Autor Wątek: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?  (Przeczytany 1870426 razy)

Offline specjalista

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 156
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #250 dnia: Grudzień 10, 2008, 16:05:14 »
jestem zdania, że emka po 15 latach to bzdura ( pracuje na PB ), ale zabieranie praw nabytych to rozbój w biały dzień, albo to co pisze kamo001 ( oczywiście to chyba pierwsze plotki) teraz po 15 latach mamy 40%, po 25 - 65%, po nowemu niby po 25 latach 50%? to w sumie tracimy 16%.

Uważam, że czas podnieść poprzeczke emerytalną i np 25 lat służby - 65%. a 5% za każdy następny rok? porażka, a może odrazu 20? hehe, nawet nie komentuje. Zrobią np 1,3% :P
« Ostatnia zmiana: Grudzień 10, 2008, 16:08:35 wysłana przez specjalista »
Dwóch polaków, trzy zdania!

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #251 dnia: Grudzień 10, 2008, 17:23:00 »
Typowa manipulacja.....
Cytuj
Jeszcze może sondaż co myślą Polacy :
Czy tzw. służby mundurowe powinny mieć prawo do emerytury już po 15 latach służby?

 
   Tak   4963   17%
 
   Nie   22741   80%
 
   Nie wiem   539   2%
 
   Nie interesuje mnie to   280   1%
 
Dlaczego autorzy nie zrobili ankiety: Czy chcesz aby ratował cie 50-letni strażak, a bandytów gonił 50 policjant ??


Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #252 dnia: Grudzień 10, 2008, 18:37:42 »
Wiem, że to nieładnie, ale nie mogę się powstrzymać, żeby nie przytoczyć moich dawniejszych postów w temacie działań polityków w sprawie naszych emerytur:
Cytuj
Wysłałem:Styczeń 12, 2008, 16:51:56
Oczywiście, że nie chcę siać defetyzmu, ale skoro obecni komendanci mówili na spotkaniu o wszystkim, a nie poruszali tak istotnej sprawy jak emerytury, a z innego źródła słyszałem, że szykuje się niezła zamachryszka, to obym to JA się mylił!

Wysłałem:Październik 22, 2007, 23:33:08
Przed chwilką w programie "Teraz My" pan B.Komorowski zapytany skąd PO weźmie pieniądze żeby zrealizować pomysł jednoczesnego obniżenia podatków (wprowadzenie podatku liniowego) z podwyżką wynagrodzeń w sferze budżetowej, oraz podwyżką rent i emerytur odpowiedział: "(..)wystarczy zreformować system emerytalny, nie odrazu, ale najwczesniej za rok(..)...hm..ciekawe kogo to dotknie?...

Wysłałem:Listopad 06, 2007, 23:37:29
EMERYTURY MUNDUROWE ZAGROŻONE     
środa, 21 wrzesień 2005 
   EMERYTURY MUNDUROWE ZAGROŻONE
W radio PIN wypowiedział się 15 września br.o godz. 11.00 Pan Rafał Antczak, ekspert gospodarczy Platformy Obywatelskiej na temat planowanych redukcji wydatków publicznych. Stwierdził m.in. „PO zakłada obniżenie rent i emerytur mundurowych z ponad 2200 zł do 1100 zł., czyli do średniej wysokości emerytury w Polsce. Ma to dać oszczędność na poziomie 1 mld - 2 mld zł rocznie".


Wysłałem:Listopad 08, 2007, 14:41:22
Listopad 07, 2007, 00:12:10
Wysłany przez: tomstrazak
Cytuj
Robard jak przytaczasz takie teksty to znaczy , że tracisz grunt pod nogami i sam pewnie nie wierzysz  w to co piszesz.
Straszysz ludzi którzy , mają określony uszczerbek na zdrowiu i określoną wysokość emerytury ,wypowiedziami eksperta, który ma gówno do powiedzenia (i to z przed dwu lat )

@tomstrazak, nie wiem skąd u Ciebie tak pokrętna logika, że "przytaczanie tych tekstów przeze mnie świadczy, że tracę grunt pod nogami". Nie bardzo rozumiem, więc proszę o bardziej rzetelne wyjaśnienie Twojego wniosku.

W części drugiej zaś piszesz, że straszę ludzi? Czy powinienem mówić Twoim zdaniem, że teraz to już czeka nas nieustanna sielanka? W tym wątku rozmawiamy o przyszłości PSP, o naszych wątpliwościach w jej przyszłość i dla tego wkleliłem tekst z 2005 roku (który uważasz za stary, a eksperta PO za gównowartego - nie wiem na jakiej podstawie? czyżbyś współpracował z Tuskiem jako doradca i jesteś pewien, że przyszły premier RP po jego nie sięgnie?), w którym to nie dziennikarze, a posłowie SLD (i to nie byle posełek, a ktoś w SLD - obecnie w LiD-zie - znaczacy) wyrażają swoją dezaprobatę dla pomysłów PO. Nie wiem skąd u Ciebie bierze się takie przekonanie i wiara w to, że zapowiedzi z 2005 roku (z wyborów do Sejmu) są już w tej chwili nieaktualne, skoro sami posłowie i kierownictwo PO (gabinet Ciebni) przez cały czas informuje społeczeństwo, że wreszcie mają możliwość na realizację swoich postulatów z 2005 roku i wczesniej ?!

Listopad 07, 2007, 09:07:29
Wysłany przez: strażak79
Cytuj
Już to kiedyś pisałem. Żadna partia nie ruszy służb mundurowych. Policja, PSP, SG, MON, BOR to jest armia ludzi. Taka decyzja była by samobójstwem politycznym i w kolejnych wyborach cienko bym ich widział.

@strażak79, skoro uważasz, że jesteśmy "nieruszalni" to podam kilka danych, którymi mogą posłużyć się ekonomiści PO uzasadniając konieczność przeprowadzenie reformy  emerytur mundurowych:

W Polsce mamy ponad 7,2 mln rencistów i emerytów, którzy dostają pieniądze z ZUS.  Dysproporcje są duże. Minimalna renta z tytułu częściowej niezdolności do pracy to 459,57 zł brutto, a najniższa emerytura i renta z tytułu całkowitej niezdolności do pracy to 597,46 zł brutto.

Po potrąceniu podatku i składki na ubezpieczenie zdrowotne te kwoty są jeszcze mniejsze - na rękę wynoszą odpowiednio 414,21 zł i 524,69 zł.

Ale są też i prawdziwi krezusi - emeryci, którzy dostają ponad 3, a nawet 6 tys. zł.

500-1000 zł

To najliczniejsza grupa - 2,9 mln osób. Aż 40 proc. wszystkich emerytów i rencistów.

1000-1500 zł

Tyle emerytury dostaje 2,4 mln osób - 33 proc. wszystkich rencistów i emerytów.

1500-2000 zł

Takie świadczenia pobiera 925 tys. osób, czyli 12,7 proc. wszystkich rencistów i emerytów.

2000-2500 zł

Emerytury i renty w tej wysokości dostaje 391 tys. osób - 5,4 proc. uprawnionych.

2500-3000 zł

Pobiera 204 tys. osób - 3 proc. emerytów i rencistów.

Powyżej 3000 zł

Pobiera 119 tys. osób - 1,6 proc. emerytów i rencistów.

Obecnie emerytury z MSWiA dostaje 118 tys. osób - średnio 2200 zł brutto.

Reasumując: ogromna większość (ponad 85 %) dostaje emerytury w wysokości nie przekraczającej 2000 PLN, wyższe emerytury otrzymują zwłaszcza pracownicy zawodów uprzywilejowanych (górnicy, strażacy, wojskowi, policjanci itd.) Nadal uważasz, że tak ogromna rzesza ewentualnych wyborców jak te 85% emerytów, będzie przeciwna, żeby zabrać nam i min. dodać im? Nie szafuj pojeciem, że żadna partia nie zrobi revolty w emeryturach, gdyż polski system partyjny dąży do spolaryzowania sceny politycznej i wierzę, że za jakiś czas może ona wyglądać podobnie jak w stanach :demokraci i republikanie, inne mniejsze partyjki nie wchodzą do Sejmu, ale to przyszłość. Teraz, w chwili obecnej naszymi argumentami, żeby jeszcze przez jakiś zas uchronić się przed zmianiami w systemie emerytalnym, będzie częściowe pozbywanie się przywilejów, dodatki za brak, mieszkania, remontówki, przejazdy PKP itd. Uważam, że niedługo staniemy przed tym dylematem i jedyną obroną będzie pójście na takie właśnie ustępstwa, niestety.

PS> I dziekuję tym, którzy wówczas dali mi za te posty minusy, za to, że demonizuję itd.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 10, 2008, 18:44:38 wysłana przez robard »
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #253 dnia: Grudzień 10, 2008, 20:14:17 »
A gdzie są związki zawodowe PSP - czy po raz kolejny damy ciała?  :rofl: :rofl: :rofl:

"Nasi" zapewne piją kawkę w gabinecie któregoś KG ....

I uważają że robią wiele dobrego dla dołów związkowych

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #254 dnia: Grudzień 10, 2008, 20:28:59 »
Kilka dni temu podczas relacji przez TV na jednym z kanałów informacyjnych   z protestu w obronie emerytur pomostowych jakie organizowały ZZ usłyszałem wypowiedź pana przewodniczącego NSZZ "S",cytuje ale nie dosłownie " po uregulowaniu emerytur pomostowych należy się również zająć emeryturami mundurowymi, bo związkowcy są przeciwni utrzymywaniu z  ich podatków  młodych emerytów mundurowych", Nie jest to dosłowna wypowiedź ,ale w streszczeniu sens wypowiedzi pana przewodniczącego zachowałem .
I komu tu wierzyć koledzy, czy nas nie wykiwają/ rząd i zz wszelkiej maści/ za naszymi plecami w majestacie prawa.
=a to znalezione w internecie=
http://fakty.interia.pl/tylko_u_nas/wywiady/news/schetyna-mundurowi-tez-beda-dluzej-pracowac,1225725
« Ostatnia zmiana: Grudzień 10, 2008, 20:50:10 wysłana przez mirek1 »
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #255 dnia: Grudzień 10, 2008, 21:39:00 »
Jak już dziś pisałem oszczędności szukają wszędzie. Zapraszam do przeczytania, jest tam także kilka ciekawych statystyk: http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/spada;liczba;rencistow;budzet;oszczedza;krocie,15,0,406287.html


Offline Fireman21

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #256 dnia: Grudzień 10, 2008, 21:50:03 »
Uważam że jak PO będzie chciało robić rewolucję we wszystkich zawodach w Polsce, to  niech się nie zdziwią jak ludzie zachowają się przy urnach. Niech zabiorą wszystko,ale przyjdzie czas że im też coś odbiorą ......władzę,słupek poparcia może  szybko spaść.

Offline A@nu$

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #257 dnia: Grudzień 10, 2008, 22:13:25 »
Emerytury pomostowe nie dotyczą osób mających uprawnienia do emerytury "policyjnej", w tym strażaków PSP.
Natomiast głowy nie dam, czy w dalszej kolejności jaśnie nam panujący czegoś nie wymyślą. :rolleyes:

Dobrze, że nie dałeś głowy, Bracie. Słuchaliście dzisiejszego RMF i wywiadu z JNP MSWiA G. Schetyną? Jezeli nie, to chętnie przytoczę "parę słów" (swoją drogą... Pan K. Piasecki... no cóż niezły dziennikarz - aż - do - dzisiaj ...)

Konrad Piasecki: Pomostówki, pomostówki… A ja się tak, panie premierze, zastanawiam, kiedy rząd zrobi coś z przywilejami m.in. pańskich podwładnych, czyli z emeryturami mundurowymi? To jest przedziwne. Obcina się przywileje kolejarzom, nauczycielom, a nie obcina się ludziom, którzy po piętnastu latach pracy, w wieku trzydziestu paru lat stają się emerytami. To jest groźne dla państwa!

Grzegorz Schetyna: Tak. Ta sprawa też nas dotyczy i zajmuje. Przygotowujemy projekt reformy emerytur mundurowych.

Konrad Piasecki: On obejmie wszystkie służby mundurowe?

Grzegorz Schetyna: Tak musi być. To jest kwestia pracy. Dzisiaj pracujemy nad projektem. Będziemy go przedstawiać w przyszłym roku, chcemy go wprowadzić od stycznia 2010 r.

Konrad Piasecki: Ale to będzie projekt radykalnego wydłużenia wieku, który doprowadza do emerytury?

Grzegorz Schetyna: Musi podjąć nowoczesne wyzwania. Jeżeli mówimy o programie 50+, jeżeli mówimy o likwidacji emerytur pomostowych, musimy też mówić o reformie emerytur mundurowych i tego będzie rzecz dotyczyć.

Konrad Piasecki: Czyli pan deklaruje, gwarantuje, że żołnierze i funkcjonariusze służb nie będą przechodzili po 15 latach pracy na emeryturę?

Grzegorz Schetyna: Nie chcę mówić o żołnierzach, bo nie podlegają Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji, ale wszystkie służby podległe MSWiA ta reforma będzie dotyczyć. Ona oczywiście musi też w jakiś sposób korespondować z sytuacją w wojsku. Ta sytuacja musi się odmienić?

Konrad Piasecki: To ile lat pracy będzie?

Grzegorz Schetyna: Proszę mi dać szansę na to, żeby przedstawić projekt. Będziemy go konsultować. Ta sprawa dotyczy naprawdę wielu ludzi. Ona musi też w taki sensowny, racjonalny sposób dopełnić tę reformę emerytur, która wchodzi teraz.

Konrad Piasecki: To będę pana trzymał za słowo i patrzył, jak to wygląda.

Grzegorz Schetyna: Bardzo proszę.

Tyle cytatu... przyznam, ze słabo mi się zrobiło.. bo emerytura mi powoli odpływa w siną dal... A miało być tak pięknie... buuu Sad
Jedyną pociechą jest to, że słyszałam po południu wypowiedź przewodniczącego ZZPolicji, że związki mundurowe mswia zewrą szeregi i nie dopuszczą do tej sytuacji... Jasne, w zamian za to pewnie zabiorą nam odprawy.. albo coś tam... Echhm. Pozdrawiam

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #258 dnia: Grudzień 10, 2008, 22:18:31 »
Hm....
Ja już na nic nie czekam, ale też nie uciekam! Po prostu dotychczasowe 30 lat służby, chyba wystarczy, by godnie żyć i w miarę zdrowia oraz możliwości, coś uczciwie dorobić? Wiele zależy od aktualnego "humoru" podejścia K-dta, ZZ, a z tym b.różnie ostatnio bywa.
Na pewno emki nie zostaną /MSWiA/ jak obecnie jest, ale sposób przeprowadzania tych zmian zbliża Nas, co najmniej do Mongolii i może dojść do zamieszek jak teraz w Grecji.  Gdzieś tam widzę ten czarny scenariusz i oby nigdy się nie sprawdził! :-\
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #259 dnia: Grudzień 10, 2008, 22:25:18 »
Po wstępnej analizie wypowiedzi pana Ministra odnoszę wrażenie ,że czas pisać raport -deklaracje odejścia na emke  najpóźniej z dniem 1.12 1009 r. , co prawda brakuje kilku lat do 30-stki ale wiekowo jestem młody i mogę wiele stracić  jeżeli w grę będzie wchodzić wiek , a nie staż służby.
PS. Tyle straszenia - czas obserwować działania rządu, sejmu i opozycji, a może i samego prezydenta RP.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #260 dnia: Grudzień 10, 2008, 22:49:34 »
Jak się tak wszyscy ruszą na emeryturki pod wpływem tego co obecnie mówi się wokół sprawy to pamiętajmy, że złożenie raportu to nie jest obligat dla komendanta żeby strażaka przenieść w stan zaopatrzenia emerytalnego z datą jaką chce strażak. Wyobraźcie sobie odejście w jednym miesiącu 10 strażaków z KP która ma ogółem 40 kilka etatów i co ... i żaden myślący nie puści wszystkich na raz a wtedy za kilka miesięcy dłużej siedzenia może być płacz oj duży płacz.

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #261 dnia: Grudzień 10, 2008, 23:14:38 »
Ale będzie to też sygnał dla rządzących. Weź pod uwagę że w Policji będzie jeszcze więcej.

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 459
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #262 dnia: Grudzień 11, 2008, 08:21:58 »
Cytuj
to pamiętajmy, że złożenie raportu to nie jest obligat dla komendanta żeby strażaka przenieść w stan zaopatrzenia emerytalnego z datą jaką chce strażak
Tutaj się chyba niestety mylisz:
Ustawa o PSP
Art 43.2. Strażaka zwalnia się ze służby w przypadkach:
pkt 5) zgłoszenia przez niego pisemnego żądania zwolnienia - w terminie do 3 miesięcy.

Zwróć uwagę że jest napisane "zwalnia się", a nie jak w art 43.3 "można zwolnić". Oznacza to, że komendant, nie ma wyboru i musi zwolnić w terminie do 3 m-cy strażaka, chyba, że przekona go, aby ten wycofał swój raport.

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #263 dnia: Grudzień 11, 2008, 08:40:04 »
Należy pamiętać, że przy masowych odejściach na emeryturę nie ma co liczyć na maksymalne dodatki (wręcz spodziewać się minimalnych) > a to ma wprost przełożenie na wysokość emerytury.  -_-
Zgadzam się z @Scyzoryk - jeżeli władza będzie chciała przygrać, to po złożeniu raportu w ciągu 3 miesięcy jest się emerytem z minimalną emeryturą.  :rofl:
Dlatego też wszelkie działania winny być dobrze przemyślane i skoordynowane przez myślących ludzi.  ^_^
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline pożarnik92

  • asp.sztab.w stanie spoczynku
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
  • Bądz zawsze sobą.
"W służbach mundurowych zwyczaj salutowania wywodzi się z tego, że co jakiś czas trzeba sprawdzić, czy ma się jeszcze własną głowę."
"Mało salutowałem i teraz wiem że  w odpowiednim czasie nie miałem głowy"

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #265 dnia: Grudzień 11, 2008, 09:42:29 »
Cytuj
W połowie roku zapewnił, że zmiany dotkną policjantów, którzy zaczną służbę. Minister Schetyna mówi jednak co innego. - Możliwe, że nowe zasady obejmą także funkcjonariuszy już pracujących. Nie jest to jeszcze przesądzone - mówi.

I jak tu uwierzyć rządzącym ?? 

Offline 112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #266 dnia: Grudzień 11, 2008, 11:10:09 »
Witam!
Zgłupiałem , autentycznie zgłupiłem . Od dawna chodziły słuchy o grzebaniu w naszych emeryturach ale zapewnienia , że tak nie jest wszytkich nas uspakajały . Teraz może się okazać , że ci którzy zostali dostaną po tyłku zgodnie z tym :
Cytuj
Należy pamiętać, że przy masowych odejściach na emeryturę nie ma co liczyć na maksymalne dodatki (wręcz spodziewać się minimalnych) > a to ma wprost przełożenie na wysokość emerytury. 
Głupio - bo sam ich namawiałem do pozostania . Jednak , dopóki nic nie jest przesądzone , ja wierzę że pan GS puścił bąka ( jak nasz eks-prezydent LW ostatnio określił kryzys światowy ) i bada jak nasze środowiska będą się zachowywały w strefie zagazowanej i oczywiście jaki to będzie miało wpływ na słupki poparcia . Nie zmienia to jednak faktu , że jak wielokrotnie podkreślano to na tym forum , rękę trzeba trzymać na pulsie ale w obecnej sytuacji na tętnicach szyjnych .Pozdrawiam.

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #267 dnia: Grudzień 11, 2008, 11:48:09 »
Tymi słupkami, to bym się nie podniecał. Są one takie, jakie sobie założył płacący za ankietę (TVN, GW). Czy myślisz, że w sondarzu poparcia pytani byli np. kolejarze? Podobnie może być, ze wśród ankietowanych oczywiście "losowo" nie znajdą się "mundurowi". I chyba Ameryki tu nie odkrywam.

PS.
Kto zablokował forum Policjantów????????

Offline chak

  • EMERYT
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #268 dnia: Grudzień 11, 2008, 13:04:08 »

Kto zablokował forum Policjantów????????

pewnie twórcy reformy :), a tak na serio też chciałbym zerknąć w ich forum.
formatora"
Ruch tam niesamowity - nie mogę wbić się tam od wypowiedzi "reformatora"
« Ostatnia zmiana: Grudzień 11, 2008, 20:41:34 wysłana przez chak »
Mam zamiar rozpocząć nowe życie poza firmą.
Szukam dobrze płatnej pracy. Kontakt na PW. :)

Offline specjalista

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 156
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #269 dnia: Grudzień 11, 2008, 13:13:05 »
Jak się tak wszyscy ruszą na emeryturki pod wpływem tego co obecnie mówi się wokół sprawy to pamiętajmy, że złożenie raportu to nie jest obligat dla komendanta żeby strażaka przenieść w stan zaopatrzenia emerytalnego z datą jaką chce strażak. Wyobraźcie sobie odejście w jednym miesiącu 10 strażaków z KP która ma ogółem 40 kilka etatów i co ... i żaden myślący nie puści wszystkich na raz a wtedy za kilka miesięcy dłużej siedzenia może być płacz oj duży płacz.

Nie jestem pewny, ale... Składasz raport, że odchodzisz na emke z koncem roku 2009, czyli przed wejściem nowych przepisów. Jeżeli k-t przekona Cie, ze ze względu na dużą ilośc odejść ludzi ( bo tak będzie) odszedł w następnym roku, to bedziesz mógł odejść w kolejnym roku, np: w czerwcu - na starych zasadach.

Nie wyobrażam sobie aby przynajmnjiej w niektórych JRG odeszło np 50% stanów :) :P naraz!
Dwóch polaków, trzy zdania!

Offline 112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #270 dnia: Grudzień 11, 2008, 13:52:07 »
Witam ! Trudno się z Tobą nie zgodzić specjalista . Jednak pytanie brzmi : jak długo bronić 15-tu lat żeby nie uznano , że i po 30-tu można pracować ? Czy w zamian za ustępstwa , nie otrzymamy innych przywilejów w rodzaju "urlopu dodatkowego" , który kiedyś był za uciążliwe warunki pracy (mają go górnicy ,hutnicy i inni ) a teraz jest za nadgodziny i żeby nie było nam za dobrze to po kilku latach jego egzystencji już nam go zabierają ? Pytania tego rodzaju można mnożyć więc poczekajmy na to co nam zaproponują . O ile to będą propozycje a nie FAKTY . Pozdrawiam.

Offline rekin

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #271 dnia: Grudzień 11, 2008, 15:23:10 »
Sprawiedliwie byłoby u nas w firmie gdyby po 15 latach pracy nabierali praw emerytalnych osoby , które min. 15 lat przepracowały na podziale takie jest moje zdanie. I o to powinniśmy walczyć. Nie dajmy sobie tego odebrać.

Offline Bania

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #272 dnia: Grudzień 11, 2008, 15:32:03 »
Jeśli nie "uderzymy teraz mocno w stół", to pójdziemy jak owieczki na rzeż.

Offline specjalista

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 156
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #273 dnia: Grudzień 11, 2008, 16:03:45 »
Sprawiedliwie byłoby u nas w firmie gdyby po 15 latach pracy nabierali praw emerytalnych osoby , które min. 15 lat przepracowały na podziale takie jest moje zdanie. I o to powinniśmy walczyć. Nie dajmy sobie tego odebrać.

@rekin
Stań przed lustrem, spojrzyj w nie i powiedz z czystym sumieniem, że należy nam się emrytura już po 15 latach.

Ja też pracuje na PB, w 2009 stuknie mi 15 lat w samej straży. Mimo to uważam, że jakbyśmy mieli emke po 20 a nie po 15 latach ( oczywiście w procentach wiecej niż 40 po 15) to krzywdy nie będziemy mieli.

Specjalnie nie poruszam tu odrębnych spraw zwiążanych z nadgodzinami, systemem pracy itp, itd.  Co nie znaczy, że nie nalezy o to walczyc. :)
Dwóch polaków, trzy zdania!

Offline kz69

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #274 dnia: Grudzień 11, 2008, 18:45:43 »
Działania rządu chwali natomiast prof. Marek Góra, twórca nowego systemu emerytalnego. - Powinno być tak, że większość ludzi należy do powszechnego systemu emerytalnego, a tylko nieliczni mają szczególne przywileje.

Chyba po to, aby ZUS miał więcej do roz........lenia.

Pozdr
Wszystko jest trudne zanim stanie się proste.