Autor Wątek: Pomoc finansowa na zakup mieszkania  (Przeczytany 22020 razy)

Offline forest

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Pomoc finansowa na zakup mieszkania
« dnia: Luty 20, 2007, 13:30:01 »
Jak wyglada sprawa z pomoca finansowa na zakup mieszkania przez strazaka bedacego na stazu :huh: Jezeli kupi mieszkanie, to czy w okresie stazu lub nawet po nim cos takiego przysluguje. Jaka jest podstawa prawna :huh:
Pozdrawiam

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Pomoc finansowa na zakup mieszkania
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 20, 2007, 14:01:45 »
Z tego co wiem (a przepisy tak szybko się zmieniają) To na stażu taka pomoc nie przysługuje , zaraz po skończeniu stażu możesz o taką pomoc pisać i , jeżeli ją  otrzymasz to zostanie ci anulowana  po 10 latach służby (beż stażu) kwota jaką możesz mieć  jest przeliczana  od osób w twojej rodzinie ( TY,żona i dzieci)..Także proponuje nic nie kupować  na stażu  bo stracisz prawo do Braku mieszkania , i pomoc finansowa bujdzie się ...no wiesz ..Pozdrawiam

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Pomoc finansowa na zakup mieszkania
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 20, 2007, 16:19:34 »
A ile wynosi aktualnie pomoc finansowa na "głowę" ??
Najlepiej netto .

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Pomoc finansowa na zakup mieszkania
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 20, 2007, 17:07:02 »
Nie kupuj mieszkania w trakcie trwania służby przygotowawczej bo wtedy "pozamiatane" - pomoc Ci nie będzie przysługiwać.

Geddeonie - ta kwota nie zmieniła się od lat - 2980,00 zł/normę zaludnienia

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Pomoc finansowa na zakup mieszkania
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 20, 2007, 18:33:21 »
Czyli nic się nie zmieniło...... licząc 3 osobową(razem) rodzinę w moim mieście można za to kupić 1,76 m2 mieszkania...  ^_^

Offline firepl

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
  • w stanie spocz.
Odp: Pomoc finansowa na zakup mieszkania
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 20, 2007, 19:03:40 »
 w 2000 roku na 3 osoby dostałem 12 ,000 tys. Ale macie rację na stażu nie przysługuje radzę się wstrzymać bo stracisz.

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Pomoc finansowa na zakup mieszkania
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 20, 2007, 19:11:01 »
to ile ty masz norm dodatkowo?

Offline forest

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Pomoc finansowa na zakup mieszkania
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 20, 2007, 20:14:30 »
Witam
Z tego co sie dowiedzialem w mojej komendzie; to jak kupie mieszkanie na stazu moge sie upiegac o pomoc finansowa po jego ukonczeniu. Podobno prawo w tym przypadku dziala wstecz, tzn jak kupie to mi dadza pozniej.

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Pomoc finansowa na zakup mieszkania
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 20, 2007, 21:48:50 »
Witam
Z tego co sie dowiedzialem w mojej komendzie; to jak kupie mieszkanie na stazu moge sie upiegac o pomoc finansowa po jego ukonczeniu. Podobno prawo w tym przypadku dziala wstecz, tzn jak kupie to mi dadza pozniej.

Tak tylko ich słuchaj , kup mieszkanie , wymelduj się od rodziny , a na pewno dostaniesz pomoc..Jedzie mi tu czołg  ^_^

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline bombello1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Pomoc finansowa na zakup mieszkania
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 20, 2007, 21:56:08 »
hm,pierwsze słysze o takim czymś,może robią cię w konia.Jeżeli jednak nie to ciekawe czy jak ja dostałem mieszkanie komunalne na stażu to czy moge się ubiegać o dopłate po jego
ukończeniu.

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Pomoc finansowa na zakup mieszkania
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 20, 2007, 22:10:07 »
hm,pierwsze słysze o takim czymś,może robią cię w konia.Jeżeli jednak nie to ciekawe czy jak ja dostałem mieszkanie komunalne na stażu to czy moge się ubiegać o dopłate po jego
ukończeniu.

Nie słyszałem o takiej opcji , no chyba ze coś w tym paragrafie się zmieniło a my tego nie wiemy tak jak zasiłkiem pogrzebowym (niepoinformowani na czas stracili prawo do niego ) U nas zawsze było ,ze ten kto ma: własne M , komunalne ,dom ,itp. nie może liczyć na pomoc finansową ani na brak lokalu .

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Pomoc finansowa na zakup mieszkania
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 20, 2007, 22:13:24 »
Przed chwilą rozmawiałem z kwatermistrzem i potwierdza mi to co ci napisałem.
Nie kupuj, czekaj, kup po wejściu do służby stałej.

Offline bombello1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Pomoc finansowa na zakup mieszkania
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 20, 2007, 22:46:31 »
Co do zasiłku pogrzebowego, jest jakiś tam okres w którym możesz się o niego ubiegać po jego upływie wszystko zależy od komendanta może ci przyznać ale nie musi (nasz komendant występował do prawnika o interpretacje prawną przepisu)niestety było nas za dużo więc nie odstąpił od tego określonego czasu,powiedział nam że gdyby było nas 3-4 to tak ale 8 to za dużo

Offline forest

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Pomoc finansowa na zakup mieszkania
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 21, 2007, 14:09:20 »
Przed chwilą rozmawiałem z kwatermistrzem i potwierdza mi to co ci napisałem.
Nie kupuj, czekaj, kup po wejściu do służby stałej.

Wlasnie o to mi chodzilo, zeby sie dowiedziec w szerszym gronie strazackim co do pomocy finansowej. Ten kto mi powiedzial o tym ze moge smialo kupowac mieszkanie na stazu i ubiegac sie o pomoc po jego ukonczeniu zrobil to celowo. Tylko, ze jak sie to okaze 100% prawda, to zaufanie do przelozonych spadnie tez o 100%. Wtedy bedzie ufff... ufff.., a nie zaufanie. Jedno, co mi trzeba do upieczenia chleba, to podstawa prawna. Jesli ktos mial dostep do takiego paragrafu co do pomocy finansowej, niech mnie uswiadomi.  :huh:

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Pomoc finansowa na zakup mieszkania
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 21, 2007, 14:17:49 »
http://isip.sejm.gov.pl/servlet/Search?todo=open&id=WDU20052412034
Tekst w pdf - musisz mieć acrobata żeby to przeczytać

Offline forest

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Pomoc finansowa na zakup mieszkania
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 21, 2007, 14:43:38 »
Mario68 wielkie dzieki. W takim przypadku kazde wypowiedzi moich przelozonych trzeba przesiac przez bardzo drobne sitko.
Klamstwa.. klamstwa... klamstwa!!!!!??
Moze i niewiedza - sam juz nie wiem co o tym myslec :huh:
Pozdrawiam

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Pomoc finansowa na zakup mieszkania
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 21, 2007, 17:52:03 »
forest - a tak na przyszłość - nie idź po najmniejszej linii oporu i od razu nie pytaj. Spróbuj sam znaleźć odpowiedź! Dostęp do przepisów w necie masz nieograniczony:
1/ przez strony ZZ
2/ przez stronę KG
3/ przez stronę sejmu RP
4/ i wiele innych ..........

Wystarczy odrobina chęci. :mellow:

Offline ttt

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Pomoc finansowa na zakup mieszkania
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 29, 2007, 20:13:26 »
"Nie kupuj mieszkania w trakcie trwania służby przygotowawczej bo wtedy "pozamiatane" - pomoc Ci nie będzie przysługiwać."

Sam nie wiem czy tak jest w istocie... Rozporządzenie zauważcie, iż mówi o dacie złożenia wniosku, a nie nabycia lokalu mieszkalnego.

Offline Paul

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Pomoc finansowa na zakup mieszkania
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 30, 2007, 21:52:34 »
A istnieje podobna pomoc na budowę domu??

Offline lejwoda

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Pomoc finansowa na zakup mieszkania
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 30, 2007, 23:28:19 »
A kto wie ile w wojsku przypada na trzy osoby ?????????????????????????????????????? :huh: .
Prawie 80 tys. . ha  ha ha ha  ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^

Offline ttt

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Pomoc finansowa na zakup mieszkania
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 30, 2007, 23:28:49 »
Tak, reguluje to ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI z dnia 18 listopada 2005 r.w sprawie pomocy finansowej na uzyskanie lokalu mieszkalnego lub domu przez strażaków Państwowej Straży Pożarnej (Dz. U. z dnia 9 grudnia 2005 r.).
W § 2. 1. czytamy "Strażak mianowany na stałe składa wniosek o przyznanie pomocy finansowej, dołączając do niego dokumenty potwierdzające fakt ubiegania się przez strażaka lub jego małżonka, pozostającego z nim we wspólności majątkowej, o lokal mieszkalny lub dom w miejscowości pełnienia służby albo w miejscowości pobliskiej, a w szczególności:
  1)  zaświadczenie o członkostwie w spółdzielni mieszkaniowej albo
  2)  odpis księgi wieczystej oraz umowę kupna lokalu albo domu jednorodzinnego sporządzoną w formie aktu notarialnego lub umowę przedwstępną kupna lokalu albo domu jednorodzinnego, albo
  3)  umowę kupna spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego lub prawa do domu jednorodzinnego w spółdzielni mieszkaniowej, albo
  4)  w przypadku budowy domu jednorodzinnego - aktualny odpis księgi wieczystej potwierdzający własność gruntu (prawo wieczystego użytkowania) oraz pozwolenie właściwego organu na budowę domu.2. (...)"

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Pomoc finansowa na zakup mieszkania
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 31, 2007, 08:08:04 »
A kto wie ile w wojsku przypada na trzy osoby ?
Prawie 80 tys. . ha  ha ha ha

80 tys. to wynosi w normalnych regionach Polski.
Z tego co mi wiadomo wysokość pomocy finansowej w wojsku uzależniona jest od kosztu m2 mieszkania w miejscu pełnienia służby (lub zamieszkania). Można sobie wyobrazić ile ta pomoc wynosi w Warszawce!
To jest dopiero ku...stwo !

Offline rolf

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Pomoc finansowa na zakup mieszkania
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 08, 2007, 09:34:20 »
ja też mam problem a więc, brałem za brak lokalu w trakcie brania równoważnika  zakupiłem mieszkanie własnościowe i złożyłem wniosek o dojazd do pracy gdyż przekracza mi dwie godziny, komendant oczywiście przyznał mi go. Teraz jestem w trakcie przeniesienia do jednostki mi pobliskiej, czy jeszcze mogę sie starać o ten równoważnik mój kwatermistrz twierdzi że nie należy mi sie
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 08, 2007, 09:41:43 wysłana przez rolf »

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Pomoc finansowa na zakup mieszkania
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 08, 2007, 10:09:08 »
Po pierwsze - nie piszesz czy dostałeś pomoc finansową na uzyskanie lokalu,
Po drugie - jeżeli dostałeś, to IMHO dostałeś ją z naruszeniem przepisów bo jest to lokal (wg twojego posta) nie w miejscowości pełnienia służby lub miejscowości pobliskiej. Czyli w żadnym stopniu nie zmieniło to faktu posiadania lokalu a więc uprawnień do równoważnika za brak lokalu. Czyli jeżeli nie masz lokalu w miejscowości pobliskiej to należy ci się równoważnik za brak lokalu (kwatermistrz nie ma racji) 
Po trzecie - co to jest "wniosek za dojazd"? 

Offline rolf

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Pomoc finansowa na zakup mieszkania
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 10, 2007, 13:17:58 »
nie korzystałem z pomocy mieszkaniowej tylko kupiłem mieszkanie w miejscowości odległej od miejsca pełnienia służby o 50 km skąd pochodzę. Zeby nie stracić mieszkaniówki i nie brać tej jednorazowej pomocy kwatermistrz kazał mi złożyć wniosek o dojazd, gdyż przekracza mi dwie godziny do pracy komendant uznał to i płaci mi teraz za dojazd. zmieniam właśnie miejsce pełnienia służby do miejscowości w której posiadam własny kąt . Chodzi o to co teraz czy mam szansę jeszcze o trzymać tą pomoc, czy już nie.