Autor Wątek: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?  (Przeczytany 1870482 razy)

jacek0012

  • Gość
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #800 dnia: Luty 01, 2009, 23:30:51 »
Witam.A co powiecie na sytuację mojego kolegi ze zmiany,który zgodnie z projektem do projektu  :huh:nowej ustawy znalazł się w takiej oto sytuacji:
-przyjęcie do PSP-sierpień 1999[objęty nową ustawą]
-wojsko 2 lata,lata cywilne 28,... czyli dobrze liczycie :wiek 55 lat.
Do pełnej emki jeszcze 13 lat czyli do 68 roku życia, a może dużo wcześniej zabrać ZUS-ową emeryturę :gwiazdki:

Offline BIEDAK

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #801 dnia: Luty 02, 2009, 00:04:44 »
Do GEDDEON.I co zatkało kakao,jak w grudniu pisałem kogo ta reforma najbardziej szarpnie,to kolega jechał po mnie razem z Wolfem,a teraz jakoś koledzy zamilkli.I powtarzam raz jeszcze,nie łudźcie się,związki nie fikną,bo PO ma za sobą całe społeczeństwo,żeby nam zabrać.

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #802 dnia: Luty 02, 2009, 06:29:23 »
Przeglądając forum policyjne natknąłem się na  zagadnienie odnośnie służby kandydackiej na przełomie np.1997-2000,pozwolę sobie umieścić wypowiedź jednego policjanta na forum..
Cytuj
Niemniej pozwolę tutaj sobie zaprezentować własną opinię, na temat: czy funkcjonariusz będący na przełomie lat 1998-1999 w służbie kandydackiej zostanie objęty nowymi przepisami emerytalnymi w myśl zapisów znanych nam jako założenia do projektu nowej ustawy...
Otóż projekt ten jest ściśle powiązany i w sporej części bazuje na przepisach o ubezpieczeniach społecznych które weszły w życie 1 stycznia 1999 roku. W rozporządzeniach dotyczących uposażeń Policji pojawiły się wtedy dwie rubryki, jedna dla policjantów nieobjętych obowiązkowym ubezpieczeniem emerytalnym i rentowym, i druga dla tych objętych. Jako przykład podam tu Rozporządzenie Ministra SWiA z 6 grudnia 2001 roku (link poniżej).

http://bip.mswia.gov.pl/portal/bip/170/ ... _1732.html
Oczywiście reszte można sobie doczytać ..   http://www.ifp.pl/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=29540&start=1725

Panowie co myślicie o tym stażu czyżby  panowie którzy byli na stażu przed 99 rokiem zostaną też wciągnięci w ten szajs .
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2009, 08:18:33 wysłana przez Butel »

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline ratownik 112

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #803 dnia: Luty 02, 2009, 08:19:21 »

Offline Keraj35

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #804 dnia: Luty 02, 2009, 13:13:19 »
Jak według was rozumować nowy projekt emerytur ,na starych zasadach trzeba odejść do 31.12.2011r. ,czy będzie można zadeklarować że się chce pozostać na dotychczasowych zasadach i po tym okresie dorobić jeszcze kilka lat?

Offline Prometeusz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #805 dnia: Luty 02, 2009, 14:03:05 »
Nie możemy się zgodzić na rok 1999 jako graniczny i naliczanie z trzech ostatnich lat i chyba najważniejsze czyli wiek 55 lat życia.
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2009, 18:11:22 wysłana przez Prometeusz »

Offline tytus

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #806 dnia: Luty 02, 2009, 14:37:27 »
a jak będzie w mojej sytuacji mam 39 lat staż pracy w cywilu 21lat w tym 3 lata w wojskowej straży poż. 9 lat w lotniskowej straży poż i obecnie 3 lata w psp  bo od 2006 to ja mam pracować do 62 lat ? czy ktoś może mi to wyjaśnić czemu praca w np.lotniskowej straży poż. czy wojskowej  i ze świadectwem pracy jako kierowca operator nie jest zaliczana po 2.6% na świadectwie jest napisane jako funkcjonariusz pożarnictwa
 to jest ciekawy przypadek czy po prostu mój pech . :gwiazdki:
Pozdrawiam.

Offline igorr55

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #807 dnia: Luty 02, 2009, 14:41:43 »
według założeń to bedziesz mial dwa lata na podjecie decyzji od wejścia ustawy w życie tj. ustawa wchodzi 1.01.2010 to do 31.12.2012 musisz sie zadeklarować na jakich zasadach odchodzisz.
Ale problem jest w czymś innym jeżeli ustawa przejdzie w obecnym kształcie to przyjęci przed 1.01.1999r którzy zadeklarują odejście na starych zyskują tylko możliwość odejścia po 15latach służby a system naliczenia emeryturu bedzie dla fszystkich taki sam średnia z trzech ostatnich lat wraz z dodatkami i nagrodami.

zyskaja osoby bedące na wysokich stanowiskach i mające wysokie dodatki służbowe a do tego jeszcze będą sie wliczały nagrody !

trzymajmy się wysokich stołków a nie zginiemy panowie z KW Gdańsk

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #808 dnia: Luty 02, 2009, 16:06:21 »


zyskaja osoby bedące na wysokich stanowiskach i mające wysokie dodatki służbowe a do tego jeszcze będą sie wliczały nagrody !

trzymajmy się wysokich stołków a nie zginiemy panowie z KW Gdańsk

Czyli krótko mówiąc komendanci ONI PRZEWAŻNIE SIEDZĄ  na najwyższych stołkach.....


system naliczenia emeryturu bedzie dla fszystkich taki sam średnia z trzech ostatnich lat wraz z dodatkami i nagrodami.



Takie wyjście to by nas pogrążyło naliczanie z trzech lat z nagrodami to może tylko nieliczni na tym by skorzystali no chyba że się miało duże nagrody-ale podział  :mellow:

Panowie trzeba jeszcze przeanalizować nowe uchwały z   tej strony     które trzeba chyba wprowadzić u siebie w jednostce


z ostatniej chwili : IDĄ NAM NA POMOC!!!!!!!!!! :wacko:
Niepokojące są również pojawiające się w mediach zapowiedzi przedstawicieli Rządu dotyczące propozycji wydłużenia okresu służby niezbędnego do uzyskania uprawnień emerytalnych w służbach mundurowych.
Również w tej sprawie zwróciłem się do wiceprezesa Rady Ministrów i ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Grzegorza Schetyny oraz ministra Obrony Narodowej Bogdana Klicha z prośbą o przedstawienie Prezydentowi RP informacji na ten temat.
Prezydent Lech Kaczyński uważa, że planowane, niekorzystne dla żołnierzy i funkcjonariuszy, przepisy mogą doprowadzić do zachwiania normalnego funkcjonowania służb mundurowych. W przypadku, gdyby takie regulacje weszły w życie osoby już dzisiaj posiadające uprawnienia emerytalne będą bowiem o wiele częściej decydować się na odejście ze służby, aby nie stracić prawa do pobierania korzystniejszych świadczeń.
Rzeczpospolita Polska musi być dla swoich obywateli partnerem wiarygodnym. Szczególnie ważna jest zaś wiarygodność Państwa wobec tych, którzy służąc jego bezpieczeństwu narażają własne zdrowie i życie. Dlatego też Prezydent RP jest zdania, iż nie powinno się w sposób niekorzystny zmieniać istotnych zasad, na których wstępowali oni do służby.
Jak pokazują doświadczenia innych państw, stabilny i preferencyjny system emerytalny jest jednym z podstawowych elementów systemu motywacyjnego dla kandydatów do służby w mundurze.


Szef
Biura Bezpieczeństwa Narodowego

Aleksander Szczygło


źródełko :  tutaj
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2009, 16:30:10 wysłana przez Ogn.Fox »

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline Rebus

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #809 dnia: Luty 02, 2009, 16:38:00 »
Jak według was rozumować nowy projekt emerytur ,na starych zasadach trzeba odejść do 31.12.2011r. ,czy będzie można zadeklarować że się chce pozostać na dotychczasowych zasadach i po tym okresie dorobić jeszcze kilka lat?
Dla mnie to treść w założeniu do ustawy emerytalnej tu cyt. :
Dodatkowo, funkcjonariusze urodzeni po 31 grudnia 1968r., którzy przyjęci zostali do służby przed 1 stycznia 1999r. będą mogli, przed dniem zakończenia służby, wybrać system emerytalny w okresie 2 lat od wejścia w życie ustawy(1.2010-20011).....
i tu jest mowa zadeklarowaniu się (wybraniu) do konca 2011 roku na jakich zasadach emerytalnych chcę odejść nie ma mowy o przejściu do 2012 na emeryturę (jakies to popierdzielone i nie jasne ) nie można było krótko i zwięźle sformułowac np. funkcjonariusze którzy chcą prześć na emeryturę na starych zasadach a  zostali przyjęci przed 1.01.1999 mają czas na przejście na emeryturę do 31.12.1998 r, po 1.01.1999 r wszystkich funkcjonariuszy obejmują nowe zasady emerytalne i nie ma żadnych domysłów i interpretacji  przepisu!!!!! Wkur... mnie już to wszystko
Deklaracja na nowe zasady emerytalne fajne teksty a jak np. w 23 roku słuzby osra się człowiekowi zdrowie i nie przejde badań tak bynajmniej mam teraz poi 16 latach mam pewna emkę wrazie czego a na nowych niezdolny do służby w matce PSP i co na garnuszek ZUS-owski bo zdrowie mam ale nie dla PSP po 23 latach pracy lub 22 latach
i 25 lat niedociągnąłem ado pracy w cywilu się klient nadaje i trza roboty w cywilu szukać bo ani emeryturki bo niedociągnąłem do 25 ani renty bo pracować mogę ale nie w PSP..........

Offline ZawodowyPolewacz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #810 dnia: Luty 02, 2009, 17:06:41 »
Cytuj
Prezydent Lech Kaczyński uważa, że planowane, niekorzystne dla żołnierzy i funkcjonariuszy, przepisy mogą doprowadzić do zachwiania normalnego funkcjonowania służb mundurowych.
Ciekawe, czy tak uważa, czy tylko dla zasady robi inaczej niż Tusk.
Mnie najbardziej rozśmieszyła argumentacja usprawiedliwiająca zmiany emerytalne w MSWIA. "Chcemy zatrzymać w służbie najbardziej doświadczonych, i wartościowych f-szy, tych z 15 letnim doświadczeniem". Muszę poszukać tej wypowiedzi, wydrukuję, i będę wręczał na imprezach pożegnalnych naszym emerytom ;)

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #811 dnia: Luty 02, 2009, 18:01:01 »
Cytuj
Do GEDDEON.I co zatkało kakao,jak w grudniu pisałem kogo ta reforma najbardziej szarpnie,to kolega jechał po mnie razem z Wolfem,a teraz jakoś koledzy zamilkli.I powtarzam raz jeszcze,nie łudźcie się,związki nie fikną,bo PO ma za sobą całe społeczeństwo,żeby nam zabrać.
Proszę kolegę BIEDAKa o zacytowanie fragmentu gdzie go tak jechałem żebym wiedział co mnie tak zatkało.....

Offline raf998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 184
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #812 dnia: Luty 02, 2009, 18:04:30 »
Cytuj
Ale problem jest w czymś innym jeżeli ustawa przejdzie w obecnym kształcie to przyjęci przed 1.01.1999r którzy zadeklarują odejście na starych zyskują tylko możliwość odejścia po 15latach służby a system naliczenia emeryturu bedzie dla fszystkich taki sam średnia z trzech ostatnich lat wraz z dodatkami i nagrodami.

możesz kolego powiedzieć skąd to wyczytałeś? Przecież przyjęci przed 1991 rokiem to też urodzeni przed 1.01.1969r. a więc ci którzy zostają na starych zasadach do końca  :krzyk:

może niepotrzebnie się wypowiadam, lecz proponuje w ekspresowym tempie założyć noiwy związek zawodowy pod nazwą PRZYJĘCI PO 1 STYCZNIA 1999R. :kwit: :tuba:

MOŻE SAMI COŚ ZROBIMY?
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2009, 18:16:47 wysłana przez Butel »

Offline remfire

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.049
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #813 dnia: Luty 02, 2009, 18:59:04 »
Mnie najbardziej rozśmieszyła argumentacja usprawiedliwiająca zmiany emerytalne w MSWIA. "Chcemy zatrzymać w służbie najbardziej doświadczonych, i wartościowych f-szy, tych z 15 letnim doświadczeniem". Muszę poszukać tej wypowiedzi, wydrukuję, i będę wręczał na imprezach pożegnalnych naszym emerytom ;)
Już nie musisz szukać:
Cytuj
Szef MSWiA Grzegorz Schetyna już w grudniu zapowiadał projekt reformy emerytur mundurowych. Nie chcę zabierać ludziom mundurowym emerytur, tylko chcę dać im możliwość godnej płacy, żeby mogli dłużej pracować i lepiej zarabiać - tłumaczył wówczas Schetyna.
A tu całość:
http://emerytury.wp.pl/POD,1,a,2,b,0,wid,10808761,wiadomosc.html

Offline Prometeusz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #814 dnia: Luty 02, 2009, 19:10:33 »
Jeżeli wierzyć w statystykę Solidarności to wygląda to mniej więcej tak:
- 30% strażaków to osoby przyjęte przed 1999 rokiem, którzy mają już uprawnienia emerytalne,
- 70% strażaków to przyjęci przed 1999 ale niemający jeszcze uprawnień i przyjęci po 1999 roku

"Nowy związek zawodowy" miałby dużą liczbę członków :szalony:, a tak na serio to uważam że jest to KOLEJNY NIEPOTRZEBNY PODZIAŁ STRAŻAKÓW - musimy się zjednoczyć a nie ciągle rozmieniać na drobne :krzyk:.

Doświadczenia pokazują że niestety nie ma już co wierzyć w to co mówią rządzący bo oni właśnie tylko mówią to co chcemy usłyszeć a robią po swojemu (przykład choćby ten jak nasz wielce szanowny Pan Premier Donald "nigdy nie zostaniesz prezydentem RP" Tusk stwierdził że w Polsce nie ma kryzysu i go nie będzie -  długo nie trzeba było czekać  :rofl:, obiecywał że zrobi z Polski Irlandię a zrobił ISLANDIĘ i wiele innych rzeczy których już nawet nie chce mi się przytaczać). Jeśli MSWiA i Premier nie chcą z nami rozmawiać i traktują nas jak bandę debili to musimy im pokazać że jednak jesteśmy temu Państwu potrzebni, może oni tego po prostu nie widzą ze swoich ślicznych limuzyn i luksusowych gabinetów, jestem przekonany że nie jest możliwe prawidłowe funkcjonowanie Państwa bez służb mundurowych a bez polityków chyba dało by się żyć w końcu przez brak polityków nie ginęłoby więcej ludzi, nie spaliło by się więcej dobytków, nie było by więcej wypadków, nieszczęść ludzkich, itd...

Do czego zmierzam panowie dajmy szanse naszym ZZ żeby stanęły na wysokości zadania, jest wiele rzeczy jakie możemy zrobić, sam mam kilka pomysłów aby pokazać swoje niezadowolenie, skoro chcą nam dać lepszą płace i zabrać przywileje to NIECH NAJPIERW DADZĄ TĄ GODNĄ PŁACE a potem biorą przywileje, bo w to że wezmą to wierzymy ale w to że potrafią coś w zamian dać to nie damy się oszukać.

Wiem że bardzo duża część z tych 30% o których pisałem wcześniej złożyła deklaracje, że chcą odejść, w większych miastach na emkę chce przejść prawie 25% strażaków ze wszystkich JRG, nie mówię już o policjantach i wszystkich innych służbach w skali kraju to poważny problem ale zdaje się że Pan Donald i Grzegorz tego niewiedzą.

MOŻEMY WALCZYĆ I WYGRAĆ
Panowie kto tylko może niech składa raport bo dobrze na tym wyjdzie - ma pewną emkę a nie obietnicę bez pokrycia.
A reszta BHP od deski do deski przestrzegamy, jeździmy tylko do tego do czego jesteśmy powołani czyli do ratowania życia i mienia bezpośrednio zagrożonego, skoro społeczeństwo tak pragnie naszych emerytur to niech z błahostkami radzi sobie samo, przeglądamy bardzo dokładnie nasz sprzęt i co budzi wątpliwości to do wycofania, przestajemy być sprzątaczkami, machaniami, informatykami, hydraulikami, malarzami, elektrykami i wszystkimi innymi, jeśli to nie przyniesie oczekiwanych rezultatów to koordynacja ZZ na cały kraj i wszystkich służb, oddajemy krew, bierzemy urlopy na żądanie - NIE MA NAS - niech zobaczą jak to dobrze mamy w jednostkach -  bardzo bym nie chciał dopuścić do tej ostateczności bo w kraju BYŁA BY SODOMA I GOMORA...

Skoro się tak wzorujemy na wszystkim od UE oprócz zarobków oczywiście to niech rząd RP uczy się od Wielkiej Brytanii tam zdaje się strażacy nie mieli skrupułów walczyć o swoje...

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #815 dnia: Luty 02, 2009, 19:13:36 »
Cytuj
dwa lata na podjecie decyzji od wejścia ustawy w życie tj. ustawa wchodzi 1.01.2010 to do 31.12.2012 musisz sie zadeklarować
To są TRZY lata.  :szalony:

01.2010-12.2011 to dwa pełne lata  :rolleyes:

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #816 dnia: Luty 02, 2009, 19:25:18 »
Tak to jest, jak za reformę służb mundurowych bierze się polityk, który nie ma zielonego o tym pojęcia, a mundurowych widział tylko, jako ochroniarzy na meczu koszykówki we Wrocławiu.
http://prawica.net/index.php?q=node/1649
http://www.rp.pl/artykul/169910.html
http://www.obnie.info/schetyna_newsweek.htm

Offline dezerter112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 108
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #817 dnia: Luty 02, 2009, 19:41:08 »
"Solidarność" na swojej stronie zamieszcza uchwały w których wzywa m.in. do akcji protestacyjnej. Jeśli tak to liczą też na nas a nie tylko na swoich delegatów w Warszawie

Offline igorr55

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #818 dnia: Luty 02, 2009, 20:05:02 »
kamaras
cytat z strony 17 założenia do reformy emerytalnej,
W okresie 1 stycznia 2010r. 31 grudnia 2012r., funkcjonariusz pozostający w służbie przed dniem 2
stycznia 1999r., urodzony po dniu 31 grudnia 1968r., może pisemnie zadeklarować dobrowolne
objęcie nowym systemem emerytalnym.

a wracająć do systemu naliczeń to jeden dla wszystkich po 1.01.2010 podstawą wymiaru będzie średnie uposażenie
z ostatnich 3 lat służby (1/36 uposażenia z ostatnich 36 miesięcy służby), wraz z dodatkami o
charakterze stałym i nagrodami rocznymi.
 i nie łudzić się że zostanie z ostatniej pensji nawet dla tych odchodzących na starych zasadach z tego to zostaną tylko lata "15"

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #819 dnia: Luty 02, 2009, 20:06:31 »
"Solidarność" na swojej stronie zamieszcza uchwały w których wzywa m.in. do akcji protestacyjnej. Jeśli tak to liczą też na nas a nie tylko na swoich delegatów w Warszawie
Wzywa do protestu tylko  kogo? Po wypowiedziach pana ŚNIADKA i tym co się zaczęło dziać wokół naszych emerytur , nszz S prawie przestała istnieć w naszej komendzie / pozostały w związku władze/.Jeżeli tak sprawy potoczyły się w Polsce to ...... .
Rząd miał rację, że nie poinformował i nie zaprosił włodarzy związkowych z pod znaku "S",którzy wypowiadają się przeciw poglądom ZK nszz "S"i pana Śniadka , czyli sprzeciwiają się swojej władzy zwierzchniej. Poczekamy , zobaczymy jaki będzie komentarz do obecnej sytuacji  przewodniczącego nszz "S" pana Śniadka.Bo pan R.O. jedynie może  robić pozory sprzeciwiając się krajówce Nszz "S" .
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline kowal15

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #820 dnia: Luty 02, 2009, 20:26:32 »
do kolegów którzy psioczą na Solidarność

pewnie nie wszyscy wiedzą że nasze uprawnienia mieliśmy już stracić w 1998 roku ale zostaliśmy wraz z innymi służbami i to porozumienie o nazwie " Pakta Konwenta " które wtedy zostalo podpisane właśnie w ubiegłym roku zostało zerwane przez PO poprzez odebranie przywilejów emerytalnych między innymi nauczycielom, i z tąd wypowiedz pana Śniadka albo wszyscy albo nikt co nie znaczy że nie poprze naszej akcji protestacyjnej.

to dla tych co tak mało rozumieją i nie biorą udziału w negocjacjach gdzie niekiedy trzeba się ciężko napracować i nie jednemu narazić.

Offline Prometeusz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #821 dnia: Luty 02, 2009, 20:53:06 »
pewnie nie wszyscy wiedzą że nasze uprawnienia mieliśmy już stracić w 1998 roku ale zostaliśmy wraz z innymi służbami i to porozumienie o nazwie " Pakta Konwenta " które wtedy zostalo podpisane

Pytanie: Pamiętasz to czy przeczytałeś to czym się chwali-przypomina R.O. w tej chwili?

Po drugie co z tego że walczyli, walczyli walczyli i nic z tego bo de facto to co ma teraz się stać to utrata przywilejów od 1999 roku bo objęci nowymi emkami są przyjęci po 1999 roku wiec w świetle dzisiejszych wydarzeń wywalczyli tylko przełożenie w czasie ogłoszenia że od 1999 roku koniec z waszymi przywilejami...

Dla nauczycieli tez nic nie wywalczyli bo jak sam zauważyłeś odebrano im przywileje (nikt kto przyjął się po 1999 rok nie poszedł na emeryturę bo nie ma jeszcze tyle lat - więc nie wywalczyli nic).

Pamiętaj co przewodniczący Śniadek mówił o emkach mundurowych, pamiętaj co Osmycki zrobił z podwyżkami dla SK, pamiętaj co się stało jak przechodził na emeryturę skąd poszedł i z jakich pieniędzy, co odpowiada innym związkom, dużo pyskówek, obietnic bez pokrycia i gadania, gadania z którego nic nie wynika spójrz np tu: http://www.skpnszz.org/news.php?readmore=294

Nie chce nikogo przekreślać bo nikt doskonały nie jest ale trzeba spojrzeć troszkę szerzej i nie przyjmować każdej papki jako świętości :krzyk:

Offline nomex38

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #822 dnia: Luty 02, 2009, 20:56:39 »
Pan Osmycki jest dobry w pyskówkach i niczym innym. Gdy inni się jednoczą on stara się dzielić. Dlaczego SKP "Solidarność" nie jest w Federacji ? W marcu przepisuję sie do "Floriana"

Offline Adonis06

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 78
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #823 dnia: Luty 02, 2009, 21:22:06 »
Witam. Jeżeli nie zna sie faktów to proponuje nie zabierać głosu odnośnie czy ma zasługi czy nie  p. R.O. Ja uważam, że takowe ma ale nie zamierzam nikogo przekonywać do zmiany poglądu na temat R.o. Nie rozumiem tez stawianych zarzutów z jakiego stanowiska odszedł na zaopatrzenie emerytalne. Jeżeli i Ty miałbyś taką możliwość poczciwy człowieku  :szalony:i pewnie byś skorzystał.

Tak będziemy sobie wytykać .....a Tusk i reszta POpaprańców zrobi nam kuku :gwiazdki:

Offline Fanatyk

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 231
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #824 dnia: Luty 02, 2009, 21:24:56 »
 
(PAP, ak/02.02.2009, godz. 17:29)
 
Cytuj
Prawo do emerytury mają nabywać funkcjonariusze, którzy ukończyli 55 lat i przepracowali w służbie co najmniej 25 lat - wynika ze wstępnych założeń do projektu ustawy o emeryturach i rentach dla funkcjonariuszy służb mundurowych. Obecnie prawa emerytalne uzyskują oni po 15 latach pracy.

Przygotowany przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji projekt zakłada późniejsze przechodzenie na emeryturę funkcjonariuszy dziewięciu służb mundurowych.

Wstępny projekt przedstawiono podczas corocznej odprawy policji w podwarszawskim Legionowie, gdzie w ostatni weekend komendanci wojewódzcy spotkali się z wicepremierem Grzegorzem Schetyną i wiceszefem MSWiA Adamem Rapackim.

Jak podała Komenda Główna Policji, komendanci wojewódzcy i powiatowi mają przekazać założenia emerytalne do debaty policjantom i wypracować ewentualne zmiany i propozycje.

Reforma ma objąć funkcjonariuszy policji, straży granicznej, straży pożarnej, ABW, CBA, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego oraz BOR, przyjętych do służby po 1 stycznia 1999 roku. Na dotychczasowych warunkach - według wstępnej propozycji - pozostaną funkcjonariusze przyjęci do służby przed 1 stycznia 1999 roku i urodzeni przed 31 grudnia 1967 r.

Okres przejściowy proponowany jest funkcjonariuszom urodzonym po 1 stycznia 1968, a zatrudnionym przed 1 stycznia 1999. Ci policjanci mogą wybrać pomiędzy nowym systemem, a starym. Jeśli nie zdecydują się na nowy system emerytalny, będą mogli pozostać w służbie na starych zasadach.

Prawo do pełnej emerytury będą mieli funkcjonariusze po osiągnięciu 55 lat (zarówno mężczyźni jak i kobiety), którzy przepracowali w służbie co najmniej 25 lat. Wówczas emerytura wyniesie 80 proc. średniego wynagrodzenia.

Jak podkreślono w założeniach do projektu, wprowadzenie wielu emerytalnego "jest istotne dla zachęcenia do dłuższego pełnienia służby w formacjach mundurowych. Obecnie jedynie ponad 1 tys. (ze 154 tys.) pełniących służbę funkcjonariuszy ukończyło 55 lat".

Wysokość emerytury ma być określana procentowo, a podstawą będzie średnia pensja z ostatnich 3 lat wraz ze stałymi dodatkami i nagrodami rocznymi.

Według danych na koniec 2008 r. funkcjonariuszy, którzy nie przekroczyli 15 lat stażu w służbie było ponad 97 tys. (z tego 60 tys. przyjęto do służby po 1 stycznia 1999 r.).

Pierwsze emerytury w nowym systemie na rzecz przyjętych do służby po 1 stycznia 1999 r. (oraz tych którzy dobrowolnie się na to zdecydują) mają być wypłacane od roku 2024.

MSWiA przewiduje także możliwość przechodzenia na wcześniejszą emeryturę - przed osiągnięciem wieku emerytalnego i przepracowaniu w służbach mundurowych co najmniej 25 lat. Wówczas emerytura nie mogłaby być wyższa niż 75 proc. średniego wynagrodzenia.

Miałoby to dotyczyć m.in. funkcjonariuszy zajmujących się zwalczaniem terroryzmu, personelu lotniczego i jednostek pływających oraz pracujących w szczególnych warunkach. Według MSWiA "należałoby rozważyć rozszerzenie katalogu szczególnych warunków służby, z tytułu której przysługują zwiększenia".

MSWiA czeka na konsultacje ze wszystkimi służbami i ze związkami zawodowymi - powiedziała PAP rzeczniczka MSWiA Wioletta Paprocka. "Chcemy, żeby już w najbliższych kilku tygodniach ujrzał światło dzienne całościowy projekt i żeby wszedł w życie z dniem 1 stycznia 2010 roku" - dodała Paprocka.

Szef MSWiA Grzegorz Schetyna już w grudniu zapowiadał projekt reformy emerytur mundurowych. "Nie chcę zabierać ludziom mundurowym emerytur, tylko chcę dać im możliwość godnej płacy, żeby mogli dłużej pracować i lepiej zarabiać" - tłumaczył wówczas Schetyna.

Także w grudniu szef Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów Antoni Duda nie wykluczył protestów z powodu projektów MSWiA
żródło:http://biznes.onet.pl/2,1908972,wiadomosci.html

No i co do projektu to dużo tu nieścisłości np.jak będziemy odchodzić na tych starych zasadach...to daje dużo do myślenia.Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2009, 22:42:22 wysłana przez bulon »