Autor Wątek: Ile osób u was odchodzi na emeryturę?  (Przeczytany 32447 razy)

Offline QbanA

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
  • Jeśli nie masz po co żyć, żyj na złość innym !!!
Odp: Ile osób u was odchodzi na emeryturę?
« Odpowiedź #50 dnia: Marzec 30, 2007, 19:05:40 »
Znam przypadek Świetochłowice na Śląsku gdzie w wyniku zwiewania na em teraz obsady desantów stanowią tylko stażyści w wiekszej ilosci przypadkow. Do tego polowa kierowcow to samo.

Offline Tedi

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Ile osób u was odchodzi na emeryturę?
« Odpowiedź #51 dnia: Marzec 30, 2007, 21:06:00 »
Wczoraj odbyłem OSTATNIĄ SŁUŻBĘ w PSP z końcem marca odchodzę na EMERYTURĘ po prawie 22 latach pracy ogółem (20 w straży) Zaczynałem jako junak, a dorobiłem się kapitana i szefa zniany!? Komendant SPOKO GOŚĆ dołożył do 50% tzw max. Łatwo obliczyć ile mam. Nie powiem ,że łatwo było odejść ale już nie nie interesują mnie kontrole rozporządzenia idiotyczne dezyzje czy jak ostatnio obniżenia stanów do minimum to jest dopiero porażka!itd.Wyszystko to juz mam za sobą a wam KOLEDZY życzę powodzenia i podjęcia rozsądnych decyzji bo moja w cale nie musi być rozsądna i trafna czas pokarze. W niedzielę pierszszego wyjeżdzam do Irlandii szkoda że przed świętami no coż robota nie bedzie czekać, moze kasa otrze trochę łzy
Życzę powodzenia Tadek

Offline wolicki1

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 493
Odp: Ile osób u was odchodzi na emeryturę?
« Odpowiedź #52 dnia: Marzec 30, 2007, 21:38:38 »
Wczoraj odbyłem OSTATNIĄ SŁUŻBĘ w PSP z końcem marca odchodzę na EMERYTURĘ po prawie 22 latach pracy ogółem (20 w straży)
.Wyszystko to juz mam za sobą a wam KOLEDZY życzę powodzenia i podjęcia rozsądnych decyzji bo moja w cale nie musi być rozsądna i trafna czas pokarze.
W niedzielę pierszszego wyjeżdzam do Irlandii szkoda że przed świętami no coż robota nie bedzie czekać, moze kasa otrze trochę łzy
moze kasa otrze trochę łzy Powiedzcie mi dlaczego te ostatnie słowa tak bardzo mnie wkurwiaja  :angry:
 Masz rodzine ??!! Nie wytrzymasz juz do swiat tych pare dni  :huh: chyba rodzina (swieta) jest wazniejsze od kasy. - potem juz jedz / i powodzenia.

Offline Tedi

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Ile osób u was odchodzi na emeryturę?
« Odpowiedź #53 dnia: Marzec 31, 2007, 20:23:39 »
jasne że mam rodzinę ale niestety robota nie chce czekać na mnie i muszę jechać

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Ile osób u was odchodzi na emeryturę?
« Odpowiedź #54 dnia: Marzec 31, 2007, 22:07:56 »
Cytuj
Wczoraj odbyłem OSTATNIĄ SŁUŻBĘ w PSP z końcem marca odchodzę na EMERYTURĘ po prawie 22 latach pracy ogółem (20 w straży) Zaczynałem jako junak, a dorobiłem się kapitana i szefa zniany!? Komendant SPOKO GOŚĆ  dołożył do 50% tzw max.  Łatwo obliczyć ile mam.

No to pochwal się ile masz , przecież już ci na niczym nie zależy ?
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline stratny

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Ile osób u was odchodzi na emeryturę?
« Odpowiedź #55 dnia: Marzec 31, 2007, 22:23:16 »
Butel jak to na niczy nie zależy, myślisz, że to co tam zarobi to z góry planuje wydać na ........................... co????????????????? i jednocześnie gdyby miał inne perspektywy w tym kraju toby p......... dolnął tym wszystkim po tylu latach pracy i sobie polecisł gdzieś tam niewiadomo po co9???????????????????????

Offline chyba_uczciwy

  • Chyba Uczciwy
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Ile osób u was odchodzi na emeryturę?
« Odpowiedź #56 dnia: Kwiecień 02, 2007, 12:29:05 »
Ja się ciągle zastanawiam nad pójściem na emeryturę - mam ponad 22 lata służby. Czas pokaże oby tylko nie było za późno.

Offline jacmen

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Ile osób u was odchodzi na emeryturę?
« Odpowiedź #57 dnia: Kwiecień 02, 2007, 20:03:19 »
Mam 21 lat służby w tym 2 lata jako junak i teraz 8-miesiąc zwolnienia po sternotomii. Do tego około 5 lat pracy z cywila. Doliczam 0,5% za wyjazdy tj. 7% i z moich wyliczeń na palcach wychodzi mi, że brakuje mi jeszcze jakieś 2 lata służby(chyba, że się mylę). Ja się już "wypaliłem", składam wniosek 

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Ile osób u was odchodzi na emeryturę?
« Odpowiedź #58 dnia: Kwiecień 02, 2007, 22:33:59 »
Panowie!
Pamiętajcie że mając 30 lat pracy i przynajmniej 15 w straży (chociaż liczy sie staż pracy) możecie odejśc na emę i przez rok brać ostatnią pensją zamiast emerytury. Wybiera się tzw. świadczenia i macie rok na załatwienie swoich spraw, komisji lekarskiej a przez ten czas przysługuje Wam 100% ostatniej (podwyższonej) pensji. W wielu komendach tylko biurowi z tego korzystająi Ci którzy o tym wiedzą.To tzw. świadczenia komendanckie, jednak przysługujące wszystkim strażakom z 30 letnim stażem pracy.
A tak jako ciekawostkę powiem Wam, że na mojej jednostce odeszło już 6 a szykuje się kolejnych 15 conajmniej, z czego 6 zmyka z końcem czerwca....
Przy stanie 25 na etacie zmiany robi się intersujaco, poza tym dziwnie jakos emerytom oddaje się wszystkie wolne zaległe, nawet te za II połowe 2006 roku w rozliczeniu na 40 godzin. Pewnie boja się że niektórzy mając PSP w du..e pójda do sądu a nadgodzinki z podwyższonej dodatkiem pensji to niezły kawałek kasy....
Jest zajebiście....odchodzą fachowcy...dzieki PISUraom i JEKG...brawo Panie Komendancie...to pewnie pozbywanie się współpracowników metodą naturalnej selekcji...
Oby tak dalej, niedługo nieźle pier...nie.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 02, 2007, 22:40:44 wysłana przez Ogniowy »
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Ile osób u was odchodzi na emeryturę?
« Odpowiedź #59 dnia: Kwiecień 03, 2007, 10:23:56 »
Ogniowy
Cytuj
Pamiętajcie że mając 30 lat pracy i przynajmniej 15 w straży (chociaż liczy sie staż pracy) możecie odejśc na emę i przez rok brać ostatnią pensją zamiast emerytury. Wybiera się tzw. świadczenia i macie rok na załatwienie swoich spraw, komisji lekarskiej a przez ten czas przysługuje Wam 100% ostatniej (podwyższonej) pensji. W wielu komendach tylko biurowi z tego korzystająi Ci którzy o tym wiedzą.To tzw. świadczenia komendanckie, jednak przysługujące wszystkim strażakom z 30 letnim stażem pracy.
Oj...dowcipy się jednak nadal kolegi trzymają ^_^ ^_^ ^_^
Kto z PB - nie wspomnę nawet o SK doczeka "obecnie" /czyt.dożyje/ tych 30-lat w pełni spr. fizycznie /musi/ i władz umysłowych /powinien/ :wacko:
To już od kilku...lat dotyczy faktycznie tylko K-dtów i ich "przypudasów" /zaufanych/ z tzw.biura!!!
Osobiście wiem, że po roku świadczeń /kasa KM-KP/, można odejść spokojnie nawet z przyznanym dodatkiem 75% /otrzymał z KG/. :angry:
Pozdr.
Ps.Pierdoln..ć na pewno, coś, gdzieś, niebawem i to zdrowo - tylko kto się się tym tak naprawdę przejmie i tym bardziej za to odpowie??? Ja wiem -_-
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 03, 2007, 10:30:41 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline karolek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Ile osób u was odchodzi na emeryturę?
« Odpowiedź #60 dnia: Kwiecień 04, 2007, 10:24:46 »
Panika w jrg.Od oficerów z KW i KG wyciekła informacja o zmianach w przepisach emerytalnych od 2008r wszyscy co  mają  20 i więcej lat służby zastanawiają się co robić.

Offline Fenix

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Odp: Ile osób u was odchodzi na emeryturę?
« Odpowiedź #61 dnia: Kwiecień 04, 2007, 11:05:25 »
u nas to samo. Z-ca szefa jezdzi na jakies szkolenia i tam czegoś sie dowiedzial bo bierze ponad 30 dni wolnego od zaraz. Powiedział że w razie czego z buta odchodzi nawet bez kasy. Wniosek - nie maja kasy na odprawy a zmiany będą ale nie chcą rozgłaszać bo trzeba wypłacić podwyżki :huh:

Offline chyba_uczciwy

  • Chyba Uczciwy
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Ile osób u was odchodzi na emeryturę?
« Odpowiedź #62 dnia: Kwiecień 05, 2007, 03:35:04 »
Drogi Ajaxie jestem pracownikiem tzw. biura. Niedawno stwierdziles w swojej wypowiedzi

To już od kilku...lat dotyczy faktycznie tylko K-dtów i ich "przypudasów" /zaufanych/ z tzw.biura!!!

Chce Ci powiedziec, ze przydupasow roznej masci w PSP jest na peczki. Jest to nacja, ktora wystepuje oprocz biura także na PB i SK. Z Twojej wypowiedzi wynika, ze  8-godzinny=przydupas.
Gdybym nalezal do tego gatunku, to nie zastanawialbym sie nad przejsciem na emeryture tylko bym na niej był po tych nieco ponad 22 latach sluzby.

Ze strazackim pozdrowieniem Swiatecznym ;)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 05, 2007, 03:41:36 wysłana przez chyba_uczciwy »

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Ile osób u was odchodzi na emeryturę?
« Odpowiedź #63 dnia: Kwiecień 05, 2007, 09:28:00 »
Oj...serdecznie przepraszam kol. że tak dosłownie to wziął do siebie -_-
Nie zmienia to jednak faktu, że mało kto z tzw. PB doczekuje 30 lat służby :angry: U mnie bynajmniej na przestrzeni ostatnich kilku lat ludzie odchodzą zwykle w przedziale 18-28 góra lat służby.
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline chyba_uczciwy

  • Chyba Uczciwy
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Ile osób u was odchodzi na emeryturę?
« Odpowiedź #64 dnia: Kwiecień 05, 2007, 13:22:00 »
Z tym się zgadzam - niestety ludzie nie wytrzymują presji związanej z obecnym stylem zarządzania. Wielu kolegów z PB w mojej jednostce pożegnało sie ze służbą przed czasem. Po prostu nerwówka.

Pozdrawiam wszystkich :)

PS. może nasi wielcy szefowie doznają jakiegoś oświecenia świątecznego - oby z korzyścią dla nas, czego szczerze życzę ;)

Offline kubeł

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Ile osób u was odchodzi na emeryturę?
« Odpowiedź #65 dnia: Kwiecień 05, 2007, 21:59:54 »
Witam .Do czasu Panowie do czasu.Dopóty jest dobrze dopóki nie stanie się nic złego.Młodzi adepci w naszym fachu są miernie przygotowani,jeśli zabraknie starych i doswiadczonych strażaków to na PB w większości będą pracować "żółtodzioby - garbusy"!!!!!!!!! I o ile spalą jakiś śmietnik czy altankę to ok...Ale jeśli nie pospieszą z pomocą w zagrożeniu, czyjegoś życia to dopiero wtedy prokuratura dobierze się do d.... naszym Wszechmogącym!!!!!! Nie wspomnę już o tym,że gdy idziemy do działań z młodymi to musimy dbać także i o ich bezpieczeństwo bo nieraz mają w głowie tylko "wujek" i tak mi pomoże.Pozdrawiam Wszystkich Starych i Młodych .Bez urazy.

Nie mogę sie z Toba zgodzić. Nie dostana po głowach "nasi wszechmogący", nie dostana dowódcy jednostek. Dostaną dowódcy zmian.Ponieważ to oni są pierwsi i prokurator ich weźmie w obroty. I takiego d-cy zmiany lub kogos pełniącego te funkcje nikt nie weźmie w obronę.(Nawet do tego juz nie sa zdolne związki zawodowe?


Offline Sync

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 192
Odp: Ile osób u was odchodzi na emeryturę?
« Odpowiedź #66 dnia: Kwiecień 13, 2007, 09:09:50 »
Jak tak dalej pójdzie to tych wakatów w kazdym województwie będzie wiecej.

Offline MisiaczekM

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 149
Odp: Ile osób u was odchodzi na emeryturę?
« Odpowiedź #67 dnia: Kwiecień 13, 2007, 10:00:19 »
czy moze mi ktos pomóc    planuje odejscie na emeryture po 21 latach słuzby  mialem wypadek w pracy za ktory dostalem 8% uszczerbku na zdrowiu (chyba stalego bo wycieto mi łekotke) - czy dostane te 8% do emerytury? z góry dziekuje za pomoc i pozdrawiam wszystkich
nie, na komisji możesz dostac grupę inwalidzką i za nią odpowiedni % do emerytury. http://www.aw.gov.pl/pol/akty-prawne/pdf/d20040067.pdf.

Art. 22
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 13, 2007, 10:08:47 wysłana przez MisiaczekM »
Pozdrawiam,
 () ()
 ( o )   MisiaczekM
()_() 
 () ()

Offline mały

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Ile osób u was odchodzi na emeryturę?
« Odpowiedź #68 dnia: Kwiecień 14, 2007, 20:23:57 »
Wielu kolegów jeszcze by pracowało, pare lat ale jak widzą co się dzieje
to wszyscy mają dośc, ciągle podział żle i zawsze winny, druga sprawa
gro ludzi trzymie yu właśnie ten system służby, a gdyby to miało się
zmienic to pewnie jeszcze większa grupa będzie uciekac, u mnie
w przyszłym roku odchodzi 9 osób.

Offline pinio

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Ile osób u was odchodzi na emeryturę?
« Odpowiedź #69 dnia: Kwiecień 15, 2007, 08:38:30 »
sporo strazakow odchodzi a co jest jeszcze smieszniejsze ze stazysci odchodza bo nie chca pracowac za takie marne grosze i jeszcze na dodatek w takim "balaganie"

Offline maniek22111

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Ile osób u was odchodzi na emeryturę?
« Odpowiedź #70 dnia: Kwiecień 15, 2007, 11:10:49 »
ludzie zaczynają odchodzić bo boją się mieszania w sytemie emerytalnym ai tak dowódca nam mówi że we francji pracują do 60 (wkurza nas) amy mówimy w jakich warunkach my w jakich oni i za jakie pieniądze
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 15, 2007, 11:13:40 wysłana przez maniek22111 »

Offline Sync

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 192
Odp: Ile osób u was odchodzi na emeryturę?
« Odpowiedź #71 dnia: Kwiecień 18, 2007, 15:40:49 »
Zostana tylko pasjonaci lub wszyscy o stalowych nerwach majacy do końca nadzieję, że ci co decydują o służbach mundurowych i ich emeryturach wezmą wzorce z zachodu tj. Ci co dbają o bezpieczeństwo muszą byc szczególnie trktowani.

Offline EMER47

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Ile osób u was odchodzi na emeryturę?
« Odpowiedź #72 dnia: Kwiecień 18, 2007, 16:37:33 »
http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,4061632.html?as=1&ias=3&startsz=x.

Kto m.in. zachowa prawo do wcześniejszej emerytury

3. NA PODSTAWIE OSOBNYCH USTAW

• górnicy

• służby mundurowe (policja, wojsko)

ALE TRZEBA BYC CZUJNYM
zarobki są jakie są, a perspektyw poprawy dla PB nie widać
więc trzeba się ewakuować ja czekam na jubileuszówkę za 30 lecie i żegnam PSP
Pracy za godziwe pieniądze nie brakuje

pozdrawiam




Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Ile osób u was odchodzi na emeryturę?
« Odpowiedź #73 dnia: Kwiecień 18, 2007, 20:40:28 »
Dzisiaj na spotkaniu z centralami ZZ w czasie rozmów konsultacyjnych, Podsekretarz Stanu Pan Paweł Soloch poinformował że: ,,
- nie są prowadzone prace (w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji) nad ustawą emerytalną, a także nie otrzymano żadnych projektów z innych ministerstw;
,,
Ciekawe tylko na jak długo te zapewnienia ?
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Ile osób u was odchodzi na emeryturę?
« Odpowiedź #74 dnia: Kwiecień 18, 2007, 21:36:44 »
Emer - zachować prawo do wcześniejszej emerytury można tylko na jakich warunkach??