Autor Wątek: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?  (Przeczytany 1870699 razy)

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #525 dnia: Styczeń 04, 2009, 23:38:02 »
... ale właśnie o takich ludzi jest ciężko a będzie znaaaacznie trudniej żeby tacy przyszli ... co ja mówię żeby w ogóle jacyś do służby w PSP przystąpili...

Nie, na razie jeszcze tacy się ludzie znajdą, ale to są marzyciele (widzą straż tylko poprzez ratowanie dziewic z palących się mieszkań), nie mniej po dostaniu się do psp uśmiech i marzenia szybko im się weryfikują (szczególnie jak otrzymują pasek z wypłatą). Nie chcę myśleć co to będzie po zmianach w systemie - jak będzie zmiana a nie będzie kasy za to to chyba więźniów trzeba będzie brać do tej pracy (przepis o karalności się zniesie....). pozdr
EGO = 1 / wiedza

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #526 dnia: Styczeń 04, 2009, 23:41:29 »
... ale właśnie o takich ludzi jest ciężko a będzie znaaaacznie trudniej żeby tacy przyszli ... co ja mówię żeby w ogóle jacyś do służby w PSP przystąpili...

Nie, na razie jeszcze tacy się ludzie znajdą, ale to są marzyciele (widzą straż tylko poprzez ratowanie dziewic z palących się mieszkań), nie mniej po dostaniu się do psp uśmiech i marzenia szybko im się weryfikują (szczególnie jak otrzymują pasek z wypłatą). Nie chcę myśleć co to będzie po zmianach w systemie - jak będzie zmiana a nie będzie kasy za to to chyba więźniów trzeba będzie brać do tej pracy (przepis o karalności się zniesie....). pozdr

pomijając bajkowy aspekt pomysłu wcielania więźniów do PSP jest w tym bardzo dobra myśl:)
Może nie do PSP ale do służb porządkowych jak najbardziej... albo do kamieniołomów jakiś... a wtedy ludzi z tych służb wcielać do PSP... :gwiazdki:

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #527 dnia: Styczeń 05, 2009, 17:12:39 »
Powiedzcie dlaczego związki tak się na nas zatrudnionych po 01 01 1999 wypinają,jak nam zabrali lata cywilne do emy to związki cisza jakby makiem zasiał,i przy tej reformie emerytalnej zapewne też my to najbardziej odczujemy.i:
@biedak
Zapomniał kolega ,że wpłacone przez was  składki do FUS  i OFE po 01.01.99r zostaną w przyszłości wam "zwrócone" w postaci dodatkowej emerytury ,gdy osiągniecie powszechny wiek emerytalny czyli 65 lat. My "staroportfelowcy" nie mamy do tego prawa, więc doliczają nam "lata cywilne" do emki ,gdy odchodzić będziemy na zaopatrzenie emerytalne .
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline hapek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
  • what's wrong with your brain?
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #528 dnia: Styczeń 05, 2009, 17:23:52 »
Wiatm.
Czy ktoś z forumowiczów posiada jakąś wiedzę na temat projektu rozporządzenia odnośnie emki dla policji bo jak sie nie myle to własnie 5 stycznia miało sie coś ukazać
..."ważne są zasady, czym głupsze tym lepsze"...

Offline oko1968r

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #529 dnia: Styczeń 05, 2009, 20:44:21 »
Panowie platformesi na pewno coś zabiorą, pytanie tylko ile?
Podstawą do zabrania będą wyliczenia oszczędności dla państwa i poprawy nastrojów obywateli, którzy twierdzą że się służbom to nie należy.
Jak będzie faktyczny kryzys i bezrobocie wzrośnie jak zapowiadają do dwucyfrowego wyniku to do pracy jak kilka lat temu w Policji, PSP, Straży Granicznej znajdą się chętni i dziurę się zapcha. W imię miłości Pana Tuska stracimy MY obecnie pracujący z którymi platformersi się nie liczą. Widać to już po obniżonych podatkach biedny zyska grosze bogaty znów wiele.



Offline tomstrazak

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 287
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #530 dnia: Styczeń 05, 2009, 21:23:49 »
Panowie platformesi na pewno coś zabiorą, pytanie tylko ile?
Podstawą do zabrania będą wyliczenia oszczędności dla państwa i poprawy nastrojów obywateli, którzy twierdzą że się służbom to nie należy.
Jak będzie faktyczny kryzys i bezrobocie wzrośnie jak zapowiadają do dwucyfrowego wyniku to do pracy jak kilka lat temu w Policji, PSP, Straży Granicznej znajdą się chętni i dziurę się zapcha. W imię miłości Pana Tuska stracimy MY obecnie pracujący z którymi platformersi się nie liczą. Widać to już po obniżonych podatkach biedny zyska grosze bogaty znów wiele.




  Nie czekać uciekać, oko przewiduje koniec świata, a jak oko przewiduje to wie :pomysl:

A ja przewiduje, że jak pisuary :zle: wrócą (mam nadzieje, że to sf) to mają lustrować emerytów strażackich i jeśli się wyda np. że taki emeryt gasił chałupę komunisty bądź działacza SLD to będą zabierać.
Co do podatków to żeby było sprawiedliwie zabiorą i bogatym i biednym. A nawiasem mówiąc to strażacy do takich całkiem biednych się nie zaliczają  u mnie na jednostce kilkunastu przekroczyło próg biedy w urzędzie skarbowym i muszą rozliczać się z żonkami , a kawalerka zapłaciła podwyższony podatek.

ps. uciekajcie, więcej zostanie do podziału (żeby nie było niedomówień dla biura, podziału i dyżurnych SK).

Offline Jan

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #531 dnia: Styczeń 05, 2009, 21:52:57 »
No tomstrazak - sądząc po tonie propagandowych wypowiedzi to masz wujka o nazwisku Niesiołowski.
Dziwi mnie, że uwielbiasz tych, którzy Tobie zabierają i jednocześnie atakujesz innych, którzy nic nam złego nie zrobili. A przecież "po czynach ich poznacie"

straz98

  • Gość
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #532 dnia: Styczeń 05, 2009, 22:02:27 »
Tylko kwestia zasadnicza, czy nic złego nam nie zrobili, i tu zdania są podzielone, ot tak tytułem wtrącenia (nie samym chlebem człowiek żyje :fiuu:)

Offline tomstrazak

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 287
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #533 dnia: Styczeń 05, 2009, 22:13:46 »
No tomstrazak - sądząc po tonie propagandowych wypowiedzi to masz wujka o nazwisku Niesiołowski.
Dziwi mnie, że uwielbiasz tych, którzy Tobie zabierają i jednocześnie atakujesz innych, którzy nic nam złego nie zrobili. A przecież "po czynach ich poznacie"

  Tak jestem zwolennikiem PO, ale go nie uwielbiam tylko toleruje. To PiS ma elektorat złożony z męczenników i wyznawców ślepo zapatrzonych w wodza. Może tobie nic złego nie zrobili, mnie tak. Ośmieszyli Polskę łącząc się z Lepperem i Giertychem z  :zle: naród. Co dobrego zrobili to Ty napisz, ja nic takiego nie widzę.

  Napisz co PO zabrała Tobie, bo jak narazie to tylko słychać ploty i nic więcej.

Offline minimalista

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #534 dnia: Styczeń 05, 2009, 22:43:40 »
Panowie  Typu Tom i Sam, ja nigdy nie popierałem PO jak I , ale to ci ostatni dali nam ostatnio duże podwyżki i nie tylko gazu i za prąd i może oni jako ostatni zrozumieli że w służbach mundurowych powinno sie zarabiać godnie. Polityka PO była znana już od dawna w sprawie PSP i dziwie się że są ludzie którzy głosowali na nich z PSP. Wkurzają mnie porównywanie w różnych.. niby przywilejów w poszczególnych państwach. Niech nasi władni zobaczą ile zarabia strażak lub policjant na zachodzie i co może za to kupić a niech później mamią ludzi jakim to jest dobrodziejstwem bycie funkcjonariuszem. Pozdrawiam

Przepraszam ale za brakło PIS

Jest taka opcja <Modyfikuj> Scalono!
« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2009, 22:59:26 wysłana przez Ajax »

Offline strazakSam

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #535 dnia: Styczeń 05, 2009, 23:01:40 »
Jeśli dobrze usłyszałem w dzisiejszych "Wiadomościach" to włodarze właśnie dostali pierwszą lekcję i zapowiedź tego co może rychło stać się w służbach mundurowych. Zamiast jak zwykle 100 tys. cywili okazało się że w tamtym roku na wcześniejsze emerytury poszło 250 tys. co bedzie kosztowało nasz "ubogi" budżet państwa kilka miliardów dodatkowych złotówek. U nas będzie oczywiście podobna sytuacja z tą różnicą że o ile finansowo koszty byłyby dla budżetu znacznie mniejsze to odejście znacznie większej liczby doświadczonych funkcjonariuszy ze służby bezpieczeństwem państwa może już zachwiać. Jest to z pewnością argument który da a może już dał reformatorom trochę do myślenia.

Offline minimalista

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #536 dnia: Styczeń 05, 2009, 23:12:19 »
StrażakSam masz bardzo dużo racji tylko nie wiem czy wiesz w jakim Ty pięknym kraju żyjesz? To co Oni mogą zrobić jest wręcz niewyobrażalne, my się dla nich nie liczymy, liczy się tylko kasa.... Dla swoich

Kol. kolejny - mam nadzieję ostatni raz:
11.   Nie umieszczaj dwóch postów z rzędu w niedługim odstępie czasu. Użyj przycisku "Modyfikuj" i dopisz, to co zapomniałeś, do istniejącego już postu.
11 a. Możesz napisać posty po sobie, jeśli chcesz odświeżyć dawno (min. 10 dni) nie dyskutowany temat.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2009, 23:18:31 wysłana przez Ajax »

Offline boloyung

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #537 dnia: Styczeń 06, 2009, 12:18:26 »
Jak zwykle panowie z PO po prostu Popuścili babola o zmianach emerytalnych i czekają reakcji samego zainterresowanego środowiska. To stara taktyka AWSu - przecież to te same gęby, oni już mieli swoje ,,pięć,, minut i chyba nic wielkiego nie pokazali?? Jeśli chodzi o rząd poprzedni - to przypomnę że za jego kadencji podpisano nasze trzyletnie podwyżki. Przez dwa lata były wypłacane zgodnie z porozumieniem, czy ten trzeci rok będzie taki sam ?? A może znowu się POpaprańcy zasłonią, że to nie oni podpisywali??Taki mają dziwny zwyczaj. Może ktoś z decydentów poleży sobie w JRG pierwszej kat., poczeka od rana do wieczora na posiłki, poogląda telewizję, i na koniec dostanie pensję - czy nie takie przekonanie jest u wielu polityków. I nie tylko u nich bo jak słyszę naszych niektórych  w biurze to i takie opinie nie są rzadkością. Pozdrawiam.
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy ze świnią w błocie.

Online Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.692
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #538 dnia: Styczeń 07, 2009, 11:45:58 »
Wiatm.
Czy ktoś z forumowiczów posiada jakąś wiedzę na temat projektu rozporządzenia odnośnie emki dla policji bo jak sie nie myle to własnie 5 stycznia miało sie coś ukazać

na dzień dzisiejszy chyba nikt  :huh: :huh:

Cytuj
Schetyna gra na zwłokę?

Nie doszło do spotkania szefa MSWiA ze związkami

 Wbrew wcześniejszym zapowiedziom nie doszło wczoraj do spotkania ministra spraw wewnętrznych Grzegorza Schetyny z mundurowymi związkami zawodowymi. Schetyna został zaproszony na posiedzenie Komisji Trójstronnej, aby przedstawił swoje założenia zmian w ustawie o  emeryturach mundurowych. Z zaproszenia wprawdzie skorzystał, ale terminu spotkania nie określił. Zdaniem związkowców, może to oznaczać, że nie ma żadnych konkretnych propozycji.

– Wszyscy funkcjonariusze są zainteresowani, jakie zmiany zamierza nam zafundować minister Schetyna. Jeśli powiedział A, to niech powie B – mówi nam szef NSZZ Policjantów Antoni Duda. Związkowcy czekają na merytoryczną dyskusję. – Niech resort określi zasady, czy będzie to np. podniesienie dolnego progu uprawniającego do emerytury do 20 lat pracy i jaki procent świadczenia będzie wówczas przysługiwać. Czy będzie to 50, czy 60 proc. – wyjaśnia Duda.

Na razie policjanci, strażacy, funkcjonariusze BOR, straży granicznej i służby więziennej oraz żołnierze są zawieszeni w próżni. A wzburzenie w szeregach narasta. Nikt nie wie, co ich czeka w przyszłości. Zgodnie z obecnymi przepisami, których utrzymania domagają się służby mundurowe, do emerytury wysokości 40 proc. pobieranego wynagrodzenia uprawnia 15 lat służby. Ich zdaniem, nie należy tego zmieniać, a zachęcając do dłuższej służby zmienić obecne przepisy, które przewidują, że świadczenie jest naliczane do podstawy o 1 proc. rocznie do 20 lat służby, a po 0,5 proc. przez kolejne lata.

Nie można zatem krzyczeć, że w służbach produkuje się młodych emerytów, jeśli nie ma motywacyjnego systemu zachęcającego do dłuższej pracy. Tym bardziej że maksymalna stawka emerytury to 75 proc. świadczenia. Związkowcy zapowiadają, że są w stanie merytorycznie dyskutować o wydłużeniu czasu służby, ale musi być coś za coś. Maksymalna stawka świadczenia powinna być na poziomie 100 proc. pobieranej pensji po odpowiedniej wysłudze lat i wówczas policjanci sami by regulowali, czy odchodziliby po wypracowaniu prawa do świadczenia 75-proc., 85-proc., czy wyższego.

Na razie ministerstwo stara się uspokajać nastroje twierdząc, że projekt zmian będzie szeroko dyskutowany ze środowiskiem funkcjonariuszy i wojskowych. Tyle że na razie nie wiadomo, co konsultować, bo z dotychczasowych zapowiedzi Schetyny nic nie wynika.
http://www.trybuna.com.pl/n_show.php?code=2009010610
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #539 dnia: Styczeń 07, 2009, 14:19:22 »
Kusi mnie przedstawić swoją wizję reformy emerytalnej ale może lepiej się nie narażać....  :zamknij:

Offline Prewentysta7

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 86
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #540 dnia: Styczeń 07, 2009, 15:34:56 »
Kusi mnie przedstawić swoją wizję reformy emerytalnej ale może lepiej się nie narażać....  :zamknij:

Jeśli likwidują PSK i wprowadzają kilka CPRów na województwo. Jeżeli w każdym zakładzie ma być pracownik - specjalista od ppoż, który ma nadzorować i zapobiegać to po co komendy powiatowe i nadzór nad przepisami ppoż? Wszak za budynki odpowiada właściciel i nadzór budowlany, a za pracowników PIP. Zostanie JRG i dowódca zmiany z faksem. Tu nie trzeba wróżki. Powoli wychodzą z ziemi kiełki, a niebawem z tego wyrośnie drzewo. Wszystkie kawałeczki jakoś w kupę powoli się składają i cały zamysł jest coraz bardziej widoczny. Sądzę, że jest on od dawna ale utajniony, aby nie było lawiny. Kwestia czasu. Czy te poczynania są bez powodu? Zostaną ratownicy i dowódca zmiany i na tym PSP (Powiatowa SP) się zacznie i skończy. Mogę się o to zakładać.
A po jakiego .... dla ludzi podział kompetencji, jakieś powiatowe, miejskie, wojewódzkie komendy. Przeciętny obywatel ma to gdzies. Straż to straż.
Poza tym PO wszystko co może spycha na samorządy, więc raczej powinniśmy się szykować na zmianę z Państwowa na Samorządowa.
A dalej jak samorząd nas przejmie to pan prezydent czy burmistrz nie pozwoli na jeżdżenie do sopli, łabędzi, gałęzi czy szerszeni (no chyba, że sytuacja będzie krytyczna, a nie dlatego że taka może być), bo każdy pieniądz się liczy. Jesteś właścicielem budynku, twoje sople, twój problem. Wynajmuj firme i płać. Jak komuś coś się stanie to zapłacisz też w sądzie. Od szerszeni, gadów i innych typów też są firmy. (Np: Babka ma domek letniskowy i wzywa do szerszeni. Moje pytanie brzmi: stać panią na domek? Odp: tak. No to stać Panią i na firmę, proszę zdzwonić ... tam i tam). O podobnych przymiarkach słyszałem w Policji. Ma być miejska (na wzór municypalnej w Hiszpanii). Burmistrz chce miec porządek to zatrudnia "policjantów", a w większych okręgach są jakieś komendki do twardych spraw (zabójstwa, pg, narkotyki itd).
« Ostatnia zmiana: Styczeń 07, 2009, 17:42:17 wysłana przez Prewentysta7 »

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #541 dnia: Styczeń 07, 2009, 17:28:02 »
Jeśli dobrze usłyszałem w dzisiejszych "Wiadomościach" to włodarze właśnie dostali pierwszą lekcję i zapowiedź tego co może rychło stać się w służbach mundurowych. Zamiast jak zwykle 100 tys. cywili okazało się że w tamtym roku na wcześniejsze emerytury poszło 250 tys. co bedzie kosztowało nasz "ubogi" budżet państwa kilka miliardów dodatkowych złotówek. U nas będzie oczywiście podobna sytuacja z tą różnicą że o ile finansowo koszty byłyby dla budżetu znacznie mniejsze to odejście znacznie większej liczby doświadczonych funkcjonariuszy ze służby bezpieczeństwem państwa może już zachwiać. Jest to z pewnością argument który da a może już dał reformatorom trochę do myślenia.
Jak zmienią na nie korzyść mundurowych to już niebawem padnie nowy rekord.
Panowie, kasy jest od za....nia, tylko myślenie bardzo boli albo chce się jeszcze więcej dla siebie.
To jeszcze pokolenie komuchów, które nie umie gospodarzyć tylko łata dziury zabierając.
Rok 1999 - nowoprzyjęci zostają ubrutowieni i znają nowe warunki. Trzeba było kontynuowac prace a nie powrócić do starego. Byłoby już 10 lat na nowych zasadach. A teraz co, kazać tym ludziom odchodzić jak się niepodoba? To tak pesymistycznie a optymistycznie - może będzie lepiej:).
Narazie nic nie wiemy co szykują.

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #542 dnia: Styczeń 07, 2009, 17:59:19 »
a co to ma wspólnego z tym że mnie kusi napisac swoją wizję ???   :cooo:

Offline Prewentysta7

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 86
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #543 dnia: Styczeń 07, 2009, 18:06:10 »
A to ma wspólnego, że mnie skusiło. Czekam na Twoją wizję.

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #544 dnia: Styczeń 07, 2009, 19:49:56 »
acha.... :D   no tak... to jest związek - nie zaprzeczam...
Moja wizja dopiero się pisze... jak skończę wkleję...
(trochę tego jest)
na razie
pozdrawiam

Offline remfire

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.049
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #545 dnia: Styczeń 07, 2009, 21:13:16 »
Jeśli likwidują PSK i wprowadzają kilka CPRów na województwo. Jeżeli w każdym zakładzie ma być pracownik - specjalista od ppoż, który ma nadzorować i zapobiegać to po co komendy powiatowe i nadzór nad przepisami ppoż? Wszak za budynki odpowiada właściciel i nadzór budowlany, a za pracowników PIP. Zostanie JRG i dowódca zmiany z faksem. Tu nie trzeba wróżki. Powoli wychodzą z ziemi kiełki, a niebawem z tego wyrośnie drzewo. Wszystkie kawałeczki jakoś w kupę powoli się składają i cały zamysł jest coraz bardziej widoczny. Sądzę, że jest on od dawna ale utajniony, aby nie było lawiny. Kwestia czasu. Czy te poczynania są bez powodu? Zostaną ratownicy i dowódca zmiany i na tym PSP (Powiatowa SP) się zacznie i skończy. Mogę się o to zakładać.

Coś w tym jest ...
Słyszałem  o pomysłach na taką reformę  - z tym że w nieco innej formie.  Pod samorządy miały by przejść przede wszystkim JRG - bo skoro mała gmina wiejska może utrzymywać OSP , to czemu nie ma utrzymywać swojej jednostki znacznie bogatsze miasto ? A PSP pozostała by w znacznie okrojonej formie wyłącznie do  koordynowania działań przekraczających możliwości gminy, powiatu itp, ale juz bez własnych jednostek interwencyjnych - bo tymi by zarządzały wyłącznie gminy/miasta . Coś na zasadzie tego pomysłu z podziałem Policji na municypalną i państwową.

Co konkretnie się poskłada z tych kawałeczków, chyba dzisiaj nikt jeszcze nie wie.Każdy chyba jednak widzi że tych kawałeczków przybywa, więc coś "wisi" w powietrzu... 
   

Offline strazakSam

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #546 dnia: Styczeń 07, 2009, 21:56:12 »
W ten sposób z jednego z najważniejszych resortów w państwie zrobiliby ministerstwo ostatniej kategorii...bo kto tam zostanie... "ważna" administracja ( hehehe)... oraz paru facetów z BORu . Jakoś mi się wierzyć w to nie chce.... ale skoro chcieli prywatyzować szpitale to pewnie wszystko jest możliwe.... jeśli już do tego dojdzie jestem przekonany że obywatele w krótkim czasie zatęsknią za państwową strażą pożarną i policją...stawiam na to każde pieniądze.

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #547 dnia: Styczeń 07, 2009, 22:36:00 »
Dzisiaj złożył wniosek o zwolnienie ze służby ppłk. Olszowiec. Szef ochrony Prezydenta RP(BOR).
Czyżby dostał cynk w sprawie zmian emerytalnych?

Offline remfire

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.049
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #548 dnia: Styczeń 07, 2009, 22:45:06 »
ale skoro chcieli prywatyzować szpitale to pewnie wszystko jest możliwe.... j
Przecież tak naprawdę właściwie nie ma już państwowych szpitali - są własnością samorządów terytorialnych, spółek, osób prywatnych itp. Każdy może sobie to sprawdzić w swoich okolicach ;)   

Offline fidel

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #549 dnia: Styczeń 08, 2009, 10:19:36 »
Czytam  czasem  te  komentarze  i  z  przykroscia  stwierdzam  iz  rzadko  mozna  by  tu  znalezc  cos  naprawde  wartosciowego  , niestety  opinie  wyrazane  na  forum  w  pewnym  sensie  potwierdzaja  fakty  ktore  zaobserwowałem  bedac  pracownikiem PSP (podział  bojowy 20 lat)
Jest  to  moja  prywatna  opinia  masz  prawo  nie  zgadzac  sie  z  nią...