Autor Wątek: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?  (Przeczytany 1870496 razy)

Offline nurek04

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #275 dnia: Grudzień 11, 2008, 19:51:09 »
Mam 25lat służby.
I tyle samo lat dorabiam na 1/2 etatu.
Przez te wszystkie lata w drugiej pracy ściągano mi na fundusz emerytalny nie małą sumkę.
Niestety ta suma nigdy nie zasili mojego konta emerytalnego(możesz sobie wybrać tylko jedna emeryturę tę lepszą)
Dlatego pier...lenie że jestem na utrzymaniu jakiegoś biednego podatnika doprowadza mnie do szewskiej pasji.
To raczej ja utrzymuje jakiegoś darmozjada który robi na czarno i bierze zasiłek.
Ale dziękuję za podjęcie za mnie tej trudnej decyzji, ostatni gasi światło.
Pozdrawiam

Offline rekin

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #276 dnia: Grudzień 11, 2008, 20:44:56 »
Specjalista
20 lat nie byłoby też złym rozwiązaniem, ale pod warunkiem, że dadzą min. 53%.
Jeśli zmienią na 20 lat to niech dadzą coś w zamian, a nie że może dostaniemy w 2 dni więcej urlopu!! Nie dajmy się robić w banbuko. Może z przelicznika 2,6 przejdą na 1,3?? nie możemy na to pozwolić!!

Offline chak

  • EMERYT
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #277 dnia: Grudzień 11, 2008, 20:58:01 »
Wiecie co, jak czytam (niech będzie 20, a może 25 zamiast 15) to coraz bardziej jestem za przejściem na emkę  :karabin:
Mam zamiar rozpocząć nowe życie poza firmą.
Szukam dobrze płatnej pracy. Kontakt na PW. :)

Offline strazakSam

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #278 dnia: Grudzień 11, 2008, 22:02:37 »
Oto pewne historia....PAŃSTWO zatrudnia mundurowego.....państwo kiepsko płaci mundurowemu za jego służbę....mundurowy zaczyna szukać dodatkowej pracy żeby wyżyć do pierwszego i aby jego dzieci nie musiały żebrać..... po wielu latach dodatkowa praca staje się głównym źródłem utrzymania mundurowego.... po 15 latach mundurowy rzuca w diabły służbę za psie pieniądze - bierze emkę i idzie pracować za prawdziwe pieniądze....a PAŃSTWO ma pretensje do mundurowego że ten odchodzi tak wcześnie i oburza się wielce. Koło się zamyka.... przychodzi nowy młody mundurowy...a państwo kiepsko płaci itd...itd...itd....

Narazie jedno co jest pewne to to że mamy całkowity brak jakichkolwiek konkretów. Faktycznie bardziej przypomina to puszczanie bąka i sprawdzanie jak się zachowają Ci co wąchają. W TV to już dziś takie bzdury słyszałem że aż przykro powtarzać....poranne wiadomości i pan redaktor w komentarzu stwierdza że w tej chwili na emkę mogą przechodzić policjanci w wieku 30 lat .... po 15 latach służby...bo im się liczą studia. Zna ktoś z Was 15 letniego studenta???? Wszystcy policjanci mają wyższe wykształcenie?...a ludzie słuchają i się oburzają i rządzącym przytakują....

Może się mylę ale czyż nie czujecie w kościach że to rządowa odpowiedź "w imię sprawiedliwości społecznej" i gra pod publiczkę .... przecież "społeczeństwo" tylko czeka na to żeby dokopać mundurowym. Policjantom za to że łapią na radar i nic nie robią jak okradną Kowalskiemu mieszkanie. Strażakom że się lenią, siedzą w jednostce i piją wódę....a pogranicznikom że biorą w łapę na każdym przejściu....Tak to widzi przeciętny zjadacz chleba działający w szarej strefie.... Statystyczny obywatel tylko czeka na to żeby nam wszystko odebrano... Każdy z nas widzi co się dzieje na zewnątrz.... reformę emerytalną cywili  przepchnęli to i naszę przepchną nie ma się co łudzić... Zgadzam się ze Specjalistą... zmiany pewnie będą ale trzeba na nich ugrać jak najwięcej.... i już kiedyś to pisałem.... medialnie leżymy w starciu ze starą schorowaną nauczycielką...czy usmarowanym górnikiem który spedził kilka godzin na przodku. W tym kontekście nasze medialne "15 lat" jest nie do obronienia.

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #279 dnia: Grudzień 11, 2008, 23:12:30 »
Cytuj
.... medialnie leżymy w starciu ze starą schorowaną nauczycielką...
która pracuje 18-25 godzin tygodniowo, żadnych świąt sobót i niedziel w pracy, urlopy w wakacje i ferie......

Ale to szczegóły

Offline BIEDAK

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #280 dnia: Grudzień 12, 2008, 00:32:20 »
I co,szału nima.A miała być druga Irlandia,a tu Sajgon.Polska już nie dla Polaków.Obiecali ściągnąć nasze rodziny i naszych znajomych z wysp,a tymczasem wypędzają na chama kolejne grupy zawodowe na obczyznę.Wszędzie cięcia bo podobno grozi nam państwo emerytów i rencistów,a wiecie dlaczego,bo emeryta i rencisty nie stać na bilet do Anglii.Okradli mnie ze składek na drugi filar,okradli mnie z lat cywilnych do emerytury.Związki nic nie zrobiły w tej kwestii bo ich to nie dotyczy,bo przecież już przed 1999 pracowali i są na starych zasadach.A teraz pewnie będę musiał jeszcze ze 30 lat orać do tych ochłapów które nazywają emeryturą.Czuje się jak kundel na łańcuchu w tym kraju,umiesz liczyć licz na siebie.

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #281 dnia: Grudzień 12, 2008, 06:16:46 »
Moim zdaniem i tak untną przywileje .... a jeśli zabraknie ludzi do pracy w straży zawodowej, to dobiorą się do jednostek i zaczną je powoli likwidować na poczet jednostek OSP. Pewnie zrobią coś podobnego jak w Niemczech. A może jest tak, że własnie o to chodzi? Być może jest to jeden z kawałków wielkiego planu.
Co z ustawą o ucywilnianiu ? Na razie to wszystko to gdybanie. Wojsko także "przerabiają" na zawodowe - choć tutaj chyba idea jest słuszna...

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #282 dnia: Grudzień 12, 2008, 08:40:56 »
Komunikat KGP
Komendant Główny Policji otrzymał od Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji zapewnienie, że w przypadku, gdy w MSWiA powstanie projekt zmian w systemie emerytalnym policjantów, zostanie on natychmiast przekazany do szerokich konsultacji ze środowiskiem policyjnym. Wolą kierownictwa Policji jest, aby przyszły projekt zawierał zapisy motywujące funkcjonariuszy do dłuższej służby. Kierownictwo Policji nie chce, aby ewentualne zmiany doprowadziły do masowych odejść ze służby.

Źródło:  http://isp.policja.pl/portal/isp/12/266/Komunikat_KGP.html   

 :tuba:  dlaczego nasze władze nie uspakajają nas  czyżby brak z naszej  strony  głośnego sprzeciwu co do zmian emerytury  daje naszemu KG do milczenia , nie tak się broni swoich przywilejów panie komendancie..

PS..  Czy piszecie raporty do 01 o przejście na emeryturę w 2009r..

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #283 dnia: Grudzień 12, 2008, 09:03:53 »

Offline misiek666

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
  • rezerwista
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #284 dnia: Grudzień 12, 2008, 11:30:17 »
...dlaczego nasze władze nie uspakajają nas  czyżby brak z naszej  strony  głośnego sprzeciwu co do zmian emerytury  daje naszemu KG do milczenia , nie tak się broni swoich przywilejów panie komendancie...

...jakoś nie czujemy się zbytnio uspokojeni...majstrować będą na bank, tylko w jakim kierunku to pójdzie czas pokaże...

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #285 dnia: Grudzień 12, 2008, 13:31:48 »
...dlaczego nasze władze nie uspakajają nas  czyżby brak z naszej  strony  głośnego sprzeciwu co do zmian emerytury  daje naszemu KG do milczenia , nie tak się broni swoich przywilejów panie komendancie...

...jakoś nie czujemy się zbytnio uspokojeni...majstrować będą na bank, tylko w jakim kierunku to pójdzie czas pokaże...

Ale jak widać może cos razem w spólne zdziałamy...

Po spotkaniu z Komendantem na posiedzenie przybyli Przewodniczący ZG NSZZ Policjantów Antoni Duda oraz Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ „Solidarność” Robert Osmycki . Rozmawiano o sytuacji w służbach mundurowych w związku z zapowiedzią Ministra Schetyny, że od stycznia 2010 roku wejdzie w życie nowa ustawa emerytalna dla służb mundurowych.

W związku z powyższym zostało zawarte porozumienie pomiędzy Federacją Związków Zawodowych Służb Mundurowych, a Krajową Sekcją Pożarnictwa NSZZ „Solidarność” oraz Konwentem Dziekanów Wojska Polskiego w zakresie podjęcia wspólnych działań w celu zablokowania niekorzystnych zapisów w przygotowywanej nowelizacji ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym.

Postanowiono przygotować wspólne stanowisko w tej sprawie. Zostaną wystosowane pisma do wszystkich podmiotów społecznych i politycznych w celu poparcia stanowiska Federacji i nie wprowadzania niekorzystnych zapisów.


źródło : http://www.zzsflorian.pl/pokaz.php?id=223

Tylko żeby tym razem nasza brać nas nie zawiodła -bo to nasze dalsze życie  :karabin:

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #286 dnia: Grudzień 12, 2008, 13:56:03 »
Cytuj
Tylko żeby tym razem nasza brać nas nie zawiodła -bo to nasze dalsze życie
Marzenia, marzenia....... :(

Niestety gorzej od ogółu naszej braci strażackiej jest zorganizowany tylko ZUS......

Offline misiek666

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
  • rezerwista
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #287 dnia: Grudzień 12, 2008, 14:01:24 »
...Niestety gorzej od ogółu naszej braci strażackiej jest zorganizowany tylko ZUS......

 ^_^ to samo każdy powie na naszym forum o naszym środowisku ^_^, wzorem są dla mnie lekarze...daleko nam do nich, mi to już zwisa miękkim kalafiorem 01.02.2009 emerytura, ale trzymam kciuki :krzyk: :piwo:

Offline strazakSam

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #288 dnia: Grudzień 12, 2008, 15:10:46 »
Są i tacy którzy wcześniejszych emerytur nie mieli ale chcą mieć.... wczoraj przeczytałem w "Dzienniku" że prezydenci miast, burmistrzowie i wójtowie domagają się pomostówek bo ci biedacy po sutych 2 czy 3 kadencjach nie mają do czego wracać....  NIE MAJĄ DO CZEGO WRACAĆ! ... to jest dopiero powód nad powody... ręce opadają ...

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #289 dnia: Grudzień 12, 2008, 18:27:38 »
szanowni koledzy (i koleżanki) strażacy PSP
Szykuje się zamach na prawa emerytalne służb mundurowych.
Wszyscy zdajemy sobie chyba sprawę z patologii niektórych sytuacji związanych z naszymi emeryturami. Najwyższy czas abyśmy stawili czoła faktowi konieczności zreformowania "policyjnych" emerytur.

To, jak to zrobić powinno wyjść od nas. Od tych którzy kiedyś na tej emeryturze "wylądują".

Dyskutujmy rzeczowo o naszej przyszłości - może z tego co napiszemy skorzystają "cicho siedzące" ZZ w dyskusji ze stroną rządową. A może nasi przełożeni też zaczerpną trochę  z tego co zaproponujemy...

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #290 dnia: Grudzień 12, 2008, 18:45:16 »
....Tylko żeby tym razem nasza brać nas nie zawiodła -bo to nasze dalsze życie  :karabin:....

Tak na prawdę to jeszcze nie ma nad czym biadolić i co oprotestowywać ale jak tylko jakiś projekt w temacie by się pojawił lub jakoweś rozmowy byłyby prowadzone to po raz pierwszy przyznam takiemu Panu rację, że czas sprawy w swoje ręce brać. Do protestu nie jest konieczny ZZ (choć pomocny) :)
Tak się składa, że podczas wyboru drogi strażaka w życiu nie bez znaczenia było zabezpieczenie emerytalne a w tym i ilość lat niezbędnych do otrzymania pierwszego może i małego ale świadczenia gdyby w życiu taka konieczność wystąpiła. A tu....
Jakiś jeden z drugim wymyślają zmianę zasad gry w trakcie jej trwania. To tak jakby podczas 2 połowy meczu piłkarskiego sędzia nakazał wstawić 3 bramkę i wprowadził jeszcze jedną drużynę. Nikt nie wie o co chodzi i zamęt bez potrzeby.

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #291 dnia: Grudzień 12, 2008, 19:47:34 »
Taka dyskusja - zresztą jak każda - ma swoje plusy i minusy.
Największy minusem może okazać się wskazanie decydentom propozycji, których sami nie zaryzykowaliby zaproponować.
Obawiam się, że publiczna dyskusja może spowodować więcej złego niż dobrego.
Negocjacje winny toczyć się w zaciszu gabinetów, a nie na forum publicznym.
To, na jakie ustępstwa mogą pójść przedstawicielstwa funkcjonariuszy muszą być im przekazane inną drogą.
Mogę się mylić, lecz doświadczenie podpowiada mi takie działania.  :piwo:
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #292 dnia: Grudzień 12, 2008, 19:55:21 »
Szanuję Twoje zdanie, ale nie koniecznie się z nim zgodzę, otóż:

Cytuj
Tak na prawdę to jeszcze nie ma nad czym biadolić i co oprotestowywać ale jak tylko jakiś projekt w temacie by się pojawił lub jakoweś rozmowy byłyby prowadzone to po raz pierwszy przyznam takiemu Panu rację, że czas sprawy w swoje ręce brać.

Sprawa pomostówek wyraźnie pokazała, że trzeba dmuchać na zimne, po przepuszczeniu przez parlament można sobie co najwyżej powspominać lepsze czasy ( vide protest kolejarzy) i czekać na veto (niekonieczne).

Cytuj
Do protestu nie jest konieczny ZZ (choć pomocny) Smiley

Na pewno ideałem byłby Wódz w postaci KG, który poprowadziłby rzesze strażaków pod sejm. Na to bym jednak nie liczył.

Przeglądając net zauważyłem wzmiankę, że KG Policji otrzymał obietnicę, że zmiany w emeryturach będą konsultowane z Policjantami (nie tylko z policyjnymi ZZ), czyżby nasz KG nie usłyszał czegoś podobnego, czy tylko nie chwali się? 

« Ostatnia zmiana: Grudzień 12, 2008, 21:05:24 wysłana przez sam_go »

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #293 dnia: Grudzień 12, 2008, 20:00:05 »
Piotr ma 110% rację. Wypisując swoje życzenia dajemy oręż w ręce reformatorów, na co się w zasadzie godzimy i co jeszcze mogą nam za....ć.

Offline yaskoow

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
  • NARAZIE OSP OBY JAK NAJSZYBCIEJ PSP
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #294 dnia: Grudzień 12, 2008, 20:01:42 »
Ja mimo iz jestem tylko  w OSP i od stycznie ide do sluzby zawodowej jako żołnierz ta reforma mnie też bedzie dotyczyła .Narazie MswiA pracuje nad tym a MON siedzi cicho bo nie chce wystraszyc kandydatow na zawodowcyh ale napewno jak schetyna wprowadzi to w swoim ministerstwie MON zrobi to samo .Odsetek ludzi ktorzy po 15 latach nabywaja prawa emerytury i ida na nie jest 5% .Dla mnie to paranoja ....Jezeli juz to ma wejsc to niech na ta emeryture 50+ ida ci co siedza za biurkiem bo kto widział 50-letniego antyterroryste albo strazaka na PB .Poza tym slużby z MSWiA moga strajkowac ale wojskowi nie.Tak wiec niech ktos sie tam puknie w glowe bo jak policja i straz i inni zaczna wywieszac flagi czeka nasz paraliż administracyjny w kraju

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #295 dnia: Grudzień 12, 2008, 20:19:25 »
Cytuj
Poza tym slużby z MSWiA mogą strajkować ale wojskowi nie.

Kto Ci takich głupot nagadał??

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #296 dnia: Grudzień 12, 2008, 20:24:00 »
A nie jest lepiej aby Mędrcy tego świata (Politycy PO i szlachta KG) wiedziała po co mogą ręce wyciągnąć a gdzie mogą dostać po łapkach ???? Raczej nikt nie chciałby aby prawa nabyte  które zachęcały człowieka do wstąpienia do PSP zostały zmieniane w czasie grania meczu (że tak powiem ) .Oczywiście nie można wytoczyć naszych wszystkich armat ale  jakieś  co nie coś można sprzedać .Więc : Nowo przyjęci pracują do minimum 20-25 lat ,wszyscy którzy zatrudnieni są do roku 2009 pracują na starych zasadach . Ot TAK TO LECIAŁO (magiczne słowo ).. ^_^

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #297 dnia: Grudzień 12, 2008, 20:34:37 »
"Róbta co chceta", ale w szachach nie mówisz przeciwnikowi (zwłaszcza przed partią), że będziesz poświęcał pionki, żeby załatwić królową. Sorry za porównanie, ale chciałem obrazowo.

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #298 dnia: Grudzień 12, 2008, 20:52:43 »
Popieram wypowiedź sam_go. Nie powinno się stosować takich przekrętów i zmieniać dla już zatrudnionych zmian o tak daleko idącym kształcie. Ale myślę że tym się nikt nie przejmuje - przykład: zaczęli od rolników - najpierw im przesunięto okres przechodzenia na emeryturę - rozeszło się cicho i spokojenie więc dobrano się do nauczycieli, kolejarzy itp..... Tu mała wojenka ale jakoś poszło,,,, teraz my na celowniku.... Myślę że z nami też chcą tak zrobić....  :karabin: :karabin:
nasz KG ma już tyle lat pracy ze mu powinno już wisieć zdanie wyższych (polityków), nie musi trząść ze strachu lampasami, że mu zabiorą prawa emerytalne lub inne przywileje. Ale nie wypowiada się nic na ten temat, co więcej nie uspokaja naszej formacji żadnymi informacjami o pracach czy też PLANOWANYCH W PRZYSZŁOŚCI PRACACH. Najlepiej być cicho....... (z nadzieją że może nas ominą....)
Myślę i nie raz to mówiłem, powinno się zachęcać do pozostania w służbie ale za coś. Za lepsze procenty do emki, za lepszą kasę, itp.... Reformę można zrobić - tylko z głową. Pomyśleć trzeba także o zabezpieczeniu dla strażaków, którzy zachorują w trakcie służby. By ich nie wywalono z pracy, bo po 2-3 latach najbardziej chory w tym państwie zakład ZUS nawet inwalidów uzdrawia.... 
EGO = 1 / wiedza

Offline firepl

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
  • w stanie spocz.
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #299 dnia: Grudzień 12, 2008, 21:11:13 »
Szanowni Panowie.
To czy będziemy tu  "płakać" nad  wprowadzeniem nowych zasad emerytalnych niczego nie zmieni do póty, do puki  wszystkie służby mundurowe   , ale to dokładnie wszystkie  nie staną murem wyprowadza na ulice to co maja ( oczywiście w granicach rozsądku nie krzywdząc nikogo) i zaprotestują głośno i donośnie ale powtarzam :jednym głosem
Nasze elity zabierają emki by przyznać sobie  jak to ktoś kiedyś powiedział "Rząd się wyżywi"
żenada...
żenada...
żenada...