godzinami na SK. teraz doginam około 190 godzin miesięcznie. Jak wyrobię normę przewidzianą w tym okresie rozliczeniowym to co dalej, wypadałoby na wolne ... :)

grzela:
ogn.fox
Może przed przejściem na EM doczekam się jak to określiłeś MY i WY (słuchawkowy-poniżająco)
bedziemy pracować w tym samym systemie 12/24/48 zobaczymy jaki będziesz mocny w gębie.

kamo001 jestem w tej samej sytuacji i mam takie same dylematy. Powodzenia!!!

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej