Autor Wątek: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?  (Przeczytany 1870441 razy)

strazak1982

  • Gość
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #850 dnia: Luty 04, 2009, 14:18:24 »
 :milcz:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2015, 15:58:44 wysłana przez strazak1982 »

Offline straszak 1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 57
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #851 dnia: Luty 04, 2009, 15:19:12 »
Na stronie zzsflorian znajduje się pismo dotyczące sprzeciwu wobec reformy emerytalnej oraz ankieta:


Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #852 dnia: Luty 04, 2009, 19:39:01 »
... Wyobraźcie sobie jeśli zatrudnieni w MSWiA po 1999 masowo złożą raporty o odejście ze służby...
Nie jestem w stanie sobie tego wyobrazić, nie tylko w skali resortu ale i samej PSP.
Zbyt jesteśmy - jako środowisko zawodowe - skłóceni. Ponadto w moim odczuciu brak osoby / instytucji, która mając odpowiedni autorytet i zaufanie strażaków/funkcjonariuszy resortu przeprowadziłaby taką akcję
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #853 dnia: Luty 04, 2009, 20:24:50 »
tutaj nie chodzi o zorganizowaną akcję, ale o realne zagrożenie falą odejść tych najmłodszych stażem, zwłaszcza takich, którzy przygodę z pożarnictwem rozpoczęli bardzo młodo, bardziej niż PSP dotyczy to zresztą policji - tam naprawdę dużo młodych deklaruje chęć odejścia po zmianie systemu
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #854 dnia: Luty 04, 2009, 20:43:22 »
w takim razie wytłumaczcie mi pewien paradoks.... tyle osób deklaruje odejście, w świecie głośno o planach rządowych, wszędzie się mówi i pisze o zmianach w mundurowce, jednak  młodych  ludzi to jakoś nie zniechęca to skąd tak duża ilość chętnych do pracy w psp....? w samej warszawie na testy  spr. zakwalifikowano ponad 200 osób (www.warszawa-straz.pl) :straz:

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #855 dnia: Luty 04, 2009, 20:49:07 »
Wszyscy młodzi i chętni do pracy w PSP nie zdają sobie sprawy z powagi sytuacji, jaka ich czeka po 35 latach służby w wieku 55 lat!!!

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #856 dnia: Luty 04, 2009, 20:49:28 »
po prostu cały czas działa magia systemu pracy (służby) i wcale nie najgorsze uposażenie (no, choć w przypadku Wa-wy to rzeczywiście dziwne :) )

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #857 dnia: Luty 04, 2009, 20:53:21 »
wiesz mario- to wcale nie takie dziwne, bo jestem pewien że jak spojrzysz w dowody to samych mieszkających w warszawie jest może ze 30 % reszta to dojedzeni po 100 km i gdyby byłby system 12 to pewnie nawet polowy by nie było, z drugiej strony nowi którzy przychodzą to wcale nie są małolaty tylko ludzie coraz częściej po studiach  ( lub po "studiach") i chyba potrafią policzyć i wiedzą jakie to niesie konsekwencje.

pozdrawiam

Offline ZawodowyPolewacz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #858 dnia: Luty 04, 2009, 21:04:43 »
Cytuj
w samej warszawie na testy  spr. zakwalifikowano ponad 200 osób
Chętnych jest sporo. Tylko znakomita część odpada na testach, a jeszcze więcej rozbija się o lekarza. Do tego jeszcze wielu zwalnia się w trakcie pierwszego roku służby, lub w trakcie kursu podstawowego. Magia czerwonego samochodu w zderzeniu z rzeczywistością przestaje działać. Te 15 lat, i możliwość dorobienia do pensji w te wolne 48h to był niewątpliwy dodatkowy wabik. 

Offline HINDUS:-)

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #859 dnia: Luty 04, 2009, 21:05:55 »
Weście sobie pod uwagę fakt , iż stawka zasadnicza patrz na świstku z wypłaty praktycznie się nie zwiększyła od paru lat. Wszystkie podwyżki są dawane do dodatków.A jaką mamy pewność z czego będą naliczać emerytury.Zabiorą bezdomne i inne takie naliczą z trzech lat i pa,a potem wprowadzą euro na emeryturze i kiedy tu odejść

Offline ZawodowyPolewacz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #860 dnia: Luty 04, 2009, 21:43:01 »
Cytuj
Zabiorą bezdomne i inne takie naliczą z trzech lat i pa,a potem wprowadzą euro na emeryturze i kiedy tu odejść
Jak zabiorą emkę, to zabiorą resztę. Przepraszam... Wszelkie dodatkowe świadczenia zostaną wliczone do podstawy (bo chyba tak się ten pomysł nazywa).
Apetyt rośnie w miarę jedzenia, zwłaszcza "Im".

Offline igorr55

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #861 dnia: Luty 04, 2009, 21:44:56 »
problem jest w czymś innym jeżeli ustawa przejdzie w obecnym kształcie to przyjęci przed 1.01.1999r którzy zadeklarują odejście na starych zyskują tylko możliwość odejścia po 15latach służby a system naliczenia emeryturu bedzie dla fszystkich taki sam ! średnia z trzech ostatnich lat wraz z dodatkami i nagrodami."
 :tuba: panowie to jest pewna wiadomość !  której nigdzie w projekcie nie znajdziecie a jest w glowach komisji i nowej ustawie emerytalnej której podobno jeszcze nie ma ale już jest napisana, informacja z pewnej ręki od posła PO.
wiem że strażacy to optymiści ale tutataj można się wyłożyć koledzy.

Offline HINDUS:-)

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #862 dnia: Luty 04, 2009, 21:54:18 »
Pogadamy jutro jak pójdziecie do pracy,zobaczycie fakty jak ktoś puści farbę,żal mi tych co odchodzą na dniach zmiany są skierowane w naliczanie ostatniej wypłaty

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #863 dnia: Luty 04, 2009, 22:30:04 »
problem jest w czymś innym jeżeli ustawa przejdzie w obecnym kształcie to przyjęci przed 1.01.1999r którzy zadeklarują odejście na starych zyskują tylko możliwość odejścia po 15latach służby a system naliczenia emeryturu bedzie dla fszystkich taki sam ! średnia z trzech ostatnich lat wraz z dodatkami i nagrodami."
 

hmm. czy z nagrodami?? chyba z roczna nagrodą zwaną 13 tką - nie jestem posłem PO ale to co piszesz jest zawarte w opublikowanych założeniach do ustawy w sposób jasny i klarowny.

________________________________________________________________

Pogadamy jutro jak pójdziecie do pracy,zobaczycie fakty jak ktoś puści farbę,żal mi tych co odchodzą na dniach zmiany są skierowane w naliczanie ostatniej wypłaty

@Hindus czy ty aby nie masz na myśli polecenia (ponoć takie zostało wydane) nie podnoszenia dodatków służbowych do wysokości 50% od teraz?? - słyszałem właśnie o takim ruchu, że Komendanci otrzymali zakaz podnoszenia dodatków służbowych i tu pytanie czy ktoś z forumowiczów jest w stanie jednoznacznie potwierdzić zasłyszaną przeze mnie plotkę:) Podkreślam plotkę bo nie jest to pewne - a dla rozwiania szumu informacyjnego miłoby było jakby ktoś potwierdził lub zaprzeczył tej "informacji"

Offline piotr

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 167
  • ile jeszcze......
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #864 dnia: Luty 05, 2009, 00:18:36 »
Witam,
Pojawia się pytanie od kogo mogliby dostać takie polecenie? Dodatkowo ciężko będzie je zrealizować bez szumu, taki powinni podnieść związkowcy...A dodatkowo może to przynieść odmienny skutek, bowiem takie pogłoski mogą tylko nasilić falę odejść, która i tak wzrasta z tygodnia na tydzień....
Rozumiem,że "góra" już zaczyna obawiać się,że przekalkulowali.... -_-
Jest jeszcze jedna opcja panowie która może nam pomóc, zbliżające się wybory do europarlamentu...
Opozycja już straciła na cywilnych pomostówkach, przy dobrych konsultacjach, veto i brak możliwości jego odrzucenia... Ale miejmy nadzieję,że to ostateczność...zobaczymy co pojawi się po spotkaniu z BBN...
W ciągu kilku tygodni zaczną się pierwsze odejścia a wtedy zobaczymy jak nalicza się teraz emki...

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #865 dnia: Luty 05, 2009, 10:09:06 »
:tuba: panowie to jest pewna wiadomość !  której nigdzie w projekcie nie znajdziecie a jest w glowach komisji i nowej ustawie emerytalnej której podobno jeszcze nie ma ale już jest napisana, informacja z pewnej ręki od posła PO.
wiem że strażacy to optymiści ale tutataj można się wyłożyć koledzy.
Poczekajmy do ukazania się projektu 6 lutego.
Jeżeli była by to prawda, to spowoduje to masowe odejścia ze służby doświadczonych i jeszcze młodych funkcjonariuszy służb mundurowych, którzy jeszcze mają chęć parę lat popracować.
Wstępnie przeliczając podane tabele do założenia projektu w sprawie zmiany ustawy emerytalnej (ur. po 1967/ lub 1968, a pracujący przed 1999 r.) będzie ponad 40 tys. funkcjonariuszy, którzy będąc przy zdrowych zmysłach odejdą na zasłużoną emeryturę.
I jak to będzie reforma służb mundurowych?
Ludzie chcą jeszcze pracować, ale zmieniając przepisy doprowadzą do „wymuszonych” odejść z pracy.
Tak jak pisałem wcześniej „nasi reformatorzy” nie mają zielonego pojęcia, o tym, co złego może przynieść dla wszystkich obywateli w zakresie bezpieczeństwa, tak radykalna zmiana ustawy.
Jestem ciekawy, jakie uzasadnienie i ocenę skutków regulacji napiszą pod projektem zmiany ustawy emerytalnej?
Czy ktoś wyliczy skutki finansowe, jakie obejmie ta reforma?
Odejścia funkcjonariuszy 15-21/22 lata pracy (emerytury, odprawy itp.), odejścia funkcjonariuszy poniżej 15 lat (kilkadziesiąt ty. zł. za każdego odprowadzenie składki ZUS).

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #866 dnia: Luty 05, 2009, 10:35:06 »
Pewien książe mówił: "Wielu z was zginie, ale to poświęcenie, które gotów jestem znieść" (Shrek).
Reformatorzy w d..ie mają mundurowych, w d..pie mają bezpieczeństwo publiczne itp. Dla nich liczą się słupki, a udupienie mundurowych te słupki podnosi ( co widać po komentarzach na forach). Najbardziej ciekawi mnie fakt, że robią w konia nawet swoich podsekretarzy stanu odpowiedzialnych za służby. Podobno nawet Ci byli zaskoczeni chorym projektem. Zarówno Rapacki, jak Sosnowski poznali "swój" projekt z GW.

Offline straszak 1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 57
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #867 dnia: Luty 05, 2009, 11:21:49 »
Ponieważ jestem przyjęty do służby przed 1999 r. mam wybór - A wybór padł na odejście. Jeśli ustawa przejdzie w obecnej formie to nawet nie musze się zastanawiać. Gdybym został na nowych warunkach to po przepracowaniu 25 lat będę miał 47 - o 8 lat za mało aby otrzymać 80% emerytury więc dostanę tylko 65% - NIE WARTO. Jeśli nie byłoby tego zapisu o wieku (55 lat) tylko że po 25 latach mam 80% to już musiałbym się poważnie zastanowić.

Offline mariutekk998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #868 dnia: Luty 05, 2009, 11:40:42 »
Gdyby nie ta magiczna liczba 55 mysle ze niebyłoby tego zamieszania :wacko:

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #869 dnia: Luty 05, 2009, 12:03:25 »
Gdyby nie ta magiczna liczba 55 mysle ze niebyłoby tego zamieszania :wacko:

no i ta magiczna liczba 3 ostatnich lat, z których naliczana będzie emka.
Tak czy inaczej po przepracowaniu 25 latach i tak odchodzę z maksem nie czekając na 55 lat (staż 29l. - 75% wg nowej procedury + % za wyjazdy). Problem, że już wtedy będę miał 50-tke. Według statystyk najczęstszym wiekiem przechodzenia na emeryturę w PSP jest 45 rok życia (i to jest normalne).

Fakt, emka po 15 latach to lekkie przegięcie, szczególnie w takim przypadku:
PSP przygarnęła kobietę, dała jej mundur, wyszkoliła na księgową. Po 15 latach kobitka poszła sobie na emke, otworzyła własną działalność księgową i dorabiała 3 razy tyle.

pozdr.

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline jeden z wielu

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #870 dnia: Luty 05, 2009, 12:19:42 »
Księgowa w PSP? Cywil i do 60-tki, aż się zmarszczy!!!!! Święte krowy  :klol: a zachowują się jakby były komendantami.

Offline pożarnik92

  • asp.sztab.w stanie spoczynku
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
  • Bądz zawsze sobą.
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #871 dnia: Luty 05, 2009, 15:24:38 »
Jeżeli przejdzie naliczanie z trzech lat to w tym roku u mnie i jednostce odejdzie około 35% stanu osobowego , ciekawe czym dziurę załatają . Reformować można z głową a nie z populistami nie znającymi specyfiki służby.
"W służbach mundurowych zwyczaj salutowania wywodzi się z tego, że co jakiś czas trzeba sprawdzić, czy ma się jeszcze własną głowę."
"Mało salutowałem i teraz wiem że  w odpowiednim czasie nie miałem głowy"

Offline Jotes

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #872 dnia: Luty 05, 2009, 18:47:34 »
Witam. Koledzy, mam do Was pytanie: Jak się pisze raport o przeniesienie na emeryturę? Czy wystarczy napisać tylko "Proszę o przeniesienie mnie na zaopatrzenie emerytalne z dniem...". Z tego, co pamiętam, jak odchodzili koledzy kilka lat temu, do tej formułki wyżej przytoczonej dodawali jeszcze coś tam "w mysl ustawy.....". Np. tak:

"Na podstawie ustawy z dnia 18 lutego 1994 r. o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Więziennej oraz ich rodzin (Dz. U. z 2004 r. Nr 8, poz. 67 z póżn. zm.) proszę o przeniesienie mnie na zaopatrzenie emerytalne z dniem........"

Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Luty 05, 2009, 19:15:39 wysłana przez Jotes »

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #873 dnia: Luty 05, 2009, 19:22:31 »
Musisz jeszcze podać na podstawie którego art. ( są zdaje się dwie możliwości).

Offline Jotes

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #874 dnia: Luty 05, 2009, 19:45:51 »
Musisz jeszcze podać na podstawie którego art. ( są zdaje się dwie możliwości).

Jakie 2 możliwości? Podaje się chyba art. 12.