Autor Wątek: Czy można skrócić staż???  (Przeczytany 8776 razy)

Offline szampan

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Czy można skrócić staż???
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 06, 2007, 14:12:42 »
czyli jakby to zliczyc tak na oko to z 1500 sie uzbiera???

Offline bart73

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 521
  • ciemna strona mocy
Odp: Czy można skrócić staż???
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 06, 2007, 14:25:55 »
czyli jakby to zliczyc tak na oko to z 1500 sie uzbiera???
kolego to wszystko zależy od wielu czynników , tak jak pisałem wyżej i kolega robert-n:
ile lat pracy poza strażą
czy jesteś żonaty (jeśli tak to większy dodatek mieszkaniowy i wczasy pod gruszą większe)
czy masz dom lub mieszkanie
więcej ci nie powiem bo nie wiadomo jaki masz dodatek i jaki dostaniesz po stażu.

"nie pytaj co ojczyzna może zrobić dla ciebie, ale spytaj czy ty coś możesz zrobić dla niej." J.F.K.
"dopóki nie było internetu, nie zdawałem sobie sprawy z tego ilu na świecie jest idiotów" S.Lem

Offline szampan

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Czy można skrócić staż???
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 06, 2007, 16:18:32 »
wielkie dzięki koledzy...w koncu zaciągne kobite przed ołtarz....dla naszego dobra  ^_^ :wacko:

Offline emmil

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 169
Odp: Czy można skrócić staż???
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 07, 2007, 22:56:37 »
Witam moje zdanie na temat stażu jest jednoznaczne. Staż w psp jest długi za długi 3 lata, 1000zł za miesiąc kpiny. I jak myślicie jak tych młodych ludzi zachęcić do służby. A jak znam życie to zaraz ktoś napisze że jak ci nie pasuje to sie zwolni a to jest oklepany tekst i tak samo może powiedzieć ktoś na temat naszych zarobków i nie ważne czy ktoś ma 5lat cz 10 czy więcej lat służby "nie pasuje to się zwolni"
A to nie oto chodzi. Moim zdaniem staż powinien trwać 1 rok i tyle. Chyba wystarczy 1 rok żeby stwierdzić czy sie ktoś na daje do służby czy nie.
Pozdrawiam.



a jeszcze mam pytanko o jakiej kasie za dojazdy pisze kolega jest cos takiego :huh:
« Ostatnia zmiana: Grudzień 09, 2017, 12:00:32 wysłana przez emmil »

Offline MAGIK8311

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 106
  • Bogu na chwałe,ludziom na pożytek...
Odp: Czy można skrócić staż???
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 07, 2007, 23:52:54 »
tak czytam i sie dziwię na początku miałem 1050 po półtora roku służby 1585 za brak lokalu nie dostaje u nas nikt nie dostaje jest pare wyjątków ,ale zanim skończysz staż kom. od ciebie wymaga mieszkania jak go nie masz papa więc się zastanawiam jak mysli początkującu strażak pracujący za 1050 pewniakiem tak jak ja
[ z kad mam wziaść kase na mieszkanie skoro dorośli ludzie po 40 lat mieszkają w spółdzielczych mieszkaniach i nie mają na własność a ja mam mieć na własność w przeciągu 3lat warjacja]
najleprzym wyborem jest wziąść kredyt na 30lat bo nic innego nie wymyśliłem by zostać w straży
a co pomyśleć o takich stażystach co mają dzieci a tacy są
miejmy nadzieje że nadejdą leprze czasy i lepi kom.
pozdrawiam wszystkich

Offline emmil

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 169
Odp: Czy można skrócić staż???
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 28, 2007, 09:15:15 »
Ja mam takiego pecha ze trzeba za 1070zlutrzymac rodzine drugi pech ze trafilem do jednostki takiej ze trzeba przepracowac 3 lata zeby wskoczyc na 2 grupe(wiekszosc moich kumpli juz po roku dostala 2 grupe) nastepy pech to dodatek sluzbowy 100 zl a moi kumple 200-350zl i jak widac sa komedanci i sa  ciu.....  a najgorsze to ze nikt tego z gory nie widzi gruba kasa dziela miedzy soba a strazak c tam niech sobie radzi...   pozdrawiam

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Czy można skrócić staż???
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 30, 2007, 10:10:25 »
Moim zdaniem to nie ma szans na skrócenie stażu ,  powód KASA (chyba że jest sie  garbusem to wtedy może) Z posiadanych stażystów jest na kasa w budżecie danej komendzie .

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline Sync

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 192
Odp: Czy można skrócić staż???
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 04, 2008, 22:41:58 »
Panowie i Panie to jest właśnie dobitny przykład - mam na myśłi zadane pytanie - jak znamy przepisy. Najpierw trzeba w nie zajrzec, poczytac a potem wywoływa temat, a nie  zaśmieca strony. Wiem o czym mówię gdyż w przepisach mamy to jasno zapisane. TAK JEST TAKA MOŻIWOŚC,krótko zwięźle i odpowiedź na zadane pytanie..

Offline MAGIK8311

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 106
  • Bogu na chwałe,ludziom na pożytek...
Odp: Czy można skrócić staż???
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 16, 2008, 11:16:07 »
Sync  widzę że zbyt mądrze podchodzisz do tematu a jak twierdzisz że to jest zaśmiecanie strony to stary po co ty tu piszesz wytlumacz chłopakom o co chodzi podaj im na dowód art. i tyle co oni z tego mają ze ty napiszesz tak jest taka mozliwoś  i że odp. na pytanie tak sie nie robi przechwalasz się co to nie ty i jaki nie opcyany jesteś w tym temacie

 pozdrawiam i nierub tak więcj