Autor Wątek: System SWD ST  (Przeczytany 464774 razy)

Offline mgoleb

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #175 dnia: Styczeń 04, 2008, 00:00:51 »
Witam,
i tak jak mówiłem, w kujawsko-pomorskiem bez problemów z EWID-ST, wysłałem tylko info o nadaniu numerów przed godziną "0.00" z rejestru i tyle,
na odprawie w KG do województw wzięto materiały szkoleniowe z rozwiązań w tym zakresie,
zainteresujcie się WY - użytkownicy systemów, zapytajcie w KW, jak te sprawy,
może cos się ruszy.
Jak ktoś chętny, materiały prześlę, również ma je davcio :)
pozdrawiam
mgoleb

Offline davcio

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 62
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #176 dnia: Styczeń 04, 2008, 09:14:50 »

Jak ktoś chętny, materiały prześlę, również ma je davcio :)
pozdrawiam
mgoleb


Ależ pewnie, jezeli ktos sie tym tematem zajmuje to naprawde warto poczytac :)
Troszke jest lektury, przeslac na maila rowniez moge :)
Pozdrawiam :)

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #177 dnia: Styczeń 09, 2008, 11:43:11 »
Witam, mam do Was pytanie czy macie i ewentualnie jak się sprawdza moduł do SMSów w SWD-ST
http://www.ewid.pl/?set=abakussms&gr=prod

Moim zdaniem Abakus powinien zrobić jeszcze wysyłanie smsów przez bezpośredni dostęp do Centrum SMS (wymagana specjalna umowa na usługę z operatorem) bo takie słanie po kableku przy pomocy telefonu jest po pierwsze bardzo wolne (ok. 6 smsów na minutę) a po drugie nie ma możliwości uzyskania od operator wysokiego priorytetu na sms (np w  święta i nowy rok będzie tak jak ze wszystkimi komórkami).

Kolejna moim zdaniem ważna sprawa to aktualizacja numerów - akurat w mojej OSP administruję terminal GSM więc wiem jak często ludzie zmieniają numery telefonów - po 5 latach bez zaglądania 20% numerów będzie nieaktualne. Jeśli moduł ma służyć także do alarmowania OSP i numerów będzie dużo lub bardzo dużo to nie sposób tego ręcznie robić (tzn można ale jest to syzyfowa robota). Tak sobie myślę, że powinni zrobić jakiś mały programik, który można by dać naczelnikom, z którego co jakiś czas można by było wypuścić plik i wczytać w systemie na MSK. Jak nie nacudują w formacie pliku tylko będzie to jakiś plik tekstowy wyglądający np tak:
Gmina
Jednostka OSP
1. Imię; Nazwisko; numer
2. Imię; Nazwisko; numer
itd
to nawet nie potrzeba programu tylko zwykły notatnik wystarczy...

PS: jak coś Wam namieszałem w wątku to przepraszam  nie śledzę go cały czas bo to nie moja działka...

Offline mgoleb

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #178 dnia: Styczeń 09, 2008, 12:20:22 »
Witam,
tak po krótce i praktycznie
1.
Abakus nie jest w stanie zrobić czegoś takiego, bo straż za to nie zapłaci - jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. Próbowaliśmy to zrobić  z SMS-Enterprisem Plusa i wiązało się to z: serwerami dodatkowymi, bezpośrednimi połączeniami do serwera plusa itp, za dużo punktów styku możliwych do awarii, pozatym jak już zrobili to nie działało, dodatkowe konfiguracje dosłownie z kosmosu itp, pozatym do końca nie wiadomo było z kim gadać, bo plus to co innego niż enterprise, gomobile itp
więc zrobili swój moduł - na moje działa OK, a to że idzie 6 sms/minutę to coś nie tak z konfigurką lub telefonikiem, bo można wyciągnąć troszkę więcej. Aczkolwiek do czego potrzeba super prędkości. Co za problem, jak starosta dostanie ok 30 sekund informację po komendancie - grunt by dostał.
A jeśli mamy wydawać pieniądze to lepiej w użytkowe funkcje systemu, a nie serwery, routery do sms-ów - np. DWA, GPS, centrale telefoniczne - i tym podobne
2.
kolejkowanie sms - fakt, w święta tylko się to dzieje - są to dosłownie 2 do 3 dni w roku - sorry, ale wtedy wystarczy zadzwonić do funkcyjnych o zdarzeniu - jak i tak odbiorą, bo jeśli komórki są zablokowane na odbieranie, to tym badziej na sms, to po co im sms-a wysyłać, skoro odbierze po godzinie, czy 2 ?? - dzwonisz na stacjonarny, czy koma jak trzeba i masz sprawę załatwioną
- pozatym miałem służbę w sylwka i bardzo się polepszyły usługi operatorów w zakresie zapychania sieci, bo ok 10 minut tylko było przeciążenie, a w święta było bez problema, może z opóźnieniem sms-y dochodziły
3.
aktualizacje numerów - jeśli jednostka ma być informowana sms-em to wymagacie nawet informacji, jeśli kogoś nie ma - po co słać komuś na końcu kraju bo wyjechał - nakazać komendantowi gminnemu, prezesowi itp na bieżąco zgłaszać zmiany numerów komóreczek - i tyle !!
- wtedy odpowiedni wydział wprowadza zmiany w swd, a dyspozytor korzysta tylko z opcji wyślij,

pozdrawiam
mgoleb

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #179 dnia: Styczeń 11, 2008, 10:14:25 »
To ja tylko dodam, że jeśli chodzi o szybkość i niezawodność to chodziło mi głównie o alarmowanie do zdarzeń OSP i strażaków na dyżurach domowych czy nawet ściąganie z wolnego przy bardzo dużych zdarzeń - ma to istotne zdarzenie i przy okazji terminali w jednostkach walczyliśmy z tą prędkością trochę (czasem, początkowo zdarzało się, że smsy dochodziły np po 8 minutach jak już dojeżdżaliśmy do zdarzenia).
Co do ilości 6 na minutę to są to informacje techniczne z tej strony:
http://www.developershome.com/sms/howToSendSMSFromPC3.asp
Można to przyśpieszyć do 30/minutę jeśli operator i telefon obsługuje wysyłanie SMS po GPRS (jakiś rok temu czytałem, że operatorzy tego nie udostępniali ale po ostatnich wypowiedziach kolegów w dziale Sprzęt o szybkości rozsyłania to musi działać).
Przy dostępie bezpośrednio do Centrum SMS może w ciągu sekund wypuścić setki jak nie tysiące smsów...

Offline mgoleb

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #180 dnia: Styczeń 11, 2008, 12:02:44 »
Nie można stosować sms jako głównego środka informowania o zdarzeniach i alarmowania do celów ratownictwa, wystarczy, że jest uzupełnieniem DSP, włącza się syrena na jednostce, dostaje ktoś sms za ok minutę do 3 i wystarczy. Proszę mi wierzyć, że na potrzeby dużej akcji to już PSK (najpierw sobie pomoc) zorganizuje ludzi, a jeśli chodzi o wyjazdy OSP - to należy wziąć małą poprawkę (nie dot. dobrze funkcjonujących). Oni nam pomagają, a nie mają zastąpić.
Nie zrzucajcie wszyscy całej odpowiedzialności i roboty na Dyżurnych PSK, on przeważnie na PSK jest tylko jeden po wiecznych cięciach etatów w większej ilości jednostek. Jeśli są duże akcje to przeważnie trwają jakiś czas lub długo i czy za minutę, czy 5 otrzyma osoba funkcyjna informację sms to już nie tak istotne, bo jeśli jest bardzo potrzebny to się nie czeka i szybko dzwoni i tyle.

Wracając do SWD-ST moduł pomaga, gdyż bierze dane z rejestru już uzupełnionego przez dyżurnego, nie trzeba tego kopiowac do innej aplikacji, logować się itp.
Jesli ktoś potrzebuje wysłać 100 sms na minutę, czy 200 niech organizuje inne rozwiązanie.
(chyba, że coś wymyśli abakus i rozbuduje moduł)

pozdrawiam
mgoleb

Offline mgoleb

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #181 dnia: Styczeń 14, 2008, 19:07:02 »
Szkolenie w KG dot SWD-ST Dyżurnych Operacyjnych WSKR między innymi było w grudniu 2007r. Opracowałem materiały (krótkie prezentacje, co jak jest wdrożone i powinno do właściwego funkcjonowania SWD-ST i jego rozwoju w komendach, standardyzacje itp o czym pisałem wcześniej, jak jest w kuj-pom.). Czy do kogoś trafiły te materiały ?? Jeśli nie proszę zapytać w wydziałach operacyjnych kw lub dać namiary, prześlę materiały. Mam nadzieję, że nie pozostały po prostu w komputerach kw lub szufladach jak to bywa często, bo coś trzeba zrobić i się czymś zająć lub jest tysiąc innych tematów do zrobienia niż SWD.
A przecież można wszystko mieć w 1 programie - odwody, numery, raporty, dane funkcjonariuszy, samochody, sprzęt ratowniczy itd. itd.
Kilka osób wzięło materiały, nie wiem, czy reszta otrzymała je również z KG
pozdrawiam
mgoleb

Offline mgoleb

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #182 dnia: Luty 05, 2008, 09:41:25 »
Witam,
otrzymałem informację o piśmie z kg dot. ujednolicenia systemu SWD-ST w całym kraju,
- pismo podpisane przez nadbryg. Skulicha
(opisujemy tak, jak to mamy w kujawsko-pomorskiem i jak było z wdrażaniem)
- dodam, że dyspozytorzy mają korzystać z systemu, a nie go uzupełniać i pilnować aktualizacji danych za kogoś innego  -_-
moje wytyczne i wnioski są również na tym wątku, pójdzie jako odpowiedź do kg prawdopodobnie,

pozdrawiam

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #183 dnia: Luty 05, 2008, 13:02:57 »
"- dodam, że dyspozytorzy mają korzystać z systemu, a nie go uzupełniać i pilnować aktualizacji danych za kogoś innego  smiley"
może kiedyś dożyjemy takich czasów, bo jak na razie to większość rzeczy wklepywana jest przez dyżurnego (najczęściej w Polsce w obsadzie jednoosobowej na zmianie służbowej)
Pozdr
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline mgoleb

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #184 dnia: Luty 05, 2008, 14:49:00 »
Wiem to,
 i jeśli coś się ruszy w zakresie rozwoju systemu w kraju, to myślę, że tak będzie,
- wiem, że narazie dyspozytor robi większość
ale nie wszędzie !!!!!
Są komendy w naszym województwie, gdzie jest to podzielone i np. d-ca zmiany odpowiada za sprzęt w jrg na bieżąco, d-cy jrg też mają swoje obowiązki, technika swoje, a danymi kadrowymi zajmują się osoby za to odpowiedzialne - kadry.

pozdrawiam
mgoleb

Offline firepl

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
  • w stanie spocz.
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #185 dnia: Luty 07, 2008, 20:27:18 »
Kurde gdzie tak jest??? chcę tam pracować......

Offline mgoleb

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #186 dnia: Luty 08, 2008, 14:01:14 »
w różnych komendach w różnym stopniu w zależności od funkcyjnych jest wdrażana funkcjonalność systemu,
- w jednej większy nacisk jest na podział bojowy, książkę podziału w swd (kilka komend nie pisze już ręcznie, bo ok 80% danych jest w swd), w drugiej na psk i zwiększenie funkcjonalności systemu w stronę obsługi zdarzeń (DSP, Centrala, Monitoring pożarowy, SMS, słuchawka do tego bezprzewodowa), w innej na sprzęt informatyczny do obsługi, w innej na wdrożenie właśnie odpowiedzialnosci za dane przez odpowiednie służby,
- należy odejść od stereotypu, że dyżurny wszystko robi - on ma korzystać z informacji zawartych
(chyba, że jakiś zakres jest mu po prostu wyznaczony - za jakieś dane odpowiedzialny - ale nie wszystko !!!)
- przecież jeśli dziś d-ca zmiany, sekcji umie korzystać z kompa i przeglądać wiadomo jakie strony i jaki informacje potrafi sobie wyszukać w internecie, to swd też będzie potrafił obsłużyć (bardzo nieliczni nie dotykają się do komputera) - a nie najlepiej powiedzieć, że on na tym się nie zna, albo nie potrafi, trzeba wskazać takim osobom ile mogą wyciągnąć danych z systemu (0,5% samo liczy, jeśli się wpisze ludzi na wózkach, wzór nr 11 system sam drukuje - tylko trzeba mieć aktualne dane, meldunek z szablonu tworzy się dosłownie w kilka minut - ok 2 - i to bez błędów, spis sprzętu na wózkach można też drukować tylko wystarczy dołożyć na wózki i podpiąć pod odpowiednie skrytki sprzęt, a książkę podziału bojowego drukuje d-ca zmiany z swd, a uzupełnia tylko informacje z przebiegu służby, bo resztę system ściąga sam z rejestru i bazy ewid, itd., itp.)
- szkolenia dyspozytorów robimy 2 razy w roku, pokazujemy nowości, uczulamy na pewne elementy systemu, wskazujemy kierunki rozwoju, ulepszenia itp (szablony w ewid-st, filtrowanie zdarzeń - zakładanie odpowiednich i właściwych filtrów, poprawność wpisanych danych sprzętu, itd., itp.)
- sam osobiście odwiedziłem każdą komendę powiatową i wskazałem kierunki zarówno w stronę sprzętu jak i funkcjonalności systemu i są wyniki - dziś żaden z dyspozytorów w kujawsko-pomorskiem nie wyobraża sobie pracy bez tak właśnie jak teraz przygotowanej funkcjonalności systemu
- jest o niebo lepiej niż na początku, jak pamiętam, że byłem na inspekcji, a swd włączył dyżurny dopiero jak zapytałem o system - to tak na koniec  -_-

pozdrawiam
mgoleb


Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #187 dnia: Luty 08, 2008, 23:15:14 »
Witam!
Wszystko się zgadza mgoleb  -_-
Jednak tak jak wcześniej pisali również kol.  Dopóki nie zmienimy pewnego stereotypu myślenia decydentów sama zmiana podejścia dyżurnych do SWD niewiele zmieni.
W wielu KP/KM nadal SK to Sekretariat  :angry:
Tu łączy się wszelkie telefony /95% do biur/, szuka poszczególnych osób, przyjmuje i wysyła faxy, prowadzi książkę korespondencji, ewidencję wyjazdów poza rejon, teczki spraw, obsługuje domofony, gasi i zapala światło, otwiera i zamyka bramy oraz szereg innych rzeczy. Dochodzą jeszcze przecież normalne obowiązki związane z wszelkimi wyjazdami PB, OSP, tel. alarmowe, monitoring, DSP, obsługa pozostałych elementów i dokumentacji.
Nadal to dyżurny wpisuje w system obsadę PB, sporządza z d-cą meldunki ze zdarzeń tyle tylko, że on jedynie je podpisuje. Szereg zmian w wyposażeniu i sprzęcie nie tylko JRG o ile wogóle, ktoś o tym poinformuje.
Niestety trudno wymóc, aby osoby kompetentne w końcu zrozumiały, że nie na tym polega służba w SK. Nikt nie słucha i tak tego, co mówią ludzie z dołu, bo góra i tak wie lepiej! Zresztą jakby to wyglądało?  :wacko:
Nie dziwię się, że po po 15.30 mało komu już się chce zaglądać i uczyć SWD. Mi osobiście zwykle NIE, choć pełnię tą służbę już wiele lat.
System sam w sobie na pewno dobry - wiele się wciąż poprawia,dodaje tylko trzeba się skupić na nim i tym, co się zmienia oraz robi. Ja bynajmniej nie mam na co dzień /u siebie/ zwykle takich możliwości.  :angry:
W jaki sposób postrzegane w strukturach PSP są SK można wiele poczytać m.in. na tym Forum.
Pozdr.
Ps. Może komuś to się wyda nieco dziwne, ale tak jest i naprawdę samym dyż. trudno to zmienić!
Były swego czasu jakieś odgórne decyzje, prośby KW do KP/KM. W sumie jednak, nikt się tym poważnie nie przejmuje i tak trwa to nadal.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline mgoleb

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #188 dnia: Luty 11, 2008, 21:43:50 »
Witaj, Ajax,
zgodzę sie z tobą, tylko że - trzeba z tym walczyć - (może nie ze wszystkim się da),
ale z pewnością trzeba szukać rozwiązań, wyżej w hierarchii mądrych ludzi i sojuszników w zakresie wdrażania rozwiązań pomagających w pracy ludziom - zarówno PSK jak i PB.
Wiem, że czasami łapy opadają ...
Ale nie można tylko narzekać na to, że nic nie da się załatwić, wszystko jest do bani i nikt nie chce pomóc.
Ja też z doświadczenia wiem, cyt. ... że dopóki ja tu jestem ... to będzie pisane wszystko ręcznie...
Na pewnym szkoleniu w km wyśmiano mnie oficjalnie (powiedziałem im, że nie biorę tego do siebie, ale się zdziwią), jak powiedziałem, że podział bojowy będzie wpisywał meldunki do ewid-a, a każdy d-ca będzie miał swój login i hasło do swd-st i będzie obsadzał rano wózki ludźmi, rejestr wyjazdów odpowiednimi osobami po powrocie, a dodatkowo odpowiedzialnym za bazę meldunków będzie ich przełożony, dyżurni będą odpowiadali za dokumentację z osp, gdzie nie było udziału jrg, itp, itd..
I się zdziwiono, kiedy z takimi wytycznymi poszła zgoda z kw na prowadzenie książki podziału bojowego w swd-st z wydrukiem uzupełnionych danych z systemu rano przy zmianie służby.
Jest w związku z tym dużo pracy, wyjazdów w teren w celu przeszkolenia dyżurnych i innych obsługujących system (np. byłem w kilku komendach i szkoliłem od d-cy jrg po ratownika w zakresie obsługi systemu, procedur, dokumentacji, szablonów w ewid itp)
Różnie wdrażane jest to w różnym zakresie w powiatach/miastach ale wyniki naprawdę cieszą, gdy jest porządek. Inni chcą również wiedzieć jak powinno być (również z innych województw i powiatów).
Mogę ci wysłać na maila materiały z odprawy w kg z grudnia 2007 dot. SWD-ST i rozwiązań wdrożonych w kujawsko-pomorskiem. Wszystko co opisane w prezentacjach wdrożyliśmy w większym lub mniejszym stopniu.

pozdrawiam
mgoleb

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #189 dnia: Luty 11, 2008, 23:36:14 »
Witaj!
Bardzo chętnie poczytam i zobaczę te materiały. Adres @ masz pod moim avatarem.
Tak dużo racji w tym, co piszesz. To praca od podstaw. Ja i na pewno wielu innych dyż. doskonale zdaje sobie z tego sprawę.
Również zdecydowanie wolałbym skupić się nad tym, niż odbierać telefony do <biura> i szukać poszczególnych funkcjonariuszy, wyjaśniać, czy, gdzie akurat są? Zresztą nie ma co się powtarzać!
Podstawowa spr. to podejście w samej KP/KM oraz nadzoru ze strony KW w różnych woj.
Skoro nikt się nie kwapi do zmian odgórnie do z dołu betonu nie przebijemy. Zresztą nie jest to dobrze widziane.
Zamiast szkoleń na miejscu nt. z funkcyjnymi - kontrole i "wyłapywanie" niedociągnięć. Chyba, by pokazać, udowodnić... tylko co i komu?
Podobnie jest jak widzę np: z tzw. koordynatorami rat. med. PSP.
Są na pełnych etatach KW i czy przez 3 lata od jednej weryfikacji uprawnień do drugiej. Ktoś tych Panów widział na jakimkolwiek szkoleniu w poszczególnych Komendach? Ja nie!!
Za to przez ten okres czasu /w pocie czoła/ opracowali kolejny kpl. pytań egz. Było ok.90 jest ponad 200!
Wracając do SK i SWD. Niestety mimo wielu /bardzo wielu/ osób w służb. operac. KW każdy tam ma ściśle przydzieloną swoją działkę i broń Boże się wychylić poza. Po co sobie zdrowie szarpać i tułać się godzinami po województwie szkoląc "pospólstwo", skoro można 2 razy w roku wpaść na inspekcję i wykazać swoją wiedzę.
Samym sobie ułatwiliby pracę, bo naprawdę wiele różnych danych można z systemu uzyskać. No... widać lepiej pisać terminowe faksy, maile /zwykle zlecone po 15 dyż.WSKR/ i czekać rano na gotowce. Niech się żuczki martwią i uczą skąd je wziąść.
Swego czasu odbywały się raz do roku takie powiedzmy 2-3 dniowe, ogólne szkolenia odnośnie sprzętu, dokumentacji, procedur, itp. dla funkcyjnych.
Wnioski i przekazane spostrzeżenia dyż. niemal nigdy nie zostały wykorzystane. Po prostu zrealizowano kolejny pkt. z planu szkoleń i basta.
Obecnie z wiadomych względów jw. już nie wchodzi w rachubę. Trzeba, by więc jednak czasem ruszyć tyłek w teren w celach m.in. szkoleniowych. Zobaczyć jak funkcjonują SK w Komendach nie tylko woj. i może,odgórnie nieco to ujednolicić.
Ot.. takie kolejne /od lat/ przemyślenia  -_-
Pozdr.
Ps.Wierzę, że w wielu KW, powiatach jest znacznie lepiej i zapewne też gorzej.
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2008, 23:38:32 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #190 dnia: Luty 17, 2008, 17:45:20 »
no cóż doczekaliśmy się nowej wersji SWD-ST (oczywiście z błędami min. pokazuje cały sprzęt z terminami badań techn. mimo że ustawiliśmy sobie na 30 przed końcem okresu ważności).
Mamy 4 zmiany A,B,C,D przy dyżurnych itp, itd - jeśli już zaktualizowaliście to dajcie znać co jeszcze nie tak z tym programem aby czytający to pracownicy ABAKUS-a mieli jasność co figluje w ich programie !
mgoleb - jak nie zależy Ci na prawie autorskim to umieść te materiały gdzieś w necie i daj kolegom obejrzeć !!
Pozdr
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline mgoleb

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #191 dnia: Luty 17, 2008, 18:23:21 »
testujemy wersję 19.6.2 (kw)  i 19.3 (w 3 kp), głównie dot. komunikatora w swd-st do komunikowania się kw z kp, z tego co wiem, narazie mają to kg-kw obsługiwać, ale ja z pewnością od razu na województwo postaram się załatwić
- jeśli chodzi o przypominanie o terminach badań, to jeszcze kompleksowo nie wchodziliśmy w to, pojedyncze komendy może,
zmiany a,b,c,d - zobaczymy co się urodzi z systemem pracy na stanowiskach, bo i raporty mogą wtedy pójść też pod młotek - więc narazie spokojnie do tego trzeba podejść
Dziś z abakusem już gadałem, spakuję zip-em materiały z kg i wrzucę na ftp abakusa, a na forum wrzucę link od razu do ściągnięcia,
pozdrawiam

mgoleb

Offline mgoleb

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #192 dnia: Luty 18, 2008, 15:26:24 »
witam,
materiały dla wszystkich - proszę bardzo, wystarczy kliknąć w link -
z IE miałem problem, Mozilla ściągnęła bez problemu
http://andrzej.abakus.net.pl/mgoleb/materiały_swd_kg.zip

pozdrawiam i miłego czytanka,
my to wdrażamy - naprawdę

mgoleb
« Ostatnia zmiana: Luty 18, 2008, 19:41:16 wysłana przez dago »

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #193 dnia: Luty 18, 2008, 19:05:21 »
No... jakiś problem!
Ja dostałem na @ i choć tylko pobieżnie na razie /przejrzałem/ OK. -_-
Byle tak wszędzie! Tylko inna spr. nade!!!  :angry: Odciążenie odgórne dyż. od codziennych wszelkich codziennych "duperl". Docenienie /właściwe/ również Tej służby i na pewno...  ^_^
Pozdr.
« Ostatnia zmiana: Luty 18, 2008, 19:09:47 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline mgoleb

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #194 dnia: Luty 18, 2008, 19:27:53 »
Proszę wkleić cały link do adresu, bo coś go na forum nie do końca zatwierdziło (łącznie z .zip)

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #195 dnia: Luty 20, 2008, 06:45:09 »
dzięki mgoleb wszystko chodzi biorę się do lektury !
Pozdr
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline firepl

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
  • w stanie spocz.
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #196 dnia: Luty 25, 2008, 23:21:41 »
No tak ,,, czytam wasza polemikę i dochodzę do wniosku że są jeszcze w naszej formacji rozsądni ludzie tylko pytanie:
 Dlaczego na forum??  powinniście Panowie reorganizować PSK we wszystkich komendach  . Wiem wiem   zabrzmiało jak żart ale jak jeden z kolegów napisał ręce opadają , w jaki sposób traktowane jest to stanowisko, nie będę tu przytaczał przykładów Ajax ślicznie to wszystko wyłuskał dodam tylko że u mnie w momencie kiedy włączę dzwony jest nasilenie typu:
zawołaj mi xxxx , czy jest dziś w pracy xxxxx , gdzie ich wysłałeś , wystaw mi zezwolenie ,,itd  i naprawdę  nie żale się bo przecież to niczego nie zmieni, przykro mi tylko że DECYDENCI nie widza lub nie chcą widzieć problemu, najlepiej lubię służby w niedziele i święta , nikt nikomu nie przeszkadza , jak jest wyjazd mam komfort psychiczny że pomimo iż jestem sam dam radę postępuje punkt po punkcie i nikt niczego ode mnie nie żąda poza kierującym akcją.
Pozdrawiam wszystkich dyżurnych...

Offline mgoleb

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #197 dnia: Luty 26, 2008, 10:20:05 »
wykładem w kg chciałem wskazać w innych województwach jak powinno być i jak to jest w kujawsko-pomorskiem (może jest jeszcze kilka pomysłów co do organizacji systemu w województwach/kraju, ale nad tym trzeba pracować - i to w terenie, nie za biurkiem), czy dalej to pociągnięto, to nie wiem, może materiały leżą już w archiwum ... ale nie wszędzie - Opole i Gdańsk ze mną się kontaktowały w sprawie systemu i materiałów
- jeśli wszędzie wprowadzono by te wytyczne było by dobrze - tak myślę
wszystkie wydziały operacyjne komend wojewódzkich mają lub powinny mieć materiały, które zamieściłem wcześniej jako link, w nich jest wszystko - jak wskazywać kierunki rozwoju systemu, sprzętu, itd.
- wiem, że co do innych obowiązków w PSK jest różnie w powiatach, jedni mają więcej, inni mniej, ale system swd-st jest i służy dyżurnemu wg. wcześniej przez mnie ustalonych wskazówkach, w większej ilości komend już i wydziałowi operacyjnemu, techniki, jrg - a są też komendy, gdzie ustawiałem i komendantowi powiatowemu dostęp do swd i sam widział zaraz na ekranie co się dzieje, co pojechało, gdzie itp, itd i jak chciał szczegółów dopiero zadzwonił na PSK, a jak mu ustawiłem jeszcze wybieranie numerów z swd i wizualizację kto dzwoni i mu się na ekranie wyświetla to już wogóle OK (nie wspomnę o wydz. operacyjnych, bo tam tak samo mają podgląd na bieżąco)
FAKT - komendant wojewódzki dał mi wolną rękę w tym zakresie wręcz z naciskiem, iż wszyscy wcześniej lub później mają zastosować się do wytycznych (z większym lub mniejszym efektem praktycznym, ale jest OK)
Nie wiem, czy są koordynatorzy swd w innych województwach, czym się zajmują na co dzień, bo ta fucha to dodatkowa (ja jestem Dyżurnym Operacyjnym Województwa, wcześniej D-cą zmiany, Sekcji, pracowałem w wydz. operacyjnym KP, więc wiem co i jak i gdzie powinno jak wyglądać), ale myślę, że wszystko idzie ku lepszemu i pomału będzie wszędzie podobnie - lepiej.

Offline piotrfire

  • PSK
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Już emeryt
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #198 dnia: Marzec 02, 2008, 10:13:20 »
Cytuj
Ajax ślicznie to wszystko wyłuskał dodam tylko że u mnie w momencie kiedy włączę dzwony jest nasilenie typu:
zawołaj mi xxxx , czy jest dziś w pracy xxxxx , gdzie ich wysłałeś , wystaw mi zezwolenie ,,itd  i naprawdę  nie żale się bo przecież to niczego nie zmieni, przykro mi tylko że DECYDENCI nie widza lub nie chcą widzieć problemu, najlepiej lubię służby w niedziele i święta , nikt nikomu nie przeszkadza , jak jest wyjazd mam komfort psychiczny że pomimo iż jestem sam dam radę postępuje punkt po punkcie i nikt niczego ode mnie nie żąda poza kierującym akcją.

Tak jest zawsze i będzie zawsze ,nigdy praktyk z teoretykiem się nie dogada
ab alio exspectes, alteri quod feceris

Offline mgoleb

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: System SWD ST
« Odpowiedź #199 dnia: Marzec 02, 2008, 11:18:37 »
Witam,

Tak, macie rację, tylko schodzimy z tematu SWD-ST na temat co robi dodatkowo dyżurny, itp, itd, jak jaka jest służba w PSK/MSK - a to chyba jest inny wątek.
Jeśli odgórnie będzie wyznaczone kto co robi, jakie dane uzupełnia i za jakie odpowiada, jakie ma uprawnienia wg. własnego stanowiska itp, - dalej - usystematyzuje się większość spraw w SWD i ujednolici na terenie całego kraju - to zacznie system funkcjonować jak powinien i będzie dla Dyżurnego, a nie tak jak jest to teraz w większości (z tego co słucham na forum) na SZTUKĘ. Bo będzie to wymagane przez KG i wyszukiwanie sprzętu na przykład będzie odbywało się na poszczególnych szczeblach przy pomocy SWD, a nie jak do tej pory się zdarzało - telefonicznie do wszystkich podległych jednostek, by upewnić się, że jest taki a taki sprzęt.

Już wiem, że jest w planach grupa (kilka osób - nie sztab) przy KG ds. SWD-ST, wiem, że mają być w każdym województwie koordynatorzy współpracujący z tą grupą (nie wiem, czy tą fuchę będzie miał ktoś z pracowników 8-mio godzinnych, czy WSKR), ale będziemy dążyć do normalności.
- Wiem, że odgórnie ma być jedna wersja systemu SWD-ST w kraju (teraz to będzie 20-tka wdrażana)
- więc w zakresie SWD-ST nadchodzą lepsze czasy

Narazie tyle wiem i mogę Wam przekazać.

mgoleb