Autor Wątek: 28 sekund  (Przeczytany 133914 razy)

Offline Grzesiu

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 202
    • OSP Wolica
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #450 dnia: Luty 27, 2009, 10:30:43 »
Witam

Orientuje się ktoś czy odcinek który zapowiadany jest na jutro, to pilot i zostanie wyemitowany jeszcze raz?
I jeszcze jedno pytanie, to będzie stała pora emisji, czy może ta godzina dotyczy tylko pierwszego odcinka?

Offline Champion

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 738
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #451 dnia: Luty 28, 2009, 11:05:52 »
Emisja w soboty o godzinie 12.30 (od 28 lutego roku)

prawdopodobnie na stałe ponieważ pisze w ,,Soboty"!

Offline Seretsu

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 152
  • seretsu
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #452 dnia: Luty 28, 2009, 11:52:16 »
Będzie ktoś nagrywał nowe odcinki 28 sekund ,które będą emitowane w TVN TURBO ?

Offline beniok

  • Podkarpacie
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 277
    • Ochotnicza Straż Pożarna Majdan Królewski
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #453 dnia: Luty 28, 2009, 11:57:20 »
Prawdopodobnie Eddie będzie nagrywał.
i potem będą wrzucane  na rapida i senspace-a
a linki do  tego wątka http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,4396.msg88993.html#msg88993

http://www.ospmk.info
bk(małpka)ospmk(dot)info

Offline Champion

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 738
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #454 dnia: Luty 28, 2009, 12:49:44 »
3 seria może być... choć jakoś mi się dziwnie ją ogląda niż 2 poprzednie :)

Offline hubert17

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #455 dnia: Luty 28, 2009, 13:01:01 »
na moje to dwie pierwsze serie lepsze byly,dzisiaj byl odcinek strasznie pokazowy,brakowalo takich porzadnych akcji :)

Offline tommy

  • We fight what you fear!
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
  • Miejsce na Twoją reklamę! :D
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #456 dnia: Luty 28, 2009, 13:09:35 »
pokazowy był, bo to początek serii. ;)
Trzeba jakaś ludzi wprowadzić w temat, nie wszyscy się orientują nt straży tak jak my. :-)

PS. fajny patent na usunięcie blokady założonej przez SM na koło..  ^_^
Cytuj
Ciekawa koncepcja.
Przy zderzeniach czołowych proponuje tak pociąć samochód, żeby nie wrócił na drogę, bo potem znowu do niego pojedziemy.

matej

  • Gość
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #457 dnia: Luty 28, 2009, 13:20:24 »
 :straz: chciałbym wyrazić swoje zadowolenie  z kontynuacji "28 sekund"
Odnośnie dzisiejszego odcinka to mam nadzieje nie zawiedziemy się co do materiałów przygotowanych  ^_^
pozytywnie mnie zaskoczyła wiadomośc o 3 serii :P

Offline Siedemsetter

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 656
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #458 dnia: Luty 28, 2009, 13:38:10 »
przypadkiem trafiłem dzisiaj i całkiem fajnie mi się oglądało. nawet moja matka się zainteresowała i zasiadła przed tv ^_^
"Cóż może być piękniejszego nad człowieka rycerskiego?..."

Offline wicher

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 167
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #459 dnia: Luty 28, 2009, 14:08:29 »
Największym plusem jest to że realizatorzy "wyszli" z Warszawy. Ze zmian to chyba głos narratora jest inny -_- -_-

Offline agnieszka112

  • przede wszystkim - robić swoje
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 752
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #460 dnia: Luty 28, 2009, 14:13:23 »
no i się kłaniamy w stronę Eddiego - żeby znowu nagrywał i nam wrzucał na sendspace

I choćbym kroczył doliną śmierci, zła się nie ulęknę...

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #461 dnia: Luty 28, 2009, 14:49:40 »
Największym plusem jest to że realizatorzy "wyszli" z Warszawy. Ze zmian to chyba głos narratora jest inny -_- -_-

Realizatorzy wyszli z Warszawy już w poprzedniej serii - głównie Gdańsk, ale nie tylko.
Dziś o 21.45 powtórka i tą godzinę w soboty tvn turbo reklamuje jako godz. emisji filmu.
Co do wielkich akcji - w poprzednich seriach też nie zawsze ukazywano "wielkie" akcje, pokazuja taki materiał, jaki akurat da się nakręcić.

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline vombat

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
    • Galeria Ratownicza Czerwone Samochody
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #462 dnia: Marzec 01, 2009, 15:02:49 »
A czy ktoś zupełnie przypadkiem nagrał ten odcinek  :pyt:

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #463 dnia: Marzec 01, 2009, 16:47:13 »
A czy ktoś zupełnie przypadkiem nagrał ten odcinek  :pyt:

Co to znaczy "zupełnie przypadkiem"?
Może ktoś nagrał go właśnie celowo.
 :rofl:

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline eddie

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
    • Platforma Alarmowania Strażaków
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #464 dnia: Marzec 01, 2009, 20:59:58 »
Witam
Odcinek nagrałem. Wprawdzie coś mi nagrywanie szfankuje i na 3 razy nagrywałem. Posklejam i bedzie ok. Jak bedzie gotowy to poleci na upload.
Pozdrawiam
eddie
Platforma Alarmowania Strażaków - www.pasosp.pl

Offline RescueMan

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #465 dnia: Marzec 04, 2009, 12:39:39 »
28 lutego o godz. 12:30 na antenie TVN Turbo zainicjowano III serię "28 sekund"

Rozpoczęło się od przejęcia zmiany w JRG-1 PSP Toruń.

Co mnie zaciekawiło:
1. Do zgłoszenia o wypadku po za miastem (kobieta+dziecko) wpadła w poślizg Fiatem Multipla. Wyleciała z drogi i auto przewróciło się na lewy bok.
Po co zadysponowano Scania GCBA, skoro równie dobrze GBA dałby sobie radę z postawieniem Miltipli na koła?
Czyżby PSP w Toruniu chciała się pochwalić nową Scanią?
2. Pożar baraków mieszkalnych w Zławieś Wielka.
Kiedy to na zakończenie działań gaśniczych podano pianę ciężką na pogorzelisko.
Nie szkoda było tego środka na to? Przecież nie widziałem nigdy aby na stertę zagaszonego drewna zalewać pianą. Chyba że TVN sponsorował użycie środka.
3. Nie podano czy kierowca musiał zapłacić za mandat i blokadę SM.

Domyślam się, że wiele czynności jest robionych pod publikę. Tylko jaki to ma sens. Kiedyś widz sam naocznie będzie świadkiem akcji ratowniczo-gaśniczej i skonfrontuje film z rzeczywistością.

Seria III rozkręca się i sądzę że będzie dobrze.
Najważniejsze, że to nie "Sekcja 998".


Offline Łukasz Telus

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 930
    • Łukasz Telus Fotografia
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #466 dnia: Marzec 04, 2009, 13:14:49 »
A ja to nazwę inaczej. TVN w zamian za możliwość jazdy na sygnale, żeruje na ludzkim nieszczęsciu.
Pokazano poszkodowane osoby, czynności z zakresu ratownictwa medycznego prowadzone przez strażaków, nie wspominając już o KRWII.

Takich rzeczy chyba się nie powinno pokazywać czym to się różni od rządnych krwii TVN24, Faktu i Super Expressu?

Offline nowy998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 231
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #467 dnia: Marzec 04, 2009, 14:07:52 »
jak materiał z krakowa przepuszczą dalej to dopiero zobaczysz "żerowanie" na ludzkim nieszczęściu

a ja uważam, że to nie jest żerowanie, jak ludzie się na oglądają to na pewno nie jeden zastanowi się nad swoim postępowaniem. dla mnie program jest nawet jak kampania społeczna 

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #468 dnia: Marzec 04, 2009, 16:53:44 »
A ja to nazwę inaczej. TVN w zamian za możliwość jazdy na sygnale, żeruje na ludzkim nieszczęsciu.
Pokazano poszkodowane osoby, czynności z zakresu ratownictwa medycznego prowadzone przez strażaków, nie wspominając już o KRWII.

Takich rzeczy chyba się nie powinno pokazywać czym to się różni od rządnych krwii TVN24, Faktu i Super Expressu?
Co mnie zaciekawiło:
1. Do zgłoszenia o wypadku po za miastem (kobieta+dziecko) wpadła w poślizg Fiatem Multipla. Wyleciała z drogi i auto przewróciło się na lewy bok.
Po co zadysponowano Scania GCBA, skoro równie dobrze GBA dałby sobie radę z postawieniem Miltipli na koła?
Czyżby PSP w Toruniu chciała się pochwalić nową Scanią?
2. Pożar baraków mieszkalnych w Zławieś Wielka.
Kiedy to na zakończenie działań gaśniczych podano pianę ciężką na pogorzelisko.
Nie szkoda było tego środka na to? Przecież nie widziałem nigdy aby na stertę zagaszonego drewna zalewać pianą. Chyba że TVN sponsorował użycie środka.

Nie widzę tu nic dziwnego. W miastach, gdzie jednostka ochrania obszar również podmiejski (powiat) utarło się, że na wioski jedzie jeden samochód, często właśnie ciężki, a na miasto zostaje np. ten wspomniany GBA.
To normalna procedura, a w materiale zdarzenie miało miejsce kilkanaście kilometrów od siedziby JRG. Nie wiem czym tu się chwalić - ciężka Scania na 3!! osoby. haha.

Co do zabezpieczania pogorzeliska pianą - bardzo fajna rzecz, kiedy dogaszamy i  dogaszamy... a nam się stale dymi, paruje etc. Dla pewności sam kilka razy pokrywałem pogorzelisko po jakimś pustostanie pianą, kiedy podawanie wody nie dawało efektu. Nauczmy się używać właściwych środków gaśniczych w określonych momentach, a nie patrzeć na to, czy dostaniemy zjebę od naszego komendanta za zużyty środek. Nie kupuje go za własną kasę, więc nigdy nie szczypie się z jego podawaniem, kiedy jest to pomocne.

Panie łukaszu.
faktycznie, to jest już chore, twoje podejście do każdego posta na tym forum.
Mam propozycję, ponieważ nie każdy jednak słyszał o Strażaku, pogadaj z kolegami dziennikarzami, niech dadzą ci z 5-10 min. w szczycie na antenie tvn czy polsatu. Twój przekaz będzie wtedy lepszy, trafi do szerszego grona odbiorców, kto wie, może jutro artykulik w szmatławym Fakt czy SE?? Wykrzycz na antenie jak to nienawidzimy hien-dziennikarzy, którzy tylko zatruwają nam życie, biednym strażakom.

to co Łukasz? możemy na Ciebie liczyć?? Brachu?
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2009, 16:57:20 wysłana przez zero-11 »

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline Łukasz Telus

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 930
    • Łukasz Telus Fotografia
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #469 dnia: Marzec 04, 2009, 18:31:35 »
Panie łukaszu.
faktycznie, to jest już chore, twoje podejście do każdego posta na tym forum.

Chora to jest Wasza hipokryzja względem mediów.
Parę dni temu raziło Was, że media pokazywały na żywo akcję ratowniczą po upadku śmigłowca LPR. Dziś wszystko jest OK gdy w filmie dokumentalnym 28 sekund ta sama stacja pokazuje Waszą pracę to są Waszymi kumplami, dzięki któremu macie swoje 5 minut w telewizji. Czasem przekaz w 28 senund jest jednak drastyczniejszy od pierwszego przypadku, ale może jest lepszy bo nie jest na żywo.

HIPOKRYCI

Offline wicher

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 167
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #470 dnia: Marzec 04, 2009, 21:10:22 »
Czy wie ktoś może kiedy emitowany jest premierowy odcinek. Dalej w soboty o 12.30 czy to się zmieniło?

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #471 dnia: Marzec 04, 2009, 22:27:22 »
Chora to jest Wasza hipokryzja względem mediów.
Parę dni temu raziło Was, że media pokazywały na żywo akcję ratowniczą po upadku śmigłowca LPR. Dziś wszystko jest OK gdy w filmie dokumentalnym 28 sekund ta sama stacja pokazuje Waszą pracę to są Waszymi kumplami, dzięki któremu macie swoje 5 minut w telewizji. Czasem przekaz w 28 senund jest jednak drastyczniejszy od pierwszego przypadku, ale może jest lepszy bo nie jest na żywo.

HIPOKRYCI

Zauważyłeś może w tym odcinku 28 sekund, przy akcji z otwarciem mieszkania, w lokalu strażacy znaleźli zwłoki mężczyzny. Reporter wiedział o tym. Nie wszedł jednak do pomieszczenia, nie sfilmował denata (a jeśli to zrobił, to nie zostało to wyemitowane). Jak myślisz, czy gdyby zamiast reporterów robiących film o pracy strażaków byłby tam inny dziennikarz, czy również zachowałby się tak powściągliwie??

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline b07

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 454
  • Everyone goes home
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #472 dnia: Marzec 05, 2009, 16:31:27 »
Szanowny Panie Lukaszu,

Czy naprawde musi Pan wylewac swoje smuty publicznie? Nie ma innego sposobu na leczenie zranionych uczuc (w co akurat nie watpie) niz malostkowe, zeby nie powiedziec wredne, czepianie sie wszystkiego, co ma chocby najmniejszy zwiazek z przyczynami Panskiej obecnej sytuacji? Czy caly swiat musi wiedziec, jak bardzo jest Pan nieszczesliwy? To nie jest odpowiednia metoda wyladowywania swoich frustracji, a i cala dyskusja jest praktycznie niepotrzebna. To jest juz po prostu nudne. Bardziej kolokwialnie: zmien Pan plyte.

Offline chris

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #473 dnia: Marzec 05, 2009, 17:55:19 »
A ja to nazwę inaczej. TVN w zamian za możliwość jazdy na sygnale, żeruje na ludzkim nieszczęsciu.
Pokazano poszkodowane osoby, czynności z zakresu ratownictwa medycznego prowadzone przez strażaków, nie wspominając już o KRWII.

Takich rzeczy chyba się nie powinno pokazywać czym to się różni od rządnych krwii TVN24, Faktu i Super Expressu?

bez obrazy, ale kto tutaj żeruje na czyimś nieszczęściu?

http://www.kmpsp.wroclaw.pl/index.php?str=081208_karwiany
http://www.kmpsp.wroclaw.pl/index.php?str=081017_domaslaw
http://www.kmpsp.wroclaw.pl/index.php?str=081011_domaslaw
http://www.kmpsp.wroclaw.pl/index.php?str=080404_radomierzyce
http://www.kmpsp.wroclaw.pl/index.php?str=080213_gniechowice
http://www.kmpsp.wroclaw.pl/index.php?str=071223_legnicka   przedostatni rząd, pierwsze zdjęcie




Offline Łukasz Telus

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 930
    • Łukasz Telus Fotografia
Odp: 28 sekund
« Odpowiedź #474 dnia: Marzec 05, 2009, 18:10:49 »
bez obrazy, ale kto tutaj żeruje na czyimś nieszczęściu?

Przecież już się przyznałem, że jestem rządną krwii i sensacji hieną.

P.S.
Nie zapominaj, że właścicielem serwisu jest KMPSP we Wrocławiu i w przypadku tych konkretnych materiałów żadnych zastrzeżeń nie było. Strażacy, PB z którymi rozmawiałem też zastrzeżeń nie mieli.

Pozdrawiam