Autor Wątek: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?  (Przeczytany 1870648 razy)

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 459
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4350 dnia: Luty 02, 2022, 19:00:23 »
Siusiek, ale co Ty za pierdoły dajesz. Przecież to jest nic innego, tylko koszty uzyskania przychodu. 3000zł jeżeli masz umowę o pracę w jednej firmie i znajduje się ona w miejscowości, w której mieszkasz, i odpowiednio więcej (nie pamiętam kwot, a nie chce mi się szukać) jeżeli pracujesz w kilku firmach lub w innej miejscowości niż mieszkasz. Taką kwotę każdy znajdzie na PIT-11 w rubryce "koszty uzyskania przychodu" i funkcjonuje to już od dłuższego czasu.

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4351 dnia: Marzec 28, 2022, 13:21:30 »
Abyśmy się nie zdziwili jak emerytury będą wypłacane po uzyskaniu wieku emerytalnego tak jak cywile.
Tak załatwili Policjantów na Węgrzech. Prawo do wcześniejszej emerytury mają zachowane ale wypłata dopiero na starość.
I teraz trzeba się zastanowić po co jest "dziadkowe" i zmiany od 2025.
Wypłata dziadkowego to niesamowite oszczędności w budżecie w porównaniu do emerytury.
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 824
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4352 dnia: Marzec 29, 2022, 10:25:57 »
Abyśmy się nie zdziwili jak emerytury będą wypłacane po uzyskaniu wieku emerytalnego tak jak cywile.
Tak załatwili Policjantów na Węgrzech. Prawo do wcześniejszej emerytury mają zachowane ale wypłata dopiero na starość.
I teraz trzeba się zastanowić po co jest "dziadkowe" i zmiany od 2025.
Wypłata dziadkowego to niesamowite oszczędności w budżecie w porównaniu do emerytury.
Po pierwsze nikt z podziału nie przejdzie badań , po drugie tylko biura u nas pracują po 25 roku służby . Wynika z to z tego że na podziale po 25 latach funkcjonariusze osiągają maksymalną wysługę czyli 75 proc.

Offline Tadzik987

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4353 dnia: Marzec 29, 2022, 11:35:17 »
Abyśmy się nie zdziwili jak emerytury będą wypłacane po uzyskaniu wieku emerytalnego tak jak cywile.
Tak załatwili Policjantów na Węgrzech. Prawo do wcześniejszej emerytury mają zachowane ale wypłata dopiero na starość.
I teraz trzeba się zastanowić po co jest "dziadkowe" i zmiany od 2025.
Wypłata dziadkowego to niesamowite oszczędności w budżecie w porównaniu do emerytury.
Po pierwsze nikt z podziału nie przejdzie badań , po drugie tylko biura u nas pracują po 25 roku służby . Wynika z to z tego że na podziale po 25 latach funkcjonariusze osiągają maksymalną wysługę czyli 75 proc.

Serio? Jakoś emerytura policyjna w Hiszpanii czy Austrii daje możliwość przejścia w wieku 65 lat i jakoś ludzie pracują. Gadasz takie głupoty u mnie gościu w województwie przeszedł na emkę z podziału po 37 latach służby i na spokojnie mógłby dalej pracować.

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 824
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4354 dnia: Marzec 29, 2022, 11:57:29 »
Abyśmy się nie zdziwili jak emerytury będą wypłacane po uzyskaniu wieku emerytalnego tak jak cywile.
Tak załatwili Policjantów na Węgrzech. Prawo do wcześniejszej emerytury mają zachowane ale wypłata dopiero na starość.
I teraz trzeba się zastanowić po co jest "dziadkowe" i zmiany od 2025.
Wypłata dziadkowego to niesamowite oszczędności w budżecie w porównaniu do emerytury.
Po pierwsze nikt z podziału nie przejdzie badań , po drugie tylko biura u nas pracują po 25 roku służby . Wynika z to z tego że na podziale po 25 latach funkcjonariusze osiągają maksymalną wysługę czyli 75 proc.

Serio? Jakoś emerytura policyjna w Hiszpanii czy Austrii daje możliwość przejścia w wieku 65 lat i jakoś ludzie pracują. Gadasz takie głupoty u mnie gościu w województwie przeszedł na emkę z podziału po 37 latach służby i na spokojnie mógłby dalej pracować.
To sobie siedz nawet i 40 lat co mi do Twojej służby , niech każdy martwi się o siebie.

Offline fireman_f

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 270
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4355 dnia: Marzec 29, 2022, 11:59:37 »
@młody13 ile masz lat służby i w którym roku się przyjmowałeś? chcesz powiedzieć że teraz też z podziału nie przechodzą badań? Bo patrz u mnie wszyscy a jest też trochę ludzi u mnie co przepracowali na podziale 25-30 lat i dali radę.

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 824
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4356 dnia: Marzec 29, 2022, 12:04:08 »
@młody13 ile masz lat służby i w którym roku się przyjmowałeś? chcesz powiedzieć że teraz też z podziału nie przechodzą badań? Bo patrz u mnie wszyscy a jest też trochę ludzi u mnie co przepracowali na podziale 25-30 lat i dali radę.
20 lat i u nas połowa poprawia , stres gorszy niż przed największa akcją . To też jest kwesta gdzie te badania robicie u nas jest lipa . Zawsze problem a to wykryją raka , cukrzycę i nawet
zawał którego nie ma  :klol: potem się bujasz po specjalistach a Ci pukają się w czoło . Pozdrawiam 👍 A i jeszcze teksty typu się pożegnamy itd . :angry:
« Ostatnia zmiana: Marzec 29, 2022, 12:42:51 wysłana przez młody13 »

Offline fireman_f

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 270
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4357 dnia: Marzec 29, 2022, 13:49:41 »
@młody13 ile masz lat służby i w którym roku się przyjmowałeś? chcesz powiedzieć że teraz też z podziału nie przechodzą badań? Bo patrz u mnie wszyscy a jest też trochę ludzi u mnie co przepracowali na podziale 25-30 lat i dali radę.
20 lat i u nas połowa poprawia , stres gorszy niż przed największa akcją . To też jest kwesta gdzie te badania robicie u nas jest lipa . Zawsze problem a to wykryją raka , cukrzycę i nawet
zawał którego nie ma  :klol: potem się bujasz po specjalistach a Ci pukają się w czoło . Pozdrawiam 👍 A i jeszcze teksty typu się pożegnamy itd . :angry:

Nie będę pytać o powiat w którym robisz ale jakie województwo że tyle stresu przy tych badaniach:D? u nas takich problemów nie ma, przyjeżdża do KM ekipa z laboratorium, najpierw krew mocz, później z wynikami sam lekarz przyjeżdża bada i ewentualnie czasem coś do poprawy ale rzadko się zdarza. Ja już dawno się nauczyłem że akcje generują nawet te najcięższe mniej stresu niż rzeczy które się zaczyna od nas wymagać w samej JRG, kontrole, pisania meldunków, KPP, testy z KG, wymagania z każdej dziedziny ratownictwa przed nadchodzącymi egzaminami itd, wyjazd na akcje to często nie tyle co przyjemność ale przynajmniej odcięcie się na chwile od syfu w JRG.

Offline tomwil32

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4358 dnia: Marzec 29, 2022, 16:00:56 »
Pytanie ktoś coś wie nowego na temat projektu
https://www.sejm.gov.pl/Sejm9.nsf/druk.xsp?nr=2108

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4359 dnia: Marzec 29, 2022, 17:53:51 »
Tu masz w skrócie..
https://infosecurity24.pl/legislacja/projekt-zmian-w-mundurowej-ustawie-emerytalnej-wkracza-do-sejmu
A co do zmian naliczania i określenia się to poczekaj do 31.12.2024 kiedy będziesz wybierał zasady naliczania emerytury.

Offline tomwil32

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4360 dnia: Marzec 29, 2022, 20:06:10 »
a co z tymi którzy do końca 2024 będą mieć 14 lat służby

Offline Raizo

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4361 dnia: Marzec 29, 2022, 20:34:15 »
Tu masz w skrócie..
https://infosecurity24.pl/legislacja/projekt-zmian-w-mundurowej-ustawie-emerytalnej-wkracza-do-sejmu
A co do zmian naliczania i określenia się to poczekaj do 31.12.2024 kiedy będziesz wybierał zasady naliczania emerytury.

To co piszą w tym artykule to chyba jakaś kpina... To nasz kochany rząd teraz w czasach wojny szykuje takie zmiany, tak się odwdzięcza za ofiarną służbę ?
Mam nadzieję, że związki nie puszczą bokiem tematu.... :gwiazdki:
« Ostatnia zmiana: Marzec 29, 2022, 20:50:53 wysłana przez Raizo »

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4362 dnia: Marzec 29, 2022, 22:49:38 »
a co z tymi którzy do końca 2024 będą mieć 14 lat służby
1 stycznia wejdą w nowe przepisy lub zostaną po staremu. Według deklaracji.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....

Offline chudy67

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Do jakiego wieku powinien pracować strażak z podziału bojowego?

Offline karolek998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 236
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4365 dnia: Maj 24, 2022, 07:35:30 »
To ja zapytam może inaczej trochę. Po ilu latach służby idąc na emeryturę można dorabiać bez ograniczeń ?

Offline szampan

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4366 dnia: Maj 24, 2022, 07:59:55 »
Żeby dorabiać bez ograniczeń musisz odejść na maksa czyli 75%. Jeżeli masz zaliczone w każdym roku służby 30 dni wyjazdowych to ok. 24 lata służby, jeśli np. całą swoją karierę pracowałeś w biurze bez wyjazdów to ok. 28.5 roku służby. Za każdy rok wyjazdowy masz 0.5 % do emki, czyli gdy np.pracowałeś na podziale 10 lat i miałeś te wszystkie lata wyjazdowe a później przenieśli Cię do biura to daje ci 5 % do emki, czyli do pełnej musisz robić ok. 26 lat.

Offline sam998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4367 dnia: Maj 24, 2022, 21:12:09 »
Krótko i zwięźle: aby dorabiać bez ograniczeń i nie podawać dochodów do Zakładu, musisz przejść na pełną (75%) emeryturę bez dodatku za ewentualny uszczerbek na zdrowiu.


Offline samson84

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4369 dnia: Wrzesień 09, 2022, 10:13:43 »
Witam
Mam takie pytanie do obecnych emerytów lub osób zaznajomionych z tematem.
Odchodząc na emeryturę z np. 55% + 5% chorobowego. Pracując na emeryturze czy jest opcja doliczania 1,3% przez ZER za każdy rok do naszej emerytury? Jak tak to drugie pytanie, jeżeli dozbieramy % w tym wypadku do 80% to będzie nasza emerytura traktowana jako pełna i będziemy mogli pracować bez limitów?

Offline Sony112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 108
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4370 dnia: Wrzesień 09, 2022, 12:38:46 »
Witam
Mam takie pytanie do obecnych emerytów lub osób zaznajomionych z tematem.
Odchodząc na emeryturę z np. 55% + 5% chorobowego. Pracując na emeryturze czy jest opcja doliczania 1,3% przez ZER za każdy rok do naszej emerytury? Jak tak to drugie pytanie, jeżeli dozbieramy % w tym wypadku do 80% to będzie nasza emerytura traktowana jako pełna i będziemy mogli pracować bez limitów?
1. Nie
2. Tak

Offline pit771

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4371 dnia: Wrzesień 09, 2022, 13:02:52 »
Witam czy ktoś może napisać o co chodzi z tym projektem rozporządzenia?https://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12362503/katalog/12898925#12898925

Online pisak10

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 96
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4372 dnia: Wrzesień 09, 2022, 14:53:40 »
Witam czy ktoś może napisać o co chodzi z tym projektem rozporządzenia?https://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12362503/katalog/12898925#12898925
Był ten temat poruszany. Patrz: https://www.strazak.pl/index.php/topic,22803.2920.html

Offline samson84

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4373 dnia: Wrzesień 09, 2022, 20:28:36 »
Witam
Mam takie pytanie do obecnych emerytów lub osób zaznajomionych z tematem.
Odchodząc na emeryturę z np. 55% + 5% chorobowego. Pracując na emeryturze czy jest opcja doliczania 1,3% przez ZER za każdy rok do naszej emerytury? Jak tak to drugie pytanie, jeżeli dozbieramy % w tym wypadku do 80% to będzie nasza emerytura traktowana jako pełna i będziemy mogli pracować bez limitów?
1. Nie
2. Tak

Drugie pytanie jest związane z pierwszym także kiedy ewentualnie lata przepracowane już na emeryturze zostaną przeliczone przez ZER do naszej emerytury, dopiero po osiągnięciu wieku emerytalnego? ( nie chodzi mi o lata przepracowane przed pracą w straży, tylko już na emeryturze).

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.258
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4374 dnia: Wrzesień 09, 2022, 21:08:58 »
Witam
Mam takie pytanie do obecnych emerytów lub osób zaznajomionych z tematem.
Odchodząc na emeryturę z np. 55% + 5% chorobowego. Pracując na emeryturze czy jest opcja doliczania 1,3% przez ZER za każdy rok do naszej emerytury? Jak tak to drugie pytanie, jeżeli dozbieramy % w tym wypadku do 80% to będzie nasza emerytura traktowana jako pełna i będziemy mogli pracować bez limitów?
1. Nie
2. Tak

Drugie pytanie jest związane z pierwszym także kiedy ewentualnie lata przepracowane już na emeryturze zostaną przeliczone przez ZER do naszej emerytury, dopiero po osiągnięciu wieku emerytalnego? ( nie chodzi mi o lata przepracowane przed pracą w straży, tylko już na emeryturze).
    Nikt Ci nic nie przeliczy/doliczy do emerytury z ZER-u jak już na niej będziesz, choćbyś przepracował dodatkowo 50 lat w cywilu. Niech wreszcie dotrze do dużego grona strażaków traktujących służbę w PSP jako "dodatkowe zatrudnienie do prywaty", że przejście na wcześniejszą emkę w porównaniu do cywili jest PRZYWILEJEM.
pozdrawiam