Autor Wątek: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?  (Przeczytany 1870535 razy)

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #350 dnia: Grudzień 15, 2008, 21:51:26 »
Posłuchajcie i pooglądajcie dokładnie:
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/10,88722,6054997,Schetyna__Czas_cos_zrobic_z_emeryturami_mundurowych.html

Jak to się ma do pisemnych zapewnień, że nie są planowane żadne zmiany? Fajny chłop ten Schetyna, ale jakoś nie wzbudził mojego zaufania.
Najlepsze jest o ZZ, które są przeciwne zmianom, bo akurat mają wybory, czyli źle trafili ze zmianami, bo po wyborach byłoby wszystko cacy.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 15, 2008, 21:54:33 wysłana przez sam_go »

Online Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.692
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #351 dnia: Grudzień 15, 2008, 22:02:22 »
"argumenty do nich dotrą"
chyba  wszyscy z niecierpliwością czekamy na nie, ale po wyborach  ^_^
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline sww

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #352 dnia: Grudzień 15, 2008, 22:25:40 »
Panowie, może należy wyjaśnić tym na górze że jeśli dostaniemy przyzwoite zarobki to nikt nie będzie uciekał do firmy ochroniarskiej lub innego zajęcia. Jeśli dostanę pensję mojego odpowiednika np. w Niemczech czy Francji w euro to czy ja będę szukał innego zajęcia ??? Ceny i tak mamy już porównywalne z Europą, w odprowadzaniu podatków bijemy wszystkich na głowę, tylko zarobki jakieś nie takie. Panie Schetyna !!! Ja nie po to ryzykuje swoim zdrowiem i życiem aby po kilkunastu latach służby za parę srebrników powiedziano mi że następne kilkanaście następnych będę musiał popracować za grosze aby wreszcie jako staruszek iść na emeryturkę (do domu opieki bo na własne lokum nie będzie mnie stać). Dajcie nam porządne zarobki a nikt nie będzie uciekał z kraju i na emerytury do innych zajęć. Będziecie mieć doświadczoną i wykwalifikowaną kadrę. Zastanówcie się czy nie warto !!!

Offline chyba_uczciwy

  • Chyba Uczciwy
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #353 dnia: Grudzień 16, 2008, 00:18:57 »
A ja będę pracowal do śmierci i mam w nosie co sie stanie ;) Pozdrawiam wszystkich :)

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #354 dnia: Grudzień 16, 2008, 06:33:50 »
Chyba już wcześniej się grzebało w naszej emce ....
  Rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Więziennej oraz ich rodzin.
   
     

http://orka.sejm.gov.pl/Druki6ka.nsf/0/CD006C9C708C99C2C1257506003C870C/$file/1347.pdf



No panie TUSK nieładnie oszukiwać wyborców    :huh:

   poprawiłem link - lang
« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2008, 19:24:12 wysłana przez lang »

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #355 dnia: Grudzień 16, 2008, 08:06:40 »
Panowie, może należy wyjaśnić tym na górze że jeśli dostaniemy przyzwoite zarobki to nikt nie będzie uciekał do firmy ochroniarskiej lub innego zajęcia. Jeśli dostanę pensję mojego odpowiednika np. w Niemczech czy Francji w euro to czy ja będę szukał innego zajęcia ??? Ceny i tak mamy już porównywalne z Europą, w odprowadzaniu podatków bijemy wszystkich na głowę, tylko zarobki jakieś nie takie. Panie Schetyna !!! Ja nie po to ryzykuje swoim zdrowiem i życiem aby po kilkunastu latach służby za parę srebrników powiedziano mi że następne kilkanaście następnych będę musiał popracować za grosze aby wreszcie jako staruszek iść na emeryturkę (do domu opieki bo na własne lokum nie będzie mnie stać). Dajcie nam porządne zarobki a nikt nie będzie uciekał z kraju i na emerytury do innych zajęć. Będziecie mieć doświadczoną i wykwalifikowaną kadrę. Zastanówcie się czy nie warto !!!

Tak ale ten problem dotyczy całego kraju. Wyższych pensji nie da się wyciągnąć ot tak z kieszeni. Problem jest bardzo zawiły i sądzę, że nawet najbliższe reformy zbyt wiele nie pomogą. Najwiekszym problemem są nakłady na wynagrodzenia. Dopóki nakłady będą stanowiły dodatkowe 70% nic się nie zmieni. Płacimy ogromne pieniądze na służbę zdrowia a i tak w 90% leczymy się prywatnie...
« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2008, 09:28:36 wysłana przez BRAVEHEART »

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #356 dnia: Grudzień 16, 2008, 08:21:52 »
Cytuj
Hmmm.Z tego co wiem to jeśli będą \"coś \"zmieniać to napewno w pierwszej kolejności dotknie 8-o godzinnych zatrudnionych w biurach.I nie jest to wiadomość z dołu...

a co np z komendantami, d-cami JRG? To też są w sumie 8-godzinni...
Co z tymi którzy pracowali na PB a teraz są w biurach?
Co z obsadami SK?

To nie jest wcale takie proste. I przede wszystkim zależy od jasnego stanowiska ZZ. Od tego czy zdecydują się sprzedać jednych kosztem drugich.

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #357 dnia: Grudzień 16, 2008, 09:11:41 »

Cytuj


To nie jest wcale takie proste. I przede wszystkim zależy od jasnego stanowiska ZZ. Od tego czy zdecydują się sprzedać jednych kosztem drugich.

To może się  okazać nie możliwe  , po wypowiedziach jednego z polityków z PO można wywnioskować  ,że maja gdzieś  ZZ..   oto wypociny 

Niesiołowski nie chce rozmów ze związkowcami

Niech związkowcy ustalą sobie co chcą. Najlepiej pomiędzy sobą. My z nimi rozmów prowadzić nie będziemy. Żadnych rozmów ze związkowcami – podkreśla w Kontrwywiadzie RMF FM Stefan Niesiołowski.

źródło: http://wiadomosci.onet.pl/1881650,11,item.html

Mi się to całe PO nie podoba , najpierw zapewniają że będą rozmowy z związkami a teraz jeden z nich mówi  nie będą .... :bij:

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline misiek666

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
  • rezerwista
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #358 dnia: Grudzień 16, 2008, 09:23:14 »
Bugaj i Palikot w Kropce nad "i"
Pan Prof.Bugaj "...Prawdziwym skandalem jest brak reformy w służbach mundurowych tam jest dopiero patologia, rozpoczęte prace są za późno..."
Pan Palikot "...Premier Schetyna jest człowiekiem konsekwentnym i na pewno szybko doprowadzi do szybkiego zakończenia zmian w systemie emerytalnym, który rzeczywiście jest bardzo korzystny dla mundurowych..."

...jeżeli ktoś sądził, że wypowiedź Schetyny była...hmmm...niefortunna i przypadkowa...

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #359 dnia: Grudzień 16, 2008, 09:32:25 »
Chyba już wcześniej się grzebało w naszej emce ....
  Rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Więziennej oraz ich rodzin.

http://orka.sejm.gov.pl/Druki6ka.nsf/0/CD006C9C708C99C2C1257506003C870C/$file/1347.pdf

No panie TUSK nieładnie oszukiwać wyborców    :huh:

Sprawa dotyczy wyroku Trybunału Konstytucyjnego z dnia 15 kwietnia 2008 r. (sygn. akt P/06 - Dz. U. Nr 66, poz. 409)
http://www.zer.mswia.gov.pl/komunikaty.htm
http://prawo.money.pl/orzecznictwo/trybunal-konstytucyjny/wyrok;z;dnia;2008-04-15,p,9,06,3806,orzeczenie.html

Proponuję przeczytać uzasadnienie wyroku.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2008, 09:40:43 wysłana przez grzela »

Offline biwak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #360 dnia: Grudzień 16, 2008, 13:02:36 »
Witam z miłej emerytury :wacko:  :piwo:

Odszedłem po 19 latach służby + 2 lata schp + 3 lata zasadnicza szkoła zawodowa ( przyzakładowa mam świadectwo pracy) oraz + 3 lata technikum też przyzakładowe  :wacko: :wacko: :wacko:

skończyłem również studia, lecz już pod koniec pracy w PSP ( żeby sobie teraz dorobić) hehe
mam więc 44 lata życia ( kryzys wieku średniego?  :kask:) i 27 lat pracy + 12 lat po 0,5 za wyjazdy czyli razem wyszło 29 lat.
nie miałem siły dłużej służyć.................

życze wszystkim doczekania emki na obecnych warunkach.

BIWAK
dostałem podwyżke o 30%, 01 się do nas uśmiecha i rozmawia jak z ludzmi, nie ma różnic pomiędzy biurem a PB tylko.... cholera co robi ta kroplówka przy moim łóżku.

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #361 dnia: Grudzień 16, 2008, 17:24:41 »
Cytuj
Niesiołowski nie chce rozmów ze związkowcami

Niech związkowcy ustalą sobie co chcą. Najlepiej pomiędzy sobą.

To może niech najpierw Platformersi ustalą między sobą co chcą...
Każdy mówi co innego i ma inne wizje.... raz grzebią przy emkach raz zapewniają że nie.....
'A to Polska właśnie...."

ja już jestem pewny na 100%  Nie tylko uciekać, ale nawet sp...ć  bo to wszystko prędzej czy później...

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #362 dnia: Grudzień 16, 2008, 17:50:22 »
Hm..
Wszystko się zgadza! Ja już tak uważam, myślę, działam od IX br.
Przeraża mnie tylko obecna ilość budzących się z rączką w nocniku.  :krzyk: Czyżby nie czytali, słyszeli przed... wyborczych haseł i wymachiwania na Nas szabelką obecnej władzy, a jednak nie jeden dał również z Nas, im swoje poparcie. :angry:
Te nagłe ocknienie się będzie skutkowało zmniejszeniem możliwości dania maxa wcześniej olśnionym!!! Już to niestety widzie u siebie.
ZZ - ma ktoś F-1 na zbyciu?
Ajax
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline 112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #363 dnia: Grudzień 16, 2008, 18:05:22 »
Witam ! Czytając NIEKTÓRE posty zastanawiam się , czy wszyscy zdają sobie sprawę z tego , co tu jest grane . Czy Wam się wydaje ,że pan MSWiA nie wie ilu ludzi odchodzi po 15 latach pracy , w jakim wieku , na JAKI % ?  Czy Wy myślicie ,że gadki p.Chlebowskiego o utrzymywaniu 40 -letnich "byków" emerytów przez ciężko pracujące społeczeństwo ( w tym również jego i jemu podobnych ) w wywiadach , różnych programach telewizyjnych , wynika z jego NIEWIEDZY ( a oglądają to miliony )? Nie liczyłbym na to , że jedną ręką zabiorą nam prawa po to , by dać inne , drugą . Tu mają błysnąć znacznymi oszczędnościami . A swoją drogą , ciekawe , czy Ci którzy  smażą nam ten kotlet , czytając nasze propozycje , śmieją się do rozpuku ? Bo jakoś mam dziwne przeczucie , że czas  " konsultacji społecznych " właśnie się kończy . Pozdrawiam . A-ha ! kol.kaczor - ja też miałem popracować jeszcze jakieś 10 -12 lat ( do 28 - 30 lat) ale może tuż przed odejściem ktoś wpadnie na pomysł żebym porobił do 65 roku życia ???? Dasz mi i sobie ( bo rozumiem ,że jesteś strażakiem )gwarancje , że tak nie będzie ?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2008, 18:14:28 wysłana przez 112 »

Offline Marcin-32

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #364 dnia: Grudzień 16, 2008, 18:21:06 »
W woj. Śląskim jest sporządzana dokumentacja odnośnie tego ilu funkcjonariuszy PSP odeszło na emeryturki w latach 2004-2008 i w jakim wieku!
Umiemy żyć jasno, z honorem i dumnie,
Ożywiać marzenia i spełniać swe sny.
Więc trzeba świat kochać i strzec go rozumnie
Rycerze Florianie to my!

Offline strazak1972

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #365 dnia: Grudzień 16, 2008, 18:34:21 »
W woj. Śląskim jest sporządzana dokumentacja odnośnie tego ilu funkcjonariuszy PSP odeszło na emeryturki w latach 2004-2008 i w jakim wieku!


nie tylko, w małopolskiem też, a 01 wojewódzki zaczyna bredzić o blokadzie dodatków słuzbowych w 2009 r.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2008, 18:37:44 wysłana przez strazak1972 »

Offline strazak1972

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #366 dnia: Grudzień 16, 2008, 18:38:42 »
Do Kaczora
Jak tonął Titanic, to ludzie różnie się zachowywali w obliczu zagrożenia - niektórzy odstępowali innym miejsce w szalupach, innym pomagali, jeszcze inni spychali innych byle samemu się załapać. Twoje posty o zabieraniu innym emerytur w obliczu potencjalnej reformy sprawiają, że z Tobą kolego na Titanicu nie chciał bym płynąć....

Offline misiek666

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
  • rezerwista
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #367 dnia: Grudzień 16, 2008, 18:43:39 »
...01 wojewódzki zaczyna bredzić o blokadzie dodatków słuzbowych w 2009 r.

...u nas to już fakt :bij:

Offline kaczor

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #368 dnia: Grudzień 16, 2008, 19:07:20 »
@strazak1972
Napisz tylko ile lat Ty pracujesz, i ile będziesz pracował? Zakładam, że po 15 nie odejdziesz...

   doprowadziłem do zgodności z zasadami pisowni - lang
« Ostatnia zmiana: Grudzień 17, 2008, 22:04:53 wysłana przez lang »

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #369 dnia: Grudzień 16, 2008, 19:37:10 »
Widzisz kolego, jak mawiał pewien mądry człowiek, "masz ogólne pojęcie nie zmącone znajomości tematu.
Po 15 latach łatwiej gościa zwolnić, niż przed, bo Panu komendantowi odpada ciążące widmo wypłaty ogromnej kasy na ZUS, także nie gadaj głupot. Ciekawe, jak będziesz myślał, gdy Ci się zdrówko pogorszy po 15, lekarz nie dopuści Cię do służby (czego Ci szczerze nie życzę), a do 25 - 30 jeszcze daleko. Wiem napiszesz - renta, niestety nie jest ona dożywotnia i np. po 2 latkach orzecznik stwierdzi, że Ci się ona nie należy. 15 latek to nie przywilej, to wentyl bezpieczeństwa dla ludzi którzy utracili zdrowie w służbie. Zdrowi nie idą na 40% jeśli nie muszą. Przemyśl to proszę, zanim coś znowu napiszesz.

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #370 dnia: Grudzień 16, 2008, 19:45:28 »
Chyba już wcześniej się grzebało w naszej emce ....
  Rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Więziennej oraz ich rodzin.

http://orka.sejm.gov.pl/Druki6ka.nsf/0/CD006C9C708C99C2C1257506003C870C/$file/1347.pdf

No panie TUSK nieładnie oszukiwać wyborców    :huh:

Sprawa dotyczy wyroku Trybunału Konstytucyjnego z dnia 15 kwietnia 2008 r. (sygn. akt P/06 - Dz. U. Nr 66, poz. 409)
http://www.zer.mswia.gov.pl/komunikaty.htm
http://prawo.money.pl/orzecznictwo/trybunal-konstytucyjny/wyrok;z;dnia;2008-04-15,p,9,06,3806,orzeczenie.html

Proponuję przeczytać uzasadnienie wyroku.


Kolega grzela mnie ubiegł:)
To jeszcze nie jest ten projekt; w tej noweli oprócz zmian wymuszonych przywołanym orzeczeniem TK, jest jeszcze kilka zmian wywołanych koniecznością uspójnienia systemu prawnego; pkt 1 i 2 projektu dotyczą przepisów, które straciły moc obowiązująca już prawie 10 lat temu, po wejściu w życie ustawy o powszechnym ubezpieczeniu zdrowotnym, która też już została zresztą zastąpiona nową ustawą, ale to akurat nie ma wpływu na to, że przepisy nie mają mocy prawnej od 1 stycznia 1999 roku;
na właściwy projekt rządowy trochę jeszcze poczekamy
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline piotr

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 167
  • ile jeszcze......
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #371 dnia: Grudzień 16, 2008, 20:25:31 »
witam , czytając większość postów, zauważam niebezpieczna tendencje, nie używajmy określenia "przywilej". Nie dajmy przekształcić praw nabytych, na "przywileje"... podejmując ta prace, składaliśmy ślubowanie, dla niektórych to może frazes ale za zgodę na narażenie życia własnego, świadome narażanie, oczekujemy, przynajmniej ja, że to państwo, władze docenią to. a tymczasem zaczyna być odwrotnie....
I to tyczy się wszystkich mundurowych służb.... Co do wypowiedzi kol kaczora, jest bardzo dużym optymistą, w ubiegłorocznych podwyżkach pojawił się dodatek motywacyjny, jaki procent,w jakiej skali strażaków go pobiera? to miał być element podwyższania pensji.... Zastanawiam sie czy częściowo , nie jest to działanie by znaleźć punkt podparcia dla decyzji o cywilnych pomostówkach, po pojawieniu się wypowiedzi że nim się zabiera a mundurowi nadal mają... Nie zapominajcie panowie o tym, to tez jest pewien argument ,że u nas już zmieniono przepisy co do emerytur, kwestia osób przyjętych po 99 roku. lata przepracowane przed służbą, w cywilu, nie są brane pod uwagę do naliczania. nie wiem jak to wygląda w policji i innych, ale pan policjant, pojawiający sie tutaj może mieć wiedzę na ten temat... pod uwagę są tu brane ewentualne odejścia osób które już maja prawo do emerytury...a co z osobami, znam takie przypadki, że gdyby zmieniono przepisy, przejdą do cywila, na początku kariery zawodowej, przy tej dysproporcji płacowej to jest opcja do rozważenia... Czytałem gdzieś pewien artykuł, ze po określeniu przez komendanta wysokości płac, połowa chętnych w danym regionie "podziękowała"... niestety nie jestem w stanie podać artykułu źródłowego, rejon śląski.
rozważyłbym nacisk na związki zawodowe, jeśli nie ma chęci do współpracy ze strony rządowej, czas chyba zacząć przygotowania do protestu, to tez trochę czasu zajmie,a nie mamy go w nadmiarze...
Według mnie sprawiedliwym rozwiązaniem byłoby określenie: osoby wstępujące do służby od 1 stycznia 2009 , obejmują przepisy odrębne..... czyli np 30 lat służby.... hm, ilu wtedy byłoby chętnych?

Offline slawgot

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #372 dnia: Grudzień 16, 2008, 20:33:00 »
Cytuj
Przeraża mnie tylko obecna ilość budzących się z rączką w nocniku.   Czyżby nie czytali, słyszeli przed... wyborczych haseł i wymachiwania na Nas szabelką obecnej władzy, a jednak nie jeden dał również z Nas, im swoje poparcie.
Brawo Ajaks. Po twojej wypowiedzi musze sie odezwać. Również pisłałem w zeszłym roku -
Cytuj
skumbrie w tomacie, skumbrie  w tomacie - chcieliście PO - no to ich macie.
Ten wierszyk Gałczyńskiego idealnie pasuje do obecnej sytuacji i jej rozwoju. Liberał chce dobrze tylko dla siebie. Skoro im uwierzyliście w większości - sprawdźcie w archiwum swoje zachwyty nad ich wyborem - to teraz sami sobie płaczcie i błagajcie o litość.
Cytuj
Wasze ryby brały - ale ich złapać nie pozwoliliście. Sami sobie teraz łapcie
. Skumbrie w tomacie, skumbrie w tomacie - chcieliście liberałów - no to ich macie.
"Nie bójcie się przyjaciół. Przyjaciele mogą was tylko zdradzić. Nie bójcie się wrogów. Wrogowie mogą was tylko zabić. Bójcie się ludzi obojętnych. Oni nie zdradzają ani nie zabijają, ale to za ich milczącą zgodą dzieje się zdrada i zabijanie."

Offline to.mash

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #373 dnia: Grudzień 16, 2008, 20:35:02 »
Ale z Ciebie altruista (!?). Młodych poświęcasz dla swego dobra?
Zgadzam się z hasłem, że nie zmienia się zasad podczas gry ale też nie zgadzam się na jakąś nieuzasadnioną rewolucję. Wiadomo, że zmiany nas dopadną ale naszym zadaniem (jeśli jest to możliwe) jest pilnowanie zdrowego rozsądku.

Offline Jaro_998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #374 dnia: Grudzień 16, 2008, 22:43:30 »
Nie rozumie co niektórych , po co te smieszna wypowiedzi  ^_^ jestem za tym aby na emkę iść po 20 , 30 , 35 latach ale w zamian niech nam dołożą kasiurki , ludzie walczmy o utrzymanie tego co mamy bo na kasę bym nie liczył w dobie szukania oszczędności przez nasz rząd


pozdro :piwo: