Autor Wątek: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?  (Przeczytany 1870777 razy)

Offline strazak1972

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #375 dnia: Grudzień 17, 2008, 07:42:39 »
Do Kaczora

Pracuje 18 lat, jak będą mi zmieniać niekorzystnie warunki emerytalne to odejdę,choć nie chcę, ale ryzyko jest za duże utraty w ogóle uprawnień. W odróżnieniu od Policji grozi nam przejście pod samorządy, o czym słychać coraz głosniej, że jest to już postaniowione. I pracuj człowieku żeby dorobić do progu 20 lub 25 lat, a może w tym czasie reforma - straz pod samorzady i wyłaczenie w ogóle z systemu emerytalnego służb mundurowych. Tym bardziej że za 2 lata może byc prezydent z PO i podpisze wszystko.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 18, 2008, 09:19:58 wysłana przez strazak1972 »

Offline strazak1972

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #376 dnia: Grudzień 17, 2008, 07:44:18 »
Chciałbym podzielić sie uwagą z kolegami, którzy należą do NSZZ"Solidarność" i którzy, trzeba przyznać wiele juz wywalczyli dla strażaków. Panowie, słyszałem już 3 wypowiedzi p. Śniadka, ostatnio w poniedziałek w tvn24, który twierdził że pomostówki sa niesprawiedliwe, bo nie ujęto w nich reformy służb mundurowych. Czy to czasem nie jest szef całej "Solidarności" na niego płacicie składki?
Jesli tak, to cała nadzieja w federacji słuzb mundurowych, bo cywile z "Solidarności" sprzedali nas dawno.

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #378 dnia: Grudzień 17, 2008, 09:56:02 »
To ja jeszcze dorzucę zasady przejścia na EM w innych krajach nie tylko europejskich, z których nasz rząd ma korzystać w pracach nad uzdrowieniem naszych emerytur:

http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/101034,co_czwarty_emeryt_mundurowy_nie_ma_40_lat.html

http://wiadomosci.onet.pl/1,15,11,51520217,138524849,5917559,0,forum.html
http://wiadomosci.onet.pl/1882255,11,item.html



Cytuj
emerytury   -------    emeryci   wojskowi  u   sąsiadów  i  nie  tylko.  emerytury  Emeryci wojskowi u sąsiadów i nie tylko. 
Republika Federalna Niemiec   

W RFN uposażenie emerytalne stanowi podstawową formę świadczeń finansowych państwa na rzecz żołnierza zawodowego przeniesionego do rezerwy lub w stan spoczynku.   
Zawodowi żołnierze Bundeswehry nabywają uprawnienia do emerytury po minimum 10 latach służby. 
Minimalna wysokość uposażenia emerytalnego wynosi 35%, a najwyższa - 75% ostatnio pobieranego uposażenia wraz z dodatkami.   
Wysokość emerytury zwiększa się proporcjonalnie do wysługi lat:   
Uposażenie emerytalne składa się z płacy podstawowej, zwiększonej o różne dodatki, np. garnizonowe i o charakterze stałym (typu dodatek lotniczy, gdy było się pilotem przez okres co najmniej 5 lat).   
Do emerytury wliczane są okresy pracy w administracji państwowej, policji itp. Wysokość emerytury ustala się na podstawie uposażenia otrzymywanego na ostatnio zajmowanym stanowisku, przez minimum rok przed przeniesieniem w stan spoczynku. 

Francja   

Żołnierze zawodowi nabywają uprawnienia do emerytury po przekroczeniu 50 roku życia.   
Minimalny okres służby wojskowej wynosi 15 lat.   
Podoficerowie mogą przejść na emeryturę już po 15 latach służby.   
Warunkiem przejścia na emeryturę oficera jest osiągnięcie limitu wieku lub 30 lat służby lub 25 lat efektywnej służby, gdy zwolnienie następuje na własną prośbę.   
Wysokość emerytury zależy od wysługi lat i wysokości podstawowego uposażenia. Za każdy rok służby emerytura wzrasta o 2% uposażenia podstawowego i maksymalnie wynosi 80% uposażenia podstawowego.   
Waloryzacja świadczeń emerytalnych następuje automatycznie ze wzrostem wynagrodzeń podstawowych żołnierzy służby czynnej. 

Wielka Brytania   

Uprawnienia do emerytury wojskowej nabywane są w przypadku oficerów po 16 latach służby i po 22 latach w przypadku podoficerów.   
Obligatoryjny wiek odejścia na emeryturę wynosi 55 lat.   
Wysokość świadczenia zależy od stopnia (stanowiska), z którego żołnierz odchodzi na emeryturę oraz od wysługi lat w danym stopniu (stanowisku).   
Wysokość emerytury wynosi 48% uposażenia zasadniczego, bez dodatków. 
Emerytura żołnierza zawodowego nie jest z reguły jedynym jego źródłem utrzymania.   
Odchodząc do rezerwy ma duże możliwości, ze względu na wysokie kwalifikacje, podjęcia pracy w sektorze cywilnym. 

Stany Zjednoczone   

W amerykańskim systemie emerytalnym żołnierze zawodowi nabywają prawa do świadczeń po 20 latach służby i są zobligowani do przejścia na emeryturę po 30 latach służby.   
Dłuższe pozostawanie w służbie czynnej należy raczej do wyjątków i dotyczy głównie generałów, admirałów i żołnierzy - pracowników naukowych wyższych uczelni wojskowych.   
Począwszy od 1994 r., w związku z wprowadzaniem redukcji stanu osobowego sił zbrojnych, prawo do emerytury przysługuje po co najmniej 15 latach służby czynnej. Żołnierze, którzy przeszli do rezerwy przed uzyskaniem prawa do emerytury wojskowej (wysługa poniżej 20 lat) nabywają z tytułu służby uprawnienia do różnych świadczeń, w tym: opieki lekarskiej, stypendiów, niskooprocentowanych kredytów na kupno domu lub inne cele bytowe. 

W Polsce 

Restrykcyjne zapisy aktualnie obowiązującej ustawy emerytalnej dla służb mundurowych, zostały stworzone na zapotrzebowanie polityczne. Jest to skutkiem tego, że do jednego wora wrzucono wojsko, policję ( i od niej pochodne tajne służby restrykcyjne), straż graniczną i straż pożarną. Brakuje w niej tylko listonoszy i kolejarzy. Ustalenie sprawiedliwych zasad określania zasad emerytalnych, dla tak zróżnicowanych służb, a na dodatek porównywanie ich z zasadami emerytur pracowniczych, to delikatnie mówiąc nieporozumienie. Do niedawna jeszcze, żołnierz odchodzący na emeryturę, w przytłaczającej większości był oficerem, dowódcą wyższego szczebla, porównywalnego z bardzo dużym zakładem pracy. Chorążowie i podoficerowie również odchodzili tylko ze stanowisk kierowniczych . Nie ma to żadnego odniesienia do innych służb, gdzie na emeryturę odchodzili również ludzie z najniższych stanowisk pracowniczych ( strażak z biura czy dzielnicowy policjant lub pracownik laboratorium itp.) Jak więc można na podstawie średniej, porównywać emerytury osób ze stanowisk kierowniczych, z osobami ze stanowisk pracowniczych służb mundurowych. Dokonywanie dodatkowo porównania z emeryturami cywilnymi, to już czysta paranoja. Tam są prawie same emerytury robotnicze ( pracowników z najniższych stanowisk). W cywilnej ustawie pracowniczej, ograniczenie wysokości emerytury dotyczy tylko niewielkiego odsetka osób najlepiej zarabiających, które jednak mają możliwość jej powiększenia przez dodatkowe filary. Restrykcje (75%) emerytów mundurowych dotyczą wszystkich, bez możliwości jej powiększenia. Nawet wysługa lat pracy po służbie, jest gilotynowana tym zapisem.   
I znowu na zapotrzebowanie polityków, bez rozróżniania rodzaju służby, stosując zasadę odpowiedzialności zbiorowej, usiłuje się pozbawić "przywilejów" jednych , nie bacząc, że innych, będących w większości, bezpodstawnie pozbawi się należnych im praw.   
Ale czy dla żołnierza zawodowego to co otrzymuje po wcześniejszym odejściu ze służby jest emeryturą? Ustawa o powszechnym obowiązku obrony określa czas służby wojskowej łącznie ćwiczenia mi w rezerwie. Żołnierz zawodowy ten czas przekracza wielokrotnie, czyli nie powinien już być więcej powoływany na żadne ćwiczenia ani być przydzielanym do jednostek mobilizacyjnych. Takie jego konstytucyjne prawo. Jednak zastosowanie tego prawa pozbawiłoby państwo możliwości tworzenia rezerw obronnych. A jak jest w rzeczywistości? Każdego kto nie osiągnął pewnego wieku, można powołać do sił zbrojnych. Czyli, że to co otrzymuje niepełny "emeryt wojskowy" jest ekwiwalentem za pozbawienie go praw obywatelskich. A to musi kosztować. Nikogo z innych służb mundurowych nie można na siłę ponownie wcielić do policji, straży pożarnej czy granicznej. 

 
~redaktor, 16.04.2007 08:34 cytat

 

http://www.gazeta.policja.pl/portal/997/620/28515/Jak_to_robia_w_Europie.html

Cytuj
1. Po ilu latach służby
(lub w jakim wieku)
policjant może przejść na emeryturę?

2. Jaki procent zarobków
stanowi minimalna emerytura?

3. Jaki procent zarobków
stanowi maksymalna emerytura; po ilu latach służby (w jakim wieku)
można ją otrzymać?

Austria
1. wiek 65 lat
2. 80 proc. pensji
3. do 98 proc. - za punkty za przepracowane nadgodziny

Czechy
1. 30 lat służby
2. 20 proc. wynagrodzenia
3. 50 proc. ostatniej pensji

Estonia
1. 20 lat służby; wyższe stanowiska -emerytura w wieku 60 lat, niższe - 55 lat
2. 20 lat służby i wiek 50 lat - 50 proc. ostatniego uposażenia
3. 75 proc. pensji

Holandia
1. wiek 61 lat
2. wysokość emerytury zależy od stażu służby
3. 80 proc. ustawowej płacy minimalnej netto

Irlandia
1. 25 lat służby
2. najwyższa pensja z danego roku służby - na jej podstawie obliczane świadczenie emerytalne;
3. pełna emerytura po 30 latach służby, wysokość świadczenia zależy od stanowiska

Niemcy
1. 40 lat pracy
2. określony procent wysokości ostatniego uposażenia bez dodatków
3. 73,5 proc. ostatniego uposażenia bez dodatków, możliwa w wieku 60-65 lat

Rumunia
1. 20-25 lat służby
2. ok. 70 proc., zależy od stanowiska i wysługi
3. ok. 80 proc. pensji z ostatniego roku

Słowacja
1. 15 lat służby
2. 30 proc. zarobków brutto
3. 60 proc. (liczy się 10 ostatnich lat, a zwłaszcza najlepszy rok)

Słowenia
1. mężczyźni 25 lat służby,
kobiety 23 lata
2. 65 proc. dochodów
3. 85 proc. uposażenia

Wielka Brytania
1. 35 lat służby
2. średnia zarobków z ostatnich 10 lat służby
3. nie mniej niż dwie trzecie średniej emerytury

Tylko jak ma się to do naszych zarobków w zł.?

http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/33660,zolnierze_wybiora_emeryture_mundurowa_lub_z_zus.html
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80708,6048975,Mundurowi_groza__Bedziemy_odchodzic_ze_sluzby.html
http://kadry.infor.pl/emerytury/emerytury/55370,0,Czy-bylemu-wojskowemu-mozna-przyznac-emeryture-cywilna.html
« Ostatnia zmiana: Grudzień 17, 2008, 11:04:36 wysłana przez grzela »

Offline 112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #379 dnia: Grudzień 17, 2008, 11:01:19 »
Witam! Zwróćcie proszę uwagę jak te k...wy z GW manipulują opinią publiczną :
Gazeta prawna :
Cytuj
Zawodowi żołnierze Bundeswehry nabywają uprawnienia do emerytury po minimum 10 latach służby.
Gazeta Wybiórcza :
Cytuj
Niemcy
1. 40 lat pracy
2. określony procent wysokości ostatniego uposażenia bez dodatków
3. 73,5 proc. ostatniego uposażenia bez dodatków, możliwa w wieku 60-65 lat
Przykłady można mnożyć a GP też dość dziwnie napisała o emeryturach w Polsce w kontekście innych emerytur .
Co do :
Cytuj
Tylko jak ma się to do naszych zarobków w zł.?
To znalazłem to :
Cytuj
Portfel żołnierza

stopień    zrobki w Polsce  zarobki w Wielkiej Brytani
starszy szeregowy    1,8  tys zl         6,4 tys zł 
kapral               2,2  tys zl         8,6 tys zł 
sierżant             2,4  tys zl         10 tys zł
chorąży              2,67 tys zl         12 tys zł 
porucznik            3,12 tys zł          9 tys zł
kapitan              3,4 tys  zł         12 tys zł 
major                3,8 tys zł          16 tys zł 
pułkownik            6 tys  zł           25 tys zł 
generał             10 tys zl            29 tys zł   

dane z  gazety :  POLSKA     nr 173 /237/ z dn. 25-07-2008 cytat

 
 
Podejrzewam więc , że dotyczy to też innych służb mundurowych . Dziwne ,że oszołomy o tym nie wspomną . Pozdrawiam ,ale dzisiaj tylko myślących  :szalony:

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #380 dnia: Grudzień 17, 2008, 14:34:52 »
Cytuj
Chciałbym podzielić sie uwagą z kolegami, którzy należą do NSZZ"Solidarność" i którzy, trzeba przyznać wiele juz wywalczyli dla strażaków. Panowie, słyszałem już 3 wypowiedzi p. Śniadka, ostatnio w poniedziałek w tvn24, który twierdził że pomostówki sa niesprawiedliwe, bo nie ujęto w nich reformy służb mundurowych. Czy to czasem nie jest szef całej "Solidarności" na niego płacicie składki?
Jesli tak, to cała nadzieja w federacji słuzb mundurowych, bo cywile z "Solidarności" sprzedali nas dawno.

Czy jest jeszvcze jakiś temat na tym forum gdzie byś tego nie napisał ???

Cytuj
Jesli tak, to cała nadzieja w federacji słuzb mundurowych
Jest, ale co z tego jak i do tych też nie należysz....
Dla takich forumowych napinaczy jest zawsze dobry czas.. zawsze czy coś sie robi czy nie zawsze będzie źle...
Cytuj
na niego płacicie składki?
Składki płaci sie na ZZ a nie na jednego człowieka... o tym pewnie nie wiedziałes skoro pytasz za to o wszystkim innym wiesz pewnie najlepiej...
Cytuj
i którzy, trzeba przyznać wiele juz wywalczyli dla strażaków.
No to teraz się pochwal co Ty wywalczyłes.... dla strażakow oczywiście...

Offline strazak1972

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #381 dnia: Grudzień 17, 2008, 15:20:31 »
Do Geddeona

Dalej widzę lubisz bić pianę. A merytorycznie się nie odniosłeś w ogóle. Nie chodzi o wzajemne kłótnie, tylko dlaczego nie odniesiesz się do wypowiedzi Pana Śniadka szefa NSZZ "S". Przecież to fakt (medialny), nie macie na swoich przedstawicieli żadnego wpływu? Lubisz szkalować, ale chyba tylko po to, żeby nie komentować przedstawionych informacji. I nie chodzi o sianie  fermentu czy jak to określasz napinanie się tylko o zdziwienie wywołane wymienionymi wypowiedziami. A że składki sie płaci na związek a nie na konkretnego człowieka to jest oczywiste, i tłumaczyć to możesz dziecku w przedszkolu. Co nie zmienia faktu, że  w małym ułamku korzysta ze składek strażaków-członków NSZZ "S", którym chce ograniczać przywileje emerytalne.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 17, 2008, 15:27:55 wysłana przez strazak1972 »

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #382 dnia: Grudzień 17, 2008, 15:53:55 »
Do wypowiedzi p.Śniadka i jeszcze p.Lecha Wałęsy już dawno się odniosłem w innym poście :
http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,3877.msg114196.html#msg114196

czytałeś ?? Pewnie nie....

Cytuj
Lubisz szkalować, ale chyba tylko po to, żeby nie komentować przedstawionych informacji.
Dla Ciebie mogę skomentować dosłownie : Pan Śniadek zapomniał że NSZZ "S" jest równiez w MSWiA. Użył złego argumentu. Zachował się się źle, idiotycznie, itp...  Teraz wystarczy ??
A kogo ja szkaluje ?? Ciebie ??

Cytuj
Co nie zmienia faktu, że  w małym ułamku korzysta ze składek strażaków-członków NSZZ "S", którym chce ograniczać przywileje emerytalne.
Jako że nie należysz do żadnego związku zapytam Cię tak ....
Czy jeśli płacisz podatki i te podatki idą do budżetu z którego w małym ułamku korzysta Pan Schetyna, który chce ograniczać prawa (nie przywileje) emerytalne to czy Ty przypadkiem nie bierzesz w tym tez udziału ??
Idiotyczne, no nie....?? :)


Cytuj
Przecież to fakt (medialny), nie macie na swoich przedstawicieli żadnego wpływu?
A Ty masz wpływ na tych co oddałes im swój głos w wyborach ??
(Z tym że ja P.Śniadka nie wybierałem)


PS (czyt.Przypomniał Sobie):  Co nazywasz biciem piany ??? A jak nazwać pisanie tych samych zdań (pewnie -kopiuj- wklej) w różnych tematach ??




« Ostatnia zmiana: Grudzień 17, 2008, 15:57:14 wysłana przez Geddeon »

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #383 dnia: Grudzień 17, 2008, 17:49:44 »
Chciałbym podzielić sie uwagą z kolegami, którzy należą do NSZZ"Solidarność" i którzy, trzeba przyznać wiele juz wywalczyli dla strażaków. Panowie, słyszałem już 3 wypowiedzi p. Śniadka, ostatnio w poniedziałek w tvn24, który twierdził że pomostówki sa niesprawiedliwe, bo nie ujęto w nich reformy służb mundurowych. Czy to czasem nie jest szef całej "Solidarności" na niego płacicie składki?
Jesli tak, to cała nadzieja w federacji słuzb mundurowych, bo cywile z "Solidarności" sprzedali nas dawno.


Powiedz mi jedno  o co ci tak naprawdę  chodzi ?    czy  czasem nie oto  aby skłócić brać strażacką. Stanowisko co do :solidarności : jest jasna . możesz poczytać  nie jest tajne :   http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,11784.0.html

A co do pana Śniadka to jego wypowiedź (z jego punktu widzenia) w sprawie emerytur  mundurowych jest nieco nie sprawiedliwa co do wszystkich pracujących w trudnych warunkach i dla tego palnął co miał na języku..Ale nie tylko on , bo jak zauważyłeś pewnie też płacimy podatki na partie polityczne  a one chcą nam także zabrać emki w tej postaci .Więc czy nie prowokujesz członków ZZ solidarność , przygotuj się lepiej na walkę bo będziemy walczyć sami w obronie naszych emek i nie licz na  p.Śniadka BO ON MA INNE ZDANIE CO DO NASZYCH EMEK , zresztą jak cała społeczność nie może się pogodzić z 15 letnim przejściem na emeryturę ..    pozdrawiam i bez urazu, ale tak naprawdę mało jest ludzi co nas popiera ..

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #384 dnia: Grudzień 17, 2008, 18:38:38 »
Cytuj
... Powiedz mi jedno  o co ci tak naprawdę  chodzi ?    czy  czasem nie oto  aby skłócić brać strażacką. Stanowisko co do :solidarności : jest jasna . możesz poczytać  nie jest tajne :   http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,11784.0.html ...
Przykro mi, ale wskazałeś stanowisko Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ Solidarność > cyt. "Jednocześnie ostrzegamy, że dalsze ignorowanie funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej, postrzegane będzie jako działania bezprawne upoważniające nasz związek do działań przewidzianych w takich wypadkach prawem." i nie bardzo wiem, czy jest to stwierdzenie uprawnione.
Przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ "S" kol. Śniadek upoważniony do wypowiadania się w imieniu Związku wypowiada się w zupełnie innym tonie - może warto byłoby dogadać się na linii KSP - KK.  :rolleyes:
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline piotr

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 167
  • ile jeszcze......
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #385 dnia: Grudzień 17, 2008, 19:41:07 »
do kol. to.mas
Może zostałem źle odebrany, nie poświęcam "młodych", to był przykład na to, że o zmianach powinniśmy dyskutować co do osób wstępujących do służby, jakie byłyby to zmiany to już kwestia porozumień między związkami a stroną rządową.... Określenie zasad na wstępie, co do tego można podejmować rozmowy , choć ustępstwa też niezbyt duże.... Przy obecnym porównaniu pensji w sektorze cywilnym  i mundurowym "15" jest jednym z głównych argumentów przy decyzji o podjęciu służby...

Co do przejścia pod samorządy, słyszałem o tym już parę lat temu...
według mnie byłoby to totalna pomyłką i chaosem,przede wszystkim w finansach, miejmy nadzieję,że na taką reorganizację nie są nasi mocodawcy gotowi...Cała sprawa ewentualnych zmian w temacie emerytur, jest przykładem ,ze ufać w słowa, naszych zwierzchników nie możemy, choć i pisemne deklaracje się pojawiały  "...że żadne prace nad zmianą ustawy emerytalnej nie są prowadzone w ministerstwie..."
Czas pokaże co z tego wyjdzie....

Offline strazakSam

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #386 dnia: Grudzień 17, 2008, 23:20:43 »
Czytam artykuły, słucham TV i nadziwić się nie mogę jak nas wrabiają w biały dzień. Jeszcze się chyba takie szopki w tym państwie nie działy żeby slużbom odpowiedzialnym za ład i porządek czyli fundamentom państwa ...rząd tego państwa robił taki czarny PR. Dla mnie to jest szok ...zastanawiam się jak daleko są zdolni posunąć się w tym szaleństwie. Zawsze rządzącym zależało aby podległe im służby wypadały jak najlepiej a teraz takiego jadu jaki na nas wylewają i tyle nieprawdziwywch informacji jaka codziennie przewija się przez media nie sposób tego policzyć. Judzą tych 270 tys co mają dostać pomostówki przeciwko 750 tys. co zostali ich pozbawieni, nauczycieli przeciwko pozostałym, mundurowych na cywili. Jeśli to nie jest szczegółowo zaplanowana akcja to co.... a jak ktoś sobie napisał na innym forum....rolnicy śpią spokojnie choć dopłaty do KRUS to wielka kupa miliardów złotych ale co tam.... faktycznie zaczynam sie skłaniać ku stwierdzeniom kolegów którzy uważają że będzie tylko kij....lanie, kij i znowu lanie.... nie będzie żadnej marchewki. I znowu kłania się zdanie które zapisałem kiedyś....." zabrać....a jesli się nie uda to...ograniczyć...a jesli nie wyjdzie to.... dać jak najmniej",.....a po pewnym czasie wracamy do tematu i znowu zaczynamy..." zabrać....a jesli się nie uda to...ograniczyć...a jesli nie wyjdzie to.... dać jak najmniej". Chciałbym służyć tak długo jak pozwoli mi zdrowie i chęci....jak trzeba nadstawiam i nadstawię swojego łba...zgodnie z rotą ślubowania.... ale na końcu chciałbym odejść na godną emeryturę...jeśli dożyję. Teraz to pseudo-państwo rząda ode mnie zebym jak wymaga sytuacja zrobił z siebie inwalidę i jeszcze mnie oczernia że niby jestem jakimś tam darmozjadem.... To jest dopiero "sprawiedliwość dziejowa".... to jest żałosne.... wstydzić się powinni... choc podejrzewam że jest im to coś zupełnie obcego.

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #387 dnia: Grudzień 18, 2008, 06:08:46 »
Strażak darmozjadem? A babcia klozetowa pracująca na PKP? Społeczeństwo zostało tak zmanipulowane, że szkoda gadać....

Offline strazak1972

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #388 dnia: Grudzień 18, 2008, 09:07:07 »
Do OGN.FOX
Nie chodzi o żadne mieszanie, w tej sytuacji to by była największa głupota. Po prostu myśłałem że władze ZZ strażaków mają wpłynąć na P. Śniadka w ramach jednej organizacji, bo jego wypowiedzi były dla mnie nie niezrozumiałe.

Pozdrawiam i zycze wszystkiego najlepszego.


Do Geddeona

I wreszcie odpowiedziałeś merytorycznie, choć musiałem to oblać sosem. Co do podwójnych wypowiedzi to fakt miałem otwarte obydwa watki i to efekt pomyłki - usunałem z drugiego postu po Twojej uwadze, bo faktycznie wyszło to nieelegancko.
Pozdrawiam, życzę wszystkiego najlepszego.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 18, 2008, 10:03:32 wysłana przez Butel »

Offline 112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #389 dnia: Grudzień 18, 2008, 10:11:11 »
Witam ! Czy ktoś z Was zwrócił uwagę na to , co dzieje się w naszym kraju w tej chwili . Jak słusznie zauważył strazakSam , dzisiaj , jak za GŁĘBOKIEJ komuny , jedne grupy społeczne napuszczane są na drugie i nikt tutaj nie jest oszczędzony . Szlag mnie trafia , jak słyszę posła PO ( dzisiaj rano w TVP Info , ale przykłady można mnożyć ) , który mówi do pani z-cy przewodniczącego OPZZ nauczycieli , że to przez nich i przez Prezydenta RP , 250 tys.ludzi nie będzie mogło odejść na emerytury - i widać na jego pysku nie głupotę , której z nadzieją wypatrywałem ale jasne i wyraźne przesłanie : wiem co mówię i dlaczego to mówię . Dlatego : LUDZIE !!!!!! Kiedy jest czas na kłótnie , to się kłóćmy ale dziś nie możemy pozwolić sobie nawet na najmniejsze oznaki rozłamu w naszej formacji . Nadszedł czas by zewrzeć szeregi i pokazać , że nikt bezkarnie nie może obrażać ludzi wykonujących zawód zasługujący na najwyższe zaufanie społeczne . Bo tego nie dał nam ani Schetyna , ani Tusk , ani Chlebowski . To wypracowaliśmy sobie latami ,przy wypadkach ,pożarach ,klęskach żywiołowych !!!

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #390 dnia: Grudzień 18, 2008, 11:03:20 »
Co do wypowiedzi pana Śniadka to też mam wiele zastrzeżeń jako "mundurowy", jednak mu się nie dziwię, bo patrząc obiektywnie w jednym województwie więcej ludzi traci prawo do wcześniejszej emerytury, niż jest wszystkich strażaków, nie mówię już o liczbie członków "S". O ile ja mam prawo krytykować przewodniczącego za jego słowa, o tyle uważam, że takiego prawa nie mają ci, którzy nigdy do "S" (czy też do innych ZZ ) nie należeli, a którzy główną energię uderzenia kierują właśnie na Śniadka, jako na sprawcę całej zadymy w służbach mundurowych.
Przecież to "Wasz" rząd (większość chełpiła się po wyborach, także na tym forum, jakiego to słusznego wyboru dokonała), a nie Śniadek, Osmycki, Puchalski czy też Hetman w największej tajemnicy majstrował przy emkach, mydląc jednocześnie oczy maluczkim, że nic się nie dzieje.
Obawiam się, że ze sprawą emerytur pozostaniemy sami sobie. Nikt nie pójdzie protestować za mundurowe emerytury, podobnie zresztą, jak żaden strażak nie biegał po torach w geście jedności z kolejarzami. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że staniemy murem razem z innymi mundurowymi w walce o nasze prawa. Może nawet fanatycy Tuska i jego ferajny ruszą w końcu dupy i nie będą wiecznie narzekać i oczekiwać na profity z rzeczy wywalczonych przez ZZ - tak przez nich przecież znienawidzone.

Offline strazak1972

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #391 dnia: Grudzień 18, 2008, 11:14:29 »
Do SAM-GO

Co to znaczy Wasz rząd - Twój też czy tego chcesz czy nie. Ja akurat głosowałem na PIS i nie dlatego że ich lubię, ale z czysto pragmatycznego punktu widzenia - zachowania uprawnień emerytalnych i innych, które mamy. A częśc młodych kolegów należących do ZZ głosowało na PO - teraz narzekają, doprawdy dziwne.Śmieszne jest twierdzenie, że nie wolno krytykować ZZ przez tych co do niech nie należą - tzn. że jak nie głosowałem na PO to tez nie mogę ich krytykować? Na szczęście te czasy już minęły, że była jedna jedyna siła przewodnia i cenzura.

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #392 dnia: Grudzień 18, 2008, 11:26:56 »
Widzisz kolego, na tym polega problem. Jak rząd robi coś źle, to nie ma chętnych, aby się przyznać do preferencji wyborczych. Zaczynam nawet sądzić, ze wybory zostały sfałszowane, bo z rozmów z ludźmi wynika, ze na PO nikt nie głosował. Nie mówię tu o Tobie, bo masz odwagę przyznać się do głosowania na PIS, szkoda,,że dopiero teraz, jak PO pokazała swoją twarz ( ja ją już widziałem, w tych ośmieszanych m.in. w TVN spotach PIS-u i taśmach pani Sawickiej)
Jak ZZ robią coś źle, to wszyscy, a najgłośniej niezrzeszeni krzyczą na te złe, głupie, skorumpowane ZZ. Jak coś ZZ wywalczą, to wszyscy z tego korzystają, i nie brzydzą sie wtedy, ze to zasługa tych złych, głupich i skorumpowanych związków.

Offline strazak1972

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #393 dnia: Grudzień 18, 2008, 12:21:09 »
Dlatego przyznałem pokornie,że ZZ dużo dla straży wywalczyły, za co mnie Geddeon i  tak ochrzanił.

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #394 dnia: Grudzień 18, 2008, 12:57:11 »
Bo to zabrzmiało jak znieczulenie przed ekstrakcją :)

Ja nie głosowałem ani na tych panów ani na tych panów... :)

od 18 lat głosuję ciągle na tych samych..... jeszcze większych reformatorów.  Z tym że Ci reformatorzy chcą przebudować wszystko od fundamentów a nie szczuć na siebie grupy społeczne żeby pozabierać im ich prawai przywileje....

Co do PO to boli mnie jak ktoś nazywa ich partią liberalną.... a już mnie szlag chce trafić jak słyszę że to prawicowcy... :zamknij:

Offline to.mash

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #395 dnia: Grudzień 18, 2008, 13:02:32 »
Sam_go - dopisz mnie do listy :) Głosowałem na PO z bardzo prozaicznej przyczyny. Dużo więcej logiki i sensu w ich programie było/jest w ogólnokrajowym znaczeniu. Wiadomo, że ktoś stracić musi by zyskać mógł ktoś. Ale nie dajmy się zwariować. Trzeba bronić swego tj praw nabytych.
Gaddeon - to prawie tak jak ja tj UPR.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 18, 2008, 13:07:40 wysłana przez to.mash »

Offline to.mash

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #396 dnia: Grudzień 18, 2008, 13:46:43 »
Zobaczymy jaką to nową protezę nam Rząd uszykuje wmawiając, że to całkiem nowa noga :)
A trąd postępuje zdradliwie, coraz to w innym miejscu.

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #397 dnia: Grudzień 18, 2008, 14:51:44 »
Sam_go - dopisz mnie do listy :) Głosowałem na PO z bardzo prozaicznej przyczyny. Dużo więcej logiki i sensu w ich programie było/jest w ogólnokrajowym znaczeniu. Wiadomo, że ktoś stracić musi by zyskać mógł ktoś. Ale nie dajmy się zwariować. Trzeba bronić swego tj praw nabytych.
Gaddeon - to prawie tak jak ja tj UPR.

Dopisałem ^_^, tylko nie wiem, czy nie zapisać Cię od razu do lekarza, bo widzę początki rozdwojenia jaźni :rofl: (bez urazy, to taki żart). Raz piszesz, że "urzekła Cię historia PO" a następnie okazujesz się poplecznikiem UPR. Geddeon uczciwie przyznał, że jest fanem partii Korwina i nie głosował na PO, potrafię to uszanować, natomiast Ty oddałeś głos przeciwko PIS (i tak dobrze, ze nie na czerwonych, chociaż dzisiaj to prawie to samo).Następnie wykazujesz pewne zrozumienie dla zmian emerytalnych
Cytuj
Wiadomo, że ktoś stracić musi by zyskać mógł ktoś
, by zaraz kategorycznie stwierdzić:
Cytuj
Trzeba bronić swego tj praw nabytych.

Offline to.mash

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #398 dnia: Grudzień 18, 2008, 15:01:33 »
Sam_go - o co Ci chodzi?
Głosowałem na PO gdy nie było większego wyboru a powód określiłem we wcześniejszym wpisie.
Nie przypominam sobie wielkich swoich uczuć do PO - przypomnij skoro taki lotny jesteś.
A co do reszty to chyba szkoda z Tobą gadać :) Radykał jesteś ale po drugiej flance.

Online madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.466
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #399 dnia: Grudzień 18, 2008, 16:05:33 »
Panowie, chciałbym przypomnieć, że poprzedni rząd też majstrował przy naszej emce, tylko  oficjalnie nikt tego nie przyznał, mimo gotowych projektów. po prostu nie zdążyli tego wprowadzić w życie z przyczyn wiadomych. nie wypominajcie nikomu kto na kogo glosował, bo to jest jak kłótnia przedszkolaków, czyja mama jest ładniejsza. uważam że należy glosować zgodnie z własnym sumieniem i poglądami, a broń boże być chorągiewka na wietrze  wierny zasadzie "bo oni nam więcej obiecali". jak na razie nawet nie wiemy jak ma ta reforma wyglądać więc uważam że na razie gardła należy oszczędzać, do czasu gdy będziemy już wiedzieli przeciwko czemu krzyczeć. choć osobiście powiem że jeśli na przykład prawa do emerytury po 15 latach stracą dziewczyny z księgowości i sekretariatu, a podział je zatrzyma, to nie będę za głośno krzyczał , chociaż je lubię bo to fajne babki.