Autor Wątek: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?  (Przeczytany 1870524 razy)

Offline młody998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 91
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4325 dnia: Sierpień 28, 2021, 20:57:53 »
Myślę, że stąd ta obawa bo każdy interpretuje albo stara się to robić na swój sposób, chodzi o to żeby było jasne powiedziane, jesteś przyjęty na starych zasadach po 2024 nic się nie zmienia, odchodzisz kiedy chcesz łapiąc przed tym rokiem 15 lat.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4326 dnia: Sierpień 28, 2021, 21:24:13 »
Myślę, że stąd ta obawa bo każdy interpretuje albo stara się to robić na swój sposób, chodzi o to żeby było jasne powiedziane, jesteś przyjęty na starych zasadach po 2024 nic się nie zmienia, odchodzisz kiedy chcesz łapiąc przed tym rokiem 15 lat.
Ale co interpretuje? To mnie ciekawi... 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.


Offline wojtek111

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 127
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4328 dnia: Sierpień 29, 2021, 09:47:31 »
http://nszzp.wroclaw.pl/index.php/2018/04/16/1-stycznia-2025-r-wchodzi-art-18h-jaka-emerytura-odpowiedz-zakladu-emerytalno-rntowego/
Dlaczego w tym artykule jest mowa o ukończeniu 55 lat życia, z tego co wiem ten wymóg został zniesiony.
Czy coś mnie jednak omineło?

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 442
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4329 dnia: Sierpień 29, 2021, 10:17:40 »
http://nszzp.wroclaw.pl/index.php/2018/04/16/1-stycznia-2025-r-wchodzi-art-18h-jaka-emerytura-odpowiedz-zakladu-emerytalno-rntowego/
Dlaczego w tym artykule jest mowa o ukończeniu 55 lat życia, z tego co wiem ten wymóg został zniesiony.
Czy coś mnie jednak omineło?
Gdyż pismo jest z 2018r. poza wiekiem 55 lat które ZZ wywalczyły zniesienie, reszta pozostaje bez zmian. Ogólnie na forum wiele do życzenia pozostaje czytanie ze zrozumieniem, jak czytacie pisma to czytajcie całość a nie tylko interesujące was fragmenty.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 29, 2021, 10:21:17 wysłana przez GordonShumway »

Offline MATRON27

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4330 dnia: Sierpień 29, 2021, 19:42:04 »
Witam czy jest ktoś co może mi odpowiedzieć na pytanie na jakich zasadach będą osoby które pozostaną w służbie po 2025 roku

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 442
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4331 dnia: Sierpień 29, 2021, 19:52:30 »
Witam czy jest ktoś co może mi odpowiedzieć na pytanie na jakich zasadach będą osoby które pozostaną w służbie po 2025 roku
Ty tak serio? Czy sobie podśmiechujki robisz? Wszystko jest wyjaśnione w linku powyżej który zamieściłem. Prościej chyba się tego nie da opisać.

Offline MATRON27

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4332 dnia: Sierpień 29, 2021, 20:37:53 »
Czyli widać ze  nie rozumiesz tego pisma bo tam ZER odpisał ze nie jest właściwym organem do zajęcia w tej kwestii czy ministerstwo jest za to odpowiedzialne. A to co ty wysłałeś to już widziałem kiedyś nawet pismo od ministra który zaręcza ze będziemy mogli odejść na starych zasadach po 2025  tylko ze on już nie jest ministrem gdzieś mam pismo w szafce od któregoś  z premierów i wiesz co można sobie tym papierem zrobić ........ chciałbym usłyszeć od kogoś ze jak zostanę to będę na starych zasadach a nie będę na nowych
 

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 442
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4333 dnia: Sierpień 29, 2021, 21:06:45 »
Ty nie zrozumiałeś na co ZER odpowiedział. Prościej będzie jak odejdziesz w 12.2024 niż próba zrozumienia pisma. Niech zgadnę, aspirant z ambicjami na SGSP?

Offline MATRON27

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4334 dnia: Sierpień 30, 2021, 18:46:28 »
ja juz nie mam ambicji na sgsp sa lepsze plecaki chciałbym tylko dopracowac do pełnej emki

Offline sikacz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4335 dnia: Październik 14, 2021, 17:48:23 »
Szukam odpowiedzi na pytania czy na emeryturę odejść 31 stycznia czy 1 lutego - czy jest jakaś różnica.

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 459
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4336 dnia: Październik 14, 2021, 20:29:25 »
Szukam odpowiedzi na pytania czy na emeryturę odejść 31 stycznia czy 1 lutego - czy jest jakaś różnica.
Nie jestem pewien od kiedy liczy się waloryzacja. Jeżeli 01.03 to z punktu widzenia wysokości przyszłej emerytury 1 dzień to może być parę groszy różnicy. Jeżeli waloryzacja jest 01.02 to odchodząc w tym dniu nie łapiesz się na waloryzację emerytury. Z pewnością odchodząc z dniem 01.02 w tym dniu jesteś jeszcze czynnym strażakiem i ponieważ uposażenie wypłaca się z góry powinieneś dostać za cały luty. I tu jest większa różnica. Odchodząc w styczniu uposażenie bierzesz tylko za styczeń, a odchodząc 01.02 bierzesz pensję za 2 m-ce.

Offline 309

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4337 dnia: Październik 14, 2021, 21:05:24 »
Waloryzację dostaniesz (temat przyszłego roku) nawet jak odejdziesz 24 lutego.

Offline j.o.blush

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 220
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4338 dnia: Październik 15, 2021, 17:33:18 »
Cytuj
Szukam odpowiedzi na pytania czy na emeryturę odejść 31 stycznia czy 1 lutego - czy jest jakaś różnica.
żeby być precyzyjnym - rozumiem że masz na myśli datę zwolnienia ze służby - to czy wystąpisz do zer-u o emeryturę to już twoja sprawa;
kwestia druga to data - decyzję o zwolnieniu podejmuje przełożony właściwy do powołania/mianowania/zwalniania i to do niego należy wybór daty (w ustawowych granicach np. do trzech  miesięcy od daty złożenia pisemnego żądania zwolnienia). Swoją drogą jestem ciekawy jakie jest uzasadnienie zwolnienia 1 dnia miesiąca - bo że takie perełki w naszej firmie się pojawiają mam prawie pewność  -_-

Offline Fcraptor

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4339 dnia: Grudzień 29, 2021, 08:57:23 »
Cytuj
Odchodząc w styczniu uposażenie bierzesz tylko za styczeń, a odchodząc 01.02 bierzesz pensję za 2 m-ce.

Niestety nie tak to działa, jak będziesz odchodzić np. 15 to nasz wypłatę przeliczoną i dostajesz 15/31. Jak 1 to dostajesz 1/31.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2021, 10:03:37 wysłana przez Fcraptor »

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4340 dnia: Styczeń 03, 2022, 08:02:50 »
Cytuj
Odchodząc w styczniu uposażenie bierzesz tylko za styczeń, a odchodząc 01.02 bierzesz pensję za 2 m-ce.

Niestety nie tak to działa, jak będziesz odchodzić np. 15 to nasz wypłatę przeliczoną i dostajesz 15/31. Jak 1 to dostajesz 1/31.

Zdradzisz kto Ci takich bzdur naopowiadał?
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline piotrfire

  • PSK
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Już emeryt
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4341 dnia: Styczeń 05, 2022, 09:33:14 »
Może troszkę z innej beczki , pytanie do obecnych emerytów. Czy Wam również tak jak mi obcięto emeryturę wraz z wejsciem w życie nowego ładu?
ab alio exspectes, alteri quod feceris

Offline sam998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4342 dnia: Styczeń 05, 2022, 09:54:27 »
Zapewne nie jesteś odosobniony w tym nowym roku. ,,Polski Ład" obudzi niejednego optymistę.

Offline pifos

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 103
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4343 dnia: Styczeń 05, 2022, 15:01:18 »
piotrfire nie jesteś sam mnie również okradli

Offline Oggi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4344 dnia: Styczeń 11, 2022, 17:57:06 »
ZER oddał to co zabrał. Dzis wleciał przelew z częscią odebraj emerytury.

« Ostatnia zmiana: Styczeń 14, 2022, 18:17:21 wysłana przez Oggi »

Offline Gasior

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 132
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4345 dnia: Styczeń 15, 2022, 23:51:38 »
ZER oddał to co zabrał. Dzis wleciał przelew z częscią odebraj emerytury.

Ale wiesz że i tak zapłacisz w rozliczeniu rocznym  :rofl:

Offline Robert O

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4346 dnia: Styczeń 16, 2022, 20:29:21 »
Dzieńdobrywieczór

Z tym oddawaniem to na razie nie wszystkim - mnie jeszcze nie oddali. Ale to pikuś. Czy ktoś z emerytów dorabiających zwrócił uwagę, że kwota wolna od podatku (30.000,-) może być odliczona od jednego źródła dochodu? Jeśli gdzieś dorabiasz (nie tylko jako emeryt) to zwróć uwagę teraz, bo na początku roku 2023 szczęka Tobie opadnie ile musisz oddać skarbówce.
A teraz druga ciekawostka - jak na razie - ulga dla klasy średniej nie przysługuje emerytom  :gwiazdki: :kwit:
Dodatkowo emeryt dorabiający (czy to na umowę o pracę czy to na umowę zlecenie lub umowę o dzieło) musi zapłacić składkę zdrowotną (ładnie określaną jako parapodatek)  od emerytury i dodatkowej roboty. Niby nic nowego tylko do 2021r można było tą wartość odliczyć od podatku a teraz :stop:
Reasumując
Na razie emeryci stratni są na emeryturze, zapłacą większy podatek od dodatkowego zarobkowania no i nie są (jak na razie) beneficjentami zwolnienia dla klasy średniej. 3 x (w) D.
Ja rozumiem, że ważniejsi dla ZZ są funkcjonariusze i pracownicy czynni w robocie ale część emerytów jest lub była w ZZ (tak ok. 30% najmniej). W Prezydium KSP "S" jest co najmniej dwóch emerytów. I tak nic w tej sprawie się nie wypowiada? Jakieś pismo do Ministra?

do usłyszenia Robert Osmycki
 

Offline piotrfire

  • PSK
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Już emeryt
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4347 dnia: Styczeń 20, 2022, 08:47:45 »
O witam kolegę Roberta , już jestem spokojniejszy.
ab alio exspectes, alteri quod feceris

Online bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 370
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4348 dnia: Styczeń 21, 2022, 07:54:00 »
Piszcie więcej to nie będzie że "dają" tylko "dawali"

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.912
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....