Autor Wątek: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?  (Przeczytany 1886413 razy)

Offline Bodzio

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #325 dnia: Grudzień 14, 2008, 11:52:00 »
Atu jeszcze jedna wypowiedź

Szanowni Państwo,
Zawieszony serwer IFP nie pozwolił mi od razu przekazać komentarza do dyskusji, którą wywołała zapowiedź Pana Premiera Grzegorza Schetyny odnośnie prac nad nowym systemem emerytalnym.
Wiem, że części dyskutantów nie przekonam, ale postaram się krótko zrelacjonować nad czym będziemy pracować w nadchodzącym roku.
Po pierwsze zapowiadaliśmy, że zmiany w systemie emerytalnym dla służb mundurowych są nieuniknione i będą konieczne. Wiele z funkcjonujących dziś rozwiązań nie ma racji bytu w warunkach gospodarki wolnorynkowej.
Mówiliśmy, że zainteresowani zostaną poinformowani o rozpoczęciu prac.
Tak się też stało – Wicepremier Rządu RP publicznie zapowiedział, że przystępujemy do takich prac.
Osobiście poinformowałem o tym komendantów wojewódzkich Policji podczas ostatniej odprawy w Legionowie.
Aktualnie studiujemy systemy emerytalne obowiązujące w krajach europejskich. Próbujemy dopasować najlepsze z nich do naszych realiów – budżetowych, ale także społecznych.
Koncepcja, która powstanie ma prowadzić do tego, żeby policjantom opłacało się pracować dłużej, żeby ścieżka kariery w policji była przejrzysta i dawała możliwości rozwoju i realizacji zawodowej.
Przypuszczam, że pierwsze, skonkretyzowane pomysły pojawią się na początku przyszłego roku. Upublicznimy je – także na IFP. Będziemy czekać na opinie policjantów – związkowców, forumowiczów, będziemy pytać o zdanie policjantów w komendach i komisariatach.
Na pewno nie uda się zadowolić wszystkich. To fakt i nie zamierzam tego ukrywać, ale zrobię wszystko, aby zmiany nie doprowadziły do przedwczesnych odejść z policji. Będę przekonywał decydentów politycznych do takich rozwiązań, jakie wspólnie wypracujemy.
Nie ma powodów do pisania raportów o odejścia ze służby.
Adam Rapacki



policyjne związki już piszą że wystosują oficjalne pismo do rządu o zistniałej sytuacji,a nasze związki nikomu nie ubliżajac "jest cisza" dlaczego Panowie Przewodniczący.Dodaje wypowiedź Pana Dudy;

- Środowisko policyjne przez związki zawodowe wystosuje oficjalne pismo w najbliższych dniach. Ale już mogę powiedzieć, że naszym zdaniem za tak nieprzemyślaną wypowiedź minister powinien zostać zdymisjonowany - mówi "Polsce" Antoni Duda, szef NSZZ policji.
Duda straszy masowymi odejściami funkcjonariuszy z policji oraz niechęcią do wstępowania w szeregi służb. Już teraz policja ma grubo ponad 5 tys. wakatów. - Trzeba dać policjantom odejść wcześniej, ale z mniejszą emeryturą, albo później z większą. I tak funkcjonariusze odchodzą ze służby po 25-27 latach - uważa.


Kolego Bodzio użyj funkcji "MODYFIKUJ" , jeżeli chcesz coś dopisać.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Grudzień 14, 2008, 12:02:54 wysłana przez Butel »

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #326 dnia: Grudzień 14, 2008, 12:22:03 »
Witam.
W takim razie jestem ciekaw jak rozwiążą problem następujący:
- 10 lat na podziale a poźniej praca za biurkiem?

Nic prostszego. Gościa z 14-letnim stażem pani doktor uwala na badaniach ( co nie jest wcale takie trudne, bo po takim czasie na PB ze świecą szukać 100% zdrowych). Pozostaje mu wtedy prosty wybór: przejść do biura, o ile będą miejsca, lub żegnać się ze służbą. Na rentę nie ma co liczyć, bo pracować może, tylko na strażaka się nie nadaje.
Przypomniało mi się powiedzenie mojej Śp. Babci: "Służ panu wiernie, a on ci pierdnie" ^_^

sodomawstrazy

  • Gość
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #327 dnia: Grudzień 14, 2008, 13:37:47 »
Cytuj
Aktualnie studiujemy systemy emerytalne obowiązujące w krajach europejskich. Próbujemy dopasować najlepsze z nich do naszych realiów – budżetowych, ale także społecznych.
Koncepcja, która powstanie ma prowadzić do tego, żeby policjantom opłacało się pracować dłużej, żeby ścieżka kariery w policji była przejrzysta i dawała możliwości rozwoju i realizacji zawodowej.
^_^

... to w końcu możemy czekać, jak to napisałeś na nową koncepcję ujmującą w sposób analogiczny do krajów mam nadzieje UE, a nie WNP przepisy dotyczące, żeby  ^_^
  *
Cytuj
opłacało się pracować dłużej
  *
Cytuj
ścieżka kariery w policji była przejrzysta
  *
Cytuj
dawała możliwości rozwoju i realizacji zawodowej

  ... a, co na taką koncepcję władze PSP, związki te z lewa, prawa i środka poprawiające w niekończący się sposób rozporządzenie dotyczące kwalifikacji. Jeżeli te same osoby mają nadal przy tych przepisach pracować, to czytając obecne niedoskonałości różnych istniejących przepisów, a czasami ułomności chyba nie należy mieć dużych nadziei  :wall:

Offline remfire

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.049
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #328 dnia: Grudzień 14, 2008, 15:14:16 »
Jakiś jeden z drugim wymyślają zmianę zasad gry w trakcie jej trwania. To tak jakby podczas 2 połowy meczu piłkarskiego sędzia nakazał wstawić 3 bramkę i wprowadził jeszcze jedną drużynę. Nikt nie wie o co chodzi i zamęt bez potrzeby.
Dokładniej to chyba w taki sposób:  trwa druga połowa meczu , a naraz sędzia stwierdza że trzeba grać dłużej - nie wie jednak o ile dłużej bo właśnie władze sportowe zastanawiają się jak zmienić przepisy. Można sobie dyskutować czy gra będzie trwała dłużej o pól godziny czy może o godzinę , ale gry przecież nie można przerwać.

Moim zdaniem przepisy oczywiście można zmieniać, ale nie w trakcie gry. Nowi zawodnicy rozpoczynając nowy mecz mogą grac wg innych zasad, ale mecz już rozpoczęty winien być dokończony wg starych przepisów.   

Offline Prewentysta7

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 86
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #329 dnia: Grudzień 14, 2008, 16:09:34 »
A swego czasu dowództwo chwaliło się taaaaaaaaakim wielkim poparciem i uznaniem społeczeństwa. Strażacy najlepsi, największy słupek w zestawieniach. I co z tego wynikło. Ano mamy teraz poparcie społeczne do ograniczenia emerytur w ramach podziękowania. Nie wspominam już o pracy wykonanej na rzecz państwa (remonty, akcje społeczne, zbiórki pieniędzy, krew itp.).

Chyba sentymenty i teksty pod ambicje skończą się.

leszno

  • Gość
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #330 dnia: Grudzień 14, 2008, 17:39:25 »
a moze wszyscy co maja 15 lat napiszemy podania o zwolnienie

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #331 dnia: Grudzień 14, 2008, 19:19:18 »
... Akcja protestacyjna nie równa się strajk, chociaż skoro rząd łamie zasady, to kto wie, może my też powinniśmy?
Drobna różnica - rząd za złamanie zasad może rozliczą wyborcy, nas za złamanie prawa rozliczyłby prokurator.  :rolleyes:
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline igorr55

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #332 dnia: Grudzień 14, 2008, 19:24:38 »
Hmm w naszej KW w pomorskim mówią panowie oficerowie że należy teraz brać wszystko co się da i uciekać w przyszlym roku na emeryturkę chociaż nie wiem czy ten ktory mi to powiedzial ma prawa emerytalne jest strasznie wku...ony na aniola bo podobno obiecal mu stanowisko Naczelnika Operacyjnej a tu nic jego kolega ktorego za soba zabral już jest Naczelnikiem kadr ale to jest lizus. A on stoi w miejscu może jeszcze mu się uda, tylko głupio robi chodząć po innych Komendach i rozgaduje takie głupstwa a ludzie nie wiedzą co mają zrobić.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #333 dnia: Grudzień 14, 2008, 20:23:54 »
Hmmm.Z tego co wiem to jeśli będą "coś "zmieniać to napewno w pierwszej kolejności dotknie 8-o godzinnych zatrudnionych w biurach.I nie jest to wiadomość z dołu...

Offline minimalista

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #334 dnia: Grudzień 14, 2008, 21:14:42 »
Panowie i Panie wiem że to nie temat na taką odpowiedź, ale może zrobimy społeczną liste nad zmianą " przywilejów naszych posłów" Zarabiaja kupę kasy za nic nie robienie, bo jak można nazwać wdrożanie różnego rodzju przepisów o których później Trybunał Konstytucyjny i inne sądy orzekają że nie są zgodne z prawem. Nie mówię że "Polityk" ma być funkcją społeczna, ale dla czego mają Oni zarabiać po 12000 zł. za prawo które tworzą a jest nie zgodne z Konstytucją? To że Oni tyle biorą to jeszcze mało, bo otrzymuja na Biura Poselskie,Parie otrzymują ogromną kase za to tylko że wprowdzili ludzi do Sejmu i Senatu, otrzymują .... dużo wszyscy wiemy ile, ale za co?  Za te ciągłe kłutnie i głupoty których się dopuszczają. Wnioskuje o nowy społeczny projekt w sprawie dowinansowania i płatności za bycie Posłem lub Senatorem.

Offline Champion

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 738
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #335 dnia: Grudzień 14, 2008, 21:37:36 »
W pewnym stopniu sięz Tobą zgadzam minimalista. Politycy mają trochę zadużą swoją pensję, lecz należy  też pamietać, że oni w pewnym stopniu reprezentują polske. Więc uważam że nie powinno się zabierać im pensji. Tylko zmiejszyć liczbę posłów z 460 do 200. Oszczędności były by ogromne  :karabin:

Offline kaczor

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #336 dnia: Grudzień 15, 2008, 12:37:05 »
Paru osobom nie spodobało się, że znalazł się strażak, który nie ma nic przeciwko emce po 20 latach. Na innych zasadach oczywiście.

   doprowadziłem do zgodności z zasadami pisowni - lang
 
« Ostatnia zmiana: Grudzień 17, 2008, 21:53:56 wysłana przez lang »

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #337 dnia: Grudzień 15, 2008, 15:33:46 »
...  - jezeli  cofnie sie wczesniejsze przywileje bedzie duzoooo wiecej kasy do podzialu na podwyzki ...
Odnoszę wrażenie, że jesteś optymistą nie do końca mającym pojęcie o funkcjonowaniu finansów państwa.
Przynajmniej z tego tytułu nie licz na podwyżki.  :rofl: :rofl: :rofl:
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline misiek666

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
  • rezerwista
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #338 dnia: Grudzień 15, 2008, 15:42:13 »
Cytuj
RMF

Już dziś związki zawodowe działające w policji mogą ogłosić początek akcji protestacyjnej. To reakcja na plany resortu spraw wewnętrznych, który chce ograniczyć przywileje emerytalne funkcjonariuszom. O tym, jaką formę przybierze ten protest, zadecydują na rozpoczynającym się w Spale dwudniowym zjeździe NSZZ Policjantów.

Zjazd był planowany jako sprawozdawczo-wyborczy, jednak zdominuje go kwestia emerytur, która została wywołana słowami wicepremiera Grzegorza Schetyny z Kontrwywiadu RMF FM:

Ta wypowiedź i ten projekt, o którym mówił Schetyna wywołał burzę w środowisku mundurowych. Są to wypowiedzi nieodpowiedzialne. Zwłaszcza, że jeżeli takie projekty będą, to powinny być one konsultowane. Tą wypowiedź uważam za wybitnie szkodliwą - mówi lider związkowców Antoni Duda.

Jak dodał, najprostsza forma protestu, to oflagowanie jednostek policji - policjanci nie mają bowiem prawa do strajku. Duda ma jednak świadomość, że jej powodzenie nie jest gwarantowane. Dlatego nie wykluczył masowego składania wypowiedzeń przez funkcjonariuszy. Pojawiają się też pomysły wielkiej manifestacji w Warszawie, w której miałyby uczestniczyć żony i dzieci policjantów.

...a u Was Panowie...???
« Ostatnia zmiana: Grudzień 15, 2008, 15:46:45 wysłana przez Butel »

Offline kaczor

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #339 dnia: Grudzień 15, 2008, 16:11:41 »
kolego  @piotr998 .

Może ja na finansach sie nie znam tak jak Ty.

   doprowadziłem do zgodności z zasadami pisowni - lang
« Ostatnia zmiana: Grudzień 17, 2008, 21:57:36 wysłana przez lang »

Offline misiek666

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
  • rezerwista
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #340 dnia: Grudzień 15, 2008, 16:28:17 »
...a po drugie -  skoro wydlużą okres pracy - to zapewne beda musieli podniesc znacznie wynagrodzenie - moze jestem optymista - ale czy to zle ? ^_^   moze dla Ciebie  35 , 40 -letni emeryt to cos normalnego - dla mnie cos jest nie tak...

Sorry, że wypowiadam się nie u siebie, ale:
1. po pierwsze (primo ^_^) - wydłużą okres służby, ale jak liczysz na kolosalne podwyżki to masz albo bardzo krótką pamięć, albo nie pracujesz w resorcie za długo...robili służby w bambuko od zawsze i robić będą...
2. po drugie (primo) - 35-40 letni emeryt, czyli po 15-20 latach służby, czyli na 40-53% uposażenia za pracę na pierwszej linii w świątek piątek i niedzielę, w święta i sylwestra, z narażeniem życia i zdrowia...to dużo???

Offline bua_2

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #341 dnia: Grudzień 15, 2008, 16:36:51 »
Kolego kaczor a kto odchodzi po 15 latach pracy??? Ja w swojej 10-cio letniej karierze nie spotkałem takiej sytuacji. U mnie średnia wiekowa kolegów  decydujących się na emeryturę to 20-25 są to strażacy którzy cały okres przepracowali na PB i niestety większość z nich odchodzi ze względów zdrowotnych,a wielkość tej emerytury pozostawia wiele do życzenia.

Offline kaczor

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #342 dnia: Grudzień 15, 2008, 17:46:49 »
Kolego @Bua_2 - właśnie kto odchodzi :huh: Mało kto, choć ja akurat takich znam (nie wiem czy są z domu bogaci, czy wygrali w totka). Więc skoro nie będzie emki po 15 latach, a dajmy na to po 20 - to nie będzie tak źle, skoro większość pracuje więcej.

   doprowadziłem do zgodności z zasadami pisowni - lang
« Ostatnia zmiana: Grudzień 17, 2008, 22:00:45 wysłana przez lang »

Offline piowo2008

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 191
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #343 dnia: Grudzień 15, 2008, 19:37:35 »
Ktoś jednak wymyślił przejście na emeryturę w służbach mundurowych po 15 latach... Jest chyba jakaś przyczyna. Wiadomo, że jest to jeszcze spadek poprzedniego systemu... Przywilej ten spędza sen z powiek "cywilów". Zadają sobie pytanie dlaczego oni mają mieć lepiej? Utrzymanie emerytów także wiele kosztuje gospodarkę. Z drugiej strony służba niesie ze sobą trudy. Większe lub mniejsze. Ktoś nie śpi aby spać mógł ktoś. Więc pełniącym ją funkcjonariuszą należy się jakieś zadośćuczynienie.

Podpowiadam rządowi: receptą na rozwiązanie tego problemu będzie spełnienie dwóch warunków- wydłużenie wieku emerytalnego do podobnego jak w krajach UE po naszej zachodniej stronie granicy oraz zrównanie zarobków służb mundurowych z tymi wypłacanymi w Euro. Myślę, że wtedy nikt się nie obrazi -_-
Gdy obowiązek wezwie mnie
Tam wszędzie, gdzie się pali,
Ty mi, o Panie siłę daj,
Bym życie ludzkie ocalił

Offline misiek666

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
  • rezerwista
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #344 dnia: Grudzień 15, 2008, 19:38:47 »
Pan misiek666 ^_^ ale uroczyście, a nie lepiej kolega :piwo:, naprawdę nie chcę komuś nadepnąć tutaj na odcisk, bo gościem jedynie jestem (pozwoliłem sobie się lognąć, bo i na IFP kilku "Waszych" jest i z taką wizytą kurtuazyjną przybywam :piwo:), ale nie wiem jak wygląda u Was temat "zabiurkowców" bo u nas już praktycznie takiego tematu na poziomie do KMP włącznie już nie ma: kasjerki, lekarze, księgowe, gaciowi to już etaty cywilne. Natomiast Dochodzeniówka to nie są "zabiurkowcy" oni śmigają (jak sami wiecie) na zdarzenia: od kradzieży pietruszki, poprzez wypadek drogowy do zabójstwa włącznie...a później muszą siedzieć za biurkiem i to do kupy pozbierać...i w tym kierunku powinna iść reforma: ucywilnić co się da...

Offline chak

  • EMERYT
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #345 dnia: Grudzień 15, 2008, 19:41:58 »
@kaczor
Jak piszesz, że niech zmieniają na 20 lat z 15 i dobrze wiesz, że nikt nie odchodzi po 15, a większość między 20-30 lat, to wprowadzając minimalny wiek 20 lat służby jaka to będzie oszczędność dla państwa. Nie pomyślałeś, że na wzór innych państw europejskich przy okazji jeszcze do tego coś  można wprowadzić na bardzo wielką niekorzyść, że naprawdę nie będzie opłacało się iść na emerytutę.
 
« Ostatnia zmiana: Grudzień 15, 2008, 19:45:07 wysłana przez chak »
Mam zamiar rozpocząć nowe życie poza firmą.
Szukam dobrze płatnej pracy. Kontakt na PW. :)

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #346 dnia: Grudzień 15, 2008, 19:55:05 »
ktoś orientuje się, czy prowadzone są jakieś statystyki i czy są ogólnodostępne, na temat tego w jakim wieku strażacy idą na emkę, w jakim wieku zaczynają w ogóle służbę, oraz ile procent  dorabia sobie? pytam bo w sumie jak na razie krzyczymy, ale niewiele pada argumentów. pytam o wiek, bo te 15 lat to mit który krąży po społeczeństwie, które nie wie że 15 lat = 40%, myślę że akurat przedłużenie minimalnego wieku emerytalnego do 20 nie byłoby żadna stratą. co do wieku przyjęcia do służby jest to tez ważne czy ktoś do służby wstąpił w wieku lat 20, 30, albo nawet więcej. bo w pieszym wypadku mógłby teoretycznie odejść mając 35 lat, czyli w wieku w jakim inny mógłby się dopiero zatrudnić. to przecież paranoja. na koniec jeszcze temat dodatkowej pracy. jeśli pracuje przez cały okres służby na dodatkowe 1/3 etatu, dlaczego nie mogę mieć emerytury powiększonej o procent jaki przepracowałem dodatkowo, równolegle ze służbą?

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #347 dnia: Grudzień 15, 2008, 20:27:31 »
Cytuj
Ktoś jednak wymyślił przejście na emeryturę w służbach mundurowych po 15 latach... Jest chyba jakaś przyczyna. Wiadomo, że jest to jeszcze spadek poprzedniego systemu...

No nie do końca poprzedniego systemu. Ustawa emerytalna jest z 94 roku i nie przypominam sobie, żeby strażacy sprzed PSP mieli możliwość odejścia po 15l. Także są to prawa nabyte ( z uporem maniaka podkreślam: nie przywileje) w obecnym systemie.

Offline remfire

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.049
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #348 dnia: Grudzień 15, 2008, 21:28:26 »
bo u nas już praktycznie takiego tematu na poziomie do KMP włącznie już nie ma: kasjerki, lekarze, księgowe, gaciowi to już etaty cywilne. Natomiast Dochodzeniówka to nie są "zabiurkowcy" oni śmigają (jak sami wiecie) na zdarzenia: od kradzieży pietruszki, poprzez wypadek drogowy do zabójstwa włącznie...a później muszą siedzieć za biurkiem i to do kupy pozbierać...i w tym kierunku powinna iść reforma: ucywilnić co się da...
100% racji .
Prawa mamy nabyte , a dodatkowo jest to tak naprawdę tylko "furtka" w skrajnych przypadkach, więc dlaczego ją zamykać ?  Ktoś w latach 90-tych przecież właśnie po to  takie przepisy uchwalił.
A to że części etatów spokojnie można ucywilnić wiedzą wszyscy od dawna.

A kolega Kaczor trochę przypomina mi w swej naiwności  niektórych ochotników, którzy twierdzą że ekwiwalenty są wyłącznie źródłem zła.
To że gdzieś zrobią oszczędności, nie oznacza że dodadzą w innym miejscu.  Tak to tylko bywa w teorii - w naszych realiach zazwyczaj bywa zupełnie inaczej ;)

Offline pifos

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 103
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #349 dnia: Grudzień 15, 2008, 21:36:27 »
Jak widać związek związkowi nierówny, co widać po szybkości podejmowanych działań:
http://wiadomosci.onet.pl/1881492,11,item.html