Autor Wątek: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?  (Przeczytany 1871381 razy)

Offline misiek666

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
  • rezerwista
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #575 dnia: Styczeń 11, 2009, 19:38:02 »
Dobrze, że w każdym kiosku ruchu i budce z lodami musi być specjalista do spraw ppoż. Roboty full.


...to może ochroniarza jeszcze do każdego kiosku RUCH`u...? Tak za średnią krajową i będzie fposzo... :fiuu:

Offline Prewentysta7

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 86
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #576 dnia: Styczeń 12, 2009, 08:48:33 »
No tak wynika z tego bzdurnego przepisu.

Ale nie zmieniajmy tematu
« Ostatnia zmiana: Styczeń 12, 2009, 08:52:34 wysłana przez Prewentysta7 »

Offline misiek666

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
  • rezerwista
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #577 dnia: Styczeń 12, 2009, 21:23:43 »
Panowie zmiany będą na 100%. Dlaczego? Ano dlatego, że w chwili obecnej u mnie w fabryce praktycznie już wakatów nie ma. Ktoś powie co w tym dziwnego, lecz jest to o tyle dziwne, że od 10-12 lat zawsze wakaty stanowiły 10-20% stanu. O czym to świadczy. Świadczy to o tym, że nabór ostatnich miesięcy przygotowuje formację do odejść ze służby. Druga sprawa: wielu z nowo przyjętych to młodzież mieszkająca na stałe w ościennych powiatach - dlaczego tam nie pracują? To proste: bo tam już nie ma miejsc...przygotowania do wprowadzenia niekorzystnych zmian w toku!!!

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #578 dnia: Styczeń 13, 2009, 12:58:13 »
Odp: czekać czy uciekać - no właśnie pojawiła się paskudna grypa na jednostkach była już zwykła, żołądkowa teraz mówią o niej "schetynianka" powoduje ogólne zmęczenie organizmu i jego wycieńczenie poprzez stałe napięcie nerwowe  - to tak na rozluźnienie zasłyszane na jednej z JRG ;)

Nawiasem mówiąc co tam słychać po legnickim spotkaniu - ?? jakieś wieści czy minister nie odpowiadał lub nie miał możliwości wypowiedzi na drażliwy temat??

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #579 dnia: Styczeń 13, 2009, 13:10:08 »
Może na kartkach z gotowymi pytaniami nie było tego tematu :rolleyes:. vide pytania do KG http://www.straz.gov.pl/?p=/pl/pytania/
Czyżby nikogo to nie interesowało?

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #580 dnia: Styczeń 13, 2009, 19:18:46 »
przełożeni nie ułożyli tych drażniących pytań  ^_^  :kwit:  :milcz:
młodzieży emeryturki nie interesują  a podwyżki no cóż nic do gadania nie mają  :zamknij:
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #581 dnia: Styczeń 13, 2009, 19:31:21 »
Pan G.Schetyna ma wystąpić dziś u Moniki Olejnik w TVN24 o 20-tej - może coś powie ze swoich tajemnic emerytalnych
Pozdr.
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #582 dnia: Styczeń 13, 2009, 20:47:34 »
Skoro nie było (chyba pytań ?? podczas spotkania) to może ułożyć pytania wraz z forumowiczami i wysłać je przez kontakt na stronie www Komendy Głównej zarówno do KG jak i do ministra MSWiA. Mało to da - choć może ktoś na nie odpowie.

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.692
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #583 dnia: Styczeń 13, 2009, 21:15:25 »
Cytuj
ułożyć pytania wraz z forumowiczami i wysłać

można by było spróbować, zajmij się tym organizacyjnie.

Napisz do mnie na PW
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline chak

  • EMERYT
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #584 dnia: Styczeń 13, 2009, 21:40:05 »
Pytań można zadać nawet setki ale na odpowiedzi na "niewygodne" pytania można się nie doczekać  :rofl:

PS. i na takie też bym nie odpowiadał, albo "prawdy" bym nie mówił. :wacko:

PS 2. tak przypomniało mi się, że były KG Skomra mówił na naszym forum, że odnośnie emerytur najlepiej byłoby  przyjąć wariant ( jak się nie mylę to chyba czeski) - to jak myślicie? - nie ma planów zmiany emek, a może są od dawna i czekają na ostatnią chwilę aby wprowadzić w "odpowiednim" czasie. To z harcerskim pozdrowieniem " czuj, czuj czuwaj" :kwit:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2009, 22:11:21 wysłana przez chak »
Mam zamiar rozpocząć nowe życie poza firmą.
Szukam dobrze płatnej pracy. Kontakt na PW. :)

Offline chak

  • EMERYT
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #585 dnia: Styczeń 13, 2009, 21:42:40 »
Cytuj
Pan G.Schetyna ma wystąpić dziś u Moniki Olejnik w TVN24 o 20-tej - może coś powie ze swoich tajemnic emerytalnych
Pozdr.
Nasze emki to temat tabu. Teraz sprawa "wtopki" z Orkiestrą na topie  :wacko:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2009, 22:24:32 wysłana przez chak »
Mam zamiar rozpocząć nowe życie poza firmą.
Szukam dobrze płatnej pracy. Kontakt na PW. :)

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #586 dnia: Styczeń 13, 2009, 22:09:06 »
Hm...
Skoro wspominamy o byłym Naszym K-dcie(cie) to m.in. solennie <TU> - jako jedyny, obiecywał docenienie służb SK:kwit: Cóż nie doczekał na swoim stanowisku i My pewnie też.  :krzyk:
To tylko tak nawiasem nt. dywagacji odchodzić, czy nie  :pyt:. Wnioski pozostawiam samym zainteresowanym.  :'(
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #587 dnia: Styczeń 15, 2009, 07:33:45 »
Najsłynniejszy negocjator w Polsce rusza do ostrej pracy w rządzie. Jako minister koordynator prac legislacyjnych Michał Boni zajmie się m.in. reformą KRUS, emeryturami służb mundurowych i zasiłkami rodzinnymi.

źródło:  http://www.tvn24.pl/-1,1581551,0,1,minister-boni-bierze-sie-za-krus,wiadomosc.html


No jak  Boni się bierze za nas to mamy chyba nie ciekawą sytuacje , człowiek ten bardzo skrupulatnie podchodzi do swoich zadań ...

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #588 dnia: Styczeń 15, 2009, 08:24:44 »
W porannym wywiadzie w radio tok fm (www.tok.fm) ciekawe stanowisko przedstawił Minister MON B. Klich gdzie na pytanie co z emeryturami wojskowych, jakie one będą powiedział " zapewniam, że pod kierownictwem Bogdana Klicha w reseorcie MON nie ma prowadzonych żadnych planów zmian systemu emerytalnego dla wojskowych, i takich nie będzie" natomiast Minister Klich dodał również że nie ingeruje w to co robi Minister Schetyna w MSWiA bo to sa dwa różne ministerstwa. Widać że pan Klich dba o swoich. :karabin:

pozdrawiam

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #589 dnia: Styczeń 15, 2009, 08:28:16 »
O nas też dbają... przecież "zajmują się" naszą sprawą (nawet jak twierdzą, że się nie zajmują) :fiuu:

Offline 112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #590 dnia: Styczeń 15, 2009, 10:55:20 »
Witam ! Drodzy żołnierze lub ich rodziny - o ile tutaj zaglądacie - nie myślcie , że jak Wasz minister tak powiedział , to tak jest . Nasi włodarze jeszcze kilka tygodni temu , w oficjalnych pismach , zapewniali nas o tym samym . A okazało się ...... . 
A swoją drogą : Czyżby min. Klich miał już założone wrotki a lont się już tlił  :fiuu:

Offline specjalista

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 156
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #591 dnia: Styczeń 15, 2009, 12:22:47 »
... jak ją ogłoszą w dzienniku napewno napiszę co i gdzie, taką informację słyszałem i jednocześnie piszę, że mogę się mylić. Ale jest coś na rzeczy.


@wolf
Czy opublikowali już tą ustawę na którą się powoływałes? minęło już trochę czasu, więc już ( chyba) powinna być opublikowana w Dz.U.
Dwóch polaków, trzy zdania!

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #592 dnia: Styczeń 15, 2009, 14:42:14 »
W porannym wywiadzie w radio tok fm (www.tok.fm) ciekawe stanowisko przedstawił Minister MON B. Klich ... zapewniam, że pod kierownictwem Bogdana Klicha w reseorcie MON nie ma prowadzonych żadnych planów zmian systemu emerytalnego dla wojskowych, i takich nie będzie" ...
Powyższe nie jest równoznaczne ze stwierdzeniem, że w MON nie ma prowadzonych takowych prac np.  pod kierunkiem wiceministra  :kwit: > minister stwierdził tylko, że pod jego kierunkiem nie ma takich prac.
Nauczmy się czytać między wierszami.  :rofl: :rofl: :rofl:
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #593 dnia: Styczeń 15, 2009, 15:29:21 »
Piotr998- to ja źle napisałem, proponuję odsłuchać  ten wywiad na stronie radia, chodziło o to że pod kierownictwem-czyli dopóki Klich jest szefem MON-u nie ma i nie będzie zmian emerytalnych a w resorcie nie prowadzą takich starań. (a nie że Klich nie kieruje pracami)

zresztą odsyłam na strone radia żeby nikt nie miał wątpliwości :karabin:
Pozdrawiam

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #594 dnia: Styczeń 15, 2009, 18:23:26 »
Najpierw cytat za http://new-arch.rp.pl/artykul/731286_Michal_Boni:_uleglem_szantazowi_agentow_SB.html
"Gdy Michał Boni wyszedł ze spotkania z Tuskiem, nikt się nie spodziewał, że zamiast mówić o nowym rządzie, ujawni swoją współpracę z SB"


Dalszych pierdów nie cytuje dla zainteresowanych powyżej.

Osobiście nie wiem jakbym się zachował przy takiej namowie do współpracy. Wiem jedno jeżeli bym się ugiął z jakichkolwiek powodów dziś siedziałbym w ciszy pokoju a nie wyrastał ponownie na nową gwiazdę w nowych układach.

Rząd niechaj się zajmie emeryturami a i owszem ;)
ustali nowe zasady a i owszem ;)
poda datę wejścia nowych zasad w życie a i owszem ;)

...a nie kombinuje jakby tu przewrotnie w systemie nawywracać

Za TVN24.pl "Pan minister Boni, jak wielu innych polityków z Platformy, nie ma zielonego pojęcia...." i tu przerwę cytat nie kończąc bo idę układać projekt ustawy pozwalający strażakom odwołać rząd :):)




Offline piotr

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 167
  • ile jeszcze......
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #595 dnia: Styczeń 15, 2009, 22:55:33 »
witam, moja wypowiedź, trochę związana z działem związków zawodowych, ale głownie z tym wątkiem...
Mamy oficjalne wystąpienia federacji związków,negujące ewentualne zmiany, i....? NIC...... Rozumiem,że rozwaga w negocjacjach,itp...ale przez tyle czasu ministerstwo nie było w stanie oficjalnie się do tego ustosunkować? Minister nie znalazł czasu by spotkać się ze związkowcami, a teraz chyba będzie go zastępował p. Boni? Jak mamy "zjechać z nadgodzin" , jeśli część ludzi ucieka, i się temu nie dziwie, czyli zastąpić je muszą osoby, już mające nadgodziny, nowe kadry, zanim się wyszkoli, zajmie to parę miesięcy, no i trzeba na to znaleźć środki.... A ich podobno stale brakuje...

Offline piotr

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 167
  • ile jeszcze......
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #596 dnia: Styczeń 15, 2009, 23:04:58 »
Zastanawia mnie panowie, jednocześnie niepokoi, fakt kryzysu, tak szeroko głoszony... Mam wrażenie że "nasi" negocjatorzy będą się tym podpierać i tym forsować wszelkie niekorzystne zmiany... ostatnio czytałem, że zmiany w pomostówkach cywilnych, jak się okazało, będą kosztować , na przełomie lat przejściowych, więcej niż ich zachowanie... Dlaczego? Bo nie przeprowadzono prawidłowych wyliczeń.... Powoli zaczynam "podziwiać" jak wielce twórcze umysły nami rządzą....

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #597 dnia: Styczeń 16, 2009, 10:10:08 »
W rozmowie z "Polską" Janusz Śniadek zapowiedział, że związkowcy będą domagać się zniesienia KRUS i emerytur mundurowych. - TAK KRZYCZAŁ Janusz w dniu 16.01.2009 ,godz. 09:25
Czy my tak naprawdę możemy się łudzić ,że nie będzie aż tak drastycznie w zmianach w emeryturach, jak przewodniczący Solidarności jest przeciwko nam .....No mi to wygląda ,że kolega Śniadek kopie nas w zadek ....Pozdrawiam

źródełko : http://www.tvn24.pl/12692,1581748,0,1,solidarnosc-chce-likwidacji-krus-i-mundurowek,wiadomosc.html

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline misiek666

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
  • rezerwista
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #598 dnia: Styczeń 16, 2009, 13:01:46 »
...niby nie w temacie...lecz chyba jednak w temacie: okręt nabiera wody: ...500 baniek długu Policji na rozpoczęcie 2009 roku..., a u Was Panowie...?

Offline pożarnik92

  • asp.sztab.w stanie spoczynku
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
  • Bądz zawsze sobą.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 16, 2009, 16:15:44 wysłana przez pożarnik92 »
"W służbach mundurowych zwyczaj salutowania wywodzi się z tego, że co jakiś czas trzeba sprawdzić, czy ma się jeszcze własną głowę."
"Mało salutowałem i teraz wiem że  w odpowiednim czasie nie miałem głowy"