Służba > Związki Zawodowe

DO PANÓW PRZEWODNICZĄCYCH ZZ

<< < (3/4) > >>

cul2:
Proszę poczytać dokładniej. Zz również poruszają sprawy SK (gr. zaszeregowania,system pracy itp.). Jeżeli chodzi o system pracy to uważam, że sk powinno pracować tak jak cała zmiana tj. 24/48, bo przecież razem tworzymy zespół. Założenie nowego zz będzie trudne, jest was mało i tak jak na zmianach mało kto chce się zapisać. Np. na 7 dyżurnych wstępnie deklarowałoby się 5, a jakby już doszło do konkretów to zostałoby 2. Najlepiej zapisać się już do istniejącego zz i drążyć temat. Najlepiej samemu  zadbać o swoje sprawy a nie oglądać się na innych. Większość nie przykłada do tego ręki i jeszcze potrafi ostro nap....lać na zz, rządzących itp.Jeszcze nie jest zapóźno, działajcie.

robard:

--- Cytuj ---ak ją tu wklejałem to była tylko  na stronie PP, na S i F to chyba ty ją napisałeś
--- Koniec cytatu ---

Nie podawaj niesprawdzonych informacji, bo na stronie S można znaleźć takie informacje:
~mario68
Użytkownik
Sytuacja na stanowiskach kierowania / Dodane dnia 11-02-2007 21:19

Forum strażak.pl
Dzisiaj o 03:18:31
Wysłany przez: Butel

Rozumiem, że każda sroka swój ogonek chwai, ale spokojnie.. :mellow:

mario:

--- Cytat: robard w Luty 13, 2007, 16:40:47 ---Ja to wiem, więc nie krzyczcie wszem i wobec, że zakładacie zz dyżurnych SK, bo to nie takie proste. Poza tym po drodze obrażacie wielu związkowców, zarzucając im brak działań, nieefektywność i wiele innych rzeczy - zrażacie do siebie, a moim zdaniem naprawde nikt nie życzy wam źle, tyle tylko, że to nie związkowcy tworzą rozporządzenia płacowe, regulaminy organizacyjne itp. więc nie ciskajcie w związki epitetów, tylko pomóżcie w realizacji postulatów związkowych.

--- Koniec cytatu ---

Robard - z całym szacunkiem - jeżeli chodzi o założenie nowego ZZ dyżurnych operacyjnych jest to utopia gdyż byłby to związek, który najprawdopodobniej nie mógłby nawet stworzyć koła terenowego chyba w żadnej komendzie w  RP (z uwagi na minimalną ilość członków koła terenowego) - i tu moje zdanie jest dokładnie takie jak Twoje.
Jeżeli chodzi o drugą część Twojej wypowiedzi to uświadom mnie po "kiego grzyba" nam ZZ (i to trzy) skoro to nie one tworzą przepisy, regulaminy, rozporządzenia  choć teoretycznie (z mocy prawa) bez ich udziału nie powinno się to odbyć! Podaj mi przykład w ciągu ostatniego pół roku, od kiedy usiłujemy zwrócić uwagę wszystkich na sytuację SK, konstruktywnej wypowiedzi któregoś z ZZ! Który przewodniczący powiedział "tak, Panowie/Panie Dyżurni jesteście ważnym elementem systemu - będziemy walczyć o wasze prawa" - jak na razie widzimy że zostaliśmy najprawdopodobniej sprzedani kosztem ocalenia pewnych przywilejów podziału bojowego (system pracy, wyższe grupy, nowe stanowiska).
Nikt nie ciska w związki epitetów, a jeżeli chodzi  o pomoc, której nie rozumiem dlaczego nie widzisz (przeczytaj ostatni akapit odezwy) to myślę że za dwa dni (po spotkaniu KSP z KG) dopiero zacznie być odczuwalny BRAK POMOCY dyżurnych PSK dla ZZ (w końcu zawsze poczta mailowa od ZZ może być rozpoznana jako SPAM)

robard:
Ależ ja się zgadzam z waszymi postulatami w 100%, nie w 200% !!
Jestem i byłem zdania, że należy docenić dyżurnych ze względu  naspecyfikę pracy w stanowiska kierowania, być może dlatego, że sam przepracowałem w MSK (wczesniej RSK) 7,5 roku. więc moge powiedzieć, że czuję to o czym piszecie i dałem temu wyraz w stanowisku podlaskiej sekcji pożarnictwa "S", które jest na stronie związkowej "S".

mario:

http://www.skpnszz.org/viewpage.php?page_id=28

Jednak można. Tylko wytłumacz mi dlaczego tylko na szczeblu regionalnym a nie krajowym?!

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej