Autor Wątek: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?  (Przeczytany 1870697 razy)

Offline bart73

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 521
  • ciemna strona mocy
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #600 dnia: Styczeń 16, 2009, 16:48:23 »
no ciekawe. ale najlepsze są komentarze pod artykułem. ani jednego negatywnego , wszyscy popierają stanowisko rządu. ale do kur..y nędzy żaden pieprzo..y pismak nie napisze że na 45%. :karabin:

"nie pytaj co ojczyzna może zrobić dla ciebie, ale spytaj czy ty coś możesz zrobić dla niej." J.F.K.
"dopóki nie było internetu, nie zdawałem sobie sprawy z tego ilu na świecie jest idiotów" S.Lem

Offline strazakSam

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #601 dnia: Styczeń 16, 2009, 22:39:52 »
Cóż ot doczekaliśmy się pięknych czasów gdzie wrogiem publicznym nie jest SB-ek...ORMO-wiec.... lecz policjant...strażak....wartownik w więzieniu... ta władza jest niczym bo jak każdy zauważył gra na najniższych ludzkich uczuciach....zazdrości, zawiści...podjudza jednych przeciw drugim...a oni...oni są ci sprawiedliwi którzy robią porządek. Obywatele... klaszczą z radości... a my.... my się przejmujemy jak omijać BHP zeby skutecznie nieść pomoc.... jest w tej całej sytuacji coś nienormalnego.

Czekać czy uciekać...odpowiadam...uciekać...najlepiej z tego kraju...zabierając żonę, dzieci, rodziców, teściów ;), znajomych, psy i koty znajomych, znajomych z naszej-klasy i gg,  rodzinę dalszą i bliższą oraz rodziny sąsiadów i znajomych sąsiadów... tutaj proponuję aby pozostali jedynie ludzie władzy...łatwiej im będzie rządzić...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 16, 2009, 22:46:01 wysłana przez strazakSam »

Offline chak

  • EMERYT
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #602 dnia: Styczeń 18, 2009, 17:09:59 »
No to ciekawie się robi

i to http://www.sfora.pl/MON-ma-miliardowe-dlugi,a,1369

**modyfikacja 1 linku. Prawdopodobnie chodzi o ten tekst:
Kryzys w policji. Mundurowi nie dostaną wypłat?
dago **
« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2009, 19:01:25 wysłana przez dago »
Mam zamiar rozpocząć nowe życie poza firmą.
Szukam dobrze płatnej pracy. Kontakt na PW. :)

Offline Bania

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #603 dnia: Styczeń 18, 2009, 18:41:37 »
Kolego strazakSam tutaj jesteś "KIMŚ"  a tam będziesz tylko imigrantem. Widzę w twojej wypowiedzi frustrację, nie możemy się poddawać musimy walczyć o swoje a nie uciekać . Pozdrawiam. :piwo:

Offline snake

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #604 dnia: Styczeń 19, 2009, 16:40:52 »
no ciekawe. ale najlepsze są komentarze pod artykułem. ani jednego negatywnego , wszyscy popierają stanowisko rządu. ale do kur..y nędzy żaden pieprzo..y pismak nie napisze że na 45%. :karabin:
A co myślałeś że cywile  poprą mundurowych, dla nich strażak to obibok do kwadratu "jeszcze łóżka tam mają :angry:"," albo siedzą i cały dzień w tv się gapią", niestety tak postrzegają strażaków cywile. Tylko nie przyjdzie im do bani że strażak ryzykuje swoim życiem żeby pomagać wg niektórych (cytat zasłyszany) "w remizie tam wystarczyło by dwóch bo co dziadki i tak leżą całe dnie, no nieraz jadą szkiełka pozbierac po wypadku" .  I wkurza mnie to strasznie że media jeszcze podtrzymują taką opinię pismaki tylko czekają żeby wytknąć błąd, przecież każdy jest człowiekiem.

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #605 dnia: Styczeń 19, 2009, 17:59:55 »
Obserwuję tą całą kampanię medialną prowadzoną przez rządzących i dochodzę do wniosku, że problemem dla nich nie jest tak naprawdę możliwość przechodzenia na wcześniejsze emerytury (ci mityczni trzydziestopięcioletni emeryci), a wysokość świadczeń oraz wiążące się z tym obciążenia dla budżetu. Fakty są takie, że strażak pełniący służbę w podziale bojowym (na przykładzie absolwenta SA nie posiadającego stażu pracy z "cywila), który nie ma zwiększonej emerytury na podstawie art. 15 ust. 2 pkt 1 i 2 a łapie się jedynie na punkt 3 za cały okres służby, oraz nie jest inwalidą łapiącym sie na 15% tzw. "maxa" osiąga po przesłużeniu 24 lat (75% podstawy). Dalsza służba nie wpływa na wysokość świadczenia. Co więcej, nie ulegnie też ono podwyższeniu na podstawie art. 14. W jakiej wysokości będzie to hipotetyczne świadczenie łatwo określić - wg mojej wiedzy wyniesie ono ok. 2600-3000 pelenów na chwilę obecną. W systemie powszechnym żeby osiągnąć taką wysokość świadczenia emerytalnego (przyjmijmy 2800 pelenów) wg starych zasad (tylko ZUS, tzw. I filar), mając 24 lata okresów składkowych (tyle samo co strażak będący punktem odniesienia) trzeba:
- osiągnąć wiek 65 lat
- uzyskać podstawę wysokości świadczenia rzędu 200% podstawy naszego strażaka, przy czym podstawa ustalana jest w sposób dużo bardziej skomplikowany niż w systemie "mundurowym" (sprowadza się to do tego, że przez dziesięć lat musiałby uzyskiwać dwukrotnie większe dochody niż nasz strażak w chwili odejścia na emkę)

I dodatkowo - "cywil" swoje świadczenie będzie pobierał (statystycznie oczywiście ujmując i zakładając, że będą żyli tak samo długo) o 22 lata krócej.
IMHO to właśnie najbardziej przeszkadza miłościwie nam panującym:/
Gdyby naszemu strażakowi została naliczona emerytura wg zasad powszechnych (te same warunki) to miałby świadczenie w wysokości ok. 1400 - 1600 pelenów, niewspominając oczywiście o wieku.

PS. Przyjąłem znaczne uproszczenia dla obliczeń i wszystkie kwoty są kwotami netto (do wypłaty). Nie uwzględniałem również w przypadku cywila okresów bezskładkowych, które niechybnie by sie pojawiły.
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline M_Walles

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #606 dnia: Styczeń 19, 2009, 19:05:53 »
@Lang
Szanuję Cię, ale proszę... możesz takie info sprzedawać na świetlicy w JRG? Nie na forum, na które każdy cywil może wejść (nawet Jaśnie Wielmożny Grzegorz Minister Schetyna). Napisz jeszcze o 15%  i 0,5 % . Mój Boże! Trochę wyrachowania - w tej panice paplacie jak baby.
W ostatnich dniach jakby pod zamówienie dziennikarze piszą o PSP w negatywnym kontekście: np. sprawa dyspozytora, który nie wysłał jednostek do tlącej się kanapy, śmierć ludzi w pożarze w okresie świątecznym. Niby nie piszą : WINA PSP, ale kontekst jest negatywny.

Na koniec coś optymistycznego, dla uspokojenia. Słodkie, okrągłe słowa otuchy przekazał min. Rapacki braciom ze Straży Granicznej. "Jakoś mu nie ufam i jakoś mu nie wierzę"

http://www.mswia.gov.pl/portal/pl/2/6754/Minister_Adam_Rapacki_na_odprawie_rocznej_kadry_kierowniczej_Strazy_Granicznej.html

http://www.nszzfsg.org.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=207:komunikat-z-odprawy-rocznej&catid=13:komunikaty&Itemid=35
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2009, 19:37:52 wysłana przez M_Walles »
"Ten kto biernie akceptuje zło, jest za nie tak samo odpowiedzialny jak ten, co je popełnia."
— Martin Luther King

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #607 dnia: Styczeń 19, 2009, 19:58:02 »
hmm... nie sprzedaję info tylko swoje własne obserwacje. Nie twierdzę też, że obecny system jest zły, wręcz przeciwnie:) Życie mnie nauczyło, że tym na górze nie można wierzyć. Oficjalnie mówią o wydłużeniu wieku uprawniającego do przejścia na wcześniejszą emeryturę, a stawiam przysłowiowe dolary przeciw orzechom, że skończy się zmianą zasad naliczania wysokości świadczeń (minimalny staż też podniosą). Zastanawiająca jest ta cała otoczka medialna. Nie uważam się za zwolennika spiskowej teorii dziejów, ale rozumiem zasady działania socjotechniki, a z czymś takim mamy właśnie w tej chwili do czynienia. Ktoś przygotowuje społeczne poparcie dla planowanych zmian systemu emerytur mundurowych i śmiem przypuszczać, że założenia, przynajmniej w zarysie są już gotowe i to od dawna. Powinniśmy się skupić na tym, żeby głośno wyartykułować racje przemawiające za utrzymaniem obecnego systemu emerytalnego. Duża w tym rola związków zawodowych, ale również kierownictwa służb jak i MSWiA. Najbliższy czas pokaże, czy Komendanci służb podległych Ministrowi SWiA potrafią otwarcie "postawić się" rządzącym, czy też pokornie zaakceptują propozycje rządzących w trosce o swoje dobra osobiste (szeroko rozumiane). Spróbujmy więc wymienić te racje. Kto zacznie?
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline strazakSam

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #608 dnia: Styczeń 19, 2009, 23:04:39 »
No własnie tak sobie pomyślałem...może mały test dla niedowiarków i opluwaczy...no to zamknijmy wszystkie JRG w kraju na jeden dzień.... i zobaczymy co się stanie....... zrzekam się za ową służbę wynagrodzenia. Może faktycznie nie jesteśmy potrzebni...

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.298
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #609 dnia: Styczeń 19, 2009, 23:33:43 »
A mi się  ponownie wydaje – że jak zawsze dzielicie bezzasadnie skórę na niedźwiedziu  .

Po pierwsze -@piotr998 nie masz racji – w trakcie reform przed powstaniem PSP straż podchodziła budżetowo pod zieleń miejską – trwało to chyba 3 miesiące ale tak było  . Mam kumpla który był w tedy w Sejmie i Jozefowie walcząc o PSP i pisząc projekt ustawy – ale to tylko tak w kwestii formalnej.

Wracając do reformy finansowania – hmmmm.  Zamysł po części jest słuszny – chyba tylko zły dla samych samorządów bo znów będą dokładać  .  Należy liczyć , na bazie doświadczeń z innymi dziedzinami, które przeszły pod finansowanie samorządów, że może wyjść to jedynie na korzyść PSP . Szkolnictwo prawdopodobnie dawno by „zdechło” razem z nauczycielami . Samorządy finansują i o dziwo dokładają również z własnej kasy na wiele spraw .Jak opóźniają się subwencje wykładają , zaciągają pożyczki . Tu mogło by być podobnie . Owszem zaraz ktoś powie że zamykane są szkoły itp. Panowie w skali kraju to incydenty i nie można tego porównywać z strażą pożarną .  W każdym razie pewnie by nie było takiego problemu jak dziś z kasą w MSWiA – samorząd by dołożył lub pożyczył .

Pozdrawiam

PS. Aaaaaaaaa  i nikt karty Nauczyciela nie zlikwidował – więc nie koniecznie musi się to wiązać z zmianami formy zatrudnienia – czy prawami emerytalnymi
« Ostatnia zmiana: Styczeń 20, 2009, 00:04:07 wysłana przez MIKO »

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #610 dnia: Styczeń 20, 2009, 08:36:30 »
Po pierwsze -@piotr998 nie masz racji – w trakcie reform przed powstaniem PSP straż podchodziła budżetowo pod zieleń miejską – trwało to chyba 3 miesiące ale tak było  . Mam kumpla który był w tedy w Sejmie i Jozefowie walcząc o PSP i pisząc projekt ustawy – ale to tylko tak w kwestii formalnej.
Przypuszczam, że twoja uwaga dotyczy tej wypowiedzi:
"PSP nigdy nie podlegała pod samorządy - jej poprzedniczka ZSP bez uprawnień resortowych i owszem. Ale była to inna formacja w innych czasach. Można jeszcze sięgnąć dalej do KTP."
i nie bardzo rozumiem o co ci chodzi > jesteśmy zgodni że poprzedniczka PSP - Zawodowa Straż Pożarna była w budżecie administracji terenowej - gospodarce komunalnej. Natomiast Państwowa Straż Pożarna była i jest na garnuszku państwa - co prawda w formie dotacji celowej realizowanym przez samorządy.
Znam to z autopsji.  -_-
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline 112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #611 dnia: Styczeń 20, 2009, 10:30:43 »
Witam ! No to może ja zacznę :
Powód nr 1 dla którego nie powinno się zmieniać naszego systemu emerytalnego - po  "pierwsze primo" - jest to , że inne formacje nie tylko mundurowe ( sędziowie , prokuratorzy , rolnicy itp.,itd. ) posiadają o wiele bardziej korzystniejsze zasady naliczania emerytur lub odprowadzania składek - co wydaje się być dużo większym obciążeniem dla systemu . Więc o ile rozumiem konieczność oszczędnośći w swietle bankrutującego systemu emerytalnego , to kompletnie nie mogę pojąć , dlaczego dalej tych naprawdę świętych krów nawet nie próbuje się ruszyć . Pozdrawiam .

Offline pożarnik92

  • asp.sztab.w stanie spoczynku
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
  • Bądz zawsze sobą.
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #612 dnia: Styczeń 20, 2009, 13:28:30 »
Uspakajają ale jak długo: 
PAP 2009-01-20 (09:43)
Policjanci chcą odchodzić ze służby
Zapowiedź zmian przepisów emerytalnych służb mundurowych i dziura w budżecie MSWiA powoduje, że wielu doświadczonych policjantów chce opuścić służbę - donosi "Rzeczpospolita".

Według policyjnych związkowców, w tym roku odejdzie na emeryturę 10 tysięcy funkcjonariuszy. Służbę kandydacką (zamiast wojska) zakończy zaś 3800 osób. W tym samym czasie ze szkół policyjnych wyjdzie ok. 4-4,5 tys. nowych policjantów.

"Rz" podaje, że na Podkarpaciu na emeryturę zamierza przejść w tym roku 200 funkcjonariuszy, z tego ponad 100 już złożyło dokumenty. Wypowiedzenia złożyło również 14 z 56 policjantów z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego na Podkarpaciu.

Policjantów uspokajał w poniedziałek na dorocznej odprawie zastępca Komendanta Głównego Policji Arkadiusz Pawełczyk. Zapewniał m.in., że planowane zmiany w emeryturach będą dotyczyły tylko nowo wstępujących do służby.

"W służbach mundurowych zwyczaj salutowania wywodzi się z tego, że co jakiś czas trzeba sprawdzić, czy ma się jeszcze własną głowę."
"Mało salutowałem i teraz wiem że  w odpowiednim czasie nie miałem głowy"

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.298
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #613 dnia: Styczeń 20, 2009, 14:03:47 »
Rozmawiałem dziś z kolegą , który na  forum IFP pomaga Policjantom w sprawach emerytalnych , a sam jest również emerytowanym psem @subiekt . Mówi , że nigdy nic nie wiadomo , ale na razie jest więcej pomysłodawców , niż konkretów i do czasu aż taki stan będzie trwał – nic się nie wydarzy . Obawa przed kilku lub kilkudziesięcioma tysiącami raportów  w szeregach MSWiA jest poważną zaporą dla wizjonerów nowych emerytur . 

subiekt

  • Gość
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #614 dnia: Styczeń 20, 2009, 19:07:33 »
Witam na Waszym forum.
Cytuj
A co myślałeś że cywile  poprą mundurowych, dla nich strażak to obibok do kwadratu "jeszcze łóżka tam mają angry"," albo siedzą i cały dzień w tv się gapią", niestety tak postrzegają strażaków cywile. Tylko nie przyjdzie im do bani że strażak ryzykuje swoim życiem żeby pomagać wg niektórych (cytat zasłyszany) "w remizie tam wystarczyło by dwóch bo co dziadki i tak leżą całe dnie, no nieraz jadą szkiełka pozbierac po wypadku" .  I wkurza mnie to strasznie że media jeszcze podtrzymują taką opinię pismaki tylko czekają żeby wytknąć błąd, przecież każdy jest człowiekiem.

nie tylko o Was tak mówią. Wg powszechnej opinii policjanci to banda obiboków, którzy w sile wieku odchodzą na emerytury. Wytworzono mit, że każdy mundurowy w służbie nic nie robi tylko czeka, aż mu minie 15 lat wysługi. Nikt nie zaprzecza, że po tych 15 latach emerytura jest głodowa. Medialnie lepiej się słyszy, że mamy pełne emerytury, a zdrowie po tych 15 latach stresu, niemalże nastolatka.
z policyjnym pozdrowieniem
subiekt

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #615 dnia: Styczeń 20, 2009, 19:52:01 »
Witam kolegę "z bandy" czytałem Twoje posty na IFP i mam nadzieję, że nie sprawi Ci problemu w równie treściwy sposób odpowiedzieć na problemy nurtujące "mniejszych braci w mundurze". Panowie korzystajcie ile się da, bo facet naprawdę zna się na prawnych meandrach dotyczących służb mundurowych.

subiekt

  • Gość
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #616 dnia: Styczeń 20, 2009, 20:54:30 »
Cytuj
  mam nadzieję, że nie sprawi Ci problemu w równie treściwy sposób odpowiedzieć na problemy nurtujące "mniejszych braci w mundurze".
oczywiście, nikomu nie odmówię pomocy tym bardziej, że jako liniowiec, przez prawie 30 lat mojej służby miałem przyjemność na co dzień z Wami współpracować.

Offline misiek666

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
  • rezerwista
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #617 dnia: Styczeń 20, 2009, 21:37:09 »
Witam...
...z policyjnym pozdrowieniem
subiekt

Witam Prezesa :piwo:
sorry moder za offtopa

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.298
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #618 dnia: Styczeń 21, 2009, 09:31:56 »
oczywiście, nikomu nie odmówię pomocy tym bardziej, że jako liniowiec, przez prawie 30 lat mojej służby miałem przyjemność na co dzień z Wami współpracować.

Witam z dużym szacunkiem mojego  długo letniego kolegę . Kilkanaście lat wspanialej współpracy . Dzięki  Zenuś że Nas zaszczyciłeś swoja osobą , liczę że  udostępnisz również trochę swojej wiedzy dla kolegów w tych ciemniejszych mundurach . 

Będzie to na pewno bardzo pomocne dla nich .

Chyląc czoła przed Prezesem Emerytów IFP  Michał


PS.  właściwie powinno być  dh Zenku bo na razie z tego co wiem jeszcze nie zrezygnowałeś z członkostwa w pewnej OSP  -_-
« Ostatnia zmiana: Styczeń 21, 2009, 09:51:40 wysłana przez MIKO »

Offline Prewentysta7

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 86
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #619 dnia: Styczeń 21, 2009, 09:54:53 »
I znowu teksty o tym jakie to mamy wielkie poparcie.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,9251,title,Polacy-najbardziej-szanuja-profesorow-i-strazakow,wid,10767601,wiadomosc.html

Jeszcze żeby to przekładało się na pobory.

Offline igorr55

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #620 dnia: Styczeń 21, 2009, 22:28:51 »
Nasze sprawy - 20 stycznia 2009
Mundurowi będą odchodzić na emeryturę?
Rząd przygotowuje projekt ustawy

Jeżeli projekt ustawy dotyczący nowych rozwiązań emerytalnych dla służb mundurowych wejdzie w życie, prawdopodobnie dojdzie do masowych odejść z pracy. Zwalniać się będą również kartuscy strażacy i policjanci.

Zdaniem minister pracy i polityki społecznej Jolanty Fedak nieracjonalne jest, aby po 15 latach służby, 35-letni mężczyźni przechodzili na emeryturę. Może to oznaczać wydłużenie służby nawet do 25 lat.

Jeżeli ustawa ta wejdzie w życie, masowe odejścia mundurowych ze służby mogą powiększyć dziurę etatową w policji nawet do 10 tysięcy wakatów, a w straży do 2 tysięcy. Nie ominie to również kartuskie komendy - straży pożarnej i policji.

- Ciągle prowadzimy w tej sprawie nieoficjalne rozmowy z pracownikami - oznajmił Jacek Formela, komendant kartuskiej policji. - Minister Grzegorz Schetyna poinformował nas, że obecnie nie ma żadnych konkretnych informacji na temat emerytur dla mundurowych. Jeżeli jednak taki projekt ustawy miałby wejść w życie, to około 10-15 policjantów z naszej jednostki może odejść na emeryturę.

Jak poinformował Edmund Kwidziński, komendant kartuskiej straży pożarnej, mury siedziby kartuskich strażaków może opuścić około 10 procent druhów.

- Każdy będzie kalkulował, czy odejście na emeryturę będzie mu się opłacać - dodał Edmund Kwidziński. - Na razie czekamy na konkrety.


Podobno jest zakaz Komendanta Glównego wypowiadania się na łamach prasy o emeryturach ale widać że pana Komendanta i Przewodniczącego Rady Miasta (w jednej osobie ) to nie obowiązuje.

Offline piotr

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 167
  • ile jeszcze......
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #621 dnia: Styczeń 22, 2009, 15:24:05 »
Witam... Czy mi się wydaje, czy luty się zbliża a my nadal nic nie wiemy konkretnie?Strasznie chyba wszyscy są zabiegani, w szczególności nasz p. minister, skoro nie znajduje czasu na spotkanie i uspokojenie sytuacji.... A czy ktoś z was ma jakieś informacje, co w tej sprawie robią ZZ? Czas płynie,aż wyjdzie że "niestety ale czas na ustalenia i konsultacje minął...." Nie wiem jak panowie ale dla mnie to parodia funkcjonowania komisji porozumiewawczych....

subiekt

  • Gość
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #622 dnia: Styczeń 23, 2009, 01:30:40 »
na początku lutego mają być przedstawione jakieś propozycje ale dopiero do konsultacji. Są zapewnienia ministerstwa, że zmiany nie nastąpią nagle bez powiadomienia o nich funkcjonariuszy, którzy będą mogli wybrać system emerytalny - nowy lub stary. Oczywiście tylko Ci co będą mieli co najmniej minimum emerytalne.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #623 dnia: Styczeń 23, 2009, 15:59:17 »
Zachęcam do przeczytania statystyk z ZER.
Panie ministrze S., politycy, posłowie, gdzie są tu młodzi emeryci mundurowi?
 
http://www.zer.mswia.gov.pl/statystyki.htm

Cytuj
Emerytury i renty wypłacone w 2008 roku

Tablica 4. Informacja o przeciętnej długości okresu wysługi emerytalnej ogółem, wysługi emerytalnej z tytułu służby i okresów innych niż służba – stan na grudzień 2008 r.

Przeciętna długość wysługi emerytalnej ogółem 28 lat 9 miesięcy   
Przeciętna długość wysługi emerytalnej z tytułu służby 22 lata 7 miesięcy
Przeciętna długość wysługi emerytalnej z tytułu okresów innych niż służba 6 lat 1 miesiące


Tablica 8. Struktura według wieku osób pobierających emerytury – stan na 31.12.2008 r.

Wiek                        Ogółem w odsetkach
50 lat i mniej              21,8
51-55                       17,3
56-60                       19,9
61-65                       13,9
66-70                         9,0
71-75                         7,7
76 lat i więcej             10,4

Grzebanie przez was w emeryturach mundurowych doprowadzi do obniżenia tego wieku.
Ludzie zaczną uciekać ze służby, bo nie są pewni jutra.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 23, 2009, 16:05:25 wysłana przez grzela »

Offline strazakSam

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #624 dnia: Styczeń 23, 2009, 22:56:29 »
Jest to kolejny dowód na to że nie liczą się fakty i prawda tylko poklask i słupki poparcia ...tu nie chodzi o nasze emki...młodych emerytów..."oszczędności"..... kiedyś chrześcijan rzucano lwom na pożarcie  teraz rzuca się publice poszczególne grupy zawodowe uzyskując brawa większości.Mundurowi są tak chwytliwym i wdzięcznym tematem że pewnie jeszcze będą się długo nad nami pastwić...bo to medialne będzie. Dobrze że przezornie w dobie kryzysu i ogólnej biedy zdążyli sobie obniżyć podatki...to im poszło gładko.... jakoś nikt nie protestował... fenomen normalnie ...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 23, 2009, 23:09:50 wysłana przez strazakSam »