Autor Wątek: wiadomość dla wszystkich KM/KP PSP  (Przeczytany 12892 razy)

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: wiadomość dla wszystkich KM/KP PSP
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 09, 2007, 14:18:03 »
Cytuj
rzyznam, że dla mnie tutaj wszystko wydaje się OK. Jeżeli zgodnie z § 6. 1. [Rozporządzenia w sprawie uposażenia strażaków PSP (Dz. U. z dnia 19 września 2006 r.)] dodatek ma wynosić do 50% a wynosi 20% to wynosi poniżej połowy tego co mogło by stanowić rzeczywistą kwotę.

Chyba zle mnie zrozumiałeś, a chodziło mi o to że Komendanci mają przyznawany dodatek służbowy procentowo %%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%
a my na ,,dole,, jak to się mówi kwotowo, i chyba w historii straży pożarnej nie zdarzyło się żeby strażak osiągnął dodatek 50 %.
I to ma być równe prawo dla wszystkich?.

No chyba że nie zasługują bo nie są Komendantami !!

Pozdrawiam
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline analityk

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: wiadomość dla wszystkich KM/KP PSP
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 09, 2007, 14:50:16 »
A może komendant tak rzadko widzi swoich podwładnych, że nie bardzo wie komu i dla czego miałby dawać premię i do tego jeszcze tak wysoką  -_-

Trudno mi tutaj gdybać. Każda tego typu sprawa jest mocno indywidualna.

Rozumiem zdenerwowanie, ale nie umiem pomóc.

Choć chciałbym..

Offline ognista fala

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 407
  • wchodzę tam skąd ty uciekasz
Odp: wiadomość dla wszystkich KM/KP PSP
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 09, 2007, 21:55:58 »
Panowie Komendanci.
Jesli, który kolwiek ma zamaiar odpowiedziec na ten temat proszę zastanowić sie nad kilkoma, dla mnie podstawowymi zasadami.
Po pierwsze.
Czy, kierujecie się dobrem służby.
Po drugie.
Czy, prosze przeczytac moje wszystki posty na forum i okreslić, czy moje, subiektywne oceny służby, w jakimś stopniu pokrywają się z Waszymi ocenemi.
Po trzecie.
Czy, jeżeli doszliśmy do tego miejsca, jesteście w stanie, subiektywnie, mówić o sobie, "jestem strażakiem w myśl ślubowania"?
Jeśli dalej czytacie ten post, to mam zamiar i udowodnię Wam,że tak nie jest.
Udowodnię Wam, że mało Was obchodzi czy "dobro służby" jest naprawdę priorytetem.
udowodnię Wam, że "prawdziwego strażaka" będziecie przekładać ponad "ciepłą posadę".
Jeżeli który kolwiek ż Panów odpowie prywatnie na mój post, to proszę bardzo się zastanowić zanim to zrobi. Może to być wielka porażka wiary w "strazactwo". Z pełną odpowiedzialnością  potrafię to udowodnić.
Pozdrawiam
OMC


Witam
Czytając twoją propozycje i odpowiedzi dla chłopaków tu sie wypowiadających zastanawiam się czy TY czasami nie jesteś jednym z tych "strażaków" Komendantów bo wydaje mi sie że próbujesz udowdnić że oni potrafią wyjść z twarzą. Powiem ci szczerze że nie ma takiego komendanta który by coś potrafił, a dodam nawet że należy sie cieszyć jeżeli trafi się taki co liznął troche podział kiedykolwiek, bo teraz to i tak zapomniał jak to jest być STRAŻAKIEM
Pozdrawiam i życze powodzenia
« Ostatnia zmiana: Marzec 09, 2007, 22:14:50 wysłana przez ognista fala »

Offline biwak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
Odp: wiadomość dla wszystkich KM/KP PSP
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 10, 2007, 09:59:30 »

Cytuj
po drugie czy zaliczają się ci, którzy, (co wynika z powyższego), nie przestrzegają Art. 57b. i nie uwzględniają swoich wszystkich zarobków w oświadczeniu majątkowym?

Zgodnie z prawem, dopóki obowiązują powyższe przepisy, nie powinni się oni zaliczać do tego grona

Ciekaw jestem czy do tego grona zaliczasz Siebie i Tobie podobnych OSMIOGODZINNYCH, tych którzy jeżdzą na kontrole, wystawiają decyzje pokontrolne, a następnie sporządzają instrukcje, wykonują szkolenia ( często właśnie bez rachunku) w godzinach służbowych?!!!!

Oni wg. Ciebie są godni dodatkowego zarobkowania?


Cytuj
A może komendant tak rzadko widzi swoich podwładnych, że nie bardzo wie komu i dla czego miałby dawać premię i do tego jeszcze tak wysoką 


oczywiście że wie, zawsze ten z biura przyjdzie uprzejmnie doniesie i wyliże

Cytuj
Nie będę wchodził w stwierdzanie opinii nie należących do moich kompetencji. Nie mniej wydaje mi się, że pewna liczba osób udzielających się na tym forum ma postawę zbyt roszczeniową, i co najmniej nie adekwatną do swojej, aktualnej zawodowej i społecznej misji. Wiadomo, każdy chciałby mieć jak najlepiej. Ale nie wszystko przychodzi od razu. Wydarzenia dziejące się są co najmniej dynamiczne i trudno, zwłaszcza od razu, sprostać oczekiwaniom wszystkich grup społecznych i zawodowych.


i tu masz racje, zawsze lepiej dać swojemu niż temu z podziału, co ma większy straż, stopień, doświadczenie, nieznana jest jemu tylko sztuka lizustwa i donosicielstwa.

pozdrawiam
dostałem podwyżke o 30%, 01 się do nas uśmiecha i rozmawia jak z ludzmi, nie ma różnic pomiędzy biurem a PB tylko.... cholera co robi ta kroplówka przy moim łóżku.

Offline komendant_powiatowy

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: wiadomość dla wszystkich KM/KP PSP
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 10, 2007, 17:55:15 »
Aż się nie chce czytać. Chyba piszą sami frustraci.
Komendant nie dał stopnia, stanowiska, grupy, dodatku 50%, nagrody, medalu ........
A zastanowiłeś się czasami jeden z drugim co umiesz ......
Na jakie stanowiska masz kwalifikacje .......
Wiecznie tyko szczucie na 8 godzinnych jak by byli całym złem świata.

Offline biwak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
Odp: wiadomość dla wszystkich KM/KP PSP
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 10, 2007, 18:39:32 »
Komandant....... jasne

Cytuj
Aż się nie chce czytać. Chyba piszą sami frustraci.
Komendant nie dał stopnia, stanowiska, grupy, dodatku 50%, nagrody, medalu ........


Dlaczego niby ma dać? Rozdał już wszystko swoim.........


Cytuj
A zastanowiłeś się czasami jeden z drugim co umiesz ......
Na jakie stanowiska masz kwalifikacje .......

Nie niezastanowiłem się, Mam 20 lat służby, wszytko po SCHP, co do tego co umiem to możemy sprawdzić w boju. Kwalifikacje na sekretarke są chyba mniejsze jak na d-ce zmiany. Poza tym nie chodze w "stingach". :wacko:
i jeszcze jedno działam w ZZ, a tym Komendancji nie dają......


Cytuj
Wiecznie tyko szczucie na 8 godzinnych jak by byli całym złem świata


tego nikt nie powiedział, ale jasność w dzieleniu dodatku powinna być całkowita, bez koleżeństwa i kuntatorstwa.
Zapytajmy się kto z osmiogodzinnych dobrowolnie weźmie służbe w święta lub sylwestra?
Kto w okresie wzmożonej palności nie dostanie urlopu?
Bingo!

pozdrawiam

dostałem podwyżke o 30%, 01 się do nas uśmiecha i rozmawia jak z ludzmi, nie ma różnic pomiędzy biurem a PB tylko.... cholera co robi ta kroplówka przy moim łóżku.

Offline mlody.strazak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
Odp: wiadomość dla wszystkich KM/KP PSP
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 10, 2007, 19:05:56 »
Cytuj
tego nikt nie powiedział, ale jasność w dzieleniu dodatku powinna być całkowita, bez koleżeństwa i kuntatorstwa.
Zapytajmy się kto z osmiogodzinnych dobrowolnie weźmie służbe w święta lub sylwestra?
Kto w okresie wzmożonej palności nie dostanie urlopu?
Bingo!

pozdrawiam

Oj biedacto!
Ja jestem pracownikiem 8-śmio godzinnym, nadgodzin mam prawie 200, 26 dni urlopu zaległego (jakoś nie było możliwości go wybrać - służby w MSK i inne dyspozycje komendanta), dodaj jeszcze do tego dodatek służbowy 180 zł minus podatek, do pracy dojeżdzam ponad 20 razy w miesiącu (dziennie na dojazdy tracę 1,5 godziny), nie mam wolnych służb, 5 dni urlopu dodatkowego, po godzinie 17 już nigdzie nie dorobię, a pozatym docinki kolegów z PB (mniej więcej jak wyżej) - może się zamienimy? Ale nikomu nie ubliżam, bo tak najłatwiej i najwygodniej!
Kto z PB przejdzie na równorzędne stanowisko na 8 h?
Bingo!

pozdrawiam

Offline amper

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: wiadomość dla wszystkich KM/KP PSP
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 10, 2007, 19:33:47 »
Cytuj
Oj biedacto!
Ja jestem pracownikiem 8-śmio godzinnym, nadgodzin mam prawie 200, 26 dni urlopu zaległego (jakoś nie było możliwości go wybrać - służby w MSK i inne dyspozycje komendanta), dodaj jeszcze do tego dodatek służbowy 180 zł minus podatek, do pracy dojeżdzam ponad 20 razy w miesiącu (dziennie na dojazdy tracę 1,5 godziny), nie mam wolnych służb, 5 dni urlopu dodatkowego, po godzinie 17 już nigdzie nie dorobię, a pozatym docinki kolegów z PB (mniej więcej jak wyżej) - może się zamienimy? Ale nikomu nie ubliżam, bo tak najłatwiej i najwygodniej!
Kto z PB przejdzie na równorzędne stanowisko na 8 h?
Bingo!

i jaki w związku z tym masz problem?

wymień stanowisko, żeby z równorzędnym z PB porównać

Pracowałem 15 lat w biurze, a teraz 3 rok na podziale, więc wiem jak jest Biwak ma sporo racji, ale nie do końca. Nie dorabiam i nie zamierzam.

Offline balon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: wiadomość dla wszystkich KM/KP PSP
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 10, 2007, 19:50:37 »
Do młody str.
SAdzAc po twojej nazwie nie pracujesz zbyt długo i już 180zł, u mnie ludzie po 15-20 latach na podziale mają ledwie tyle, wiec nie narzekaj i zastanów sie jeszcze raz nad tym co napisałeś?!!
pozdrawiam serdecznie

Offline mlody.strazak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
Odp: wiadomość dla wszystkich KM/KP PSP
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 10, 2007, 20:00:39 »

Pracowałem 15 lat w biurze, a teraz 3 rok na podziale, więc wiem jak jest Biwak ma sporo racji, ale nie do końca.

I tutaj się z Tobą zgodzę! Każdy robi to co lubi, a w każdej komendzie jest inaczej. Jeden ma lepiej a drugi gorzej, ale to nie powód żeby siebie na wzajem opluwać. W ten sposób to nas łatwo rozbiją.

Balon: faktycznie nie jestem starym wyjadaczem (zaledwie 8 lat w służbie), ale młodsi koledzy u mnie na PB mają 400 zł. Nie narzekam na swoją pracę, bo czuje się spełniony, ale też nie krytukuję innych kolegów.

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: wiadomość dla wszystkich KM/KP PSP
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 10, 2007, 20:38:32 »
Panowie Komendanci.
Jesli, który kolwiek ma zamaiar odpowiedziec na ten temat proszę zastanowić sie nad kilkoma, dla mnie podstawowymi zasadami.
Po pierwsze.
Czy, kierujecie się dobrem służby.
Po drugie.
Czy, prosze przeczytac moje wszystki posty na forum i okreslić, czy moje, subiektywne oceny służby, w jakimś stopniu pokrywają się z Waszymi ocenemi.
Po trzecie.
Czy, jeżeli doszliśmy do tego miejsca, jesteście w stanie, subiektywnie, mówić o sobie, "jestem strażakiem w myśl ślubowania"?
Jeśli dalej czytacie ten post, to mam zamiar i udowodnię Wam,że tak nie jest.
Udowodnię Wam, że mało Was obchodzi czy "dobro służby" jest naprawdę priorytetem.
udowodnię Wam, że "prawdziwego strażaka" będziecie przekładać ponad "ciepłą posadę".
Jeżeli który kolwiek ż Panów odpowie prywatnie na mój post, to proszę bardzo się zastanowić zanim to zrobi. Może to być wielka porażka wiary w "strazactwo". Z pełną odpowiedzialnością  potrafię to udowodnić.
Pozdrawiam
OMC



ciekawi mnie jedno, czy strażacy, którzy myślą wyłącznie  o tym jak tu im zrekompensować nadgodziny wynikające z dziwnego przepisu o 40 h służby, jak również strażacy, którzy martwią się o ich 15 minut pracy ponad normę (owa godzina 7.45 na przygotowanie do pracy), jak i ci którzy myślą o tym ile nadgodzin mają za "dyżury domowe", oraz ci, którzy grafik układają głównie tak by nie kolidował z ich dodatkowymi pracami zarobkowymi (oczywiście "zgłoszonymi przełożonym" a więc np. pracach na budowach, taksówkach itd), jak i ci którzy w czasie tych 24 h służby reperują swoje auta, motory i inne cuda, zaliczają się do grona "strażaków w myśl ślubowania"?  oto ciekawe pytanie
Przygotowanie do służby zaczyna się już od 7.30, o 7.45 stoi sie już na baczność i zaczyna się przyjmowanie służby no i nie zawsze kończy się o 8.00. W sumie średnio dodatkowo wychodzi 0.5h na służbę co w skali roku daje już bardzo dużo.

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: wiadomość dla wszystkich KM/KP PSP
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 10, 2007, 20:48:01 »
Cytuj
tego nikt nie powiedział, ale jasność w dzieleniu dodatku powinna być całkowita, bez koleżeństwa i kuntatorstwa.
Zapytajmy się kto z osmiogodzinnych dobrowolnie weźmie służbe w święta lub sylwestra?
Kto w okresie wzmożonej palności nie dostanie urlopu?
Bingo!

pozdrawiam

Oj biedacto!
Ja jestem pracownikiem 8-śmio godzinnym, nadgodzin mam prawie 200, 26 dni urlopu zaległego (jakoś nie było możliwości go wybrać - służby w MSK i inne dyspozycje komendanta), dodaj jeszcze do tego dodatek służbowy 180 zł minus podatek, do pracy dojeżdzam ponad 20 razy w miesiącu (dziennie na dojazdy tracę 1,5 godziny), nie mam wolnych służb, 5 dni urlopu dodatkowego, po godzinie 17 już nigdzie nie dorobię, a pozatym docinki kolegów z PB (mniej więcej jak wyżej) - może się zamienimy? Ale nikomu nie ubliżam, bo tak najłatwiej i najwygodniej!
Kto z PB przejdzie na równorzędne stanowisko na 8 h?
Bingo!

pozdrawiam
Ja chciałem przejść i Zong.

Offline bombello1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: wiadomość dla wszystkich KM/KP PSP
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 10, 2007, 21:24:01 »

Balon: faktycznie nie jestem starym wyjadaczem (zaledwie 8 lat w służbie), ale młodsi koledzy u mnie na PB mają 400 zł. Nie narzekam na swoją pracę, bo czuje się spełniony, ale też nie krytukuję innych kolegów.

W biurze 180 zł po 8 latach ,a na PB młodsi 400 zł-to prawie niemożliwe ,dobrego macie komendanta
PS.masz tyle co ja po 10-ciu
« Ostatnia zmiana: Marzec 10, 2007, 21:32:52 wysłana przez bombello1 »

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: wiadomość dla wszystkich KM/KP PSP
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 10, 2007, 22:57:05 »
@komendant_powiatowy - jak pełnisz faktycznie funkcję jak w nicku - to już wiem dlaczego jest jak jest i lepiej nie będzie.

Aż się nie chce czytać. Chyba piszą sami frustraci.
Komendant nie dał stopnia, stanowiska, grupy, dodatku 50%, nagrody, medalu ........
Po pierwsze nikt tu nie przymusza do czytania czegokolwiek, no chyba, że masz admina za plecami i on cię zmusza. Stopień, o ile nikt, niczym negatywnie się nie "zasłużył" i są takie możliwości, tak jak grupę czy wyższy dodatek oraz nagrodę (jak ktoś coś zrobił poza obowiązkami, a jest to znaczące) - powinien otrzymać. W większości komendanci zachowują się jak prezesi prywatnych firm, a to trochę nie ten sektor.
Medale pozostawiam innym. . .

Cytuj
A zastanowiłeś się czasami jeden z drugim co umiesz ......
Za swoje wykształcenie ogólne odpowiadam osobiście i nie chciałbym podważać wykształcenia @komendant_powiatowy. Wykształcenie zarówno kursy, szkoły resortowe itd. w ramach PSP to m.in. odpowiada komendant w tym i powiatowy. Nawet jak D-ca JRG nie przeprowadzi szkolenia to i tak w trybie nadzoru odpowiada komendant - za nadzór nad podwładnym.

Cytuj
Na jakie stanowiska masz kwalifikacje .......
No wiele ludzi pracujących w PB posiadają kwalifikacje i jeszcze jedną cenną rzecz - DOŚWIADCZENIE, którego nie jednemu komendantowi brakuje, niestety nikt nie jest uczony w kierunku bycia komendantem, a w kierunku D-cy zmiany, póki co w PSP, jeszcze się szkoli.

Cytuj
Wiecznie tyko szczucie na 8 godzinnych jak by byli całym złem świata.
Tu już dałeś upust wolnej myśli - sfrustrowany jesteś czy jak........ ^_^
_____________________________________________________________________________________
P.S. Dawno już mam świadomość co potrafię, a czego nie.
Jedno wiem, że nie zaczyna się zdań od "Aż" oraz "A", poza tym w 4 zdaniu nie poprawna jest pisownia w liczbie pojedynczej "zastanowiłeś się" pisząc o dwóch osobach "jeden z drugim", a następnie znów liczba pojedyncza  "co umiesz". No i ten zwrot "jeden z drugim" - kulturalny?
Niekonsekwencja. Poprawnie winno brzmieć: Zastanowiliście się czasami  jeden z drugim (<-skoro już musi być) co umiecie...(wielokropek to 3 znaki).
No właśnie czepiać  się można każdego.
Pozdrawiam

Offline omc

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: wiadomość dla wszystkich KM/KP PSP
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 11, 2007, 17:16:50 »
Prośba do moderatora:
Prosze usunąć wątek który powstał z mojej inicjatywy.
"Zamiar taktyczny" nie został osiągniety i nie zapowiada się że zostanie.
Tematy tego watku w żaden sposób nie kierują sie w stronę pytania zawartego na wstępie.
Rozmowa, wymiana poglądów, zarzuty jak i oczekiwania,  ni jak mają się do tematu.
Panowie "forumowicze".
Przykre jest to, że nawet w promilu nie poruszono tematu, który poruszyć chciałem ja.Przykre dla mnie oczywiście.
Utwierdzam sie tylko w przekonaniu, że "moja wizja" Państwowej Straży Pożarnej jest daleko " nie na czasie"
Dziękuję za wypowiedzi i zaangożowanie.
Pozdrawiam wszystkich



                                               
                                                       Z wyrazami szacunku dla funkcjonariuszy PSP

                                                                             OMC

Po prostu sam - również możesz zamknąć swój wątek, a <My> ewent. później... usunąć.Pozdr.
« Ostatnia zmiana: Marzec 11, 2007, 22:15:38 wysłana przez Ajax »
Potęzna wiedza tworzy PROFESORA...ogromna praktyka czyni MISTRZA...aby stworzyć coś wyjatkowego potrzeba WIELKIEGO SERCA...błędy popełniaja wszyscy.

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: wiadomość dla wszystkich KM/KP PSP
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 11, 2007, 17:33:23 »
Się nie denerwuj OMC, ale treść twego zagajenia wydawała się nie do końca zrozumiała dla wytrawnych forumowiczów, a co dopiero adresatów(komendantów), więc wyszło, jak wyszło. może doprecyzuj swoje wizje PSP, albo poczekaj, aż świadomość strażaków dogoni Twoją.
Pozdrawiam.

Offline komendant_powiatowy

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: wiadomość dla wszystkich KM/KP PSP
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 11, 2007, 21:24:48 »
Do fireman
Cytuj
W większości komendanci zachowują się jak prezesi prywatnych firm, a to trochę nie ten sektor.
Oczywiście pracowałeś w prywatnej firmie i wiesz jak postępują Prezesi?

Cytuj
Stopień, o ile nikt, niczym negatywnie się nie "zasłużył" i są takie możliwości, tak jak grupę czy wyższy dodatek oraz nagrodę (jak ktoś coś zrobił poza obowiązkami, a jest to znaczące) - powinien otrzymać.
A kto ma roztrzygnąć czy strażak się zasłużył i czy są możliwości jak nie przełożony. Zawsze będzie to subiektywna ocena i inna osoba z innej perspektywy oceni ją inaczej.

Cytuj
Za swoje wykształcenie ogólne odpowiadam osobiście
Cytuj
Wykształcenie zarówno kursy, szkoły resortowe itd. w ramach PSP to m.in. odpowiada komendant w tym i powiatowy.
Cytuj
Nawet jak D-ca JRG nie przeprowadzi szkolenia to i tak w trybie nadzoru odpowiada komendant
Wydaje mi się, że jak trafiłeś do straży to tak sobie siedzisz i czekasz, aż Komendant wszelkie wykształcenie Ci zapewni, bo przecież on za wszystko odpowiada. Czekaj sobie dalej ....

Cytuj
niestety nikt nie jest uczony w kierunku bycia komendantem, a w kierunku D-cy zmiany, póki co w PSP, jeszcze się szkoli.
To podaj mi może jak nazywa się ten kurs na D-cę zmiany bo takiego nie ukończyłem a chętnie się doszkole.

P.S.
1. Mój nik jest prowokujący bo taki ma być, co nie oznacza, że odzwierciedla osobę.
2. Pisząc "zastanów się co umiesz" miałem na uwadze jakie stanowiska możesz zająć spełniając wymogi formalne. Znam osobiście
Cytuj
wiele ludzi pracujących w PB posiadają kwalifikacje i jeszcze jedną cenną rzecz - DOŚWIADCZENIE
np. st. aspirantów już ze stażem 15-20 lat, którzy mają pretensje bo oficer po 4 latach pracy jest już na równorzędnym stanowisku. A niektórzy 15-20 lat czekają aż Komendant ich skieuje i może jescze za nich się nauczy bo przecież odpowiada za to.

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: wiadomość dla wszystkich KM/KP PSP
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 11, 2007, 22:53:47 »
Cytuj
Oczywiście pracowałeś w prywatnej firmie i wiesz jak postępują Prezesi?
W celu zaspokojenia ciekawości odpowiadam na pytanie. Pracowałem zarówno w prywatnej jak i państwowej firmie. szczególnie doceniam pracę w tej prywatnej, bo rozliczany byłem za efekty swojej pracy.

Cytuj
A kto ma roztrzygnąć czy strażak się zasłużył i czy są możliwości jak nie przełożony. Zawsze będzie to subiektywna ocena i inna osoba z innej perspektywy oceni ją inaczej.
Oczywiście, że rozstrzyga komendant przy czym, komendanci lubią jeszcze jedno, ja to nazywam czopkowaniem, nie wystarczy, być dobrym w tym co sie robi, dochodzi jeszcze element czy jesteś "swój" i dlatego niektóre osoby czekają na awans czy skierowanie na kurs latami, bo.... czopek z 3 letnim stażem jest bratankiem kogoś z Urzędu np. miasta

Cytuj
Wydaje mi się, że jak trafiłeś do straży to tak sobie siedzisz i czekasz, aż Komendant wszelkie wykształcenie Ci zapewni, bo przecież on za wszystko odpowiada. Czekaj sobie dalej ....
To Ci się bardzo źle wydaje... Gdybym liczył na komendanta, a przeżyłem już rządy 6 -panów z tej półki nigdy bym nie podniósł żadnych kwalifikacji, ani ogólnych ani pożarniczych. Mógłbym rzec, że osobiście nie narzekam na swoje wykształcenie i jestem zadowolony, że udało mi się tyle osiągnąć.

Cytuj
To podaj mi może jak nazywa się ten kurs na D-cę zmiany bo takiego nie ukończyłem a chętnie się doszkole.
W rzeczy samej kursu takiego nie uraczysz, prócz szkoleń dla D-ców JRG, bo dla d-ców zmiany już takowych nie ma. Swego czasu SChP czy SA kształciły średnią klasę dowódców. Absolwenci tych szkół z założeń programowych, wynikających z planów nauczania, byli przygotowywani do pracy na stanowiskach D-ców zastępów, sekcji czy zmiany. do dziś chyba tak jest.

Cytuj
np. st. aspirantów już ze stażem 15-20 lat, którzy mają pretensje bo oficer po 4 latach pracy jest już na równorzędnym stanowisku. A niektórzy 15-20 lat czekają aż Komendant ich skieuje i może jescze za nich się nauczy bo przecież odpowiada za to.

Pretensje mogą mieć zawsze, po 4 latach służby strażak może być już doświadczony, a równie dobrze zupełnie zielony. To wszystko zależy od jego uwarunkowań, chęci poznawczych itd. oraz od tego czy ma gdzie i pod czyim okiem nabrać doświadczenia.
W swoim czasie kopalnią strażackich zachowań dla mnie był ogniomistrz, którego do dziś pamiętam, bo nauczył mnie więcej niż niejedne szkolne zajęcia praktyczne.
Jak człowiek jest po 4 latach na poziomie, to nie powinien obawiać się 20 letnich (stażem) st.aspirantów. Wszedł przebojem jeszcze jak zna się na robocie to tylko wspierać takiego.
Dzięki za odpowiedź pozdrawiam

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: wiadomość dla wszystkich KM/KP PSP
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 12, 2007, 13:51:22 »
Trudno piszę post pod postem. Nie wiem gdzie to wkleić a i rzecz ważna przynajmniej jak w temacie dla komendantów - wszystkich:
Źródło interia.pl

Uczciwość i obietnice szefa
W Center Creative Leadership w Greensboro w Ameryce Północnej przeprowadzono badania, w czasie których przyjrzano się grupie dyrektorów, którzy ponieśli porażkę.

Wydawało się, że zajdą wyżej, ale tak się nie stało. Porównano ich z taką samą liczebnie grupą szefów, którzy doszli na sam szczyt.

I co się okazało? Czy te grupy bardzo różniły się między sobą psychologicznie? Otóż nie. Grupy te były bardzo do siebie podobne. Każda z przebadanych osób, zarówno z jednej jak i z drugiej grupy, odznaczała się dużą siłą wewnętrzną i każda też miała jedną lub więcej znaczących słabości. Nasuwa się w związku z tym wniosek, że człowiek może popełniać błędy, mieć pewne słabości - a mimo to osiągać sukces.

Dlaczego więc jedni osiągali go, a inni nie? Dlaczego jedni byli dobrymi szefami, a inni wręcz przeciwnie?

Okazało się, że do upadku prowadził zawsze ten sam błąd. Nazwano go "niewybaczalnym grzechem nadużycia zaufania". Przez zaufanie należy rozumieć w tym przypadku zgodność i przewidywalność - czyli coś, co kształtuje się w oczach pracowników z biegiem czasu. Szef powinien zawsze przestrzegać następującej zasady: Zrobię dokładnie to, co mówię i dokładnie wtedy, kiedy obiecuję. A jeśli zmuszony będę zmienić zamiar - powiadomię wszystkich zainteresowanych odpowiednio wcześniej, aby nikogo nie skrzywdzić.

Niektórzy szefowie obiecują za dużo i zbyt wielu ludziom (inaczej - mówią każdemu to, co chciałby usłyszeć) - jest to prosta droga do destrukcji i demoralizacji załogi. Później nie są w stanie wywiązać się z wszystkich obietnic, co powoduje, że jedni pracownicy czują się oszukani i zlekceważeni, a inni wywyższeni. Autorytet szefa maleje, a pomiędzy pracownikami narastają wzajemne żale, pretensje i niesnaski.

Jeden z dyrektorów potężnej firmy, zapytany o źródło jej sukcesu, odpowiedział: "Sposób traktowania jednego pracownika bacznie obserwują inni. Na tej podstawie decydują, czy mogą zaufać tobie i twojej firmie".

Od tej reguły nie ma wyjątków - bez względu na to, czy firma jest duża czy mała. Jeden błąd niszczy natychmiast morale całej społeczności zakładu pracy. Każdy przygląda się, jak dyrektor traktuje pracowników, z założeniem, że z dużym prawdopodobieństwem zostanie potraktowany tak samo. Szef musi udowodnić pracownikom, że dotrzymuje danego słowa. W przeciwnym razie ludzie tracą entuzjazm i chęć do pracy.

Innym demoralizującym działaniem kierownictwa jest niesprawiedliwe rozdzielanie nagród. Teorie sprawiedliwości powinien, przynajmniej instynktownie, znać każdy przywódca. Gdy ludzie zorientują się, że innych nagradza się inaczej, wg innych lub niejasnych kryteriów, ich motywacja do pracy rozpada się jak domek z kart. Wiele osób woli raczej pracować za skromniejsze wynagrodzenie niż zaakceptować niesprawiedliwe, "postawione na głowie" zasady wynagradzania. To świadczy o wielkiej potrzebie uczciwego traktowania pracowników.

Tak zwani "równi goście" często są kiepskimi szefami. Naginają oni dla niektórych osób ustalone zasady, a tym samym wprowadzają zamieszanie i niszczą etykę załogi. Jeśli szef będzie chciał zachować dobre stosunki z wszystkimi pracownikami, a jednocześnie czynił wyjątki od ustalonych zasad, ludzie dojdą do wniosku, że troszczy się on bardziej o interesy pewnej wybranej grupy osób (kliki) niż całej załogi. Prowadzi to do pogwałcenia jednej z podstawowych zasad motywacji - uczciwości. A jeśli ludzie pracujący w firmie nie maja motywacji do jak najlepszej pracy - firma ta nigdy nie osiągnie sukcesu.

KAP/Maja Wolska

Offline omc

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: wiadomość dla wszystkich KM/KP PSP
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 13, 2007, 12:23:04 »
Witam Panów .
Jak napisałem wcześniej zamykam wątek ze względów wyżej opisanych.
Dziękuję wszystkim za zabranie głosu w utworzonym przeze mnie temacie.
Pozdrawiam ogół forumowiczów.
Potęzna wiedza tworzy PROFESORA...ogromna praktyka czyni MISTRZA...aby stworzyć coś wyjatkowego potrzeba WIELKIEGO SERCA...błędy popełniaja wszyscy.