Autor Wątek: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?  (Przeczytany 1870894 razy)

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #400 dnia: Grudzień 18, 2008, 16:21:33 »
Do Tomasza.
Tego się obawiałem, ze nie zrozumiesz mojego, co nieco siermiężnego żartu. Przeczytaj może swój wcześniejszy post i sam sobie odpowiedz o ci Ci chodzi. Co do radykała (czy Ty mnie przypadkiem nie obrażasz?) to nazywaj mnie jak chcesz i ustawiaj na którą chcesz flankę, ale potrafię krytycznie odnieść się do poczynań "wielkiego wodza" i wierz mi nie wszystko mi się podoba. Potrafię jednak również wyłuskać treści z powodzi informacji (czytaj indoktrynacji) serwowanych przez TVN, czy GW i wydaje mi się, że gdyby nie "przychylność mediów" i sterowane sondaże, Donald nie odważyłby się na zrobienie 1 mln Polaków w (no właśnie w co?), podobnie, jak nie odważyłby się robić w .... służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo obywateli (rządu też).
Spróbujmy sobie wyobrazić podobną sytuację 2 - 3 lata temu. Już widzę Michnika piszącego o tym, jak to nieodpowiedzialny rząd naraża obywateli na zagładę, narusza konstytucję, depcze prawa nabyte obywateli, etc, etc,. (przypomnijcie sobie "białe miasteczko").
Nie chodzi o to jak nazywa się partia rządząca, chodzi o to co robi i w jaki sposób traktuje obywatela.  

Przepraszam, ale trochę (z mojej winy również) odeszliśmy od głównego tematu.
Czekać, czy uciekać?. Jeśli czekać to na co? poza medialnymi, ogólnymi zapowiedziami lepszego jutra dla mundurowych nie ma nic. Uciekać? to decyzja skutkująca na całe życie. Można wygrać, przegrać również. Za to mam największą pretensję do rządzących, że zasieli w "mundurowych" niepokój o jutro, nie podając żadnych szczegółów. Powody są 2. Albo sami nie wiedzą co dalej robić (chociaż przebąkują, że mają pewne rozwiązania), albo te rozwiązania są tak "korzystne", że aż się boją wybuchu "powszechnej euforii" w zainteresowanych resortach. 
« Ostatnia zmiana: Grudzień 18, 2008, 16:43:57 wysłana przez sam_go »

Offline to.mash

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #401 dnia: Grudzień 18, 2008, 16:48:33 »
Sam_go
Wydobyłeś z mojego posta tyle, że sam nie wiem czy dałbym radę tyle tam wsadzić:)
A na poważnie - Ty mnie wcześniej wysyłałeś do lekarza to chyba mam wystarczające podstawy by twierdzić, żeś radykał.
Wyjaśniłem swoje zdanie polityczne i wybacz, że specjalnie Tobie nie przedstawiłem wersji super light czyt. zrozumianej przez Cię.
Gdybyśmy się nie widzieli - spokoju Ci życzę na Święta i cały rok (o 2010 nie wspomnę bo kamieniami będziesz rzucał) :)

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #402 dnia: Grudzień 18, 2008, 16:56:11 »
I nawzajem. :sympatia:
Okres świąteczny wręcz zmusza do mówienia ludzkim głosem, ja również poczułem taką potrzebę ^_^. Proszę tylko abyś nie jeździł po Stolycy 140km/h, bo niebiescy koledzy nie koniecznie muszą czuć świateczny nastrój wobec Ciebie.
Pozdrawiam.   

Offline to.mash

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #403 dnia: Grudzień 18, 2008, 17:24:24 »
Tylko dodam :)
Nie "podczepię" się pod żaden konwój :)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 18, 2008, 17:29:24 wysłana przez to.mash »

Offline tomstrazak

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 287
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #404 dnia: Grudzień 18, 2008, 22:28:20 »
[quote author=sam_go link=topic=3877.msg116570#msg116570 date=1229613693

Przepraszam, ale trochę (z mojej winy również) odeszliśmy od głównego tematu.
Czekać, czy uciekać?. Jeśli czekać to na co? poza medialnymi, ogólnymi zapowiedziami lepszego jutra dla mundurowych nie ma nic. Uciekać? to decyzja skutkująca na całe życie. Można wygrać, przegrać również. Za to mam największą pretensję do rządzących, że zasieli w "mundurowych" niepokój o jutro, nie podając żadnych szczegółów. Powody są 2. Albo sami nie wiedzą co dalej robić (chociaż przebąkują, że mają pewne rozwiązania), albo te rozwiązania są tak "korzystne", że aż się boją wybuchu "powszechnej euforii" w zainteresowanych resortach. 
[/quote]



   To nie rządzący zasiali niepokój to sami strażacy od kiedy pamiętam trują o końcu przywilejów (jak kto woli praw), a z czego to wynika nie wiem, może co niektórych gryzie sumienie :huh:
Przez takie p....dolenie odeszło naprawdę paru fajnych chłopaków, którzy mogli spokojnie jeszcze parę lat popracować, ale nerwowo niewytrzymali. Trzeba przyznać,że PSP pozbyła się też paru trutni.
   Ale ja mam żal do tych proroków którzy od paru lat zwiastują koniec ,,świata" w PSP, co powiecie tym którzy odeszli parę lat temu i mają teraz śmiesznie niskie emerytury.
   Teraz też jeszcze rząd nie nakreślił co miało by się zmienić, a już co niektórzy krzyczą koniec świata bliski i teczki z raportami emerytalnymi pękają w szwach. To są strażacy czy panikarze, takiego mizeroty Schetyny się wystraszyli  :huh:

Teraz parę słów o preferencjach wyborczych, tak głosowałem na PO i jak już pisałem na tym forum nie byłem fanem Tusk ani Schetyny.Ale to się zmieniło, PR platformy zadziałał i mają moje poparcie.
  sam_go pisze ,że poparcie dla PO to manipulacja, a ja twierdzę że czarny PR :zle: PiSu odrzuca wyborców i zostają tylko fanatycy :maska:
  Następny pisze że głosował na PiS bo jest pragmatykiem  ^_^ :rolleyes: :o :kask: :rofl: :szalony:,bez komentarza :zamknij:.

   PO dostało swoje jeby i dla tego czuje się w obowiązku napisać parę słów o PiSie. Jak to napisał jeden z kolegów,że to zabawa w przedszkole ja chętnie przypomnę sobie młode lata.

PiS dla mnie to nie partia ale sekta ze swoim guru Jarosławem, który ma tyle fobii że może przebić Monka.
Po nim żołnierze-mój ulubieniec Don Peron Gosiewski jak wygląda tak też się zachowuje,Brudziński-jad leje mu się z gęby jak tylko ją otworzy, Bielan- jajogłowy, Jurgiel- chłop z krwi i kości, Kowal-rajdowiec(wygrał rajd Grecji) ,Lipiński- amant kurwików Beger,Cymański-fajny czasami coś mówi i sam nie wie co.
Był jeszcze Dorn,ale że był w miarę normalny to nie pasował do reszty i go wyrzucili.

PiS żeby nawet mi obiecał emeryturę po 15 miesiącach pracy i to 100% to i tak nigdy nie kupi mojego głosu :fiuu:
« Ostatnia zmiana: Grudzień 18, 2008, 22:38:36 wysłana przez tomstrazak »

Offline strazak1972

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #405 dnia: Grudzień 19, 2008, 09:00:07 »
Od razu uprzedzam,że umieszczam link  bez żadnych złośliwości z mojej strony, bo i tak strażackie ZZ są poza tym, ale fakt ,że znów P. Śniadek staje się naszym głównym "pogromcą" naszych emerytur -  na zasadzie nam zabrali,weźmy i mundurowym. Czy on czasem też nie szczuje jednych na drugich - przecież mundurowy to też pracownik.

Fragment dzisiejszego wywiadu w rmf.pl, cały http://www.rmf.fm/fakty/?id=148514

Janusz Śniadek: Będziemy domagali się, zresztą BCC złożyło już taki wniosek, zająć się racjonalizacją KRUS, położyć na stole również emerytury pomostowe.

Konrad Piasecki: Przerzucanie teraz na KRUS i mundurówki?

Janusz Śniadek: Nie przerzucamy. Nie zdejmujemy tylko swojego nacisku z domagania się rozmowy o całym systemie.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 19, 2008, 09:22:51 wysłana przez strazak1972 »

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #406 dnia: Grudzień 19, 2008, 09:20:04 »
właśnie w tej chwili weto prezydenta zostało odrzucone!

Offline strazak1972

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #407 dnia: Grudzień 19, 2008, 09:53:51 »
Veto odrzucone, sam już nie wiem czy to dobrze czy źle. Z jednej strony rząd miałby kłopot większy niż nasze -emki i może by nam czasowo odpuścił, z drugiej po deklaracjach p. Sniadka, pewnie byłaby presja na włączenie nas i KRUS do nowej ustawy pomostowej. Czas pokaże...

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #408 dnia: Grudzień 19, 2008, 12:01:15 »
ja tez uprzedzam że żadnych złośliwości z mojej strony nie będzie...

Cytuj
P. Śniadek staje się naszym głównym "pogromcą" naszych emerytur -  na zasadzie nam zabrali,weźmy i mundurowym.
Naszym głównym pogromcą emerytur jest obecny rząd. Pan Śniadek niestety ma nie wdzięczna rolę bycia przewodniczącym CAŁEGO NSZZ"S" a nie tylko wybranej grupy pracowniczej.
W pewnym sensie potrafię zrozumieć jego działania...
 To jest tak jak podczas wojny w Kuwejcie. Irak dostawał po dupie więc srruuuuu !!! rakietki na Izrael bo jak się dołączy do wojny Izrael, to można będzie wciągnąć cały Świat Muzułmański i przez to rozpocząć wojnę na dużo większą skalę...
I takie działania P.Śniadka coś takiego przypominają......
Łatwiej byłoby mu walczyć ruszając wszystkie możliwe gałęzie pracownicze....

Odwróćmy teraz trochę fakty i zastanówmy się co by było jakby rząd (nie jak sugerujesz P.Śniadek) chciał zabrać tylko nam strażakom a nie Policjantom i SG .....  Czy aby nie byłoby krzyku pt. "zabraliście nam to im tez zabierzcie"?   I nie po to, żeby wqrvić Policjantów a po to właśnie, żeby poszerzyć skalę problemu bo trudniej byłoby odebrać prawa wszystkim w MSWiA .... Proste.

Dlatego nie pochwalam działań P.Śniadka, ale potrafię go zrozumieć.

A teraz złośliwie:
Cytuj
Czy on czasem też nie szczuje jednych na drugich - przecież mundurowy to też pracownik.
Więc chyba możecie sobie podać ręce ...... :P
Bo związkowiec z "S" czy "F" czy też "PP" to taki sam strażak jak ten nie zrzeszony w żadnym związku a jednak ciągle przywołujesz i przedstawiasz ciągle ten sam argument....

Więc pytanie: C maja zrobić związkowcy z "S"-ki ?? Hurtem się wypisać ?? I co ? Pomoże to wspólnej walce, która właśnie się zaczyna klarować ??

PS. Nie pisz że dostałeś ode mnie "ochrzan" bo tak nie jest. Po prostu żywiołowo dyskutujemy :)
A tak na marginesie to przecież pracujemy w jednej Komendzie :)
Pozdrowienia


 

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #409 dnia: Grudzień 19, 2008, 12:15:37 »
tak się zastanawiam o co tyle rabanu. Po 15 latach odchodzą zazwyczaj osoby mające problemy ze zdrowiem lub jakies wypadki losowe. Większość idzie do cywila mając ponad 20 lat służby (wliczając w to wojsko i pracę przed wstąpieniem do PSP). Nawet jeśli nawet jutro ktoś zatwierdzi że emka należy się po 25 latach co to zmieni. Poprostu kilka osób będzie pracowało te 2-3 lata dłużej. Nie przesadzajmy że jest tak ciężko i nie da się wytrzymać.
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #410 dnia: Grudzień 19, 2008, 12:20:42 »
Rozmawiałem kiedyś z jednym ze starostów na temat przekazania PSP pod samorządy i twierdził że większej bzdury nikt nie wymyslił. Żaden powiat nie utrzyma jednostki PSP bo są to zbyt duże koszta. Tak więc nawet samorządowcy są przeciwni takiemu rozwiązaniu.
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline strazak1972

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #411 dnia: Grudzień 19, 2008, 12:21:39 »


Więc pytanie: C maja zrobić związkowcy z "S"-ki ?? Hurtem się wypisać ?? I co ? Pomoże to wspólnej walce, która właśnie się zaczyna klarować ??

PS. Nie pisz że dostałeś ode mnie "ochrzan" bo tak nie jest. Po prostu żywiołowo dyskutujemy :)
A tak na marginesie to przecież pracujemy w jednej Komendzie :)
Pozdrowienia


 

Nie wypisywać się ale może przez władze zz strażaków przedstawić swoje racje P. Śniadkowi?.

JAk w jednej Komendzie to może byś się ujawnił, Ty mnie znasz.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 19, 2008, 12:24:43 wysłana przez strazak1972 »

Offline amper

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #412 dnia: Grudzień 19, 2008, 12:55:49 »
Cytuj
tak się zastanawiam o co tyle rabanu. Po 15 latach odchodzą zazwyczaj osoby mające problemy ze zdrowiem lub jakies wypadki losowe. Większość idzie do cywila mając ponad 20 lat służby (wliczając w to wojsko i pracę przed wstąpieniem do PSP). Nawet jeśli nawet jutro ktoś zatwierdzi że emka należy się po 25 latach co to zmieni. Poprostu kilka osób będzie pracowało te 2-3 lata dłużej. Nie przesadzajmy że jest tak ciężko i nie da się wytrzymać.

może ja, a może TY czegoś nie rozumiemy

cytat z nowej ustawy pomostowej

Cytuj
Ustawa o emeryturach pomostowych zakłada, że będą one przysługiwać osobom spełniającym łącznie kilka warunków. Przede wszystkim muszą one rozwiązać stosunek pracy i być urodzone po 31 grudnia 1948 r. Przed 1 stycznia 1999 r. musiały co najmniej przez 15 lat wykonywać prace w szczególnych warunkach lub w szczególnym charakterze. Kolejny warunek wymaga aby przechodzący na emeryturę pomostową skończył 55 lat (kobiety) lub 60 lat (mężczyźni). Konieczny będzie też odpowiedni staż ubezpieczeniowy - 20 lat dla kobiet i 25 dla mężczyzn.

zacząłem służbę 1989 roku w wieku 21 lat, wg powyższego ( jeżeli i nam niestety zmnienią ustawę emerytalną) będę musiał pracować do 60 roku czyli 40 lat :kwit: :wall: :milcz:
Czyli coś się zmieni a nie jak Ty piszesz NIC. :pomysl:


Offline oko1968r

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #413 dnia: Grudzień 19, 2008, 14:16:30 »
CYTAT  Z Wypowiedzi kolegi
igorr55

 Grudzień 14, 2008, 19:24:38 »
   
"""Hmm w naszej KW w pomorskim mówią panowie oficerowie że należy teraz brać wszystko co się da i uciekać w przyszlym roku na emeryturkę chociaż nie wiem czy ten ktory mi to powiedzial ma prawa emerytalne jest strasznie wku...ony na aniola bo podobno obiecal mu stanowisko Naczelnika Operacyjnej a tu nic jego kolega ktorego za soba zabral już jest Naczelnikiem kadr ale to jest lizus. A on stoi w miejscu może jeszcze mu się uda, tylko głupio robi chodząć po innych Komendach i rozgaduje takie głupstwa a ludzie nie wiedzą co mają zrobić""".

Tak oficerowie w KW PSP Gdańsk  sami chcą uciekać tylko może niekoniecznie z przyczyn emerytalnych lecz innych.

Offline pożarnik92

  • asp.sztab.w stanie spoczynku
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
  • Bądz zawsze sobą.
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #414 dnia: Grudzień 19, 2008, 16:20:30 »
 W Małopolsce pan Mróz zabronił KP dawać fula na odejście tym ,którzy mają krótki staż pracy .To znaczy że już zaczynają bać się o kadry , ale to nieładnie nie dać komuś tego co panowie oficerowie mają od wielu lat.
Zawsze doły muszą  pracować na tych cholernych darmozjadów biurowych a teraz  jeszcze na odejście nie z naszej winy chcą nas okraść. Ale czego można się spodziewać po wyzyskiwaczach XXI w, ale może pan Schetyna zabierze dodatki oficerom odchodzącym na emke jeżeli taki sprawiedliwy.
"W służbach mundurowych zwyczaj salutowania wywodzi się z tego, że co jakiś czas trzeba sprawdzić, czy ma się jeszcze własną głowę."
"Mało salutowałem i teraz wiem że  w odpowiednim czasie nie miałem głowy"

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #415 dnia: Grudzień 19, 2008, 17:08:59 »
z tego co mi wiadomo to takich za wiele nie ma co mają 15 lat pracy i 35 lat życia.... przeważnie Ci co nabyli prawa emerytalne.... mają jeszcze sporo lat przed PSP. Ale fakt jest faktem..... trochę nie fair.... :/

Offline strazak1972

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #416 dnia: Grudzień 19, 2008, 18:30:09 »

Zawsze doły muszą  pracować na tych cholernych darmozjadów biurowych a teraz  jeszcze na odejście nie z naszej winy chcą nas okraść. Ale czego można się spodziewać po wyzyskiwaczach XXI w, ale może pan Schetyna zabierze dodatki oficerom odchodzącym na emke jeżeli taki sprawiedliwy.

Ja jestem pracownikiem systemu codziennego i Ty na pewno na mnie nie pracujesz. A decyzja p. Mroza (który ma maksymalny 50% dodatek) też mnie dotyczy (jesli to się potwierdzi), więc kieruj swoje żale do własciwych adresatów. A p. Mróz marzy o KG PSP, awansuje ekspresowo więc jakoś trzeba sie wyróżnić, najlepiej czyimś kosztem.

Offline pożarnik92

  • asp.sztab.w stanie spoczynku
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
  • Bądz zawsze sobą.
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #417 dnia: Grudzień 19, 2008, 19:44:47 »
Kol.Oliwier to rozmawiałeś z bardzo rozsądnym starostą a tych chyba wielu takich niema. Obiecanie samorządom pieniędzy na utrzymanie Straży to dla wielu już pokusa nie do odparcia , potem zmniejszy się stany ,przyjmie swoich ,itd, itd ,itd i będzie się miało służbę co potrafi wszystko na usługach, a to pokusa nie do odparcia.
"W służbach mundurowych zwyczaj salutowania wywodzi się z tego, że co jakiś czas trzeba sprawdzić, czy ma się jeszcze własną głowę."
"Mało salutowałem i teraz wiem że  w odpowiednim czasie nie miałem głowy"

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #418 dnia: Grudzień 20, 2008, 02:54:04 »
Nie lubię przyznawać racji pracownikom biurowym, ale jeżeli arcja jest po ich stronie to zawsze to zrobię!
Cytuj
Umieść cytat
Cytat: pożarnik92  Wczoraj o 16:20:30

Zawsze doły muszą  pracować na tych cholernych darmozjadów biurowych a teraz  jeszcze na odejście nie z naszej winy chcą nas okraść. Ale czego można się spodziewać po wyzyskiwaczach XXI w, ale może pan Schetyna zabierze dodatki oficerom odchodzącym na emke jeżeli taki sprawiedliwy.

Ja jestem pracownikiem systemu codziennego i Ty na pewno na mnie nie pracujesz. A decyzja p. Mroza (który ma maksymalny 50% dodatek) też mnie dotyczy (jesli to się potwierdzi), więc kieruj swoje żale do własciwych adresatów. A p. Mróz marzy o KG PSP, awansuje ekspresowo więc jakoś trzeba sie wyróżnić, najlepiej czyimś kosztem.

To co napisał kolega pożarnik92 (rozumiem, że cyfra w loginie to rocznik urodzenia - lub liczba pożarów?) jest bzdurą. Nie można wrzucać wszystkich do jenego wora.PRZECIEŻ WLIELU LUDZI PRACUJE W SYSTEMI CODZIENNYM NIE Z WĄŁSNEGO "widzi misię", ale z musu. Tak zostali skierowani do służby po przyjściu do Komendy, nie można generalizować, na podziele też nie wszyscy są nieskaźnitelni, też są chuje!

Cytuj
W Małopolsce pan Mróz zabronił KP dawać fula na odejście tym ,którzy mają krótki staż pracy .
I bardzo dobrze! Bo są jakieś priorytety, jeśli ktoś przyszedł do PSP, żeby szyko zdobyć emeryturę. to powinien zamiast niej dostać kopa w swoją pryszczatą dupę, jeżeli zaś komuś po 15 latach zdrowie nie pozwala pracować w ukochanym zawodzie, to zupełnie inna sprawa.  Maksy poninny należeć się tym, któryz naprawdę popracowali, a nie powygłupiali się przez kilkanaście lat! Nie ściemniajcie, każdy w swoje komendzie (a napewno w jednostece) wie, kto i jak pracował i dlazcego odchodzi na emkę. Jedni bo chujowo układa się współpraca z pojebanym dowódcą jednostki, który jest na tym stanowiku dzięki układom, a nigdy nie pracował w podziale, inny ze względu na zdrowie, inny ze względu na sprawy rodzinne, inny ze względu na wyjazd za granicę, jeszcze inny dlatego, że  otwiera, lub już prowadzi jakiś biznes - w zasadzie każdy powód jest dobry...Tylko od kilku dni odbieram telefony z całego województwa od strażaków ze starczką, ktoś usłyszał w RMF, że Schetyna powiedział, że mają jakiś projekt, że chcą zminić emerytury mundurowe - tylko jeszcze nikt nie widział projektu, a wszyscy mają biegunkę. Spokojnie. Jak będzie jakiś oficjalny projekt to spieprzajcie, mam nadzieję, że wszyscy..ja zostanę, żeby zgasić światło, zapalić znicz po PSP. Ale ciągle mam nadzieję, że będzie ktoś z boku zasłaniał od wiatru...
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.466
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #419 dnia: Grudzień 20, 2008, 09:47:10 »
spoko robard. zasłonie znicz od wiatru :mellow: mamy to samo zdanie. najpierw niech się objawi projekt, potem walczmy. kurcze niby strażacy a jacy panikarze ^_^ nie podoba mi się kombinowanie przy naszych emkach, ale z opiniami że żle się dzieje zaczekam do czasu gdy będzie co opiniować, zwłaszcza że nie mam jak uciec. bo do emki jeszcze daleko mi zostało.

Offline pożarnik92

  • asp.sztab.w stanie spoczynku
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
  • Bądz zawsze sobą.
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #420 dnia: Grudzień 20, 2008, 10:47:38 »
Kol.Robard czy według ciebie nie jest skurwysyństwem nie danie fula temu ,który uczciwie przepracował 15 lat , lecz temu co cały okres udawał chorego ,biednego, pokrzywdzonego przez los a w rzeczywistości to leń  i kombinator i łgarz. Muszę przeprosić wielu pracowników biurowych , którzy to rzeczywiście siła wyższą zostali skierowani do prac biurowych ale to reakcja na posunięcia pana Mroza.     I czy nie jest to prawdą że mało kto z nas pracujący na PB ma fula na  maks i może w razie czego spokojnie odejść na emkę a większość panów z biur jest ustawionych od wielu lat i obserwuje rozwój sytuacji ze spokojem na co nie mogą sobie pozwolić chłopaki z PB.
Każdy z nas chce pracować jak najdłużej ale gdy ktoś ci chce wbić nóż w plecy za uczciwą prace to co masz zrobić.
A co do kształtu reform to trzeba czytać wiele opinii i wtedy można sobie wyrobić pogląd na temat kształtu reformy a nie wyskoczyć  z teorią pracy do śmierci gdy w tym czasie pan Kownacki i podobni ze wszystkich formacji bierze 120 tys.na miesiąc. Nie myślę być POZYTYWISTOM w świecie obłudników i złodziei.

 I  jeszcze dodam tekst z forum Policyjnego
""lambada napisał(a):
Dziś mój 01 powiedział,że 05-01-2009 roku jest spotkanie w sprawie dyskusji nad naszymi emeryturami najbardziej prawdopodobna i lansowana jest opcja
wzorowana na Ustawie niemieckiej
emerytura od 60 roku życia po przepracowaniu minimum 25 lat-emerytura częściowa 30 procent ostatniego stanowiska bez dodatku pełna po 35 latach i oczywiście wiek 60 lat i wówczas 50 procent ostatniej pensji bez dodatków.
Ustawa może być wprowadzona jeszcze w pierwszym kwartale to takzwany kij a marchewka to ustawa o modernizacji na lata 2010-2012 i w każdym roku wzrost podstawy o 700 zlotych dla wszystkich policjantów po równo.
Źródło-jak to określił przełożony "...inne niż policyjne ale bardzo wiarygodne".
Mój Komendant rzadko klepie głupoty,więc ja jestem przerażony."
« Ostatnia zmiana: Grudzień 20, 2008, 10:58:47 wysłana przez pożarnik92 »
"W służbach mundurowych zwyczaj salutowania wywodzi się z tego, że co jakiś czas trzeba sprawdzić, czy ma się jeszcze własną głowę."
"Mało salutowałem i teraz wiem że  w odpowiednim czasie nie miałem głowy"

Offline 112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #421 dnia: Grudzień 20, 2008, 15:50:03 »
Witam !
kol.robard
Myślę ,że Twój znicz od wiatru osłonią budzący się z ręką w nocniku strażacy , tacy sami jak górnicy ,nauczyciele itp , itd.
kol.madmax29
Ja , gdyby mi ukradli ostatni grosz z kieszeni , też niebałbym się złodzieji . Pozdrawiam .

Offline misiek666

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
  • rezerwista
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #422 dnia: Grudzień 20, 2008, 16:15:45 »
I  jeszcze dodam tekst z forum Policyjnego
""lambada napisał(a):
Dziś mój 01 powiedział,że 05-01-2009 roku jest spotkanie w sprawie dyskusji nad naszymi emeryturami najbardziej prawdopodobna i lansowana jest opcja
wzorowana na Ustawie niemieckiej
emerytura od 60 roku życia po przepracowaniu minimum 25 lat-emerytura częściowa 30 procent ostatniego stanowiska bez dodatku pełna po 35 latach i oczywiście wiek 60 lat i wówczas 50 procent ostatniej pensji bez dodatków.
Ustawa może być wprowadzona jeszcze w pierwszym kwartale to takzwany kij a marchewka to ustawa o modernizacji na lata 2010-2012 i w każdym roku wzrost podstawy o 700 zlotych dla wszystkich policjantów po równo.

...następna plotka, lecz nie twierdzę, że nie może stać się rzeczywistością...ale w zakresie "kija". Skąd jego 01 może mieć takie info?? Nie wierzę w "marchewkę", podana kwota 700 zł daje 840 mln. rocznie na same pensje, a jak wiadomo pensje generują wysokość 13tek, mundurówek, "wczasowego" etc., etc., a co najważniejsze mówimy tutaj o samej policji; doliczmy do tego pozostałe służby mundurowe...jest to niemożliwe do wykonania, tak więc jeżeli uwierzyć jeszcze mogę w "kij" to w "marchewkę" już nie...zresztą o "marchewkach" to ja już się w swojej fabryce nasłuchałem... :gwiazdki:

Offline siwy1973

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #423 dnia: Grudzień 20, 2008, 21:22:53 »
Witam,
pytanie dlaczego część ludzi odchodzi po piętnastu latach, bo w cywilu mogą dorobić i w sumie mieć więcej.  Dlatego zgadzam się z @Jaro_998 aby dołożyli więcej kasy to problem zniknie w służbach mundurowych.
 
A z całego tego zamieszania z emkami żeby nie wyszło tak, że wiek zostanie tylko się zmieni sposób naliczania - tylko od podstawy. Leżymy i kwiczymy. Wtedy nie pomoże dodatek .
pozdro.

Offline strazakSam

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #424 dnia: Grudzień 21, 2008, 01:29:59 »
Na straży tej czy innej tego państwa mieliby stać 60-latkowie...w Policji...PSP...SG....SW...?:)))))))))))))) To dopiero byłby kolos na glinianych nogach :) Rozumiem że w takim państwie kontrolę przejmą gangi i mafia.... bo większość funkcjonariuszy i tak bedzie na zwolnieniach...wiadomo w tym wieku to korzonki doskwierają...i pechęrz nie trzyma że o prostacie nie wspomnę.... jak taka ma być przyszłość to ja inwestuję w dzieci...niech się języków uczą i wyp***lają z tego bantustanu. Ja zostanę ...najwyżej umrę na zawał serca w czasie akcji albo na raka od tego czego się nawdycham przy pożarach. Ciekawe czemu to niby miałby być system niemiecki a nie szwedzki? Ten drugi dla państwa jest jeszcze lepszy....a w sumie...po co nam te służby mundurowe? Ochroniarze i ochotnicy wyjdą zdecydowanie taniej..... armię też zlikwidujmy....jakby co kupi się parę oddziałów najemników..... a na końcu po co nam rząd... Bruksela niech rządzi!!!!!....będzie duzo taniej.... Nam próbują wcisnąć że to co tanie jest dobre....a sami biorą milionowe odprawy za nic.... Jak historia pokazuję....Polska z małymi wyjątkami nigdy nie miała szczescia do władców.... Być możę w przyszłości stanie się popularne powiedzonko o tym okresie... 'zastałem Polskę murowaną...a zostawiłem rozje**ną".