Autor Wątek: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?  (Przeczytany 1870441 razy)

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #200 dnia: Październik 17, 2008, 18:43:48 »
Cytuj
Interpelacja nr 5159

do ministra spraw wewnętrznych i administracji

w sprawie trudnej sytuacji służb mundurowych

   Szanowny Panie Premierze! Jestem głęboko zaniepokojony obecną sytuacją służb mundurowych w naszym kraju.

   Funkcjonariusze Policji, Straży Granicznej, BOR czy Państwowej Straży Pożarnej w wyniku wieloletnich zaniedbań zarabiali zbyt mało i byli niedostatecznie wyposażeni, co znacznie utrudniało im wypełnianie ustawowych obowiązków oraz negatywnie wpływało na bezpieczeństwo Polaków.

   Uchwalona ustawa o ustanowieniu ˝Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Biura Ochrony Rządu w latach 2007-2009˝ zakładała poprawę systemu finansowania służb mundurowych. Realizacja tego projektu miała zapewnić funkcjonariuszom wzrost wynagrodzeń, modernizację wyposażenia, poczynając od pojazdów, a na umundurowaniu i uzbrojeniu kończąc.

   Po raz pierwszy w historii poprawa sytuacji materialnej Policji była gwarantowana specjalną ustawą, i to w dodatku mającą obowiązywać przez kolejne trzy lata.

   Mimo że rząd pana premiera Tuska znacznie zwiększył nakłady finansowe na Policję, to środki te stanowią jedynie kroplę w morzu potrzeb.

   Okres obowiązywania ustawy o modernizacji służb mundurowych zakończy się z końcem 2009 r. W związku z tym zwracam się do Pana Premiera z prośbą o udzielnie mi odpowiedzi na poniższe pytania:

   1. Czy istnieje możliwość prolongaty ustawy o modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Biura Ochrony Rządu w latach 2007-2009 na kolejny okres? Jeżeli nie, to jakie rozwiązania mające na celu pomoc służbom mundurowym w przyszłości są rozważne w ministerstwie?

   2. Na jakim etapie w MSWiA znajduje się obecnie przetarg na samochody dla Policji?

   3. Z uwagi na rozbieżności w systemie płac pomiędzy Policją a np. Strażą Graniczną czy wojskiem wielu kandydatów do służb mundurowych decyduje się na wstąpienie do innych niż Policja służb porządkowych. Dotychczasowi funkcjonariusze Policji ze względu na wyższe płace także decydują się na przejście do innych służb, co skutkuje dużą liczbą wakatów w Policji. W związku z tym zwracam się do Pana Premiera z pytaniem: Jakie działania planuje podjąć resort w celu podniesienia konkurencyjności służby w Policji?

   4. Czy ministerstwo rozważa możliwość zwiększenia nakładów finansowych wykorzystywanych na zakup podstawowych środków eksploatacyjnych (papier, tonery i tusze do drukarek itd.) dla Policji, niezbędnych w codziennych czynnościach służbowych?

   5. W związku z planowanymi przez rząd zmianami systemu emerytalnego w Polsce zwracam się do Pana Premiera z zapytaniem: Czy rozważane są także jakieś zmiany prawne dotyczące okresu niezbędnego do uzyskania prawa do emerytury w służbie mundurowej?

   Z poważaniem

   Poseł Artur Dunin

   Zgierz, dnia 11 września 2008 r.


Zobaczymy co odpisze MSWiA na zapytanie nr 5.

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #201 dnia: Październik 17, 2008, 19:05:25 »
tonery i tusze do drukarek dla Policji????
Przecież oni tkwią jeszcze w latach 70-tych...
Tam się maszyn do pisania używa.
Ostatnio miałem przyjemność być na pewnej KP Policji i na korytarzu stał stolik opisany numerem inwentarzowym zaczynającym się na RUSW ... (Rejonowy Urząd Spraw Wewnętrznych..) 

Offline remfire

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.049
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #202 dnia: Październik 17, 2008, 21:14:53 »
A ja mam wrażenie że policjanci są znacznie bardziej cwani od strażaków.
U nas przy jakiejkolwiek okazji chwalimy się tym co najnowsze i najładniejsze, często nawet ściągając sprzęt z odległych jednostek.  Wszystko inne chowamy gdzieś na zapleczu, niejako wstydząc się tego że na codzień używamy często sprzętu mającego większy staż niż najdłużej służący w jednostce strażak. A policja robi dokładnie odwrotnie. Pokazuje się właśnie maszyny do pisania czy owe stoliki z napisem RUSW,  a o tych nowszych sprzętach sie nie wspomina. 
Mają wiele możliwości o których nie wspominają. Kilka lat temu potrzebowałem w nocy ustalić właściciela pojazdu znając tylko nr rejestracyjny. Najpierw mówili ze nie ma takiej mozliwości itp , ale w końcu podali właściciela. Trwało to raptem kilka minut. Sądzę że nie szukali tego w segregatorze.
 A nie wiem czy wiecie że Policja ma ustawowe prawo do zawierania umów z samorządami terytorialnymi na dodatkowe zatrudnianie policjantów. Samorząd chcąc mieć np wiekszą ilość patroli na mieście w danym okresie daje pieniądze i policjanci są zatrudniani dodatkowo ( czyli po swoich godzinach pracy, za dodatkowe wynagrodzenie). U nas niestety przepisy tego nie przewidują...
A te tonery i tusze tez nie są raczej potrzebne do maszyn do pisania ;)

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #203 dnia: Październik 26, 2008, 13:45:44 »
jako ciekawostkę podaje link do artykułu z SS:(oryginał)
Polaku! Będziesz harował do końca życia!
Cytuj
Koniec marzeń o wczesnej emeryturze. Politycy za nic mają to, że rodakom brak już sił do pracy i zamiast zadbać o wcześniejsze emerytury dla milionów utyranych po łokcie ludzi, bez końca się kłócą. W tych warunkach zwaśnieni prezydent i rząd nie będą w stanie dojść do porozumienia w sprawie nowego prawa o wcześniejszym odpoczynku. Jeśli politycy nie dogadają się do końca roku, miliony ludzi będą zmuszone... harować do późnych lat życia.

Prezydent ogłosił, że zawetuje ustawę PO

Prezydent Lech Kaczyński (59 l.) zapowiedział już, że zrobi wszystko, by ustawa Platformy o emeryturach pomostowych nie weszła w życie. Potem wyjaśnił wprost, że ją zawetuje. Dlaczego? Bo uważa, że zbyt wielu Polaków straci przez nią prawo do wcześniejszego zakończenia pracy. Zdaniem Kaczyńskiego przyjęcie nowego prawa oznaczałoby wycofanie się państwa z zasady solidarności społecznej.

Żeby odrzucić weto prezydenta Platforma potrzebuje głosów nie tylko koalicyjnego PSL, ale też SLD, co może okazać się trudne. Bo SLD też jest przeciw ograniczaniu prawa do wcześniejszego zakończenia pracy.

Premier chce, żeby Polacy pracowali dłużej

Projekt ustawy o emeryturach pomostowych przygotowany przez rząd premiera Donalda Tuska (51 l.) zakłada znaczne ograniczenie liczby pracowników uprawnionych do

wcześniejszej emerytury. Dziś prawo do nich ma 1,1 mln osób. Rząd chce, by przysługiwały jedynie 270 tys. osób. Prawo do wcześniejszego zakończenia pracy zawodowej straciłoby ok. 800 tys. osób, w tym leśnicy, dekarze, osoby pracujące na wysokościach oraz lakiernicy i pocztowcy. Projekt rządu jest już w Sejmie. Rząd przekonuje, że zamiana wcześniejszych emerytur na pomostówki (które przysługują zaledwie 270 tys. osób) jest konieczna, bo zbyt wielu Polaków pracuje za krótko, a państwa nie stać na wypłatę emerytur.

Kto dziś może przejść na wcześniejszą emeryturę?

- kobiety - w wieku 45-55 lat (w zależności od rodzaju pracy), które przepracowały 20 lat, w tym 15 lat w warunkach szkodliwych

- mężczyźni - w wieku 50-60 lat, którzy przepracowali 25 lat, w tym 15 lat w warunkach szkodliwych. Są to m.in.: nauczyciele, kolejarze, hutnicy, pocztowcy, drwale, leśnicy, rybacy, dekarze, strażacy, policjanci, żołnierze zawodowi, celnicy. Jeśli do końca roku Sejm nie uchwali ustawy o emeryturach pomostowych, od 1 stycznia 2009 r. nikt z nich nie będzie mógł przejść na wcześniejszą emeryturę.

Kto od stycznia 2009 r. będzie mógł przejść na wcześniejszą emeryturę? NIKT!
Nie wiem czy to ma przełożenie na nas bezpośrednio ale zabrzmiało groźnie. :huh:

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #204 dnia: Październik 26, 2008, 15:46:47 »
Powyższe nie dotyczy strażaków odchodzących na emeryturę policyjną. Może mieć wpływ na tych którzy przejdą na zaopatrzenie emerytalne z ZUS.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #205 dnia: Październik 27, 2008, 09:35:01 »
Tak też sobie pomyślałem  :)  ale czujności nigdy za wiele po mimo że SE zawsze wszystko "ogólnikuje" aby nadać dramaturgi w swoich artykułach.

Offline ognista fala

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 407
  • wchodzę tam skąd ty uciekasz
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #206 dnia: Październik 27, 2008, 12:37:05 »
a kto przejdzie na ZUS??? bo nie bardzo rozumiem ??

Offline M_Walles

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #207 dnia: Listopad 20, 2008, 20:48:14 »
"Ten kto biernie akceptuje zło, jest za nie tak samo odpowiedzialny jak ten, co je popełnia."
— Martin Luther King

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #208 dnia: Listopad 21, 2008, 10:17:10 »
Wnioskodawcy chcą, by emerytury te naliczano nie - tak jak dziś - według wskaźnika w wysokości 2,6 proc. podstawy wymiaru za każdy rok służby za lata 1944-1990, lecz 0,7 proc. (jak za okres nieskładkowy w FUS, za okres składkowy wskaźnik ten to 1,3 proc.).

To by nam wydłużyło sporo  lat pracy...

http://forsal.pl/wiadomosci/polska/96161_waza_sie_losy_emerytur_mundurowych.html

Spokojnie... trzymamy rękę na pulsie.

Oby ta ręka w nocniku nie była , bo jak się obudzimy za późno to tylko  tyłki będą nas  boleć . (przepraszam za  sformułowanie ) ale po rządzie Tuska MOŻEMY SIĘ SPODZIEWAĆ  WSZYSTKIEGO ... 

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #209 dnia: Listopad 21, 2008, 10:50:41 »
Cytuj
To by nam wydłużyło sporo  lat pracy...

Nam?? Chyba dotyczy to SB-ków, więc chyba nie nam, a przynajmniej nie mnie.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #210 dnia: Listopad 21, 2008, 10:52:20 »
Chyba, że byłeś funkcjonariuszem organów bezpieczeństwa PRL:

Cytuj
W Sejmie jest projekt PO, zakładający przeliczanie emerytur funkcjonariuszy organów bezpieczeństwa PRL, które wymienia ustawa lustracyjna. Są to: cywilne i wojskowe służby specjalne od lipca 1944 do lipca 1990 r.

http://www.dziennik-ustaw-2006.azz.pl/poz-1592.html

Cytuj
Rozdział 1

Przepisy ogólne


Art. 1. Ustawa określa zasady i tryb ujawniania informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa oraz treści tych dokumentów, znajdujących się w archiwum Instytutu Pamięci Narodowej - Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, zwanego dalej "Instytutem Pamięci Narodowej".

Art. 2. 1. Organami bezpieczeństwa państwa, w rozumieniu ustawy, są:
  1)  Resort Bezpieczeństwa Publicznego Polskiego Komitetu Wyzwolenia Narodowego;
  2)  Ministerstwo Bezpieczeństwa Publicznego;
  3)  Komitet do Spraw Bezpieczeństwa Publicznego;
  4)  jednostki organizacyjne podległe organom, o których mowa w pkt 1-3, a w szczególności jednostki Milicji Obywatelskiej w okresie do dnia 14 grudnia 1954 r.;
  5)  instytucje centralne Służby Bezpieczeństwa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych oraz podległe im jednostki terenowe w wojewódzkich, powiatowych i równorzędnych komendach Milicji Obywatelskiej oraz w wojewódzkich, rejonowych i równorzędnych urzędach spraw wewnętrznych;
  6)  Akademia Spraw Wewnętrznych;
  7)  Zwiad Wojsk Ochrony Pogranicza;
  8)  Zarząd Główny Służby Wewnętrznej jednostek wojskowych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych oraz podległe mu komórki;
  9)  Informacja Wojskowa;
  10) Wojskowa Służba Wewnętrzna;
  11) Zarząd II Sztabu Generalnego Wojska Polskiego;
  12) inne służby Sił Zbrojnych prowadzące działania operacyjno-rozpoznawcze lub dochodzeniowo-śledcze, w tym w rodzajach broni oraz w okręgach wojskowych;
  13) Główny Urząd Kontroli Prasy, Publikacji i Widowisk wraz z wojewódzkimi i miejskimi urzędami kontroli prasy, publikacji i widowisk oraz Główny Urząd Kontroli Publikacji i Widowisk wraz z okręgowymi urzędami;
  14) Urząd do Spraw Wyznań oraz terenowe organy administracji państwowej o właściwości szczególnej do spraw wyznań stopnia wojewódzkiego.
2. Do organów bezpieczeństwa państwa, w rozumieniu ustawy, należą także organy i instytucje cywilne i wojskowe państw obcych o zadaniach podobnych do zadań organów, o których mowa w ust. 1.
3. Jednostkami Służby Bezpieczeństwa, w rozumieniu ustawy, są te jednostki Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, które z mocy prawa podlegały rozwiązaniu w chwili zorganizowania Urzędu Ochrony Państwa, oraz te jednostki, które były ich poprzedniczkami.
« Ostatnia zmiana: Listopad 21, 2008, 11:03:25 wysłana przez grzela »

Online Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.692
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #211 dnia: Listopad 21, 2008, 10:55:24 »
Cytuj
Chyba, że byłeś funkcjonariuszem organów bezpieczeństwa PRL:

kto sam_go? no coś Ty :rofl:
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #212 dnia: Listopad 21, 2008, 10:58:42 »
To lecę do IPN spalić papiery ( niedaleko mam)  ^_^.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #213 dnia: Listopad 21, 2008, 10:59:40 »
Wnioskodawcy chcą, by emerytury te naliczano nie - tak jak dziś - według wskaźnika w wysokości 2,6 proc. podstawy wymiaru za każdy rok służby za lata 1944-1990, lecz 0,7 proc. (jak za okres nieskładkowy w FUS, za okres składkowy wskaźnik ten to 1,3 proc.).

To by nam wydłużyło sporo  lat pracy...

Oby ta ręka w nocniku nie była , bo jak się obudzimy za późno to tylko  tyłki będą nas  boleć . (przepraszam za  sformułowanie ) ale po rządzie Tuska MOŻEMY SIĘ SPODZIEWAĆ  WSZYSTKIEGO ... 
Miałem na myśli Ogn.Fox. To on najbardziej zmartwił się nowelizacją ustawy.  :kwit:

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #214 dnia: Listopad 21, 2008, 12:35:13 »
w dniu 20.11 w porannym programie TVN24 "Gość Poranny" - czy jakoś tak brał udział prof. Gomułka (zbieżność nazwisk  :szalony: ). Rozmowa z redaktorem toczyła się wokół protestów związanych z ustawą o emeryturach pomostowych. Prof. Gomułka zwrócił się do protestujących o to aby zwrócili rządowi uwagę na kolejną grupę wcześniejszych emerytów to jest służby mundurowe i pracowników wymiaru sprawiedliwości. Na zadane pytanie czy w temacie reformy praw emerytalnych służb mundurowych odbywały się jakieś prace stwierdził, że będąc v-ice ministrem finansów prowadzono takie rozmowy z odpowiednimi ministrami i ustalono, że najpierw rząd winien zająć się reformą ustawy pomostowej , a do prac nad reformą uprawnień emerytalnych funkcjonariuszy mundurowych rząd powróci na przełomie roku grudzień 2008 styczeń 2009.

To tyle tytułem opisu programu być może na stronie tvn24.pl jest gdzieś zapis video poszukam jak znajdę wrzucę link.

Mnie zastanawia jedno - jak to jest, że wciska się nam służbom mundurowym w tym i strażakom, że żadne prace nad systemem emerytalnym się nie toczyły i nie toczą, a obecnie już poza rządem wspomniany v-ce minister finansów twierdzi co innego podając nawet orientacyjny czas zajęcia się przez rząd tą sprawą:)

--------------------------------------------------------------------------

kilka wpisów na forum TVN24 w tej sprawie

http://www.tvn24.pl/1,251,24,50468058,135961337,2119692,0,forum.html

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #215 dnia: Listopad 21, 2008, 13:11:55 »
Cytuj
To by nam wydłużyło sporo  lat pracy...

Nam?? Chyba dotyczy to SB-ków, więc chyba nie nam, a przynajmniej nie mnie.

 No oczywiście miałem na myśli  , jeżeli by i nam takie rozważanie zastosowali  :sympatia:   pozdrawiam .

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #216 dnia: Listopad 21, 2008, 14:06:17 »
Nie wiem czy zwróciliście uwagę że w dniu wczorajszym w czasie manifestacji przed Sejmem przewodniczący "Solidarności" p. Śniadek wytykał rządzącym, że likwidują uprawnienia do wcześniejszych emerytur pracownikom cywilnym pozostawiając bez zmian uprawnienia emerytalne służb mundurowych.  :rofl:
Ciekawe podejście, oby nie znalazło posłuchu władzy.  :piwo:
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline 112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #217 dnia: Listopad 21, 2008, 17:44:17 »
  Witam ! Nie chcę siać paniki , ale całkiem logiczne ( patrząc na postępowanie obecnego rządu i konieczność wywiązania się z obietnic jego twardemu elektoratowi + poparcie ) wydaje się ograniczanie przywilejów emerytalnych także NAM .
   Sam namawiałem kolegów do pozostania w służbie , ale jeśli sprawdzą się powyższe wiadomości , to pierwszy złożę papiery tak , jak większość tych , którzy stracą na zmianach , nie tylko w naszej formacji . Ja wiem , że dbałość o bezpieczeństwo obywateli to tylko frazesy w ustach polityków ( i nie tylko ) , używane w przypadkach gdy trzeba zagrać na uczuciach ale myślę że i oni się ździwią ilością osób , które OLEJĄ teksty o odpowiedzialnośći i poprostu odejdą . Ale oczywiście dalej wierzę w rozsądek tych NAJ - kimkolwiek są . Pozdrawiam.

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #218 dnia: Listopad 21, 2008, 19:00:30 »
Cytuj
Ja wiem , że dbałość o bezpieczeństwo obywateli to tylko frazesy w ustach polityków ( i nie tylko ) , używane w przypadkach gdy trzeba zagrać na uczuciach

A czy nasze rodziny nie są obywatelami?
Wg. mnie są jeszcze 2 tzw. wentyle bezpieczeństwa:
- Donald nie jest samobójcą i w momencie, gdy codziennie ma pod oknem ludzi, którzy niekoniecznie życzą mu wszystkiego najlepszego, nie zaryzykuje postawienia Policji po drugiej stronie barykady....
- Jest jeszcze Prezydent, którego można lubić lub nie, ale wbrew temu, co usiłuje wmówić TVN i Wybiórcza nie kieruje się PR-em, a zdrowym rozsądkiem.  Coś nie wydaje mi się, aby komuszki poparły odrzucenie ewentualnego Veta.

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.466
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #219 dnia: Listopad 21, 2008, 19:33:42 »
to że są plany zmiany  w naszej ustawie emerytalnej to żadna nowość, zresztą poprzedni rząd też to robił ( miedzy innymi była propozycja przesunięcia progu z 15 na 20 lat czasu służby uprawniającej do emki) co do zmian jakie chciałby wprowadzić obecny rząd wstrzymałbym się z opiniami na ten temat do czasu jakichś projektów tej ustawy. możne nie zmienia nic, a możne wcześniejsza emka będzie przysługiwała tylko podziałowi , a możne dowalą wszystkim po równo. ja osobiście mam nadzieje że niewiele się zmieni, a nadzieja bierze się stąd, że w ustawie pomostowej o którą teraz pod sejmem  palą opony strażacy zakładówek zostali w grupie mogącej przechodzi na wcześniejsza emeryturę
« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2008, 09:34:12 wysłana przez madmax29 »

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #220 dnia: Listopad 22, 2008, 00:16:58 »
Nie wiem czy zwróciliście uwagę że w dniu wczorajszym w czasie manifestacji przed Sejmem przewodniczący "Solidarności" p. Śniadek wytykał rządzącym, że likwidują uprawnienia do wcześniejszych emerytur pracownikom cywilnym pozostawiając bez zmian uprawnienia emerytalne służb mundurowych.  :rofl:
Ciekawe podejście, oby nie znalazło posłuchu władzy.  :piwo:

Mnie już nic nie zdziwi skoro :
Cytuj

"Są granice działania, związków też. Tu oni tę granicę przekraczają i premier musi zdecydowanie odpowiedzieć" - mówił w Lech Wałęsa w "Kropce nad i". Zdenerwowało go, że około 200 związkowców z "Sierpnia '80" okupuje biuro premiera, domagając się rozmowy z Tuskiem i wycofania się z likwidacji emerytur pomostowych.

"Gdybym ja był na miejscu premiera, to odpowiedziałbym tak zdecydowanie, żeby nikt nie ważył się następnym razem tak postąpić. Bo nie można okupować biura premiera" - mówił Wałęsa.

Co dokładnie rozumie przez "zdecydowaną odpowiedź"? "Najpierw użyłbym argumentów. Ale jakby nie poskutkowało, to użyłbym siły. Dałbym decyzję: oczyścić biuro" - zdenerwował się Wałęsa. Po chwili widocznie zreflektował się, że nie wypada mu tak mówić o związkowcach. Zwrócił się do prowadzącej program Moniki Olejnik: "Wiem, że podpadłem teraz związkowcom, ale ja się nie cofam. Będzie mnie pani ratować przed związkami?" - zapytał.
Oryginał

I tak się wypowiada laureat Pokojowej Nagrody Nobla ??  :D
Ktoś przy Kopalni Wujek też się zdenerwował i "dał decyzję:oczyścić kopalnię" ....
No tak ale wtedy było się tylko robotnikiem .....
« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2008, 00:21:42 wysłana przez Geddeon »

Offline fireJack

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #221 dnia: Listopad 23, 2008, 14:30:56 »
Dochodzą mnie niepokojące słuchy (na razie na zasadzie plotki, ale od osób "dobrze poinformowanych"), że  ma być ograniczone udzielanie, przy odejściu na emke, tzw maxa w dodatku służbowym. Ma ono być podobno uzależnione od ilości lat przepracowanych(tzn np max 50% po uzyskaniu stażu 25 lat). Sądząc po przyszłorocznym budżecie, oraz taktycznej zagrywce żeby przytrzymać  strażaków w służbie na 2012r jest to wariant kuszący dla naszych rządzicieli (tym bardziej że komendanci na tym nic nie stracą bo i tak mają max dodatek służbowy).Wiązało by się to z ograniczeniem odejść na emke oraz ryzykiem że można się załapać na zmiany które przyszykuje nam rząd na przełomie 2009/2010 a wiec i ze zwiększeniem lat służby uprawniających do odejścia przy mniejszym uzysku kwoty emerytalnej(np 40% przy 20 latach służby).
Mam nadzieje ze są to tylko moje obawy i zostaną tu rozwiane(o ile ktokolwiek będzie miał taka wiedzę żeby to rozwiać na 100%- po wielu latach służby zrobiłem się strasznie nieufny, a to dzięki popisom naszych władz zarówno PSP jak i RP)

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.466
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #222 dnia: Listopad 23, 2008, 17:06:44 »
na temat wiadomości od osób dobrze poinformowanych lepiej się wstrzyma z komentarzem  :rofl: takich nowinek i plotek było tyle, zresztą każdy to chyba wie. jeśli są robione jakieś projekty w zaciszach gabinetów to i tak nie mamy na to wpływu  :cooo: . wpływ możemy mieć jedynie przez związki zawodowe gdy dojdzie do konsultacji przygotowywanych zmian

Offline pożarnik92

  • asp.sztab.w stanie spoczynku
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
  • Bądz zawsze sobą.
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #223 dnia: Listopad 27, 2008, 17:49:09 »
Firejack ma dobre wiadomości, w Krakowie pan Robert O właśnie w ten sposób opowiadał o przyznawaniu emerytur w przyszłości oraz o tym że budżet Straży ma w  w zupełności zależeć od Starosty.Tak więc jeżeli związkowcy już coś wiedzą trzeba być czujnym wróg nie śpi.
"W służbach mundurowych zwyczaj salutowania wywodzi się z tego, że co jakiś czas trzeba sprawdzić, czy ma się jeszcze własną głowę."
"Mało salutowałem i teraz wiem że  w odpowiednim czasie nie miałem głowy"

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #224 dnia: Listopad 27, 2008, 17:57:18 »
Ech!!!
U mnie nawet po 30 l. max. w służbowym i motywacyjnym w zależności: głównie od kaprysu K-dta oraz poniekąd aktualnych trendów w ZZ. :cooo:
ŻYCZĘ IM - Podobnie na przyszłość!  :-\
Pozdr.
Ps. P.Roberta i kilku innych - już To na (jego,ich) szczęście nie dotyczy bezpośrednio.  :'(
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.