Autor Wątek: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?  (Przeczytany 1887272 razy)

Offline pożarnik92

  • asp.sztab.w stanie spoczynku
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
  • Bądz zawsze sobą.
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #450 dnia: Grudzień 23, 2008, 19:04:43 »
Kol.Misiek666.w PSP są dwie kategorie ludzi i 3 związki , jak by to powiedzieć ot Polska właśnie. :wacko:
"W służbach mundurowych zwyczaj salutowania wywodzi się z tego, że co jakiś czas trzeba sprawdzić, czy ma się jeszcze własną głowę."
"Mało salutowałem i teraz wiem że  w odpowiednim czasie nie miałem głowy"

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #451 dnia: Grudzień 23, 2008, 19:20:24 »
tu działa bardzo prosty mechanizm - ustawianie się zgodnie z kierunkiem "wiatru". Bycie taka chorągiewką. Przecież na fali ostatnich przekłamań i czarnego PR jakie zostały zrobione dla emerytur mundurowych każdy działacz, związkowiec pozostający na "górze związkowej" nie wystapi wbrew przekonaniom swoich wyborców. A obecnie niestety wiekszośc społeczeństwa jest przeciw emeryturom mundurowym. No to co będzie Pan Ś nadstawiał d..y za mundurowych... jak może to sie spotkać z niełaską przyszłych delegatów...

Offline specjalista

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 156
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #452 dnia: Grudzień 23, 2008, 21:27:27 »
witam, mam tylko pytanie, dlaczego cześć z osób które się tu wypowiadają, godzą się na zmianę "15"?

nikt się nie godzi! Tylko, czy się zgodzimy czy nie to już rzesądzone! Można powiedzieć, że 15 lat już nie ma!

Kwestia tylko komu zabiorą, komu i co zostawią i co w zamian.
Dwóch polaków, trzy zdania!

Offline strazakSam

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #453 dnia: Grudzień 23, 2008, 22:07:34 »
Powiedziałbym...prawie napewno 15 lat już nie ma...choć...prawie robi wielką różnicę.... w tej chwili mamy przeciwko sobie całe społeczeństwo co przy takim oczernianiu przez media i rząd wcale nie jest zaskoczeniem. Wyjątkiem są pewnie rolnicy którzy już mogą odmawiać zdrowaśki bo jesli na wielkich pomostówka cała oszczędnośc to 2 miliardy złotych ....a na nas pewnie góra kilkadziesiąt czy kilkaset milionów...to jak to się ma do 16 miliardów krusu? Już mogą kłaść głowy na pieńkach...będą następni.I nawet ten żałosny "LSP" ich nie wybroni. Jeśli mogę coś zaproponować pomysłodawcom to oczywiście skoro tach chetnie i ochoczo chcą nam dołożyć lat ...( od razu pewnie z 35 jakby mogli) to powinni zdjąć nam obowiązek narażania zdrowia i życia....  przywrócić nam prawa obywatelskie które mamy ograniczone łącznie z prawem do strajku.... płacić za nadgodziny a nie ściemniać i udawać głupich. 6 milionów nadgodzin...gdzie ta kasa? Kto ją ma? Gdzie ta zafajdana sprawiedliwość?. Do tej pory oszczędzali na nas jak mogli i dokładali jak mogli ale obowiązków....teraz chcą dołozyć jeszcze latek. No cóż panowie.... nic tak nie działa na wyobraźnię widza przed TV jak ciała zabitych....pewnie jak za kilka czy kilkanaście lat zaczną nas wynosić w czarnych workach z akcji....bo zawał serca...bo wylew....bo koordynacja już nie ta i spadł z wysokości...to kto wie pewnie nawet to otumamione społeczeństwo zacznie nam współczuć....kto wie...
Mam jedno pytanie dla znawców tematu.... chętnie przedstawia kto po ilu latach odchodzi, w jakim kraju i że tam znacznie dłużej.... ale chciałbym zobaczyć jak wyglądają zakresy praw i obowiazków tamtych strażaków.

Offline remfire

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.049
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #454 dnia: Grudzień 23, 2008, 22:44:37 »
Mam jedno pytanie dla znawców tematu.... chętnie przedstawia kto po ilu latach odchodzi, w jakim kraju i że tam znacznie dłużej.... ale chciałbym zobaczyć jak wyglądają zakresy praw i obowiazków tamtych strażaków.
I stany osobowe na zmianie ......

Offline minimalista

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #455 dnia: Grudzień 23, 2008, 23:21:46 »
Olejmy Śniadka, kim on dla nas jest. Sam bruździ w związkach, a my powinniśmy się tylko połączyć i być jednym w rozmowach z rządem. Pokażmy że nas nic nie poróżni, czy to podział, biuro czy PSK( CPER) i inne dziadostwo. Wesołych Świąt

Offline mike608

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #456 dnia: Grudzień 23, 2008, 23:37:13 »
.... ale chciałbym zobaczyć jak wyglądają zakresy praw i obowiazków tamtych strażaków.

w załączniku tabela zarobków strażaków z zakładówki VW w Niemczech,poki co tylko tyle sie dowiedziałem od znajomego z tego zakładu
male tlumaczenie:

Feuerwerhmann während der Einarbeitungzeit: Strazak podczas szkolenia
wstepnego

Feuerwerhmann nach der Einarbeitungzeit: Strazak po szkoleniu wstepnym,

Feuerwerhmann- Strazak

Oberfeuerwerhmann- Starszy strazak

Brandmeister in der Werkfeuerwehr- Ogniomistrz w strazy zakladowej

Brandmeister in der Werkfeuerwehr mit besonderen Aufgaben - Ogniomistrz
w strazy zakladowej ze specjalnymi zadaniami

Oberbrandmeister in der Werkfeuerwehr mit besonderen Aufgaben -  Starszy
ogniomistrz w strazy zakladowej ze specjalnymi zadaniami

myśle,że gdyby u nas były podobne zarobki nawet w PLN to nikt by sie nie obraził gdyby zwiekszono do 20 czy 25 lat emke

pozdrawiam


[załącznik usunięty przez administratora]

Offline misiek666

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
  • rezerwista
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #457 dnia: Grudzień 24, 2008, 10:56:26 »
...nie znam struktur związkowych w waszej fabryce, ale chyba rozdrobnienie nie służy za bardzo Waszym interesom...a cywilny ZZ to już całkowita pomyłka systemu, oczywiście u nas jej NSZZ Pracowników Policji, ale skupia tylko cywili, natomiast NSZZ Policjantów tylko mundurówkę, jak działa to już inna bajka...co do emerytur; nie ulega wątpliwości, że zmiany będą i jest to nieuchronne, jeżeli ktoś się jeszcze łudzi to jest, wybaczcie - naiwny - na bank będzie 20 lat (jeżeli nie 25!), dodatkowo stawiam na obcięcie świadczenia w taki sposób, że nikomu nie będzie się kalkulowało odejście, ot takie ciche zmuszenie do dalszej roboty. Tylko jak WKL odstrzeli ze względu na stan zdrowia, nawet w związku ze służbą i da III grupę to pozostaje 40 + 10 = 50% i pałuj się człowieku...a emerytura może być niższa. W chwili obecnej ja jestem w takiej sytuacji, ale mam wybór i wybrałem emeryturę bo lata pracy + 15% za utratę zdrowia w zw. ze służbą dają mi prawie 65%, natomiast renta byłaby w wysokości 50%...jest różnica? A po nowemu jak będzie...lepiej? Na pewno nie...

Offline Taker

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #458 dnia: Grudzień 24, 2008, 22:01:35 »
 :huh: Widzicie latajacego strazaka   :rolleyes: 50 latka ,bo ja sobie tego nie wyobrazam  :gwiazdki: Moi koledzy juz mysla o odejsciu z pracy bo to jest chore co chca nam zgotowac  :karabin: Ciekawe  :huh: jak wejdzie ta ustawa czy tez bedzie  tyle chetnych do pracy w sluzbie PSP. :cooo:
NIC TYLKO OFLAGOWAĆ SIĘ I PODPALIĆ

Offline mike608

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #459 dnia: Grudzień 24, 2008, 22:15:25 »
  Ciekawe  :huh: jak wejdzie TA ustawa czy tez bedzie  tyle chetnych do pracy w sluzbie PSP. :cooo:

możesz kolego Taker przybliżyć o jakiej ustawie lub projekcie ustawy piszesz ???

Offline Taker

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #460 dnia: Grudzień 24, 2008, 22:22:47 »
Rząd jak zwykle szuka oszczędności nie tam gdzie trzeba !!!!!. Od kilku lat rozszerza się nam zakres obowiązków (chemiczne, medyczne, wysokosciowe itd... ), obcina etaty podziału bojowego, wymaga przyjmowania zgłoszeń w językach obcych........ I co za to mamy, parę srebników za mało żeby godnie żyć, za dużo aby umrzeć. Kolega wstawiający w firmie okna plastikowe na piankę montażową w 8- godzinnym dniu pracy wyciąga 3,5 tys/miesiąc. Ja w stopniu aspiranta, po wyższych prywatnych mam zaledwie 2,5 tys. (sumy wypłat na rękę). A teraz jeszcze kombinacje z emerą !!!!!!! Jeszcze kilka cięć i czwarta zmiana przy barze będzie lepiej żyć od strażaka !!!!
Tu masz kolego racje moj kolega tez wstawia ale dzwi :) i ma 3,600zl na miesiac JA mam 1900zl <lol> a wymagania,obowiazki :gwiazdki: Zaluje ze nie zostalem w Niemczech dzis juz mialbym swoje mieszkanie i zyl godnie ,a nie latal z pracy do pracy i na sluzbe chodzil wyrypany jak kon po łwesternie !!!
Teraz to sie zastanawim czy nie odejsc z PSP i wyjechac  za granice bo mam mozliwosci i to wielkie.
Pozdrawiam.
NIC TYLKO OFLAGOWAĆ SIĘ I PODPALIĆ

Offline volf

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #461 dnia: Grudzień 25, 2008, 13:53:12 »
Witam Wszystkich.
Poruszacie tutaj problem emerytur i zastanowiamy się wszyscy czy będzie mozliwość odejścia po 20 czy 25 latach. Jest to bardzo ważne ale ważniejszą kwestją jest to :pomysl: ile będziemy mieć podstawy ( czyli % naliczenia ) i z czego będzie naliczana emerytura ( tylko z grupy) i z jakiego okresu ( a może być np. z okresu 2 lat).

Istotną kwestią tak mi się wydaje jest zmiana ustawy o finansach publicznych. Nie spotkałem na forum żadnej dyskusji na ten temat, czyba koledzy nie wiedzą, że zmiana ta stała się faktem  :wall:. Oznacza ona przejście PSP pod samorządy od 01.01.2010 r. Ta zmiana jest bardzo niekorzystna, może się okazać, że nawet jeśli pozostanie bez zmian nasza emerytura to nikt nie dostanie tych super 50% dodatku i mamy klapę. Kto przy zdrowych zmysłach odejcie z tego co ma na 40% ??? :gwiazdki:

Pozdrawiam Wszystkich serdecznie, życzę zdrowia po świątecznych obżarstwach.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 25, 2008, 15:40:51 wysłana przez volf »

Offline essi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #462 dnia: Grudzień 25, 2008, 15:04:41 »
Poniewaz nie jestem zorientowany w temacie możesz napisać coś więcej na temat tej zmiany w ustawie i dlaczego oznacza to przejście PSP pod samorzady??Pozdro

Offline jeremiasz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 62
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #463 dnia: Grudzień 25, 2008, 15:35:27 »
Koledzy te nasze pomysły na tym forum pozwalają tylko tym którzy będą tworzyć ten projekt ocenić na co mogą sobie pozwolić dlatego nie powinno być tu żadnych propozycji z naszej strony tylko twarde stanowisko po 15latach emerytura i żadnych zmian .I jeszcze jedno skąd Wam się wzieły te samorządy przecież nikt nawet nie wspomniał o jakimkolwiek przejściu sami podsuwamy pomysły rządzącym.

Offline volf

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #464 dnia: Grudzień 25, 2008, 15:36:59 »
Jeśli się nie mylę 6.12.2008 to prawdopodobnie przegłosowano nową ustawę o finansach publicznych. Nasz budżet w całości teraz przechodzi przez starostwa ale starosta nie ma na niego wpływu - dotacja celowa. Z uwagi na to, że budżet na 2009 przygotowany był wg starych zasad nasze finansowanie nie zmienia się w przyszłym roku. Jednak od 01.01.2010 r finansowanie nasze to będą subwencje budżet zadaniowy. Naszym płatnikiem będzie starosta, prezydent miasta. Otrzyma on całościowy budżet na bezpieczeństwo publiczne z zadaniami jakie ma wykonać np. ochrona p.poż i wcale nie będą te pieniądze wydane na PSP można np. dać OSP ( płacenie za godziny pracy, sprzęt itp). Jeszcze jedna ważna rzecz w takiej sytuacji podwyżki będziemy negocjować z w/w panami. Trudno też sobie wyobrazić minę urzędników gdy zobaczy nasz angaż gdy będzie naliczana emka, bo te dokumenty też będą przechodzić przez starostwo. Jeśli sie mylę to proszę o sprostowanie sam będe spał spokojniej. :wall: Szkoda popracowałoby się jeszcze trochę, a w przypadku takiego rozwoju sytuacji to raporcik i :wakacje:
« Ostatnia zmiana: Grudzień 25, 2008, 22:41:00 wysłana przez volf »

Offline remfire

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.049
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #465 dnia: Grudzień 25, 2008, 16:20:15 »
W słowach Volfa coś chyba jest. Nie wiem czy pamiętacie pomysły reformowania Policji - jesli nie to poczytajcie tutaj :
 http://www.ifp.pl/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=19157&view=previous
A to oznacza że mozliwe sa różne scenariusze - jesli jednakjest pomysł aby Policja przeszła ( przynajmniej w części ) pod samorządy, to chyba nikt nie ma złudzeń gdzie wtedy będzie Straż Pożarna?
 A wtedy sprawa emerytur itp automatycznie się rozwiąże.  Po cichu załatwione jest finasowanie, a w ustawie o "pomostówkach" też już pomyślano o strażakach ....

Offline misiek666

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
  • rezerwista
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #466 dnia: Grudzień 25, 2008, 17:54:32 »
...pomysł aby Policja przeszła ( przynajmniej w części ) pod samorządy...

...coś takiego już było (w podobnej formie, lecz nie do końca): Policja Lokalna 1991-1992 oraz kasa przepływająca na Policję przez starostwa...oba pomysły odbiły się czkawką, łącznie z opóźnieniem wypłat, więc wątpię aby się na to zdecydowali, gdyż po to mają Ustawę o Strażach Miejskich i Gminnych, mogą jedynie zmienić nazewnictwo straży na Policję Municypalną. Natomiast PSP nie może przejść pod samorządy, bo tam gdzie są biedne jednostki samorządowe to Wasza "fabryka" podupadnie, przecież to jasne jak słońce...idiota tylko może o tym tylko myśleć...

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #467 dnia: Grudzień 25, 2008, 18:26:51 »
Skoro nie możemy strajkować to możemy protestować...
Ja proponuję "taką" formę protestu, najlepiej w Stolicy...  :klol: :klol: :klol:

 :gitara: :gitara: :gitara: :gitara: :gitara: :gitara:

Offline volf

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #468 dnia: Grudzień 25, 2008, 18:34:10 »
Misiek 666   :piwo:  Wy jako Policja przeszliście z finansowaniem pod samorządy - dotacja celowa jeśli się nie mylę w 2002 roku. Wam udało sie powrócić do finansowania centralnego my pozostaliśmy tu gdzie jesteśmy, o nas nie miał kto powalczyć, nasi szefowie pilnują swojego dla nich chyba nie liczy sie dobro ogółu. Obecna ustawa, która jest prawdopodobnie podpisana i wchodzi w życie od 01.01.2010  :wall: wrzuca nas pod samorządy, wy pozostaniecie prawdopodobnie w takim stanie jak jesteście. Dla nas samorządy to chyba koniec PSP, może duże miasta jakoś to przetrwają, małe chyba raczej nie. Starsi strażacy pamiętają jak było na początku lat 90 tych i jak wyglądała nasza podległość pod samorządy - TYLKO POGRATULOWAĆ .  Wycięto z naszego rozporządzenia zapis o dochodzeniu do stanu 1 strażak na 1000 mieszkańców. Teraz ta ustawa. Jeszcze przejdzie ustawa metropolitalna i powoli wszystko zaczyna układać się w całość. Pomostówki dotyczyły miliona osób z rodzinami to jakieś 4 miliony. Czy ktoś się z nimi liczył, rząd zrobił i tak jak chciał :bij:. Weto Kaczora odrzucili dzięki sprzedawczykom z SLD. Teraz czas na mundurowych, bo jak dowalić to wszystkim. Społeczna akceptacja jest, bo media tak piorą mózgi, że to przejdzie, a nasze protesty - coś mi się wydaje, że nas oleją . Razem też nas trochę za mało tak gdzieś milion z rodzinami. Na KRUS też przyjdzie czas ale nie teraz, bo rozpieprzyłoby to koalicję. A do wyborów prezydenckich jej potrzeba oczywiście PO. Może źle interpretuję przyszłość, ale nie podoba mi się to co się dookoła naszych służb dzieje :szalony:.
pozdrawiam  :piwo:
« Ostatnia zmiana: Grudzień 25, 2008, 22:42:32 wysłana przez volf »

Offline remfire

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.049
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #469 dnia: Grudzień 25, 2008, 19:04:59 »
Misiek666 ja mówie nie o początku lat 90-tych, ale pomyśle z 2007 - mówiło sie wtedy o tym że Straże Miejskie mają za mało uprawnień , więc trzeba wydzielic częśc Policji i połaczyć ze SM  tworząc tzw. policję municypalną. Mówilo sie o wzorach zza oceanu  - cos na wzór FBI i policji stanowej. To że sprawa w mediach ucichła nie oznacza że zapomniano o tym pomyśle. O emeryturach tez słyszelismy mnóstwo zapewnień ze nic sie nie zmieni, a jednak okazuje się że prace trwają....  Do tego wszystkiego mozna jeszcze dołożyć głosy mówiące o przekazywaniu kompetencji samorządom terytorialnym. Przekazano juz oświatę, słuzbe zdrowia, pomoc społeczną , drogi, kolej itp , więc co jeszcze mozna przekazać ? A Wydziały Zarządzania Kryzysowego juz funkcjonuja od jakiegoś czasu....
 A to że "fabryka" może wyglądac róznie nie jest tajemnicą - doskonałym przykładem są jednostki OSP ( są gminy gdzie funkcjonuja bardzo dobrze, ale i takie o których szkoda pisać). Jednak jest to zmartwienie  owego samorządu ( tak samo jak i Straz Miejska) , więc tak naprawdę prawie nikogo to nie interesuje. I co akurat w tym wątku najwazniejsze , ochotnicy i starażnicymiejscy nie mają takich uprawnien emerytalnych jak my jeszcze mamy.
 Wiem że sporo osób powie że takie pomysły to bzura -osobiście też bym chciał aby tak było , ale o pewnych faktach trzeba pamiętać.
 

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #470 dnia: Grudzień 25, 2008, 20:45:34 »
...Obecna ustawa, która juz jest podpisana i wchodzi w życie od 01.01.2010  :wall: wrzuca nas pod samorządy...

O jakiej ustawie piszesz, możesz wskazać nazwę, dziennik ustaw i pozycję.
Cytuj
... Starsi strażacy pamiętają jak było na początku lat 90 tych i jak wyglądała nasza podległość pod samorządy ... 
PSP nigdy nie podlegała pod samorządy - jej poprzedniczka ZSP bez uprawnień resortowych i owszem. Ale była to inna formacja w innych czasach. Można jeszcze sięgnąć dalej do KTP.  -_-
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline volf

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #471 dnia: Grudzień 25, 2008, 22:14:57 »
Piotr998 jak ją ogłoszą w dzienniku napewno napiszę co i gdzie, taką informację słyszałem i jednocześnie piszę, że mogę się mylić. Ale jest coś na rzeczy.
Co dotyczy funkcjonowania PSP to oczywiście nie była PSP pod samorządami, tylko jej poprzedniczka ZSP. Chodzi tu o to co robiła Straż Pożarna będąc pod samorządami, jakie były zarobki itd. Często jest tak, że historia koło zatoczyć lubi. A skoro dyskutujemy - to pojawia się problem. Piszę o tym bo może są koledzy zorientowani w tej materii i uzyskam więcej informacji. Nie mam zamiaru być  :tuba: złej propagandy, ale to i tamto słyszałem wydaje się ze źródeł wiarygodnych i to mnie dręczy. :gwiazdki:
« Ostatnia zmiana: Grudzień 25, 2008, 22:52:07 wysłana przez volf »

Offline strazakSam

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #472 dnia: Grudzień 25, 2008, 23:14:17 »
Może i w tym wszystkim coś jest..... mogą zdarzyć się różne cuda.... ba..... myślę nawet że pod samorządy można wepchną wojsko...Głupie? ależ skąd.... armia i tak nic nie robi prawda...mamy traktaty....NATO...Wielkiego Brata...oddajmy armię pod samorzady łącznie z dotacją celową. ...ale panowie....powoli.... władzę postrzega się przez dwie rzeczy....porządek i dobrobyt. Jeśli oddadzą słuzby pod samorządy przestana mieć wpływ na cokolwiek. Mogą oddać...ale wątpię by im się to opłacało. Co to za władza bez resortu siłowego... Jednak rozsądek już dawno umarł w tym kraju i kto wie może postanowią iść na całość.... Jesli postanowią wysłać jedyną realną siłę ratownicza w tym państwie pod nóż biednych samorządów....to ja jako obywatel który mieszka z dala od duzego miasta pytam się. Na diabła mi takie państwo które ma w nosie moją rodzinę.... i wiekszość ludzi których znam. Oni mają sie dobrze w wielkiej stolicy a cala reszta co? sama ma sobie gasić pozary...strzelać do bandytów za oknem...co to ma być drugi dziki zachód???? Żygac mi się od ogladania tych wypudrowanych nosków w TV i tych ich kawałków o sprawiedliwości ....

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #473 dnia: Grudzień 26, 2008, 16:30:47 »
Tak się składa, że już zaprzepaszczono raz podejście (celowo piszę podejście bo to nie była próba) do zreformowania emerytur w PSP.
Stary portfel - odejście na starych zasadach miało być dla funkcjonariuszy przyjętych do 31.12.1998r.
Nowy portfel dla funkcjonariuszy przyjętych od 01.01.1999 roku

Stąd wzięły się (chyba:)?) ubruttowienia pensji i takie tam.  Nie ważne w tym wszystkim czy się mylę czy też nie ale jedno jest ważne została określona data od której zmieniają się możliwości odchodzenia na emeryturę i człowiek decyduje się na wejście w ten mundur lub nie wchodzenie do służby.

Teraz też winna taka data zafunkcjonować np w styczniu 2009 pojawia się zmiana do ustawy emerytalnej, że odejść na starych zasadach mogą tylko osoby przyjęte do służby do 30.06.2009 czysto miło i klarownie starzy są bezpieczni więc odchodzić na churrrrra nikt nie będzie a nowo przyjmowani wiedzą na jakich warunkach do służby przychodzą.

Pozdrawiam Ministra z okazji Świąt Bożego Narodzenia - życząc mu rozwagi w tym co będzie podpisywał. Jak pokazuje historia rządy w tym kraju padały nawet od kawałka odrolnionej lub nie ziemii :)

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #474 dnia: Grudzień 26, 2008, 16:49:50 »
Cytuj
nowo przyjmowani wiedzą na jakich warunkach do służby przychodzą.
Myślę, że liczba chętnych drastycznie spadnie  :fiuu: