Autor Wątek: Nowy Europejski Nr Alarmowy...  (Przeczytany 5765 razy)

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Nowy Europejski Nr Alarmowy...
« dnia: Luty 15, 2007, 19:06:30 »
Witam!
http://fakty.interia.pl/fakty_dnia/news/nowy-numer-alarmowy-do-zglaszania-zaginiec-dzieci,871703,2943
Ciekawe hm... komu to niebawem "przywalą" :huh: i kilka kolejnych "w zanadrzu" - następnych :angry:
Ja chyba wiem ^_^ SK-CPR-CZK - oczywiście w PSP, a co! Czemu nie? Jeszcze... z jednym "dodatkowym" /112, a co tam/ nie uporaliśmy się tak naprawdę do końca. U mnie ok 95% połączeń to Policja i Pogotowie z.. na razie stacjonarnych. Już szykują??? się kolejne! Obym się mylił :wacko:
Pozdr.
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2007, 19:35:27 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline darekpsp

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Nowy Europejski Nr Alarmowy...
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 16, 2007, 10:37:59 »
jeszcze do tego niech nam dołożą "telefon zaufania" i bedziemy w pełni zadowoleni

Offline aspire

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Nowy Europejski Nr Alarmowy...
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 20, 2007, 00:27:59 »
Saluto Dispositore:)
U mnie 112 dzwoni sam i tylko szum słychać, a jak noc jest (czytaj: mogłaby być) spokojna to wtedy piękna monofoniczna melodyjka rozlega się po całej komendzie a ja muszę wstać po to, żeby wcisnąć przycisk w celu "zamknięciu mordy" temu cholernemu urządzeniu z którego nie przyjąłem jeszcze żadnego zgłoszenia(!!!) Ciekawe czy u kogoś jeszcze ten telefon gra 100 razy dziennie i czy komuś się zdarza, jak mnie, że rozłącza rozmowy zanim je odbierze bo w 99.7% przypadków jest tak: "numer alarmowy 112... " - nie pamiętam kiedy zdążyłem wypowiedzieć całą regułe...:)
Pozdrawiam wszystkich Bywalców CyberPSK, ja też tu czasem zajrzę bo w końcu jestem jednym z "pięciu", DOPy i tym podobni z małych powiatów wiedzą o co chodzi"))

Offline aniolstroz

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
    • http://
Odp: Nowy Europejski Nr Alarmowy...
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 21, 2007, 22:43:39 »
No raczej tego nowego numeru nie dostaniemy :)

Cytuj
U mnie 112 dzwoni sam i tylko szum słychać, a jak noc jest (czytaj: mogłaby być) spokojna to wtedy piękna monofoniczna melodyjka rozlega się po całej komendzie a ja muszę wstać po to, żeby wcisnąć przycisk w celu "zamknięciu mordy" temu cholernemu urządzeniu z którego nie przyjąłem jeszcze żadnego zgłoszenia(!!!)
Ja u siebie wyciszyłem numery na których były trzaski i szumy. A na noc robię dzwonek z sygnałem stopniowo wzrastającym.

Cytuj
Ciekawe czy u kogoś jeszcze ten telefon gra 100 razy dziennie
Nic tylko ciesz się że dzwoni to 100 razy dziennie. U mnie gra on ponad 300 razy dziennie.

Offline piotrfire

  • PSK
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Już emeryt
Odp: Nowy Europejski Nr Alarmowy...
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 22, 2007, 11:57:00 »
Niestety to jest chyba bolączka niedopracowania 112 przez tepsę u mnie też dzwoni sam w 99,8%
ab alio exspectes, alteri quod feceris

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Odp: Nowy Europejski Nr Alarmowy...
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 25, 2007, 17:17:41 »
jak najszybciej 112 do wojewody on na to dostaje pieniążki, a nie podpisywać bzdetne papiery z komendantami powiatowymi o całodobową obsługę tego telefonu :wacko:
 - w większości to połączenia na policję i pogotowie a my służymy jako centrala (ostatni przypadek naczelnik dochodzeniówki kazał połączyć się z dyżurnym policji - tak był nauczony dzwonić do pracy za darmo) ^_^
Żadnych nowych nr telefonów a jak ktoś chce to założyć mu go.
Pozdr
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline mlody.strazak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
Odp: Nowy Europejski Nr Alarmowy...
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 26, 2007, 08:53:35 »
jak najszybciej 112 do wojewody on na to dostaje pieniążki, a nie podpisywać bzdetne papiery z komendantami powiatowymi o całodobową obsługę tego telefonu :wacko:
 - w większości to połączenia na policję i pogotowie a my służymy jako centrala (ostatni przypadek naczelnik dochodzeniówki kazał połączyć się z dyżurnym policji - tak był nauczony dzwonić do pracy za darmo) ^_^
Żadnych nowych nr telefonów a jak ktoś chce to założyć mu go.
Pozdr
Polecam art. z PP 1/2007 (str. 12) autor: Iwona Ubysz z Departamentu Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych MSWiA
cyt. "Organizacja i sposób finansowania obsługi numeru alarmowego 112 będą odbywały się na dotychczas obowiązujących zasadach. Na mocy art. 61 nowej ustawu o Państwowym Ratownictwie Medycznym wojewoda powierzy do końca 2010 r. wykonywanie zadań centrów powiadamiania ratunkowego, w drodze bezkosztowych porozumień, podmiotom dotychczas obsługującym numer alarmowy 112, w szczególności jednostkom organizacyjnym Państwowej Staży Pożarnej, Policji ..."

Teraz moje pytania:
1. Dla kogo to jest bezkosztowe? Bo chyba nie dla PSP.
2. Z kim Wojewoda podpisze porozumienie? z Komendantami Miejskimi/Powiatowymi? Nie sądzę! Podpisze porozumienie z Komendantami Wojewódzkimi. A kto będzie odbierał telefony? KW, czy KM/KP? Swoją drogą czy Komendant Wojewódzki może zlecić rozkazem wykonywanie zadań Komendom Powiatowym/Miejskim, które od dnia 1 stycznia tego roku nie leżą w ich kompetencjach?

Pozdrawiam

Offline j.o.blush

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 221
Odp: Nowy Europejski Nr Alarmowy...
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 28, 2007, 04:28:59 »
U mnie do połowy lat 90-tych na "112" rozpoczynała się numeracja połowy powiatu. Potem zmienili to na "212" ale pozostały stare książki telefoniczne i przyzwyczajenia ludzi (teraz trzeba kręcić kierunkowe więc jest już lepiej). A jak zgłoszenia zaczną odbierać osoby z tego centrum wojewody a potem Tobie je przekazywać to coś czuję że dopiero wtedy będziesz miał ochotę naprawdę wyłączyć ten telefon. Za proponowaną stawkę będzie to raczej pierwsza praca po szkole na czas poszukiwania innej (dopuszczają zdaje sie zatrudnianie osób niepełnosprawnych w ramach redukcji kosztów). Bez doświadczenia, znajomości specyfiki terenu i taktyki działań straży, bardzo często lokalnej gwary itp. Ktoś Ci przyjmie zgłoszenie a potem Ty "masz głowe i ch...j to kombinuj"
Pozdrawiam
P.S. Co do kolejnych - to może infolinia z odgłosami zagrożonych gatunków z Doliny Rospudy (już przecież cienko piszczymy)

Offline piotrfire

  • PSK
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Już emeryt
Odp: Nowy Europejski Nr Alarmowy...
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 28, 2007, 12:24:31 »
Mam ok 20 połaczeń ze 112 na słuzbie z zapytanie czy to informacja czy nr info zaczyna się od 112?
Przez 2 tygodnie reklamowaliśmy w tepsie że 112 dzwoni sam , nam się już znudziło , a im to nie przeszkadza . proponuję posadzić kogoś z góry na kilka służb może wtedy problem się rozwiąrze.
ab alio exspectes, alteri quod feceris

Offline mlody.strazak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
Odp: Nowy Europejski Nr Alarmowy...
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 28, 2007, 16:28:18 »
Powiem tak, w Polsce jak zwykle zaczynamy od d... strony.

Najpierw trzebabyło dostosować przepisy prawne, potem znaleźć pieniądze, potem wprowadzić system i go przetestować a dopiero na samym końcu go rozgłośnić.

U nas oczywiście na odwrót, wszystko na hura podłączyli, nie zastanawiając się co to za sobą niesie i rozgłośnili.

Teraz mamy problem. W mojej byłej KM, MSK odbierało ok. 1000 - 1200 tel. dzienne (liczba akcji się tak drastycznie nie zwiększyła).