Autor Wątek: System SWD ST  (Przeczytany 468678 razy)

Offline robertbusko

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #200 dnia: Marzec 09, 2008, 16:35:32 »
Ciekawy materiał mgoleb. Przejrzałem narazie szybko i podoba się. Mam pytanko - jak kwalifikujecie GLM-8 Żuczka (lub inne cudo). Bo albo go nie ma w katalogu  :angry: albo go nie dojrzałem.

Offline mgoleb

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #201 dnia: Marzec 09, 2008, 17:14:08 »
Witam,
normalnie jako pojazdy/samochody gaśnicze/wodno-pianowe/lekkie
- jeśli chodzi o standard nazewnictwa, to składa się z 2 części, pierwsza parametry pożarnicze, drugi po myślniku (ze spacjami) marka i ew. typ np.
GLM 8 - ŻUK, GLBA-Rt 1/2,5 - RENAULT MASCOTT, SLOp - NISSAN PICKUP
pozdrawiam

Offline jaroslawus

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #202 dnia: Marzec 12, 2008, 16:06:19 »
Im dłużej pracuję (przepraszam: służę) w PSP tym bardziej się dziwię.
Jak to jest:
kolejny numer zdarzenia jest uzależnione od chwili zgłoszenia czy od chwili zakończenia zdarzenia?

   Według mnie pozycja w EWIDzie jest uzależniona od daty a dokładniej od godziny zgłoszenia a wg kolegi mgoleb  "Po powrocie zastępów z akcji i zakończeniu zdarzenia" patrz slajd nr 3 w prezentacji "instrukcja praktycznego wykorzystania SWD-ST".
A jak faktycznie winno być ?

PS.
        MGOLEB - wielkie słowa uznania za wykonaną pracę!!!!!. 

Offline mgoleb

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #203 dnia: Marzec 12, 2008, 20:36:59 »
Witaj,
tak jest jak mówisz (również wg. mnie),
- sprawa w prezentacji dotyczy pojedynczych zdarzeń, do których dysponowane są siły i środki PSP po kolei wg. czasu zgłoszenia,
- przypadek, który ty omawiasz sądzę, jest wtedy, gdy wcześniejsza akcja kończy się później, wtedy to dyspozytor nadaje po prostu nr zdarzenia zaczętego wcześniej, by bez problemu nadać kolejny temu późniejszemu, ale wcześniej zakończonemu
- również analizowałem rozbieżności w raportach w swd (tych 24-godzinnych - rubryka za rok aktualny i poprzedni) i wynikają one właśnie z tego, że swd zalicza zdarzenie od wprowadzenia do bazy i dodaje np. do roku 2008 zdarzenia zaczęte w 2007 - przeważnie to kilkanaście w województwie obstaw noworocznych, co daje błędne liczby zdarzeń faktycznych w roku 2008, już przedkładam własnie temat wyżej do analizy
pozdrawiam
mgoleb

Offline geniusz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #204 dnia: Kwiecień 03, 2008, 08:39:53 »
Dwa pytanka.
Czy da się poprawić raport (z błędem) dzienny lub nocny wysłany i potwierdzony?
Co zrobić z pożarem który ugasił pieszy ochotnik?
Z góry dzięki za odp.

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #205 dnia: Kwiecień 03, 2008, 09:13:28 »
oczywiście, że się da poprawić.
Wchodzisz w menu w raporty SK, odnajdujesz w wykazie dat ten który chcesz poprawić, zmieniasz ręcznie dane tak aby "grały", zapisujesz i wysyłasz.
a potem czekasz na telefon z WSKR i tłumaczysz dlaczego się zmieniło.... :)

Co do ochotnika na piechotę (a tak a'propos - zadeptał czy nasikał i zgasło? :) ) - ja czasami świadomie wysyłam meldunki z "logicznymi" błędami (bo w takim przypadku jak opisujesz SWD wywali błąd w meldunku - jest obsada w postaci strażaka a nie ma wozu!) i próbuję dyskutować z WSKR. Podobnie jak np gdy zdarzenie ma miejsce przy samej strażnicy - odległość podaje się w km a tu dwadzieścia metrów! Czasami WSKR przyjmuje argumenty a czasami twierdzi "tak masz racje ale wpisz coś żeby nie było błędu"....

pozdro
mario

Offline mgoleb

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #206 dnia: Kwiecień 03, 2008, 10:20:50 »
Witam,

poprawić zatwierdzony raport ??
- ciekawe ...
Chyba, że u Was nie ma automatycznego zatwierdzania raportów - to tak, owszem - da się zmienić i dosłać
Jeśli wskr zatwierdzi raport, to najpierw trzeba go odblokować w wskr, odebrać oczekującą paczkę w kp z odblokowaniem, poprawić i znów poprosić wskr o zawierdzenie.
Nieskonfigurowanie odpowiednio transmisji z przekierowaniem portów w kw/kp/km daje właśnie taką możliwość, jak opisana wcześniej. Jeśli wszystko jest właściwie skonfigurowane wszystko dzieje się z automatu.
Sytuacja jest taka - zmienić się da, ale wskr robi raport dla kckr z danych zebranych od kp i nie wiem, czy przez jakieś przeoczenie w kp (gdzie jest kilka zdarzeń i dyżurny nie sprawdzi przed wysłaniem) ja osobiście nie chciałbym tłumaczyć się w kg ... bo przecież zmieniają się dane dla całego województwa wtedy ... i trzeba wysłać też wyżej - a zestawienia itp już wykonane  :mellow:
- u mnie nie ma błędów w województwie, mam nawet w wskr arkusz do sprawdzania prawidłowości wpisów komend powiatowych do zdarzeń za służbę oraz meldunków w bazie kw (bo czasami ktoś napisał, że w dobę miał 4, a ja mam 3 - okazuje się że niedosłał meldunku jeszcze ... ale to w kw)

- co do pożaru ugaszonego przez ochotnika bez samochodu ... hmm... czy to nie jest ugaszenie przed przyjazdem straży, i przecież jakiś dowódca pisze dokumentację ??, przecież jak bym się zatrzymał i udzielił pomocy poszkodowanemu na ulicy przechodząc, to nawet nie zgłaszałbym tego do straży, a jeśli ktoś potrzebuje do ubezpieczenia wtedy były przypadki, ze jechał samochód sop z jrg i spisywało się taki dokument po, lub prewencja robiła na wniosek zainteresowanego oględziny
- w sumie bym przyjął z błędem, bo taka jest przecież prawda, ale ... robienie z bzdury zdarzenia, bo sąsiadem jest strażak OSP i chlusnął miską wody ??

pozdrawiam
mgoleb

Offline geniusz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #207 dnia: Kwiecień 03, 2008, 14:26:55 »
Dzięki za odpowiedzi
Niestety u mnie transmisja z przekierowaniem portów jest prawidłowo skonfigurowana.
A co do tego ochotnika to opiszę dokładniej zdarzenie.
Dzwoni kobieta zgłasza pożar śmietnika- strasznie dymi.
Powiadamiam OSP a ochotnik nie wyjeżdża tylko biegnie z "chaty", bierze wąż, podłącza do hydrantu, który był blisko pożaru i gasi ogień. Samochód nie ruszył wogóle.
Zeszło mu się godzinkę i oczekuje na potwierdzenie udziału.
I co w rakim przypadku?

Offline mgoleb

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #208 dnia: Kwiecień 04, 2008, 14:15:12 »
Witam,

na moje
- jak chce wyjazdu to powinien zorganizować dojazd całego zastępu na miejsce, właściwe alarmowanie, informowanie PSK o zdarzeniu, łapanie czasów operacyjnych itp.
- wtedy jest wyjazd do zdarzenia i ma sens dokumentacja itd ...
to co zrobił to mu Bóg zapłać - ugasił OK, to mu niech babka podziękuje za pomoc i tyle,
Jak pisałem wcześniej - czy ja mam sobie dodać zdarzenie dodatkowe do 0,5% bo pracuję w straży, a ugasiłem wiaderkiem wody patelnię w kuchni sąsiada, czy śmietnik przed domem, bo jakiś palant go podpalił ?? czy np. przystąpiłem do resuscytacji człowieka na ulicy ??
- bez sensu

mgoleb

Offline geniusz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #209 dnia: Kwiecień 04, 2008, 20:08:44 »
Oczywiście zgadzam się z Tobą zupełnie.
Jednak jest SWD-ST
A głownie chodzi mi tu o problem czysto techniczny bo życiowo to rozumiem.
Zakładam, że trzymamy się czasów:
Jest zgłoszenie jest karta zdarzenia jest powiadomienie OSP, jest odbiór meldunku z sytuacji z remizy a co potem (tzn. jakim sposobem zostanie zdarzenie zlikwidowane) to już Dyżurny PSK na to nie ma wpływu.
I co?
Kasujemy kartę zdarzenia czy karta zdarzenia bez meldunku  (a może naciągnięcie małe, że jednak wyjechali samochodem) , nie wiem co gorsze jakby wylazło.
Pozdrawiam


A odp. na moje pytanie:
poz. 3 w meldunku- Ugaszono bez udziału jednostek ochrony przeciwpożarowej.

Offline leon z.

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 48
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #210 dnia: Kwiecień 05, 2008, 11:06:47 »
A są jednostki typu M. Może niewiele ale jednak. I choćby chcieli to samochodem nie wyjadą. Co do SWD mam trochę zastrzeżeń. Np wraca mi samochód z akcji a ludzie dalej na czerwono przy akcji. I mimo zgłaszania tego nic się nie zmieniło. A w zestawieniach w pozycji proszki gaśnicze co się pojawia? Sorbenty!!! I nic nowego od dawna. Inaczej to wygląda z poziomu powiatu a inaczej województwa. Pozdrawiam.

Offline mgoleb

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #211 dnia: Kwiecień 05, 2008, 11:33:26 »
co do swd, to są od tego umowy serwisowe z abakusem, wysyła się informację i mają załatwić błąd na bazie, i zawracać trzeba tak długo głowę, by zostało to zrobione, i już takie błędy się nie wyświetlały
- co do błędów są mi zgłaszane z powiatów, ja je sprawdzam i kontaktuję się w tej sprawie z abakusem, albo jest tak, że mnie powiaty informują o błędach i kontaktują się bezpośrednio z abakusem powołując na rozmowę ze mną (jako wojewódzkiego koordynatora ds. SWD-ST)
- co do M wyślę indywidualną wiadomość, bo to nie temat swd
pozdrawiam

Offline remfire

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.049
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #212 dnia: Kwiecień 21, 2008, 11:47:46 »
Ciekawa sprawa z tym ochotnikiem ;)  Skoro zgłoszenie zostało przyjęte, jednostka zadysponowana to logicznym jest sporządzenie meldunku. Trzeba wpisac udział 1 strażaka ( bez samochodu) i sprawa załatwiona. On był dowodzącym , więc skoro podjął decyzję że nie wyjechał samochodem to niech się tłumaczy dlaczego tak postapił - na drugi raz postąpi ( lub przynajmniej odpowiednio zgłosi ;) ) tak jak powinno być.  Dyzurny zgłoszenie przyjął, zadysponował jednostkę , więc meldunek musi być.

 A co do SWD to musze przynać, że ten program jest najlepszym z tych na których miałem okazję do tej pory pracować.  Dostosowany do naszej specyfiki, pozwala pracować juz po wpisaniu zaledwie minimum informacji , ale jeśli uzupełni się szczegóły to staje się naprawdę świetnym narzędziem ułatwiającym pracę. U nas wiele spraw jest poustawianych tak jak przestawia to mgoleb ( może nie wszystkie , ale większość), więc praca na SWD jest coraz bardziej przyjemna i łatwiejsza.
Trzeba jednak traktować SWD nie jako program dla PSK , ale dla całej Komendy ( Kadry, Kwatermistrzostwo itp.) i podległych jednostek JRG.

 Oczywiście jest nieco uwag do SWD, o większości których już tu wspominano. Przykładem może być wykazywanie błędów w meldunkach - wg mojej oceny  zbyt szegółowo  są one wykazywane, co powoduje że trzeba czasami celowo wysyłać meldunki z błędami. Czy nie lepiej byłoby wykazywać tylko kilka podstawowych ( krytycznych)  błędów, bo przeciez program nie może myśleć za sporządzającego , a tylko mu pomagać przypominając czasami o czymś o czym byc może zapomniał.
A ponad to, szkoda że zrezygnowano z wyskakującego okienka z wykazanymi błędami podczas zapisywania meldunku ( które było w Ewidzie99) - to było praktyczne rozwiązanie. 

O jednostkach OSP typu M (o ile funkcjonują, a nie figurują tylko na papierze ) uważam że również winny być wpisane do SWD - są jednostkami ochrony ppoż , posiadają sprzęt ( co najmniej motopompę), więc teoretycznie moga równiez brac udział w akcjach. Wiem że to sa naprawde sporadyczne sytuacje , ale jednak moga się zdarzyć, wiec jak wtedy uwzględnić udział ochotników z takiej jednostki w akcji jeśli nie ma jednostki w SWD?
 
Przy okazji pytanie do mgoleba - jak u Ciebie wygląda sprawa raportów 12-godzinnych? U nas raport sprządza się oczywiście za godz. 8:00-20:00 i 20:00-8:00 , ale wysyła  do godz.19:00 i 7:00 co powoduje nieporozumienia z zaliczaniem zdarzeń przyjętych w "martwych" godzinach 7:00-8:00 i 19:00-20:00, bo przy większej ilości czasami zapomni się o skorygowaniu raporu. Do której godziny WSKR musi przekazać zbiorczy raport do KCKR ?
 
 

Offline mgoleb

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #213 dnia: Kwiecień 21, 2008, 12:39:25 »

Przy okazji pytanie do mgoleba - jak u Ciebie wygląda sprawa raportów 12-godzinnych? U nas raport sprządza się oczywiście za godz. 8:00-20:00 i 20:00-8:00 , ale wysyła  do godz.19:00 i 7:00 co powoduje nieporozumienia z zaliczaniem zdarzeń przyjętych w "martwych" godzinach 7:00-8:00 i 19:00-20:00, bo przy większej ilości czasami zapomni się o skorygowaniu raporu. Do której godziny WSKR musi przekazać zbiorczy raport do KCKR ?
 

Pracujemy na 24 od sierpnia ubiegłego roku, na 24 do tej pory przeszło 13 powiatów, 6 pracuje na 12, w województwie ustaliliśmy, iż ustawiamy godzinę raportów na 7-19 i 19-7, raporty wysyłają PSK/MSK do godz. 7 i 19, my tworzymy zbiorówkę i do godz. 7.30 i 19.30 ślemy do kckr.
Tak ustalone dane nie mają "martwych" godzin, i zestawienia są ciągłością. Zgadzają się te z poprzednich służb, jak i pozostawione następcy. Jest dziś tyle różnych godzin zestawień (zmiana służby 8, raport 19, zestawienie dobowe 24, raport do wojewody 6, raport ranny 7), że po prostu najważniejsze, by nic nie było dublowne i ominięte, a każde następne zestawienie czy raport były kontynuacją.
Dyżurny, jeśli przyjmie na końcu służby (np. 7-8) zdarzenie, jest ono odnotowane za służbę już następnego dyżurnego.
Utworzyłem arkusz xls, który po eksporcie z swd wartości z poszczególnych komend w rekordach zlicza mi i jak się ktoś pomyli, pokazuje błąd (np ma odnotowane 4P, a zakończone 2 i tyle - zdarza się, czasami system coś nie doliczy, dyżurny nie sprawdzi i wyśle do wskr, wskr zrobi raport wyśle dalej i kiszka, bo dane się nie zgadzają i hulaj dusza, szukaj po kolei, a ręczne zatwierdzanie pojedynczo raportów zabierają za dużo czasu w wskr, w momencie przygotowania do zmiany służby ...) A najgorsze jest to, iż najczęściej robią błędy komendy małe, gdzie jest 1, 2 zdarzenia. Wiem, że są dublerzy itp, znam życie i wiem jak jest, ale jak już ktoś siada na SK to niech przygotuje sobie ściągę, co i jak i na którą godzinę trzeba zrobić. Ja na wskr też tak zrobiłem (dodatkowo przypominacz hałasuje, że coś za 15 minut trzeba zrobić), i wysłałem do PSK niżej, aby na tym wzorze utworzyło swoje.
Pozatym opracowałem nowe raporty i procedury wysyłania w różnych systemach pracy na SK, ale jeszcze nie dostałem odpowiedzi z kg, chciałem tam zamiast raportu ze służby i raportu 12-to godzinnego zrobić coś bardziej użytecznego (2 w 1, system sam miałby te dane wyciągać z systemu). Ale ... czekam na ruchy w tym zakresie, narazie cisza.

mgoleb

Offline remfire

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.049
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #214 dnia: Kwiecień 21, 2008, 12:55:15 »

ustawiamy godzinę raportów na 7-19 i 19-7, raporty wysyłają PSK/MSK do godz. 7 i 19, my tworzymy zbiorówkę i do godz. 7.30 i 19.30 ślemy do kckr.
Pisząc "ustawiamy" masz na mysli ustawienia SWD ST , czy "ustawienie" podległych PSK aby wysyłały raporty na odpowiednie godziny?
 

Offline mgoleb

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #215 dnia: Kwiecień 21, 2008, 13:13:57 »
Dokładnie tak, w System/Ustawienia/Ustawienia programu/Baza sił - godzina otwarcia zmiany w systemie 4-zmianowym - 7.00
- wszystkie podległe komendy tak ustawiają, i ślą raporty do godziny 7.00 i 19.00,
bez problemu mogą wykonać raporty, gdyż jeśli i tak się coś zacznie przed 7 to przechodzi na następną służbę jako z poprzedniej

Offline remfire

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.049
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #216 dnia: Kwiecień 21, 2008, 13:20:51 »
Dzięki za podpowiedź , jeszcze dzisiaj to przetestuję ;)

Offline Adriano

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #217 dnia: Kwiecień 21, 2008, 20:21:24 »
Co do tego ochotnika.
Po zaalarmowanie jego jednostki powinien określić że wyjeżdża samochodem do akcji. Nie zrobię mu wyjazdu jak nie wiem czym sie na miejsce udaje. Jeżeli powiedział że zrobi to od ręki to powinniśmy darować sobie wykonanie zdarzenia w rejestrze i później meldunki z tej "akcji".

Ale na jego miejscu podałbym że wyjeżdżam samochodem i tyle. Podaje później że ugasił podręcznym sprzętem i problem z głowy.
"Zapytać możesz - wiedzieć nie musisz"

اكد البروفسور يانوش دانتسكي رئيس قسم الدراسات العربية والاسلامية فى

Offline remfire

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.049
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #218 dnia: Kwiecień 23, 2008, 13:19:38 »
Jeszcze jedno pytanie dotyczące SWD.
Użytkujemy SWD w sieci. Umożliwia to dostęp do tego samego meldunku z różnych stanowisk. Jeśli jednak zdarzy się że równocześnie wprowadza się zmiany , to zapisane zostają tylko te zapisywane najpóźniej. W Ewidzie99 była blokada przed równoczesną edycją meldunku - wyskakiwało okienko z informacją, że meldunek jest obsługiwany z innego stanowiska.
Czy w SWD ST jest możliwe ustawienie podobnej blokady uniemożliwiającą równoczesną edycję z kilku stanowisk ?
Podobna sytuacja jest z Raportami. 

Offline mgoleb

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #219 dnia: Kwiecień 23, 2008, 14:16:25 »
Witam,
na dzień dzisiejszy nie ma takiej możliwości, jak meldunek będzie 2 razy otwarty to pewna zawartość może zniknąć,
będzie zapisane w logach kto to zmienił, bo tak jest teraz i tyle
- w sumie zależy kto wchodzi i co chce zmienić,
1. jeśli d-ca akcji, który tworzy dokumentację coś poprawia to on za to odpowiada (tu dyżurny mu się z pewnością nie wtrąci i nic nie będzie zmieniał), poza tym jak ktoś coś zmieni, to musi wydrukować, podpisać się pod tym i zamienić wersję starą na aktualną dokumentacji
2. jak zmieni dyspozytor to też musi wydrukować, podpisać się i podmienić

Kwestia ustawienia odpowiednich uprawnień dot. meldunków w swd i dogadania się. Dziś nikt za bardzo nie miesza w swd jeśli nie ma uprawnień, a procedura pisania meldunków jest ustalona (i poprawek)
- a jeśli ktoś zmieni złośliwie, to jest wydruk podpisany przez sporządzającego meldunek, a zapisze się w systemie kto ostatni dokonał zmian - i tyle

- to samo z raportami, przecież jak go się tworzy to zanim wyślesz wyżej to sprawdzisz jakie są dane, a nikt nie mający uprawnień na edycję ci tego nie zmieni, nawet tam nie wchodzi, a jak wejdzie to się po prostu wychodzi bez zapisu i tyle,
przecież i my na wskr wchodzimy i edytujemy meldunki, ale nikt ich nie zapisuje
- pozatym jak zapiszesz zmiany to zmienia się kolor meldunku na czerwono (niewysłane)

mgoleb

Offline remfire

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.049
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #220 dnia: Kwiecień 23, 2008, 17:56:51 »
Wszystko się zgadza, mamy tak to poukładane jak wyjaśniasz.  Chodzi jednak przede wszystkim o sytuacje związane z pierwotnym tworzeniam meldunku , przed jego wydrukowaniem i wysłaniem. Pózniej to juz oczywista sprawa z wydrukami, czerwoną kropeczką itp.
Myslałem że czegos nie wiem , bo bardzo się dziwiłem że zrezygnowano z tej blokady o której wcześniej wspominałem.  Kilkukrotnie zdarzyło sie nam, że ktoś wprowadzał zmiany  które " wylatywały w powietrze", bo w tym samym czasie ktos inny też wprowadzał swoje zmiany. Teraz juz pilnujemy się, ale żałujemy że zrezygnowano z tej bardzo praktycznej blokady.
Zdaje sobie sprawę że poziomu WSKR ten problem praktycznie nie dotyczy , ale jeśli masz takie możliwości to wpłyń na stosowne osoby aby przywróciły ową blokadę.
W sumie to przecież tak niewiele , a może zaoszczędzić sporo czasu i nerwów.
Dzieki za wyjaśnienia.

Offline mgoleb

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #221 dnia: Kwiecień 23, 2008, 19:13:13 »
Proszę bardzo,
już zgłosiłem oficjalnie do Abakusa o taką funkcjonalność ...

mgoleb

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #222 dnia: Kwiecień 23, 2008, 19:29:49 »
Przez okres działania z programem SWD wysłałem kilkanaście uwag do ABAKUSA.
Niektóre z nich zostały poprawione, niektóre do dzisiaj pozostały bez odzewu.
Ostatnimi czasy KW zbiera wszelakie uwagi i wysyła do pomysłodawcy.
Mam nadzieję, że pozostaną zauważone.

Offline mgoleb

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #223 dnia: Kwiecień 23, 2008, 19:56:50 »
Jako wojewódzki koordynator też zbieram informacje od powiatów i ślę do abakusa, firma wdraża nowości, poprawki na bieżąco, itp.
- współpraca się układa i wszystko idzie do przodu,
- czasami przypominam o dawnych sprawach do realizacji,
- czasami rozważamy nowe rozwiązania i opcje do wdrożenia w systemie.
Dziś nawet otrzymaliśmy informację z kg, że chcą wiedzieć co byśmy chcieli w swd, jak system działa, jakie problemy itp. Ale czarno to widzę, jeśli będzie jak do tej pory.
Może coś się ruszy, ale boję się, że zajmie się tym ktoś dodatkowo i nie wydoli robiąc swoje kwity, bo powinien ktoś się tym zająć profesjonalnie, osobno, a nie dodatkowo, i powinien wiedzieć co i jak, a nie tylko myśleć, że to można, a to niepotrzebne.
Miała się utworzyć grupa przy kg ds. swd-st, ale narazie cisza.
pozdrawiam

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #224 dnia: Kwiecień 23, 2008, 20:12:09 »
U nas nie ma wojewódzkiego koordynatora do systemu SWD.
Każdy dyżurny sam wysyła bezpośrednio swoje uwagi do ABAKUSA.
Każdy dyżurny sam sobie pozostał koordynatorem od początku działania systemu.
GOŚCIU, który przyjechał nas szkolić wiedział mniej niż ja po kilku służbach spędzonych z programem i przeczytaną instrukcją.
Jedynym plusem jest zdalne usuwanie problemów wynikłych z działania systemu przez ABAKUS, ale za tą usługę komendy płacą grubą kasę.

@mgoleb wyślę ci w najbliższym czasie na priv swoje uwagi, może szybciej dotrą do firmy.