Autor Wątek: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?  (Przeczytany 1870579 razy)

Offline MYCIK

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4200 dnia: Kwiecień 29, 2018, 19:03:10 »


To S ma moralny obowiązek walczyć o przywrócenie systemu emerytalnego funkcjonariuszy tak jak walczyła o powrót systemu powszechnego .A krytykuje tych co się upominają o to co obiecali.S już kupili stołkami i zapomniała o innych.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 29, 2018, 19:06:19 wysłana przez MYCIK »

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.258
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4201 dnia: Kwiecień 30, 2018, 15:59:39 »
https://www.money.pl/emerytury/wiadomosci/artykul/wiek-emerytalny-przywileje-gornicy-mundurowi,85,0,2404693.html
"Górnicy, mundurowi, sędziowie, urzędnicy. Oni wciąż mają prawo do wcześniejszych emerytur"

zwracam uwagę na słowo: wciąż.
Narracja mediów nie tylko prorządowych jest zadziwiająco jednostronna. Tak jak wiele lat temu
pozdrawiam

Offline SevenSet

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4202 dnia: Kwiecień 30, 2018, 17:04:58 »
Nie będzie lepiej, ale nie ulegajcie panice i tym co piszą. Prawda jest taka że zawsze po nas jechali, a zaufaniem społecznym rodziny nie wykarmimy. Każdy swój rozum ma i jeżeli ma możliwość stanie przed podjęciem męskiej decyzji w tą albo w tamtą 😎 pozdrawiam

Offline Grze79

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4203 dnia: Maj 04, 2018, 17:21:48 »
https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/pis-odmraza-ustawe-o-dezubekizacji-armii,90,0,2404954.html

jakby ktos mial watpliwosci czy którykolwiek rzad bedzie bał sie zabrac za emertury...


JRG7

  • Gość
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4205 dnia: Maj 09, 2018, 00:21:26 »
W temacie  ... chciałem się pożegnać nie czekałem i nie uciekłem, miałem już dość pierdół ważniejszych od fachu strażackiego, od marca jestem wolnym człowiekiem, Wam wszystkim również życzę żebyście kiedyś poczuli ulgę wynikającą z braku kontaktu z zakutymi pałami po "szkołach ogrodniczych" świecący gwiazdkami na lewo i prawo ... powodzenia Strażacy  :straz:

Admina, Moda proszę o usunięcie mojego profilu
Ps. Pozdrawiam

Offline Florek-112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 132
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4206 dnia: Maj 21, 2018, 19:32:21 »
Odejść czy nie odejść - oto jest pytanie.
JRG gratuluję. Przede wszystkim odwagi, chyba, że był max.
Sam się zastanawiam, bo czytając na stronie KG PSP "Propozycje zmian w rozporządzeniach MSWiA" http://www.straz.gov.pl/aktualnosci/lista_aktualnosci/Propozycja-zmian-w-rozporzadzeniach-Ministra-Spraw-Wewnetrznych-i-Administracji/idn:36629
A tam zapis cytuję "wprowadzeniu zapisu dotyczącego stażu służby bez uwzględnienia okresu służby kandydackiej".
Tylko czekać...
« Ostatnia zmiana: Maj 21, 2018, 19:52:48 wysłana przez Florek-112 »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4207 dnia: Maj 21, 2018, 19:54:08 »
Odejść czy nie odejść - oto jest pytanie.
JRG gratuluję. Przede wszystkim odwagi, chyba, że był max. Sam się zastanawiam, bo obecna władza skutki zabrania uprawnień mundurowym już przetestowała przekształcając BOR na SOP, a przy okazji ograniczyła uprawnienia - wystarczy porównać ustawy.
Coś czuję, że u nas zmierza to w podobnym kierunku czytając na stronie KG PSP "Propozycje zmian w rozporządzeniach MSWiA" link  http://www.straz.gov.pl/aktualnosci/lista_aktualnosci/Propozycja-zmian-w-rozporzadzeniach-Ministra-Spraw-Wewnetrznych-i-Administracji/idn:36629
A tam zapis cytuję "wprowadzeniu zapisu dotyczącego stażu służby bez uwzględnienia okresu służby kandydackiej".
Tylko czekać...
Jaja sobie robisz?
Przecież ten zapis funkcjonował nie przerwanie do 2015 r (lub 2016)....
To żadna nowość... Poza tym nie ma żadnego wpływu na emerytury!  Ponieważ co się do emki zalicza a co nie okresla ustawa!
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline maniek1981

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4208 dnia: Czerwiec 02, 2018, 10:40:17 »
W temacie  ... chciałem się pożegnać nie czekałem i nie uciekłem, miałem już dość pierdół ważniejszych od fachu strażackiego, od marca jestem wolnym człowiekiem, Wam wszystkim również życzę żebyście kiedyś poczuli ulgę wynikającą z braku kontaktu z zakutymi pałami po "szkołach ogrodniczych" świecący gwiazdkami na lewo i prawo ... powodzenia Strażacy  :straz:

To ja się dołączę do kolegi z tej samej komendy, z 01.06 oficjalnie jestem emerytem po 17 latach służby.  :tuba: Teraz mogę powiedzieć że żałuję tego odejścia bo bardzo lubiłem służbę ale rodzina, kasa i niepewność w Warszawskiej komendzie była tym przechylającym szalę goryczy na stronę odejścia. Mam nadzieję że nasi dowodzący obudzą się wreszcie że ludzie muszą zacząć godnie zarabiać i szacunek powinien być w obie strony i strażakowi się też należy, bo inaczej nie będzie komu gasić i panowie oficerowie nie będą mieli kim rządzić.  :szalony:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 02, 2018, 21:08:00 wysłana przez robn »


Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.258
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4210 dnia: Lipiec 07, 2018, 14:51:13 »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4211 dnia: Lipiec 07, 2018, 15:55:34 »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.




Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.814
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4215 dnia: Grudzień 09, 2018, 20:18:42 »
https://dorzeczy.pl/kraj/86392/Petru-przedstawil-postulaty-swojej-partii-My-nie-boimy-sie-isc-pod-wiatr.html

Cytuj
Wśród zaprezentowanych przez Ryszarda Petru propozycji, znalazły się m.in. modyfikacja programu "Rodzina 500 Plus", który w jego ocenie w obecnej formule się nie sprawdził, likwidacja KRUS, abonamentu RTV oraz przywilejów emerytalnych.
  :rofl:
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.952
    • JRG SGSP
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4216 dnia: Grudzień 09, 2018, 21:30:47 »
Rysiu to akurat zanadto mądrością nie grzeszy

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.258
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4217 dnia: Grudzień 09, 2018, 21:42:51 »
Rysiu to akurat zanadto mądrością nie grzeszy

Ale mówi głośno o tym, o czy inni jego pokroju boją się mówić. Jak na pilnego ucznia swojego guru czyli Balcerowicza przystało.
A co by nie było to cała strona liberalna o tym myśli od wielu lat.
pozdrawiam

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 10, 2018, 20:32:31 wysłana przez grzela »

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.134
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4219 dnia: Grudzień 10, 2018, 20:49:16 »
anonimy rozpatrują?

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.814
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4220 dnia: Grudzień 15, 2018, 20:00:37 »
Jakiś uparty ten anonim czyżby to kolejna prowokacja czy zwykłe badanie rynku?    :komp:
https://ochrona24.info/11149,60-proc-uposazenia/ 
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.134
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4221 dnia: Grudzień 16, 2018, 06:40:12 »
Rumun zakłada nową partię i tworzy program badając rynek.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4222 dnia: Grudzień 16, 2018, 10:39:57 »
Jakiś uparty ten anonim czyżby to kolejna prowokacja czy zwykłe badanie rynku?    :komp:
https://ochrona24.info/11149,60-proc-uposazenia/
Szkoda, że nie napisał że na chorobowym mają nie otrzymywać uposażenia  :rofl: :rofl: :rofl:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Florek-112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 132
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4223 dnia: Grudzień 16, 2018, 22:19:24 »
 :tuba: Popieram, a do tego 30% płatne w wodzie i 30% w dymie.   :rofl:

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 824
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4224 dnia: Grudzień 31, 2018, 16:36:31 »
http://nszzp.pl/przeglad-prasy/przeglad-prasy-gazeta-wyborcza-o-dodatkach-dla-policjantow-ktorzy-nie-odejda-na-emerytury/   Ostatni już , miejmy nadzieje atak na mundurowych w tym roku . Do zobaczenia w przyszłym 2019  roku . Nie dajmy się podzielić . Ataki były i będą na nas . Pozdrawiam :)