Autor Wątek: Ściąga dla Prezesa ZG ZOSP RP.  (Przeczytany 39033 razy)

Offline Pedros

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.023
Odp: Ściąga dla Prezesa ZG ZOSP RP.
« Odpowiedź #100 dnia: Wrzesień 30, 2007, 19:19:52 »
Zastanawiam się z której jednostki OSP pochodzi, bo przecież musi przechodzić kolejne szczeble...
I ile razy był na akcji w czarnym mundurku... chociaż za jego czasów to chyba w zielonym moro.

Offline MGNACZUS

  • Banita FM
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.469
  • Odwaga jest najpiękniejszą formą szaleństwa.
Odp: Ściąga dla Prezesa ZG ZOSP RP.
« Odpowiedź #101 dnia: Wrzesień 30, 2007, 19:36:44 »
Zastanawiam się z której jednostki OSP pochodzi, bo przecież musi przechodzić kolejne szczeble...
I ile razy był na akcji w czarnym mundurku... chociaż za jego czasów to chyba w zielonym moro.

To samo pytanie zadałem kilka postów wcześniej… Nie otrzymałem odpowiedzi – chyba nikt nie wie.
A może wysłać oficjalne pytanie do władz?
„Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi??
Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni…”

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Ściąga dla Prezesa ZG ZOSP RP.
« Odpowiedź #102 dnia: Wrzesień 30, 2007, 21:00:51 »
Tak nie do końca musi . Może wejść do Zarządu każdego szczebla z wolnej ręki . Tylko liczba takich członków jest ograniczona . Tak wchodzą między innymi Komendanci Miejscy i Powiatowi , Przedstawiciele Starostwa , Gminy . Już się nie martwcie statut jest tak skonstruowany by dla tych co ma był przychylny .   

A jak już to martwcie się w związku z tym wyborem, co będzie jak PiS zostanie u władzy .
A może właściwie nie . Po prostu będziemy środki z dotacji dostawać może w lepszy , rzetelniejszy sposób .

PZDR   

Offline kwas

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 745
Odp: Ściąga dla Prezesa ZG ZOSP RP.
« Odpowiedź #103 dnia: Wrzesień 30, 2007, 22:46:11 »
No cóż. Dlaczego nie jestem zdziwiony. Ale to w końcu i w jakiejś cząstce moja zasługa. Wybraliśmy takie władze jakie wybraliśmy a one wybrały takie jakie wybrały. Ot demokracja. Ale może "nowy" prezes bardziej niż "stary" prezes raczy nas tu częściej odwiedzać.
Umarł król, niech żyje król
Pozdrowienia

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Ściąga dla Prezesa ZG ZOSP RP.
« Odpowiedź #104 dnia: Październik 01, 2007, 09:09:10 »
No i mamy starego – nowego Prezesa na kolejną kadencje .
PZDR


Ja nie liczyłem na żadną zmianę bo zdaję sobie sprawę czym jest układ :)

Offline Fredek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: Ściąga dla Prezesa ZG ZOSP RP.
« Odpowiedź #105 dnia: Październik 01, 2007, 09:21:44 »
Władze nas olały, nikt z rządu ani z MSWiA nie przybył na zjazd, choć za ścianą PiS miał zwoją konwencję. Nie chcieli nas (naszych delegatów) słuchać, pokazali gdzie mają nasze problemy, pokażmy my im też 21 października.

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Ściąga dla Prezesa ZG ZOSP RP.
« Odpowiedź #106 dnia: Październik 01, 2007, 09:43:26 »
Władze nas olały, nikt z rządu ani z MSWiA nie przybył na zjazd, choć za ścianą PiS miał zwoją konwencję. Nie chcieli nas (naszych delegatów) słuchać, pokazali gdzie mają nasze problemy, pokażmy my im też 21 października.
Jak to było Fredek „Akcja Schowaj Babci Dowód” podaj dalej ??   

PS. Jak by Związek dbał o szeregowych członków OSP i doceniał tych w wieku 18-40 to by nie była dziś taka akcja potrzebna . Ale jak trwoga to do boga . A chłopaki dziś się zastanawiają dla czego ekwiwalentu nie mają płaconego i dla czego Prezesa niema na Forum.

PZDR     
« Ostatnia zmiana: Październik 01, 2007, 09:49:03 wysłana przez MIKO »

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Ściąga dla Prezesa ZG ZOSP RP.
« Odpowiedź #107 dnia: Październik 01, 2007, 09:51:40 »
Władze nas olały, nikt z rządu ani z MSWiA nie przybył na zjazd, choć za ścianą PiS miał zwoją konwencję. Nie chcieli nas (naszych delegatów) słuchać, pokazali gdzie mają nasze problemy, pokażmy my im też 21 października.

Uważam fredek, że trochę przesadzasz.
Po pierwsze należy rozpatrzyć czy ktokolwiek z rządu miał zaproszenie na Wasz zjazd (ale to ma mniejsze znaczenie bo na pewno miał).
Po drugie jak wyobrażasz sobie, że obecna władza prowadzącą kampanię wyborczą przed wyborami, stawia się tłumnie na zjeździe wyborczym OSP który (czy tego chcecie czy nie ) de facto jest częścią kampanii wyborczej PSL-u? Pojawia się np premier i legitymizuje swoją obecnością działania swojego konkurenta politycznego, lidera partii opozycyjnej.
Bez urazy - ale wy nie potraficie pokazać starym działaczom "leśnym dziadkom" gdzie jest ich miejsce w Waszym związku (czego dowodem są wyniki ostatnich wyborów) a chcecie pokazywać PiSowi swoje pretensje.

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Ściąga dla Prezesa ZG ZOSP RP.
« Odpowiedź #108 dnia: Październik 01, 2007, 10:26:32 »
Dokładnie, nie przyjechałbym, gdybym był u władzy do spotkania towarzyskiego osób, które za przeproszeniem pojechały tam któryś raz z rzędu - na krzesłach mają swoje inicjały, kawka, ciasteczka - jakiś poczęstunek i pieprzenie głupot o problemach, które miały miejsce wiele lat tematu - bo większość to chyba II Wojnę Światową ma za sobą.  Nic się nie zmienia - My mamy Was w dupie, bo sami sobie musimy radzić, Władze też mają Was w tyłku - bo nie potraficie walczyć o nasze, tylko delegacje, delegacje ... Śmiech na Sali!
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline Fredek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: Ściąga dla Prezesa ZG ZOSP RP.
« Odpowiedź #109 dnia: Październik 02, 2007, 09:24:37 »
Mario68 pisząc wasz zjazd rozumiem, że jesteś funkcjonariuszem PSP. Nasi delegaci pojechali tam z naszymi problemami, które mieli przedstawić naszym rządzącym. Zostali wybrani zgodnie ze statutem uchwalonym i zarejestrowanym w sądzie i zgodnie z nim stanowią naszą najwyższą władzę. Władzę najliczniejszej organizacji ratowniczej w Polsce. Olewając ich nasza władza olała również bezpieczeństwo obywateli naszego państwa. Poniewaz wiele wniosków przygotowanych przez nas dotyczyło tych spraw, lecz naszym delegatom pozostało tylko złożenie wniosków w komisji, ponieważ nie było komu ich przedstawić. Jeśli nasi delegaci są leśnymi dziadkami, to leśnym dziadkiem jest również obecny na zjeździe prezydent CTIF oraz prezesi węgierskiego i czeskiego zwiazku straży pożarnych, również obecni. Więcej szacunku szanowny kolego, bo taka sytuacja miała miejsce pierwszy raz w powojennej historii Polski.

P.S. Tłumnie to stawić się nie musiała, wystarczył chociaż jakiś siódmy garnitur z MSWiA.
« Ostatnia zmiana: Październik 03, 2007, 10:17:51 wysłana przez Fredek »

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Ściąga dla Prezesa ZG ZOSP RP.
« Odpowiedź #110 dnia: Październik 02, 2007, 10:03:50 »
Fredek ale dla uczciwości dodaj, że Komendant Kubiak był i z dużą wiązanką kwiatów jako pierwszy składał gratulacje nowemu/staremu Prezesowi , PSP to też MSWiA i nasi najbliżsi partnerzy w ratownictwie.

PZDR

Offline Fredek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: Ściąga dla Prezesa ZG ZOSP RP.
« Odpowiedź #111 dnia: Październik 02, 2007, 13:54:51 »
No tak, chwała mu za to. Ale to PSP a nie MSWiA i ustaw ani rozporządzeń to on nie zmieni.
« Ostatnia zmiana: Październik 03, 2007, 10:18:32 wysłana przez Fredek »

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Ściąga dla Prezesa ZG ZOSP RP.
« Odpowiedź #112 dnia: Październik 06, 2007, 01:17:40 »
Tak sobie dziś przy wolnej chwili poczytałem poprawki statutowe z Zjazdu . I wy się dziwicie że PiS chce wam pieniądze odebrać z dotacji ??? Ja już powoli ich zaczynam rozmieć, choć zagorzałym przeciwnikiem jestem tej partii . Rząd Sobie , Sejm Sobie, a My i tak swoje Sobie zrobimy . Sobie czyt. ZOSP bo OSP tylko na tym naprawdę ucierpią . Z jednej strony się zastanawiam jaki Sąd zaakceptuje te poprawki, z drugiej są one tak napisane że w wielu przypadkach nic nie wnoszą, tylko wrażenie wywołują . A OSP cierpi bez ekwiwalentu. Głównie przez zadufanie w sobie i upolitycznienie ZG ZOSP .   

Szkoda Gadać , a tu Prezesom na łamach Strażak ratownictwo się marzy . Ratownictwo , bezprawia , bałaganu i braku kwalifikacji w towarzystwie wzajemnej adoracji .

Jestem ciekaw czy większość z tych ponad 200 delegatów chociaż wiedziało co głosuje , albo jak się to ma do obowiązujących przepisów legislacyjnych .   

PZDR

Offline Pedros

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.023
Odp: Ściąga dla Prezesa ZG ZOSP RP.
« Odpowiedź #113 dnia: Październik 06, 2007, 08:06:23 »
Szkoda Gadać , a tu Prezesom na łamach Strażak ratownictwo się marzy . Ratownictwo , bezprawia , bałaganu i braku kwalifikacji w towarzystwie wzajemnej adoracji .

Jestem ciekaw czy większość z tych ponad 200 delegatów chociaż wiedziało co głosuje , albo jak się to ma do obowiązujących przepisów legislacyjnych .   

PZDR


Jedyne co wiedzieli to to, że po zjeździe będzie wyżerka...
Co sądzicie o tym, że np. każdy zjazd związku gminnego czy powiatowego musi kończyć się potężna libacją za kilka tysięcy zł.??? Czy nie można by wprowadzić zakazu robienia takich imprez???Ja się nie mogę doprosić 1500zł. na deskę ortopedyczną i muszę wszystko jak zwykle kupować za pieniądze od mieszkańców lub sponsorów ale na kilka imprezek w roku zarząd gminny może wydać ok. 2tys. zł. na każdą.

Offline kwas

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 745
Odp: Ściąga dla Prezesa ZG ZOSP RP.
« Odpowiedź #114 dnia: Październik 06, 2007, 09:36:18 »
Pedros, nie każdy nie każdy. W mojej gminie nic takiego nie miało miejsca jeśli chodzi o zjazd gminny. Więc nie wrzucaj wszystkich do jednego worka.
A tak z innej beczki, przejrzałem sobie skład nowego zarządu i składy komisji. Teraz wiem kto jest gdzie z mojego terenu. 98 procent nazwisk mi nic nie mówi. Szkoda, że nie napisali kto jakie osp lub jaką organizacje reprezentuje. Ale skoro mamy tam już swoich przedstawicieli to zacznijmy od nich wymagać. Tłumaczyć, żądać, prosić, pytać, żadać zajecia stanowiska w konkretnej sprawie. A potem mówmy o tym jakie jest ich podejście do problemów, które im postawimy. I za to później ich rozliczajmy. Nie mamy już w tej kadencji wpływu na to kto tam trafi. Ale możemy sie upominać o pewne sprawy. W końcu są naszymi przedstawicielami. I korzystajmy z tego.

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Ściąga dla Prezesa ZG ZOSP RP.
« Odpowiedź #115 dnia: Październik 06, 2007, 10:06:26 »
kwas ja nawet nie znam składu "władzy", kim są etc. Jak się z nimi kontaktować? Nie mam pojęcia ... Do Pawlaka jest trochę kontaktów, wszystkie milczą.
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline kwas

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 745
Odp: Ściąga dla Prezesa ZG ZOSP RP.
« Odpowiedź #116 dnia: Październik 06, 2007, 10:33:10 »
Porta, nic na to nie poradzę że nie znasz. Moim zdaniem świadczy to o tym jak się interesujesz swoim zwiazkiem. Nie abym cię ganił. Ja wiem, kto jest w zarzadzie głównym z mojego województwa. Wiec skoro wiem kto tam jest to łatwiej do niego trafić. Co województwo to nie zarząd główny. A z nimi kontakt już nie jest utrudniony. Więc proponuje zapytać we własnych władzach gminnych powiatowych, poczytać na stronach internetowych. Zresztą sam najlepiej będziesz wiedział jak tego dokonać :).

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Ściąga dla Prezesa ZG ZOSP RP.
« Odpowiedź #117 dnia: Październik 06, 2007, 14:06:08 »
Owszem wiem, tylko że te osoby, które znam zajmują się czym innym, mundur zakładają od święta, aby się pokazać.
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline Pedros

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.023
Odp: Ściąga dla Prezesa ZG ZOSP RP.
« Odpowiedź #118 dnia: Październik 07, 2007, 14:42:46 »
kwas: Nie no, do jednego worka nie chcę nikogo wrzucać. Jesli u was jest inaczej niz napisałem to chwała wam za to.
Napiszę więc, że podaje przykład mojego powiatu.

Offline kwas

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 745
Odp: Ściąga dla Prezesa ZG ZOSP RP.
« Odpowiedź #119 dnia: Październik 15, 2007, 22:14:42 »
Panie Prezesie. Powiedziano tu wiele krytycznych i ostrych słów. Zdecydowana wiekszosć to uwagi i żale słuszne, wywodzace się z naszych codziennych problemów. Ale ma pan szanse choć po części się zrehabilitować. Zbliżają sie wybory. Dużo wskazuje na to, ze to jednak PSL w koalicji z PO będzie tworzył władzę ustawodawczą (większosć w sejmie) i wykonawczą (rząd) w Polsce. W zwiazku z tym mam nadzieję, że projekt zmian ustawy o ochronie ppoż i zmianie niektórych innych ustaw jakie odrzucił obecny i odchodzący już (mam nadzieje) rząd znów powrócą na forum i rządu i sejmu. Skoro ZG ZOSP sprawuje swą funkcję jak sprawuje (myślę, to forum jest rónież jakąś tego oceną), to chociaz Pan jako polityk stanie na wysokosci zadania, zajmie się tym problemem i doprowadzi sprawę do końca. Pozdrawiam i życzę powodzenia w wyborach.

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Ściąga dla Prezesa ZG ZOSP RP.
« Odpowiedź #120 dnia: Październik 16, 2007, 08:51:57 »
Panie Prezesie. Powiedziano tu wiele krytycznych i ostrych słów. Zdecydowana wiekszosć to uwagi i żale słuszne, wywodzace się z naszych codziennych problemów. Ale ma pan szanse choć po części się zrehabilitować. Zbliżają sie wybory. Dużo wskazuje na to, ze to jednak PSL w koalicji z PO będzie tworzył władzę ustawodawczą (większosć w sejmie) i wykonawczą (rząd) w Polsce. W zwiazku z tym mam nadzieję, że projekt zmian ustawy o ochronie ppoż i zmianie niektórych innych ustaw jakie odrzucił obecny i odchodzący już (mam nadzieje) rząd znów powrócą na forum i rządu i sejmu. Skoro ZG ZOSP sprawuje swą funkcję jak sprawuje (myślę, to forum jest rónież jakąś tego oceną), to chociaz Pan jako polityk stanie na wysokosci zadania, zajmie się tym problemem i doprowadzi sprawę do końca. Pozdrawiam i życzę powodzenia w wyborach.

Ja też mam taką, choć... nadzieja jest ponoć matką głupców :P

Offline kwas

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 745
Odp: Ściąga dla Prezesa ZG ZOSP RP.
« Odpowiedź #121 dnia: Październik 16, 2007, 09:16:57 »
Tak mówią Braveheart
Ale lepiej mieć taka matkę niż być sierotą
lub jak kto woli
Każda matka kocha swe dzieci
:)

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Ściąga dla Prezesa ZG ZOSP RP.
« Odpowiedź #122 dnia: Październik 16, 2007, 09:21:04 »
Ale to jest Tata i to jeszcze przybrany  :angry:

Offline kwas

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 745
Odp: Ściąga dla Prezesa ZG ZOSP RP.
« Odpowiedź #123 dnia: Październik 16, 2007, 09:36:14 »
Miko ale nawet ojca nigdy nie wybierasz. Nawet w naszej sytuacji jak widzisz nie masz nawet wpływu na wybór przybranego ojca.

Offline SenseY

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 706
Odp: Ściąga dla Prezesa ZG ZOSP RP.
« Odpowiedź #124 dnia: Październik 28, 2007, 13:38:20 »
Czytaliście "Strażaka"? Prezesem ZG na nową kadencję został pan Waldemar Pawlak. Myślę że to nie jest niespodzianka. Zmienili też statut ZOSP a w nim podali że komndant gminny jest dowódcą wszystkich JOT na terenie swojej gminy. Ciekawe kim pozostanie w takim razie naczelnik.