Autor Wątek: 28 sekund  (Przeczytany 133640 razy)

Offline straluk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #475 dnia: Marzec 06, 2009, 09:42:49 »
Cytuj
Łukasz Telus napisał:  Strażacy, PB z którymi rozmawiałem też zastrzeżeń nie mieli.
Według takiego tłumaczenia można założyć, że  może strażacy z PB "uwiecznieni" w tym odcinku też zastrzeżeń nie mieli do przedstawionych sytuacji, no to materiał puścili ....
Dlatego jak zawsze będzie tak, że jednemu się materiał spodoba innemu nie i nie rozstrzygniemy na forum czy dobrze że pokazali takie ujęcie czy inne. A "wyzywanie" się na forum wystawia świadectwo (też pewnie będą wersje, że dobre albo złe   :-\) forumowiczom.

Offline Łukasz Telus

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 930
    • Łukasz Telus Fotografia
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #476 dnia: Marzec 06, 2009, 10:08:08 »
Cytuj
Łukasz Telus napisał:  Strażacy, PB z którymi rozmawiałem też zastrzeżeń nie mieli.
Według takiego tłumaczenia można założyć, że  może strażacy z PB "uwiecznieni" w tym odcinku też zastrzeżeń nie mieli do przedstawionych sytuacji, no to materiał puścili ....
Dlatego jak zawsze będzie tak, że jednemu się materiał spodoba innemu nie i nie rozstrzygniemy na forum czy dobrze że pokazali takie ujęcie czy inne. A "wyzywanie" się na forum wystawia świadectwo (też pewnie będą wersje, że dobre albo złe   :-\) forumowiczom.

Różnica między 28 sekund a stroną internetową straży pożarnej jest taka, że jedni są przedstawicielami mediów, a drudzy służb ratowniczych. Mimo iż w tym przypadku robią to samo, to ich zasady etyczne powinny być inne. A tymczasem to granica się zaciera. I strony strażackie epatują często dużo większą drastycznością niż media.

Uwagi o hipokryzję są jak najbardziej słuszne, oczywiście nie można tego generalizować do wszystkich strażaków, a tylko do konkretnych jednostek osobowych. Wszyscy chcą mieć jak najszybciej informacje o jakimś zdarzeniu, najlepiej ze zdjęciami lub materiałem filmowym (dyskusja o wypadkach samochodów straży pożarnej >> Czy ktoś wie co się stało? Czy ktoś wie co to za samochód? Czy ktoś ma już zdjęcia z wypadku?) jednocześnie gdy na miejscu pojawiają się przedstawiciele mediów to pracownicy tej samej formacji traktują ich jak żądne krwi hieny.

Jestem przekonany, że 99% przedstawicieli 4. władzy jakimi są media w sytuacji opisanej w odcinku nie sfilmowałaby, ani nie wykonałaby by zdjęcia zwłok. A nawet gdyby to zostało wykonane to raczej by się nie ukazało.

Jeszcze raz podkreślam zadaniem reportera, fotoreportera i operatora kamery jest maksymalne zebranie materiału czy to filmowego czy zdjęciowego. On nie ma czasu na zastanawianie się nad tym jakie będzie zdanie wydawcy. To tak jak strażak uwalniający osobę uwięzioną z  samochodu. Jego zadaniem jest jak najszybsza i skuteczna pomoc a nie myślenie o tym czy zrobić to tak, aby właściciel po wyjściu ze szpitala mógł auto wyklepać czy tak, żeby szybko i bezpiecznie go z tego auta ewakuować usuwając dach, wszystkie drzwi i słupki.

Kończąc moje wywody w tym wątku, a być może i na tym forum chciałbym wam uzmysłowić, że hiena, z którą macie doczynienia na miejscu zdarzenia jest bardzo podobna do was strażaków z podziału bojowego.

Tak jak dowódca na miejscu akcji przejmuje odpowiedzialność za szeregowego strażaka, który wykonuje jego polecenia, tak samo wydawca bierze odpowiedzialność za to co robi reporter, fotoreporter i operator kamery. Dlatego też nie można mieć pretensji do osoby najniżej umiejscowionej w hierarchii za to co pokazuje jego pracodawca.

Jakiś czas temu opisywałem mechanizmy rządzące się pracą w mediach w wątku Fotografowanie

Toczenie z wami kolejnych dyskusji wydaje mi się bez zasadne. Moje przekonania są troszkę inne niż te prezentowane na tym forum. Starałem się przerysować pewne sytuacje by wzbudzić w was iskrę wątpliwości. W większości przypadków pewnie nie uda się was przekonać do spojrzenia na świat z innej perspektywy.

Jedno co łączy media i strażaków to fakt, że obie grupy zawodowe są po to by służyć społeczeństwu.

Bardzo łatwo wychodzi wam ferowanie wyroków na temat osób, które nie poznaliście osobiście a tylko przez perspektywę liter i poglądów na tym forum.

Pozdrawiam i być może do zobaczenia w świecie, wolnym od wojen, pożarów i wypadków, gdzie strażacy nie i media nie będą potrzebne...

Offline remfire

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.049
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #477 dnia: Marzec 06, 2009, 20:33:56 »
Moje przekonania są troszkę inne niż te prezentowane na tym forum. Starałem się przerysować pewne sytuacje by wzbudzić w was iskrę wątpliwości. W większości przypadków pewnie nie uda się was przekonać do spojrzenia na świat z innej perspektywy.
Potwierdziłeś to co przypuszczałem ... Już w wątku o którym wspominasz sugerowałem że czujesz coś innego niż piszesz, ale strasz się prowokować do dyskusji ;)

Nie jesteś więc chyba aż taką hieną, na jaka starałeś się ostatnio kreować.  W każdym z nas jest coś z hieny ( i tu się zgadzam z Twoimi twierdzeniami) bo przecież zawsze chcemy wiedzieć więcej niż jest to nam niezbędne do życia czy wykonywania swych obowiązków.
Prawda jest tez to ze w każdym kto styka sie z taki sytuacjami o których tu dyskutujemy granica zobojętnienia przesuwa się.  Jednak mimo wszystko zawsze trzeba pamiętać że inni mają ową granice w innym miejscu niż my , a tym bardziej gdy dotyczy to kogoś bliskiego. A Ty chyba o tym pamiętasz ...
Ciesze się wiec że Twoje wypowiedzi to bardziej prowokacja niż faktyczny sposób postrzegania rzeczywistości. 

A jeśli będzie współpraca i wzajemne zrozumienie pomiędzy ratownikami i przedstawicielami mediów, to myślę że zawsze i wilk będzie syty i owca cała. Bo błędy i wpadki były, są i będą przecież po obu stronach.... Rozsądek, zrozumienie i wrażliwość, są wg mnie dużo ważniejsze od wytycznych, regulaminów, kodeksów itp. 

Offline nowy998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 230
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #478 dnia: Marzec 07, 2009, 08:06:11 »
Łukaszu Telus, skoro twoje stanowisko jest takie jak przedstawiasz w temacie to ja mam propozycję. Napisz pismo jako zwykły obywatel do KG PSP, iż uważasz że dziennikarze, kamerzyści, wydawca tvn turbo (czyli hieny) poprzez straż pożarną mają możliwość żerowania na ludzkim nieszczęściu i ty się z tym nie zgadzasz.
Sam jestem ciekawy odpowiedzi jaką udzieli KG.

Offline Tomcio1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 114
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #479 dnia: Marzec 07, 2009, 13:04:19 »
A teraz ja pozwolę sobie na wyrażenie mojej opinii o trzeciej serii programu 28 sekund.

Po obejrzeniu dwóch odcinków nowej serii, myślę, że są to najlepsze odcinki od czasu powstania tego programu. Czemu...?

Faktycznie w poprzednich odsłonach pokazywano tylko akcje, co nas - ludzi związanych z pożarnictwem mogło satysfakcjonować. Lecz przypominam, że jest to program także dla zwykłego widza, oglądającego TVN Turbo. Jeśli realizatorom programu chodziło o zadowolenie strażaków oraz swoich widzów nie mających styczności z pracą w straży pożarnej to wyszło im to znakomicie. Jednym słowem - owca cała i wilk syty. Jest trochę dla nas, jest trochę dla cywila, mającego chęć na poznanie trudów strażackiej służby.

Oby tak dalej... =)

Offline Siedemsetter

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 656
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #480 dnia: Marzec 07, 2009, 14:33:05 »
w dzisiejszym odcinku bardzo mi się podobała prezentacja nowego nabytku JRG 1. jedyne co bym zmienił to akcję z kamera bym zmienił na jakąś bardziej interesującą. aha i zapowiedź następnego odcinka jest również obiecująca.
"Cóż może być piękniejszego nad człowieka rycerskiego?..."

Offline Michał108

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #481 dnia: Marzec 07, 2009, 17:51:27 »
Wie ktoś może ile odcinków jest przewidziane na trzecią serię?

Offline malina998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 280
  • Szef wszystkich szefów :)
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #482 dnia: Marzec 08, 2009, 09:34:54 »
Właśnie.
Te mało interesujące wyjazdy np. do naprawy kamery mogli by już oszczędzić bo to nudne :)
Mogli by pokazać prace Stanowiska Kierowania, jak ta praca wygląda podczas prowadzenia akcji itp.
:)

Offline RescueMan

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #483 dnia: Marzec 10, 2009, 22:26:57 »
Każdy odcinek różni się od poprzedniego.

Akcja z naprawą kamery faktycznie była nudna, ale obejrzeliśmy sobie pracę auto-drabiny Metz'a.

Bardzo ciekawe jest to Volvo NL10 odkupione z  Z.Ch. "Elana". Zabudowa, jak sam powiedział Pan dowódca JRG1 jedyna w Polsce.
Typoszereg NL jest nadal produkowano to może rodzinny producenci zabudów coś stworzą równie fajnego?

Fajnie, że wprowadzili skrót tego co będzie w następnym odcinku i już widać, że przenosimy się do Krakowa.

Nowy odcinek jak dotąd w sobotę  o 12:30. Powtórki są przez cały tydzień.

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #484 dnia: Marzec 11, 2009, 09:51:16 »
Właśnie.
Te mało interesujące wyjazdy np. do naprawy kamery mogli by już oszczędzić bo to nudne :)
Mogli by pokazać prace Stanowiska Kierowania, jak ta praca wygląda podczas prowadzenia akcji itp.
:)
Dokładnie co jakiś czas mogliby pokazać coś takiego. Wiadomo, ciężko im pewnie trafić na większą akcję, ale pokazanie pełnych procedur od momentu otrzymania zgłoszenia, przez zadysponowanie PSP, OSP, po zakończenie akcji. Jestem za :-) Chociaż raz niech takie coś pokażą :-)
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline Champion

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 738
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #485 dnia: Marzec 11, 2009, 10:27:02 »
no pomysł jest bardzo dobry.... lecz sądzę że nikt nie czyta z TVN naszego forum więc pewnie żeby do nich trafić trzeba by było napisać meila lub cuś ;)

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #486 dnia: Marzec 14, 2009, 12:58:02 »
"Panowie, jako mechanik samochodowy moge Wam powiedzieć - odłączcie akumulator!"  :rofl: :rofl: :rofl:

Offline Sgt.Jacob

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 182
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #487 dnia: Marzec 14, 2009, 14:21:01 »
"Panowie, jako mechanik samochodowy moge Wam powiedzieć - odłączcie akumulator!"  :rofl: :rofl: :rofl:

Tam było jeszcze lepiej: "...rozbijcie mu szybę, otwórzcie maskę i odłączcie akumulator!"  :wall:
"Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia" Albert Einstein

Offline kamcio

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #488 dnia: Marzec 14, 2009, 17:52:16 »
nie każdy wie że na wyposażeniu straży są nożyce do stali :P ale moim zdaniem dobrze zrobił że powiedział żeby odłączyli akumulator, chłopaki oczywiście doskonale o tym wiedzą ale lepiej dzielić się doświadczeniem;) załóżmy taką sytuacje, masz jakiś nietypowy samochód np. smarta (gdzie akumulator jest pod dywanikiem pasażera) przeszukasz pół samochodu i go nie znajdziesz, też byś nie chciał posłuchać rady specjalisty gdzie on się znajduje??:P

Offline barthez315

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 226
  • RYCERZE FLORIANA
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #489 dnia: Marzec 16, 2009, 08:31:32 »
Podobały mi sięm bardzo dobrze zorganizowane ćwiczenia w starcji podziemnej tramwajów.
Zaprezentowano dzaiałko wodne umieszczone na dolnym zderzaku przy Scanii. bardzo wygodna obsługa z kabiny kierowcy.
"Na dzwięk syreny zostawiają swoje rodziny, przyjaciół aby ratować życie i dobytek innych, czasami niepowracając..."

Offline ślizki

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 340
  • Nie ma rzeczy nie do ugaszenia - M:**
    • :D
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #490 dnia: Marzec 16, 2009, 11:14:29 »
chciałbym zobaczyć dokładniejszą budowę tak jak obiecali tego autka bo prezentuje się bardzo fajnie:) oby więcej takich samochodów było do naszej dyspozycji bo wtedy wszyscy są bezpieczniejsi,łącznie ze strażakami!

Offline pawel_jumper

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #491 dnia: Marzec 28, 2009, 09:15:04 »
Co z odcinkiem z zeszłej soboty ? Nie było go, czy poprostu Eddie jeszcze nie wrzucił ?

Offline Champion

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 738
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #492 dnia: Marzec 28, 2009, 09:33:57 »
odcinek był. Eddi po prostu nie wrzucił, dzisiaj też leci o 12:30

Offline ślizki

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 340
  • Nie ma rzeczy nie do ugaszenia - M:**
    • :D
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #493 dnia: Marzec 28, 2009, 15:07:07 »
moze mi ktos podac link do tych odcinków? byłbym ogromnie wdzięczny:)

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline Feuerwehrmann

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 671
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #495 dnia: Marzec 29, 2009, 15:09:21 »
Kiedy będzie ostatni odcinek? Halo, eddie, pobudka  :krzyk: :krzyk: :krzyk: :gcray:
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.

Offline eddie

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
    • Platforma Alarmowania Strażaków
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #496 dnia: Marzec 29, 2009, 23:14:34 »
Wyskoczyły nieprzewidziane problemy.
Odcinki sa nagrane, czekają na obróbke.
Platforma Alarmowania Strażaków - www.pasosp.pl

Offline eddie

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
    • Platforma Alarmowania Strażaków
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #497 dnia: Kwiecień 02, 2009, 22:50:16 »
Zaległe odcinki na rapidzie.
Platforma Alarmowania Strażaków - www.pasosp.pl

Offline ślizki

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 340
  • Nie ma rzeczy nie do ugaszenia - M:**
    • :D
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #498 dnia: Kwiecień 03, 2009, 01:56:03 »
to na sendspace nie będzie?:(

Offline dHMartynka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
  • Strażak to nie tylko zawód,ale i sposób na życie
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #499 dnia: Kwiecień 08, 2009, 12:50:03 »
Ja też jestem za czymś takim jak napisał kolega z forum- sheldon.Może wpadną na coś takiego, a jak nie to ktoś z forum będzie musiał chyba im podsunąć ten pomysł, bo w końcu zadowolenie widzów najważniejsze,co?
Ps.dziękuje koledze eddie za wrzucenie odcinków
"Jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie  uciekających ludzi?
Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy" ...
Wiem, że są rzeczy, które bolą ...