Autor Wątek: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?  (Przeczytany 1870658 razy)

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #550 dnia: Styczeń 08, 2009, 10:39:12 »
Witam, pytanie w sumie pośrednio związane z tematem. Słowo "spekulacje" wywołuje już pewnie u niektórych z nas wymioty, jednak chciałbym się dowiedzieć, jak wg Was wyglądać będą ilości "miejsc" w CS/SA oraz SGSP w tym roku, patrząc na to, co teraz dzieje się wokół straży (pomysły, domysły, emerytury, kwestia przejścia pod samorządy itp.)?
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline fidel

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #551 dnia: Styczeń 08, 2009, 10:55:03 »
Zarobki  po  ostatnich  podwyzkach  (2lata)  w  PSP  sa  zupelnie  przyzwoite  tak  wiec  chetnych  nie  braknie  i  nie  brakuje  :klol: :klol: :klol:  spojrzmy  wiec  prawdzie  w  oczy  a  niektorym  wydaje  sie  ze  sa  Niezastapieni  i  PSP  nie  padnie  zapewniam  was  jesli  odejdzie  kolejna  grupa  strazakow. Reforma  PSP  az  prosi  sie  1)Szkolenie  (dostosowac  do  potrzeb a  nie  do  potrzeb karierowiczow)  2) W  JRG  stoi  po  15-20 samochodow  w  garazu (a  11  strazakow  pelni  słuzbe, koszty  przegladow  remontow  itp )  3 ) Remizy   buduje  sie  kosztowne  w  utrzymaniu  bez  głowy  wielkie  kolochy (  nawet w  bogatej Europie  nie  ma  czegos  takiego  patrz  np  NIEMCY )  KTO  ZA  TO  MA  PŁACIC  ???  to  tylko  jest  czesc  spraw  !!!! :gitara: :gitara: :gitara:


Wiec  szanowni  koledzy  nie  dziwmy  sie  gdy  55  letni  np  murarz  wQrwia  sie  słyszac  o  przywilejach  strazakow   :gitara: :gitara: :gitara:  stojac  na  rusztowaniu (praca  na  wysokosci ) :klol: :klol: :klol: 
« Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2009, 11:06:59 wysłana przez Butel »
Jest  to  moja  prywatna  opinia  masz  prawo  nie  zgadzac  sie  z  nią...

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #552 dnia: Styczeń 08, 2009, 16:45:04 »
Schetyna gra na zwłokę?

Nie doszło do spotkania szefa MSWiA ze związkami
Wbrew wcześniejszym zapowiedziom nie doszło wczoraj do spotkania ministra spraw wewnętrznych Grzegorza Schetyny z mundurowymi związkami zawodowymi. Schetyna został zaproszony na posiedzenie Komisji Trójstronnej, aby przedstawił swoje założenia zmian w ustawie o  emeryturach mundurowych. Z zaproszenia wprawdzie skorzystał, ale terminu spotkania nie określił. Zdaniem związkowców, może to oznaczać, że nie ma żadnych konkretnych propozycji.

– Wszyscy funkcjonariusze są zainteresowani, jakie zmiany zamierza nam zafundować minister Schetyna. Jeśli powiedział A, to niech powie B – mówi nam szef NSZZ Policjantów Antoni Duda. Związkowcy czekają na merytoryczną dyskusję. – Niech resort określi zasady, czy będzie to np. podniesienie dolnego progu uprawniającego do emerytury do 20 lat pracy i jaki procent świadczenia będzie wówczas przysługiwać. Czy będzie to 50, czy 60 proc. – wyjaśnia Duda.

Na razie policjanci, strażacy, funkcjonariusze BOR, straży granicznej i służby więziennej oraz żołnierze są zawieszeni w próżni. A wzburzenie w szeregach narasta. Nikt nie wie, co ich czeka w przyszłości. Zgodnie z obecnymi przepisami, których utrzymania domagają się służby mundurowe, do emerytury wysokości 40 proc. pobieranego wynagrodzenia uprawnia 15 lat służby. Ich zdaniem, nie należy tego zmieniać, a zachęcając do dłuższej służby zmienić obecne przepisy, które przewidują, że świadczenie jest naliczane do podstawy o 1 proc. rocznie do 20 lat służby, a po 0,5 proc. przez kolejne lata.

Nie można zatem krzyczeć, że w służbach produkuje się młodych emerytów, jeśli nie ma motywacyjnego systemu zachęcającego do dłuższej pracy. Tym bardziej że maksymalna stawka emerytury to 75 proc. świadczenia. Związkowcy zapowiadają, że są w stanie merytorycznie dyskutować o wydłużeniu czasu służby, ale musi być coś za coś. Maksymalna stawka świadczenia powinna być na poziomie 100 proc. pobieranej pensji po odpowiedniej wysłudze lat i wówczas policjanci sami by regulowali, czy odchodziliby po wypracowaniu prawa do świadczenia 75-proc., 85-proc., czy wyższego.

Na razie ministerstwo stara się uspokajać nastroje twierdząc, że projekt zmian będzie szeroko dyskutowany ze środowiskiem funkcjonariuszy i wojskowych. Tyle że na razie nie wiadomo, co konsultować, bo z dotychczasowych zapowiedzi Schetyny nic nie wynika.

Źródełko: http://www.trybuna.com.pl/n_show.php?code=2009010610

Czy to dobrze że Grześ nie ma jeszcze żadnych planów i propozycji co do zmian emek ???

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline chak

  • EMERYT
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #553 dnia: Styczeń 08, 2009, 21:53:22 »


Czy to dobrze że Grześ nie ma jeszcze żadnych planów i propozycji co do zmian emek ???
pewnie  zmiana przepisów jest już gotowa, a wystawienie do opinii publicznej będzie w odpowiednim czasie   :zle:.
PS. ok. 900 mln euro pożyczki na dokończenie reformy administracji państwowej  , to jak myślicie - kogo za taką kasę będą reformować  :pyt:

« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2009, 07:22:57 wysłana przez chak »
Mam zamiar rozpocząć nowe życie poza firmą.
Szukam dobrze płatnej pracy. Kontakt na PW. :)

Offline strazakSam

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #554 dnia: Styczeń 08, 2009, 22:03:49 »
Zarobki przyzwoite? No to proponuję się utrzymać tylko przez miesiąc powiedzmy za pensję ratownika gdy żona nie pracuje bo wychowuje małe dziecko. Kolega Fidel się mocno rozpędził w tym dobrobycie :)
W tym wypadku murarz to dobry przykład bo akurat dobry murarz nie dość że się utrzyma to jeszcze może zapewnić rodzinie luksus.... dobry strażak nie ma na to szans chyba że jest murarzem pomiędzy służbami.

Offline chak

  • EMERYT
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #555 dnia: Styczeń 08, 2009, 22:30:35 »
Zarobki  po  ostatnich  podwyzkach  (2lata)  w  PSP  sa  zupelnie  przyzwoite  tak  wiec  chetnych  nie  braknie  i  nie  brakuje  :klol: :klol: :klol:  spojrzmy  wiec  prawdzie  w  oczy  a  niektorym  wydaje  sie  ze  sa  Niezastapieni  i  PSP  nie  padnie  zapewniam  was  jesli  odejdzie  kolejna  grupa  strazakow. Reforma  PSP  az  prosi  sie  1)Szkolenie  (dostosowac  do  potrzeb a  nie  do  potrzeb karierowiczow)  2) W  JRG  stoi  po  15-20 samochodow  w  garazu (a  11  strazakow  pelni  słuzbe, koszty  przegladow  remontow  itp )  3 ) Remizy   buduje  sie  kosztowne  w  utrzymaniu  bez  głowy  wielkie  kolochy (  nawet w  bogatej Europie  nie  ma  czegos  takiego  patrz  np  NIEMCY )  KTO  ZA  TO  MA  PŁACIC  ???  to  tylko  jest  czesc  spraw  !!!! :gitara: :gitara: :gitara:


Wiec  szanowni  koledzy  nie  dziwmy  sie  gdy  55  letni  np  murarz  wQrwia  sie  słyszac  o  przywilejach  strazakow   :gitara: :gitara: :gitara:  stojac  na  rusztowaniu (praca  na  wysokosci ) :klol: :klol: :klol: 

No, ty żeś poszalał z zarobkami. Układając polbruk i inne chodniki  masz kasę co najmniej d-cy zmiany i odpowiedzialność nie ta  :gitara:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2009, 07:21:27 wysłana przez chak »
Mam zamiar rozpocząć nowe życie poza firmą.
Szukam dobrze płatnej pracy. Kontakt na PW. :)

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #556 dnia: Styczeń 09, 2009, 08:41:29 »
Cytuj
Schetyna gra na zwłokę? Nie doszło do spotkania szefa MSWiA ze związkami

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom nie doszło wczoraj do spotkania ministra spraw wewnętrznych Grzegorza Schetyny z mundurowymi związkami zawodowymi. Schetyna został zaproszony na posiedzenie Komisji Trójstronnej, aby przedstawił swoje założenia zmian w ustawie o  emeryturach mundurowych. Z zaproszenia wprawdzie skorzystał, ale terminu spotkania nie określił. Zdaniem związkowców, może to oznaczać, że nie ma żadnych konkretnych propozycji.

– Wszyscy funkcjonariusze są zainteresowani, jakie zmiany zamierza nam zafundować minister Schetyna. Jeśli powiedział A, to niech powie B – mówi nam szef NSZZ Policjantów Antoni Duda. Związkowcy czekają na merytoryczną dyskusję. – Niech resort określi zasady, czy będzie to np. podniesienie dolnego progu uprawniającego do emerytury do 20 lat pracy i jaki procent świadczenia będzie wówczas przysługiwać. Czy będzie to 50, czy 60 proc. – wyjaśnia Duda.

Na razie policjanci, strażacy, funkcjonariusze BOR, straży granicznej i służby więziennej oraz żołnierze są zawieszeni w próżni. A wzburzenie w szeregach narasta. Nikt nie wie, co ich czeka w przyszłości. Zgodnie z obecnymi przepisami, których utrzymania domagają się służby mundurowe, do emerytury wysokości 40 proc. pobieranego wynagrodzenia uprawnia 15 lat służby. Ich zdaniem, nie należy tego zmieniać, a zachęcając do dłuższej służby zmienić obecne przepisy, które przewidują, że świadczenie jest naliczane do podstawy o 1 proc. rocznie do 20 lat służby, a po 0,5 proc. przez kolejne lata.

Nie można zatem krzyczeć, że w służbach produkuje się młodych emerytów, jeśli nie ma motywacyjnego systemu zachęcającego do dłuższej pracy. Tym bardziej że maksymalna stawka emerytury to 75 proc. świadczenia. Związkowcy zapowiadają, że są w stanie merytorycznie dyskutować o wydłużeniu czasu służby, ale musi być coś za coś. Maksymalna stawka świadczenia powinna być na poziomie 100 proc. pobieranej pensji po odpowiedniej wysłudze lat i wówczas policjanci sami by regulowali, czy odchodziliby po wypracowaniu prawa do świadczenia 75-proc., 85-proc., czy wyższego.

Na razie ministerstwo stara się uspokajać nastroje twierdząc, że projekt zmian będzie szeroko dyskutowany ze środowiskiem funkcjonariuszy i wojskowych. Tyle że na razie nie wiadomo, co konsultować, bo z dotychczasowych zapowiedzi Schetyny nic nie wynika.
Co Schetyna obraził się na ZZ czy niema koncepcji (a gdzie doradcy), wkurzyć społeczność mundurową i cywilną potrafi !! :karabin:
Pozdr. :gitara:
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #557 dnia: Styczeń 09, 2009, 08:53:16 »
jak taka atmosfera będzie to kto ma a może to powinien uciekać, policjanci w dużym stopniu zrobili to w 2008 r.  :gwiazdki:
a wszystko przez niejasności i próby poprawy już istniejącego prawa (co za doradców i asystentów teraz zatrudniają - chyba z łapanki albo .....)  :karabin:
Pozdr
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline Bania

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #558 dnia: Styczeń 09, 2009, 10:43:26 »
Musimy twardo bronic swoich praw ( jeszcze mocniej niż górnicy) bo jeżeli będziemy siedzieć cicho, to zrobią z nami co im się będzie opłacało politycznie!  Oczywiście Nikt "nie będzie umierał za 15lat " ale coś za coś np. 20 lat i 50% + za każdy kolejny rok 5 % do 100% myślę, że jest to najbardziej optymalne rozwiązanie i polityczne i ekonomiczne.
Pozdrawiam.     

Offline kierowca1963

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #559 dnia: Styczeń 09, 2009, 11:01:37 »
Dzięki planom naszego rządu, co do służb mundurowych, strażacy z nabytymi prawami emerytalnymi myślą o odejściu ze służby. W mojej komendzie chęć odejścia jest dość wysoka.Ja planuję odejście latem.
Jaka jest sytuacja w waszych jednostkach?

Offline snake

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #560 dnia: Styczeń 09, 2009, 12:26:03 »
Witam
Nie jestem zawodowcem(ale mam nadzieję że niedługo będę), jestem blisko związany z jedną z KPPSP i pamiętam atmosferę z przed ogłoszenia przez Grzegorza S. planów swojego ministerstwa, wetedy na emke chciały odejść może  3-4 osoby. Na chwilę obecną wszystko się zmienło nikt nie wie co będzie dalej czy coś się zmieni czy nie ale wydaje mi się że nie będą czekali i odejdzie wielu doświadczonych ludzi, a kto wypełni tę dziurę????
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2009, 12:29:24 wysłana przez snake »

Offline pożarnik92

  • asp.sztab.w stanie spoczynku
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
  • Bądz zawsze sobą.
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #561 dnia: Styczeń 09, 2009, 13:18:53 »
Kol. nie martwcie się brakiem wytycznych co do naszej reformy, TW Boni już w nagrodę za cywili będzie ministrem a teraz rozprawi się z mundurowymi. A on ma wizję 50+, po służbie w PSP trzeba będzie w kamieniołomach dopracować 10 lat i już na emeryturkę będzie można przejść. ^_^
"W służbach mundurowych zwyczaj salutowania wywodzi się z tego, że co jakiś czas trzeba sprawdzić, czy ma się jeszcze własną głowę."
"Mało salutowałem i teraz wiem że  w odpowiednim czasie nie miałem głowy"

Offline fidel

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #562 dnia: Styczeń 09, 2009, 16:21:20 »
TW   BONI   jest  wrogiem  nr  1  strazakow  !!!  jego  słynne powiedzenie  gdy  był  bodajze  ministrem  w  rzadzie  Bieleckiego  ,,  Straż  to  najtanszy  hotel  w  Polsce  !!! "   pamietam  do  dzis   :gitara: :gitara: :gitara:   ,jeszcze  co  do  zarobkow  mam  na  mysli  około  2,5  tys  zł !!!   +   oczywiscie  praca  dodatkowa  koledzy  drodzy  około 2,5  tys  zł  chocby  nawet  za  pomocnika  na  budowie  !!!  Jesli  nasze  panstwo  wychowało  pokolenie ktore  obok  obsługi  komputera :komp: :komp: :komp:  i  siedzenia  na  naszej  klasie  nie  potrafi  nic  w  zyciu   badz  jest  leniwe  po  skonczeniu  LO  to  niestety  (przepraszam    nielicznych   !!! ) :gitara: :gitara: :gitara:  Ja  sam  w  pewnym  momencie  zycia  charowałem  praktycznie  w  roznych  pracach  !!!  dzis  siedze  sobie  w  ciepłych  kapciach  i  popijam  drinka   :piwo: :piwo: :piwo:hahaha  a  zarobione  pieniazki  dobrze  zainwestowane (nieruchomosci)  pozwalaja  godziwie  zyc....  Do  pracy  rodacy..... :wakacje: :wakacje: :wakacje:
Jest  to  moja  prywatna  opinia  masz  prawo  nie  zgadzac  sie  z  nią...

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #563 dnia: Styczeń 09, 2009, 19:24:34 »
Witam wszystkich - ciekawa propozycja  :pomysl: kolegi OldDyz z policyjnego forum - do wnikliwej analizy w MSWiA.  :zle:

http://www.ifp.pl/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=29220&postdays=0&postorder=asc&start=1860

Pozdr.
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #564 dnia: Styczeń 09, 2009, 19:27:07 »
to że odejdzie wielu doświadczonych funkcjonariuszy nie interesuje p. Grzesia.  :piwo:
Pozdr
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #565 dnia: Styczeń 09, 2009, 21:27:54 »
Mam nadzieję że pan minister  G.S. puści trochę "farby" jak go legniccy strażacy o to zapytają  12.01 przy okazji wspólnej wizyty z  panem komendantem L.  w tamtejszej KM PSP.
A na pewno zapytają, sami włodarze KM,są bardzo tym zainteresowani , gdyż może im nagle zabraknąć kadry dowódczej na JRG począwszy od d-ców zastępów po d-ców JRG . A ci  co zostaną nie mają kwalifikacji bądź odpowiedniego stażu.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline Prewentysta7

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 86
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #566 dnia: Styczeń 09, 2009, 22:51:51 »
Dobrze, że w każdym kiosku ruchu i budce z lodami musi być specjalista do spraw ppoż. Roboty full.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2009, 22:56:33 wysłana przez Prewentysta7 »

Offline Bania

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #567 dnia: Styczeń 10, 2009, 08:34:55 »
Z ta pracą w budce z gazetami to może być podobny problem jak z emeryturami po 15 latach, (niemożna przeginać p...)  wszystko powinno być sensowne i logiczne, np. firmy zatrudniające powyżej 50 osób, (chytry dwa razy traci) 

Offline kRZYSIEK

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #568 dnia: Styczeń 10, 2009, 12:35:51 »
Witam mam przeczucie co do tych naszych emerytur że będzie jakiś próg 1999r. lub 2000r. a potem wszyscy na nowych warunkach tak jak z pomostowymi.

Offline biwak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #569 dnia: Styczeń 10, 2009, 14:11:43 »
Cytuj
Jak zwykle panowie z PO po prostu Popuścili babola o zmianach emerytalnych i czekają reakcji samego zainterresowanego środowiska. To stara taktyka AWSu - przecież to te same gęby, oni już mieli swoje ,,pięć,, minut i chyba nic wielkiego nie pokazali??

Nie masz racji kolego. To nie taktyka AWS-u tylko Unii Wolności tak dokładnie rzecz biorąc.
Był w jej ( UW) szeregach kiedyś taki pan PUZYNA ze Szczecina i on wizję zabrania wcześniejszych emek rozsiewał już w latach 1997-2001. Na szczęscie wtedy tego nie zrobiono ( chociaż ubruttowienie w 1999r to ich zasługa), teraz do tego powrócono więc czy PO czy UW jeden czort.
Cytując sowa pewnego wieszcza " a pies ich je..ł"

pozdr.
dostałem podwyżke o 30%, 01 się do nas uśmiecha i rozmawia jak z ludzmi, nie ma różnic pomiędzy biurem a PB tylko.... cholera co robi ta kroplówka przy moim łóżku.

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #570 dnia: Styczeń 10, 2009, 20:32:00 »
Cytuj
Jak zwykle panowie z PO po prostu Popuścili babola o zmianach emerytalnych i czekają reakcji samego zainterresowanego środowiska. To stara taktyka AWSu - przecież to te same gęby, oni już mieli swoje ,,pięć,, minut i chyba nic wielkiego nie pokazali??

Nie masz racji kolego. To nie taktyka AWS-u tylko Unii Wolności tak dokładnie rzecz biorąc.
Był w jej ( UW) szeregach kiedyś taki pan PUZYNA ze Szczecina i on wizję zabrania wcześniejszych emek rozsiewał już w latach 1997-2001. Na szczęscie wtedy tego nie zrobiono ( chociaż ubruttowienie w 1999r to ich zasługa), teraz do tego powrócono więc czy PO czy UW jeden czort.
Cytując sowa pewnego wieszcza " a pies ich je..ł"

pozdr.
Drogi kolego nie masz racji.Już wcześniej bo tuż po 1990 roku zaczęły się już pojawiać  takie pomysły, aby zabrać przywileje emerytalne funkcjonariuszom resortu  MSW.A wypowiadali je różni politycy z różnych ugrupowań zasiadających wówczas w parlamencie , przy okazji różnych spotkań . To co jest w obecnym sejmie / czy to PiS czy PO /to mogel mogel z ówczesnych kilkunastu partii prawicowo-centrowych. Inne "szyldy", ale gęby te same. No i poglądy mają jak zwykle pod publikę . I dopasowane wypowiadanych słów do sytuacji i rodzaju słuchacza - po prostu socjotechnika
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #571 dnia: Styczeń 10, 2009, 21:00:09 »
Cytuj
Już wcześniej bo tuż po 1990 roku zaczęły się już pojawiać  takie pomysły, aby zabrać przywileje emerytalne funkcjonariuszom resortu
Czekaj, może ja czegoś nie pamiętam, albo "cóś". Zabierali zanim jeszcze dali??
Ustawa o Policji - 1990
Ustawa o PSP - 1992
Ustawa  o emeryturach mundurowych - 1994
No można naginać rzeczywistość, ale aż tak? Co nie znaczy, że kogoś bronię, bo to wszystko jedna banda.

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #572 dnia: Styczeń 10, 2009, 21:37:42 »
Witam wszystkich - ciekawa propozycja  :pomysl: kolegi OldDyz z policyjnego forum - do wnikliwej analizy w MSWiA.  :zle:

http://www.ifp.pl/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=29220&postdays=0&postorder=asc&start=1860

Pozdr.

Porażające - szczególnie ostatnie posty w wątku! Chyba jednak prawdziwe? Oby nigdy NIE  :'(
Pozdr.
Ps. Coś <Tam> jednak próbują walczyć.... :-\
« Ostatnia zmiana: Styczeń 10, 2009, 21:40:57 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #573 dnia: Styczeń 11, 2009, 06:46:32 »
Cytuj
Już wcześniej bo tuż po 1990 roku zaczęły się już pojawiać  takie pomysły, aby zabrać przywileje emerytalne funkcjonariuszom resortu
Czekaj, może ja czegoś nie pamiętam, albo "cóś". Zabierali zanim jeszcze dali??
Ustawa o Policji - 1990
Ustawa o PSP - 1992
Ustawa  o emeryturach mundurowych - 1994
No można naginać rzeczywistość, ale aż tak? Co nie znaczy, że kogoś bronię, bo to wszystko jedna banda.


 @ sam-go Miałem tu na myśli przepisy  o emeryturach milicyjnych, które wówczas obowiązywały, a porównanie moje pochodzi  z rodzinnego przykładu. I jest tylko uogólnieniem luźno związanym z PSP. A to, że w skład MSW weszliśmy w roku 92 to chyba każdy wie. Już przy tworzeniu nowych przepisów emerytalnych część ówczesnych parlamentarzystów grzmiała ,że byli "zomowcy" będą mieli za dobrze . Teraz znowu zaczynają tworzyć ten sam "chór" jak sam zauważyłeś zresztą,tylko pod sztandarami innych partii.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #574 dnia: Styczeń 11, 2009, 12:15:24 »
Owszem, ale emerytury esbekom i zomowcom przycięli inną ustawą, która nie ma nic wspólnego z "naszą" ustawą emerytalną, więc ściema, że uwalenie obecnych emerytur mundurowych ma na celu ukaranie "złych" nie ma nic wspólnego z prawdą. Jak nie wiadomo o co chodzi, to wiadomo, że chodzi o kasę.  Jak to się ma do szczytnego hasła "by żyło się lepiej wszystkim"? chyba, że drobnym druczkiem dopisane było: "oprócz mundurowych".