Autor Wątek: jaka szkola????  (Przeczytany 8345 razy)

Offline nowy88

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 121
Odp: jaka szkola????
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 04, 2007, 10:37:09 »
116 osób na jedno miejsce?? to ile było miejsc?? cztery czy pięć??
 ^_^
nawet do dęblina jest mniej chętnych...
OT
apropo Dęblina to tam wcale nie ma tłumów... z tego co wiem mają tam problemy z zebraniem ludzi (oczywiscie zdolnych do takiego szkolenia). Powod prosty - zarobki w lotnictwie cywilnym (firmach transportowych) są nawet 5 razy (!) wyższe. Poza tym trzeba mieć ukończone wyższe studia i uregulowany stosunek do wojska.

co do tematu to co roku jest wlasnie srednio (do kazdej z aspirantek) po 13-16 osob na miejsce.  Także do nauki! :P
« Ostatnia zmiana: Listopad 11, 2007, 15:49:09 wysłana przez nowy88 »

Offline Kangoor

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
  • niby strażak ;)
Odp: jaka szkola????
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 13, 2007, 08:54:12 »
do testów z fizy i chemi połowa nawet nie dochodzi :) rozumiem przyjechać i spróbować, ale przyjechać na egzaminy nie mając pojęcia jakie są wymagania sprawnościowe ? :]
Strażacy są nienormalni - gdy się pali to wszyscy ludzie uciekają - a oni idą w stronę ognia :)

Offline Komandos

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 164
  • Impossible is nothing...
Odp: jaka szkola????
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 13, 2007, 15:28:32 »
do testów z fizy i chemi połowa nawet nie dochodzi :) rozumiem przyjechać i spróbować, ale przyjechać na egzaminy nie mając pojęcia jakie są wymagania sprawnościowe ? :]

Ja te cyfry mam już od dwóch lat przed oczami, mialem troche szczęścia, wtedy trafiłem na strone firemana a potem tutaj i sie dowiedziałem co nie co, od tej pory nie było dnia zebym nie pomyślał o SA. A zapewne niektórzy to podchodzą do tego na zasadzie "spróbować nie szkodzi, może akurat..." a jeszcze inni dowiaduja sie o wymaganiach pod koniec 3 kalsy liceum, kiedy to zaczynają sobie zadawac pytanie "co dalej?"
     Ogień żyje, je, oddycha, nienawidzi.........

Offline ja_chce_do_psp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Odp: jaka szkola????
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 13, 2007, 19:16:05 »
No ja sie zdecydowalem, ze pojde do ktorejs ze szkol pozarniczych przed 3 klasa liceum. Na poczatku myslalem o SGSP, ale dowiedzialem sie jak jest naprawde z rekrutacja na ta uczelnie. Niby wszystkim brakuje nie wiele, ale malo kto bez "pleców" tam sie dostal. Niestety taka jest prawda. Dlatego postanowilem isc do SA PSP. Tak naprawde tutaj tez nie jest lepiej co do tej sprawiedliwej rekrutacji, no ale co zrobisz, to jest Polska. Wymagania, zarowne fizyczne jak i teoretyczne, znam juz od ponad roku i mysle, ze bedzie dobrze. Pozdrawiam

PS. do Komandosa: jezeli ktos jest dobry fizycznie i ma troche pojecia o chemii i fizie to moze i 14 maja sie zdecydowac, zeby isc do SA PSP. Gorzej z tymi co przez cala edukacje na w-fie siedzieli pod sciana i teraz mysla sobie: "bede strazakiem, to takie fajne trzymac sikawke, wystarczy, ze umiem truchtem biegac, na pewno sie dostane"
"My wyruszamy do akcji nie po to, aby ogień gasić, lecz aby zachować mieszkanie, zapewnić egzystencję i zachować społeczne struktury"

gzyms

  • Gość
Odp: jaka szkola????
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 14, 2007, 20:29:55 »
taaa... jak dobrze zdasz testy teoretyczne to sprawnościowy wystarczy na limitach przelecieć. wiem bo moi znajomi tak się dostali. A jeśli nie jesteś dobry z fizy i z chemi to sprawnościowy musisz prawie na maksach lecieć żeby się dostać

Offline Bartek_mława

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 101
Odp: jaka szkola????
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 28, 2007, 14:45:27 »
witam wszystkich przyszłych strażaków. :wacko:Jeśli chodzi o wybór Aspirantek to chciałem sie dowiedzieć czy można do dwóch naraz startować?:)Gdyż w Poznaniu są 27-28czerwca a w Częstochowie 2-3lipca:):)Mogę do obu wystartować??:) :mellow:

Offline Kangoor

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
  • niby strażak ;)
Odp: jaka szkola????
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 28, 2007, 15:12:56 »
a skąd wiesz kiedy są w poznaniu ? przeciez na ich stronie nie ma daty
Strażacy są nienormalni - gdy się pali to wszyscy ludzie uciekają - a oni idą w stronę ognia :)

Offline Bartek_mława

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 101
Odp: jaka szkola????
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 28, 2007, 15:39:32 »
wogoel teraz tak zjeb***li ta stronke w poznaniu terz nic si eniemozna z niej dowiedziec. no zakladam ze beda tak jhak w tamtym roku. w krakowie sa 27-28 wiec w poznaiu tez tak powinno byc. w czestochowie i krakowie juz sa potwierdzone terminy.wiec jest roznica praweie tyg. to wiec mozna do obu szkol wystartowac??

Offline nowy88

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 121
Odp: jaka szkola????
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 28, 2007, 15:41:39 »
Bartek, ale na stronie SA Kraków są podane jeszcze stare dane, na 2006 rok.

Offline Bartek_mława

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 101
Odp: jaka szkola????
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 28, 2007, 15:45:45 »
ups no fakt;/ moze dlatego wlasnie ze 29czerwca bede wyniki matur i na 2-3 lipa przeniesli;/ bylo by fajnie a jeszcze lepiej jak by do 3 aspirantek byly inne terniny chodziaz kilka dni zeby na dwa sie zalapac:) A Ty widze za ciagle na biezaco jestes poinformowany:)