Autor Wątek: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?  (Przeczytany 1870833 razy)

Offline Prometeusz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #775 dnia: Styczeń 31, 2009, 14:21:04 »
Panowie jeszcze jedno NIE MOŻEMY DAĆ SIĘ PODZIELIĆ co niestety jest robione przez ta reformę.

Wszyscy musimy walczyć a nie tylko Ci przyjęci do służby po 1999 roku bo co Ci funkcjonariusze są winni? Że się za późno urodzili? Argument ze zostały wtedy ubruttowione pensje jest bez sensu bo obowiązują wszystkich i tych przyjętych po 99 i tych przed, a obowiązujące jeszcze przepisy będą dotyczyły tylko tych sprzed 99 roku. Jeżeli już ma wchodzić ta reforma to niech wchodzi dla przyjętych od 1 stycznia 2010 roku (sądzę ze brak chętnych do służby po tym okresie uzmysłowiłby rządzącym że popełnili wielki błąd).

Piszę o tym dlatego że niestety już słyszę że co niektórzy sprzed 99 maja gdzieś nową emkę bo ich nie będzie obowiązywać i nie będą walczyć - takim sposobem zrobią z nami wszystko!

Jeżeli warunkiem otrzymania emerytury ma być 25 lat służby to niech tak będzie ale sprawiedliwie.
Według nowych założeń będą obowiązywać takie patologie jak:
strażak 30 lat + 25 lat służby = 80%
strażak 20 lat + 25 lat służby = 65%
strażak 20 lat + 34 lat służby = 75%

To niesprawiedliwe jeden może służyć 25 lat i mieć 80% a inny 9 lat dłużej i mieć 5% mniej!

Prawda jest taka że młodzi nie mają nic do gadania i nikt się z nimi nie będzie liczył, jedyne osoby które mogłyby podjąć realna walkę z tą pseudo reformą nie są tą walką zainteresowane bo ich to nie dotyczy!

Nie dajmy ze sobą zrobić tego samego co zrobiono z nauczycielami... starzy poświecili młodych za emki a potem jeszcze krzyczeli pod sejmem żeby mundurowym też zabrać... z Panem Śniadkiem na czele... nie mam pojęcia co robią jeszcze strażacy w jego związku...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 31, 2009, 14:25:56 wysłana przez Prometeusz »

Offline jeden z wielu

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #776 dnia: Styczeń 31, 2009, 15:34:28 »
W takim razie starym nic raczej nie gozi, mogą spokojnie pracować. Tylko żal tych, którzy przyszli do pracy po 1999r. z nadzieją, że za kilka lat też bedą mogli w razie szwanku na zdrowiu odejść na jakieś tam świadczenie. Ale żeby dobrowolnie pisać się na nowe zasady, to już przesada :  :wall: :wall: Nikt przy zdrowych zmysłach nie zaryzykuje, bo jak mu Pan dr nie da zdolności do służby to dostanie grosze. Ciekawe co ma oznaczać stwierdzenie, że jeśli ktoś napisze raport o odejście ze służby przed końcem lutego to załapie się na podwyżkę w tym roku - a Ci co zastaną dlużej???

Offline Prometeusz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #777 dnia: Styczeń 31, 2009, 15:53:13 »
W takim razie starym nic raczej nie gozi, mogą spokojnie pracować.

Właśnie o tym pisałem post przed Tobą, to że nic nie grozi nie znaczy że mają siedzieć cicho i się tylko przyglądać...

Skoro nowa emka taka wspaniała i na plus dla nas to dlaczego każdy nie może zdecydować sam za siebie?
A wiem dlaczego, bo nowej nie wybrał by nikt! i z tej wspaniałości nic by nie zostało.

Będzie ciekawie dwóch kumpli na ławce z tyłu jeden się przyjął 1 stycznia 99 a drugi 2 czy 4 stycznia 99... razem jeżdżą do tego samego to samo robią... a jednak inaczej są przez Ojczyznę traktowani.

Skończy się to tak że dojdzie kolejny podział w śród strażaków, w końcu tyle ich już mamy że jeszcze jeden nie zrobi różnicy...

Mamy już biurowych, sk, podział to dzieli się jeszcze na tych co są w związkach i tych co są im przeciwni a to się jeszcze teraz wszystko podzieli na tych którzy maja emkę mundurową a tych co będą mieć nową.

Pozdrawiam.

« Ostatnia zmiana: Styczeń 31, 2009, 16:58:26 wysłana przez Butel »

Offline blewe

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
  • 133
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #778 dnia: Styczeń 31, 2009, 16:19:02 »
Wycinacie posty ? Czy może moje stare oczy..............
Modyfikuję więc.
Panie Schetyna powinni  wszyscy Panu dziękować za tak misterne założenia reformy emerytalnej. Takiego dobrodzieja w resorcie jeszcze nie było. Teraz pasuje?:straz:

No nie mogę patrzeć na tak zmodyfikowany post. Napiszę po prostu : Goń się Pan.

« Ostatnia zmiana: Styczeń 31, 2009, 17:38:32 wysłana przez blewe »
Już nic nie muszę..

Offline pożarnik92

  • asp.sztab.w stanie spoczynku
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
  • Bądz zawsze sobą.
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #779 dnia: Styczeń 31, 2009, 16:24:36 »
Nie jestem za różnicowaniem strażaków ale niektórzy młodzi teraz dopiero się obudzili z letargu dotąd siedzieli jak mysz pod miotłą aby się tylko nikomu nie narazić. Może obecna sytuacja nauczy ich upominać się o swoje a nie tylko biernie czekać na dary losu.
"W służbach mundurowych zwyczaj salutowania wywodzi się z tego, że co jakiś czas trzeba sprawdzić, czy ma się jeszcze własną głowę."
"Mało salutowałem i teraz wiem że  w odpowiednim czasie nie miałem głowy"

Offline Prometeusz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #780 dnia: Styczeń 31, 2009, 16:31:53 »
Nie jestem za różnicowaniem strażaków ale niektórzy młodzi teraz dopiero się obudzili z letargu dotąd siedzieli jak mysz pod miotłą aby się tylko nikomu nie narazić. Może obecna sytuacja nauczy ich upominać się o swoje a nie tylko biernie czekać na dary losu.

Teraz właśnie wychodzi na to że "starzy" czekają na dary losu...

« Ostatnia zmiana: Styczeń 31, 2009, 17:23:46 wysłana przez Butel »

Offline sam998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #781 dnia: Styczeń 31, 2009, 18:19:09 »
Cytuj
W przypadku odejścia na wcześniejszą emeryturę i osiągnięcia wieku emerytalnego (55 lat) w trakcie
pobierania świadczenia emerytalnego, emerytowany funkcjonariusz nie nabywa prawa do pełnej
emerytury. Prawo do pełnej emerytury, po odejściu na wcześniejszą emeryturę, funkcjonariusz może
nabyć jedynie w przypadku ponownego przyjęcia do służby i pełnienia tej służby nieprzerwania przez
okres co najmniej 12 miesięcy (prawo do pełnej emerytury przysługuje nie wcześniej niż po
zakończeniu służby).

Nie moge sobie wyobraźić tej sytuacji, a mianowicie:

Do służby zostaje przyjęty dwudziestoletni funkcjonariusz, służy 25 lat i w wieku 45 lat odchodzi na wcześniejszą emeryturę, która wynosi 65%. Teraz aby w wieku 55 lat dostał te obiecane 80%, musi powrócić po 9 latach do służby i odsłużyć kolejne 12 pełnych miesięcy aby mógl otrzymać pełną emeryturę.
Nie wiem, kto z tych na górze wpadł na taki genialny pomysł, a może wogóle o tym nie myśleli? może czekają, aż my sami wytkniemy ich błędy i sami poprawimy ten bubel wzięty z kosmosu???
Panowie na górze, myślenie jest podstawą sukcesu !!!!! u was tego chyba brakuje.

Kolejna sytuacja:

Ten sam funkcjonariusz jaką bedzie miał motywacje do dłuższej służby, jeżeli maksymalną wcześniejszą emeryturę otrzyma w wysokości 75% czyli po 28 latach służby ( nie wliczając dodatków, które  mają być liczone tak jak obecnie), czyli w wieku 48 lat.

Kto go przyjmował do służby w wieku 40 lat????. Przyjęcie do służby z tego co wiem ma ograniczenia wiekowe i nie jest to napewno wiek 40 lat .
« Ostatnia zmiana: Styczeń 31, 2009, 20:31:57 wysłana przez Butel »

Offline baracuda

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #782 dnia: Styczeń 31, 2009, 18:39:50 »
Witam wszystkich strazakow.Mam pytanko odnosnie słuzby otóż: pracuję w PSP od 15 lat +1.5 roku wojska + 5 lat z cywila,ogólem 20 lat pracy. wyliczając z ołówkiem w ręku wychodzi 40% ze strazy pierwsze 3 lata z cywila 2,6% za rok ,pozostałe 1,3%+wyjazdy do akcji za 15 lat ,7,5% daje mi około 57,9% może się mylę to mnie poprawcie.To po 15 latach .Teraz załóżmy że pracuję do 25 lat słuzby odchodzę w wieku 46lat na emke nie mam lat zeby odejść na pełna emeryturę odchodzę na 65% i teraz czy do tych 65% doliczamy procentowo lata z cywila? i dodatek za wyjazdy.Bo w tej sytuacji sumując wszystko wyszło by mi  około 87% bez wymaganych 55lat życia do których na PB ciężko by było dożyć .Jeżeli gdzieś się pomyliłem proszę o sprostowanie.Pozdrawiam

Offline Guideon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #783 dnia: Styczeń 31, 2009, 18:42:55 »
właśnie słuchałem konferencji prasowej Tuska.Z jego wypowiedzi wynika że "oni" nam nic nie zabierają a wręcz dają lepsze płace, dłuższą możliwość pracy i inne bzdety. On jest chyba oderwany od rzeczywistości i Schetyna nic mu nie mówi. Wojskowym też reformują emerytury. Cienko to widzę, trzeba pakować zabawki...

Offline molo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #784 dnia: Styczeń 31, 2009, 18:57:11 »
czy dobrze zrozumiałem ten projekt ,że każdy kto wcześniej pracował w cywilu będzie musiał odejść na emeryturę zus.

Offline ZawodowyPolewacz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #785 dnia: Styczeń 31, 2009, 19:26:22 »
Leci mi właśnie 6 roczek. Bardzo lubię swoją pracę. Ale...
No właśnie ale. Żona nic nie gada, ale coraz trudniej utrzymać się za te pieniądze, dwójka małych dzieci, rachunki, itp. Teraz jeszcze robią kipisz z emeryturami. Za chwilę wezmą resztę świadczeń, bo jak się udało jedno to czemu nie drugie, i trzecie. Z obiecywanych, zaj...ch podwyżek znowu skapnie na podział 30 zł. Nadgodzin nie idzie wybrać, urlopu też, z resztą po co? I tak nigdzie nie pojedziemy bo za co? Czas chyba się pakować. Jak robić za murzyna to lepiej u obcego.
W końcu na moje miejsce jest podobno 10 za bramą.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #786 dnia: Styczeń 31, 2009, 19:58:27 »
Każdy .... na swój strój:

http://www.tvn24.pl/-1,1584170,0,1,premier-po-spotkaniach-z-ministrami-musialem-dokrecic-imadlo-mon,wiadomosc.html

Cytuj
Reforma mundurówek niezbędna

Premier po spotkaniu z szefem MON podkreślił, również, że reforma emerytur mundurowych, w tym wojskowych, jest absolutnie potrzebna. - Zmiany nie dotkną jednak tych, którzy już nabyli uprawnienia - zastrzegł.

Jak wyjaśnił, rządowy pomysł zmian opiera się na wydłużeniu czasu pracy, przy jednoczesnych podwyżkach wynagrodzenia i emerytury. W jego opinii, dziś emerytura mundurowa jest "w dużej mierze świadczeniem socjalnym dla młodego emeryta, który później idzie do innego miejsca pracy".

Dlatego - według premiera - propozycja rządowa jest "bardzo uczciwym postawieniem sprawy". - Nikomu nic nie chcemy zabrać, chcemy się umówić na wyższe wynagrodzenia, wyższe emerytury i dłuższy czas pracy, bo ten który jest, dziś jest nienormalny - ocenił Tusk.

Jak dodał, tak naprawdę to jest krok w stronę oczekiwań funkcjonariuszy służb mundurowych. - To nie jest wymierzone przeciwko ich interesom, choć wiem, że niektórzy działacze związkowi pewnie będą na początku trochę malkontentami - stwierdził Tusk.

Offline sam998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #787 dnia: Styczeń 31, 2009, 20:02:14 »
.......... odchodzę na 65% i teraz czy do tych 65% doliczamy procentowo lata z cywila? i dodatek za wyjazdy.Bo w tej sytuacji sumując wszystko wyszło by mi  około 87% bez wymaganych 55lat życia do których na PB ciężko by było dożyć .Jeżeli gdzieś się pomyliłem proszę o sprostowanie.Pozdrawiam

Jak na spokojnie przeczytasz projek, to dojdziesz do wniosku, że maxa dostaniesz tylko 75% i nic więcej.

Cytuj
II. Hipotetyczna wysokość świadczeń w nowym systemie.
emerytura pełna 80%, po ukończeniu 55 r. życia i osiągnięciu stażu 25 lat w służbie
wcześniejsza emerytura, bez spełnienia kryterium wieku, po 25 latach służby w wysokości 65%
podstawy wymiaru, emerytura wzrasta o 3% za każdy rok służby, maksymalnie 75%
http://www.zzsflorian.pl/files/File/zalaczniki/komunikaty/2009/0301/zalozenia_do_projektu_ustawy_emerytalnej.pdf

Offline Prometeusz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #788 dnia: Styczeń 31, 2009, 21:24:22 »
Skoro Tusk nic nam nie chce zabrać tylko wszystko dać to rozumiem że to będzie go coś kosztować bo niemożna zwiększyć przywilejów bez ponoszenia dodatkowych kosztów to jest chyba niegospodarne "w dobie dzisiejszego kryzysu"??

Ja Panie Premierze i wszyscy strażacy chcemy się dołożyć do poszukiwanych przez Pana miliardów w ministerstwach i pozostać na dotychczasowych zasadach bo rozumiem że to jest tańsze!

A świadczeniem socjalnym nie jest tylko dzisiejsza emerytura - ŚWIADCZENIE SOCJALNE jest nam co miesiąc przelewana na konta pod nazwą PENSJA!

I niech Pan nas nie oszukuje że będziemy więcej zarabiać - mieliśmy dostać podwyżki w tym roku i ZOSTAŁY OBCIĘTE! - to jest ta obiecana podwyżka?

W to że będziemy dłużej pracować to wierzę bo już dziś mamy miliony nadgodzin którymi się nikt nie przejmuje!

Skoro jest tak cudowanie to gdzie są nasze podwyżki i GODNE pieniądze za nadgodziny (że za nadgodzinę dostaje więcej jak za normalna a nie na odwrót jak to ma w PSP być?).

I to nie obecny czas pracy jest nienormalny, KAŻDY KTO MYŚLI ŻE NA PODZIALE DA PRACOWAĆ SIĘ W WIEKU 55 LAT JEST NIENORMALNY!

Dlaczego tak łatwo przychodzi wam dzielenie się biedą a tak trudno bogactwem?

Jak jest źle to wszyscy się zrzucamy a jak bogato to tylko przy korycie się dzielicie!

Jesteście nieudolni od niepamiętnych czasów (politycy) i w tym kraju nigdy nie będzie dobrze...

PS. panie ministrze Schetyna bardzo proszę żeby się Pan zainteresował w trybie pilnym liczbą składanych deklaracji odejścia na emeryturę tylko z samej PSP - z tego co wiem liczby są przerażające! może jeszcze się dać uratować tych ludzi i samego siebie przed katastrofą.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 31, 2009, 21:28:06 wysłana przez Prometeusz »

straz98

  • Gość
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #789 dnia: Styczeń 31, 2009, 21:55:00 »
Listy do rządu to trzeba albo do Warszawy wysyłać albo otwarte w prasie ogólnopolskiej publikować a tu jest miejsce do dyskusji na temat dla którego wątek został otwarty. Tusk ani Schetyna raczej tego nie przeczytają a tym bardziej nie odpowiedzą więc darujmy sobie takie publikacje żeby nie zaśmiecać forum

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #790 dnia: Styczeń 31, 2009, 21:55:32 »
Obiecanki ......., a głupiemu radość:

http://biznes.onet.pl/0,1908130,wiadomosci.html

Cytuj
W sobotę Tusk potwierdził też, że rząd planuje zmiany w systemie emerytalnym dla mundurowych - obecnie uprawnienia do emerytury żołnierze i policjanci uzyskują po 15 latach służby - koncepcja rządu jest taka, by podnieść okres służby do 25 lat, a także podnieść te emerytury.

Premier zapewniał, że nie chodzi o odbieranie prawa do emerytur tym, którzy już osiągnęli to uprawnienie. Mówił też o tym w sobotę Schetyna - "Dłuższa praca ale lepsza płaca, godna emerytura" - podsumował.

Według Paprockiej, projekt zmian jest już konsultowany w środowisku policyjnym, niebawem trafi do związków zawodowych. Nie należy go jednak wiązać z planem oszczędnościowym, bo jest odrębną kwestią.

Dlaczego tylko ze środowiskiem policyjnym (zapewne strona służbowa), reszta się nie liczy?

Offline MisiaczekM

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 149
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #791 dnia: Styczeń 31, 2009, 21:56:29 »
i to już wszyscy totalnie zlali NSZZ Solidarność hmm..... ciekawe dlaczego???

Witam!

Może dlatego że Solidarność jest przecież za reformą emerytur mundurowych, sama je poniekąd zaproponowała, największym ich orędownikiem jest Pan Śniadek!...

...http://www.zzsflorian.pl/pokaz.php?id=232 - "Wystąpienie do Przewodniczącego Śniadka w sprawie jego wypowiedzi"

najważniejszy fragment to ten:

"W ocenie Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych wypowiedzi Pana Przewodniczącego podważają sens przynależności funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej do NSZZ „Solidarność”. "...
:fiuu:
Przecież to nie jest związek strażaków tylko PiS... może dlatego?
Pozdrawiam,
 () ()
 ( o )   MisiaczekM
()_() 
 () ()

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 882
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #792 dnia: Styczeń 31, 2009, 22:29:26 »
Ktoś tu wojsko wspominał i mieszanie przy ich emeryturach.
Jak wieść gminna niesie na chwilę obecną w związku z likwidacją poboru do armii przyjmują tylko ochotników. Podpisywany jest z nimi kontrakt na czas określony. I teraz najlepszy "myk" jaki wymyśliły tęgie głowy w MON-ie: po 12 latach służby bez względu na to, czy człowiek się do niej nadaje czy nie, armia mówi mu dziękuję. Nie ma więc żadnych zmian w emeryturach, głośno się o tym nie mówi i jest cisza. A ta garstka oficerów po szkołach wojskowych, którzy po 15 latach mogą odejść na wcześniejszą emeryturę, to tak zwany pryszcz. Budżet państwa stać na taką fanaberię.   
Si vis pacem, para bellum

Offline strazakSam

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #793 dnia: Styczeń 31, 2009, 23:04:40 »
Kolejny dowód na to jak jest i będzie niszczony ten kraj... podobnie z reformą podatkową która dała biednym jeden procent...bogatym kilka...a i tak nam ten jeden procent zabiorą na rzecz składki zdrowotnej. Co to k....wa za ludzie.... ????.... a najlepsze w tych założeniach jest na końcu....czas na konsultację do 6.02....konsultacje czego? bo przecież nie ma szczegółowych zapisów.... założeniami to sobie mogą d...ę podetrzeć....sekretarka na korytarzu wstawi kilka " i czasopisma" i tak nas wydymają....jak z nadgodzinami to jest po prostu nienormalne... to jest kraj chorej władzy.... PANOWIE!!!! DO urn w wyborach , zabrać każdego kto zdoła udźwignąć kartkę do głosowania i głosujmy ale nie na obecnych rządzących i zobaczymy jak wyglądają naprawdę te kłamliwe sondaże które dają 50% poparcia...bo ja nie znam już nikogo kto chciałby na nich głosować.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 31, 2009, 23:19:54 wysłana przez strazakSam »

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #794 dnia: Luty 01, 2009, 08:33:49 »
Grzegorz Schetyna: Mówię, że będzie reforma emerytur mundurowych. Przekazałem to szefom służb. Przekazałem komendantom wojewódzkim. W poniedziałek przekazuję związkom zawodowym i wtedy będziemy mówić. Jeżeli przeczytają ten projekt reformy, który przygotowałem, to zobaczymy czy policja mnie kocha czy też nie.

Grześ nie robi sobie nic z policjantów , strażaków , straży granicznej ,służby więziennej i całej rzeszy uprawnianej do emerytury mundurowej .
Poczytajcie sobie jego wypowiedź:
http://www.nszzp.pl/?page=Structure&id=19&nid=869

Ale jaki jest pewny : 
Agnieszka Burzyńska: Policja pana nie lubi za cięcia i za zapowiedzi odebrania przywilejów emerytalnych. Co pan zrobi jeśli policjanci spełnią swoje groźby i na przykład w dniach tzw. natowskiego szczytu.Ale mają wpływ na protest.
Grzegorz Schetyna:Nie, nie mają. Nie znają zasad reformy.

Jego wypowiedzi w radiu w TVN mówią tylko jedno nie da się tego obejść , jesteś ugotowani , ZZ zawodowe dla niego są niczym -PO zlikwiduje także ZZ w Polsce .Taka jest prawda nie ma sie co łudzić i czas na kwita  :kwit:

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline BAJBUS

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #795 dnia: Luty 01, 2009, 10:15:27 »
Czechy, Słowacja i chyba Węgry realizują projekt reformy tych służb z pieniędzy Unii Europejskiej. Projekt działa na podobnych zasadach, jak realizowane w Polsce programy Unijne (np: prgram restrukturyzacja i modernizacja rolnictwa, kapitał ludzki, itp.). Zgodnie z realizowanym programem pensje w służbach mundurowych wzrosły o 100%. Wzrost płac o te 100% przez pięć lat pokrywa Unia Europejska. W Polsce ten projekt też mógł być realizowany, ale polski Rząd (MSWiA) nie były i chyba nadal nie są zainteresowane podpisaniem i wprowadzeniem tego projektu w Polsce. TO FAKTY!!! Ale dlaczego tak jest? KTO NIE CHCIAŁ I NIE CHCE REALIZACJI TEGO PROGRAMU?! W rolnictwo, ochronę środowiska, restrukturyzację i modernizację przedsiębiorstw,(jakaś modernizację rybołówstwa ) ładuje się ogromne pieniądze, realizuje się różne projekty, a projektu który poprawiłby bezpieczeństwo obywateli, państwa, sytuacje finansową służb mundurowych ich bezpieczeństwo pracy, a tym samym wzrost dobrobytu w społeczeństwie. Nikt nie chce podpisać i wprowadzić. Panowie Tusk, Pawlak, Kaczyński wzrosła by konsumpcja co mogłoby złagodzić, albo zatrzymać obecny kryzys finansowy.  Proszę skupić się nad tym aby  nam się lepiej pracowało  i godnie żyło. Może ktoś, wie więcej o tym programie Unijnym realizowanym w Czechach i na Słowacji?

Offline ZawodowyPolewacz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #796 dnia: Luty 01, 2009, 10:30:37 »
Mój pomysł jest taki: Pojedziemy do Warszawy pod ten kurnik na ul.Wiejskiej, i wypełnimy go pianą pod sufit. Koledzy z Warszawy pewnie byli na zapoznaniu z obiektem, i znają kubaturę. Policje się poprosi o zabezpieczenie miejsca akcji, pewnie chętnie się zgodzą, i gitara. Środek pianotwórczy podobno wszystko zmywa, może i z tym syfem sobie poradzi.

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #797 dnia: Luty 01, 2009, 17:49:06 »
Czechy, Słowacja i chyba Węgry realizują projekt reformy tych służb z pieniędzy Unii Europejskiej. Projekt działa na podobnych zasadach, jak realizowane w Polsce programy Unijne (np: prgram restrukturyzacja i modernizacja rolnictwa, kapitał ludzki, itp.). Zgodnie z realizowanym programem pensje w służbach mundurowych wzrosły o 100%. Wzrost płac o te 100% przez pięć lat pokrywa Unia Europejska. W Polsce ten projekt też mógł być realizowany, ale polski Rząd (MSWiA) nie były i chyba nadal nie są zainteresowane podpisaniem i wprowadzeniem tego projektu w Polsce. TO FAKTY!!! Ale dlaczego tak jest? KTO NIE CHCIAŁ I NIE CHCE REALIZACJI TEGO PROGRAMU?! W rolnictwo, ochronę środowiska, restrukturyzację i modernizację przedsiębiorstw,(jakaś modernizację rybołówstwa ) ładuje się ogromne pieniądze, realizuje się różne projekty, a projektu który poprawiłby bezpieczeństwo obywateli, państwa, sytuacje finansową służb mundurowych ich bezpieczeństwo pracy, a tym samym wzrost dobrobytu w społeczeństwie. Nikt nie chce podpisać i wprowadzić. Panowie Tusk, Pawlak, Kaczyński wzrosła by konsumpcja co mogłoby złagodzić, albo zatrzymać obecny kryzys finansowy.  Proszę skupić się nad tym aby  nam się lepiej pracowało  i godnie żyło. Może ktoś, wie więcej o tym programie Unijnym realizowanym w Czechach i na Słowacji?
Ponieważ pewne elementy procesora nie są reformowalne. Masa spada pomimo posiadania opon "zimowych".
Po drugie nie ma co narzekać, przecież dużo więcej nam dają (np. 4. Zakłada się likwidację zwiększenia emerytury z tytułu inwalidztwa w związku ze służbą to jest
wprowadzenie zasady wyboru świadczenia: emerytura albo renta inwalidzka?).
Po prostu fenomenalnie. Dają bardzo dużo, tak dużo, że aż mniej. W sumie po długiej służbie wielkie  g...o.
Ps. I kto wyliczał przykłady nowych emek?
Wszystko się zgadza, ale tylko w przypadku pensji na maxa przez 3 lata ( kto ma wiadomo). No i trzeba tu też wziąć pod uwagę różnicę pensji np. 2008 - 2000zł, 2009 - 2200, 2010 - 2500zł = średnia 2233 + 5%(na 80%)=2344zł wobec 2500. Nigdy te 5% nie wyrówna średniej z trzech lat!
Proszę wyliczyć średnią z trzech ostatnich lat dla niższych stanowisk np. w jednostkach powiatowych gdzie innym składnikom wynagrodzenia brakuje od 30-40%. Okaże to się masakrą a nie emeryturą dla ludzi od czarnej roboty.
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2009, 18:24:12 wysłana przez cul2 »

Offline piter_psp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 83
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #798 dnia: Luty 01, 2009, 22:11:03 »
Ja przyszedłem do straży w sierpniu 99 :szalony: I nie widzę końca służby... Bo jak mam pracować 25 i do 55. roku, żeby marne 80% liczone z 3 lat łyknąć to ja dziękuję. Bo wtedy będę miał 36 !!! lat słuzby i będę zawalidrogą a nie strażakiem... Ale nie mam sentymentów. Jak przychodziłem do straży i w Szkole, spotykałem pasjonatów. A teraz spotykam księgowych, którym się nijak kalkuluje zostać w straży. Bo i po co? Powtarzam- nie mam sentymentów. Jak się nadarzy okazja to zwiewam. Sorry. Ale ja nie dam rady w wieku 50 lat biegać z kiszkami w aparacie. No k..wa nie dam rady!

Online deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #799 dnia: Luty 01, 2009, 23:10:43 »
Mój pomysł jest taki: Pojedziemy do Warszawy pod ten kurnik na ul.Wiejskiej, i wypełnimy go pianą pod sufit. Koledzy z Warszawy pewnie byli na zapoznaniu z obiektem, i znają kubaturę. Policje się poprosi o zabezpieczenie miejsca akcji, pewnie chętnie się zgodzą, i gitara. Środek pianotwórczy podobno wszystko zmywa, może i z tym syfem sobie poradzi.

to pomysł porównywalny z zalaniem pianą całej Polski żeby pokazać ile to my potrafimy i jak powinno się nas bać!!!