Służba > Forum zawodowców

Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?

<< < (870/892) > >>

Gasior:

--- Cytat: Oggi w Styczeń 11, 2022, 17:57:06 ---ZER oddał to co zabrał. Dzis wleciał przelew z częscią odebraj emerytury.

--- Koniec cytatu ---

Ale wiesz że i tak zapłacisz w rozliczeniu rocznym  :rofl:

Robert O:
Dzieńdobrywieczór

Z tym oddawaniem to na razie nie wszystkim - mnie jeszcze nie oddali. Ale to pikuś. Czy ktoś z emerytów dorabiających zwrócił uwagę, że kwota wolna od podatku (30.000,-) może być odliczona od jednego źródła dochodu? Jeśli gdzieś dorabiasz (nie tylko jako emeryt) to zwróć uwagę teraz, bo na początku roku 2023 szczęka Tobie opadnie ile musisz oddać skarbówce.
A teraz druga ciekawostka - jak na razie - ulga dla klasy średniej nie przysługuje emerytom  :gwiazdki: :kwit:
Dodatkowo emeryt dorabiający (czy to na umowę o pracę czy to na umowę zlecenie lub umowę o dzieło) musi zapłacić składkę zdrowotną (ładnie określaną jako parapodatek)  od emerytury i dodatkowej roboty. Niby nic nowego tylko do 2021r można było tą wartość odliczyć od podatku a teraz :stop:
Reasumując
Na razie emeryci stratni są na emeryturze, zapłacą większy podatek od dodatkowego zarobkowania no i nie są (jak na razie) beneficjentami zwolnienia dla klasy średniej. 3 x (w) D.
Ja rozumiem, że ważniejsi dla ZZ są funkcjonariusze i pracownicy czynni w robocie ale część emerytów jest lub była w ZZ (tak ok. 30% najmniej). W Prezydium KSP "S" jest co najmniej dwóch emerytów. I tak nic w tej sprawie się nie wypowiada? Jakieś pismo do Ministra?

do usłyszenia Robert Osmycki
 

piotrfire:
O witam kolegę Roberta , już jestem spokojniejszy.

bombaj998:
Piszcie więcej to nie będzie że "dają" tylko "dawali"

SIUSIEK:
https://wrc.net.pl/pr-pilne-rzad-zwraca-po-300-zl-za-paliwo-miesiecznie-kazdemu-obywatelowi-jak-odebrac-te-pieniadze

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej