Autor Wątek: OTWP 2007 - śmiech narodu  (Przeczytany 20042 razy)

Offline Piotreq88

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 532
Odp: OTWP 2007 - śmiech narodu
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 26, 2007, 17:56:36 »
Cytuj
. w 2005 na wojewodzkich w lublinie byl prawdziwy cyrk- usiadlem razem z kumplem (ktory rok wczesniej byl 2 na centralnych) , zerknalem na jego karte i zczailem sie ze ma takie same pytania tylko w innej kolejnosci- sciagnalem 2 a on 1. bylem na ustnych, zajalem 3 miejscei mialem jechac na centralne, 2 tygodnie przed dzwonia do mnie ze sie zmienil regulamin i ze jad 2 pierwsze miajsca- bylem juz wtedy obkuty. juz zaczalem sie przygotowywac na 2008.

Spoko tez tak mialem tylko ze ja mialem 2 m-ce a pozniej sie okazalo ze jednak tylko 1 jedzie :/
No jesli chodzi o sciaganie to wiesz ze moga Ci od razu podziekowac i odebrac test.. widocznie nie zauwazyli albo miales poblazliwa komisje .
No skoro sie obkules .. to spokojnie wiedza nie zniknie  ... ;)

Nie mozna rowniez powiedziec ze w OTWP to tylko wygrywa ten kto mial wczesniej pytania czy mial zalatwiane ...
szczerze ... to dam wam taka rozkminke .. dlaczego nie mieliscie maksymalnej ilosci pkt ? bo co bo ktos wam nie dal pytan przed turniejem ?? zastanowcie sie troszeczke...
Bo czytajac wiekszosc wypowiedzi, ktos kto chcialby sprobowac sily w OTWP stwierdzi ze to nie ma sensu .. bo po co sie meczyc skoro i tak juz znamy czlowieka ktory zajmie 1 m-ce.... A TAK NIE JEST !!! nie powiem bo troche przekretow czasami jest ale nie robcie z tego turnieju nie wiem czego !!
Czekam na ostrzał :P
Pozdrawiam i życze wszystkim powodzenia !!
« Ostatnia zmiana: Grudzień 26, 2007, 18:03:48 wysłana przez Piotreq88 »
CHCIAŁBY NAD POZIOMY CZŁEK A TU CIĄGLE NIŻ

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Odp: OTWP 2007 - śmiech narodu
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 26, 2007, 18:27:15 »
nie zmienia sie zasad w trakcie gry ....
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline tomekkula

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: OTWP 2007 - śmiech narodu
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 26, 2007, 19:13:45 »
oczywiście że turniej to super sprawa, orgaznizuje młodzieży czas spędzany na czymś pożytecznym i tak dalej i każdego mogę zachęcić ale niestety nic nie jest tylko białe albo tylko czarne;)
Musisz sobie zadać jedno zaj***e ważne pytanie: co lubisz w życiu robić? A potem zacznij to robić...

Offline Piotreq88

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 532
Odp: OTWP 2007 - śmiech narodu
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 26, 2007, 19:16:38 »
nie zmienia sie zasad w trakcie gry ....
Dokladnie ! ja nie mowie ze nie ma przekretow, sa .. z reszta jak wszedzie :/ mnie tez taka zmiana regul objela no i coz .. lypa :/ przeciez nie bede sie ciął z tego powodu :P
Tylko kazdy tutaj narzeka ze jury takie ze inni mieli wczesniej pytania itd., owszem jury tez potrafi namacic i ktos moze miec pytania nie zaprzeczam i to jest nie fair  :huh: ale powiem jedno ze jakbym sie choc troche dluzej uczyl a nie dzien przed OTWP to by byla zupelnie inna bajka...  heh :)

pozdrawiam !!

 
CHCIAŁBY NAD POZIOMY CZŁEK A TU CIĄGLE NIŻ

Offline hubert17

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: OTWP 2007 - śmiech narodu
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 26, 2007, 19:32:25 »
piotrek popieram cie w 100% kto sie nie uczy na otwp nie wygra

Offline tomekkula

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: OTWP 2007 - śmiech narodu
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 26, 2007, 20:47:46 »
piotreq ale o co Ci chodzi?
wiadomo że bez przygotowania niema nic.
ja zasuwałem kilka miesiące codziennie wiec wiem ile to pracy (5 razy startowalem, teraz bedzie 6, było mi dane uczestniczyć na szczeblu krajowym:) ), jakie jest zaangażowanie, ile radości...
mnie naszczęście jury nie zrobiło w balona ale wyobrażam sobie ból osoby która załóżmy tak jak ja poświeca turniejowi przez ileś miesięcy codziennie dużo czasu a potem lipa bo jury robi przekręt.

Więc uważam że turniej trzeba jak najbardziej popularyzować zachęcać młodych ludzi do uczestnictwa ale jednocześnie wszystkie przejawy oszustwa i niekompetencji jury NISZCZYĆ W ZARODKU!  bo chodz mnie nigdy jury nie oszukało to jestem w stanie sobie wybrazić jakie to rozczarowanie i ból i jeżeli trafi to na zapaleńców takich jak większość nas tu na forum to pół biedy ale młodego człowiek który dopero zaczyna przygodę ze strażą może wręcz zniechęcić i odstraczyć od dalszego zaangażowania w turniej i w ogóle w straż pożarną
Musisz sobie zadać jedno zaj***e ważne pytanie: co lubisz w życiu robić? A potem zacznij to robić...

Offline Piotreq88

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 532
Odp: OTWP 2007 - śmiech narodu
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 26, 2007, 21:03:45 »
dokladnie tak jak piszesz zgadzam sie z Toba ... , ale moge sie zalozyc ze 2/3 startujacych w OTWP az tak strasznie sie nie uczy ani nie angazuje .. a pozniej zaskoczenie i gadanie w kierunku jury czy znajomości ... poraszka...
Oczywiscie jesli sa jakies przekrety natychmiast trzeba reagowac ..
poprostu zgadzam sie z powyzszym postem ..

Pozdr.
CHCIAŁBY NAD POZIOMY CZŁEK A TU CIĄGLE NIŻ

Offline Kogut

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 438
  • Natural Born Firefighter
Odp: OTWP 2007 - śmiech narodu
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 27, 2007, 18:04:17 »
nie jest do konca tak ze masz maxa pkt i wygrales !
jury moze wszystko, kto z Was ma test do wgladu po pisemnych ?
nikt
dopiero po rozegnaniu etapu ewentualnie mozna go pozyskac ale twedy co !?
zapozno
chyba ze ktos sie odwola, ale o tym za chwile wspomne...
w kościerzynie (pomorskie) mozliwe jest wiele rzeczy, np. zaznaczasz prawidlowa odp za co dostajesz 0 pkt i odwrotnie, zla odp 1 pkt
i choc bedziesz obkuty to nie koniecznie uzyskasz max pkt, a Twoj rywal przeciwnie, nie nauczy sie az tak i wygra

teraz o odwolaniu sie do komisji
2 lata temu bylem na centralnych, wiec szaczatki wiedzy mam,
w zeszlym roku wlasnie nie zaliczyli mi po pisemnym kilku odp ale iatk dostalem sie na 1wszym miejscu,
no to szanowna komisja postanowila ze bede odp 1wszy na pytania ustne (odbywalo sie to kolejkowo, 1 pyt. do mnie , jedno, do nastpenych) tak czy inaczej kazda kolejke ja rozpoczynalem,
skonczyl sie zestaw i mialem remis z typkiem ktorego jednostka przoduje w naszym powiecie (OSP KARSIN, moze ktos kojarzy (tworcy programu do nauki OTWP))
stres byl ogromny w glowie tylko mysl ze w zeszlym roku central, a teraz odpadne po powiatowych !!!
no to zwrocilem sie do komisji aby teraz to on odp pierwszy, na co komisja krotko zwiezle i na temat "nie"
wiec wybralem sobie jakies pytanie z testu 1-30 (wiadomo jak testy sa ukladane 5 pyt z tej dziedziny, 5 pyt z tej itd)
no to moj rywal bral nastepne po mnie (jak ja wzialem 14 to on 15)
przez co mial latwiej bo znal juz formule pytania ;/
kiedy ja odp to komija komentowala (bo w koncu taka ich rola)
no i na koncu komentowali to i to wymieniles ale o tym i o tym zapomniales
kolega skrupulatnie to wykorzystywal, choc z braku wiedzy nadal mial tyle samo pkt
az doszlo do tego ze kto pierwszy odpowie zle ten przegrywa on odpo zle ale komisja tak sie migala zaliczala mu naciagala
az w koncu ja popelnilem blad, on odp dobrze no i nagle koniec, mamy zwyciezce
a ja zalamany

po chwili wnioslem protest do komisji, wielu wplywowych ludzi dowiedzialo sie o moim problemie i zdecydowali o rozegraniu dogrywki pisemnej po jakims czasie....
przyjechalem dostalismy test bardzo ciekawy, trudny przynajmniej ;)
ktory napisalem w sporym procencie no i odnioslem skuces

co mam na celu...
chodzi mi o to ze nawet jezeli zawidzie Was jury, to walczcie o swoje nic nie ukrywajcie, to musi zaprocentowac !!!
« Ostatnia zmiana: Grudzień 27, 2007, 18:06:41 wysłana przez Kogut »
Im więcej wiesz, tym bardziej zdajesz sobie sprawę z tego jak mało wiesz.

Offline Piotreq88

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 532
Odp: OTWP 2007 - śmiech narodu
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 27, 2007, 19:37:54 »
nie jest do konca tak ze masz maxa pkt i wygrales !
jury moze wszystko, kto z Was ma test do wgladu po pisemnych ?
nikt
dopiero po rozegnaniu etapu ewentualnie mozna go pozyskac ale twedy co !?
zapozno

Tutaj niestety ale musze Ci zaprzeczyc !! u nas przynajmniej jury sprawdza wraz z opiekunami i w razie poproszenia mozesz obejrzec swoj test ! takze prosze nie uogolniaj ze nikt nie moze sprawdzic bo w wielu sasiednich regionach jest tak samo ...

a jesli chodzi o nastepne ...

Cytuj
co mam na celu...
chodzi mi o to ze nawet jezeli zawidzie Was jury, to walczcie o swoje nic nie ukrywajcie, to musi zaprocentowac !!!
To sie z Toba zgadzam w 100% !! Gratuluje i zycze dalszych sukcesów !

Pozdr.
CHCIAŁBY NAD POZIOMY CZŁEK A TU CIĄGLE NIŻ

Offline tomekkula

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: OTWP 2007 - śmiech narodu
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 28, 2007, 12:44:33 »
przyszło mi teraz coś do głowy. Napiszę chyba do kogoś z zarządu głównego z propozycją zmiany w regulaminie, takiej żeby testy po sprawdzeniu musiały być pokazane na widok publiczny a odpowiedzi do testu wydane przez komisję zaraz po zakończeniu pisania przez ostatniego uczestnika
Musisz sobie zadać jedno zaj***e ważne pytanie: co lubisz w życiu robić? A potem zacznij to robić...

Offline Piotreq88

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 532
Odp: OTWP 2007 - śmiech narodu
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 28, 2007, 12:46:28 »
przyszło mi teraz coś do głowy. Napiszę chyba do kogoś z zarządu głównego z propozycją zmiany w regulaminie, takiej żeby testy po sprawdzeniu musiały być pokazane na widok publiczny a odpowiedzi do testu wydane przez komisję zaraz po zakończeniu pisania przez ostatniego uczestnika
Popieram w 100% :))
CHCIAŁBY NAD POZIOMY CZŁEK A TU CIĄGLE NIŻ

Offline Oomphiak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: OTWP 2007 - śmiech narodu
« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 28, 2007, 15:29:55 »
Ja też... bo to co się dzieje to żenada...

"Są dwie rzeczy nieskonczone wszechświat i głupota ludzka,
choć nie jestem pewien co do tej pierwszej" A.Einstein

Offline wicher

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 167
Odp: OTWP 2007 - śmiech narodu
« Odpowiedź #37 dnia: Grudzień 28, 2007, 18:29:55 »
W poprzednim turnieju przynajmniej u mnie prace sprawdzali opiekunowie uczestników.

Offline hubert17

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: OTWP 2007 - śmiech narodu
« Odpowiedź #38 dnia: Grudzień 28, 2007, 19:08:47 »
rowniez popieram pomysl z petycja

Offline tomekkula

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: OTWP 2007 - śmiech narodu
« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 28, 2007, 21:01:00 »
to mam propozycję, w najbliżysz dniach napiszę email (o ile dowiem sie do kogo z tym się zgłosić) pokaże go na forum a Wy wyślecie coś podobnego i poprosicie kolegów turniejowiczów aby też to zrobili, jezeli dostną powiedzmy 100emailów w jeden sprawie to chyba powinni to potraktować poważnie. tylko musimy się dokładnie zastanowić czy publikowanie odpowiedzi zaraz po zakończeniu pisania testu i publikowanie testów uczestników zaraz po sprawdzeniu wystarczy czy mamy dla nich (zarządu) jeszcze jakieś propozycję zmian w regulaminie. także zachęcam wszystkich do dyskusji na ten temat
Musisz sobie zadać jedno zaj***e ważne pytanie: co lubisz w życiu robić? A potem zacznij to robić...

Offline Oomphiak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: OTWP 2007 - śmiech narodu
« Odpowiedź #40 dnia: Grudzień 28, 2007, 21:56:58 »
ja myśle,ze na etapach gminnym i powiatowym w komisji powinien byc ktoś z wyższego etapu...tj np. na gminnych ktos z komendy powiatowej, na powiecie ktoś z wojewódzkiej .. moze by wtedy nei zmieniali regulaminu a trakcie turnieju

"Są dwie rzeczy nieskonczone wszechświat i głupota ludzka,
choć nie jestem pewien co do tej pierwszej" A.Einstein

Offline Kogut

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 438
  • Natural Born Firefighter
Odp: OTWP 2007 - śmiech narodu
« Odpowiedź #41 dnia: Grudzień 29, 2007, 12:20:11 »
juz w zeszlej edycji to zaproponowalem...

przeczytaj sobie w ktoryms z owczesnych tematow jakie zmiany wszyscy chca

jedna z nich bylo aby pyt. ustne byly takie same dla wszystkich,
zawodnicy wychodza z sali, gdzie siedzi tylko jury i reszta uczestnikow (tych ktorzy nie doszli wyzej)
odpowiada jedna osoba, reszta tego nie slyszy, po jego odp wchodzi nastepna, po tym nastepna az w koncu wszyscy odp. i siedzi juz cala 5tka na sali
Im więcej wiesz, tym bardziej zdajesz sobie sprawę z tego jak mało wiesz.

Offline tomekkula

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: OTWP 2007 - śmiech narodu
« Odpowiedź #42 dnia: Grudzień 29, 2007, 13:49:13 »
no tak ale skoro siedzi na tej sali reszta uczestników to co za problem żeby tej osobie która jest 5ta w kolejności wysłać smsa z pytaniami? mi się wydaje że to nie jest zbyt dobry pomysł
Musisz sobie zadać jedno zaj***e ważne pytanie: co lubisz w życiu robić? A potem zacznij to robić...

Offline maldrin

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 697
  • Strach ma wielkie oczy ;)
Odp: OTWP 2007 - śmiech narodu
« Odpowiedź #43 dnia: Grudzień 29, 2007, 13:55:43 »
no tak ale skoro siedzi na tej sali reszta uczestników to co za problem żeby tej osobie która jest 5ta w kolejności wysłać smsa z pytaniami? mi się wydaje że to nie jest zbyt dobry pomysł

Wątpię, żeby tak było - konkurencji aż tak się nie pomaga ;)

A poza tym, zawsze można prosić o złożenie tel. komórkowych do woreczka, żeby sobie grzecznie czekały na biurku komisji do czasu zakończenia eliminacji ustnych ;)
Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich. - Kardynał Stefan Wyszyński

Nie znać Historii to być zawsze dzieckiem - Cyceron

Offline Patrycja13

  • " Świadomie pójść w ślady św. Floriana ... "
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 121
Odp: OTWP 2007 - śmiech narodu
« Odpowiedź #44 dnia: Grudzień 29, 2007, 20:47:50 »
Fajne perspektywy kolejnych OTWP proponujecie... Oby dało się je wprowadzić autentycznie w życie.. Według mnie opcja Koguta wydaje mi się najodpowiedniejsza .. Trzeba szybko działać póki nie ruszyły eliminacje :)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2007, 20:49:32 wysłana przez Patrycja13 »
" Świadomie pójść w ślady św. Floriana ... "

Offline tomekkula

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: OTWP 2007 - śmiech narodu
« Odpowiedź #45 dnia: Grudzień 29, 2007, 22:19:00 »
Patrycja w tej edycji już napewno zmian w regulaminie nie będzie:/ za mało czasu już.
moje zdanie jest takie, że jak by pytania były dla wszystkich te same to niema bata... ten który odpowiada ostatni dowie się pytań od kolegi z drużynyy/szkoły od opiekuna... możliwości jest dużo
Musisz sobie zadać jedno zaj***e ważne pytanie: co lubisz w życiu robić? A potem zacznij to robić...

Offline Patrycja13

  • " Świadomie pójść w ślady św. Floriana ... "
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 121
Odp: OTWP 2007 - śmiech narodu
« Odpowiedź #46 dnia: Grudzień 30, 2007, 09:18:01 »
Jeśli pytania ustne ..tzn miejsce w którym będą rozgrywane będą odpowiednio przeprowadzone na konkretnych zasadach to nie ma takiej opcji żeby jakies przecieki przeszły..Bo np 5 osób jest powiedzmy z opiekunem w jakimś tam pomieszczeniu i czekają na elimnacje ustne po czym każdy z nich  wchodzi po kolei no to jak niby mają się dowiedzieć jakie były pytania skoro telefony byłyby wyłączone albo w ogołe oddane do opiekuna.. a nawet jak już to jeśli jest w pomieszczeniu tak mało osób i opiekun to chyba by zauważył jakby ktoś coś kombinował czy próbował używać telefonu komórkowego.. Takie moje zdanie :):)

Pozdrawiam
" Świadomie pójść w ślady św. Floriana ... "

Offline Piotreq88

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 532
Odp: OTWP 2007 - śmiech narodu
« Odpowiedź #47 dnia: Grudzień 30, 2007, 11:32:32 »
heh na wszystko jest metoda :) jesli chodzi chodzi o kom. to nie ma rzeczy niemożliwych :P
ale nie powiem bo byloby ciezko :)
CHCIAŁBY NAD POZIOMY CZŁEK A TU CIĄGLE NIŻ

Offline Kogut

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 438
  • Natural Born Firefighter
Odp: OTWP 2007 - śmiech narodu
« Odpowiedź #48 dnia: Grudzień 30, 2007, 17:08:25 »
Dobrze Patrycja kombinuje ;D

nie ma szans jesli beda pilnowani
z reszta wiecie jaki to stres, kto wtedy ma glowe zeby takie walki krecic !?
Im więcej wiesz, tym bardziej zdajesz sobie sprawę z tego jak mało wiesz.

Offline Patrycja13

  • " Świadomie pójść w ślady św. Floriana ... "
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 121
Odp: OTWP 2007 - śmiech narodu
« Odpowiedź #49 dnia: Grudzień 30, 2007, 18:42:21 »
Dzieki Kogut :P Właśnie a jeśli biorąc pod uwage pytania ustne to nawet jeśli komuś udałoby się znać szybciej jakieś pytanie to czy zdąży się tego pytania tak szybko nauczyć tzn odpowiedzi na to pytanie a osoba która to pytanie przesyła będzie znała ta poprawną odpowiedz zdąży ją szybko zapisać i wysłać ..
" Świadomie pójść w ślady św. Floriana ... "