Autor Wątek: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?  (Przeczytany 1870752 razy)

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4400 dnia: Luty 18, 2023, 19:30:24 »
Wyrywasz coś z kontekstu. Chodzi o ogólne zaangażowanie w służbę tak jak napisałem powyżej, a nie na zasadzie czy się stoi czy się leży na ostatni miesiąc się należy.
Nic z kontekstu nie wyrwałem napisałeś proste zdanie "Naliczanie z 10 lat nie jest złe" co tu intepretować co wyrywać z kontekstu jeśli coś nie jest złe to jakie? To po prostu taka bzdura, że brakuje słów aby to opisać. 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Tadzik987

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4401 dnia: Luty 19, 2023, 11:38:26 »
A czy ktoś wie ile pracuje już strażaków na nowych zasadach? Po samych szkołach będzie już około 4tys.

Offline pawel1993

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4402 dnia: Luty 19, 2023, 12:52:06 »
Nie ma jeszcze biuletynu za 2022 r. Ale na podstawie wykresu jak dodamy tych od 1 do 5 lat i od 6 do 10 lat to się o dużo nie pomylimy. Ok. 10000?

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4403 dnia: Luty 19, 2023, 13:11:56 »
Nie ma jeszcze biuletynu za 2022 r. Ale na podstawie wykresu jak dodamy tych od 1 do 5 lat i od 6 do 10 lat to się o dużo nie pomylimy. Ok. 10000?
Bardziej 13-14 tysięcy...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline pawel1993

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4404 dnia: Luty 19, 2023, 13:13:39 »
Akurat w biuletynie za 2022 r. Będzie dobrze to przedstawione bo będą to osoby równo do 10 lat służby.

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4405 dnia: Luty 19, 2023, 13:37:59 »
Akurat w biuletynie za 2022 r. Będzie dobrze to przedstawione bo będą to osoby równo do 10 lat służby.
Pozostaje kwestia wakatow i ludzi w szkołach czy są w tej statystyce
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4406 dnia: Luty 20, 2023, 20:17:17 »
Zapytam w tym wątku choć sprawa dotyczy trochę podwyżki trochę emerytur. Wczoraj rozmawiałem z kolegą z innej jednostki, który  24 lutego będzie odchodził na pełną em. Miał zamiar służyć dłużej, ale zdrowie się mu posypało i od września kiedy dowiedział się o chorobie i  podjął decyzję o odejściu na em jakoś dociągnął do lutego. Chodzi o  art.41 ustawy z 1.12.2022 r ,,o szczególnych rozwiązaniach służących realizacji ustawy budżetowej na 2023r. Czy do ZZ docierają jakieś informacje od odchodzących na em. Czy ZZ coś może w tym kierunku robią ? Chodzi o przesunięcie waloryzacji dla odchodzących z stycznia na marzec. Sytuacja ma miejsce po raz pierwszy. Inne służby działają w tym kierunku przygotowując się do pozwów zbiorowych. Sprawa dotyczy kolegi, który przez wiele lat był członkiem ZZ, płacił składki. Czy ZZ dbają też o strażaków odchodzących na em? Chłopak nie ma konta na forum, a ja nie pytam bo mnie prosił tylko ja zaproponowałem, że zapytam bo znam jego sytuację. Dlatego proszę o odpowiedzi ludzi, którzy maja coś konkretnego do powiedzenia na w/w temat nie wdając się w pyskówki. Ewentualnie jeżeli są jakieś widomości to roszę na prv, żeby nie zaśmiecać tematu.

Offline Tadzik987

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4407 dnia: Luty 20, 2023, 21:16:22 »
Zapytam w tym wątku choć sprawa dotyczy trochę podwyżki trochę emerytur. Wczoraj rozmawiałem z kolegą z innej jednostki, który  24 lutego będzie odchodził na pełną em. Miał zamiar służyć dłużej, ale zdrowie się mu posypało i od września kiedy dowiedział się o chorobie i  podjął decyzję o odejściu na em jakoś dociągnął do lutego. Chodzi o  art.41 ustawy z 1.12.2022 r ,,o szczególnych rozwiązaniach służących realizacji ustawy budżetowej na 2023r. Czy do ZZ docierają jakieś informacje od odchodzących na em. Czy ZZ coś może w tym kierunku robią ? Chodzi o przesunięcie waloryzacji dla odchodzących z stycznia na marzec. Sytuacja ma miejsce po raz pierwszy. Inne służby działają w tym kierunku przygotowując się do pozwów zbiorowych. Sprawa dotyczy kolegi, który przez wiele lat był członkiem ZZ, płacił składki. Czy ZZ dbają też o strażaków odchodzących na em? Chłopak nie ma konta na forum, a ja nie pytam bo mnie prosił tylko ja zaproponowałem, że zapytam bo znam jego sytuację. Dlatego proszę o odpowiedzi ludzi, którzy maja coś konkretnego do powiedzenia na w/w temat nie wdając się w pyskówki. Ewentualnie jeżeli są jakieś widomości to roszę na prv, żeby nie zaśmiecać tematu.

A co mało mu będzie emerytury? Ludzie czy wy już całkowicie upadliscie na głowę? Przecież wiemy z czym się odchodzi i niech tak zostanie.

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4408 dnia: Luty 21, 2023, 07:47:36 »

A co mało mu będzie emerytury? Ludzie czy wy już całkowicie upadliscie na głowę? Przecież wiemy z czym się odchodzi i niech tak zostanie.
Zostało przeniesione. Ok.
Prosiłem o odpowiedzi ludzi którzy  mają coś w tym temacie do powiedzenia. Ty nie masz. Jedyne co możesz zrobić to oświecić nas w temacie wiemy z czym odchodzimy i dlaczego ma tak zostać.

Offline pawel1993

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4409 dnia: Luty 21, 2023, 07:54:49 »
Zapytam w tym wątku choć sprawa dotyczy trochę podwyżki trochę emerytur. Wczoraj rozmawiałem z kolegą z innej jednostki, który  24 lutego będzie odchodził na pełną em. Miał zamiar służyć dłużej, ale zdrowie się mu posypało i od września kiedy dowiedział się o chorobie i  podjął decyzję o odejściu na em jakoś dociągnął do lutego. Chodzi o  art.41 ustawy z 1.12.2022 r ,,o szczególnych rozwiązaniach służących realizacji ustawy budżetowej na 2023r. Czy do ZZ docierają jakieś informacje od odchodzących na em. Czy ZZ coś może w tym kierunku robią ? Chodzi o przesunięcie waloryzacji dla odchodzących z stycznia na marzec. Sytuacja ma miejsce po raz pierwszy. Inne służby działają w tym kierunku przygotowując się do pozwów zbiorowych. Sprawa dotyczy kolegi, który przez wiele lat był członkiem ZZ, płacił składki. Czy ZZ dbają też o strażaków odchodzących na em? Chłopak nie ma konta na forum, a ja nie pytam bo mnie prosił tylko ja zaproponowałem, że zapytam bo znam jego sytuację. Dlatego proszę o odpowiedzi ludzi, którzy maja coś konkretnego do powiedzenia na w/w temat nie wdając się w pyskówki. Ewentualnie jeżeli są jakieś widomości to roszę na prv, żeby nie zaśmiecać tematu.

W tym artykule nie pisze się nic o przesuwaniu waloryzacji. Jest tylko mowa i tym że pomimo wzrostu kwoty bazowej dla funkcjonariuszy od 1 stycznia naliczenie jej będzie dopiero od marca z podniesineim o jedną piąta po to by wyrównać za styczeń i luty.
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2023, 08:20:52 wysłana przez pawel1993 »

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4410 dnia: Luty 23, 2023, 07:02:51 »
https://www.money.pl/emerytury/przepracowal-44-lata-zus-odmowil-mu-wyplaty-emerytury-6869293344143968a.html

Popatrzcie jaka ciekawostka. Tylko pojawiło się widmo jakiś procesów o emerytury mundurowe i już mamy taki ciekawy artykuł. P

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4411 dnia: Luty 23, 2023, 08:16:49 »
https://www.money.pl/emerytury/przepracowal-44-lata-zus-odmowil-mu-wyplaty-emerytury-6869293344143968a.html

Popatrzcie jaka ciekawostka. Tylko pojawiło się widmo jakiś procesów o emerytury mundurowe i już mamy taki ciekawy artykuł. P
Jaka to ciekawostka? Artykułów o przyjętych przed 99, którzy po przejściu na emeryturę dorabiają i odprowadzają ZUS  nic z tego nie mając jest cała masa. W ubiegłym roku gdy tym z 99-03 pozwolono na łączenie emerytur z ZER i ZUS podobnych sytuacji opisywanych było mnóstwo. Chciałeś zablysnac , ale widzę że jesteś coś słabo zorientowany

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4412 dnia: Luty 23, 2023, 10:54:01 »
A może przeczytaj choć kawałek?
I wypowiedź eksperta... Co jest rozwiązaniem problemu?
I tak z pokorą przyznaję każdego dnia uczę się czegoś nowego :)

« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2023, 10:58:40 wysłana przez radca »

Offline Pawello6

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4413 dnia: Czerwiec 16, 2023, 12:31:18 »
Zapytam w tym wątku choć sprawa dotyczy trochę podwyżki trochę emerytur. Wczoraj rozmawiałem z kolegą z innej jednostki, który  24 lutego będzie odchodził na pełną em. Miał zamiar służyć dłużej, ale zdrowie się mu posypało i od września kiedy dowiedział się o chorobie i  podjął decyzję o odejściu na em jakoś dociągnął do lutego. Chodzi o  art.41 ustawy z 1.12.2022 r ,,o szczególnych rozwiązaniach służących realizacji ustawy budżetowej na 2023r. Czy do ZZ docierają jakieś informacje od odchodzących na em. Czy ZZ coś może w tym kierunku robią ? Chodzi o przesunięcie waloryzacji dla odchodzących z stycznia na marzec. Sytuacja ma miejsce po raz pierwszy. Inne służby działają w tym kierunku przygotowując się do pozwów zbiorowych. Sprawa dotyczy kolegi, który przez wiele lat był członkiem ZZ, płacił składki. Czy ZZ dbają też o strażaków odchodzących na em? Chłopak nie ma konta na forum, a ja nie pytam bo mnie prosił tylko ja zaproponowałem, że zapytam bo znam jego sytuację. Dlatego proszę o odpowiedzi ludzi, którzy maja coś konkretnego do powiedzenia na w/w temat nie wdając się w pyskówki. Ewentualnie jeżeli są jakieś widomości to roszę na prv, żeby nie zaśmiecać tematu.

Najlepiej skierować takie pytanie bezpośrednio do ZZ. Być może będzie to miało charakter indywidualny i zależeć od przypadku

__________________
https://www.attic.pl/blog/plyty-kartonowo-gipsowe-na-sufit-podwieszany
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 22, 2023, 08:36:08 wysłana przez Pawello6 »

Offline Lacobic

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4414 dnia: Czerwiec 25, 2023, 12:34:53 »
„…..w dniu 1 stycznia 2025 r. wejdzie w życie przepis art. 18h ustawy z 18
lutego 1994 r. o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji (...),
który będzie gwarantował prawo wyboru sposobu ustalenia emerytury na
nowych zasadach lub pozostania w "starym" systemie.
Prawo wyboru będą miały osoby przyjęte do służby przed 1 stycznia 2013
r. i spełniające jednocześnie warunki do nabycia uprawnień na nowych
zasadach, tj. posiadające 25 lat służby w formacjach wymienionych w
ustawie łącznie z okresami równorzędnymi ze służbą.
Jako okresy równorzędne z ww. służbą traktuje się okresy służby
wojskowej uwzględnianej przy ustalaniu prawa do emerytury wojskowej,
okresy pozbawienia wolności oraz zawieszenia w czynnościach służbowych,
pod warunkiem, że funkcjonariusz został uniewinniony lub postępowanie
karne zostało umorzone, albo gdy nie został ukarany karą dyscyplinarną
wydalenia ze służby. Przy ustalaniu wysługi emerytalnej zalicza się
również okres urlopu wychowawczego udzielonego w trakcie służby,
jednakże w wymiarze łącznym nie większym niż 3 lata.

Podstawę wymiaru funkcjonariusza, który zdecyduje się odejść na
emeryturę na nowych zasadach stanowić będzie średnie uposażenie należne
mu przez okres kolejnych 10 lat kalendarzowych przez niego wybranych.
Jeżeli funkcjonariusz nie wskaże tego okresu, do obliczenia podstawy
wymiaru przyjmie się okres kolejnych 10 lat kalendarzowych
poprzedzających rok zwolnienia.
Nowa emerytura wynosić będzie 60% podstawy wymiaru za 25 lat służby i
wzrastać będzie o 3% podstawy wymiaru za każdy dalszy rok tej służby.
Emeryturę będzie mona zwiększyć jedynie o 0,5% podstawy wymiaru za każdy
rozpoczęty miesiąc pełnienia służby na froncie w czasie wojny oraz w
strefie działań wojennych.
Kwota emerytury nie będzie mogła przekroczyć 75% podstawy wymiaru (bez
uwzględniania dodatków, zasiłków i innych świadczeń pieniężnych). Do
nowej emerytury nie przysługuje zwiększenie z tytułu inwalidztwa
pozostającego w związku ze służbą.

Jeśli zdecyduje Pan, że emerytura ma być wyliczona na starych zasadach,
wówczas będzie Panu przysługiwać emerytura na podstawie art. 15a
policyjnej ustawy zaopatrzeniowej. Emerytura przysługuje po 15 latach
służby w formacjach wymienionych w ustawie łącznie z okresami
równorzędnymi ze służbą.
Podstawę wymiaru  emerytury policyjnej  stanowi w takim przypadku ,
stosownie  do  art.  5  ustawy,  uposażenie należne  funkcjonariuszowi
na  ostatnio  zajmowanym  stanowisku.
Kwota emerytury nie może przekroczyć 75% podstawy wymiaru (bez
uwzględniania dodatków, zasiłków i innych świadczeń pieniężnych) lub 80%
- jeśli jest podwyższona z tytułu inwalidztwa pozostającego w związku ze
służbą.

Zgodnie z art. 18h ust. 4 ustawy zaopatrzeniowej oświadczenie o wyborze
zasad ustalenia emerytury należy  dokonać najpóźniej w dniu złożenia
wniosku o ustalenie prawa do zaopatrzenia emerytalnego. Jeśli nie dokona
Pan takiego wyboru świadczenie  będzie ustalone na podstawie art. 15a
ustawy zaopatrzeniowej.

Zatem, proszę się nie obawiać nadchodzących zmian, ponieważ gwarantują
one funkcjonariuszom prawo wyboru sposobu ustalenia emerytury i do Pana
będzie należała decyzja jaki sposób Pan wybierze.

Z wyrazami szacunku,
Ewa Demidziuk
Z-ca Naczelnika
Wydziału Obsługi Klientów
Zakład Emerytalno-Rentowy
Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji…. „

Witam. Spotkał się już ktoś z takim pismem? Zostało pokazane na jednym z zebrań związkowych. Może coś ktoś wie na ten temat i się do niego odniesie. Pozdrawiam

Offline pawel1993

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4415 dnia: Czerwiec 25, 2023, 13:20:54 »
Temat już wielokrotnie wałkowany. Jak będziesz odchodził po 2025 r. I spełnisz warunki to możesz wybrać czy chcesz naliczenie po staremu czy po nowemu. Prosty temat.

Offline superfire

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 365
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4416 dnia: Styczeń 19, 2024, 22:40:19 »
Funkcjonariusz odchodząc na emeryturę w lutym załapie się i na podwyżkę i na rewaloryzację jeśli prezydent podpisze :fiuu: ? Bo jest to chyba zbyt piękne aby było prawdziwe   :gwiazdki:

Offline pawel1993

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4417 dnia: Styczeń 19, 2024, 23:02:50 »
Ale dlaczego zbyt piękne? Zawsze tak było tylko w ubiegłym roku wydymano emerytów no i oczywiście funkcjonariuszy z 1/5. Miało być tak pięknie. Ciekawe co Eqinox napisze. Ze jest ok. Ale obiecana podwyżka 9.35 procenta wróciła do podwyzki 7.8. To tak jak by w tym roku zamiast 20 procent od stycznia dać 40 procent od lipca. Z dodatkiem na kształt 1/5 jak w ubiegłym roku ale od innej kwoty.

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4418 dnia: Styczeń 19, 2024, 23:29:36 »
Funkcjonariusz odchodząc na emeryturę w lutym załapie się i na podwyżkę i na rewaloryzację jeśli prezydent podpisze :fiuu: ? Bo jest to chyba zbyt piękne aby było prawdziwe   :gwiazdki:

I piękne i prawdziwe. 20% od stycznia, i ok. 12%  ale już od całej emerytury w marcu. Nie wiem jak u was, ale u nas to jeszcze kilka osób rzutem na taśmę w ostatnich dniach grudnia złożyło raporty, by odejść w lutym. W ubiegłym roku wydymano odchodzących. Nikt za nimi się nie ujął. ZZ z tego co wiem wypięły się na nich.

Offline superfire

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 365
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4419 dnia: Styczeń 19, 2024, 23:33:49 »
Składając raport w styczniu zdąży się jeszcze odejść w lutym :fiuu:

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4420 dnia: Styczeń 20, 2024, 22:21:44 »
Składając raport w styczniu zdąży się jeszcze odejść w lutym :fiuu:

 Jasne , że tak. Wszystko zależy od tego jak masz poukładane z 01wszym.

Offline bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 370
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4421 dnia: Styczeń 20, 2024, 23:14:54 »
Składając raport w styczniu zdąży się jeszcze odejść w lutym :fiuu:

 Jasne , że tak. Wszystko zależy od tego jak masz poukładane z 01wszym.
A oficer też czy musi napisać raport do KG 3 miesiące przed odejściem?

Offline Spartan998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 281
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4422 dnia: Styczeń 21, 2024, 11:06:27 »
Funkcjonariusz odchodząc na emeryturę w lutym załapie się i na podwyżkę i na rewaloryzację jeśli prezydent podpisze :fiuu: ? Bo jest to chyba zbyt piękne aby było prawdziwe   :gwiazdki:

I piękne i prawdziwe. 20% od stycznia, i ok. 12%  ale już od całej emerytury w marcu. Nie wiem jak u was, ale u nas to jeszcze kilka osób rzutem na taśmę w ostatnich dniach grudnia złożyło raporty, by odejść w lutym. W ubiegłym roku wydymano odchodzących. Nikt za nimi się nie ujął. ZZ z tego co wiem wypięły się na nich.
ZZ wypięły się, ponieważ dobrze układała się współpraca z partią rządzącą.
Teraz jest super hiper dla odchodzących, część z nich to oczywiście piewcy wspaniałości poprzednich rządów.
Jeszcze kilka tygodni temu, uważali (pewnie nadal uważają), że zeszłoroczni emeryci za dużo by dostali itd.
No cóż, dymanie przez poprzedników to była ich specjalność.
Koniec tematu.
Życzę tegorocznym emerytom wszystkiego najlepszego. Dobra decyzja.

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 824
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4423 dnia: Styczeń 22, 2024, 20:35:52 »
Do 15 lutego zostanie przedstawiony audyt dotyczący funkcjonowania MSWiA i KGP.

Minister Kierwiński dzisiaj w trakcie wywiadu w TVP stwierdził, że należy odbudować wizerunek polskiej Policji oraz zwiększyć uposażenia funkcjonariuszy, aby nie odchodzili ze służby.

Według opinii funkcjonariuszy, które docierają do naszych organizacji oraz z Sieci wynika, że oprócz kasy potrzebny jest jeden system emerytalny
, czytelna ścieżka kariery zawodowej, progresywne dodatki służbowe, projektowanie budżetu w korelacji z PKB, zrównanie świadczeń z MON, poprawa relacji międzyludzkich oraz kolejne programy modernizacji.
Sprawa nie jest taka prosta jak ją widzi pan Minister i zapewne na posiedzeniu SKSWiA w dniu 25 stycznia przedstawiciele NSZZ Policjantów będą o tym mówić.

Biuro prasowe ZW NSZZ Policjantów województwa wielkopolskiego
 :fiuu: Mamy się zacząć bać ??? :szalony:

Offline sismondi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 441
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4424 dnia: Styczeń 22, 2024, 21:40:17 »
Do 15 lutego zostanie przedstawiony audyt dotyczący funkcjonowania MSWiA i KGP.

Minister Kierwiński dzisiaj w trakcie wywiadu w TVP stwierdził, że należy odbudować wizerunek polskiej Policji oraz zwiększyć uposażenia funkcjonariuszy, aby nie odchodzili ze służby.

Według opinii funkcjonariuszy, które docierają do naszych organizacji oraz z Sieci wynika, że oprócz kasy potrzebny jest jeden system emerytalny
, czytelna ścieżka kariery zawodowej, progresywne dodatki służbowe, projektowanie budżetu w korelacji z PKB, zrównanie świadczeń z MON, poprawa relacji międzyludzkich oraz kolejne programy modernizacji.
Sprawa nie jest taka prosta jak ją widzi pan Minister i zapewne na posiedzeniu SKSWiA w dniu 25 stycznia przedstawiciele NSZZ Policjantów będą o tym mówić.

Biuro prasowe ZW NSZZ Policjantów województwa wielkopolskiego
 :fiuu: Mamy się zacząć bać ??? :szalony:
Sieć ma być wyznacznikiem dla naszych zarobków i emerytur ???