Autor Wątek: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?  (Przeczytany 1930485 razy)

darkgor asp.sztab

  • Gość
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2325 dnia: Sierpień 03, 2011, 13:34:37 »
Wyrok zapadł bodaj dwa lata temu innym ciekawym posunięciem jest wprowadzenie w nie których powiatach programu monitorującego wysokość podwyżęk i to wprowadzono wtym roku :krzyk:

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2326 dnia: Sierpień 03, 2011, 15:01:10 »
sprecyzuj kolego, gdyż na razie to jest jedna pani drugiej pani... jakaś sygnaturka, cytacik?
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline JON SNOW

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 371
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2327 dnia: Sierpień 04, 2011, 09:51:07 »
http://emerytury.wp.pl/kat,2752,title,Mundurowki-w-dwoch-wariantach,wid,13656411,wiadomosc.html
Cytuj
W tej chwili rząd i związki dzielą trzy sprawy: wiek emerytalny, trzecia grupa inwalidzka, która umożliwia łączenie renty z pracą oraz maksymalny wymiar emerytury w nowym systemie.
Dla nas to chyba ważniejsze jest przeliczanie emerytury (ostatnia pensja czy średnia z roku/3 miesięcy)...
Żyję w kraju w którym wszyscy chcą mnie zrobić w ... :)

Offline dr.Kudłaty

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 709
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2328 dnia: Sierpień 04, 2011, 10:30:06 »
polecam  http://www.poczytaj.pl/76938
a tutaj wybrane tezy i uwagi  http://www.zbfsop.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=31:ochrona-praw-nabytych-w-polskim-systemie-konstytucyjnym&catid=16:ciekawe-ksiki&Itemid=27
Dla mnie prawo nabyte jest kolokwialnie mówiąc po 15 latach służby. Czym innym gwarancja prawa nabytego( choć i tutaj słowo gwarancja nie pasuje), a czym innym obietnica ZArządu. :straz:

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2329 dnia: Sierpień 04, 2011, 13:21:50 »
Porozumienie, czy manifestacja we Wrocławiu?

Cytuj
Związkowcy zapowiadają zorganizowanie we wrześniu ogromnej manifestacji we Wrocławiu jeśli rozmowy ze stroną rządową w sprawie reformy systemu emerytalnego służb mundurowych nie zakończą się porozumieniem.

W artykule zatytułowanym "Mundurówki w dwóch wariantach" Dziennik Gazeta Prawna podsumowuje dotychczasowy stan rozmów w Zespole Rządowo - Związkowym do spraw reformy systemu emerytalnego służb mundurowych. Przed zapowiedzianym na 30 sierpnia 2011' spotkaniem zespołu istnieją trzy obszary, które dzielą negocjatorów związkowych i rządowych. Dzięki relacjom zamieszczanym na naszej stronie wiemy, że spornymi sprawami są nadal: minimalny wiek emerytalny, trzecia grupa inwalidzka, która umożliwia łączenie renty z pracą i wysokość maksymalnego wymiaru emerytury w nowym systemie.

Autor artykułu, Grzegorz Osiecki przypomina, że rząd ustami ministra Rostowskiego straszył związkowców, że jeśli nie zgodzą się na propozycje rządowe, to po wyborach służby mundurowe zostaną wdrożone do powszechnego systemu ubezpieczeń. Zapowiedzi ministra w kontekście wątpliwego pozostania u steru władzy po wyborach najlepiej skomentujemy cytując dzielnego wojaka Szwejka, który słowa ministra finansów nazwałby "grozą nienarodzonego"...

Autor artykułu podkreśla jednak, że rządowi zależy na tym, żeby w trakcie kampanii wyborczej móc pochwalić się porozumieniem w sprawie reformy mundurówek i dodatkowo zamieszcza wypowiedź wiceprzewodniczącego NSZZ Policjantów - Andrzeja Szarego - "...Jeśli jednak ugody nie będzie, związkowcy zapowiadają pokaz siły. W połowie września zamierzają urządzić wielką manifestację we Wrocławiu, gdzie akurat w ramach prezydencji zbiorą się ministrowie finansów wszystkich krajów UE. Chcą tam przedstawić swoje stałe postulaty, m.in. wzrost minimalnej płacy do połowy przeciętnego wynagrodzenia. – Uważamy, że najlepszym adresatem naszych żądań jest minister finansów – mówi Andrzej Szary ze Związku Zawodowego Policjantów..."

http://www.nszzp.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=989:porozumienie-czy-manifestacja-we-wrocawiu&catid=1:aktualnoci-nszz-policjantow&Itemid=30

Mundurówki w dwóch wariantach

Cytuj
30 sierpnia ma się odbyć kolejne spotkanie związkowców i strony rządowej w sprawie mundurówek. Niewykluczone, że dojdzie w końcu podczas niego do porozumienia między obiema stronami.

Jeśli jednak ugody nie będzie, związkowcy zapowiadają pokaz siły. W połowie września zamierzają urządzić wielką manifestację we Wrocławiu, gdzie akurat w ramach prezydencji zbiorą się ministrowie finansów wszystkich krajów UE. Chcą tam przedstawić swoje stałe postulaty, m.in. wzrost minimalnej płacy do połowy przeciętnego wynagrodzenia. – Uważamy, że najlepszym adresatem naszych żądań jest minister finansów – mówi Andrzej Szary ze Związku Zawodowego Policjantów.

Z drugiej strony – jak ustalił „DGP” – PO zależy, aby pochwalić się w kampanii wyborczej porozumieniem w sprawie reformy mundurówek. Na razie rząd straszy związki, że jeśli nie dojdzie do ugody teraz, to po wyborach może przeforsować znacznie radykalniejszy wariant reformy, np. włączenie służb mundurowych do systemu powszechnego. Ale związkowcy argumentują z kolei, że wątpliwe jest, by PO mogła rządzić samodzielnie. A jeśli powstanie koalicja z PSL czy SLD, to i tak nie będzie zgody w emeryturach mundurowych.

W tej chwili rząd i związki dzielą trzy sprawy. Przede wszystkim minimalny wiek emerytalny. Związkowcy służb mundurowych chcą, aby funkcjonariusze i żołnierze mogli przechodzić na emeryturę najwcześniej po ukończeniu 50 lat. Natomiast rząd obstaje przy swoim pierwotnym postulacie – 55 latach. – Nie ma żadnych przesłanek ku temu, aby policjanci czy żołnierze nie mogli pracować do 55. roku życia. Jeśli komuś nie pozwala na to zdrowie, może pójść na rentę – mówi dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek, główna ekonomistka PKPP Lewiatan.

Drugim punktem spornym jest trzecia grupa inwalidzka, która umożliwia łączenie renty z pracą. Związkowcy chcą wprowadzenia okresu przejściowego, w którym obowiązywałyby stare reguły. Rząd się na to nie zgadza, bo to jedyne rozwiązanie w całej reformie, które przynosi natychmiastowe korzyści. Według wyliczeń, które zostały przedstawione podczas prac zespołu związkowo-rządowego, dzięki takiej zmianie budżet zyskiwałby 1 mld zł rocznie.

Trzeci punkt, w którym iskrzy, to kwestia maksymalnego wymiaru emerytury w nowym systemie. Rząd chce, aby – tak jak obecnie – wynosiła ona 75 proc., podczas gdy związkowcy żądają 80 – 85 proc. – Jeśli maksymalna emerytura nie zostanie podniesiona, to obecnie służący funkcjonariusze nie będą mieli żadnego powodu, aby przejść do nowego systemu emerytalnego – argumentuje Andrzej Szary.

Eksperci uważają jednak, że rząd nie powinien w tej sprawie zmieniać stanowiska, bo zasadnicze korzyści nowy system da za ćwierć wieku, gdy pierwsze roczniki policjantów czy żołnierzy będą przechodziły na emeryturę według nowych zasad, a wówczas stopa zastąpienia w powszechnym systemie emerytalnym (czyli relacja emerytury do ostatniej pensji) będzie sporo poniżej 50 proc. ostatniego wynagrodzenia. To oznaczałoby, że różnice między emeryturami w systemie powszechnym i mundurowym tylko by się pogłębiły. – Nie powinniśmy budować kolejnego systemu przywilejów, które trzeba będzie zmieniać za kilka lat – przestrzega dr Starczewska-Krzysztoszek.

W najważniejszej sprawie – wydłużenia okresu służby – związkowcy i rząd już się porozumieli. Policjanci, żołnierze i funkcjonariusze Straży Granicznej mieliby przechodzić na emeryturę po 25 latach służby. Obecnie jest to możliwe już po 15 latach.

http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/536074,mundurowki_w_dwoch_wariantach.html

Offline Czerwony Diabeł

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2330 dnia: Sierpień 04, 2011, 20:53:36 »
Mam pytanko.Czy dodatek mieszkaniowy dolicza się do emerytury jeżeli takowy się pobierało?
A co to jest dodatek mieszkaniowy???
« Ostatnia zmiana: Sierpień 04, 2011, 21:34:02 wysłana przez robn »

Offline fireman5

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2331 dnia: Sierpień 04, 2011, 21:24:32 »
@Czerwony Diabeł nie dolicza się.

 :szalony:

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2332 dnia: Sierpień 10, 2011, 16:20:17 »
Trzy rzeczy do zmiany w armii

Cytuj
Kluczem do reformy armii nie są dymisje ani rozwiązanie 36. specpułku. Wojskowych demoralizuje system emerytalny oraz kryzys zaufania w najwyższej kadrze

Przez ostatnich dziesięć lat armia radykalnie się zmieniła. Największy wpływ miało wstąpienie do NATO i operacje w Iraku oraz Afganistanie. Ale nadal potrzebuje ona nowocześniejszego sprzętu i szkolenia. Nowy minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak nie przedstawił jeszcze swojego programu. Są jednak sprawy, których od lat nie udaje się zmienić, a które wpływają na bezwład w zarządzaniu siłami zbrojnymi. Jeśli tak zostanie, za kilka lat znów będziemy świadkami jakiejś katastrofy, zaś minister obrony powie, że o pewnych sprawach "nie wiedział".

1. Podwójne podporządkowanie najwyższych oficerów. Ich bezpośrednim zwierzchnikiem jest minister obrony, ale wręczającym awanse i dymisje - prezydent. Minister wyznacza, ale to prezydent decyduje o awansach generalskich, nominacjach, m.in. na szefa sztabu czy dowódcę rodzajów sił zbrojnych.

W przypadku konfliktu między prezydentem i rządem armia jest niesterowalna. Powstaje atmosfera podejrzeń i tworzą się koterie w armii, bo niżsi oficerowie "podczepiają" się pod określonego dowódcę. Za czasów prezydenta Lecha Kaczyńskiego i ministra Bogdana Klicha byli generałowie "prezydenccy" i "rządowi". Dlatego Klich nie był w stanie odwołać gen. Andrzeja Błasika, dowódcy wojsk lotniczych (nawet gdyby w jakiś sposób wykrył, że ten przedstawia mu fałszywe informacje na temat poprawy bezpieczeństwa lotów po katastrofie CAS-y). Gen. Błasika popierał prezydent Lech Kaczyński.

Gen. Waldemarowi Skrzypczakowi najpierw prezydent Lech Kaczyński nie chciał przedłużyć kadencji dowódcy wojsk lądowych, ale poparł go szef MON. Gdy szef MON chciał odwołać Skrzypczaka, bo w 2009 r. skrytykował cywilne kierownictwo, Skrzypczak wyraźnie grał na poparcie prezydenta (ostatecznie Lech Kaczyński podpisał dymisję).

2. System emerytalny. Mundurowy system emerytalny jest demoralizujący, szczególnie dla wyższych oficerów i specjalistów. Oficerowi ze stopniem generała czy pułkownika nie opłaca się służyć w wojsku. Wojskowy może odejść na emeryturę po 15 latach służby (wliczając w to naukę w szkole wojskowej). Otrzyma 40 proc. emerytury. Emerytem może zostać 34-letni żołnierz, który służył ojczyźnie 10 lat. Każdy następny rok w wojsku to dodatek 2,8 proc. do emerytury. Z wojska najbardziej „opłaca się” odejść po 20 i 25 latach. Podstawą emerytury jest pensja z dodatkami - to najlepsze dla specjalistów i oficerów pełniących funkcje dowódcze. Do tego jest bardzo korzystny system odpraw, a na emeryturze byli żołnierze mogą dorabiać.

Dlatego tak łatwo odchodzili piloci z 36. specpułku oraz specjaliści z lotnictwa transportowego. Otrzymywali emeryturę i znajdowali pracę w cywilu. Na ich miejsce przychodzili nowi, młodsi, szybciej i gorzej wyszkoleni, którzy nie przestrzegali standardów bezpieczeństwa, ale dysponowali nowoczesnym sprzętem.

Przez system emerytur dochodzi do sytuacji patologicznych. Jak np. sprawa oficera w stopniu generała, wybitnego specjalisty o "trudnym charakterze", którego minister przekonywał, by został w wojsku. Generał uznał, że posadzenie go zbyt daleko na koncercie orkiestr dętych w Krakowie to próba godzenia w jego honor i zapowiedział złożenie raportu o odejściu z armii.

Inny przypadek: najmłodszy generał w polskim wojsku, 43-letni gen. Tomasz Bąk, niemal w przeddzień rozpoczęcia misji odmówił wyjazdu z przygotowanymi przez niego żołnierzami do Afganistanu. Bardziej opłacała mu się emerytura.

3. Kompleksowa reforma dowodzenia. Podczas nominacji nowego ministra obrony mówił o tym prezydent Bronisław Komorowski. Mimo redukcji sił zbrojnych do 100 tys. żołnierzy nie zredukowano liczby dowództw. Niektóre z formalnego punktu widzenia mają te same kompetencje.

Wojskiem dowodzi Sztab Generalny (instytucja planistyczna, dowódcza i kontrolna). Ponadto są dowództwa: Marynarki Wojennej, Sił Powietrznych, Sił Lądowych. Ostatnio przybyło Dowództwo Operacyjne oraz Dowództwo Wojsk Specjalnych (podległe bezpośrednio szefowi sztabu).

Te dowództwa powstawały nie tylko z potrzeby chwili, ale także dlatego, że szef MON chciał mieć "swojego" generała na swoim stanowisku obok generała prezydenckiego.

Wymienione zmiany wydają się oczywiste, ale mogą być przeprowadzone jedynie wspólnie przez rząd, prezydenta i Sejm. Zapewne konieczna będzie nowelizacja konstytucji. A to wydaje się trudniejsze niż wypisanie wniosków o dymisję.

http://wyborcza.pl/1,75478,10085388,Trzy_rzeczy_do_zmiany_w_armii.html
« Ostatnia zmiana: Sierpień 10, 2011, 16:36:04 wysłana przez grzela »

Offline apap000

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 200
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2333 dnia: Sierpień 11, 2011, 09:59:23 »
jak to wyborcza, czyli nic nowego tylko propaganda rządowa

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2334 dnia: Sierpień 15, 2011, 11:47:58 »
Następne przedwyborcze obietnice dla służb mundurowych, tym razem dla MON.

SLD chce ponadpartyjnego porozumienia o armii

Cytuj
SLD chce m.in. by co czwarta złotówka w budżecie MON była przeznaczana na nowy sprzęt. Domaga się także partnerskiego porozumienia z żołnierzami dotyczącego systemu emerytalnego. Według Sojuszu, punktem wyjścia mogą być propozycje: minimalny staż uprawniający do odejścia na emeryturę - 25 lat; minimalny wiek uprawniający do pełnej emerytury - 50 lat. System ten - zaznacza partia - nie obejmowałby żołnierzy i funkcjonariuszy, którzy już są w służbie.

SLD opowiada się też za podniesieniem wskaźnika wynagrodzeń żołnierzy z 2,60 do 2,84, tak by zajmowali oni "należną im pozycję w służbach mundurowych". Sojusz chce także zakończenia misji bojowej w Afganistanie w 2012 roku.

http://wyborcza.pl/1,75248,10113982,SLD_chce_ponadpartyjnego_porozumienia_o_armii.html#ixzz1V4E4L3kL




Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2335 dnia: Sierpień 24, 2011, 08:36:55 »
Cytuj
Spotkanie Zespołu Związkowo - Rządowego ds. Reformy Systemu Emerytalnego Służb Mundurowych, odwołane w związku z chorobą przewodniczącego zespołu ministra Michała Boni, odbędzie się 30 sierpnia 2011' w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Prezydium ZG NSZZP upoważnia swoich przedstawicieli e zespole rządowo - związkowym do podpisania porozumienia uwzględniającego dotychczas ustalone warunki brzegowe, w tym przede wszystkim:
1. utrzymanie systemu zaopatrzeniowego służb mundurowych;
2. pierwsze uprawnienia emerytalne w nowym systemie po 25 latach służby i w wieku 50 lat;
3. zachowanie odrębnego orzecznictwa rentowego;
4. podstawą wymiaru emerytury będzie uposażenie na ostatnio zajmowanym stanowisku;
5. nowy system emerytalny obejmie wyłącznie osoby, które podejmą służbę po wejściu w życie nowej ustawy.

http://www.nszzp.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1039:spotkanie-zespou-zwizkowo-rzdowego-&catid=1:aktualnoci-nszz-policjantow&Itemid=30


Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2336 dnia: Sierpień 27, 2011, 10:43:33 »
O mundurówkach w debacie

Temat reformy emerytur mundurowych poruszany był w debacie, jaka odbyła się wczoraj z udziałem premiera Donalda Tuska i wicepremiera Waldemara Pawlaka w kanale Polsat News.

Cytuj
19.41 - Jarosław Gugała pyta o KRUS, służby mundurowe i inne przywileje różnych grup społecznych. Dlaczego nie jest to reformowane?
19:42 - Tusk wypomina Pawlakowi, że KRUS nie zniknie, bo ma obrońcę w postaci PSL. Przywileje górników porównuje z innymi, bardziej zamożnymi grupami, którym trudno odebrać prawa nabyte. Reformowanie będzie dalej się odbywać, ale tylko w stosunku do tych grup, które dopiero zaczną pracować.
19.45 Waldemar Pawlak broni przywilejów rolników. Uważa, że dziennikarze niesprawiedliwie ich atakują. Niektórzy rolnicy otrzymują emeryturę w wysokości 700 zł. Emerytury mundurowe powinny być zreformowane w kierunku wydłużenia wieku emerytalnego. Lepiej nie włączać ich do systemu powszechnego - uważa Pawlak.
19:47 - premier Tusk dopowiada, że reforma mundurówek oznacza wbrew pozorom wyższe wydatki w najbliższych latach, dlatego trzeba też robić to racjonalnie. Premier również jest za dłuższą służbą, ale chce, żeby policjanci zarabiali też więcej. Tyczy się to również nauczycieli.

http://www.nszzp.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1048:o-mundurowkach-w-debacie&catid=1:aktualnoci-nszz-policjantow&Itemid=30

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,10182727,Pierwsza_debata_wyborcza__tylko_Tusk__Pawlak_i___.html

gosc.

  • Gość
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2337 dnia: Sierpień 27, 2011, 17:38:05 »
Nie wiem czy zruciliście uwagę że Tusk mówił że nie zmieni emerytury dla tych co mają prawa nabyte i już nie mówił o tym że reforma nie dotnie tych co są już w służbie ale nie maja praw nabytych (czyli tych co nie maja jeszcze 15 lat), i dlatego apeluje do związkowców przed spotkaniem 30.08. alby podpisali to porozumienie, puki strona rządowa nic nie mówi o reformie która dotnie już pracujących, bo po wyborach na 99% reforma dotnie również tych co nie będą mieć 15 lat służby i wtedy będziemy mówić że sami sobie zgotowaliśmy ten los

Offline firepl

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
  • w stanie spocz.
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2338 dnia: Sierpień 27, 2011, 19:02:44 »
To jest dokładnie tak jak z obwodnicą Wrocławia , wczoraj Pan zapewniał że obwodnice będą bezpłatne  (do wyborów) ale bramki dziś ustawiają  he he.
W ani jedną obietnice nie wierzę, pozamiatają nas jak nic.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2339 dnia: Sierpień 29, 2011, 10:25:37 »
Premier za włączeniem służb do ZUS

Cytuj
W trakcie debaty premier Donald Tusk stwierdził:

"...nie możemy i nie chcemy zabierać praw nabytych. Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego w tej sprawie jest poza dyskusją, ten kto na dzień dzisiejszy jest beneficjentem (policjant, górnik, rolnik) "przywileju" emerytalnego temu nic nie zabierzemy, chcę aby przyjęci do służby np. od 1 stycznia 2013 roku byli powoli włączeni do ZUS, jednak będzie to bardziej kosztowne i mundurowi będą musieli więcej zarabiać, służba to nie kokosy, marne pieniądze, brak prestiżu i dlatego zabranie przywilejów to większe koszty dla budżetu..."

Z kolei wicepremier Waldemar Pawlak zaprezentował inne stanowisko w sprawie emerytur mundurowych:

"...o nowym systemie należy dyskutować, włączenie mundurówek do systemu powszechnego jest gorsze i kosztowne, funkcjonariusze powinni pracować dłużej niż 25 lat, jednak podstawa wymiaru emerytury powinna wynosić nawet 100 %, przejechanie się i wyrzucenie ze służby w latach 2006 - 2007 było podyktowane politycznie i spowodowało nieuzasadnione odejścia ze służb wielu doświadczonych, wyszkolonych z pasją funkcjonariuszy..."

http://www.nszzp.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1050:premier-za-wczeniem-sub-do-zus&catid=1:aktualnoci-nszz-policjantow&Itemid=30

Offline firepl

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
  • w stanie spocz.
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2340 dnia: Sierpień 30, 2011, 09:14:57 »
"kto na dzień dzisiejszy jest beneficjentem" tak jak tu ktoś napisał  prawa nabyte masz jak jesteś już na emeryturce he he .
Teraz Panowie obudzimy się z rączkami w nocniczkach prawdopodobnie kto napisał raport ten wygrał, wyszło co chcą zrobić .. do ZUS-u taki zamysł był od początku a reszta to mydlenie oczu i przeciąganie na zwłokę  do wyborów, wyszło szydło z worka  może przez przypadek , a może celowo by zdobyc wieksze poparcie u wyborcow ( zabierzemy tym nierobom ) naród  to lubi ,następne pociągniecie po ZUS będzie przejecie przez Starostę a na końcu to już ZGK  nas przejmie (Zakład gospodarki Komunalnej) zostaną OSP i komendy w dużych miastach powyżej 100 tys (czytaj miastach pow 100 tys,  nie powiatach) tak jest w Niemczech
Lepiej w naszej kochanej Straży to już było.
pozdrawiam

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2341 dnia: Sierpień 30, 2011, 10:54:34 »
włączenie wszystkich funkcjonariuszy do powszechnego systemu emerytalnego spowodowałoby koniecznośc przekazania składek do OFE w wysokości ca. 10 mld. PLN, nie wspominając o przeksięgowaniu pustego pieniadza do ZUS w wysokości 2,5-krotnie wyższej; skutki krótkoterminowe dla budżetu łatwo można sobie wyobrazić, a pamietajcie, że deficyt budżetowy skutkuje zwiększeniem długu publicznego (czymś go czeba niestety pokryć - nawet "pusty" pieniądz jest de facto długiem, nie mówiąc o tym, że napędza spiralę inflacji); na takie posunięcie nie zdecydowałby się nawet ignorant pełniący funkcję ministra od kasy, chyba, że chciałby powtórkę z Węgier, ale na to mu padre nie pozwoli;) - władza jest jak narkotyk - oni nie chcą jej oddać, chociaz trzeba przyznać, że nie chca też brać odpowiedzialności za jej sprawowanie (duża część społeczeństwa jest przekonana, że za obecną sytuację gospodarczą odpowiada wyłącznie globalny kryzys i oczywiście PIS); zastanówcie się dlaczego wycofano się w 2003r. z włączenia funkcjonariuszy do systemu powszechnego? odpowiedź jest prosta - jest to tańsze krótkofalowo, a patrząc długoterminowo koszty są takie same; a na plus systemu uposażeniowego można zapisać chociażby to, że dla wielu kandydatów jest to bodziec zachęcający do wstąpienia do służby; podsumowując - system uposażeniowy jest korzystniejszy dla budżetu i dla dobra służby; chociaż obcięcie profitów dla OFE może wskazywać na to, że ktoś może brać to pod uwagę, nawet w wersji objęcia systemem powszechym tych, którzy już nim byli objęci (przyjęci po 01.01.1999r); prawda jest taka, że małpy z brzytwą nie da się kontrolować, a ten pan z manierami barona taka małpą jest; najlepszy PR tego nie zmieni - ludzie w końcu to muszą zauważyć;
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline jeremiasz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 62

Offline firepl

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
  • w stanie spocz.
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2343 dnia: Sierpień 30, 2011, 20:21:22 »
Czyli scenariusz się sprawdza.. po wyborach znajdzie się byle pretekst by uzgodnienia zerwać i wprowadzić swoje zasady
« Ostatnia zmiana: Sierpień 30, 2011, 20:30:30 wysłana przez firepl »

Offline apap000

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 200

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2345 dnia: Sierpień 31, 2011, 16:43:30 »
Cytuj
Strony uwzględniając ustalenia dokonane podczas posiedzeń zespołu związkowa - rządowego ds. emerytur mundurowych oraz prac zespołów roboczych, porozumiały się co do:

1. funkcjonariusze/żołnierze zwolnienie ze służby nabywają prawo do emerytury z budżetu państwa w ramach odrębnego systemu zaopatrzeniowego,
2. nowy system emerytur mundurowych obejmie obligatoryjnie osoby, które zostaną przyjęte do służby po wejściu w życie nowego zaopatrzeniowego systemu emerytalnego,
3. funkcjonariusze/żołnierze pełniący służbę w dniu wejścia w życie ustawy będą mieć zagwarantowane prawo wyboru między obowiązującym a nowym systemem,
4. warunkiem nabycia uprawnień emerytalnych w nowym systemie przez funkcjonariusza/żołnierza zwolnionego ze służby, jest osiągnięcie w dniu zwolnienia 25 lat służby.

Strony do dalszych rozmów pozostawiają kwestie dotyczące:

1. wieku uprawniającego do świadczenia emerytalnego,
2. podstawy wymiaru emerytury,
3. wejścia w życie reformy systemu rent i orzecznictwa,
4. wzrostu i waloryzacji uposażeń w służbach mundurowych,
5. usunięcia zapisów ograniczających możliwość dłuższej aktywności zawodowej funkcjonariuszy/żołnierzy, które po uaktualnionych analizach będą przedmiotem rozmów między stroną rządową a stroną społeczną po powołaniu nowego rządu.

Mając na względzie wybory parlamentarne strony postanowiły zawiesić rozmowy na czas kampanii wyborczej.
Strony uznały, że rozmowy weszły w fazę dopracowywania szczegółowych rozwiązań, dlatego nie mogą być prowadzone pod presją wydarzeń politycznych.

http://www.nszzp.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1055:kocowy-komunikat-wspolny-zespou-&catid=1:aktualnoci-nszz-policjantow&Itemid=30

Media o komunikacie zespołu

http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/543103,mundurowki_juz_po_wyborach_rozmowy_w_sprawie_emerytur_przerwane_na_czas_kampanii.html

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,10202257,Reforma_mundurowek_po_wyborach___Nie_mozna_dzialac.html

Co uro(a)dził Zespół?

http://www.nszzp.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1057:co-uroadzi-zespo&catid=1:aktualnoci-nszz-policjantow&Itemid=30

Offline asp. sztab.

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2346 dnia: Sierpień 31, 2011, 20:03:10 »
„Wiem, że nic nie wiem” - współczuję wszystkim których los i przyszłość jest tak nieodpowiedzialnych rękach. Na szczęście za 30 dni emka i zasłużone wczasy.

Offline firepl

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
  • w stanie spocz.
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2347 dnia: Sierpień 31, 2011, 21:54:42 »
"Końcowa wspólna fotografia, jaką zamieściliśmy będzie zapewne z równą ciekawością oglądana w II połowie października, jak dzisiaj, bowiem umawianie się strony rządowej ze stroną związkową na dokończenie negocjacji po wyborach,  może być rozpatrywane wyłącznie w kategoriach kurtuazji i poprawności politycznej. Wszyscy podpisujący ten komunikat zdają sobie doskonale sprawę z tego, że o tym, czy spotkają się w tym samym gronie zadecydują wyborcy."

AMEN

Offline centurion

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2348 dnia: Wrzesień 01, 2011, 22:32:47 »
Jeżeli odejdę na emkę z 71% i załóżmy że dostanę na komisji lekarskiej 6% ,to czy będę mógł dorobić do emki bez ograniczeń finansowych tak jak to jest w przypadku odejścia z 75% .

strazak1982

  • Gość
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #2349 dnia: Wrzesień 01, 2011, 22:46:12 »
 :milcz:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2015, 16:40:44 wysłana przez strazak1982 »