Autor Wątek: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?  (Przeczytany 1870513 razy)

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #750 dnia: Styczeń 29, 2009, 23:38:28 »
Ja jadę w czwartek :rolleyes:

Do modów:
Może połączcie wątki: "czekać, czy uciekać" z "naszą wizją......." bo zaczynają się powtarzać linki, a naszej wizji i tak nie widać, za to stare duchy: PB vs Biuro i przebrzydłe ZZ rozwijają się jak na drożdżach.

Hm...
No i jak było...? Wielu się <w czasie> nie wyrobiło... Media też szaaa!  :rofl:
Pozdr.

Ps.
Dla nie zorientowanych w temacie:
http://www.skpnszz.org/news.php?readmore=290
"Ponoć" spotkali się tyle, że bez R.O. i Zw.... jw. Czyt.  :kwit:
Może więc kol. TU, choć jakaś krótką relację, info, nt.  :pyt:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 29, 2009, 23:57:03 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #751 dnia: Styczeń 30, 2009, 07:26:42 »

 Wysłany przez: Ajax           
     Dla nie zorientowanych w temacie:
http://www.skpnszz.org/news.php?readmore=290

------------------------------------------------------------------ :huh:

Jak dla mnie to walenie sobie w h.......  Cyba Schetyna jest dziecinny jak mały chłopiec ,który w domu woła do kobitki daj lizaka , jak można tyle razy nie dawać odpowiedzi na ZZ ,przecież człowiek ten jawnie nie ma nic do gadania dla tego opuszcza zajęcia z dialogu z wyborcami....Pozdrawiam (ale nie polityków i kolegi śniadka )
« Ostatnia zmiana: Styczeń 30, 2009, 07:30:43 wysłana przez Ogn.Fox »

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

strazak1982

  • Gość
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #752 dnia: Styczeń 30, 2009, 08:34:26 »
 :milcz:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2015, 16:01:29 wysłana przez strazak1982 »

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #753 dnia: Styczeń 30, 2009, 15:06:42 »
dlaczego akurat ZZ??

pierwszy

  • Gość
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #754 dnia: Styczeń 30, 2009, 16:55:37 »

Offline marucha

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #755 dnia: Styczeń 30, 2009, 17:18:50 »
Policja: kto żyw, na emeryturę
W podlaskiej policji już 200 wniosków o przejście na emeryturę. Najgorsze, że chcą odejść nawet ci, który nie mają nawet pięciu lat stażu.
Obecnie policjantowi - ale też strażakowi, strażnikowi granicznemu czy agentowi służb specjalnych - prawa emerytalne przysługują po odsłużeniu 15 lat. Wtedy mogą liczyć na 40 proc. ostatniej swojej pensji.

Przed kilkunastu dniami "Gazecie" udało się zdobyć szczegóły planowanej przez rząd zmiany systemu emerytalnego mundurowych. Okazało się, że odejście na wcześniejszą emeryturę będzie możliwe dopiero po 25 latach pracy. Świadczenie wtedy wynosiłoby 80 proc. średniej pensji z ostatnich trzech lat. Reforma obejmie wszystkich, którzy mundur założyli po 1 stycznia 1999 r. Zmiany są potrzebne, bo jak tłumaczy MSWiA - konieczne są oszczędności. Choć szczegóły ustaleń mają być jeszcze konsultowane z mundurowymi, to podaje się termin wprowadzenia reformy - 1 stycznia 2010 r.


Kto złoży dokumenty do lutego, to odejdzie na emeryturę i załapie się na zapowiedzianą w tym roku jej podwyżkę. Na razie złożono 200 wniosków (na Podlasiu służy niecałe 3 tys. policjantów, jest ok. 150 wakatów).

Jak się dowiedzieliśmy, odchodzi sporo osób z dużym doświadczeniem i z ważnych stanowisk (m.in. czterech komendantów powiatowych i kluczowi naczelnicy oraz ich zastępcy w różnych komendach).

- Coraz częściej dostaję informacje, że na emeryturę wybierają się osoby, których staż nie przekracza pięciu lat. Z jednej strony zabraknie osób, które będą mogły uczyć fachu, z drugiej - nie będzie kogo uczyć - martwi się Krzysztof Wierzbicki, przewodniczący podlaskich policyjnych związków zawodowych.

Młodzi policjanci wychodzą z założenia, że pracując w cywilu, zarobią więcej (w mundurze pierwsza pensja na rękę to 1,2 tys. zł, a po przeszkoleniu - 1,8 tys. zł). Poza tym będą mieli jasne zasady pracy.

- Jeżeli w policji będę mógł przejść na emeryturę w wieku 55 lat, a w cywilu w wieku 60 lat, to jaki to przywilej? W cywilu komfort pracy jest bez porównania większy: bez ciągłych nadgodzin, służby w święta, przynoszenia własnych komputerów do roboty czy wykonywania masy niepotrzebnych rzeczy - tłumaczy początkujący mundurowy. Stażu ma trochę ponad trzy lata. Jeszcze nie wie, jaką decyzję podejmie.

Źródło: Gazeta Wyborcza

 KTO BĘDZIE ŁAPAŁ BANDYTÓW ?
Kilkuset najbardziej doświadczonych warszawskich policjantów, specjalistów od zwalczania przestępczości zorganizowanej czy prewencji, chce odejść z policji. Ponad tysiąc kolejnych zastanawia się nad rzuceniem pracy. Wszystko przez to, że rząd chce wydłużyć obowiązkowy okres pracy mundurowych z 15 do 25 lat.

Tylko w styczniu 320 warszawskich policjantów zadeklarowało przełożonym chęć odejścia na emeryturę. 120 z nich już poprosiło o zwolnienie ze służby.

Chcą uciec na emeryturę właśnie przed niekorzystną dla nich zmianą przepisów. Ucierpią na tym wydziały zajmujące się przestępczością zorganizowaną, kryminalną, samochodową czy narkotykową. Jak szacują sami policjanci, odejść ze służby może nawet 75 proc. doświadczonych funkcjonariuszy!

Przejść na emeryturę chce większość szefów warszawskich komend, naczelników sekcji kryminalnych, dochodzeniowych, a nawet prewencji. Większość z nich nie przekroczyła jeszcze 45. roku życia.

- Staram się zatrzymać każdego policjanta, jednak decyzja o pozostaniu w służbie leży tylko w ich gestii - mówi zatroskany insp. Adam Mularz (45 l.), komendant stołeczny policji.

- Najbardziej mi żal, że odchodzą doświadczeni policjanci. Wiem, że trudno będzie ich zastąpić. Będę starał się, aby nie odczuli tego mieszkańcy Warszawy i okolic. Ale to trudne zadanie - przyznaje komendant.

Kto będzie zajmował się łapaniem sprawców najcięższych przestępstw w stolicy, jeśli miejsce zaprawionych w boju detektywów zajmą młodzi, niedoświadczeni funkcjonariusze?

- Na pewno nie ja. Idę na emeryturę - odpowiada Krzysztof (40 l.), sierżant z KSP. Pracował w pionie kryminalnym. Od 8 lat zajmuje się likwidacją gangów samochodowych. Zamknął kilkuset przestępców!

- Może dojść do sytuacji, gdy w stolicy zabraknie doświadczonych policjantów, którzy zapewnią bezpieczeństwo obywatelom - mówi zatroskany mu mł. insp. Mirosław Bednarski z NSZZ Policjantów KSP.

Twierdzi, że odpowiedzialne za policję Ministerstwo Spraw Wewnętrznych nie ma pieniędzy ani pomysłu na to, jak zatrzymać policjantów w służbie.

"Super Express" żąda, by szefowie MSWiA, policji, prezydent Warszawy i komendant stołeczny policji wspólnie usiedli do stołu i zastanowili się, co zrobić w tej kryzysowej sytuacji.

Gen. Roman Polko (47 l.), były doradca prezydenta Warszawy ds. Bezpieczeństwa, nie ma wątpliwości: Nie będzie bezpiecznie!

- Będą poważne problemy z zapewnieniem bezpieczeństwa mieszkańcom Warszawy. Gdy odejdą ze służby doświadczeni funkcjonariusze, nie będzie komu uczyć młodszych.

Autor: Piotr Sieńko
Źródło: Super Express

jeżeli jeszce ktoś miał jakiekolwiek obiekcje to proponuje przemyśleć ! a poza tym podobno jest już propozycja oficjalna

 STANOWISKO PREZYDIUM ZG NSZZP dot. założeń do ustawy emerytalnej
STANOWISKO
Prezydium Zarządu Głównego NSZZ Policjantów


Prezydium Zarządu Głównego NSZZ Policjantów po wstępnej analizie „Założeń do projektu ustawy o emeryturach i rentach dla funkcjonariuszy służb mundurowych” przedstawionych w dniu 30 stycznia 2009 roku wyraża zdecydowany sprzeciw wprowadzenia ich w życie.

W ocenie Prezydium Zarządu Głównego NSZZ Policjantów założenia te spowodują:

pozbawienie policjantów praw nabytych;
destabilizację służby;
pogorszenie bezpieczeństwa w Polsce;
odejście ze służby doświadczonych policjantów;
frustrację i poczucie krzywdy;
pogorszenie warunków służby;
utratę zaufania funkcjonariuszy do państwa;
oddolne protesty policjantów, które mogą przybrać nieprzewidywalne formy i skutki.

W okresie załamania finansów państwa i Policji, które w bardzo istotny sposób dotknęły Policję podejmowanie decyzji o zmianie zasad prawa do emerytur policyjnych jest działaniem nieodpowiedzialnym i szkodzącym interesowi naszego państwa i zagrożeniem dla bezpieczeństwa jego obywateli. W konsekwencji z Policji może odejść około 35 tysięcy policjantów. Na negatywną ocenę zasługuje sposób prowadzenia przez Grzegorza Schetynę wicepremiera – ministra spraw wewnętrznych dialogu społecznego opartego na lekceważeniu organizacji zawodowej reprezentującej największą grupę zawodową chroniącą bezpieczeństwa wewnętrznego.
W dobie kryzysu gospodarczego, który w bardzo istotny sposób dotknął Policję (niedobór finansowy środków na poziomie 1 miliarda złotych) podejmowanie dyskusji na temat emerytur policyjnych jest działaniem nieodpowiedzialnym i szkodzącym interesowi Naszego Państwa i jego Obywateli.
Prezydium ZG NSZZ Policjantów mając na uwadze powyższe fakty, celem ochrony żywotnych interesów naszego środowiska zawodowego, rekomenduje ZG NSZZ Policjantów działania, które uniemożliwią wprowadzenie w życie założeń.

Więcej informacji na temat założeń do ustawy emerytalnej przekażemy w godzinach wieczornych.

PREZYDIUM ZG NSZZP
a gdzie informacja od naszych ZZ ??  i czy odważnie podejdziemy do sprawy odebrania nam naszych praw czy dalej będziemy uważać że mogą z nami .....................!!!!!!!!!!!!!


 


Offline Jotes

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #756 dnia: Styczeń 30, 2009, 17:25:27 »
Witam. Mam znowu do Was pytanko: Czy pełna emerytura, czyli 75%, przysługuje dokładnie po 28,5 latach, czy po 28,46 latach pracy. Bo z obliczeń wynika, że przysługuje ona dokładnie po 28,46 latach:
75% - 40% = 35%
35% : 2,6%/rok = 13,46 lat
15 lat + 13,46 lat = 28,46 lat
Chodzi mi o to, czy przy naliczaniu emerytury bierze się pełne miesiące czy niepełne, t.zn. czy liczy się też i dni?
Liczę na Waszą cierpliwość i wyrozumiałość w stosunku do mnie i z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

Offline BAJBUS

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #757 dnia: Styczeń 30, 2009, 17:41:04 »
Odnośnie reformy. Oby nasze pryncypały nie przesadzili z wiekiem/starzem po jakim strażak może isc na emeryture i oby nie skanowali pod tym względem obowiązującego systemu emerytalnego w niemczech. Gdyż niemieckie władze zaczynają zastanawiać się nad nowymi zasadami, po tym jak paru strażaków zmarło na służbie(nie zgineli tragicznie). Ostatni przypadek miał miejsce w Frankfurcie nad Odra. Strażak będąc na służbie zmarł na zawał spacerując po placu jednostki. :wall:

Offline chak

  • EMERYT
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #758 dnia: Styczeń 30, 2009, 17:53:30 »
Strażak będąc na służbie zmarł na zawał spacerując po placu jednostki. :wall:

I oto chodzi w tej reformie. Nie trzeba będzie płacić emerytury- co za oszczędność  :wacko:

Z forum Policjantów:

"W drugim dniu odprawy komendanci wojewódzcy spotkali się z wicepremierem Grzegorzem Schetyną i wiceministrem Adamem Rapackim. Zostały przedstawione założenia projektu ustawy o emeryturach i rentach funkcjonariuszy służb mundurowych. Komendanci wojewódzcy i powiatowi mają przekazać założenia emerytalne do debaty policjantom i wypracować ewentualne zmiany i propozycje.
1. Na dotychczasowych warunkach wg. wstępnej propozycji pozostaną funkcjonariusze przyjęci do służby przed 1 stycznia 1999 roku i urodzeni przed 31 grudnia 1967 r.
2. Okres przejściowy proponowany jest funkcjonariuszom urodzonym po 1 stycznia 1968, a zatrudnionym przed 1 stycznia 1999. Ci policjanci mogą wybrać pomiędzy nowym systemem, a starym. Jeśli nie zdecydują się na nowy system emerytalny, będą mogli pozostać w służbie na starych zasadach.
3. Wszyscy przyjęci do służby w Policji po 1 stycznia 1999 roku będą objęci nowym systemem emerytalnym ..."
« Ostatnia zmiana: Styczeń 30, 2009, 18:42:32 wysłana przez chak »
Mam zamiar rozpocząć nowe życie poza firmą.
Szukam dobrze płatnej pracy. Kontakt na PW. :)

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.912
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #759 dnia: Styczeń 30, 2009, 19:30:55 »
Panowie...Dziś ....20.00 TVN Piaskiem po oczach - spotkanie z naszym Ministrem.
Przypominam  20.05 TVP 2 półfinał piłki recznej POLSKA - CHORWACJA

MIŁEGO OGLĄDANIA

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #760 dnia: Styczeń 30, 2009, 20:23:19 »
Za wiele ciekawego to On nie powiedział... Żadnych konkretów. Masło-maślane. :gwiazdki:

reforma emki

  • Gość

Offline brajan5

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #762 dnia: Styczeń 30, 2009, 20:53:45 »
Witam

Na stronie http://www.nszzp.pl/pliki/inne/Prezydium/Projekty_/Zalozenia_do_projektu_ustawy_emerytalnej.pdf OPUBLIKOWALI PROJEKT USTAWY EMERYTALNEJ

Jeżeli to przejdzie to jesteśmy ugotowani...oczywiście mówię tu o osobach przyjętych po 01.01.1999 r.

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #763 dnia: Styczeń 30, 2009, 21:19:12 »
każdy układa pod siebie...
dlaczego tylko ludzie przyjęci po 99roku nie mają prawa wyboru ? Prawo nie działa wstecz - chyba, że sporządzający to prawo ma na to ochotę??

Offline siwy1973

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #764 dnia: Styczeń 30, 2009, 21:25:53 »
Witam,
bardzo ciekawe ale to bardzo  :szalony:
Ciekawe ile będziemy mogli jeszcze ugrać.
Czy miłościwie panujący nam G.S. będzie chciał rozmawiać , czy tylko będzie strzelał swój uśmieszek i robił swoje. :fiuu:
 Szkoda sobie strzępić języka i denerwować się.
Aby się tylko nie obudzili z ręką w nocniku, a czarno widzę ich przyszłość - nie tylko w wyborach, ale jestem ciekaw kto będzie służył.
@deejayslonio jest takie powiedzenie ; Co wolno wojewodzie to nie tobie smrodzie.
To przysłowie chyba jest odpowiednie do ich poczynań.
pozdro. 
« Ostatnia zmiana: Styczeń 30, 2009, 21:30:23 wysłana przez siwy1973 »

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #765 dnia: Styczeń 30, 2009, 21:35:00 »
Czarno to widzi większość z nas... ci którzy będą musieli zostać zostaną, nowych przyjdzie garstka a starzy nie zostaną żeby się denerwować skoro mogą mieć pieniądze z emki i uczciwie i porządnie dorobić w innej firmie... :zamknij:

Offline kowal15

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #766 dnia: Styczeń 30, 2009, 21:38:58 »
a ja tam nie widzę nic ciekawego ! same bzdety wystarczy spojrzeć na tabele odnośnie wieku emerytów  a można zobaczyć jaka jest średnia życia funkcjonariuszy, w wieku 55lat to niewiele z nas doczeka emerytury i chyba o to chodzi temu p... Schetynie.  trzeba szukac innej roboty w cywilu.   PO to banda zlodzieji sobie podnieśli pensje o 400zł a na biura o 1000 sku....y
trzeba glosować na SLD oni bynajmniej sie nie czepiali naszych przywilejów

Offline chak

  • EMERYT
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #767 dnia: Styczeń 30, 2009, 23:18:11 »
I co wy na to:

4. Zakłada się likwidację zwiększenia emerytury z tytułu inwalidztwa w związku ze służbą to jest
wprowadzenie zasady wyboru świadczenia: emerytura albo renta inwalidzka.

to zagrywka poniżej pasa.
Mam zamiar rozpocząć nowe życie poza firmą.
Szukam dobrze płatnej pracy. Kontakt na PW. :)

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #768 dnia: Styczeń 31, 2009, 06:12:29 »
przeczytajcie .  http://www.nszzp.pl/pliki/inne/Prezydium/Projekty_/Zalozenia_do_projektu_ustawy_emerytalnej.pdf

Co o tym myślicie ?  czy to są już jakieś konkrety..

2. Nabycie przez funkcjonariusza prawa do pełnego świadczenia emerytalnego nastąpi po osiągnięciu wieku emerytalnego 55 lat życia (wspólnego dla kobiet i mężczyzn) przy jednoczesnym posiadaniu wymaganego stażu pozostawania w służbie 25 lat. Emerytura wyniesie 80% podstawy wymiaru.

źródełko : http://www.nszzp.pl/?page=Structure&id=19&nid=868

O widzę że już wcześniej ktoś zamieścił - no trudno dla bardziej zamulonej społeczności braci  ^_^
« Ostatnia zmiana: Styczeń 31, 2009, 06:16:40 wysłana przez Ogn.Fox »

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #769 dnia: Styczeń 31, 2009, 08:50:30 »
Panowie - to są na razie ogólne założenia , jak będzie projekt ustawy to warto wówczas zacząć lobbować u posłów i senatorów , aby wytargować lepsze zapisy poprzez wprowadzenie poprawek do ustawy. Teraz wszystko zależy od nas o od naszych władz i związków zawodowych. Należy powoli już rozpoczynać walkę - lobbing by uświadomić "prawodawcom"- bez względu na ich przynależność partyjną , nasze oczekiwania w stosunku do reformy emerytur.

Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline amper

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #770 dnia: Styczeń 31, 2009, 09:04:57 »
Czak chyba sie pomyliłeś!

Cytuj
1. Na dotychczasowych warunkach wg. wstępnej propozycji pozostaną funkcjonariusze przyjęci do służby przed 1 stycznia 1999 roku i urodzeni przed 31 grudnia 1967 r.

CZy na pewno chodzi o 1967 a nie 1968?? :szalony:


Offline asp2001

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #771 dnia: Styczeń 31, 2009, 09:47:32 »
Nasz minister dzisiaj rano w wypowiedzi dla jednej ze stacji radiowej na pytanie: czy nie boi się jak w dniu zjazdu członków NATO do Krakowa cała Policji weźmie urlopy na żądanie stwierdził że nie ma takiej obawy i że przewodniczący związków zawodowych nie mają na to wpływu. --- hhahahaha. Mam nadzieje że dojdzie ta wypowiedź do przewodniczących wszystkich związków służb mundurowych i załatwimy mu niespodziankę!!!!!!!!

Offline arus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 48
  • st.asp. w stanie spoczyku
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #772 dnia: Styczeń 31, 2009, 11:59:25 »
Czak chyba sie pomyliłeś!

Cytuj
1. Na dotychczasowych warunkach wg. wstępnej propozycji pozostaną funkcjonariusze przyjęci do służby przed 1 stycznia 1999 roku i urodzeni przed 31 grudnia 1967 r.

CZy na pewno chodzi o 1967 a nie 1968?? :szalony:


Nie wiem jak u pozostałych u mnie napisali że chodzi o 31grudnia 1968

Czytając projekt odrazu rzuciło mi się w oczka to do kogo jest on adresowany i tak :
1. NSZZ Policjantów
2.KKW NSZZ Funkcjonariuszy Straży Granicznej
3.NSZZ Pracowników Pożarnictwa
4.ZZS Florian
i to już wszyscy totalnie zlali NSZZ Solidarność hmm..... ciekawe dlaczego??? wypadek przy pracy czy celowe działanie, może ktoś szybciej się obraził, albo jak kiedyś usłuszałem że ten związek reprezentuje ok 30% strażaków więc ciężko żeby się wypowiadał za pozostałą cześć załogi -- tego nie wiem. Ale faktem pozostaje, że znowu o zmianach trzeba się dowiadywać z innych mediów.To tak na marginesie.
Czytając projekt nie znalazłem żadnych argumentów które promowały by pozostawanie w służbie wręcz przeciwnie, każdy który umie operować troszke cyferkami sobie policzy że i lepiej odejść na emeryturke,gdzie ta zachęta???? nie wiem może już nie widze na oczy. Nie ma ani słowa o pracownikach urodzonych przed 31 grudnia 1968 czy z automatu ida na starych zasadach? Czy bedą wybierać ?, ale jest coś pocieszającego w tym wszystkim ustawodawca przewidział że przybędzie wielu inwalidów i rencistów
(pewnie ze względu na wiek ratowników). Na wszystkim tracimy jak by nie patrzeć, może ktoś z kolegów mi pokaże gdzie ta zechęta do pozostawania w służbie??
Panie Ministrze G.S. (czytaj Grzegorz Schetyna a nie Gminna Spółdzielnia) w którym punkcie jest mowa i zachęta do dalszej pracy zawodowej-ja nie znalazłem

Związki Zawodowe Służb Mundurowych Łączcie się w jedności siła nadeszł czas w którym Rząd a w szczególności Minister MSWiA musi sobie połamać zęby na reformie naszej ustawy emerytajnej mówcie tylko jednym głosem, bo jeśli się ustąpi to jesteśmy pogrzebani żywcem. Trzeba jasno powiedzieć że wizja Pana Ministra to nic innego jak zamach na bezpieczeństwo publiczne obywateli- juz czas wymienić Ministra!!!! na takiego który bedzie miał rozsądna wizję reformy emerytalnej.

Offline Prometeusz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #773 dnia: Styczeń 31, 2009, 12:47:16 »
i to już wszyscy totalnie zlali NSZZ Solidarność hmm..... ciekawe dlaczego??? wypadek przy pracy czy celowe działanie, może ktoś szybciej się obraził, albo jak kiedyś usłuszałem że ten związek reprezentuje ok 30% strażaków więc ciężko żeby się wypowiadał za pozostałą cześć załogi -- tego nie wiem. Ale faktem pozostaje, że znowu o zmianach trzeba się dowiadywać z innych mediów.To tak na marginesie.

Witam!

Może dlatego że Solidarność jest przecież za reformą emerytur mundurowych, sama je poniekąd zaproponowała, największym ich orędownikiem jest Pan Śniadek!

Dziś 31 stycznia a na stronie Solidarności ani słowa o założeniach do reformy!

Tu jeszcze ciekawostka - w końcu "Federacja" zrobiła to o czym już dawno mówię, lepiej późno niż wcale.
http://www.zzsflorian.pl/pokaz.php?id=232 - "Wystąpienie do Przewodniczącego Śniadka w sprawie jego wypowiedzi"

najważniejszy fragment to ten:

"W ocenie Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych wypowiedzi Pana Przewodniczącego podważają sens przynależności funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej do NSZZ „Solidarność”. "


Czytając projekt nie znalazłem żadnych argumentów które promowały by pozostawanie w służbie wręcz przeciwnie, każdy który umie operować troszke cyferkami sobie policzy że i lepiej odejść na emeryturke,gdzie ta zachęta???? nie wiem może już nie widze na oczy.

Tu masz odpowiedz z założeń...

"Wprowadzenie wieku emerytalnego jest istotne dla zachęcania do dłuższego pełnienia służby w formacjach mundurowych. Obecnie jedynie 1 005 z 154 168 funkcjonariuszy w służbie, ukończyło 55 rok życia."

Tu wcale nie chodzi o zachętę to zwykłe ZMUSZANIE DO POZOSTANIA W SŁUŻBIE!!

Bo czym oni nas mogą zachęcić? czasem służby? rosnące nadgodziny? systemem szkolenia? jasną ścieżka kariery? PIENIĘDZMI?

Oni nam nic nie mogą dać bo nic nie mają nam do zaoferowania bo tak mądrze tym krajem rządzą więc jedyny sposób abyśmy dłużej służyli to ZMUSZENIE nas do tego. Zawsze myślałem że zachęta do czegoś to pokazanie plusów i sam mogę zdecydować czy TAK czy NIE, niestety ZACHĘTA MSWiA to tylko ładnie określenie na ZMUSZANIE!

Panie ministrze jest bardzo dużo problemów z jakimi borykają się strażacy już od bardzo wielu lat i rozwiązania na horyzoncie ciągle nie widać!
Czy nie lepiej było by to wszystko najpierw uporządkować? czy może lepiej jest nam jeszcze bardziej dokopać?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 31, 2009, 17:05:32 wysłana przez Butel »

Offline Jotes

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #774 dnia: Styczeń 31, 2009, 13:32:39 »
Witam. Mam znowu do Was pytanko: Czy pełna emerytura, czyli 75%, przysługuje dokładnie po 28,5 latach, czy po 28,46 latach pracy. Bo z obliczeń wynika, że przysługuje ona dokładnie po 28,46 latach:
75% - 40% = 35%
35% : 2,6%/rok = 13,46 lat
15 lat + 13,46 lat = 28,46 lat
Chodzi mi o to, czy przy naliczaniu emerytury bierze się pełne miesiące czy niepełne, t.zn. czy liczy się też i dni?
Liczę na Waszą cierpliwość i wyrozumiałość w stosunku do mnie i z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

Witam. Sam znalazłem odpowiedź na moje pytanie.

Z Ustawy z dnia 18 lutego 1994 r. o zaopatrzeniu emerytalnym... wynika, że przy ustalaniu prawa do emerytury i obliczaniu jej wysokości okresy służby i pracy ustala się z uwzględnieniem pełnych miesięcy (art. 15 ust. 5).

Natomiast w rozporządzeniu MSWiA z dnia 18 października 2004r. & 25 pkt. 1 i 2 jest napisane: "Przy obliczaniu wysługi emerytalnej dodaje się poszczególne okresy o jednakowym wskaźniku procentowym, obejmujące lata, miesiące i dni. Okresy niepełnych miesięcy oblicza się w dniach. Sumę dni zamienia się na miesiące, przyjmując za miesiąc 30 dni kalendarzowych. Sumę miesięcy zamienia się na lata, przyjmując pełne 12 miesięcy za 1 rok."

Ja to rozumiem w ten sposób, iż przy sumowaniu okresów pracy i służby uwzględnia się nawet niepełne miesiące zatrudnienia w poszczególnych okresach. Natomiast  w efekcie końcowym - mając już zsumowane wszystkie okresy oraz chcąc ustalić prawo do emerytury i obliczyć jej wysokość - bierze się pod uwagę lata i pełne miesiące.

Wniosek stąd taki, że aby mieć pełną emeryturę trzeba przepracować cn. 28 lat i 6 pełnych miesięcy (oczywiście liczonych po 2,6 % za rok), a nie 28 lat 5 miesięcy i 14 dni.

Mam rację, czy nie?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 31, 2009, 13:43:26 wysłana przez Jotes »