Autor Wątek: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?  (Przeczytany 1870478 razy)

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #150 dnia: Maj 03, 2008, 09:08:58 »
Zgadzam się z tym, że nie każde stanowisko musi być zajmowane przez mundurowego. Nieporozumieniem jest np.: sekretarka komendanta w stopniu aspiranta…
 
Z tego co słyszałem to np. cały CNBOP został „ucywilniony”, a ci którzy chcieli pozostać w mundurze zostali przeniesieni. (może ktoś tutaj jest w stanie tą informację zweryfikować)

Padła propozycja podzielenia strażaków w zależności od zajmowanego stanowiska. Tylko co zrobić w przypadku, o którym wspomniał dezerter112? Jeśli ktoś po latach pracy na podziale zasiądzie za biurkiem, to jak mu wtedy naliczać emeryturę?

A co zrobić z kadrą szkół i ośrodków szkolenia PSP? Powinni być cywilami czy mundurowymi?


Pozdrawiam






sekretarka i aspirant to jeszcze nic...
W szkołach PSP Panie z biblioteki w stopniach oficerskich co roku dostają(dostawały przynajmniej) nagrody za zasługi dla pożarnictwa...

To dopiero jest chore i tego pewnie nikt nie widzi  :huh:

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #151 dnia: Maj 03, 2008, 09:27:35 »


sekretarka i aspirant to jeszcze nic...
W szkołach PSP Panie z biblioteki w stopniach oficerskich co roku dostają(dostawały przynajmniej) nagrody za zasługi dla pożarnictwa...


To dopiero jest chore i tego pewnie nikt nie widzi  :huh:

Nie mogę się z kolegami zgodzić. Praca pań w bibliotece jest szczególnie niebezpieczna. Każdego dnia narżone są na oddziaływanie czynników szkodliwych w postaci mikroorganizmów pasożytujących w takich miejscach. Nie wspominając już o znaczącym ryzuku przerwania powłoki skóry w trakcie przewracania stron woluminów wciąganych do księgozbioru. Do tego jeszcze można dodać kontakty z podchorążymi i kadetami, którzy często w przypadku infekcji zamiast przebywać w miejscu odizolowanym chodzą na zajęcia i roznoszą choróbska.
Doceńmy ciężką pracę Pań bibliotekarek - przecież chyba nie sądzicie, że osoba na etacie cywilnym z uposażeniem porównywalnym do pensji pracownika biblioteki miejskiej lub gminnej (takiej publicznej) z równym poświęceniem wykonywałaby powierzone obowiązki.


PS. Żeby nie było wątpliwości - powyższy tekst ma charakter ironiczno-sarkastyczny i jest całkowicie rozbieżny z poglądami autora na poruszony temat.
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline Garrity

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 131
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #152 dnia: Maj 03, 2008, 10:00:01 »
Kurka, lang dzięki Tobie zrozumiałem czemu nie tylko mundury ale i stopnie oficerskie posiada pewna wyspecjalizowana grupa osób określana jako "Panie z dziekanatu" :) Przecież tam też mają "kontakty z podchorążymi i kadetami, którzy często w przypadku infekcji zamiast przebywać w miejscu odizolowanym chodzą na zajęcia i roznoszą choróbska." i pewnie wiele innych niebezpieczeństw czyha  ^_^


Pozdrawiam 
« Ostatnia zmiana: Maj 03, 2008, 10:11:51 wysłana przez Garrity »

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #153 dnia: Maj 03, 2008, 14:57:55 »
@lang - z tymi mikrobami to przesadziłeś :) w bibliotekach pomiędzy regałami winno się zasuwać w sprzęcie ODO ;) no i oczywiście z hełmem na głowie w obawie przed spadającymi "białymi krukami". Teraz może poznamy różnicę pomiędzy bibliotekami np. miejskimi w zestawieniu z bibliotekami w szkołach PSP.

Offline Garrity

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 131
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #154 dnia: Maj 04, 2008, 19:07:49 »
Przed chwilą usłyszałem jak premier Tusk (w Faktach TVN) powiedział że "na straży pożarnej nie będziemy oszczędzać", tylko pytanie co autor tych słów miał na myśli  -_-

Offline strazak1972

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #155 dnia: Maj 04, 2008, 22:55:48 »
Do CUL2

Masz rację, moja pomyłka. To było dość dawno, chodziło o 100.000 mieszkańców. Moja pomyłka. Nimniej jednak opis funkcjonowania strazy zawodowej i ich system emerytalny to rzecz pewna.

13.   Jeśli chcesz przekazać wiadomość tylko określonej liczbie osób, korzystaj z "Prywatnej Wiadomości".
« Ostatnia zmiana: Maj 04, 2008, 23:06:46 wysłana przez Ajax »

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #156 dnia: Maj 09, 2008, 08:26:28 »
Dawno nie zaglądałem i sporo czytania się zrobiło.
Cytuj
Spytajcie kolegów którzy odeszli rok temu, dwa lata temu czy nie żałują? O ile mogli mieć większa emkę gdyby odeszli teraz?
Bardzo dobre pytanie Mario, zabrakło tylko jeszcze jednego - dlaczego odeszli?
Nie miałem dostępu do netu, oglądałem natomiast TVP info (na okrągło) i jedna rzecz, która mnie uderzyła, mianowicie: na uroczystościach premier słodził nowomianowanym oficerom PSP o ich powołaniu, o wysokim zaufaniu społecznym zawodu strażaka itd, za kilka minut w innym ujęciu było o emeryturach (w tym mundurowych), że są nienależne, ze trzeba je likwidować (i dodam, że nie wypowiadał się nikt z opozycji, tylko właśnie z otoczenia, ba nawet z ekipy premiera). Czy nie uczciwiej byłoby, gdyby pan Tusk wyłożył młodym strażakom kawę na ławę i powiedział: sorry, ale przygotujcie się na gibanie do 65 ( w domyśle działajcie tak, aby starczyło wam zdrowia do czasu nabycia świadczeń). Program 50+ w naszym przypadku może oznaczać jedno: jeśli nie masz już zdrowia by ratować ludzi, pomożemy ci w zostaniu np. szewcem lub zegarmistrzem.
Oglądałem również wywiad Tomasza Lisa z Prezydentem. Paradoksalnie może się okazać, że obrońcą i gwarantem uprawnień emerytalnych służb mundurowych pozostanie właśnie Prezydent RP (ten krytykowany i wyśmiewany przez wielu forumowiczów).

Co do pomysłu zróżnicowania uprawnień emerytalnych dla PB i pracowników biura, to prośba panowie, nie strzelajmy sobie w kolano - zgoda na utratę uprawnień przez część formacji, to wstęp do utraty dla wszystkich strażaków. Należałoby raczej ustawić służbę tak, aby młodzi zdrowi naładowani chęciami mogli służyć w PB, natomiast mniej młodzi, mniej zdrowi, dopracowywali w systemie 8-mio godzinnym. Ma to dodatkową zaletę, mianowicie nie można by nikomu zarzucić, że np. nie wąchał dymu, a przeprowadza kontrolę JRG, ewentualnie dokonuje zakupów, nie mając pojęcia jak wygląda wąż strażacki.

I tylko jeszcze jedno: czy nie uderzyła Was forma przekazywania materiałów z Dnia Strażaka? 10 % materiału o PSP i 90 % z działalności OSP ( z całym szacunkiem do druhów) czy to nie jest aby przygrywka do zaplanowamej komunalizacji i uspołecznienia PSP - obym się mylił.

Offline marus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
  • Alkohol konserwuje wszystko, prócz tajemnic
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #157 dnia: Maj 09, 2008, 10:39:44 »
Dziś w GW jest ciekawy tekst, dotyczący planowanej przez rząd decentralizacji państwa. Czytamy w nim m.inn. że:
- rząd chce wzmocnić samorządy (dodając im nowych zadań)
- rząd chce ograniczyć władzę wojewodów (zadań tych im ujmując)
- urzędy wojewódzkie mają być odchudzone o trzy czwarte etatów
- wojewoda zatrzyma nadzór nad bezpieczeństwem publicznym a jego kompetencje w sprawie nadzoru nad policją i strażą pożarną zostaną nawet wzmocnione
To chyba dobra wiadomość, nawet dla tych co nie lubią PO. Może ktoś w końcu pomyśli też o odchudzeniu Komend a zaoszczędzone etaty przekaże na podział bojowy.
"Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi" - Jan Paweł II

Offline DEX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 492
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #158 dnia: Maj 12, 2008, 00:58:21 »
Co raz ostrzej widzę, że uciekać. Nie można ciągle się podpierać kodeksem pracy licząc, że przywileje mundurowych zostaną. Czas służby (chociaż co raz częściej używacie określenia pracy) należało zostawić w spokoju, a iść w innym kierunku. Co do rozdziału stanowisk to się zgadzam, tylko nikt mi do tej pory nie odpowiedział  ilu ludzi w zarządach krajowych związków jest z PB. Coś mi się wydaje, że nie ma, a jak nie ma to przeczytajcie motto Przemka.

Pozdrawiam
W pewnych kwestiach zgadza się z tobą, ale są i takie, w których mam odmienne zdanie.

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #159 dnia: Maj 12, 2008, 02:18:10 »
Dex - coraz bardziej się zgadzam z Twoja wypowiedzią.... czas chyba myśleć o emeryturce...

Offline slawgot

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #160 dnia: Maj 12, 2008, 08:31:36 »
Do DEX-a
Cytuj
tylko nikt mi do tej pory nie odpowiedział  ilu ludzi w zarządach krajowych związków jest z PB.
Prosze bardzo
W Radzie Krajowej KSP NSZZ "S" na 30 osób jakie liczy Rada - 18 jest z PB - 4 to emeryci którzy odeszli z PB, 6 - to dówdcy lub zastępcy dowódców JRG - w randze aspiranckiej, powyżej 20 lat służby.
Pozdrawiam - i radzę nie uciekać, zabawa w PSP dopiero się zaczyna - jak widać po temperaturze dyskusji na niektórych wątkach tego forum. Nawet za KG Skomry nie wchodziło na forum tylu z KG i z KW. 
"Nie bójcie się przyjaciół. Przyjaciele mogą was tylko zdradzić. Nie bójcie się wrogów. Wrogowie mogą was tylko zabić. Bójcie się ludzi obojętnych. Oni nie zdradzają ani nie zabijają, ale to za ich milczącą zgodą dzieje się zdrada i zabijanie."

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #161 dnia: Maj 13, 2008, 13:40:20 »
Co raz ostrzej widzę, że uciekać. Nie można ciągle się podpierać kodeksem pracy licząc, że przywileje mundurowych zostaną. Czas służby (chociaż co raz częściej używacie określenia pracy) należało zostawić w spokoju, a iść w innym kierunku. Co do rozdziału stanowisk to się zgadzam, tylko nikt mi do tej pory nie odpowiedział  ilu ludzi w zarządach krajowych związków jest z PB. Coś mi się wydaje, że nie ma, a jak nie ma to przeczytajcie motto Przemka.
Pozdrawiam

Za 10 lat już nikt nie będzie pamiętał, że kiedyś pracowało się w miesiącu 216 godzin lub 240 za marne pieniądze. Była to norma wyzyskiwacza, której ostani bastion w straży pożarnej padł.
Policja , wojo, służba graniczna itp. już dawno mają 40-godzinny tydzień pracy i nie słychać głosów rozpaczy jak to się dzieje w przypadku paru gamoni ze straży pożarnej.
Dlaczego nie ma lub mało jest podoficerów w zarządach zz ?
Bo niechcą pełnić tych funkcji, nawet w swoich zarządach terenowych!!!!!!!!!!
« Ostatnia zmiana: Maj 13, 2008, 14:03:00 wysłana przez cul2 »

Offline balon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #162 dnia: Maj 13, 2008, 18:42:01 »
witam serdecznie
ja jestem podoficerem z niewielkim stażem , a jednak jestem przewodniczacym zarzadu terenowego wiec jednak sa wyjatki

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #163 dnia: Maj 13, 2008, 21:39:52 »
witam serdecznie
ja jestem podoficerem z niewielkim stażem , a jednak jestem przewodniczacym zarzadu terenowego wiec jednak sa wyjatki

Witam
Oczywiście, że są wyjątki, ale to kropla w morzu.
Sam dobrze o tym wiesz. Gratuluję funkcji i życzę Ci powodzenia.
Wkrótce sam się przekonasz, że trzeba dużo samozaparcia i wytrwałości.
A ludzie jak to ludzie w budzie, po szczekać, po narzekać, rzucić kłodę pod nogi gdy za dobrze idzie lub gdy coś chcesz pożytecznego zrobić.
Jednak rób swoje i wybaczaj judaszom :).

Offline balon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #164 dnia: Maj 15, 2008, 17:07:08 »
samozaparcia faktycznie potrzeba -ujadam sie z KP juz 2 latka ale na szcząście z sukcesami ku niezadowoleniu szefostwa i cieszę sie że moge coś dobrego wywalczyc dla chłopaków

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #165 dnia: Maj 15, 2008, 21:45:32 »
czasem myślę i zastanawiam się czy naprawdę warto.....  :huh:
zawsze się znajdzie ktoś kto Cię opluje, nawymyśla Ci, wyszuka czasem Twoje pochodzenie, poszpera kim był Twój ojciec, gdzie pracowała Twoja matka....normalnie jak za NKWD czy UB ;)

Jeśli nie daj Boże awansujesz to zaraz znajdą się tacy (nawet związkowcy) którzy zaczną podejrzewać ze pewnie przełożeni Cię kupili.
I po co to wszystko ? Nie lepiej stać z boku i patrzeć co się dzieje bez narażania się ?  Niech sie dzieje co chce.... :) może lepiej jak każdy dba o własną dupę....??

(To tylko takie moje rozmyślania)



Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #166 dnia: Maj 16, 2008, 10:09:53 »
W dzisiejszej GW jest dwustronicowy artykuł dotyczący emerytur wojskowych i policyjnych.

Najważniejszy dla nas cytat:
Cytuj
"czy tu coś się zmieni? Raczej nie. - Ministerstwo nic nie wie o tym by trwały prace nad zmianą systemu emerytalnego służb mundurowych. Nie uczestniczymy też w pracach nad stworzeniem kompleksowych regulacji prawnych  które kształtowałyby zakres uprawnień emerytalnych funkcjonariuszy służb mundurowych na zasadach odmiennych od dotychczasowych - mówi Wiolette Paprocka rzecznik prasowy MSWiA"

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #167 dnia: Maj 18, 2008, 05:36:35 »
W dzisiejszej GW jest dwustronicowy artykuł dotyczący emerytur wojskowych i policyjnych.

Najważniejszy dla nas cytat:
Cytuj
"czy tu coś się zmieni? Raczej nie. - Ministerstwo nic nie wie o tym by trwały prace nad zmianą systemu emerytalnego służb mundurowych. Nie uczestniczymy też w pracach nad stworzeniem kompleksowych regulacji prawnych  które kształtowałyby zakres uprawnień emerytalnych funkcjonariuszy służb mundurowych na zasadach odmiennych od dotychczasowych - mówi Wiolette Paprocka rzecznik prasowy MSWiA"

Ale mario czy można im wierzyć , PO obiecywało że nie będzie prywatyzacji szpitali i co -jest , tylko teraz to się nazywa oddanie szpitali spółkom .Jak zwał tak zwał ale jest to oddanie szpitali w ręce osób którzy mogą szpitali doprowadzić do upadłości ,a wtedy to już pewnie  powstanie jakiś Lidl , POLO, Biedronka itp. . Więc jak mówią że nie chcą nic grzebać  ,ja im na to będę Czuwał ,patrzał na wasze kłamliwe rączki , grzebać  to grzebie każda opcja Polityczna przy naszej emce tylko tym razem jest to bardzo realne że zmienią nasze emerytury .Oczywiście  to jest moje zdanie więc może sie okazać że nam jeszcze skrócą tej męki w MSW i dołażą jakieś jeszcze przywileje  ^_^ .. Pozdrawiam

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #168 dnia: Maj 18, 2008, 07:58:12 »
wiesz, o tyle jest to pocieszające, że kampania wyborcza już się dawno skończyła.  Więc teraz, jeżeli "Donald i Ska" mają odrobinę instynktu samozachowawczego (po wpadce z prywatyzacją szpitali) powinni raczej mówić trochę prawdy. 

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #169 dnia: Maj 18, 2008, 20:12:04 »
Nie wiem, czy oglądaleś dzisiejsze fakty, ale POTVN już przedstawiła mlekiem i miodem płynący obraz sprywatyzowanego szpitala. W następnym odcinku być może pokażą "szczęśliwego 65-latka w hełmie biegnącego po drabinie i krzyczącego, że wcześniejsze emki dla strażaków, to wywalanie PUBLICZNEJ kasy w błoto. Jak mawiał pewien klasyk "ciemny lud wszystko kupi" tym bardziej jeśli pomyśli, dlaczego ktoś ma mieć lepiej ode mnie?
Ja nie obawiam się o skasowanie praw emerytalnych służb mundurowych ( Donald jest na to za cwany), obawiam się raczej o wyrzucenie PSP z zapisów ustawy emerytalnej z lutego 94.

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #170 dnia: Maj 19, 2008, 23:19:34 »
Wprowadzą czy nie wprowadzą zmian w ustawie emerytalnej, ... a jakby tak wprowadzili "nieznaczne" zmiany. np.: takie jak w zakresie czasu służby niby 40 godzin a jednak nie niby czas służby przedłużony do 48 godzin ma być rozliczany a nie jest. Niby 15 lat i można odejść na wcześniejszą niską emeryturkę ale po spełnieniu szeregu warunków, które okażą się nie do osiągnięcia.

Nie wierze ludziom w otoczeniu, a co dopiero politykom :)

Offline emmil

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 169
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #171 dnia: Maj 20, 2008, 08:51:48 »
wydaje mi sie ze cos jest na rzeczy z mojej KM uciekaja praktycznie wszyscy z gory ostatni opusci poklad najwazniejszy w przyszlym roku. Czy u was tez sa zwiekszone odejscia na emkeludzi z dobra pozycja :huh:

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #172 dnia: Maj 22, 2008, 11:09:31 »
Malutka podgrywka pod niewątpliwą niesprawiedliwość społeczną w jednej z gazet (zgadnijcie którą?).
przedruk na stronie ZZS "Florian":
http://zzsflorian.pl/pokaz.php?id=198

Przecież jak zadrą z wojskiem i Policją, to nie będzie nawet komu ICH obronić przed grupą pikietujących 6-latków niezadowolonych z poczynań MEN.

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #173 dnia: Maj 22, 2008, 21:02:38 »
U mnie w komendzie na przestrzeni kilku następnych miesięcy zwalnia się kilka stanowisk i to nie najniższych, razem z tego co naliczyłem około 7 osób do końca 2008 roku. Ludzie mają dość i dla kilku złotych nie chcą już ciągnąć dalej choć finansowo się to opłaca to zdrowotnie niestety nie :)

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #174 dnia: Maj 22, 2008, 22:26:03 »
uciekają, uciekają... ale raczej tacy co już mają dodatkową robotę a emerytura naliczona została mniej więcej na poziomie, który mieli na służbie.
Zmian nie będzie, przynajmniej na razie i nie będą tak gwałtowne, żeby tacy, którzy będą mogli na em. odejść nie zdążyli...