Autor Wątek: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?  (Przeczytany 1871278 razy)

Offline marus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
  • Alkohol konserwuje wszystko, prócz tajemnic
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #900 dnia: Luty 06, 2009, 23:28:56 »
Skoro W. Pawlak jest przeciwny zmianom emerytalnym proponowanym przez PO to wychodzi, że:
- PSL - przeciw;
- SLD - przeciw;
- L. Kaczyński - przeciw;
- no to i PiS - przeciw;
- PO - tak.
Teraz należy obserwować i rozliczać tych panów ze swoich postanowień.


Żeby była janość. Jestem zdecydowanie przeciw zaproponowanej przez MSWiA reformie emerytur mundurowych. W takiej jak teraz formie. Ale proszę zauważyć jedną rzecz. Wszyscy twierdzą, że Platforma patrzy tylko na słupki. Gdyby tak było, to jaki sens miałoby wprowadzanie reform systemów emerytalnych? Napewno popularności PO to nie przyniesie. A o zmianie systemu emerytalnego w Polsce wiadomo było od 10 lat. Od czasu ostatniego rządu (Buzka) który coś dla kraju zrobił. Co przez kolejne lata wyprawiali "czerwoni" (SLD i Kwaśniewski) i "czarni" (PiS i Kaczyński)? Skoro byli tacy cacy, to dlaczego społeczeństwo "kopnęło ich w dupę" podczas wyborów?
"Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi" - Jan Paweł II

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.952
    • JRG SGSP
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #901 dnia: Luty 06, 2009, 23:47:13 »
Cytuj
Gdyby tak było, to jaki sens miałoby wprowadzanie reform systemów emerytalnych?
Ano taki, że stracą kilkadziesiąt tysięcy wyborców, ale lud omamiony przez TVN itp. powie:
"Wreszcie ktoś wziął się za tych darmozjadów" i w efekcie słupki jednak pójdą w górę.

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #902 dnia: Luty 07, 2009, 00:33:30 »
PSL - czyli doskonały dodatek do każdej koalicji rządzącej.....
Pan prezes Pawlak wymyślił również ostatnio żeby z podatku 8 zł szło na TV Publiczną....  :o   
I tu się zgaszam z kolegą sam_go - będzie korzystna oferta to i zmienią się poglądy
SLD - już pokazało przy pomostówkach co chłopcy pięknego Wojtka  potrafią.... niczym były prezydent: za a nawet przeciw... z ta różnica że raczej "przeciw a nawet za".
PIS - efektowne wypowiedzi ... ale trudno ocenić czy to szczere czy po prostu "łapanie''  głosów w przyszłych wyborach... 

Niestety ja im wszystkim już dawno nie wierzę...... więc też nie byłbym takim optymistą co do tego ich sprzeciwu.
Cytuj
Skoro byli tacy cacy, to dlaczego społeczeństwo "kopnęło ich w dupę" podczas wyborów?
Niestety społeczeństwo głosuje tak jak sugerują media....

Offline piter_psp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 83
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #903 dnia: Luty 07, 2009, 12:21:33 »
http://www.tvn24.pl/2197778,28377,0,0,1,wideo.html
"Jak prezydent nie widzi kamer..."; a jak poseł nie był na służbie to też niech się nie wypowiada!
Dlaczego wszystko równają z państwami starej UE, oprócz płac?! Emerytury mamy mieć "takie same", ale od kiedy 30%=100%; cuda...

Offline pożarnik92

  • asp.sztab.w stanie spoczynku
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
  • Bądz zawsze sobą.
« Ostatnia zmiana: Luty 07, 2009, 21:53:14 wysłana przez firewife »
"W służbach mundurowych zwyczaj salutowania wywodzi się z tego, że co jakiś czas trzeba sprawdzić, czy ma się jeszcze własną głowę."
"Mało salutowałem i teraz wiem że  w odpowiednim czasie nie miałem głowy"

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #905 dnia: Luty 07, 2009, 16:33:16 »
Obserwuję tą całą kampanię medialną prowadzoną przez rządzących i dochodzę do wniosku, że problemem dla nich nie jest tak naprawdę możliwość przechodzenia na wcześniejsze emerytury (ci mityczni trzydziestopięcioletni emeryci), a wysokość świadczeń oraz wiążące się z tym obciążenia dla budżetu.

To napisałem prawie trzy tygodnie temu i podtrzymuję to w pełni. Celem pierwszorzędnym, choć jest to skrywane, nie jest podwyższenie stażu wymaganego do przejścia na zaopatrzenie emerytalne, czy też wprowadzenie min. wieku, który trzeba osiągnąć. To są cele drugorzędne a akcentowane tak mocno, po to, żeby dyskusję skupić na tym obszarze. Strona rządowa łaskawie pójdzie na ustępstwa, i to pewnie znaczne - zamiast 25 lat, zgodzą się na 20, a może nawet 15 dla "pierwszej linii", zamiast 55 lat będzie 50 albo i 45. I jeśli tylko związki prześpią sprawę ustalania podstawy świadczenia, to najważniejszy cel zostanie osiągnięty, a celem tym jest ZMNIEJSZENIE WYSOKOŚCI WYPŁACANYCH ŚWIADCZEŃ EMERYTALNO-RENTOWYCH.
Dlatego nie dajmy się wciągnąć w dyskusje na te tematy mało istotne, a skupmy się na tym, co najbardziej nas zaboli.
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #906 dnia: Luty 08, 2009, 08:44:43 »
Cytuj
. I jeśli tylko związki prześpią sprawę ustalania podstawy świadczenia, to najważniejszy cel zostanie osiągnięty, a celem tym jest ZMNIEJSZENIE WYSOKOŚCI WYPŁACANYCH ŚWIADCZEŃ EMERYTALNO-RENTOWYCH.
co do cytatu powyżej: Co z ekonomicznego punktu widzenia jest conajmniej dziwne jak nie głupie, bo im więcej społeczeństwo posiada pieniędzy tym chętniej je wydaje. A jak wydaje to napędza popyt (przykład - ludzie zaczeli wyjeżdżać za pracą do anglii - przywozili pieniądze - zaczeli kupować wszystko). Ale w PO jak widać na fali są krótkowzroczni ekonomiści (socjalistyczni). Lepiej zabrać ludziom, by nie mieli kasy....
Także popieram Langa - nie dajmy zmieniać sposobu naliczania - TO MUSI ZOSTAĆ. Co do lat, to kwestia do negocjacji.
pozdr

 
EGO = 1 / wiedza

Offline siwy1973

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #907 dnia: Luty 08, 2009, 14:18:29 »
Witam,
@robn zgadzam się z Tobą tylko, że emerytury mundurowe są wypłacane przez budżet państwa i państwo na pewno dopłaci do tego a nie zyska.  Zysk z wydawania pieniędzy odnosi się do ludzi którzy pracują nie w sektorze budżetowym.
Taki człowiek faktycznie pracuje na PKB. Państwo nie dokłada kasy, a pracujący sam( po części ) odkłada na swoją emkę.
Dlatego dla państwa byłoby najlepiej gdybyśmy pracowali jak najdłużej ( utrzymują Cię ale pracujesz ) i odchodzili na małe zaopatrzenia emerytalne ( muszą utrzymać Ciebie i osobę która zastąpiła Cię w pracy).
Najlepszym rozwiązaniem dla " tak podchodzącego " państwa do pracowników budżetówki byłoby niewolnictwo. :szalony:
pozdrawiam

Offline Jotes

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #908 dnia: Luty 08, 2009, 14:36:55 »
Witam. Koledzy, mam do Was pytanie: Jak się pisze raport o przeniesienie na emeryturę? Czy wystarczy napisać tylko "Proszę o przeniesienie mnie na zaopatrzenie emerytalne z dniem...". Z tego, co pamiętam, jak odchodzili koledzy kilka lat temu, do tej formułki wyżej przytoczonej dodawali jeszcze coś tam "w mysl ustawy.....". Np. tak:

"Na podstawie ustawy z dnia 18 lutego 1994 r. o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Więziennej oraz ich rodzin (Dz. U. z 2004 r. Nr 8, poz. 67 z póżn. zm.) proszę o przeniesienie mnie na zaopatrzenie emerytalne z dniem........"

Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.


Witam ponownie. W moim przypadku (mam 28 lat słuzby) raport o przeniesienie na emeryturę pisze się w ten sposób:

                                      RAPORT
                                (droga służbowa)

   Zwracam się z prośbą o zwolnienie mnie ze służby w Komendzie ...................... Państwowej Straży Pożarnej w ................z dniem 30 kwietnia 2009. w trybie art. 43 ust. 2 pkt. 5 ustawy z dnia 24 sierpnia 1991 r. o Państwowej Straży Pożarnej tj. zgłoszenie pisemnego żądania zwolnienia – w terminie do 3 miesięcy.
             Proszę o pozytywne rozpatrzenie mojego raportu
 

Mam do Was kilka pytań:

1. Komendant musi mnie zwolnić ze słuby i przenieść na emeryturę w terminie do 3 miesięcy od daty złożenia raportu czy w termimie do 3 miesięcy od dnia wskazanego w raporcie (w przypadku powyższego raportu - 30 kwietnia)?

2. Czy data zwolnienia ze służby musi zawsze być ostatnim dniem miesiąca?

3. Ile będzie mnie się należało odprawy emerytalnej i w jakim terminie musi być ona wypłacona?

Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2009, 14:46:14 wysłana przez Jotes »

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 459
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #909 dnia: Luty 08, 2009, 15:45:58 »
1. Komendant żadnej łaski Ci nie robi i po 3 m-cach musi Cię zwolnić ze służby w PSP.
2. Data zwolnienia zawsze będzie ostatnim dniem miesiąca, ponieważ okres 3 miesięcy jest tutaj okresem wypowiedzenia, który zawsze liczy się do końca trzeciego miesiąca. Poza tym skoro zapłacił Ci za cały miesiąc, to dlaczego miałby Ci darować trochę wolnego ekstra?
3.Maksymalna odprawa przysługuje już po 19,5 roku (+1 dzień) służby i powinna być wypłacona w dniu odejścia ze służby.

Offline Jotes

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #910 dnia: Luty 08, 2009, 16:46:21 »
1. Komendant żadnej łaski Ci nie robi i po 3 m-cach musi Cię zwolnić ze służby w PSP.

3.Maksymalna odprawa przysługuje już po 19,5 roku (+1 dzień) służby i powinna być wypłacona w dniu odejścia ze służby.

Ad. 1 - Po 3 m-cach od jakiego dnia?

Ad. 3 - Ile wynosi maksymalna odprawa?

Offline orange

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #911 dnia: Luty 08, 2009, 21:47:03 »
Zgadza się - komendant nie ma tu żadnego wyboru. Jeżeli podstawą zwolnienia jest zgłoszenie przez strażaka pisemne żądanie zwolnienia - w terminie do 3 miesięcy, to musi go zwolnić najpóźniej w ciągu 3 miesięcy od dnia powzięcia informacji, czyli raczej od dnia wpływu raportu i nie musi to wcale być ostatni dzień miesiąca. Wypłat idzie z góry, więc zwalniany może na tym zyskać (Prawo do uposażenia wygasa z ostatnim dniem miesiąca, w którym nastąpiło zwolnienie strażaka ze służby - art. 93 ust. 3) , tyle tylko, że zwalniając się 15 danego miesiąca - emeryturę otrzyma dopiero od dnia 1 następnego miesiąca (nie ma podwójnego okresu płaca + emerytura za 15 dni).

Offline husky

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #912 dnia: Luty 08, 2009, 23:32:05 »
Nowa strona!!!!!!!  Protest wysyłany jest automatycznie na adres e-mail premiera, ministra mswia, mon, sejmu, PO
Zachęcam do skorzystania

http://www.nie-reformie.pl/
« Ostatnia zmiana: Luty 09, 2009, 09:31:14 wysłana przez Butel »

Offline Thor998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
  • St.ogn.
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #913 dnia: Luty 09, 2009, 09:21:26 »
Skoro reforma w MSWiA  i zabieranie przywileji to moze najpierw zwrot za nadgodziny!!!
Porównywanie do krajów Unii z czasem pracy???
A gdzie porównanie zarobków!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Skoro wszystko z krajami Unii to G.S i jego poplecznicy niech biorą wszystko pod uwagę a nie tylko czas słuzby 15 lat!!!!!!!!!
Premier obiecywał drugą Irlandię i ją mamy - drugi kryzys i nic pozatym - przynajmniej częścowo obietnice spełnił.
pozdrawiam

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #914 dnia: Luty 09, 2009, 10:46:45 »
...
Mam do Was kilka pytań:
1. Komendant musi mnie zwolnić ze słuby i przenieść na emeryturę w terminie do 3 miesięcy od daty złożenia raportu czy w termimie do 3 miesięcy od dnia wskazanego w raporcie (w przypadku powyższego raportu - 30 kwietnia)?
2. Czy data zwolnienia ze służby musi zawsze być ostatnim dniem miesiąca?
3. Ile będzie mnie się należało odprawy emerytalnej i w jakim terminie musi być ona wypłacona? ...
Ad. 1. Zwolnienie winno nastąpić w terminie wskazanym w raporcie z możliwością przedłużenia służby do 3 m-cy od daty złożenia raportu (art. 43.2.5 ustawy o PSP).
Ad. 2. Zwolnienie nie musi następować z ostatnim dniem miesiąca.
Ad. 3. Najprawdopodobniej równowartość 6-miesięcznych poborów wypłacona w dniu zwolnienia ze służby (art. 99 ustawy o PSP)
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline straszak 1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 57
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #915 dnia: Luty 09, 2009, 10:57:59 »
Dla mnie przyjęcie zasad nowej emerytury byłoby o wiele łatwiejsze gdyby:
1. Zlikwidować określony wiek - czyli 55 lat a zostawić tylko zapis iż po 20 latach służby ma się 60% a po 25 latach 80%
2. Wysokość emerytury powinna być naliczana z ostatnich 3 miesięcy (max pół roku)
Jeśli rządzący chcą nas porównywać z innymi krajami Uni gdzie służby mundurowe pracują dłużej to niech dadzą mam zarobić tyle samo co im.
A na wcześniejsze emerytury wysłam bym cały senat - jest on zbędny i połowę posłów - odliczając ich pensje i przywileje , z których tak często korzystają (darmowe rozmowy, przejazdy, przeloty itd.) można by naprawdę dużo zaoszczędzić.

Offline piter_psp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 83
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #916 dnia: Luty 09, 2009, 13:20:01 »
Nie dysponuję precyzyjnymi wyliczeniami, ale chwila zastanowienia powoduje, że jestem skłonny uwierzyć, że to nie atak na lata, lecz na podstawę emerytury. Znajome źródło z samej góry twierdzi, że w okresie przejściowym, Ci co mają się zadeklarować "po staremu czy po nowemu" mają wybór ułatwiony- bo "stare" nie dotyczy podstawy, czyli od 2010 wszyscy maja podstawę 3 letnią. Jak będzie ostateczna wersja projektu, to dopiero się deklaracje posypią... A z nimi budżety komend. I gdy rozmawiam jak cywilom liczą emeryturę, (ostatnich 10 lat, lub wybranych 20, chyba że coś sie zmieniło) to sądzę, że faktycznie boli ich ostatni miesiąc do naliczeń. Więc reasumując: proponuję może założyć nowy temat i zacząć dyskutować nie nad wizją reformy, która da nam po jajach tak czy inaczej, ale nad stanem PSP od 2010- nadgodziny i chaos zatrzęsie naszą firmą w posadach...

Offline tomstrazak

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 287
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #917 dnia: Luty 10, 2009, 22:30:37 »
  Ja uważam, że żadna reforma emerytur mundurowych nie jest potrzebna :rolleyes:

  Trzeba tylko skończyć z praktykami zachęcania strażaków do odchodzenia na emeryturę :stop:. "Dobrzy komendanci " dają wszystkim fula, nie patrząc ile lat i czy efektywnie dany strażak przepracował swoje lata. Dobry komendant jest między innymi od tego, żeby oddzielić ziarno od plew i docenić tych najlepszych. Ale większość komendantów wychodzi z założenia, po co robić sobie problemy lepiej wszystkich do jednego wora i na full :'(.

  Druga sprawa to robienie ze wszystkich strażaków wariatów przez naszych kochanych lekarzy (to my sami robimy z siebie idiotów za 15%), a wystarczyło by paru z nich zamknąć i nastąpiło by cudowne ozdrowienie.

  Trzecia to nasza obłuda, że my jesteśmy najpiękniejsi, najuczciwsi, najodważniejsi itp. Moim zdaniem tak nie jest. Jeśli pracowali byśmy według zasad obecnie obowiązującej ustawy (zdrowych i uczciwych) to nikt by nie musiał grzebać w naszych emeryturach, a średnia wieku odejścia na emeryturę wydłużyła by się o 10 lat :fiuu:

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #918 dnia: Luty 10, 2009, 22:31:04 »
Co by się kolegom lepiej spało, to jeszcze z "naszego MSWiA"
http://www.mswia.gov.pl/portal/pl/2/6830/Informacja_o_stanie_prac_nad_zmianami_w_ustawie_o_oswiadczeniach_emerytalnych_fu.html

Szkoda, że zdjęli to ze strony, bo w szczególności rozwiązania cytowane przez MSWiA były bardziej korzystne niż założenia do reformy w kraju a ponoć na nich się wzorują
Jakby ktoś był zainteresowany to podeślę jub adres powyższy wpisać w google i otworzyć kopię strony.

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #919 dnia: Luty 10, 2009, 23:22:14 »
tomstrazak - pierwszy akapit - ok  ^_^
drugi akapit - ok  :rofl:
trzeci akapit - za co ich zamknąć za to że ludziom pomagają ?  :szalony:
czwarty akapit - to jesteśmy najpiękniejsi, najuczciwsi, najodważniejsi bo tylko tacy służą w służbach mundurowych !!  :sympatia:
pozdr.  :straz:
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline MCh

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 131
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #920 dnia: Luty 12, 2009, 10:47:13 »
Cytuj
Nie dysponuję precyzyjnymi wyliczeniami, ale chwila zastanowienia powoduje, że jestem skłonny uwierzyć, że to nie atak na lata, lecz na podstawę emerytury. Znajome źródło z samej góry twierdzi, że w okresie przejściowym, Ci co mają się zadeklarować "po staremu czy po nowemu" mają wybór ułatwiony- bo "stare" nie dotyczy podstawy, czyli od 2010 wszyscy maja podstawę 3 letnią.

Bzdura kompletna.

Jedno sobie wyjaśnijmy. Mianowicie "stare zasady" to min. naliczanie emki z podstawy  ostatniej pensji. Jeżeli ktos twierdzi, że "stare" nie dotyczy podstawy to łże. W tym przypadku to "stare" byłoby już nowymi zasadami odejścia na emkę.

Reasumując:

Jeżeli w projekcie jest zapis, iż wszyscy zatrudnieni przed 1 stycznia 1999 odchodzą na starych zasadach to znaczy, że naliczanie podstawy emerytury równiez mają na starych zasadach. Czyli pdstawą tu będzie ostatnia pensja.

Na dziś nie ma żadnych przesłanek aby myśleć inaczej.

Offline pb68

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #921 dnia: Luty 12, 2009, 14:26:48 »
Oglądałem o ok 10.40 wywiad z Grzesiem S. na TVP Info. Gość błądzi, chyba że celowo kłamie. Mam prośbę - jeżeli ktoś ma dojście do dziennikarzy zadających pytania GS, to podpowiedzcie takie - kiedy zostaną wypłacone nadgodziny strażakom (w mojej jednostce 300/rok)? Czy ze względu na to, że nadgodziny mają tylko strażacy pracujacy na pb a nie w komendach, nadgodziny nie zostaną wypłacone nigdy? Oczywiście by żylo się lepiej. :wub:

straz98

  • Gość
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #922 dnia: Luty 12, 2009, 14:44:13 »
pb68 po pierwsze strażacy na podziale też pełnią służbę w komendach, a po drugie czy jesteś pewien że ci co pełnią służbę w systemie 8 godzinnym nie mają nadgodzin?

Offline pb68

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #923 dnia: Luty 12, 2009, 14:53:38 »
Podaj ile mają/rok. Mam nadzieję, że sugerowane pytania zostaną dziennikarzom podpowiedziane. Zgadzam sie z Toba, że wszyscy strażacy pracują  w komendach. Celowo nie napisalem biuro, bo oddźwiek jes od razu   powiedzmy niepotrzebny.  :straz:

Offline nomex38

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #924 dnia: Luty 12, 2009, 15:17:26 »
MCh zwróć uwagę - to nie jest projekt ustawy tylko "założenia do projektu". W założeniach jest napisane, że prawo do nowej emerytury mają funkcjonariusze przyjęci po 1.01.1999. Ponadto wszyscy urodzeni przed 31.12.1968, a przyjęci przed 1.01.1999 muszą się zdeklarować do końca 2011 który system wybrać. Więc spokojnie nasze władze mogą zapisać, że zasady dotyczące wieku odejścia na emkę i "procentów" zostają po staremu, ale sposób naliczania podstawy emki będzie jednakowy dla wszystkich. Więc z tym "łże" mógłbyś się powstrzymać.
I jeszcze jedno - stara zasada nie powiem kogo głosi "kasa misiu, kasa", więc pomyśl na czym najwięcej zyska nasza władza. Policz sobie emkę (pensja bez bonusu od komendanta) na dzień 28.12 tego roku w/g obecnego sposobu naliczania podstawy i na dzień 3.01.2010 według "założeń". Dowiesz się ile będziesz "w plecy".