Autor Wątek: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?  (Przeczytany 1877924 razy)

Offline Jan

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #425 dnia: Grudzień 21, 2008, 14:48:38 »
Witam !
A ja tak sobie myślę, że bardzo ciężko może być doczekać minimalnej emerytury po 25, 30, 35 latach (w zależności jaki wariant będzie nam dany), a to z prostego powodu, że nawet do 25 lat służby lekarze profilaktycy wynajdują kupę przeciwwskazań  do wykonywania zawodu i tylko może nam pozostać marna renta lub marna emerytura.

Offline pożarnik92

  • asp.sztab.w stanie spoczynku
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
  • Bądz zawsze sobą.
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #426 dnia: Grudzień 22, 2008, 11:27:47 »
Pan Schetyna już osiągnął swój cel u mnie w jednostce około 1/5 stanu myśli o odejściu i składa raporty u K-ta; tak że sprawa emerytur wnet będzie dla większości uprawnionych rozwiązana. Co ciekawe wielu z nich chciało pracować jeszcze 5--8 lat dłużej ale pan minister skutecznie im pomógł w podjęciu decyzji zostania emerytem , pogratulować skuteczności i dalekowzroczności.
"W służbach mundurowych zwyczaj salutowania wywodzi się z tego, że co jakiś czas trzeba sprawdzić, czy ma się jeszcze własną głowę."
"Mało salutowałem i teraz wiem że  w odpowiednim czasie nie miałem głowy"

Offline BAJBUS

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #427 dnia: Grudzień 22, 2008, 12:37:35 »
Propozycja. Zmiana praw emerytalnych ma przynieść wydłużenie okresu nabywania praw emerytalnych z 15 do ..? Co ma się równać, mniej osób na świadczeniach emerytalnych. Drodzy parlamentarzyści jest złoty środek, wystarczy podwyższyć płace w służbach mundurowych tak aby większość z nich zarabiała średnią krajową, lub więcej, to jest na dzisiaj według GUS około 3200zł. Wtedy nikt zdrowy nie przejdzie na emeryture po przepracowaniu 15 lat, a bedą przechodzili tylko wtedy gdy już zdrowie psychiczne czy fizyczne nie pozwoli im dalej służyć dla dobra ogółu.

Offline misiek666

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
  • rezerwista
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #428 dnia: Grudzień 22, 2008, 14:18:15 »
Panowie to jest akurat wywiad dotyczący nas, policjantów...ale dotyczy również Was:

To w takim razie konkretniej. Czy policjant, który naraża zdrowie i życie, powinien iść na emeryturę po 15 latach pracy?
– To absurd. Nie wyobrażam sobie emeryta w wieku 40 czy 35 lat. Nawet policjanta. Nikt chyba sobie tego nie wyobraża, niezależnie od poglądów politycznych. Mam świadomość, że wielu ludzi wybierało zawód, licząc na pewne przywileje później. Myśleli tak: może będę mało zarabiał, ale jak będę miał 35 lat, to wezmę emeryturę i pójdę do innej pracy. Ale trzeba pamiętać, że ta inna praca jest często równie wymagająca, jeśli chodzi o zdrowie.

To teraz będzie pan miał całą armię policjantów przeciw sobie.
– Z policjantami trzeba rozmawiać bardzo uczciwie. I mogę powiedzieć im: powinniście więcej zarabiać i zrobię wszystko, żeby tak było. Ale nie możemy udawać, że 35-letni policjant odchodzi na emeryturę ze względu na zszargane zdrowie, bo tak nie jest.


...czy jeszcze, ktoś ma złudzenia?

Offline ognista fala

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 407
  • wchodzę tam skąd ty uciekasz
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #429 dnia: Grudzień 22, 2008, 14:54:26 »
Ja proponuje aby ci którzy próbują nam zmienić ustawę o warunkach emerytalnych na miesiąc zamienili się z nami i ubrali się w nasze wyspecjalizowane uniformy, pojechali do pożaru przy temp. - 25 st. C, podotykali kierowcę tira po czołowym zderzeniu z drugim takim samym, wynieśli spalone ciało dziecka z budynku po pożarze, powyjeżdżali w nocy, popracowali w niedziele i święta, a w wolnej chwili remontowali JRG i na koniec miesiąca wzięli całą wysoką wypłatę, która i tak podobno jest tylko za leżenie i granie w piłkę, a my pójdziemy do Białego Domu podzielimy się na kilka ugrupowań: SIP, OP, DLS, LSP i bedziemy się kłócić i godzić, zniszczymy kilka palmptopów (nie mylić z laptopem pana Z.), umyjemy się w bidecie (nie w wannie pana W.) założymy kilka podsłuchów i bedziemy udawać jak to jest dobrze wszystkim w Polsce śmiejąc się do kamer w programie "głowy pod ławę" i na koniec również weźmiemy wypłatę ciężko, słusznie zarobioną.
A po miesiącu zobaczymy czy napewno chcą sie odmienić spowrotem czy może zostawią tą ustawę w spokoju.:)
Pozdrawiam

Offline pożarnik92

  • asp.sztab.w stanie spoczynku
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
  • Bądz zawsze sobą.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 22, 2008, 20:07:10 wysłana przez pożarnik92 »
"W służbach mundurowych zwyczaj salutowania wywodzi się z tego, że co jakiś czas trzeba sprawdzić, czy ma się jeszcze własną głowę."
"Mało salutowałem i teraz wiem że  w odpowiednim czasie nie miałem głowy"

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #431 dnia: Grudzień 22, 2008, 20:45:14 »
a to cytat z linku zamieszczonego przez pożarnik 92
Cytuj
W najbliższych tygodniach rozstrzygną się także losy emerytur dla policjantów, funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego, ABW, BOR. Dziś mogą odejść na emeryturę już po 15 latach służby. Rząd chce wydłużyć im czas pracy do 20, albo nawet 25 lat. Prawo do przejścia na emeryturę na dzisiejszych zasadach mieliby tylko ci funkcjonariusze, którzy na co dzień ryzykują życie.[/font][/font] Pozostali musieliby czekać na emeryturę o 5 lub 10 lat dłużej.
czyżby była nadzieja? a właściwie nie taki diabeł straszny...

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #432 dnia: Grudzień 23, 2008, 00:08:26 »
Media robią szum wokół wcześniejszych emerytur w mundurówce ale prawdziwych  faktów nie podają:
- z wcześniejszego zaopatrzenia emerytalnego z pośród uprawnionych do tzw emerytury policyjej (strażackiej) w 2007 roku było tylko ok450 osób we wszystkich formacjach tylko tylu szarpnęło się na 40% po 15 latach.
- dlaczego nie podadzą jakie to są pieniądze dla większości zarabiających?

Offline czukcza

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #433 dnia: Grudzień 23, 2008, 00:11:23 »
Widzicie Koledzy coś w tych emeryturach jest i to w samej PSP bo proszę popatrzcie sami że gdy przychodzi młody po liceum idzie na 3 latka na aspirantkę np. i ma 21-22 latka i zero dodatkowego wyszkolenia jak dźwigi, hds, wyższe kategorie prawa jazdy, uprawnienia na łodzie etc. - pozostaje mu do przepracowania 12 i może odejść i to ludzi czyt"cywili" boli, a drugi przykład przychodzi do straży gość co ma 30 latek w tym wojsko uprawnienia na różne cuda przepracowane już 15 lat (bo ze szkołą zawodową) i musi pracować do 45 latek a ten poprzedni może odejść w wieku 34-35 mała różnica nieprawdaż.
Rozsądne było by np. 25 lat pracy w tym  nie mniej niż 15 w straży = obydwaj mogą odejść w tym samym czasie a czy będą chcieli ??????? lub 30 lat pracy ale możliwość przejścia ze względu na stan zdrowia na wcześniejszą po 25 latach z czasowym zmniejszeniem na lat 5.

A tak nawiasem mówiąc każda modyfikacja przepisów w stosunku do tych którzy na dzień 31 12 2009 będą mieli skończone 15 latek służby a więc nabędą prawa emerytalne powinna się skończyć w trybunale konstytucyjnym a jak nie to w unii a jeśli tego związki nie zrobią to trzeba zdmuchnąć tę śmietankę do klozetu.

Offline strazakSam

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #434 dnia: Grudzień 23, 2008, 01:12:13 »
..... bo oczywiście jak wiemy chodzi nie o fakty tylko o mętną wodę....narobić szumu ...wyjść na sprawiedliwych...a szara masa już nie pamięta że ta "sprawiedliwa" władza oddała bogatym setki milionów a może miliardy złotych w związku z reformą pit-u. Podobno stworzą za to nowe miejsca pracy...heheheh.... a tu pech....kryzys...popytu brak i zamiast miejsc pracy kupią sobie złote felgi do nowiutkich samochodów. Tak sobie pomyślałem że jesli chcą zabrać te emerytury to chyba zamierzają również wprowadzić zakaz narażania zdrowia lub życia bo to jest całkowicie niemoralne żeby wymagać od nas abyśmy zostawiali zdrowie na akcjach po czym pseudopaństwo kopnie nas w d*** bo po np 23 latach służby zdrowie nie pozwoli wsiadać do GBA. Co wtedy ...."sprawiedliwe" państwo da za ofiarność 500 zł renty?

Offline DOP1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #435 dnia: Grudzień 23, 2008, 10:47:31 »
Od kiedy aspirantka trwa 3 lata to po pierwsze a po drugie czy nie jest tak ( mogę się mylić) taki co po średniej idzie do szkoły pożarniczej to świadczy o tym, że poszedł taki człowiek z powołania ponieważ nie próbował sił w innym zawodzie i Straż go interesuje. Natomiast ten ok. 30 -tki to prawdopodobnie ( oczywiście nie jest to reguła) przyszedł w szeregi PSP bo mu nie wyszło w innym zawodzie a tu odwali 15 latek i emka. Pozdrawiam i nikogo nie miałem zamiaru  urazić to są moje spostrzeżenia.

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #436 dnia: Grudzień 23, 2008, 11:13:23 »
Aspirantka trwa 2 lata, fakt, ale czy nie jest przypadkiem tak, że te 2 lata wliczają się do "stażu emerytalnego" dopiero po przepracowaniu 15 lat "po szkole"?
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline ognista fala

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 407
  • wchodzę tam skąd ty uciekasz
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #437 dnia: Grudzień 23, 2008, 11:16:24 »
Niestety nie kolego wszystkie szkoły pożarnicze wliczają sie od samego początku do stażu i każdy miał wybór po szkołach średnich czy idzie do takiej szkoły czy do innej a później do straży więc im tego nie wypominaj

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #438 dnia: Grudzień 23, 2008, 11:28:04 »
Nikomu niczego nie wypominam, po prostu chciałem się dowiedzieć, czy mam dobre informacje odnośnie systemu zliczania lat służby. Jednak miałem złe - dzięki za poprawienie mnie ;-)
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline specjalista

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 156
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #439 dnia: Grudzień 23, 2008, 12:02:22 »
Cytuj
... wymagać od nas abyśmy zostawiali zdrowie na akcjach po czym pseudopaństwo kopnie nas w d*** bo po np 23 latach służby zdrowie nie pozwoli wsiadać do GBA. Co wtedy ...."sprawiedliwe" państwo da za ofiarność 500 zł renty?

 :) Da albo nie da. :)  Może będą zwalniać ze zwzględu na nieprzydatność do służby ( testy sprawnościowe słabo itp ) nie ze względu na zdrowie, które utracimy w związku specyfiką służby.
Dwóch polaków, trzy zdania!

Offline kRZYSIEK

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #440 dnia: Grudzień 23, 2008, 13:19:36 »
Kolego DOP1 chyba się trochę mylisz dużo ludzi dostaję się do szkoły aspiranckiej i sgsp z wiadomych względów ,czas później  pokazuje ich zainteresowanie strażą  ich motywacje itd. oczywiście nie wrzucamy wszystkich do jednego worka ,ci po trzydziestce w wielu przypadkach starali  się wcześniej dostać.Pozdrawiam

Offline Prewentysta7

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 86
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #441 dnia: Grudzień 23, 2008, 14:57:15 »
Zawsze doły muszą  pracować na tych cholernych darmozjadów biurowych ...

Gratuluję i życzę Tobie, aby Twój Komendant wyznaczył Cię na stanowisko w systemie codziennym. Zmienisz punkt widzenia i docenisz.
Na takie "podziały" jest jedno lekarstwo. Każdy strażak powinien zasmakować obu systemów.

Rozgraniczenie systemów służby i uzależnienie od tego minimalnego stażu służy uprawniającego do emerytury będzie trudne. O ile w przypadku np. pani sekretarki czy księgowej jest to dosyć proste o tyle w przypadku operacyjnych, dyspozycyjnych, będących na podziale lub PSK z doskoku , dyżurów domowych - skomplikowane. Przez 15,20 czy 25 lat i niektórzy biurowcy "widzieli" pożar lub wypadek, pracowali też na podziale (lub będą pracować).
Poza tym ja widzę jeszcze jeden możliwy scenariusz. Jeśli biuro będzie służyć dłużej o kilka lat to podział też na tym straci. O psie ogrodniku nie będę mówił. Sami wiecie, że nasz naród jest taki, że jak ja mam źle to dlaczego ktoś ma mieć lepiej. I tak, Ci co będą u steru ... (nie dokończę, bo to oczywiste, a niejednemu nerw ruszy mimo, że to realne). Tylko patrzeć jak zabiorą tapczany... i wprowadzą rozróżnienie na aktywny i nieaktywny czas dyżuru. Oby to się nie ziściło.

Zawsze uważałem, że podziały na biuro i podział są idiotyczne. Może dlatego, że jedno i drugie poznałem, choć w biurze gniję dużo dłużej.

Zjednoczenia nam teraz potrzeba jak nigdy przedtem.

Przeciwnikom biura do przemyślenia zapodaję temat: Zastanówcie się czy starosta/prezydent/wójt liczyłby się  tak bardzo z Waszym zdaniem gdyby nie biuro? Może to brzmi po chamsku i brutalnie, ale ten aspekt też wart jest zastanowienia.
A ucywilnienie całego biura? To nic innego jak wydział zarządzania kryzysowego w starostwie oraz komendant i podział bojowy.


« Ostatnia zmiana: Grudzień 23, 2008, 15:10:48 wysłana przez Prewentysta7 »

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #442 dnia: Grudzień 23, 2008, 15:25:17 »
W dzisiejszej prasie znalazłem ciekawy artykuł - wywiad z panem Śniadkiem  i nie wiem co o tym myśleć . Pełna hipokryzja ze strony nszz 'S" w  stosunku do nas mundurowych . Czyżby byliśmy tylko szarą masą w ZZ i płatnikami składek, a teraz rzucają nas na "pożarcie" w imię czego? ..... Chyba nie mamy co liczyć na poparcie salidarnościowej  "wierchuszki". Jak sami nie powalczymy o swoje prawa i emerytury ,bo na pewno góra NSZZ"S" o nas nie będzie walczyć.
http://polskatimes.pl/raporty/pomostowki/72922,janusz-sniadek-domagamy-sie-likwidacji-krus-i-mundurowek,id,t.html
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #443 dnia: Grudzień 23, 2008, 16:29:58 »
Nie rozumiem tego ŚNIADKA  :cooo:   dlaczego kopie swoich członków  chyba że chce nas  się pozbyć ze swoich  szeregów...

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #444 dnia: Grudzień 23, 2008, 16:52:13 »
Nie rozumiem tego ŚNIADKA  :cooo:   dlaczego kopie swoich członków  chyba że chce nas  się pozbyć ze swoich  szeregów...
Już niedługo wybory w "S".
Kopnie "100", a "1000" go poniesie do wyborów na swoich plecach.
Temat emerytur mundurowych jest drażliwym tematem wśród społeczeństwa.
Zakłamanie i podawanie nieprawdy o emeryturach mundurowych staje się codziennością i normą w naszych mediach od czasu wypowiedzi Ministra S. i Przewodniczącego Ś.

Offline nurek04

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #445 dnia: Grudzień 23, 2008, 17:11:13 »
Panowie trochę jesteśmy sobie sami winni.

Opowiem Wam historyjkę jak mi się przydarzyła jakiś rok temu.

Siedziałem sobie na kąpielisku wpatrzony w wodę(dorabiam  jako ratownik WOPR) w pewnej chwili podchodzi do mnie jakiś młody człowiek i zagaja temat:
-cze, jak tam w ratownictwie?
odpowiadam- spoko.
-Ja też robię w podobnej instytucji.
-Ta??? w jakiej?
-W straży pożarnej też jestem ratownikiem tyle  że strażakiem hehe.
I tu misio zaczyna swoją opowiazdkę jak to mu jest dobrze w straży:
-Wiesz idę do roboty sześć razy w miesiącu,urlopu mam 26+18 dni do tego wolne służby, munduróweczka itd
  i do tego po 15 latach na emeryturkę po prostu żyć nie umierać.
Patrzę się na misia i gały mi wychodzą na wierzch co on p....li?

Nic mu nie mówiłem że też pracuję w tej instytucji bo mi się wrotki rozjechały jak to usłyszałem.
I tak sobie myślę że skoro gość pieprzy takie głupoty do nieznajomego, przypadkowo napotkanego  człowieka to co opowiada innym znajomym?
I idą takie opowiazdki w świat i dochodzą tam gdzie dochodzą.



 

« Ostatnia zmiana: Grudzień 23, 2008, 19:00:19 wysłana przez nurek04 »

Offline pożarnik92

  • asp.sztab.w stanie spoczynku
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
  • Bądz zawsze sobą.
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #446 dnia: Grudzień 23, 2008, 17:37:55 »
W czasie wojny poświęca się pułki aby ocalić armie dlatego teraz nie możemy liczyć na generałów.
"W służbach mundurowych zwyczaj salutowania wywodzi się z tego, że co jakiś czas trzeba sprawdzić, czy ma się jeszcze własną głowę."
"Mało salutowałem i teraz wiem że  w odpowiednim czasie nie miałem głowy"

Offline piotr

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 167
  • ile jeszcze......
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #447 dnia: Grudzień 23, 2008, 17:51:10 »
witam, mam tylko pytanie, dlaczego cześć z osób które się tu wypowiadają, godzą się na zmianę "15"? nie chce ponawiać odwiecznego sporu, podział kontra biuro, pewnie jedni i drudzy maja swoje racje, ale po kilkunastu latach wyjazdów do akcji, ich szkodliwości część ludzi nie wyrabia zdrowotnie, co wtedy? sektor prywatny? kto zatrudni osobę po 40-stce z problemami zdrowotnymi? nawet dorabianie, nie z chęci a w większości przypadków z konieczności, jest możliwe ze względu na to że dana osoba jest emerytem... Godzimy się na ewentualny uszczerbek na zdrowiu ale za cenę wcześniejszej emerytury, nie dajmy tego zmienić.... mamy dyżury domowe, które nie są , z tego co się orientuje, nawet wliczane do czasu służby a co dopiero płatne, mamy zmianę,że nie zalicza się do wyliczania procentu emki lat przepracowanych w cywilu, dla osób przyjętych po 99 roku... Czy to nie są argumenty dla związków ze zmiany w emeryturach mundurowych  już nastąpiły, i nic nie dostaliśmy w zamian ... Jestem po prostu za tym by nie dać sobie odebrać naszych praw....

Offline misiek666

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
  • rezerwista
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #448 dnia: Grudzień 23, 2008, 18:52:02 »
Nie rozumiem tego ŚNIADKA  :cooo: 

...wybaczcie koledzy mundurowi, ale ja nie rozumiem, dlaczego w służbie mundurowej macie cywilny związek...wiadomo, że wcześniej czy później musiało dojść do konfliktu interesów...ja nie rozumiem, że Wy nie rozumiecie :fiuu:, zostaliście w najzwyczajniej w świecie (i reszta mundurówki) poświęceni, ba napuszcza się na Was/nas resztę społeczeństwa...i kto to robi, m.in. p-cy Waszego związku zawodowego...

Offline misiek666

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
  • rezerwista
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #449 dnia: Grudzień 23, 2008, 19:03:02 »