Autor Wątek: Pomoc finansowa na zakup mieszkania  (Przeczytany 22134 razy)

Offline Yurczi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Pomoc finansowa na zakup mieszkania
« Odpowiedź #75 dnia: Listopad 06, 2020, 22:32:24 »
Jako 'odbiór domu' rozumiesz wydanie pozwolenia na użytkowanie?

Offline Harmful

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 338
Odp: Pomoc finansowa na zakup mieszkania
« Odpowiedź #76 dnia: Listopad 07, 2020, 10:08:28 »
Tak

Offline Yurczi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Pomoc finansowa na zakup mieszkania
« Odpowiedź #77 dnia: Listopad 07, 2020, 12:55:43 »
Tak
A skąd zatem jest ta różnica? Bo wydaje mi się, że potrzeby mieszkaniowe nabywasz z chwilą stania się właścicielem mieszkania lub otrzymania pozwolenia na użytkowanie domu. Dlaczego można złożyć wniosek później w przypadku mieszkania? Wyczerpmy temat, aby nikt już nie miał wątpliwości.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.444
Odp: Pomoc finansowa na zakup mieszkania
« Odpowiedź #78 dnia: Listopad 07, 2020, 16:51:41 »
Bo jak wybudujesz to nie masz czego budować.

Offline Krzysztof_strazak

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Pomoc finansowa na zakup mieszkania
« Odpowiedź #79 dnia: Luty 20, 2021, 20:32:42 »
Cześć wszystkim,

Czy ktoś z Was się orientuje, czy otrzymam pomoc finansową na wybudowanie domu, jeśli będę już posiadał mieszkanie?

Jestem w takiej sytuacji, że za kilka miesięcy powinienem zostać strażakiem mianowanym na stałe. Aktualnie planuję kupić mieszkanie. Jeżeli mieszkanie kupię po mianowaniu na stałe, to otrzymam 2980 zł na zakup tego mieszkania. Jeżeli kupie je przed mianowaniem na stałe, to nie otrzymam 2980zł. Co w sytuacji, jeżeli mieszkanie kupie przed mianowaniem na stałe (nie otrzymam na nie pomocy), a za kilka lat będę chciał wybudować dom? Czy wtedy otrzymam pomoc finansową na wybudowanie domu? Czy może jednak nie będzie mi się należała pomoc finansowa na wybudowanie domu bo już mam mieszkanie (mimo, że nie brałem na zakup tego mieszkania pomocy finansowej)?

Generalnie wszystko się sprowadza do tego czy lepiej mi teraz kupować mieszkanie (nie dostanę pomocy finansowej na jego zakup, ale może dostanę w przyszłości pomoc finansową na budowę domu?) czy czekać te kilka miesięcy i dopiero po mianowaniu na stałe kupić mieszkanie, na którego zakup dostanę pomoc finansową (i oczywiście w przyszłości nie dostanę już pomocy na budowę domu)

Moja sytuacja jest dość nietypowa i nie jestem w stanie znaleźć podstawy prawnej. Może ktoś mógłby mi pomóc, ewentualnie podać podstawę prawną?

Offline wojtek111

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 127
Odp: Pomoc finansowa na zakup mieszkania
« Odpowiedź #80 dnia: Luty 20, 2021, 22:52:56 »
Cześć wszystkim,

Czy ktoś z Was się orientuje, czy otrzymam pomoc finansową na wybudowanie domu, jeśli będę już posiadał mieszkanie?

Jestem w takiej sytuacji, że za kilka miesięcy powinienem zostać strażakiem mianowanym na stałe. Aktualnie planuję kupić mieszkanie. Jeżeli mieszkanie kupię po mianowaniu na stałe, to otrzymam 2980 zł na zakup tego mieszkania. Jeżeli kupie je przed mianowaniem na stałe, to nie otrzymam 2980zł. Co w sytuacji, jeżeli mieszkanie kupie przed mianowaniem na stałe (nie otrzymam na nie pomocy), a za kilka lat będę chciał wybudować dom? Czy wtedy otrzymam pomoc finansową na wybudowanie domu? Czy może jednak nie będzie mi się należała pomoc finansowa na wybudowanie domu bo już mam mieszkanie (mimo, że nie brałem na zakup tego mieszkania pomocy finansowej)?

Generalnie wszystko się sprowadza do tego czy lepiej mi teraz kupować mieszkanie (nie dostanę pomocy finansowej na jego zakup, ale może dostanę w przyszłości pomoc finansową na budowę domu?) czy czekać te kilka miesięcy i dopiero po mianowaniu na stałe kupić mieszkanie, na którego zakup dostanę pomoc finansową (i oczywiście w przyszłości nie dostanę już pomocy na budowę domu)

Moja sytuacja jest dość nietypowa i nie jestem w stanie znaleźć podstawy prawnej. Może ktoś mógłby mi pomóc, ewentualnie podać podstawę prawną?
Nie dostaniesz pomocy mieszkaniowej mając mieszkanie na własność nie ma takiej opcji.
Rób tak żeby dostać pomoc przy zakupie mieszkania, ja będąc kawalerem dostałem ponad 5 tys brutto czyli dwie normy. Jeśli by Ci się udało zmienić stan cywilny to już wtedy przysługują Ci 3 normy.

Offline Krzysztof_strazak

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Pomoc finansowa na zakup mieszkania
« Odpowiedź #81 dnia: Luty 21, 2021, 11:28:02 »
Na jakiej podstawie kawalerowi przysługują 2 normy zaludnienia (czyli ponad 5 tys pomocy na zakup mieszania)?

W par. 3 ust. 3 Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 18 listopada 2005 r. w sprawie przydziału i zwalniania lokali mieszkalnych oraz kwater tymczasowych przysługujących strażakom Państwowej Straży Pożarnej, a także warunków zamiany lokali mieszkalnych jest napisane "strażakowi samotnemu przysługują dwie normy zaludnienia"

Słyszałem, że w niektórych komendach samotny strażak dostaje tylko 3 tys zł pomocy na zakup mieszkania (czyli jakby przysługiwała mu 1 norma zaludnienia) Na jakiej podstawie ktoś ustala, że samotnemu strażakowi przysługuje jedna norma zaludnienia?



Offline Harmful

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 338
Odp: Pomoc finansowa na zakup mieszkania
« Odpowiedź #82 dnia: Luty 21, 2021, 21:31:52 »
kawaler - 2 normy
żonaty - 3 normy
żonaty i dziecko - 3 normy
żonaty i 2x dziecko - 4 normy
wszystko inne jest niezgodne z prawem.

Offline denoviro

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Pomoc finansowa na zakup mieszkania
« Odpowiedź #83 dnia: Marzec 07, 2021, 22:11:19 »
Człowieku przedzwoń do kwatermistrzostwa do KG ja tak zrobiłem .A co do tego czy dostaniesz po zakupie mieszkania na dom TAK ale mieszkanie nie może mieć więcej niż 7m2 powierzchni mieszkalnej na osobę choć ustawa mówi że od 7 do 11.Przerabiałem to i życzę POWODZENIA😀